Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2969

Nagy ez a nyári pangás itt, de hoztam egy tavaly téli cikket olvasgatni. :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.20 0 1 2968

hát én az FL-Studiot egyáltalán nem ismerem, de ha MIDI jellegő a kérdés, arra próbálok - itt - válaszolni :)

Előzmény: syrius (2967)
syrius Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2967

Köszi, ma még egyszer neki rugaszkodok, azután megkeresem. Frusztrál a kudarc :-( pedig a hangszer bemutatók csábítóak, de ez a milliónyi beállítás...

Előzmény: djuice (2966)
djuice Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2966
Előzmény: syrius (2965)
syrius Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2965

Végül is ez lett, de 3 óra alatt nem jutottam el addig, hogy rendesen szóra bírjam. Ez nekem "kicsit" magas (vagy én vagyok túl alacsony :-( )

Nem ismersz valakit, aki megfelelő díjazás ellenében 1-2 óra alatt az alapokat beállítja és megmutatja az alapdolgokat, talán onnan már menne egyedül is.

FL Studio 20 és M-Audio Pro 61, tehát fontos, hogy a mentorom ezt az összeállítást ismerje (és legyen türelme/ped. érzéke, hogy elmagyarázza.

Előzmény: djuice (2964)
djuice Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2964

A Hitsp-el nem tudom mi van, nagyon csendben vannak, én ezer éve nem jártam náluk.

Tajti Hangszerpláza, Mangosound, Roland Zenegaléria, R55 Budapest vagy amit ahol találsz...

Előzmény: syrius (2963)
syrius Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2963

Így lesz - melyik üzletet ajánlod? Legutóbb a Rózsák terén a Hitspace-n vásároltam (10 éve)

Esetleg kimondottan MIDI billentyűre specializálódott?

 

Előzmény: djuice (2962)
djuice Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2962

Minőségre jók a Rolandok, csak itt balra szélen van a kijelző amire jó szar rálátni...

Sztem menj be egy nagyobb hangszer áruházba ahol ki lehet több mindent próbálni és utána irány a használt piac.

Előzmény: syrius (2961)
syrius Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2961

syrius Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2960

Ezzel szemezgetek: Roland A-800PRO 110 000 körül újonnan, de láttam használtat 80 e alatt. 

 

 

djuice Creative Commons License 2021.07.17 0 0 2959

Hát a billentyűk nyomásérzete, lötyögése stb. Az Maudio azért komolyabban meg is van építve. De kell a piacnak az olcsóbb, a nylon érzetűbb is, oda jó az Alesis is. (Régen amúgy egy komoly patinás márka volt, még kínai nem lett).

De menj el boltokba (pl. Tajti Hangszerplaza) és próbáld ki...

 

Ami a szükséges gombokat potmétereket illeti, DAW használathoz a 8 forgó, 8 toló szabályzó, a gyors funkció gombok, oktávváltó, esetleg a dinamikus pad gombok mindig jól jönnek, mint ha nem lennének. Sőt, ha vannak, előbb utóbb használni is fogod.

Előzmény: syrius (2958)
syrius Creative Commons License 2021.07.16 0 0 2958

Sose volt MasterMidim, ha van kis időd kifejtenéd miért jó, hogy még nem szaladtam bele a vásárlásba. A tanfolyamon láttam egyet az tetszett, de persze ez huszadrangú szempont.

Előzmény: djuice (2957)
djuice Creative Commons License 2021.07.16 0 0 2957

Inkább az Maudiot nézegesd, az Alesis nagyon gagyi.

