Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22859
vannak meg egyeb eljarasok is, kisebb sebeknel ezt hasznaljak.
Előzmény: Mandala4 (22858)
Mandala4 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22858
Köszi a választ. És vajon csak ezzel a fagyasztásos módszerrel lehet teljesen meggyógyítani?
Előzmény: Törölt nick (22857)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22857

Szia!

 

Az elbeszélések alapján azért nem teljesen fájdalmatlan, nekem még nem volt benne részem, csak a rendes méhszájplasztikában, azt leginkább enyhe menstruációhoz hasonlítanám, meg valami feszülő érzés.

Gyereked lehet utána simán, míg a kezeletlen méhszájseb meddőséghez és rosszindulatú elváltozáshoz vezethet.

Előzmény: Mandala4 (22856)
Mandala4 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22856

Kedves Gábor és Segítők!

 

Lenne egy kérdésem. Kb. 1 éve van egy méhszáj-gyulladásom. Már több nőgyógyásznál is jártam vele, de nem nagyon csinálnak vele semmit. Mindenki csak megállapította, hogy van, írtak fel rá Dalacin hüvelykrémet és Klion hüvelytablettát, és kész. Természetesen nem múlt el soha. Voltam UH-on is már, ahol kimutatták, hogy folyadékkal teli kis hólyag van ott.

Az egyik nőgyógyász, aki szintén írt fel gyulladáscsökkentőt, azt mondta, hogy el kellene mennem egy lefagyasztásra. Szerinte ez nem fáj, és megoldás lenne a problémára, mert magától nem fog elmúlni.

Ez tényleg megoldás lenne rá és valóban nem fáj? Ez mitől alakulhatott ki egyáltalán?

Ennek a fagyasztásos módszernek vannak következményei, szövődményei? A későbbiekben lehet majd még gyerekem? Nagyon félek attól, hogy meddővé válok tőle.

 

Kérlek segítsetek és nyugtassatok meg!!!

Előre is köszönöm a választ!!!

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22855

Bacik kerülhetnek a hüvelybe a végbélből, helytelen törlés esetén, bakteriális húgyúti fertőzés esetén a húgycső felől, és még ezerféleképpen.

A baba addig kap antibiotikumot, amíg a Te negatív eredményed meg nem érkezik, vagy ha pozitív volt, akkor általában 2 napig vénásan, 3-5 napig szájon át kapja a szert.

Előzmény: Zoe21 (22854)
Zoe21 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22854
Csak még egy kérdés: hogyan lehetne megelőzni,hogy a bacilusok ott maradjanak? A gyógyszert 5 napig szedem,de utána se kellene újra összeszedni. Ha antibiotikumot kap a baba,akkor azt mennyi ideig adják neki? Zoé
Előzmény: Zoe21 (22853)
Zoe21 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22853

Köszönöm ANA!

 

Gondolom az antibiotikumos kezelés muszáj, remélhetőleg attól baja nem lesz...

 

 

Zoé

Előzmény: Törölt nick (22852)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22852

Szia!

 

A cervix méhszájat jelent és valószínűleg kenetet vettek a méhszájadról, amit elküldtek tenyésztésre és ennek az eredménye mutatta ki a bacit. Valószínűleg az fog történni, ha előbb megszülsz, hogy még a vajúdás alatt vesznek újabb kenetet és az eredmény ismeretében kezelik vagy nem kezelik a babát. Ha pl holnap megszülnél, akkor valószínűleg automatice kapna ő is antibiotikumot vénásan, megelőző jelleggel.

Csak az aktív herpesz indikál császárt, bakteriális fertőzéstől nyugodtan szülhetsz hüvelyi úton.

Előzmény: Zoe21 (22851)
Zoe21 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22851

Kedves Gábor és Segítők!

 

Jelenleg 38 hetes terhes vagyok első babánkkal és sajnos sikerült valamiféle bakteriális fertőzést összeszedni, amit a "cervix" nevű vizsgálat mutatott ki. (Nem tudom, ez Amerikában szokás-e, nekem az orvos 37 hetesen csinálta). Kaptam rá tablettát (Semicillin 250 mg/kapszula - 5 napig kell szednem napi 4x2-őt).

 

Kérdésem az lenne, hogy ha előbb születik a baba, mint, hogy a kontrollt levenné az orvos, akkor vajon lehet valami baja a babának szülés közben, ha még lennének baktériumok, vagy ilyenkor automatikusan császározzák az embert?

