Keresés

Részletes keresés

TL-54-01 Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10364

Pedig ezt tanítják is, valami marketing nevű tárgy asszem...:-)

Előzmény: Bacsivacsi (10354)
RUSSIANBOY Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10363

kem001:

 


Nézd.Én sem szeretek várni mert sose volt erős tulajdonságom, de van olyan mikor az egyik vevőm azt mondja rakjam neki félre.Oké semmi gond.Nálam általában 1-2 hónap az ami belefér tovább sajnos nem.Nekem is szokott lenni olyan vételem mikor összejön akkora összeg pl 10 000Ft-nyi, ami akkor jelenleg nem fér bele de ugy tudom kb kalkulálni hogy a következő hónapban belefér.Én pl azt utálom mikor hitegetnek.Van is egy fórumos kollega de nevet nem irnék természetesen.Azt mondja kell egy kocsi, nem jelentkezik hogy mi a helyzet, persze néha rákérdezek, emlitem is neki hogy én is megértem hogy nincs pénz a bőre, alatt de mostmár ideje lenne lebonyolitani.Vagy kell vagy nem.Nem szeretem az ilyen tudatlan helyzetet hogy most kell-e vagy sem.Aztán amikor meg ir hogy mégse kell miután 1-2 honapig félre volt rakva, na akkor a hajamat tudnám tépni.Nem is azért mert nem kell neki, természetesen meggondolhatja magát de ezidő alatt talán elvitte volna más, engem meg üres szavakkal hitegetett.Azonkivül szerintem még hajlani kell eladáskor egy kis alkura is, mert akkor a vevő látja hogy nem feltétlenül a pénzszerzés hajt.Egyik vevőmmel pl igy szoktuk bonyolitani a dolgokat.Jön, megnézi a kocsikat, kezébe veszi és azt mondja mondjak rá egy árat mire én: Mondjál rá te (persze fejben van egy értékem a kocsi iránt hogy mi az az összeg ami alatt nem adom)Pl azt mondja a kocsira 400 és ha én is igy itélem meg akkor oké.Egy másikra mondjuk azt mondja 200 én azt mondom 300?És oké megegyeztünk.Ugyhogy én sem szeretek várni, de megértem ugyanakkor hogy senkinek nincs pénz a bőre alatt és bár az ember örömmel dörzsöli a markát mikor eltud adni egy kocsit - vagy többet - hogy na jön belőle egy kis haszon, ugyanakkor nem szabad elfelejteni hogy az a vevőnek kiadás.Persze nyilván ezzel számolnia kell hogyha megakar tőlünk venni egy kisautót, de ami nekünk pl eladáskor nem számit nagy összegnek - pl 500Ft - az másnak lehet hogy nem olyan könnyen előteremtendő pénz mert nem tudhatjuk hogy a másik fél - hozzánk képest - milyen anyagi helyzetben van.Lehet hogy nekünk nem is pénz az az 500Ft de nála igenis sokat számit.Valamilyen szinten meg lehet érteni a rally-s kollega eszméjét hogy külön akarta eladni majd pedig egyben irta, de most vagy ez vagy az.Ha azt irta külön darabra értendő az ár oké itt nyilván Ő is elgondolkozott hogy lehet hogy magas a vevőkör számára ez a darabár igy jobban járhat ha egyben adja el.Itt viszont gondolom ugy volt hogy egyben meg Ő nem járna jol vele de semmi baj.Akkor vigye kicsit lejjebb az árat és megint hirdesse darabáron.Persze jogában áll megváltoztatni a véleményét és azt hogy elakarja-e még adni a járgányokat és hogy mennyiért mivel Ő az eladó de általában amikor én is kiszemelek valami járgányt pl egy pakkot és emlitem hogy csak az kéne akkor irja az elado hogy csak egyben.Namármost ugye egyben senki nem akar megvenni egy olyan pakkot amire nincs szüksége vagy még csak el sem tudja belőle külön adogatni a fölös darabokat ugyanakkor meg külön-külön hirdetve bár macerásabb mivel mindent külön fényképezni és árat megszabni rá nem kellemes viszont nagyobb rá az esély hogy elmegy, hogy több embert érdekel és még jobban is ki lehet belőle jönni.Pl most meghirdetünk egy 10db-os kisauto pakkot 4000Ft-ért igy ugye átlagban 400Ft-ra jönne ki darabja viszont ha felrakjuk pl egyenként a kocsikat 5-600Ft-os áron akkor máris jobban jöhetünk ki belőle és nem főként a haszon miatt.Mivel ilyenkor a vevőnek se akkora kiadás, csak azt veszi meg belőle ami kell neki és persze nem utolsosorban mi is jobban járhatunk mert máris kerestünk 1000-2000Ft-tal többet mint amennyiért egyben hirdettük volna meg.És ez még nem minden mert van aki csak X auto miatt ir hogy kell neki egy másik vevő Y auto miatt és máris ujabb üzleti kapcsolatokat épithettünk igy ki.Persze akad néha olyan amikor egy pakkot megvesz valaki - pl mikor anno megvettem egy 13db-os AutoArt, Minichamps pakkot 30 000Ft körül.De akkoris ugy számoltam hogy belefér a keretbe, van benne olyan darab ami nekem nem kell igy eltudom adni mert nem érdekel mennyit kapok érte akinek megtetszik viheti.De ha mégse kell senkinek elfér a gyüjteményben is ugyhogy már mindenképp nyertem rajta.Ha eltudom adni akkor azért ha meg nem akkor azért mert akkor az a járgány is ott tündököl.Ugyhogy nekem is volt ilyen pakk de ki az aki nem igy csinálná?Ami kell belőle azt ugyis megtartja ami meg nem azt eladja mert hátha más pont azt keresi ami neki nem kell.Nem azzal van baj hogy manapság valaki egyben akar eladni valami kisauto pakkot hanem az hogy a vevő meglátja a magas árat és elriasztja mivel ugye egyre romlik a fizetőeszközünk mindenki probálja magát visszafogni, minimalizálni a kiadásait és előbb fog lemondani egy pakk megvételéről mint hogy csak külön-külön vegyen pár kisautot mert azt a fizetési moráljához mérten tudja korrigálni.

