Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.21 0 0 49194

Az ötlet nem rossz.

Egyébként én még 1-2 éve kb. -5 fokig még pólót sem vettem a hosszúujjú futófelső alá. Most majd fogok.

A derekam és  a hátam alsó része attól hesszöl, hogy van 5 darab "kissé helytelenkedő" porcom :-(

Előzmény: Elm (49193)
Elm Creative Commons License 2013.12.21 0 0 49193

Egy próbát megér persze.

 

Lehet, a kualcsövet kellene úgy rakni, hogy ha aláizzadsz, akkor ne fázzon meg, vagyis a meleg réteg a kualcsöv felett legyen. Önmagaban az, hogy megizzadsz nem baj, nekem is csuromvíz az alsó pólóm a téli mínuszos futások után is, a lényeg, hogy meleg maradjon bent. Ha rászorítod a külső pulcsira a kulacsövet, és így a külső pulcsit a belső vizes pólóra, akkor az kivezeti az izzadságot a külső pulcsira, és akkor jéghideg víz hesszöl a derekad körül. Mint a sátornál : amíg a külső és a belső réteg nem ér össze, belül nem ázik be, de ha összeér, máris bevezetődik a víz...

 

De lehet, ez is hülyeség, és csak tényleg érzékeny a derekad valamiért.

Előzmény: Törölt nick (49192)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.21 0 0 49192

Igen, van itt egy olyan ellentmondás, amire még én sem tudom a választ.

Azt remélem, hogy a derékmelegítő alatt a derekam nem fázik meg. A kulacsövnél ugyanis valószínűleg az átnedvesedett felsőm miatt fázott meg az izompólya.

Előzmény: Elm (49191)
Elm Creative Commons License 2013.12.21 0 0 49191

Ha a kulacsovnek alaizzadtal, akkor  derekmelegitonek nem fogsz?

Előzmény: Törölt nick (49190)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.20 0 0 49190

Nem röhög. A nőknek időnként nagyon praktikus cuccaik vannak :-)

Nekem se kellene sehova, de sajnos rendszeresen aláizzadok a kulcs-telefon-innivaló övemnek és ez tett rosszat a hidegben a derekamnak. Melegebben öltözni nem akarok, mert akkor viszont még jobban izzadnék, helyileg kell megoldani a problémát.

Előzmény: CKPeter (49185)
procaliber. Creative Commons License 2013.12.20 0 0 49189
ora szamolja automatikusan edzes idotartambol.ora szerint ennyit kellene pihennie eddigi edzesei utan
Előzmény: barefootBushman (49187)
nedus1965 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 49188

Ez példátlan .De ha jól esik... :)

Előzmény: Törölt nick (49184)
barefootBushman Creative Commons License 2013.12.20 0 0 49187

Szia Oli! Az mit jelent, hogy "Recovery time: 120h" -a kiértékelésben? Egy átlagos futónak annyi lenne a regenerálódási ideje ez után, vagy Neked ennyi ez az idö,vagy nem?

Előzmény: olipapa (49177)
allez zserzseli! Creative Commons License 2013.12.20 0 0 49186

köszi!!

óvatos duhaj vagyok, majd meglátom, hogy a sípályán is belevágok-e :)

Előzmény: Rufuss (49154)
CKPeter Creative Commons License 2013.12.20 0 0 49185

Életemben egyszer használtam derékmelegítőt, idén a kitörés túrán, akkor is csak azért mert éjszakára -20 körüli hideget mondtak. Nekem akkor nagyon bejött, de sztem ha nincs iszonyat hideg teljesen felesleges...

Asszonytól nyúltam le, aki még kismama időszakban használta, most lehet röhögni akkor :-)

Viszont nem fáztam :-)

Előzmény: Törölt nick (49184)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.19 0 0 49184

Mennyire tudtok arra példát, hogy valaki futáshoz hidegben derékmelegítőt használ?

Aki ismer, tudja, hogy baromira nem vagyok fázós, de az elmúlt években többször gondom volt azzal, hogy a derekam begörcsölt hidegben való futásban.

Milyet használ, hol vette?

olipapa Creative Commons License 2013.12.18 0 0 49183

igen, olyan ami támaszt a túlpronálás ellen még pluszban. Én most ilyet használok: http://www.footdisc.hu/

Előzmény: Törölt nick (49182)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49182

Mármint a gyári helyett? Ti mit használtok?

Előzmény: olipapa (49178)
-sanci- Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49181

Valóban nem haladtam jól :) Összehasonlítottam a trackeket, meg menet közben is éreztem, hogy csak annyi történt, hogy balról kerültem a hegyet. 

Előzmény: ubalika76 (49179)
-sanci- Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49180

Köszi, közben már megnéztem.

Előzmény: olipapa (49177)
ubalika76 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49179

A régi zöld a Miklóstető másik oldalán megy, nincs benne a visszafordító (ahol én mentem most túl...), viszont végig oldalgós, görgeteges rosszul futható. Rövidebb 2-300m-el, szintben ugyanaz. Azért nem megy már ott a jelzés, mert az a rész a csarna-völgyi erdőrezervátumba tartozik, ami nem látogatható.

