Keresés

Részletes keresés

Andi421 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13575
Köszöm szépen nagyon aranyosak vagytok:-) . Gyógytornászom akihez jártam is azt mondta, h a nyaki műtétekből hamarabb fellépülnek a betegek mint ami nekem volt derékműtétből és ne féljek tőle már két éve is fájt a karom de nem ennyire, attól simán tudtam dolgozni. Az biztos, hogy még egy-két véleményt kikérek más dokiktól megvan már minden lelet. A kézsebész ajánlott egy reumatológusnőt hozzá elmegyek de kénytelen leszek megmüttetni. Anyukám ellenzi nagyon a műtétet szerinte ne csináltassam meg .jelenleg a karomat megmozdítani ií fáj zsibbad ég az egész. Úgy hogy csináltak ultrahangos idegvizsgálatot és rendben vannak az idegek a karomban a vállamtól az ujjaim végéig.
Bubuca Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13574

Bocs az off-topic kérdésért újfent - valaki próbálta a dry-needlinget/száraztű kezelést?ha a fájdalomban nagy része van a folyamatosan görcsben lévő izmoknak..akkor egészen jó eredményeket tud kicsit hosszsbb időre mint az egyeb izomlazító technikák/gyógyszerek... ahogy olvastam

Csak nem sok helyet találtam ahol csinálják itt MOn..

Előzmény: Törölt nick (13573)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13573

Esetleg kérj egy beutalót az OGK-ba, ott megvan a konzervatív háttér is, ha esetleg úgy gondolja a doki, hogy van annak még értelme.Dr.Bánkról, Rónairól sok jót hallottam.

 

Nem tudlak vigasztalni, olcsó közhelyekre meg gondolom nem vagy kiváncsi.

Előzmény: Andi421 (13570)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13572

Nem bántam meg a műtétet.  Sokkal jobb mint előtte.  A műtét után semmi mozdulatlanság vagy ilyesmi.  Minél tovább okoz a sérv kompressziót annál hosszabb a gyógyulás nekem ezt mondták. 

Előzmény: Andi421 (13571)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13571
MoSt is baromira fáj nyakam kezem egész karom ég le. Így képtelenség lenni de a műtétet nem akarom a konzervatív kezelés nem használl ami már november óta megy.
Andi421 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13570
Igen azt szerettem volna. De semmit nem fognak csinálni a kezemmel. Most nem tudom mit csináljak. Vagy így maradok de ez jobb nem lesz csak rosszabb vagy az a műtét. a sérv nem fog visszamenni mert csontos meszes réteg borítja. és ez nyomhat ideget. Félek a műtéttől. Esetleg megnézetem más orvossal is. Aminek sok értelme nincs mert vagy konzervatív kezelést mond vagy műtétet max. az időt húzom vele. Vagy el kell fogadni h így maradok.
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13569

Az a félelmem hogy a műtött csigolya feletti sérvek és osteophyták okozzák a problémákat.  Azok nyomják a gerincvelőt meg a liquor csatornát. 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13568

Sziasztok!  Andi sajnálom hogy a nyaki gerinc okozza a problémákat de legalább már biztos hogy mi a baj. Nem tudom mi jár a fejedben mert nekem gondolkodni sem volt lehetőségem. Azonban ha műtét mellett döntesz nem kell félni.  Nekem fájdogál a gerincem zsibbadok is. A kezem is hamar elfárad bicepsz részen. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.27 0 0 13567

Gondolom, akkor most egy kicsit szomorú vagy, mert szeretted volna, ha inkább a kéz az ok.Nagyon sajnálom!

És akkor most mit teszel?

Előzmény: Andi421 (13566)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 13566
SZIA ! Azt mondta, h kézsebészeti teendő nincs. A nyaki gerinc műtétre annyit mondott, hogy az egy nagyon nagy műtét.
Előzmény: Törölt nick (13565)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.27 0 0 13565

Igen, nekem az izom fáj, biztosan ellazítja.

De nappal nem megoldás, mert álmosít.

Így csak este bírom.

 

Andira is kiváncsi lennék, tegnap volt a dokinál.

 

 

Előzmény: Bubuca (13564)
Bubuca Creative Commons License 2016.02.27 0 0 13564

Fél éve mondta nekem egy sokat látott gyógytornász,hogy sokszor tapasztalták, hogy nyugtató/antidepresszans gyógyszerek jobb hatásúak mint a tradicionális fájdalomcsillapító..ezt akkor mondta mikor a kevésbé rossz oldalon becsípődött egy ideg a hátsócombnál és így a járásom sem volt túl acélos:)gondolom olyasmi mechanizmussal segít mint az izomlazítok..említette hogy pl befagyott váll..és egyéb gondoknál kombinálva mobilizálással és manuállal remek eredményeik voltak

.

