Keresés

Részletes keresés

sutinor Creative Commons License 2008.05.08 0 0 11811
Én is így vagyok, mint te. Nekem is 2 dobozzal kell vennem, de az 6 hónapig jó. Nem hinném, hogy jót tenne a szemednek, hogy nem a nekik megfelelő dioptriájú lencsét használod, hanem az egyiknél nagyobb értékűt, a másiknál meg kissebbet, mint ami kéne. Én nem javaslom, bár nem vagyok sem szemész, sem kontaktológus. Ja, és a cilinderrel sem spórolnék. Én amikor kipróbáltam egyszer egy napi lencsét, csak a cilinder nélküli változat volt, a kontúrokat nem láttam élesen, elég zavaró volt. A kontagtológus előre mondta, hogy ez lesz a cilinder hiánya miatt. Egy napra jó volt, de hogy állandóra nem oké, az tuti.
Előzmény: fashion01 (11809)
_MrB_ Creative Commons License 2008.05.08 0 0 11810
Lehet, de annyi erőből a pénzedet nekem is adhatod.

Szal, gondolkozz micimackó. 2 doboz lencse 2x annyi ideig jó. Tehát most lehet sok kiadni, de utánna nem 3 hanem 6 hónap mulva kell ideális esetben újra venned. (6db-os 30napos viselési idejü lencsével számolva dobozonként)
Előzmény: fashion01 (11809)
fashion01 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 11809
Sziasztok !

Én most szeretnék kontaktlencsét, csak egy problémám van. Egyik szemem : 4, a másik 5. Minuszos. A szemüvegemen van cilinder, de a dokim mondta hogy a lencsét nagyon megdrágítja ha tesznek rá. A kérdésem az lenne (ami elfelejtettem megkérdezni a dokimtól) hogy tegyük fel, mindkét szememre 4,75 lencsét vennék. Mert alég drágán jönnék ki ha két dobozzal kéne vennem akár 1 hónapra is.. A kérdés pedig hogy lehet-e ilyet ??
Premieer Creative Commons License 2008.05.08 0 0 11808
Sziasztok!

Nagyon szeretném már hónapok óta megrendelni a Biofinity kontaktlencsét, még mindig várok, mert nekem plusszos kellene.

De nem tudom, hogy mikor fog ez a verzió megjelenni belőle.

Van valakinek valami infója erről?

Nagyon szépen köszönöm a választ Tőletek!
Deep Down Creative Commons License 2008.05.07 0 0 11807
Elvileg egy szemész mondott ilyet arra a panaszra, hogy vezetés közben a szeme erőltetése rossz érzés. Csodálkozom, azért kérdezem, hogy mi oka lehet?
Előzmény: _MrB_ (11806)
_MrB_ Creative Commons License 2008.05.06 0 0 11806
Ha anélkül nem lát rendesen, akkor Hordja! Azzal nem kíméled a szemed, hogy erőlködnie kell, meg szemizmokat összevissza feszegetve deformálni a szemgolyódat, hogy ugy ahogy lássál. Sőt, nagyon csúnya kancsalságot, szemtengelyferdülést, akkomodációs görcsöt tud okozni, amit aztán nem győz majd az optikusod kikorrigálni, ha még lehet majd....
Előzmény: Deep Down (11805)
Deep Down Creative Commons License 2008.05.06 0 0 11805
Kissé off, szemüveges kérdésem lenne. Van annak létjogosultsága, hogy valaki csak akkor használja a szemüvegét (ez most felszólító módban van), ha tényleg kell, mondjuk vezetéshez, egyébként meg ne hordja feleslegesen, hogy ne szokjon hozzá a szeme?
_MrB_ Creative Commons License 2008.05.06 0 0 11804
Előzmény: Reider Optika (11803)
Reider Optika Creative Commons License 2008.05.05 0 0 11803
Hogy mi ez a kérdezd meg a kontaktológusodat? Hát amiről tárgyaltunk párszor, hogy ne magatokon kísérletezzetek!
Viszont az igazsághoz tartozik, hogy egynapos lencsékkel nehéz mellényúlni. Eldobod este, reggel vadiúj. Max a komfort dönt, meg ilyesmi, mint mennyire nehéz berakni meg kivenni. De ez meg totál szubjektív.
Visszajelzések alapján az új Focus Dailies nagyon jó, a New Day is, a Proclear egynapos, az Acuvue szintén - ez elég drága, szerintem nem ér annyit, bár az összes egynapos elég magas árszínvonalú még, de alakul.
Nekem például a 13.8 mm átmérőjűek elég kicsik, piszkálják a szememet. Másnak meg jó. Na most akkor jó tanácsot adtam? :-)