Előzmény: syrius (2956)
syrius Creative Commons License 2021.07.16 0 0 2956

Új kérdés:
Az Alesis MIDI keyboarddal szemezek mert talán ár/érték arányban ez tűnik a legjobbnak. Viszont nem igazán látom van-e értelme a VI verziónak (a síma V szériához hasonlítva), ami sokkal több forgatható potméterrel és programozható gombbal rendelkezik (de tényleg ki lehet használni? A tudásom, fantáziám jelenleg kevés, de nem szeretném utólag bánni a hiányát (viszont 35 ezer Ft-ot kidobni se (50 ezer/85 ezer). 

syrius Creative Commons License 2021.07.12 0 0 2955

Hát az első 4 óra után lehet inkább FL Studio lesz, bár mostanra rendesen kutyulom a kettőt :-(. Viszont nem értem, hogy az asztali gépe továbbra sem érzékeli a MIDI billentyűre átállított KORG-ot, de ugyanaz a kábel szoftver, driver mellett a laptopra átmegy a szinti MIDI jele. Az akusztkus hangok rendben mennek, de a MIDI-t nem látja a desktop. Viszont akkor tényleg felesleges lenne vennem MIDI billentyűt, mert egy átállítással a menüben és lesz egy 5 oktávosom.

Előzmény: djuice (2954)
djuice Creative Commons License 2021.07.05 0 0 2954

Hát, nézd meg azt a linkelt Ableton videót, az pont kedvcsináló és sok mindent elmond más szoftverekkel szembeni előnyéről! A szerkesztést pl be is mutatja mennyire kutya egyszerű és logikus, aztán majd meglátod mennyit értesz az egészből. Azért mindjárt az elején az is elhangzik, hogy aki most tanul ebbe bele és nincs rá megfelelő ideje vagy kedve, az jól gondolja meg...

Minden esetre, ha az a cél, hogy fel akarsz venni valamit, rögzíteni a midi vagy audio eseményeket, arra is pont mutat egy jópofa példát a videóban, szóval ezeket a nagyon alap dolgokat simán viszi az Ableton, de ha még többre vágysz, akkor tud kimeríthetetlen is lenni...

 

Azt nem tudom milyen zenében utazol és hogy ahhoz jó e a Suite verzió pakkja pont, de ez a DAW kérdés nagyon nyitott dolog. Mint említettem, ide nagyon sok pénzt el lehet költeni még mindenféle szoftver hangszerekre hangbankokra. Ott vannak pl csak a Spectrasonics gigantikus könyvtárai..., érdemes nézegetni a youtubeon, mik azok amikre egyáltalán szükséged lenne, biztos vannak olyan bemutató anyagok, amikből ki tudod szűrni mi az ami tetszene, de azért mélyvíz ez hidd el.

Macintoshon talán annyival könnyebb a helyzet, hogy ott sokan használják a Garageband alap progit, amihez rengeteg szoftver hangszer letölthető ingyen most tényleg csak zenélni kell velük. Az Abletont ehhez képest azért tényleg tanulni kell először. (Az FL Studiot is mondjuk, ha még nem használtad, de talán picit az közérthetőbb belépő DAW.)

Előzmény: syrius (2953)
syrius Creative Commons License 2021.07.05 0 0 2953

 

Köszönöm az infókat. Ami a kellékeket illeti, a 8 magos 16 Gb RAM-os prcesszorral felszerelt laptop adott, az remélem elég. Ha használni tudom a Korg-ot MIDI billentyűként (miért ne?, bár még nem próbáltam) akkor csak a szoftverre kell költeni, de mivel (öreg) diák vagyok ez esetben a Standard 80 ezerből kihozható (kérdés, hogy mit veszítek a Suite-hez képest) Jövő héten belenézek a FL Studióba, és eldöntöm melyiket válasszam. De én billentyűzni szeretek, nem összerakni zenéket, bár a háttereket, effekteket persze megcsinálnám és az is fontos, hogy könnyen tudjam a felvetteket szerkeszteni, módosítani.