lackofiam73 Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10362
Bocsánat igazatok van, itt a jó:

http://gyujtemeny.vatera.hu/makett_modell/index_c4078.html?ob=2&us=lackofiam
Előzmény: kem0001 (10341)
SKrisz Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10361

Sziasztok,

 

A Lucybelle II -re az érdeklődéseket köszönöm, igyekszem válaszolni mindenkinek, de kicsit lemaradásban vagyok az emailekkel a bébi mellett :)

Ezt ma reggel hozta a futár:

 

 

 

C.Miki Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10360

Oroszfiú jól beszélsz!  Szóról-szóra így van.  Sokunk szívéből szóltál most szerintem, kibaszottul jól megfogalmaztad.

Előzmény: RUSSIANBOY (10352)
attilatruck Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10359

Akkor viszont Én kérek tőled elnézést,de tényleg nagyon felre érthető volt a hírdetés.Még egyszer bocs!

Előzmény: szcsgbr (10356)
Pusztai CSaba Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10358

attól=arról 

Előzmény: Pusztai CSaba (10357)
Pusztai CSaba Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10357

Miután a leírás félrevezető ezért nem tehetsz attól hogy téged is megtévesztett. Engem és még jópár embert is megtévesztett a hírdetés.

Előzmény: szcsgbr (10356)
szcsgbr Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10356

Szaisztok!

Egyetértek én is attilatruck hozzászólásával.

Mielőtt félreértés lenne a dologból: a hírdetést azért linkeltem be mert én is azt hittem,hogy egyben szeretné a hírdető eladni a modelljeit ennyiért.

Gondoltam,ha ez így van akkor valakinek aki ilyeneket gyűjt ez jó kis üzlet lehetne.

Sajnos ez mint utólag kiderült nem így van.

Bocsánat ha ezzel bárkinek gondot okoztam,nem állt szándékomban.

 

 

Előzmény: attilatruck (10345)
kem0001 Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10355

Egyik eladásom jutott erről eszembe. 1 hónapot vártam az eladóra, addig félretettem neki, és utána meg is vette. Bár nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, hogy mennyi az az idő, ami belefér a várakozásba

Előzmény: RUSSIANBOY (10352)
Bacsivacsi Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10354

Szerintem eddig senki nem fogalmazta meg ilyen jól. És tényleg: a vevőmegtartás fontosabb, mint a rövidtávú haszon! Erre sajnos ebben az országban még sokan nem jöttek rá... és nem csak az egyéni eladókról beszélek, hanem akár nagyvállalatokról!

Előzmény: RUSSIANBOY (10352)
attilatruck Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10353

Nagyon,nagyon eggyetértek veled,nagyon szépen köszönöm véleményedet.Az ilyen gyűjtők erősítenek meg abban,hogy érdemes még keresgetni a piacon. Köszönöm.

Előzmény: RUSSIANBOY (10352)
RUSSIANBOY Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10352

attilatruck:


Azért mert sajnos manapság az ilyen emberek nem veszik észre hogy akaratlanul - vagy talán akarva is - de pénzéhes kapzsi sóvár emberekké válnak és mindenkiből minél többet akarnak kisajtolni.De hát sajnos van kitől tanulniuk...a Kossuth térnél a nagykupolás épületben lévőktől.