ReNu: Én ilyent nem használok.

kutyus213: Szerintem mindenki jobban járna, ha részleteznéd mégis. Nekem hirtelen nem jut eszembe senki, ami nem jelenti azt, hogy nincs senki, hanem azt, hogy öregszem:-)

Holnap elmegyek megnézni egy AirOptix kontaktlencsegyárat. Jövő szerdán meg egy Sauflont. Eddig egyben sem voltam, most meg mindjárt kettő :-)

k2k: Nem is jött:-)
Szúrást idegentest is okozhat és száradás is, a lencse sérülése és az is, ha nagyon lapos, vagy szennyezett.

_MrB_ -t lehet, hogy sikerült elkényeztetnünk, de nem túloz. Mi szigorúak vagyunk, makacsak (vagy -ok???), kísérletezünk ha kell, nem ingyen csináljuk persze, de a vizsgálatért nem kell fizetni és ha nem jó lencsét adunk elsőre, nyilván nem a pácienssel fizettejük ki a tévedést. A műszerekre egy vagyont költünk és eljárunk mindenféle továbbképzésre. De hát ez nem olyan nagy dolog, így kéne mindenhol működni - na jó, az ár lehet eltérő.
A vízáter tényleg marhaság, de nem katasztrófa:-)

Egy időben egy cég erőltette az oxigénflux nevű paramétert. A lényege, hogy nem annyira számít az oxigénáteresztés, mert az a lényeg, milyen gyorsan áramlik az oxigén át a lencsén.
Egy hasonlat (én szültem): ülsz egy zárt helyiségben, egy csövön jön be a levegő. Az elmélet szerint ha kicsi a cső, gyorsabban jön be az oxigén, nint ha nagy a cső (átmérője).
Ez tényleg így van, sima fizika. De mindenki tudja, hogy ha odabent lélegezni akarunk, mégse mindegy, mekkora a cső átmérője.
Újabban ez a fluxtéma nem nagyon merül fel. Sikerült majdnem olyan oxigénáteresztést csinálniuk, mint a Night(ez a szar nem írja ki az et betűt)Day. Most arra büszkék. Mondjuk jó is.
Na jó, leállok. Majd írok, milyen volt a lencsegyár - kivéve, amit nem árulhatok el:-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.05 0 0 11802
Én dailiest használtam. Szinte nem is éreztem, hogy van. Aztán a kontaktológusom a new dayt ajánlotta, mert az többet tud, ugyanazon az áron. Ez is hihetetlen kényelmes, de szerintem nehezebb berakni.
Az új focus dailiest nem ajánlotta, szerinte az ár-érték aránya nem jó.
Előzmény: huile331 (11796)
Szöszke lány Creative Commons License 2008.05.04 0 0 11801

Szia!

 

 

Szakmailag én sem értek hozzá, csak egy egyszerű felhasználó vagyok, egy ideje már a Focus dailies-t használom a CIBA-tól és nagyon elégedett vagyok vele. Előtte havi lencsém volt, azóta ez a napi lencse maga a megváltás. Bár állítólag már van a Dailiesnek is egy újabb fajta változata, ami jobb és modernebb, de ahhoz még nem volt szerencsém.

Előzmény: huile331 (11796)
_MrB_ Creative Commons License 2008.05.04 0 0 11800
Engem spec első körben az a "vízátter." érdekelne, mi is az? Mert hogy Oxigénáteresztés, meg Víztartalom, az rendben, de Vízáter???