Goldenwolf - mi újság a derekaddal?megvolt a műtét?

Előzmény: Törölt nick (13562)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13563

Ez elég érdekes, ilyet még nem hallottam.

Előzmény: Törölt nick (13562)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13562

Hogy mennyire fura a szervezet!

A xanaxtól nincs semmi fájdalmam, pedig ez ugye nem fájdalomcsillapító.És a legtöbb embernek nem hat a fájdalmára.

 

Előzmény: gombóc63 (13559)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13561

Akkor bocsánat:-)

Előzmény: Törölt nick (13560)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13560

Nem, nem volt benne egy szemernyi irónia sem.

Az emberi szervezet nem egyforma, némelyik furcsa dolgokat produkál.

Előzmény: gombóc63 (13559)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13559

Tudom, ez egy kicsit irónikus volt, sebaj, ez van. Másban nincs ilyen szerencsém.

Előzmény: Törölt nick (13557)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13558

Akkor már inkább manuálterapeutához menj!

Előzmény: jukinyu (13556)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13557

Te a xanaxot is pikk-pakk letetted, más meg nem  tud tőle megszabadulni.

Szerencsés vagy!

Előzmény: gombóc63 (13555)
jukinyu Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13556

Ma találkoztam egyik ismerőssel,mesélem neki hogy műteni fognak:-inkább menjek csontkovácshoz az megoldja a problémámat.Mondom neki,hogy zsibbad a kezem ,karom .Nyakamat mozdítani sem bírtam három hete csak feküdtem mint egy darab fa.Valahogy természetesebb megoldásnak tűnik de nem merném engedni  ,hogy csak ugy tekergesse a nyakam valaki.Egyik imerősnek is a csontkovácsot ajánlották  műtétje előtt próbálja meg  a sérvet szépen ki is szakitotta.

gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13555

Hát azért ez nem igaz, jóval több mint 3 hónapig szedtem, sőt, kis kihagyásokkal években mérhető. Utána pedig egyik napról a másikra letettem.

Előzmény: Törölt nick (13554)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13554

A három hónap az a maximum, utána már függőség lesz.

Nem olyan régen vannak a piacon? Tegyük hozzá, hogy nálunk.A kutatási eredmények az USA-ból vannak.

A kalcium, D vitamin és egyebek felszívódásához kell a magnézium is, ez az egyik összefüggés a csontritkulással.De a legfélelmetesebb a savhiány miatt kialakuló fertőzések.És gondoljunk bele, hogy az immunrendszerünk nagyrésze a gyomor és bélrendszer.Ha ez felborul.......

Szóval csak óvatosan az ilyen szerekkel....

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gombóc63 (13553)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13553

Ez igaz, valójában fekélyre és egyebekre is 3 hónapig kell szedni. Az az igazság, hogy szinte akkor csak nem normális gasztrós dokik vannak, mert velem is folyamatosan szedették volna. Nem egynél jártam. Aztán nálam fellépett amit írtál, a savhiány, ami elégtelen emésztést okozott. De bevallom a lent említett következményektől félnék:-( A csontritkulás még vita tárgya, nem olyan régen van a piacon a PPI, hogy ezt konkrétan tudnák. Na....bocs a kitérőért.

Előzmény: Törölt nick (13552)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13552

Az a baj ezzel a PPI-vel, hogy csak néhány hétig szabadna szedni, normális gastros doki nem is javasolja tovább.Oly annyira leszorítja a savtermelést, hogy ennek okán felszaporodnak a baktériumok, jönnek a fertőzések, pl.tüdőgyulladás stb.Nem beszélve a hiányállapotról, ami csonttitkulástól kezdve.....

El kell olvasni a cikket, bár fordítás, de orvosoktól származik.

Azért kéne egy értő, akinek a segítségével.......

Előzmény: gombóc63 (13550)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13551

Az a baj ezzel a savcsökkentővel, hogy nagy a hozzászokás. Ha elhagyod, azonnal emelkedik a gyomorsav.Sajnos akkor is magnéziumhiányt okoz, ha szedsz mellé Mg-t.Nem tudják az okát!

Nem akarom itt leírni, hova vezet a dolog, inkább olvasd el.Ha beírod a keresőbe, hogy protonpumpa gátló, a tények és tévhitekben megtalálod.Kéne egy jó orvos természetgyógyász, aki lehoz erről a szarról.

Azt biztosan tudom, hogy a szénhidrátokat kell nagyon kerülni.