Előzmény: -sanci- (49164)
olipapa Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49178

talpbetétet azért rakj bele

Előzmény: Törölt nick (49152)
olipapa Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49177
Előzmény: -sanci- (49162)
olipapa Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49176

A csaj Pálos Zsófi volt, sokáig montizott, érdemes megjegyezni a nevét terepfutás szempontból sem kutya.

Előzmény: -sanci- (49164)
csanya. Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49175

A naplónak: Ez volt az a nap mikor a szentendrei HÉV megelőzte a pátyi gyorst..-)

Előzmény: hurvinek_2 (49171)
Balazito Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49174

Börzsönyi Vulkántúra 2013.

 

Piros 85 és Naszály Trail után vérmes reményekkel készültem erre a versára, de ahogy teltek a napok úgy nem mentek a kilik, a tervezett 8-10 órás heti terhelés helyett 4-5 órás vánszorgásokkal kellett beérnem. Ennek ellenére 5 órás tervvel vágtam neki a távnak, de egyrészt lekéstem a 8 órára belőtt közös(ségi) rajtot, ezáltal - akkor még nem tudtam - megmenekültem egy harakiritől, továbbá a fel-felbukkanó ismerősökkel is el-elbeszélgettem, így hamar tovatűntek az 5 órás álmok. Végül NHH-n becsatlakoztam Speró és ZeRo alkotta csapatba, inentől kényelmes beszélgetős tempóban teltek a kilik. Aztán persze jött a holtpont, de a Taxi turistaház teája kiszedett belőle.

 

750 méter felett szikrázó napsütés, szélcsend, szerintem a Disney in Ice-on sem lehetett volna jobb hangulatom...;-)

-sanci- Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49173

Igen, ez csak futásból, bár azért majd még kondizni is akarok. Nyáron (végre) sokat bringáztam, inkább az adott jó alapot, volt sok hosszú menet is, ami szerintem nagyon fontos. Ez csak át lett ültetve futásba, persze fokozatosan. Általában 70-90km fér bele mostanában egy hetembe, ez kb 7-10 óra futás. Nem valami sok, de igyekszem a rendszerességre, a napjaim meg kell szervezni, családdal összhangolni. Szinte minden nap viszem a futómotyóm magammal, aztán néha itt futok a Hármason, de legtöbbször ahol épp sikerül :) Tavaly is ugyanennyit futottam kb, mégis jóval szerényebben ment, mert egy sérülés miatt nem volt sportos tavasz/nyár mögöttem és túlsúly is volt. Ezt azért írtam, mert nálam csak ez működik, nem tudom 1-2 hónap alatt formába rántani magam. Persze van még pár titkos receptem talonba téve a gyorsulásra :)

A vulkán egy tömörített Mátrabérc téli köntösben. Néma alázatot mindenképpen követel egy földi halandótól, különben csikorgathatja a fogát a piros kereszten fölfelé :) Hasonló a profil, talán a vulkán kövesebb, főleg a közép szakasz. Egy 5:00 körüli idő neked menne, ha nem tévedsz el és a terep is engedi. Idén jók voltak a viszonyok. Remélem tavasszal jösz a Bércre!

Egyébként most az enyhe minusz miatt kézben vittem kulacsot (könnyebben tudom tölteni), bár volt hátitatyóm is, minimál apróságokkal. 

Előzmény: Pinyo (49172)
Pinyo Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49172

Vulkánosok: emlékszem a tavalyi írásokra, és ez alapján elkönyveltem az eseményt egy egész napos fagy és hóküzdésnek. Ahová még ivózsák semi vihető, mert befagy a cső. Szóval minden, csak nem komfortos. :)

Most legalább futható volt ezek szerint.

 

-sanci-, az elmúlt hónapodat látom, ezalatt 31 óra tényleg egész jó alapot nyújthatott. Csak futtából jött össze?

Előzmény: -sanci- (49164)
hurvinek_2 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49171

Vulkán Túra

 

Menet közben még teljesen indokolatlannak tűnő sikert arattam: 5:53 alatt értem célba egy kellemes, nagy megdőléseket nélkülöző futással - ezzel 66 percet javítva az eddigi legjobb időmön.

Azért próbáltam összeszedni, hogy miben is változtattam az előző évekhez képest:

  • sokszor futok keveset (ez a felkészülés hónapjában 4-5 alkalommal 13 km)
  • kemény siratófalakat tettem a 13-as körbe, amiket erős tempóban gyaloglok meg totyagó futás helyett
  • hetente egyszer próbálok tempót futni síkon (ezt kb tíz évig teljesen kihagytam és be is lassultam nagyon)
  • a hátradőlős+fékezős lejtőzésből átváltottam a beledőlős+döngetősbe, ezt edzéseken sokat gyakoroltam (és nagyon szórakoztatónak találom :)
  • járok úszni, ahol néha résztávozok is kicsit
  • és talán a legfontosabb: nem futottam el az elejét :)

 

Persze egy fecske nem csinál nyarat ... meglátjuk mire lesz ez elég a Mátrabércen

 

Lúdtalp Creative Commons License 2013.12.17 0 0 49170

Egy kis: tudományos_fantasztikus (utóbbi az élményre vonatkozik) - persze csak amolyan SSC-s könnyedséggel. :) (A Film is új.)

allez zserzseli! Creative Commons License 2013.12.16 0 0 49169

helyesen itt.

