Keresés

Részletes keresés

didyman Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127340

Dehogy aránylik. Egy szar táp mondjuk 4k, egy minőségi 7k, és akkor létezik 30k-s tápegység is a mainstream körül. Namost a szar táp lehet, hogy eldurran egy évesen, lehet, hogy kimegy a világból (sárga címkés kodegen), a 7k-s meg a 30k-s pontosan ugyanúgy, pár évesen jön kondicserére, aztán mindkettő kimegy a világbóül, de az egyszerűbb, szellősebb táp még inkább jobban is. Az ár inkább csak egy szintig aránylik a minőséggel, felette a szolgáltatás és a wow-ficsőrök, meg a dizájn teszi ki a többletet.

Előzmény: Doky586 (127338)
kürtök Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127339

Gondoltam írok néhány dvd-t, már a másodiknál jött a hiba lépett fel a lemez írása közben típusú hibaüzenet. A windows saját íróját használtam, tudniillik ami a sajátgép ablakában felül van. Kidobtam a két lemezt, majd letöltöttem egy író programot, az egyik leggagyibbat, a burn4free-t. Láss csodát már nem is volt semmi baj. Ahhoz képest hogy a win borítóján az áll hogy professional, ez egy kicsit meredek, hogy egy szutyok adat lemezt képtelen összehegeszteni.

Doky586 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127338

Az ár és a minőség igen jól aránylik. Ezért gondolom elég csak 1x egy minőségi több mint 99€ -ba kerülő tápot venned...

Előzmény: kürtök (127337)
kürtök Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127337

Pontosan ezt szeretném elkerülni, hogy két havonta 80 euroért új hdd-t vetessek valakivel, a saját bal..ságom miatt. Mennyire hangzik logikusan?))

Előzmény: Doky586 (127333)
panabubus Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127336

Hát, nem tudom. Azóta mióta beírtam (és nemigen volt rá segíííj) megpróbáltam kínlódni tovább, aztán némi önkielégítős módszerr után a  nyomtatót már látja az XP. (Találtam egy ún. "alapcsomagot" vagy mit, amiben nincsenek a segédprogik, csak egy pár db fájl, köztük az *inf  is. )  Úgyhogy látni látja, a nyomtatók  mappában ott dekkol névvel mindennel. De a helyzet bonyolódik. Egyszerűen hiába küldök rá pl. tesztoldalt, a windóz szerint "sikerrel kinyomtattam" de a ketyere meg se nyikkan. Max. a saját patronjait nyalogatja oda vissza a tisztító sarokban.   Nem biztos, hogy azért mert a papírbehúzás nem működne. Ugyanis lehúztam, maradt a Xerox lézer, erre az se volt hajlandó elindulni a tesztoldalra se, meg küldött képre se.  Kétszeri Win restart után, meg a nyomtató resetelése után kezdett  dolgozni újra az is. :S   Most aztán lehet, hogy valami össze van akasztva, de nem is kicsit :S

Előzmény: kürtök (127328)
Jahno Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127335

Olcsó.

Előzmény: m9883 (127329)
Jahno Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127334

Nem beépített funkció, mert a gyár nem szervizel, hanem cserél. Ha sok év gari, akkor általában jobbra cserél. Szóval, elméleted szerint mi is lenne olyan nagy biznisz ebben, hogy bevételt növelnek? Egyszer eladtuk, megkerestük az árát. Kereskedőnél kezdve mindenki csak szopolik a garis ügyintézéssel, mert egy ilyen hibával el leeht játszani egy keveset, miközben bruttó 400 forint nyereséget termeltek eladáskor.

Előzmény: hellsing (127331)
Doky586 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127333

"Honnan tudhatom meg, hogy meghalt egyszerűen, vagy a táp haldoklik"

Amikor fél év alatt már a harmadik vadonatúj HDD-t berakva az is meghal akkor elkezdenék gyanakodni..  ;-))

Előzmény: kürtök (127327)
didyman Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127332

Egy rohadt szűrőkondi forraszhibája is ki tud ilyet váltani. Szoftverben egy bit eltérése tud ilyet okozni. Mire vagy még kíváncsi? Amíg nem rohannak az emberek ilyen problémák tucatjaival hozzám, addig ez egyszerűen hülyeség..Számos, sokkal könnyebb ponton lehet belenyúlni az élettartamba, és teszik is persze.

Előzmény: hellsing (127331)
hellsing Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127331

didyman és jahno: egy híjján 30 éve van számtógépem és láttam már kismillióféle meghibásodást, de olyat a routeres esetig nem, hogy egy eszköz minden beépített funkciója hardveresen és szoftveresen tökéletesen működik, épp csak stabilan 1/25-öd részre visszavette a teljesítményét (vagy 1/100-ra, 100Mbit-es router volt). Biztos van közöttetek olyan sokdiplomás agytröszt, aki meg tudja magyarázni, hogy egy routerben mi értelme lenne egy ilyen beépített funkciónak - a szerviz bevétel növelésén kívül.

 

m9883 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127330

Egy masik feladatra keresek egy programot.