 

Köszönöm,

 

Zoé

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22850
Kedves ANA, Felicitász, Mikolt,

Nagyon koszonom tavolletem alatti plusz munkatokat.

Gabor
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22849
Kedves Mindenki,

Visszaerkeztem Magyarorszagi latogatasombol. Mint bejelentettem mielott elmentem, nem fogom atnezni a tavolletem alatti kerdeseket. Ha valaki aki kerdezett, de valami miatt nem kapott szamara megfelelo valaszt, legyen szives megint megkerdezni (minden reszlettel egyutt).


Amugy Magyarorszagi tartozkodasom rendkivul kellemes volt, sok erdekes emberrel talalkoztam es beszelgettem. Kulon koszonet mindazoknak akik eljottek a talira.

Gabor




Mikolt Creative Commons License 2007.09.29 0 0 22848
ez miert furcsa? teljesen jo eredmeny.
Előzmény: zsazsi30 (22847)
zsazsi30 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 22847
Sziasztok!
Most kaptam meg a terheléses cukor eredményemet, és kissé furcsa az eredmény. Az éhgyomri cukor 5,2, a 120 perces pedig 4,6. Hallottatok már ilyenről? Vagy csak felcserélték az értékeket?
Köszi a választ: Zsuzsa
Mikolt Creative Commons License 2007.09.29 0 0 22846
megint csak azt mondom, hogy nincs ertelme talalgatni: meg kell varni az amniocentezis eredmenyet.
Előzmény: methun (22845)
methun Creative Commons License 2007.09.29 0 0 22845

Az AFP vizsgálat kapcsán beírom még a különböző kockázatok becslését az anyai szérumalkotók alapján:

 

VZR kockázatának becslése: AFP alapján kisebb mint 1/10000 negatív,

21-triszómia: anya életkora alapján 1/132 pozitív, szérum alkotók alapján kisebb mint 1/10000,

18-triszómia: szérum alkotók alapján kockázata nagyobb mint 1/20 pozitív.

 

Tudom, hogy ezek csak becslések, de a 18-as triszómiánál a nagyobb mint 1/20 ad valamilyen aggodalomra okot?

 

 

Mikolt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22844
azt kihagytad, hogy szedjen folsavat:)
Előzmény: Felicitász (22843)
Felicitász Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22843
Szedjél folsavat. Pihenjél amennyit tudsz. Ne idegeskedj semmin. És nem kell sietni a vizsgálatokkal, itt Kanadában a 11-12. hétig hozzád se nyúlnak, és Mikoltnak igaza van, a 7-8. hét előtt az UH csak arra jó, hogy para legyen belőle, mert még alig látszik valami rajta. Aludjál inkább sokat. Meg szedjél folsavat. Vagy ezt már mondtam? ;-)
Előzmény: D.Ditte (22841)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22842
legkorabban a 6, de inkabb 7. heten erdemes menni, akkor mar latszik az embrio is.
Előzmény: D.Ditte (22841)
D.Ditte Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22841

Hűű ez aztán gyors volt!

Köszönöm!

Akkor ha most vagyok kb 5 hetes terhes ne menjek?

Mikolt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22840

minden negyedik terhesseg vetelessel vegzodik. ugyanannyi esellyel indulsz a kovetkezo terhessegnek, mint barki mas.

 

az orvosnal ugyanaz fog tortenni, mint az elozo terhesseged megallapitasanal. akkor kell menni, ha mar eltelt 2 het a pozitiv teszt ota es nincs semmi panaszod.

Előzmény: D.Ditte (22839)
D.Ditte Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22839

Kedves Gábor, kedves Segitők!

 

Hónapokóta olvasom ezt a fórumot. És meg kell valljam sok kérdésre kaptam választ,. Köszönöm!!!!

Rólam annyit hogy 27 éves vagyok. Tavaly jún. 1.-én volt egy miss ab.-om kb 8 hetes lehetett az orvosok nem tudták megmondani mennyi idős.

Nem is akartam belefogni egy ideig az új babaprojektbe. Nem tudtam túl tenni magam azon hogy újra elveszthetem azt akit a szivem alatt hordok. A ciklusom sem volt rendben. De Júliusban elég erőt éreztem hogy szorgalmazzam hogy kicsit jobban "feküdjünk rá" a témára. Kiváncsiságból mérni kezdtem az ébredési hőmet (tudom nem a legmegbizhatóbb módszer) nem volt sok értelme hisz nem jegyeztem fel az eredményeket.....De augusztusban tudományosan pontosan mértem és jegyeztem.Volt emelkedés, sülyedés. Sok kérdés bennem, főként az hogy ez NORMÁLIS?????

