Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

aszaly Creative Commons License 2002.02.19 0 0 124
moverlander!

A benzinárakat nem tudom, de olcsóbb mint nálunk. Én azóta nem tankolok ott, amióta ólommentes kútnál ólmos benzint adtak. Szerencsémre megkérdeztem a kutast, ui. észrevettem egy cirill betűs, kb levelező lap nagyságú kiírást, amely közölte a benzin ólmozott. Nem volt ilyen szerencséje az előttem tankoló 3 németnek és 2 svájcinak (tanultak volna oroszul :oDDDDDDDD ).
A rendőrökről szóló rémmesékről lásd 119.

Előzmény: moverlander (123)
moverlander Creative Commons License 2002.02.18 0 0 123
Két dologban kellene konkrét tapasztalat:

-Mennyibe kerül most a benzin YU,BG,GR országokban.Egyáltalán lehet-e YU-ban tankolni vagy érdemes átutazni ?

-Sok mindent lehet hallani, olvasni arról, hogy a YU rendőrök megbüntetnek pl.:izzókészlet hiánya miatt is.Van valakinek konkrét tapasztalata, tehát már igazoltatták ?

aszaly Creative Commons License 2002.02.16 0 0 122
ha7kse!

Nézd meg a www.greekferries.gr-t.

Előzmény: ha7kse (120)
pireas Creative Commons License 2002.02.12 0 0 121
2002.04.12 -ig érvényes árakat itt megtalálod: www.anek.gr

Előzmény: ha7kse (120)
ha7kse Creative Commons License 2002.02.11 0 0 120
Kérdésem a következö, ha valaki már volt idén Trieszböl hajoval Görögországba kérem tájékoztason mennyibe kerül a hajojegy EURO--- ba átszámitva.
Köszönettel:
aszaly Creative Commons License 2002.02.10 -1 0 119
Szevasztok!

'89-óta 8x voltam Görögországban, alkalmanként 3-4 hétig, kivétel '99, akkor 1 hét. Egyszer ('99-ben a bombázások után) busszal egyébként mindig autóval mentünk, különböző útvonalakon, Románia-Bulgária, jugók, kompok. A román-bolgárt többet nem veszem igénybe amíg EU tagok nem leszenk, az pedig még 2000 év. A szerb és macedon rendőrök "rémtettei" szerintem orbitális baromságok, akiket megbüntetnek az valamit elcseszett, főként gyorsabban ment mint a megengedett. 1 szóval nem kell izgulni. Gyakorlatilag - a szigeteken - kívül mindent bejártunk Görögországban. Mindenkinek ajánlom! NEM LEHET MEGUNNI! Most is megyek az biztos!

DJ Schultz Creative Commons License 2002.02.06 0 0 118
Hello

Egy kis ízelitő azoknak akik még mindig Macedónia felé szeretnének menni Görögbe:

A szerbiai hatóságok tudomása szerint Dél-Szerbiában ismét támadásra készül az elvileg feloszlatott albán fegyveres szervezet, a Presevo, Bujanovac és Medvedja Felszabadítási Hadserege (UCPMB).
A szerbiai kormány bujanovaci sajtóközpontja szerint "az albán szélsőségesekhez közel álló forrásokból tudni lehet, hogy az UCPMB egyes parancsnokai terrorista és felforgató akciókat terveznek Dél-Szerbiában, s a támadások célpontja a jugoszláv hadsereg és a belügyi csapatok létesítményei" lesznek. A közlemény szerint a támadásokat "egyes koszovói albán pártok vezetői hangolják össze, így akarva nyomást gyakorolni a nemzetközi közösségre és a koszovói szerb pártkoalícióra, a Visszatérésre, jelezvén, hogy ők a béke és a háború urai a térségben".

Az elmúlt hetekben több alkalommal voltak kisebb támadások, lövöldözések Szerbia déli részén, a Presevo, Bujanovac és Medvedja községek által határolt területen. Ezt a környéket "Kelet-Koszovónak" tekintenek az albán szélsőségesek.

A rendőrség több rejtett fegyverraktárra bukkant. Hétfő este a helyi rendőrség járőrei Presevo közelében, Bujic és Stanevce falvak között három aknát és aknavetőkhöz szükséges lövedékekkel teli három lőszerládát talált. Ugyancsak hétfőn a rendőrök Medvedja közelében fekvő Marovacnál egy robbanást és több lövést halottak a Kosovska Kamenica melletti Zuja település irányából.

Sok szerencsét

üdv

DJ Schultz

stevie wonder Creative Commons License 2002.02.06 0 0 117
Elso kapu: 5 EUR, masodik kapu: 10 DEM (!!!!), de mibe fogadjunk hogy ez is 5 EUR lesz, harmadik kapu 13 EUR. Bolgar fertotlenites: 2 EUR.

Tehat forintra atszamolva minden maradt a regi.

Előzmény: DJ Schultz (116)
DJ Schultz Creative Commons License 2002.02.06 0 0 116
Stevie!