Most már nem csodálom, hogy gyenge vagy, mert a magnéziumhiány okozza.

 

Nem fog kitörni a nyakad, az nem ilyen egyszerű.

Éjszakára minek a felügyelet? Akkor aludjál!

 

Kutyus! Jobb ötletem nincs, esetleg, hogy felülről felhúzni.Úgy semmi a 10 kiló.

Szerintem a gurulós szerkezettel is meg lehet oldani. Csinálj egy próbát!

 

A légúti fertőzésről szóljál, nehogy gond legyen belőle.

Hát már én is várom, hogy csörögjön a telefonod.☺

Előzmény: Pipike77 (13548)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13550

Beleszólnék mint refluxban járatos egyén. Inkább a PPI, mint a krónikus nyálkahártyagyulladásból eredő fekély és az abból eredő....ki sem mondom. Ezen kivül a felmaródott nyelőcsőből kialakulhat a Barrett, ami megint csak lehet rákmegelőző állapot. Szóval sok választása nincs.

Előzmény: Törölt nick (13532)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13549

Én is drukkolok, hogy megúszd a műtétet!!! Tornázz ezerrel! :)

Előzmény: Törölt nick (13535)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13548

Hát, az orvosok azzal hárítanak, hogy elenyésző a PPI kockázata ahhoz képest, ami akkor történne, ha nem szedném. Mert engem sem hagy nyugodni a dolog, hogy már ennyi ideje szedem :(

Anyukám most talált valami U vitamin nevű dolgot (életemben nem hallottam róla), ami állítólag jó a gyomorprolémákra is, majd megpróbálom azt is.

Magnéziumot szoktam inni, meg most rendeltem D3 vitamint is.

Próbáltam diétázni, az meg már alap, hogy este 7 után nem eszem (11 körül fekszem), de nem jutottam többre. Szerintem az a haláleset annyira leparáztat, hogy félek, ha nem veszem be a PPI-t, akkor fekélyem lesz. És nyilván nem akarok midnen gyomorfájásnál tükrözésre rohanni, az rohadt kellemetlen élmény volt :( Szóval, szerencsétlenkedek a magam módján ezzel is.

 

A kutyusom ugyan keverék, de rövid lábú, hosszú testű, ők is hajlamosak erre sajna. Meg most már elég sok kutyafajta. Azt nem tudom, hogy a 10 kilót egyáltalán megmozdíthatom-e valahogy, tehát felemelni, hátamra venni, húzni magam után fel a lépcsőn...stb. Mert a gurulós szatyor nekem is eszembe jutott, csak nem tudom, azt milyen erővel kell lépcsőn le-fel cibálni, meg ilyenek. Szóval, hogy azt vajon csinálhatom-e.

 

Az is parám, hogy alvás közben ne törjem ki a nyakam...mert szoktam hirtelen fejmozdulatokat tenni, ahoyg fészkelődöm. 

 

Nappalra már alakul a felügyelet, az éjszaka még kérdéses.

 

Jaaa, meg azt is olvastam, hogy fertőző légúti betegség után 3-6 héttel nem javasolt tervezni műtétet. Én most jövök kifelé egy ilyenből (egész pontosan február 12-én kezdődött). Most ha hívnak, magamtól nyilván nem mondanám, mert honnan tudnám, ők meg nem kérdeznék...oylan ijezstő ez az egész. Meg mire műtenek, helytálló lesz még az altatóorvosi vizsgálat? 1-2 hónap múlva? :(

 

 

Előzmény: Törölt nick (13532)
Pipike77 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13547

Szia Jukinyu :)

 

Az OGK állítólag jó hely! Engem az Amerikai úti idegsebészeten fognak (OITI). 

A barátomat nem műtötték, teljesen váratlanul, minden előjel nélkül történt :( Pedig fiatal volt, nem dohányzott, biciklizett sokat, stb. És olvastam, hoyg a műtéteknek lehet ez a kockázata. Azt nem írják, menny ideig áll fenn (mikor nyugodhatok meg, hogy már nem következhet be)

Mivel az OITI elég leterhelt, nem nagyon tájékoztattak semmiről. Ezt az oldalt találtam, itt próbálok infókat szerezni:

http://gerinces.hu/gerincbetegsegek/a-porckorong-servesedese-a-nyaki-gerincszakaszon/

 

Nem tudom, az OITI mikor telefonálgat :(

 

 

Előzmény: jukinyu (13531)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 13546
Nem az eszembe sem jutott h veszélyes lehet. Akkor a sok szenvedés miatt egy hónap alatt tíz kilót fogytam és én az eredeti súlyomat mondtam be. Hát remélem mond valamit a doki Brigi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!