Keresés

Részletes keresés

-BadaS- Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9134
Szia Riqojancsi100

Én akkor szoktam őket elválasztani mikor már az anyjuk választaná / üti őket/
ezz változó még egy ugyanazon anyánál is van 4-5 hetesen választja le de voltmár nállam is 8 hetes nyul altta az anyának és még mindig szoptatta azt már én választottam le.
Én úgy vagyok vele hogy az anya nyul jobban tudja mikor kell leválasztani a kicsinyeit mint mi csak ő A NYUL :) !
Előzmény: Rigojancsi100 (9112)
-BadaS- Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9133
Szia!

A tünetek a következők szoktak lenni:
-Megnő a hasuk mintha túlették volna magukat;
-ez így megy kb egy hétig de esznek isznak és vidámak;
-aztán két nap és alhullanak.

Területük ahol szaladgálhatnak van elég mert egy disznó ól van nekik átalakítva és ott vannak 25 növendék annyit szaladnak meg mozognak amennyit akarnak.

A kajájuk meg -gyep széna és lucerna széna felváltva;
-abraknak búzát kapnak meg néha keverek nekik bele kukoricát kb heti
egy alkalommal. Tudom kellene még hozzá árpa meg zab de az nincs
itthon.

Tavaly is ezt kapták és nem volt semmi bajuk a tavaly születéstől levágásig 80% volt a nevelésem most ez az év siralmas.
Megpróbálom azt a gyógyszert hátha segít, de nem szeretem őket gyógyszerezni inkább volnék híve a természetes tertásnak. Eddig is csak szunyogcsípés ellen oltottam de ha muszálj hát akkor gyógyszerezem őket.

Kérdés: Ezek után mindig gyógyszereznem kell őket minden almot?

Segítségeteket köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (9113)
nddori Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9132
Szia!
Nem próbáltam még, de már hallottam róla, dicsérik. Nálam sincs ilyen baj, régebben volt, de akkor baycoxtól is helyrejöttek, meg antibiotikumtól. Azóta nincs baj :)
Előzmény: nyuszihopp (9130)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9131

Nem bántódtam meg. Ferivel néha van vitánk, de ez részben az életkor belikülönbség és ugyan annyira az élet dolgainak másként látása. Én elfogadom bárki bármit csinál, de azt nehezebben, ha az én dolgaimat akarják irányítani. Itt persze erről szó sem volt. Szeretek vitatkozni, de csak akkor ha érvek és tapasztalatok, nem pedig érzelmek és hallomások adják a két fél mondandójának zömét.

(ha erre gondoltál hogy megbántódhattam)

 

Gond a pipikkel is lehet ugyan annyi mint a nyulakkal. De valahogy egyszerűbb 50 állatnak egyszerre adni enni és inni. Ha lenne helyem a nyulakat is falkásítanám legalább hízlalás idejére. De nincs.

Nálam pont ma reggel kellett vágni egy tyúkot, mert a kakas megtaposta nagyon. Ez van. Pedig direkt nem a legnagyobb kakast tartottam meg.

Kíváncsi leszek hogy szoktatod össze a két korcsoportot.

:)

 

Nyulakkal minden rendben?

Előzmény: kavarnyik (9129)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9130
Szia Dóri!
A coccifort nevű gyógytápot próbáltad már mert én azt használom és nálunk még ilyen probléma nem volt? (kopp, kopp, kopp)
Előzmény: nddori (9126)
kavarnyik Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9129
Szia!
Már azt hittem megbántódtál a múltkor.
A pipikkel százszor könnyebb. Eddig egy sem punnyadt ki. Ezt persze lekopogom. Én azt hittem sokkal érzékenyebbek mint a nyulak, bár nyulaknál sem kicsi korban,hanem választáskor veszít egyedeket az ember.
És az eredmény: 1 hetesen a legkisebb 20 deka, a dromedárok pedig 24-25 deka volt. Na ehhez mit szólsz? Ez nem midi pipi, hanem mega giga:)
Előzmény: tooommm0013 (9127)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9128

Szia Reni,

 

Hát látod nálunk is jött a baj... de koppkopp, egyenlőre nincs több elhullás.. a trisulmixes víz fogy rendesen... szal isszák, kérdés, hogy mindegyik issza-e..

De akkor lehet fecskendővel adok mindegyik szájába..

Csak macerás 17 kisnyúlnál.. azok szabadon vannak kint egésznap, kint van kaja, inni való, és vissza tudnak ugrálni az ólakba ha akarnak..