Kicsit meg voltam fázva, szőrnyű fejfájás kísérte napjaimat, igy nem igazán volt kedvem ágyba bújni sem Apával....

De nem jött meg mikor kellett volna. A szülinapomon csináltam egy tesztet és két csikom lett. Sírtam és fülig ért a szám. Azóta azt álmodom hogy elvetélek....

Kérdésem az hogy (most megyek elsőnek) mire számithatok a dokinál?Megvizsgál? Kiir?Ir fel valamit, hogy legalább az esélyt megadjuk a töpörtűynek?

Kicsit ostoba kérdések ezek, de olyan megnyugtató válaszakotat tudtok adni: ))))

Üdvözlettel: Judit

 

Mikolt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22838

ehhez nem kell feltetlenul afp vizsgalat, egy ultrahangos teszt 10 masodperc alatt ugyanezt megmondja.

 

az afp-vel az a gond, hogy nagyon sok bizonytalansagi tenyezo van benne (terhesseg kora, anya sulya, magzatok szama es fejlettsegi szintje), es minden ezzel a vizsgalattal gyanithato betegseget mas vizsgalatokkal sokkal konkretabban es gyorsabban meg lehet allapitani.

Előzmény: vmate (22837)
vmate Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22837
Szia!
Van értelme az AFP-nek.

Nekünk fraknón megmutatta, hogy 15 héten meghalt a baba.

:-(


M.
Előzmény: methun (22835)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22836

alapbol nemi ertelme van, annal nincs ertelme, akinel elvegzik az amniocentezist, vagy aki ikrekkel terhes.

Előzmény: methun (22835)
methun Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22835

A kérdés az, hogy mi értelme akkor az AFP szűrésnek?

 

Azon túl, hogy ha eltér lehet rendesen parázni...

Előzmény: Mikolt (22834)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22834

akkor mi a kerdes, ha volt amniocentezis?

 

ez olyan, mintha lattad volna a teveben, hogy a magyar-olasz meccs eredmenye 3-1 lett, de te amiatt izgulnal, hogy a szomszed azt mondta, hogy 0-1 lett.

 

az afp csak valoszinusegszamitas, ami semmit nem er, ha a nejed csak egy nappal is idosebb terhes volt 16+0-nal es egy dekaval is kevesebb sulyt mondott be a tenylegesnel. az amniocentezis viszont 100%-ra megmondja, hogy a gyerek beteg, vagy sem.

Előzmény: methun (22833)
methun Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22833

Kedves Gábor és segítői,

 

Ma kaptuk meg az AFP és a B-HCG eredményét. Feleségem most várja 2. gyermekünket 37 éves, 18. hétben jár.

AFP: 0,47; B-HCG: 0,36

 

Úgy tudom, hogy az AFP érték 0,7-2,5 között normális. B-HCG pedig 1,0 alatt.

 

Orvosunk megnyugtatott minket, hogy az a 0,47 is még jó.

Ilyen eltérés még tényleg belefér?

 

Októberben lesz meg amniocentézis eredménye, ugyanis ilyen vizsgálatot is kértünk...

 

notte34 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22832
2 orvos csinalta - de a tegnapi is azt mondta, hogy sargatest. Ugy mentem ma be, hogy en bebizonyitom, hogy nem az : hat nem sikerult :-)) Azert ennyire fontos ugye, mert ha maradnak a sargatest verzional es a masik tuszo mondjuk nem no, akkor ebben a honapban nem lesz lombik. Na mindegy, majd lesz, ahogy lesz :-))
Mikolt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22831
nekem is mondtak 8 hetes terhessegre, hogy ures petezsak, holnap tessek jonni abortuszra, egy ora mulva egy masik gepen masik orvos magyarazta a gyerek kulonfele szerveit. szoval ilyesmiknek en alapbol nem hiszek mar. foleg ha ugyanaz csinalta az osszes ultrahangot.
Előzmény: notte34 (22830)
notte34 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22830
hat 1-2 napja mar nem no. Mondtam is ma az orvosnak, hogy nem lehet sargatest, mert nem volt ovulaciom, ebben biztos vagyok, meg a hom is 36 fok. De amikor megnezte azt mondta, hogy megis ugy nez ki, mint egy sargatest es nem tuszo.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!