Előzmény: djuice (2952)
djuice Creative Commons License 2021.07.04 0 0 2952

+1

Az Ableton amúgy rendkívül népszerű szoftver, a net tele van mindenféle oktatóvideókkal róla, de azért azt nem árt tudni, hogy groove alapú zenéket írnak vele, szóval nem teljesen azt nyújtja funkcionálisan, mint egy pa700!!! :)

 

https://m.youtube.com/watch?v=ntusZB0AXb8

djuice Creative Commons License 2021.07.04 0 0 2951

Szoftverekre manapság a világ vagyonát is el lehet költeni (de sokan a letöltést választják inkább) :) Minden esetre, a megfelelőket abból is összeválogatni ami tényleg jó, hasonlóan nem egyszerű, mint akár vas hangszerekből jót választani. S általában ezek a free bundle hangbankok a DAW-okhoz, kb. a minőség belépő szintjét jelentik a drágább cuccokhoz képest ott is hasonlóan.

A Korg PA azért mégis céleszköz, szoftverben arranger dolgok nem igen vannak elterjedten.

Egy gitáros ismerősöm végül is mégiscsak ezt csinálja hasonlóan, amit te szeretnél.

Szóval van azért egy nem túl olcsó hand made Varranger nevű szoftver, amihez egy szintén nem olcsó, elég bika laptopot válogatott össze, meg egy kis kínai midi keyboardot (ez a leggyengébb láncszeme amúgy a setupjának) és valami 40-50000 Ft ért vett rá Ketron SD9 SF2 formátumú hangbankot, így ezekkel muzsikál. Persze az egész így se áll meg nagyon ½ millió alatt, különösen most, amikor egy jobb laptop is körülbelül itt kezdődik árban. És akkor még mindig ott vagyunk, hogy egy all in one célhangszerrel szemben ez több eszköz, zsinór, drót stb. szóval nem annyira kompakt, de van aki bevállalja.

Előzmény: syrius (2950)
syrius Creative Commons License 2021.07.04 0 0 2950

Megpróbálom röviden:
Eddig egy Korg PA-700-zal csaptam itthon zajt, elég tűrhető a hangja (minden relatív, meg szubjektív...) viszont most ismerkedek az ABLETON Live 11-gyel és így futólag úgy tűnik, hogy egy megfelelő midibillentyűvel sokkal hasznosabb lehet mind hangzásban, mind zeneszerkesztésben. A letölthető ingyenes Pack-ok instrumentek hangjai közt a szintimhez képest (elsőre) sokkal jobb hangokat hallottam. Volna értelme BEruházni a kb. 200 e ft-os szoftverbe és egy kb. 80 ezer Ft-os 61 billentyűs MIDI billentyűzetbe (Alesis V61?) és KIruházni nagyjából ennyiért a KORG-ot? Gondolom a beírók közt több tapasztalattal rendelkezők vannak.köszönettel a véleményeket: Syrius (nem a Syrius-ról)

 

Russian0718 Creative Commons License 2021.06.06 0 0 2949

Oh, semmi gond. Nekem eszembe sem jutott az MU128 mint alternatíva.

Előzmény: marcony (2948)
marcony Creative Commons License 2021.06.05 0 0 2948

Bocsánat tisztelt úr, elkúrtam mint GyF. :-))

Szerencsére Djuice tudta miről akarok szólni és kisegített.

 

Sajnos nekem nincs a témában komolyabb jártasságom.

Előzmény: Russian0718 (2946)
djuice Creative Commons License 2021.06.05 0 0 2947

Az MU128 sztem, de nem egy nagy vmi. Főleg annyiért! :)

https://www.jofogas.hu/budapest/Yamaha_MU_128_Szintetizator_agy__hangmodul___dob_kartyaval_bovitve_118331178.htm 

 

Volt már olcsóbban is 6 éve:

https://gsfanatic.com/hu/hirdetes/267843/elado-yamaha-hangmodul 

 

Nekem megvan a PC verziója. Arra elég, hogy vmi midit gyorsan meghallgasson rajta az ember, hogy mégse a Roland Sound Canvas licenszelt alaplapi förmedvényen csörögjön, de a jó zongorahang az igen távol áll benne a valóságtól. :)

 

 

Előzmény: Russian0718 (2946)
Russian0718 Creative Commons License 2021.06.05 0 0 2946

Yamaha DX 128??? Na ilyent sem hallottam még :D

Előzmény: marcony (2944)
djuice Creative Commons License 2021.06.04 0 0 2945

Húúú, erre a Sonic Cellre hogy nem gondoltam?!