A nagyok, és a törpék nincsenek kint, mindegyik a saját óljában van, de ők is az itatóba ilyen gyógyszeres vizet kapnak, biztos, ami biztos.. márcsak azért is, mert a zsemle és szürke anyám hétvégén fognak elleni... már nagy izgalommal várjuk az almot :)

Amúgy a 3 elpusztult közül az egyik a szürke nyomik egyike volt, a másik kettő meg 1-1 zsemle.. :(

De remélem a többi megmarad..

 

Szép napot mindenkinek!

Üdv,

Moncsi

Előzmény: Rencsa-baba (9125)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9127

Üdv mindenkinek!

 

Kicsit távol voltam, de most újra itt.

Látom a betegségek még mindig apasztják az állományt. Illetve azt is hogy néhányakat az élet másfelé terel a ketrecek mellől.

 

Kavarnyikéknak viszont garatulálok a gyarapodó baromfiállományhoz! És a reggelihez is. Én meg itt veszek éhen a gép előtt......

Ugye nem volt akkora gond a napos pipikkel!? Nyilván a nyulakkal könnyebb, mert az anyjuk neveli. Cserébe viszont a több munkáért a csirkéket lehet nézni az első naptól.

 

 

 

 

Előzmény: kavarnyik (9034)
nddori Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9126
Szia!
Szerintem, ha nagyon úgy látod, hogy betegek, akkor akár dupla dózisban is adhatsz nekik gyógyszert. Úgy, hogy a fecskendőbe nem a sima trisulmixes oldatot szívod, hanem több szert teszel bele, mert fecskendőből úgyse fog sokat elfogadni, meg ha beteg, akkor is nyugodtan lehet.
Hogy vannak egyébként?
Előzmény: Moncsi077 (9124)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9125
szia

ha biztos akarsz lenni abba hogy iszik belőle,fecskendőből adj neki a szájába egy kicsit....
Előzmény: Moncsi077 (9124)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9124
Szia Dóri,

Dél óta kapják, elszaladtunk állatpatikába, és adtak.. reméljük hatni fog.. Sajna kislányom kedvencének a lepketarkának is nagyon nagy a hasa, de szaladgál eszik ő is mint a többiek.. csak igyon eleget a vizből, amibe a gyógyszert kapták..
Köszi
Moncsi
Előzmény: nddori (9120)
Gupppy Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9123
Nálunk "munkamegosztás " volt: a kiskutya beosont, kilopta a kosárból ( még nem voltak feltörve) odavitte a nagykutyának, az feltörte és kezdődhetett a lakoma...:DDD
Én meg jókat mulattam rajtuk...:DD
Előzmény: nddori (9122)
nddori Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9122
Ez aranyos :) Nálunk nagy diófa van az udvarban, a kutyák mindig eszik. Megkeresik, ami lepotyog és a teraszon kell feltörni mindenképp.... Aztán meg gyomorrontás és vissza az egész... Hiába szedjük föl, találnak mindig valahol.
Előzmény: Gupppy (9121)
Gupppy Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9121
A dió olajos mag...fehérjében gazdag és még finom is...segíti a szőrképzést, ez főleg vedléskor hasznos...de mindenképp javítja a szőrminőséget.... Tartalmaz zsírt, így elősegíti a zsírban oldódó vitamínok felszívódását...Kis mennyiségben nyugodtan adható..:)
Kaptunk a multkor egy fél kosárral..a gyerekek feltörögették és a nyuszik egy-két "szemet" kaptak naponta, mindenki ette, a gyerekek, a hörcsög, a papagáj de még a kutyák is... :DDD
Előzmény: nddori (9119)
nddori Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9120
Szia! Szerintem Trisulmixet nyugodtan adhatsz nekik, bár nekem nem segített, van aki ezt használja és jó. Szerintem én az adagolást ronthattam el, keveset adtam valószínűleg. Csak gyorsan add nekik, amíg esznek-isznak :)
Előzmény: Moncsi077 (9116)
nddori Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9119
Na, itt sokkal jobban néz ki :) Akkor csak a kép nem volt túl jó :) A kajával meg minden ok. Diót? Azt még sose adtam nekik...
Előzmény: Gupppy (9118)
Gupppy Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9118
Talán itt jobban látszik...próbáltam jobb képet csinálni, de nem túl fotogén...nem szereti ha fényképezem..:)
Előzmény: Gupppy (9117)
Gupppy Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9117
Szia Dóri!
Az alap a nyúltáp és árpa, ez minden nap ugyanaz...+ zöldel egész nap, széna, alkalmanként háztartási hulladék (krumpli héjat nem kap, meg sem eszi..), alma, alkalmanként csöves száraz kukorica, dió, akác ág...
Hát remélem is , hogy a Tieid jobban néznek ki!:) Ő most beteg.. de rendbejön..:)
Előzmény: nddori (9106)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9116
Sziasztok!