 

Fenykepeket kell biralni, szamitogepen a kepnezegeto egymas utan jeleniti meg a kepeket, aki nezi, csak 0-9 kozotti gombokat nyomhatja le.Gombnyomasra jon a kovetkezo kep. Rogziteni kell, hogy melyik kepet milyen sokaig neztek es milyen pontszamot kapott, majd a vegen osszesiteni az adatokat egy tablazatba vagy adatbazisba a pontozok sorszama szerint.

 

A tablazat meg menne, de valahogy ossze kell parositani a vetitett kepekkel. :-((

m9883 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127329

Ha off, akkor bocsika, nem tudom, hova tartozik a kerdesem.

Olyan weboldalt keresek,

1. ahova csak az irhat, aki bejelentkezik,

2. a bejelentkezett is csak a sajat beirasat lathatja.

 

Vagy altalanosan irva:

Ki lesz adva megoldando feladat, barki elolvashatja, de csak az irhat ra megoldast, aki regisztralt, de nem lathatjak, hogy masok mit irtak.

 

kürtök Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127328

Nekem a win 7-el  volt ilyen gondom, az is hp tintasugaras volt, hogy a gyártó oldalán talált driver nem  mászott fel, aztán a win 7 nyomtató driverei közt találtam egy ahhoz közeli, azt hiszem régebbi típust, azzal működik. A hp lehet a hunyó, a szutyok drivereivel. Az én letöltött driverem is elvileg vista, 7-hez volt címezve.

Előzmény: panabubus (127301)
kürtök Creative Commons License 2013.09.14 0 0 127327

Egy gépben elszállt a merevlemez. Honnan tudhatom meg, hogy meghalt egyszerűen, vagy a táp haldoklik, és az küldte el túlárammal? Lehet hogy ez nektek rutin, de én nem vagyok ennyire otthon ebben.

gepesz Creative Commons License 2013.09.13 0 0 127326

Tegnap délelőtt vágták el és most jöttek ki. Benne vannak a 72 órában, de azért bosszantó, hogy két, három naponként vársz egy napot, még összesodorintják. Ezért gondoltam, hogy ha kiesik a t-comos, akkor a szomszédnál lévő vodás sticket vissza lövöm ide wifivel.

Na net nélkül is ki lehet bírni, csak elvonási tüneteim vannak. :-((

fabing1 és géméles. Tiszapüspöki.

Már nem bánnák valami fejlesztést. Nem mondom, hogy jaj, de elégedett vagyok. Eszembe jut a betárcsázós és máris jól vagyok.

EVVAN

Nem is tudom? Szerződésem 20-ra van? Ettől még sose ment feljebb.

És valamit még ki kell találnom, mert a sticket októberben vissza veszem, mert hosszab hajóútra megyek. Gondolom egy, másfél hónap.

Nem kell ejhát mondani. Dolgozni esz a fene. Bár örüljön a nyugger, ha még hívják.

Előzmény: Jahno (127325)
Jahno Creative Commons License 2013.09.13 0 0 127325

Van olyan wifi router, amibe beledugod a mobilnetet és megy. Ha lesz kábel, akkor azt is használhatod. Ellenben olyan nincs, hogy bvárki csak elvágja, ott minimális karbantartási időnek kell lennie. Ha elmegy a vonal, akkor rugdalni kell a T-t és van 72 órájuk. Utána kiderül.

 

Nem úgy van ez, hogy majd 2 évig vagdosnak és borítanak. Esetleg ha privátban mondasz címet, akkor lehet meg tudom nézni, hogy lesz-e arrafelé új ADSL központ telepítés, bővítés, miazmás, ezt van mikor összevonják mással és akkor jobban jársz. Igaz minimális kiesés van a vonalcsere idejére is.

 

 

Előzmény: gepesz (127324)
gepesz Creative Commons License 2013.09.13 0 0 127324

Üdvözöllek benneteket!

Ha minden jó, akkor majd csak lesz valami, valaki aki elb...a.

Szenyvízcsaatorna építés közben a matáv vonalakat is vagdossák. Ahogy ellesem ez addig így lesz, míg nem végeznek. Az szűk két év.

Van egy vodafonos mobilnetem, de a szomszéd használja.

Most azt jó lenne megosztani. Vodás mobilnet megosztókat láttam a múltkorjában, de nem találom. Biztos rosszul guglizok. A honlapjukon semmi ilyesmi nincs. 20 perce (eddig)zenél az ügyfélszolgálatuk. Kérnék valami linket.

és a megosztót tudom-e wifi routerre tenni?

Köszi.

Jahno Creative Commons License 2013.09.13 0 0 127323

Vanna ilyenek, szoktam mondani még azt is, hogy még a szoftver nélküli hibát sem találták fel :-)

Előzmény: DMA (127321)
Gorcsev Creative Commons License 2013.09.13 0 0 127322

"A router firmware update-et még próbáld meg."

Előbb talán egy nagy-reszetet próbáljon meg (menüből is lehet, úgy rémlik; ha nem akkor, akkor így). Fw-frissítést majd csak akkor, ha amúgy normálisan megy a cucc.