Én sem vagyok persze tökéletes de én pl ha valakivel megbeszélek egy árat hogy pl vinne egy kocsit 500Ft-ért és később mondjuk jelentkezik egy másik vevő is hogy Ő 1000-et is megadna érte akkor természetesen megmondom neki hogy már odaigértem másnak.Még ha tudom is hogy most többet kaszálhatnék ha eladnám a másik eladonak de nem.Amit egyszer odaigértem annyiért akkor az viszi.Egyrészt mert lelkiismeret furdalásom lenne, másrészt mert ez egy ujabb vevő-elado kapcsolat közötti szakadást jelentene - még ha előszőr is vesz tőlem - mert szerintem a vevők megtartása az egymás közti bizalom megtartása sokkal fontosabb mint két-háromszoros haszon egy kis járgányért.Persze a pénz is fontos ez tény manapság egyre fontosabb de egy ilyen esemény után az embert megbélyegzik - ahogy most Te is tetted ezzel az eladoval kapcsolatban és teljesen jogosan - és utána már nemhogy többért nem fogja tudni eladni hanem még talán olcsobban sem mert a vevőkör ismerni fogja hogy milyen ember.Hacsak nem talál persze balekokat akiknek el tudja annyiért sózni vagy pedig folyton szerencséje lesz.

Személyes véleményem szerint az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni ha van tőlük egy számunkra áhitott modell akkor ezekután - legalábbis én - már el szoktam gondolkozni hogy tényleg akarom-e azt a járgányt vagy ha mégis akkor inkább tudok NEM-et mondani egy ilyen eladónak és "majd beszerzem valamikor valahogy" alapon továbblépek.

Előzmény: attilatruck (10345)
LowRiderz Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10351

Szia . Itt a Time machine kategória linkje :

http://www.matchboxshop.hu/category.php?id_category=95

Előzmény: HannibalSmith (10332)
LowRiderz Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10350

Még nincs minden kipakolva, de már alakulunk mint púpos gyerek a prés alatt .... a legnagyobb meccs az 1:64 lesz .....

Előzmény: megyton (10333)
LowRiderz Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10349

Kereskedünk és cuccozok is belőle elég szépen az asszony nagy örömére :-DDDDDDD

Előzmény: Stuffedcabbage (10336)
LowRiderz Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10348

.-D .... első emelet az irodaházban... a bejárat és felette felett bekamerázva.....

Előzmény: C.Miki (10337)
Labdacs Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10346
attilatruck Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10345

Sziasztok gyűjögető kollegák! Most elöször írok a fórumon,de ezt muszály vagyok megosztani veletek.Külső figyelője vagyok a fórumnak de több gyűjtővel üzleti kapcsolatban állok,álltam.Már ti is boncolgattátok a témát,de én is  beleestem a "csabdába".Az eggyik Rally modelleket eladásra kínáló "úriember"-t én is felhívtam és nekem is 12-e/barab áron adta volna a modelleket.Ma reggel olvasom a fórumon,hogy egybe gondolta az egésszet.Megint felhívtam és érdekes módon "pofátlanúl"megint felment az ára 12-e/darabra.Kérdezem én miért nem gondolkozik az ilyen ember aki hírdet.köszönöm a figyelmet,mindenkinek szép napot és örömteli gyűjtögetést.

bzolko76 Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10344

Sziasztok!

Eladó 1/43-as modellek!

Akit érdekel:bzolko76@gmail.com

 


 

 

=D Doma Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10343

sziasztok

 

eladnám:

1:18 bburago bugatti eb110es (bugatti kék),

1:18 maisto mercedes-benz 280se (fehér-piros belső, ponyva),

1:18 bburago mini cooper (piros-fehér tető)

modelljeimet, akit érdekel mailben keressen, az autók pesten vannak, de posta is megoldható..

a kocsik megkíméltek, kiállítva, illetve dobozukban elrakva voltak..

 

üdv

Dave87 Creative Commons License 2012.03.03 0 0 10342

Eladó! Vitesse 1:18 VW Golf LS (1974)

 

 

Ritkaság! Újszerű, hibátlan, saját dobozában!

 

Érdeklődni e-mailben!

kem0001 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 10341

Rosszul linkelted be, ez csak a saját profilomat hozza be

Előzmény: lackofiam73 (10339)
szcsgbr Creative Commons License 2012.03.02 0 0 10340

Biztos ezt link-et akartad beilleszteni?

Nem hoz be semmilyen modelleket...

Előzmény: lackofiam73 (10339)
lackofiam73 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 10339

http://www.vatera.hu/user/account/list_announced.php

 

ha valakit érdekel néhány klasszikus verda

szcsgbr Creative Commons License 2012.03.02 0 0 10338

Én úgy értelmeztem a hírdetést,hogy 12e Ft egyben,de külön-külön is eldadók.

12e Ft darabjáért tényleg soknak tűnik.

Előzmény: Pusztai CSaba (10324)
C.Miki Creative Commons License 2012.03.02 0 0 10337

Ahol ennyi fíím van, ott bizony elkél a rács is. 

Előzmény: LowRiderz (10327)
Stuffedcabbage Creative Commons License 2012.03.02 0 0 10336

Árulod vagy gyűjtöd őket? Mert ha gyűjtő vagy akkor ez nem semmi gyűjtemény.

Előzmény: LowRiderz (10327)
kem0001 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 10335

Szép gyűjtemény, gratula hozzájuk ;)

Előzmény: LowRiderz (10327)
megyton Creative Commons License 2012.03.02 0 0 10334

Csatlakozom.

Előzmény: RUSSIANBOY (10330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!