Hát sajnos az én növendékeim is hullanak...
3. nyuszi ment el..
Amikor az első 2 elment, nem látszódott rajtuk semmi..
MOst mára látszik, hogy egyik másik kisnyuszinak nagy a hasa.. mintha telikajálták volna magukat.. viszont mindegyik jó kedvű, rohangásznak a kifutóban, meg esznek isznak.. csak épp némelyiknek nagyon nagy a hasuk, de nincs hasmenésük vagy ilyesmi.
Mi lehet ez, kokcidózis??
Trisulmix kell rá???
Adjatok légyszi tanácsot... :(
Köszi
Moncsi
nddori Creative Commons License 2010.08.22 0 0 9115
Elképzelhető, hogy enterophatia, de én az ilyen nyulaimnak is baycoxot adtam, ami ugye kokcidiózisra való, de az is bélrendszeri betegség, így jó lehet rá. Így a Trisulmix is, csak megfelelő dózisban. Mindenesetre ártani nem árt nekik, az biztos.
Előzmény: Törölt nick (9113)
Rigojancsi100 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9114
Egészen biztos, hogy kokcidiózis!
Előzmény: -BadaS- (9109)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9113
Szerintem nddori Badasnál is az a helyzet, amiről már korábban beszéltünk, és ami nálam is előszokott fordulni néha. Ez a járványos enteropátia. Badas majd írd már le, hogy mik a tünetei a nyúlnak. Ennél a betegségnél pl a tünetek a következők : levertség (depresszió), étvágytalanság, erős és kellemetlen szagú ürülék. Nálam is van most is egy ilyen nyúl. Amikor észreveszem hogy ilyen történik, egyből kiveszem a nyulat a ketrecből és leteszem a földre had mozogjon. Nálam most pl egy nyári konyhában van ahol kedvére mozoghat annyit amennyit akar. Jah és még annyit szoktam vele csinálni, hogy naponta 2-3 szor megmasszírozom a hasát kb 5 percen keresztül. Próbálj neki nem puffasztó kaját adni, és akkor talán megmarad. Nálam is most lett egy nyúl túl rajta, és azóta tökéletes állapotban van és rendesen eszik. Még annyit megtehetsz a nyulaidért, hogy kihívod hozzájuk az állatorvost és ő hátha tudna rajtuk segíteni. Ennyit tudtam segíteni. Remélem túlélik a nyulaid.
Rigojancsi100 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9112
Üdv!
A kokcidiózis kezelésére , illetve megelőzésére a Trisulmix nevű por ajánlott (nekem maximálisan bevált). Májustól sajnos csak orvosi vényre adható ki, de nem hiszem, hogy ez bárkinek gondot jelentene.
Én a következőképpen alkalmazom: választás előtt 2-3 nappal elkezdem itatni velük, majd a választást követően is 2-3 nap. Én nem 6, hanem 8 hétre választok (megéri 2 hetet ráhúzni!!)
Előzmény: -BadaS- (9111)
-BadaS- Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9111
Szia! Nincs hasmenés csak simán felfúvódik és elpusztul. Kifejtenéd egy kicsit ezt a kokcidiózist? És hogyan tudnám ezt megelőzni?
Köszi a gyors választ.
Előzmény: nddori (9110)
nddori Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9110
Szia!
A növendék nyusziknál gyakori betegség a kokcidiózis, szerintem ez a bajuk. Hasmenésük nincs?
Előzmény: -BadaS- (9109)
-BadaS- Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9109
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy leválasztás után a növendék nyulak miért fúvódnak fel? Pedig ugyan azt kapják mint az annyuknál is amit ettek, nem adok nekik fris zöldet csak szénát és arra is ügyelek hogy ne legyen harmatos.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9108


Macskabiztos védelem...:D
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9107
Sziasztok!
Én svéd cseppel kenem be a sebeket.Úgy látom hogy talán gyógyul.Az ajtókra szúnyoghálót is tettem hátha segít az is.
Előzmény: Törölt nick (9092)
nddori Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9106
Mit adsz neki enni? Mekkora most? Lehet, csak a kép nem adja vissza a valóságot, de az enyémek nem így néznek ki....
Előzmény: Gupppy (9104)
LAJOS-67 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 9105
Üdv.Ha érdekel,én szopókás önitatót használok,van belőle feleslegesem is.A Vaterán beütöd a szopókás nyúlitatót,kidobja a képeket.
Előzmény: papo48 (9098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!