Keresés

Részletes keresés

AttHunter Creative Commons License 2013.06.14 0 0 40699

Erről a lőtérről meg a nemőrzésről ez a "gyöngyszem" (azt hiszem Güszi találta és Hörpölin nevezte így az elődjét) jut eszembe: http://www.bakonykuti.hu/index.php?page=oldal&id=675

" A MH. Bakony Harckiképzõ Központ parancsnoka a lõtér igénybevételérõl havonta értesítést küld, amelyben pontosításra kerülnek a betervezett feladatok. Az értesítés az önkormányzat hirdetõtábláján megtekinthetõ. "

"Kérem, értesítse a tagságot, dolgozókat, hogy a lõtér területén való illetéktelen tartózkodás szabálysértési eljárást von maga után, illetve a lövészetek és katonai tevékenységek ideje alatt a lõtér területére történõ behatolás fokozottan baleset- és életveszélyes!"

 

Vigyázni kell!

Olyan ez mint az erdőn való áthaladás, vagy gombaszedés.... Ha jön a tulajdonos, akkor akár el is zavarhat.?

 

Mászógép: április 14-én nem téged láttalak véletlenül Kisgyón felett az erdőben montival, rajta két oldaltáska, + két lány? Éppen medvehagymát és gombát fürkésztél. Ott ahol a kanyargó műutat a piros keresztezi.

Előzmény: Törölt nick (40698)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.14 0 0 40698

A Burok-völgy déli részén valóban van lőtér, de az is biztos hogy már nem őrzik olyan nagyon mint régen. Én Bakonykutiból indulva mentem végig a völgyön, Királyszállásig, majd onnan átlósan, mondhatnám toronyiránt földutakon, a lőtéren keresztül vissza Bakonykutiba a kocsimhoz. Senki nem volt a környéken, csupán egy-két krosszmotoros. Nyugodtan fényképezgethettem a kilőtt tankok roncsait és még aknavetőgránátok maradványait is találtam párat, azóta is megvannak.

 

Az első képen jól kivehető a Bakonykuti felett magasodó Bogrács-hegy

Előzmény: HEV (40696)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.14 0 0 40697

Ennek is van realitása, igen. Este rákérdezek, és megírom. 

 

Erdészeti tevékenység valóban nem folyik (nem folyhat) a völgyben, azért van ez a durva vadregény. Viszont a lőtérbiztonsági rendszabályok (mint sok más is ebben az országban) kissé felhígultak. Tavaly simán elsétáltam Bakonykuti felől a Burok partjára, majd ott át a túloldalra, és akár a céltáblákig le tudtam volna sétálni, egy darab katonát nem láttam sehol, pedig lőttek rendesen... A Burok felől ezek szerint nem számítanak forgalomra hétköznapokon.

Előzmény: HEV (40696)
HEV Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40696

A Burok (Barok) völgy déli oldala katonai lőtér. Ez a célterület és Herend környékéről szoktak erre felé lőni régebben sorozatvetőkkel ( katyusák) Régebben sokszor jártam Ráktanyára és a Márkó – Hárskút melletti út szélén többször láttam az egymás mellett álló autóra szerelt alkalmatosságokat egy alkalommal láttam a fejünk felett áthúzó rakétát is. Jól néz ki de kicsit félelmetes látvány. A járműveken ciril betűs felírat volt!

A völgy felső végén a piros kereszt az már a katonai terület szélén ér ki a királyszállási útra. Lövészet idején a lőtér biztonsági területének zárása miatt a Burok –völgy Bükkös árok kereszteződésénél voltak a katonák és vagy vissza, Bakonykúti – Isztimér vagy Tés felé terelték el a népeket , mivel régen a kék is arra ment. A katyusák nagyon pontatlan eszközök voltak nagy szórással és csak kb. lehetett tudni, hogy hova talál be, erről a várpalotaiak tudnának mesélni.

A lőtér jelenleg is használatban van de már egészen más eszközöket használnak, Egy helybéli barlangász ismerősöm mondta, aki elég jól ismeri a helyet és a múltat is, hogy itt volt az Ivánok őrhelye ahol ez az építmény van, valamiféle fedezék is volt. Mivel természetvédelmi terület és Őserdő is itt az erdészet nem fog tevékenykedni.

Kíváncsi leszek, hogy megerősítik e az erdészek?

Előzmény: Törölt nick (40695)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40695

...márhogy itt született Bakonycsernyén, nem a Burokban a romnál... :)

Előzmény: Törölt nick (40694)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40694

Most, hogy így mondod... Megkérdezem holnap a vadexes fővadászt, ő itt született és a Burokból írta a diplomamunkáját, csak tudja, mi ez a rom...:) Este együtt visszük úszni a gyerekeket, akkor kifaggatom.

