Keresés

Részletes keresés

xxlmalik Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9334
Baszott jól adják elő az Olimpicoban!

A felvételen ebből sajnos nem sok látható, de az hogy az egész stadiont (distinti, tribune) befogja a Nord erre az akcióra az kivehető!

...hát akkor szóljon az "e facci un gol!"


http://youtube.com/watch?v=1zxwf2nZCms

Előzmény: Vpp88 (9330)
Banda Loma Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9333

evvel csak az a gond hogy nincsenek "öreg ultrák" mert ki vannak tiltva a vezérek.a veronai kanyarban legutobb a Foggia ellen is volt max 10 Banda tag ők sem voltak idősek. 

a bresciai Nordban pedig még ennyi sincsen mutatott a haverom egy-két lepukant arcot akik vecchiok de ennyi.

Előzmény: xxlmalik (9324)
cass76 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9332
igen
Előzmény: Törölt nick (9331)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9331

OFF:

 

Kassai vagy?

Lákattintva a nevedre valami www.vivakosice.sk oldal van beírva.

Előzmény: cass76 (9323)
Vpp88 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9330
Köszi a választ! Én valami egészen másra gondoltam:)
Előzmény: xxlmalik (9327)
xCICMx Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9329
Félreértés ne essék én is a "nesíránkozzunkésakkorisavantiultras" híve vagyok, csak azt mondom, hogy azért nincs ez így rendben... nagyon nincs ez így!
Előzmény: xxlmalik (9324)
cass76 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9328
...
Előzmény: Törölt nick (9326)
xxlmalik Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9327

Felelgetős nyomnak a fővárosiak!

 

"E facci un gol" szöveggel oda-vissza!

Előzmény: Vpp88 (9325)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9326
pihenjél nigger
Előzmény: cass76 (9323)
Vpp88 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9325
Jó ez a kép, vajon mit akar ábárzolni? :)

Inter-Lazio olasz kupa

xxlmalik Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9324

Nem tudom, hogy engednék-e vagy sem és teljesen igazad van a "kiírások kúltúrája" a mozgalom sajátja és ezért máris "szegényebbek" lennénk ha nem engednék be, de...

 

Mondok egy példát, a Lazio meccsen tapasztaltam a következőket! A Nord nem írta ki hogy "assassini" hanem odafordultak 10.000-en a kékek felé és kórusban tolták, "ASSASSINI-ASSASSINI"! ...hátborzongató volt...

 

Szerintem azonban az "ÖREG ULTRÁKNAK" kötelességük a durcázás helyett minden engedélyezett lehetőséget megragadni annak érdekében, hogy az 10-14 éves gyerkőc aki kimegy a meccsre az azt lássa, hogy ULTRAnak lenni jó, a kanyarban a barátokkal együtt dicsőiteni az imádott klubot az felemelő, és fáradtan, de diadalittasan hazatérni egy győztes idegenbeli meccs után egy fergeteges élménnyel az PÓTOLHATALAN! SEMMIMÁSHOZ NEM HASONLÍTHATÓ ÖRÖK ÉLMÉNY!

 

Mert ha nem így tesznek akkor az gyerek azt fogja látni, hogy az ULTRÁT ezért is, meg azért is üldözik, meg hogy a társadalom is kiveti magából (ez már most is így van) mert biztos bűnözők és akkor tényleg nem lesz ki továbbvigye mindazt az ÉLETÉRZÉST amit a régiek magukénak tudtak!

Előzmény: xCICMx (9318)
cass76 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9323
te is :)))))))))))))))
Előzmény: G666 (9321)
V Guerrieri Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9322
Én is így gondolom. És általában is az a véleményem, hogy a szurkolók (Magyarországon is) bőven okolhatják magukat azért, amiért ilyen korlátozó intézkedéseket hoztak ellenük. Szomorú, hogy hogy néznek ki ezután a kanyarok, de simán el tudom képzelni, hogy visszatér a régi feeling, ha a meccs sem arról fog szólni, hogy ki tud nagyobb csatateret varázsolni a stadion környékéből.

Úgysem fognak sokan egyetérteni velem, de nem azért zárják ketrecekbe a vendégszurkolókat, mert birkának nézik őket, hanem mert birkán viselkednek.