Szal ha ilyen szinten keverés van, akkor jogos a szakember.
Előzmény: Missteria (11799)
Missteria Creative Commons License 2008.05.04 0 0 11799
Nemtom itt ahogy olvasgattam nem nagyon szabad véleményt kérdezni mert egyből olyan válasz jön h mért nem a kontaktologusod kérded :D
Érdeklődni szal nem szabad :)
Amugy napi lencsében én sem vagyok jártas d eén is meghallgatnék véleményeket,tapasztalatokat :)
Előzmény: Törölt nick (11798)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 11798
Most baj, hogy megkérdezte kinek milyen tapasztalata van?...
Mellesleg nekem semmilyen az ügyben.
Előzmény: k2k (11797)
k2k Creative Commons License 2008.05.04 0 0 11797
Miért nem a kontaktológusodat kérdezed???
Előzmény: huile331 (11796)
huile331 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 11796

 

Sziasztok!

 

Úgy látom, itt elég hozzáértő társasággal van dolgom, jó lenne ha nekem is tudnátok segíteni. Napi lencsét kellene vennem. volt már régebben is, de most nem tudom 3közül melyik legyen:

 

- SOFLENS /bausch&lomb/

vízáter.: 70%

anyaga: helafilcon A

 

- ACUVUE-1DAY /j&j/

vízátter.: 58%

anyaga:  etafilcon A

 

- FOCUS DAILIES/ciba/

vízáter.: 69%

anyaga: nelfilcon A

 

várom a véleményeteket!  (ezekkel a "filcon"-okkal meg egyáltalán nem jövök ki :), azok közül melyik rosszabb/jobb?)

 

köszi

 

Huile

 

_MrB_ Creative Commons License 2008.05.01 0 0 11795
Már akinek bejön ez a lötty.
Előzmény: Cult Style (11793)
Cult Style Creative Commons License 2008.05.01 0 0 11794
váááá....
akkor írom így http://lens.hu/webaruhaz.php?o=termek&ID=986
Előzmény: Cult Style (11793)
Cult Style Creative Commons License 2008.05.01 0 0 11793
<a href="http://lens.hu/webaruhaz.php?o=termek&ID=986" target="_blank">ezt látta valaki?</a>
elég baráti az ára
kutyus213 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 11792
Lenne egy kérdésem MrB 11774-es írásához kapcsolódva. Tud-e valaki Borsod vagy Szabolcs megyékben ajánlani optikát, (szemész-orvossal), ahol gondosan, lelkiismeretesen, ahogy MrB írja, a rendelés után is pl. réslámpával ellenőrizve az illeszkedést foglalkoznak az emberrel? Telefonos érdeklődésre nyilván mindenütt hangsúlyozzák az alaposságot, de engem a ténylegesen is így működők érdekelnének. Rossz tapasztalataim részletezésétől most megkímélek mindenkit. üdvözlettel.
ripper13 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 11791
valószínűleg ez lehet az oka.

velem is így van reggelente, amikor beteszem, hogy szúr meg kellemetlen (főleg ma, amikor kb 5 óra alvás után tettem be a lencsét..szerencsére ilyen ritkán fordul elő.) de kb fél perc után beindul rendesen a könnytermelés, és 2 perc múlva már nem is érzem, ha jól és tisztán raktam be. utána valami furcsa oknál fogva akkor illeszkedik fel teljesen jól, ha sokat nézek távolba (mivel kerékpárral járok suliba, és ott amúgyis 50-100 méterrel előrefele nézek, ezért ez nem gond), de mire beérek a suliba, addigra már tökéletes, és közelre távolra egyaránt kényelmes, gy.k. nem érzem, hogy lenne bent valami.
Előzmény: k2k (11790)
k2k Creative Commons License 2008.04.29 0 0 11790

A neten olvastam,hogy a szemem esetleg azért szúrhatott néha -azon tul,hogy esetleg piszok került a lencse alá, és kevés folyadékot ittam-, mert hozzá kellett szoknia a lencséhez.

Szerintetek valóban lehet igy?

Nekem azért ragadta meg a figyelmemet, mert már akkor sem szúr a lencse, ha kevesebbet iszom.

Előzmény: k2k (11789)
k2k Creative Commons License 2008.04.27 0 0 11789
rosszkor mész Reiderékhez:PP
Oh ez kicsit off volt:D
Előzmény: _MrB_ (11778)
k2k Creative Commons License 2008.04.27 0 0 11788
Szia!
Én lemosom szappannal reggel a szemem környékét és persze az arcomat is, és miután szárazra töröltem jöhet a lencse:))
Előzmény: Myra_Myra (11761)
krinyoka Creative Commons License 2008.04.26 0 0 11787

Szia!