Előzmény: allez zserzseli! (49168)
allez zserzseli! Creative Commons License 2013.12.16 0 0 49168

 

Egy félig meddig OFF és kicsit(X):

Egy beszélgetés a terepfutásról, terepultráról, felkészülésről az UTMB/TDS/CCC/OCC/PTL nevezés előtti este december 18-án 18.30-tól a RUNtottában.

 

Akik beszélgetnek: Oli, Speró, Ági.

 

És a kis plusz: először itthon vetítésre kerül a még friss, finom, ropogós 2013-as UTMB/CCC/TDS/PTL hivatalos film.

 

Gyertek el, ha tudtok.

CSERMANEK Creative Commons License 2013.12.15 0 0 49167

Köszi-köszi. Hát igen. Sosem voltam a régi...

 

A dózer még ment, azonban a tanyától felfelé már csak bele-bele koccantam, a csúcs előtti 1 km pedig csak beleimet magam után huzigálva ment. Majd jövőre kifutom:-)

 

Cs.

 

 

 

 

Előzmény: allez zserzseli! (49166)
allez zserzseli! Creative Commons License 2013.12.15 0 0 49166

hejj, ez szép lett. a te korodban örülni kell már mindennek :)

az utolsó NHH utolsó emelkedője már csak gyalog ment.. ezt mondjuk nem értettem.. autóval is fel lehet menni arra? 

vagy th előtti púpra gondolsz? mert a négyzet (?) elejét nekem még sosem sikerült megfutnom..

na egy szó, mint száz. gratulálok. nagyon jól mentél! 

 

Előzmény: CSERMANEK (49163)
ubalika76 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 49165

Vulkán 2013 - gyomorvulkán

 

Sajna a tavalyit ki kellet hagyni, idén viszont eléggé összeállt minden egy jó futásra. Z.zolival terveztünk futni, 4:45-ön belülit.

A meló a héten év végi hajtásosra sikerült, minimál alvások, iszonyat stressz. Péntekre enyhe megfázásos tünetek. Ráadásul este sikerült egy csomó zöldséget -cékla, édesburgonya, karalábé- összezabálni.

9:15-ös indulással 67p csóvi, majd döngetés lefelé. Miklós-tetőnél 2 futót beértünk, és akkora volt a race, hogy nem foglalkoztam azzal, hogy rakodónál balra kéne menni, döngettünk lefelé. Nam baj, majd valami szekérúton lemegyünk fekete-völgybe. Szekérút sehol, viszont kerítés, az igen. 2 kerítés, és 2 gerinc megmászása után kb. 10p bukóval értünk a t.h-ba. Ekkor már a gyomrom jelzett, hogy nem annyira szeretne befogadni semmit. Jancsi hegy még ment, de salgóvárnál brutál szétcsúszás, gyomorfájdalmak. Annyira besatult az emésztésem, hogy hiába próbálkoztam reggel, hiába próbálkoztam Magyar-hegy előtt, szinte semmit nem tudtam székelni.

Itt Zoli sem ment jól, hiába voltam padlón, nem tudott meglépni. Nagybörzsönynél betoltam 1 sponser gélt, meg egy kevés vizezett teát, és köszönhetően az egyenletes emelkedőnek, valahogy összerázódtam, és ideális 160-163 között mentem felfelé, de Zoli lassan távolodott. Bányapuszta után jöttek a meredekek, amiket szépen kifutottam, utolsó NHH meredeken sikerült visszaérnem Zolira. NHH-n együtt pecsételtünk, majd bepróbálkoztam pár korty vízzel, aminek az lett az eredménye, hogy Taxnál azt néztem, hova fogok okádni. Zoli megint elhúzott, én meg a gyalogláson törtem a fejem, mikor hirtelen előugrott belőlem 2 nagy böfi. Innentől repültem lefelé, és az 1p hátrányomat, pillanatok alatt ledolgoztam. De nem előztem meg Zolit, szépen mögötte maradtam, ki tudja, honnan és mi támad megint nekem az emésztőrendszeremből. Annak ellenére hogy 1 snickerst ettem NHH után, meg 1 sponsert Nagybörzsönynél, és talán 4 deci vizezett teát ittam meg az úton, 4p körüli iramban futottunk lefelé a kilaposódó hegylábon. A körülményekhez, és a +10p különtúrához képest a 4:49-el nagyon boldog voltam. Jó volt a rendezés is, szépen megkajáltunk, utána még a 6km-es hazagyaloglás meglepően jól esett.

Szerintem ez az esemény így ahogy van, jól van, talán GPS-es értékelés lehetne a futóknak, de nem igényelnék komolyabb, futóversenyszerű szervezést.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!