Abszolút nyertél vele! Valóban, az áráért a legjobb alternatíva mind között amit nem kis fejvakarás árán alant felsoroltam.

Nagyon örülök hogy célbataláltál vele.

Sok sikeres zenés éveket hozzá!

Üdvözöllek! :)

Előzmény: marcony (2944)
marcony Creative Commons License 2021.06.04 0 0 2944

Szia Djuce!

 

Na végére jártam!

 

Nagyon igazad volt megérte az átváltást, egész más a hangzás, nem hittem, hogy ekkora lesz a különbség, de lett.:-))

 

A barátodat hívtam, de mikor beszéltünk, már leelőlegezték az övét.

Aztán ajánlottak egy Kurzweil ME1-et, 100 e. lett volna az indulás alku előtt, aztán hirdettek egy

Yamaha DX 128-at 80 e.-ért.

Végül vettem egy jó állapotú Roland Sonic Cell-t 50 e.-ért.

Meg vagyok vele elégedve.

 

Ismét nagyon sokat segítettél, nem győzöm köszönni neked! :-))

Minden jót kívánok.

 

Üdv:

M

Előzmény: djuice (2943)
djuice Creative Commons License 2021.05.24 0 0 2943

Szia!

 

Gondolom lejárt a hirdetése, de küldöm a számát, (hivatkozhatsz rám nála): +36705642136

 

Sok sikert! :)

Előzmény: marcony (2942)
marcony Creative Commons License 2021.05.24 0 0 2942

Kedves Djuice!

 

Nagymarosra költöztem már pár éve.

 

Miskolc felé elég ritkán járok, de szívesen felhívnám barátodat, ha lenne hozzá telefonszámod, és meg tudnád adni.

Esetleg összejön köztünk valami üzlet.

 

Üdv:

M

Előzmény: djuice (2941)
djuice Creative Commons License 2021.05.19 0 0 2941

Szia, köszi!

 

Pesti vagy? Ha el tudsz jönni Miskolc mellé (Alsózsolca), beszélj Varga Kálmán ismerősömmel. 1001 hangszere van, most voltam nála hétvégén és Korg TR-Rackje is van, csak még nem hirdette meg.

De alábbihoz hasonló árban neked best buy volna, van egy normális sztereo zongora hangszín is benne és mellette egy brutál hangzású szinti modul abból az időből, mikor még a vasak is vasak voltak!

 

Most ezt hirdeti, mint modul, ez azért nem egy nagy dobás, de a TR-Rackjét érdemes megnézni sztem!

 

 https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Korg_SG_Rack_Stage_piano_hangmodul_118427244.htm

Előzmény: marcony (2940)
marcony Creative Commons License 2021.05.19 0 1 2940

Szia Djuice!

 

Tanácsodnak megfelelően körbejártam a kérdést és a lehetőségeket.

Tényleg nem nagyon lehet megúszni 80-100 e. alatt.

 

Amit barátod tanácsolt: a Miditech Pianobox Pro-t, arról csak rossz véleményt olvastam és hallottam.

Nem szabad megvenni.

Lennének jó régi darabok olcsóbban, de azokkal nem sokra mennék.

 

eBayról jó még jó lenne, jelentősen olcsóbb mint idehaza, de nincs hozzá lehetőségem.

Marad a keresgélés, és  az alku, amennyiben belefér.

 

Sokat segítettél, mégegyszer köszönöm.

 

Üdv:

M

Előzmény: djuice (2939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!