Igaz már levélben is kérdeztelek az új Eurós útdíjakról, Most ismét szeretnék érdeklődni.

stevie wonder Creative Commons License 2002.02.06 0 0 115
Igen, tizszeresere dragultak a buntetesek. A gyorshajtas most normal esetben 1000 dinar, vagyis kb 4e forint. Es tele vannak az utak rendorrel. Mondjuk engem nem allitottak meg, mert szabalyosan kozlekedtem ;-))

Viszont a bolgar hatar utan kozvetlenul egy 50-es korlatozasnal 71 voltam. Utlevelbe bepecseteles, 10 leva (1250 Ft). Majd az orszagbol kifele kell fizetnem, legalabb 20 perc szivas. Viszont oromomre szolgalt, hogy egy cseppet sem voltak korruptak a rendorok. Akkor is 10 leva lett volna, de a hataron gyorsabban atjutok a pecset nelkul.

Előzmény: darius (114)
darius Creative Commons License 2002.02.05 0 0 114
Stevie!
Mivel ilyen friss híreid vannak, légyszi mondj valamit az új YU büntetési tarifákról. Mennyire komolyak a rémhírek?
stevie wonder Creative Commons License 2002.02.05 0 0 113
Mint emlitettem vala, a tipkus varakozasi idok ennel sokkal rovidebbek, a 2 ora mar mind a harom hataron soknak tunik.

Tegnap a H-YU hatar 15 perc volt, a YU-BG 10 perc :-)

Előzmény: DJ Schultz (112)
DJ Schultz Creative Commons License 2002.02.04 0 0 112
Hello

Ez az 5-6 óra melyik határon van?
Honnan van ez az infod?

Előzmény: kevermes (111)
kevermes Creative Commons License 2002.02.03 0 0 111
Én régen (1982)sokat jártam bulgáriában. Ott is csak emberek élnek, szerintem tök rendesek. a szabályokat be kell tartani, és nem a jó magyar kidumálom módszerben bízni. Engem inkább a határon történő átkelés bizserget. Ott egy kis laza 5-6 óra izgalmas tud lenni.
Előzmény: darius (110)
darius Creative Commons License 2002.02.02 0 0 110
Sok érdekeset lehet itt olvasni. Főleg Stevie írt olyat ami felhasználható. Mi is Jugoszlávián és Bulgárián keresztül mennénk Görögbe, Sartira a
nyáron /júliusban/. Addig még a Macedónok nem
vezették be a vízumot többször arra mentünk nem volt semmi probléma, de ez a vízum kicsit durva,
négyünknek 260 USD, ami kb. 73000.- Ft. Szerintem
sok büntetést kifut Bulgáriában. Innen tőlünk
/Szeged/ egy napba bele kell, hogy férjen az út.
Azt nem tudom, hogy itthonról foglaljunk szállást, vagy elég ott karesni? Akinek van tapasztalata írja meg!
kevermes Creative Commons License 2002.02.01 0 0 109
Szia Stevie!

érdekelne az a cendes hely amit említettél. lehet részleteket tudni?

Előzmény: stevie wonder (81)
halley Creative Commons License 2002.01.31 0 0 108
Remek irányba fejlődik a téma.

Thassos nagyszerű hely. Aki arrafelé veszi útját annak bűn kihagyni. (Habár csak-csak nincs száz km a kerülete. Vagy akkor legalább az öblök is benne vannak a sziklán végigsétálva :)
Útközben persze találkozó Filippi-nél !

Lefkada szintén fenomenális úticél. Érdemesebb a Korfu-ra indulóknak újraértékelni a szándékukat és egy szigettel lejjebb menni...

És hát nem Horvátországból való az a kompozás. Irány Trieste, Anek Lines kikötő, és onnan kényelmes ringatózás közép-Görögországig. Mindenkinek tudom ajánlani. Nekem egy életreszóló jó élmény volt.

És mostantól eképp búcsúzom :

Üdv :

Halley
(Korábbi hárombetűs monogramom helyett.)
Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 107
Üdv!
Ha elküldöd a címet az teljessen jó,majd felhívom Őket,vagy lehet foglalni a Neten is?
Pedig nagy buli a szárnyashajó,eszméletlenül megy!Viszont a két kisgyereknek már nem biztos,hogy akkora élmény a tűzforró kövek között sétálgatni,és az ásatás nagyon nagy,más látnivaló meg nincs Filippinél.A komp aktuális áráról meg dumcsizunk ha hazajöttetek,mert ahány emberrel beszéltem mindenki más árat mondott.Mi két éve busszal voltunk,azért motoroztunk,de idén is akarunk bérelni robogót,a kocsi mellé,mert az érzés ISTENI!!!
Sziasztok!
Gábor
TOMMY Creative Commons License 2002.01.31 0 0 106
Igen, nekem is ez volt az egyik "legnagyobb" bajom, hogy hol nézzem a vízilabda közvetítéseket... :)
Hát a szárnyashajó az kilőve, mert két kisgyerekkel az autót nem akarom sehol otthagyni.
Potosban szuper hely. Az apartman internetcímét meg tudom adni, ha kell. Idéntől TV is van a szobákban. :) Angolul beszél a tulaj.
T.
Előzmény: Móró Gábor (104)
Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 105
Tommy!
Kérlek irdd meg az apartman elérhetőségét,és ha van akkor küldj róla képet a mgabi@index.hu-ra.Köszi!
Gábor
Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 104
Helló!
Filippi nagyon tuti,csak semmi árnyék nincs az ásatásoknál.Kavalába menjetek át szárnyashajóval,onnan van busz elég sűrűn.Két éve 2000 dra. volt a hajójegy,és pillanatok alatt ott voltunk.Kavala 2 órát nem ér,semmi látnivaló a lepukkant váron kívül.
Nekünk semmi bajunk nem volt Limenasszal,eldugott kis utcában volt a szállás,este meg néztük a focit a tavernákban.Szerintem jó a hely,de idén lehet,hogy megnézzük Potost.Kösz az infókat!
Gábor
TOMMY Creative Commons License 2002.01.31 0 0 103
Gábor