Szerintem egyáltalán nem számít csicskaságnak, ha két tábor hajlandó így elhelyezkedni egymás mellett:

http://www.youtube.com/watch?v=5SItko13shM

Nem mai videó, és sok szigorítás kellett hozzá arrafelé is, mire elérték.

Először voltak a görögtüzek. Aztán azokat elkezdték átdobálni a másik szektorba. Aztán kezdődött a motozás. Nem segített. Aztán jöttek a tüzek miatti büntetések. Nem segített. Jött hát a ketrec. De Ti mégis hogyan csinálnátok?
A hangosbemondóban máskor is tök feleslegesen mondják be, hogy "kérjük a vendégszurkolókat..." :D

Persze, tudom én is, hogy sok mindennel túllőttek a célon, de a faszért nem bír magával a szurkolói társadalom? Először ha rend lenne a saját házunk táján, lehetne tiltakozni. De az úgy nem működik, hogy "miért építettetek ide ketrecet?", aztán mikor lebontják, egyből repülnek a tüzek, hanggránátok, feltépett székek, meg a robogók...

Ez az én véleményem.
Előzmény: xxlmalik (9313)
G666 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9321
biztos nagyon képben vagy...
Előzmény: cass76 (9320)
cass76 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9320
a külföldiek nem mennek már Olaszországba???? :))))))))))))))
Előzmény: G666 (9317)
G666 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9319
gondolom, az sem éppen szurkolóbarát megoldás, hogy a stadionnál nem lehet jegyet venni, a meccs napján nem lehet jegyet venni és még hosszasan sorolhatnám azokat az intézkedéseket, amik az ultramozgalom eltörléséhez vezetnek. 
Előzmény: xCICMx (9318)
xCICMx Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9318
Persze, van igazság abban amit mondasz, de szerintem azért a szólásszabadság csak csorbul... Pl. ha egy edzőt vattene-ző kiírást akarnának bevinni, tuti nem lehetne. Márpedig az ULTRA mentalitáshoz nem csak a csapat éltetése tartozik hozzá (bár igaz, ez az elsődleges feladat), hanem a vélemény közlése is! Meg jó, most ez van... De ki tudja mit találnak ki a jövőben? (Pl. a mérkőzés megtekintése alatt a gerincoszlop a combcsottal 90 fokos szöget kell hogy bezárjon <ez az ülés tulajdonképpen> más esetben kitiltás esete áll fennt.)
Úgyhogy tulajdonképpen igazad van, de mindenbizonnyal mindketten már hosszú évek óta valljuk magunkénak ezt a mentalitást és értjük egymás aggályait.
Előzmény: xxlmalik (9311)
G666 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9317

nincs értelme vitetkozni, elég összehasonlítani, hogy mi volt mondjuk 3 évvel ezelőtt és mi van ma...

mi lett az ultramozgalommal, hány kitiltott van stb.

talán nem véletlen, hogy a külföldiek nem mennek már Olaszországba, így én sem.

Előzmény: xxlmalik (9316)
xxlmalik Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9316

Nápoly azért rossz példa mert ott semmire sem kérnek engedélyt. Ha sérted egy bűnszervezet érdekeit akkor fényes nappal kivégeznek a nyílt utcán és elföldelnek valamelyik szemétdomb alá majd ledarálnak egy szardíniai szemételepen.

(és ezt most nem viccnek szántam)

 

De ott nincs is sírás, hogy jaj ezt nem lehet, meg jaj azt nem lehet!

Ott AVANTI ULTRAS meg teltház, meg POKOLI HANGULAT, meg komoly vendégszereplések!

Előzmény: G666 (9315)
G666 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9315

én egy szóval sem mondtam, hogy ezeket kell csinálni.

talán a nápolyiakat kellene megkérdezni erről...

Előzmény: xxlmalik (9313)
Viva Napoli! Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9314

Ezzel a hsz-el maximálisan egyetértek az első betűtől az utolsóig!

Előzmény: xxlmalik (9313)
xxlmalik Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9313

Ha nem lehetsz antiszemita, rasszista, nem tőrhetsz kedvedre az ellefél stadionjában, nem késelhesz, nem dobhatsz tüzet a pályára stb. akkor már nem is lehetsz ULTRA, így csupa nagybetűvel, büszkén, emelt fővel???