Előzmény: hellsing (127315)
DMA Creative Commons License 2013.09.13 0 0 127321

" rendes hiba nem létezik szoftver nélkül :-) "

 

Kösz Janó, ezt feljegyeztem magamnak :-)

Roppant találó...

Előzmény: Jahno (127319)
didyman Creative Commons License 2013.09.13 0 0 127320

Nyomtatónál olyan szokott lenni, hogy a pocséktintát felszívó szivacs telítődése miatt tagadja meg a működést. Azért, hogy ne legyen tintás a nyomtató körül az asztal. A telítést meg saccolja. Szerviz tudja kicserélni, nullázni. Lehetne éppen felhasználói opció a kiszedése, mosása/cseréje, ipari nyomtatóknál is így szokott lenni.

A router kapcsán azért érdekes, hogy fotelvillamosmérnök diplomával megállapítod, hogy a router fellázadt, egy sima meghibásodás már elő sem fordulhat? 5 év alkatrész-élettartamra vannak tervezve, ezek között számos javítható hiba akad, de néha meg nem lehet. Persze, hogy köcsög a gyártó, de azért néha külső oka is tud lenni, meg sok egyéb lehetőség.

Előzmény: hellsing (127318)
Jahno Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127319

Eddig rendben, de a fellázadt azt jelenti, hogy elromlott. Egyszer futottam bele olyan routerbe, ami X adatmennyiség átvitele után magába fordult. Ezen a kihúz/bedug segített, majd megint ment tovább. Ez is olyan dolog, hogy rendes hiba nem létezik szoftver nélkül :-) Vagy mit gondoltál, megveszed a routert és örökké menni fog?

 

Nyomtatónál, akkuknál, egyebeknél előfordul egy tervezett mennyiség, amit gyár megsaccol és valóban van, mikor pár gép többet bírna, ellenben gyár sem mer kockáztatni, ha mégsem bírja és pofádba robban az akku. Ezért van benne korlátozás X darab töltési ciklus után.

 

 

Előzmény: hellsing (127318)
hellsing Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127318

A nyomtatós dolognál lehet, hogy bedőltem egy félig elolvasott anyagnak, de a routeres probléma velem esett meg, kb. 3 éve épp ezen a fórumon próbáltuk megoldani, szóval közvetlen forrásból mondhatom: a router fellázadt, megoldás nem volt, és a csere azonnal segített.

Előzmény: Jahno (127316)
didyman Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127317

Jaj!

Előzmény: hellsing (127315)
Jahno Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127316

HPál sem egészen így volt, routereknél meg nem is hallottunk hasonlóról, így ne is feszegessük a legendákat.

Előzmény: hellsing (127315)
hellsing Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127315

Nekem egy régi Linksysem volt, ami egyszer csak 1Mb/s sebességre esett vissza a 25 megás előfizetésen. Bármit tettem vele (reset, firmware update, kiporszívózás), nem tudtam rendbe tenni. Lecseréltem, azóta megvan a 25 mega.

 

Talán valami korlátozás kapcsol be a hardverben, mint a (HP?) nyomtatókban, amik egy bizonyos lapszám után befejezettnek tekintik a küldetésüket, de a szervizben (pénzért) resetelhetők.

 

A router firmware update-et még próbáld meg.

Előzmény: andzsin (127310)
Jahno Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127314

Wifi jelszavas? Ha nem, akkor DHCPs listában nézd meg, hogy ki csatlakozhat és változtass jelszót. Bár az is lehet, hogy megdöglött, majd kiderül.

Előzmény: andzsin (127313)
andzsin Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127313

hát most csak 1 gép van bedugva (ez:) és akkor is lassú, minden mást kihúztam.

Előzmény: aamen (127311)
hellsing Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127312

Zolcsi,

 

Az internet már elérhető, véletlenül a PC volt az "internet" csatlakozóra dugva, a kábelmodemből jövő kábel meg az egyik portra (mert a T-Home-os szerelő vicceskedett: a kábelmodemből jövő kábel egyik végén piros, a másikon fehér törésvédőt használt). Viszont nem érem el a Linksys router setupját.

 

< Linksys alján ott szokott lenni a default IP cim, azon próbálod meg elérni vezetékről?

 

A def. IP címen (192.168.1.1) próbálom vezetékről elérni, mindig "Connection was reset" az eredmény. Wifin kerresztül ua.


< Notin fix IP van beállítva, vagy automatikus?

 

automatikus


< A Cisco az tényleg csak modem, nem egy router-rel egybegyúrt valami?

 

Cisco EPC3925 gateway, kábelmodem-switch-wifi-telefon egyben. Két portját használom, az egyiken lóg a Linksys, azon a PC és egy NAS kábelen, és a notebook wifin, a másikon a T-Home (Cisco) set top box.

Előzmény: Zolcsi Baba (127259)
aamen Creative Commons License 2013.09.12 0 0 127311

dugj ra a routerre egy gepet, semmi tobbet

ha nem jo, akkor a routerrel van valami

ha jo, akkor szepen egyesevel dugdosd ra a tobbi eszkozt

amint eloall a hiba, megtalaltad a hiba forrasat...

asszem

 

Előzmény: andzsin (127310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!