Egyénileg, Június 07- Július 02ig.
Végig Thassoson leszünk. Esetleg 1 napra megyünk át, Dráma-ba Filippibe, vagy a Chalkidiki félszigetre. Apartmant találni mindig lehet. Csak nem mindig jót. Pl. ahol mi laktunk tavaly(és idén is) áprilisban már csak 1 apartmant tudott felajánlani a tulaj a 10-ből. Persze, hogy idén már decemberben lefoglaltam. :)
Motor csak az utcánkban 3 helyen volt bérelhető. Árakat nem tudok, mert mi mindenhová kocsival mentünk.
Kösz a tippeket. A strandokat megnézzük, de én Limenasban nem laknék... Mindegy, az egész sziget kerülete úgyis csak 100km.

Tommy

Előzmény: Móró Gábor (93)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.01.31 0 0 102
sajnos akkor nállunk kiesik a szórásból görögország, mert ad1 motorral megyünk és nem túl élvezetes a román-bulgár útviszony. ad2 a makedónoknál előkelő célpont lehetnénk igy karosszéria hijján.:O)))
Előzmény: Móró Gábor (101)
Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 101
Sziasztok!
Szerintem nincs komp Horvátországból,ezt a kört már én is lefutottam.Nekem legalábbis ezt mondták a Mahart infónál.Barátomék voltak Brindisiből(Olasz csizmasarok)komppal,de szerintük harakiri,iszonyat sok volt a török vendégmunkás,nem lehetett pihenni a hajón,és büdösek voltak.Persze,ha van pénzetek kabinra,az kicsit jobb,csak baromi drága.Szerintem nincs jobb az autónál!
Helló Nektek!
Gábor
Ficium Creative Commons License 2002.01.31 0 0 100
100. :D
Ficium Creative Commons License 2002.01.31 0 0 99
Meg 1.
Lord Iffy Creative Commons License 2002.01.31 0 0 98
sziasztok!

tudtok valamit arról, hogy Dubrovnik-ból (Horvátország) esetleg megy e komp görögország felé?

Móró Gábor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 97
Sziasztok!
Spleeee:Nekünk is rájött még 1 hét Korfu,de én a kontinens részére irtam,hogy kb. 2 hét.Merre voltatok?Voltatok Lefkadán?Nekem az is baromira tetszett,meg Naphiló a Peloponésszoszon.Szerinten ez a település Görögország legszebb és leghangulatossabb faluja.Lefkada meg szerintem sokkal tutibb Korfunál.Nincs annyi turista,még nem annyira felfutott,mint felette Korfu.De Korfun voltam már 3x,így nem mondok róla semmi rosszat.Tavaly kicsit csalódtam,mert az ottani görögök szerintem eléggé megváltoztak az utobbi évek alatt.
DJ Schultz:Még tényleg nem voltam Bulgáriában,idén tervezzük arra az utat,pont a Macedón vízum miatt,mert eszünkben sincs 4 embernek 260 dollárt kifizetni csak azért,hogy 2 órát autózzunk az országukban.Igy jött a Bulgária ötlet.
Szisztok!
Gábor
DJ Schultz Creative Commons License 2002.01.30 0 0 96
Hello mindenkinek

Gábor

Bocs, hogy téged zaklatalak a Bolgár utvonal kérdésével de nekem ugy tünt mintha már jártál volna arra. Tévedtem mégegyszer bocs. :-)

Spleeee

Te mikor jártál Bulgáriába?

Ja, és mit szolsz a 65 USD Macedon vizumhoz?

Nem tudom, ha ez nem lenne lehet én is megondolnám és mennék Macedonia felé.

Üdv

DJ Schultz

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.30 0 0 95
spleee,

Teged egyszer alaposan megszopathattak Bulgariaban, de egy tapasztalt bolgar utazotol (evi kb 20e km csak Bulgariaban, magyar rendszamu autoval), hogy azert annyira nem veszes a helyzet.

De az teny, hogy rengeteg a trafipax.

Be kell tartani a korlatozasokat, akkor nincs semmi gaz.

Előzmény: spleeee (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!