 

Nem csak az ULTRA, de a szabad állampolgár is becsicskul a törvényeknek, nem?

Te sem járkálhatsz a belvárosban horogkeresztes zászlókkal, nem gyújthatsz be a Hősök terén pirotechnikai eszközöket stb. Miért tehetnéd meg a meccsen? Azért mert egy csoportban vagy és nem egyedül???

 

Nem tudsz meggyőzni és valószínűleg én sem Téged!

De hangsúlyozom MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT a csapatot kell belehajszolni a győzelembe! EZ AZ ELSŐDLEGES FELADAT!

 

Előzmény: G666 (9312)
G666 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9312

becsicskulás a hatóságok előtt, ez pontosan ezt jelenti!

aki nem áll be a sorba, az nem vihet be zászlót, nem csinálhat koreográfiát.

Előzmény: xxlmalik (9311)
xxlmalik Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9311

Vizsgáljuk meg mit is jelent az együttműködés!

 

Drapéria vagy transzparens, kiírás/üzenet csak abban az esetben használható, ha az a saját csapatot élteti, hét nappal a mérkőzés előtt be van jelentve a mérkőzést rendező klubnak faxon vagy e-mailen keresztül és az olasz belügym. közbiztonsági felügyeleténél. Meg kell jelölni a drapéria méreteit, anyagát, szövegi tartalmát valamint a szektort, amelyikben lesz.  "Simán engedélyeznek egy "viola korps" drapit is pedig a "hadtest" kifejezés nem feltétlenül szül jó gondolatot a belügyesek fejében. Szerintem ezzel csak a rasszizmust akarják visszaszorítani és az egyéb személyiségi jogokat sértő megnyilvánulásokat."

Csak olyan zászlókat lehet bevinni, amelyek a csapat, vagy ország színeit viselik.

"Szerintem sem kell, horogkereszt a pályára vagy vörös csillag."

Koreográfia: meg kell jelölni hogyan, mikor, meddig és melyik szektorban lesz használva.
A koreográfia tulajdonosa, készítőjének nyilvánvaló azonosítható személynek kell lennie.

A bevetésre hivatott koreográfiát, zászlókat, drapériákat, transzparenseket legalább egy órával a kapunyitás előtt be kell vinni a stadionba. Ha ezzel késnek önhibájukból, akkor abban az esetben sem vihető be, ha azt korábban engedélyezték.

Drapikat vagy hasonlókat csak a mérkőzést rendező klub által kijelölt helyekre lehet kitenni.

 

Továbbá van még egy-két dolog amit nem lehet.

Például egy mopedet lekúrni az emeletről, vagy hangbombát dobni a játokosokhoz.

És amiért a pirót beszüntették az nem az, hogy ne legyen látvány, hanem mert bekerült a játéktérre, az rivális tábor szektorába stb.

 

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy szurkolótábor elsődleges feladata, hogy minden körülmények között belehajszolja a csapatát a győzelembe. Ami ehhez szükséges az szionte minden adott kivéve a pirót, de ha rendeltetésszerűen használják minimális büntetéssel az is megúszható.

Előzmény: xCICMx (9307)
xxlmalik Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9310

 

Tényleg az, de ez egy egész stadionos koreo volt.

Nekik ez az elosztás tűnt a legszebbnek.

Előzmény: 11leoni (9308)
11leoni Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9309


11leoni Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9308
Kicsit furcsa a Curva Nord drapi a hosszúlelátón.
Előzmény: xxlmalik (9298)
xCICMx Creative Commons License 2008.05.06 0 0 9307
Szerintem sem szabad egy csoportnak/kanyarnak így alávetni magát a belügynek vagy a szerveknek... Gondoljatok bele, miről is kell hogy szóljon ez az egész? Curva Fiesole együttműködik...? Mit is jelent a CAV-ban az "A"? Ja hogy Autonomo?
VERGOGNA!
Előzmény: xxlmalik (9289)
xxlmalik Creative Commons License 2008.05.05 0 0 9306
Négy fordulóval Gabbo halála után...
Előzmény: G666 (9305)
G666 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 9305
azért nekem rémlik még az őszi derbi...
Előzmény: xxlmalik (9304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!