 

Én eddig Frequency-t használtam (Cooper Vision) évekig.

Most voltam szemvizsgálaton egy hónapja kb.

Akkor ajánlották ezt a lencsét nekem is.

Véleményem az előzőhöz képest:

- viselése szerintem sokkal komfortosabb

- nap végére nem lesz tiszta eres a szemem és nem is szárad ki

- viszont nekem a kiszedésével van gondom, nehezebben megy sokkal, mivel ez valahogy "vastagabbnak" tűnik, de lassan csak megszokom :)

 

Még a próbát hordom én is, de azt hiszem ezt fogom megrendelni...

 

Nekem asszem ennyi, remélem segítettem valamicskét :)

 

Üdv. K

Előzmény: juliapresley (11766)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.25 0 0 11786
Én is nézegettem őket mikor eldöntöttem, hogy akkor rendelek neten, de végül belföldről rendletem. Ha esetleg belevágsz számolj be a tapasztalatokról létszi :)
Előzmény: Szöszke lány (11784)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.25 0 0 11785
Szerintem az jó lépés, hogy ott hagyod a szar szolgáltatás nyújtó helyet, de ne add fel ilyen könnyen. Debrecen ráadásúl a legnagyobb város Budapesttől eltekintve. Mellesleg előbb utóbb mindenképp kell egy normális helyet keresned, mert a rendszeres vizsgálatokat is meg kell ejtened valahol, ha a neten is veszed a lencsét, szóval max csak halogatod az elkerülhetetlent :)

ja és használd a google-t.
http://www.google.com/search?q=debrecen+kontaktlencse
itt van egy pl, ahol az akció oldalon pont az air optix van, bár nem írnak semmi érdemit, hogy ez árban mit jelent, de telefonon gondolom megmondják:
http://www.okula-optika.hu/index.php?inc=uzletek&id=86
(de ezt csak úgy találomra szúrtam ki, hívogasd fel őket, hogy hol mit nyújtanak, próbalaencse, vizsgálat ára ilyesmi.)
Szöszke lány Creative Commons License 2008.04.25 0 0 11784

Sziasztok!

 

Eddig csak magyar netoldalakról rendeltem kontaktlencsét, de most látom, hogy néhány külföldi szolgáltató még a magyarnál is jóval olcsóbb. Van valakinek tapasztalata arról, hogy a külföldi online boltok is teljesen megbízhatóak-e, illetve hogy melyik weboldalról érdemes rendelni?

 

Köszönöm!

_MrB_ Creative Commons License 2008.04.25 0 0 11783
Én meg majd hosszúhétvégén járok felétek legközelebb, de a kisüsti feszt sem volt az a hűdehó gyulán. Viszont legközelebb lehet toljunk egy szemnyomásnézést, mert az a "nemlátok" időnként befigyel. Vagy az agyamat kellene kihypóznom ~ : (
Előzmény: Reider Optika (11782)
Reider Optika Creative Commons License 2008.04.25 0 0 11782
Abban igazad van, hogy annál a szolgáltatásnál, amit kaptál, nem rosszabb, ha kísérletezel. De ez nincs így jól.
Ha belegondolunk, hogy az AirOptixból csak egyféle görbület van, könnyen hiheténk, hogy mindenkire jó. És ha csak a görbületet nézzük, jó esetben így is van. De az akkor is kevés. Debrecenből nyilván nem jön az ember Veszprémbe szemvizsgálatra - bár szép város, az állatkert is szép, van értelme a hegyibringa-használatnak, mindig fúj a szél (vagy harangoznak, mint most) "Dakar" is van néha, de ha helyben nem találsz jó kontaktológust, azért valahol mégis csak kéne keresni. Hidd el, megéri!
Még ha a hangulat nem is jó:-)

_MrB_: Dekoltázs ügyben gond van, mert nem vagyunk hajlandók szőrteleníteni.
Viszont az öcsémet visszér miatt műtötték, úgyhogy elcsigázott tekintettel bőven szolgálhatok. És holnap még a meccset sem fogom látni, mert a králytévé a botrányos kupadöntő miatt nem közvetíti, én meg fél hatig dolgozom. És hiába lakom Jutaspusztán, a raliból csak annyit látok, hogy szembe jönek az autók, mikor hazafelé megyek.
Előzmény: juliapresley (11780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!