Előzmény: Törölt nick (40692)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40693

A Kéktúra néhány útvonalváltozása a Burok-völgy környékén:

 

1. '70-es évekig lent ment a völgyben az ösvény

2. '80-as évek elején kivitték a Mellárra

3. Később Kisgyón is bekerült az útvonalba, ráadásként ezek után Isztimér kikerült, Bakonykuti meg be a kéktúrába, így alakult ki a mai vonalvezetés. Errefelé jóformán szinte minden földút volt kéktúra útvonal, Bakonykuti felől is volt már változás, először a földúton vezették el az utat, utána vitték be az erdőbe a Burok-partra... érdekes egy hely ilyen szempontból is, az biztos!

 

(ezt már leírtam régebben is nagyjából, de biztosan van akinek új)

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40692

Ilyen "romos" képem nekem is van, kíváncsi is voltam hogy miféle épület lehetett ez a völgy alján? Vízimalomnak kicsinek találom, és hát hol a víz?

 

A Burok-völgy felkeresésére a legjobb időszak szerintem a kora tavasz, dzsindzsa ilyenkor még nincs, cserébe medvehagyma és hóvirágmezők viszont igen.

A kéket 1978-ban terelték ki innen először simán csak fölé, a Mellár-Fennsíkra, a régi úttal párhuzamosan, azután pár évvel később vették be Kisgyónt az útvonalba.

Medvehagyma és hóvirág-mezők, meg egy régi kék jel amelyből bőven van az erdészetek által (szerencsére) nem nagyon látogatott völgyben.

 

Előzmény: AttHunter (40655)
Pápai vándor Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40691

Nem készül valaki szombaton kéktúrázni a Zirc - Csőszpuszta szakaszon?

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40690

Nem-nem, az jó helyszín; csak számítani kell rá, hogy nem lehetünk egyedül. A helyi erők minden hétvégén megszállják autókkal, bömböltetnek sokszor mulatóst vagy tuc-tuct...:) 

Előzmény: K. Kata (40688)
HEV Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40689

Az erdőtörvény legutóbbi módosítása a turistautak nyilvántartását az erdőgazdálkodók előzetes engedélye alapján az erdészeti hatóságok hatáskörébe rendelve több helyen pontosította.

 

Jelenleg egy olyan nyilvános kormányzati portál van ahol megtekinthető, hogy hol vannak a magánerdők, állami erdők illetve védett területek az egész országot lefedve. Ezek nagyon lényeges információk a túramozgalmak, tt-k szervezéséhez az utak felújításához netán új útvonalak kijelöléséhez

 

Mivel a térkép rétegekben kapcsolható nagyon kényelmesen kezelhető érdemes kipuhatolni a működését.

Önálló rétegként bekapcsolható rá a  turistautak.hu  rétege is melyek minden pontja GPS-es méréssel került a térképre, több mérés átlagolásával pontossága lényegesen jobb mint a nyitó oldalon a goggle térképre megadott 15 m-es érték.

 

Használjátok egészséggel!

 

http://erdoterkep.nebih.gov.hu/erdoterkep.html


Rétegeket a bal felső részen kell állítani, a tulajdonforma 1:17062 léptéktől látszik.

 

K. Kata Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40688

Igen, a dombon fenn ott a vízmű :-). A cserkészek sokan szoktak lenni, de egy akkora réten kell pár száz ember hogy tumultus legyen :-) 

Ez egy régi és elég pocsék kép: a rét a vízműtől fényképezve.

 

Persze én nem ragaszkodom a helyszínhez, nekem bárhol jó, csak erdő legyen :-)

 

Előzmény: Törölt nick (40687)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 40687

Ha a vízműves pihenőre gondolsz, ott hétvégén szinte mindig irtózatos tumultus van tavasztól-őszig. Télen nem olyan lelkesek viszont az emberek...:)

Előzmény: K. Kata (40683)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40686

Tiltakozom, úgyis, mint helybéli! :) Szeptemberben én pont a kéket fogom nyomni, egyvégtében. A nyaram szabad:)

Előzmény: AttHunter (40675)
K. Kata Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40685

Hát erről fogalmam nincs, mert ilyesmiben nem vagyok érdekelt :-) De majd jön Hev és ő tudni fogja ha van!

Előzmény: jzp2107 (40684)
jzp2107 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40684

jól hangzik, főleg a gulyásos része :-)

 

ha lehetek szemtelen és még fokozhatom: esetleg egy teljesíthető mozgalom is van a közelben?

mert úgy igazi a topiktúra, ha közben teljesítünk egy mozgalmat is

(valami egynapost, mondjuk ami Eger mellett a Síkfőkúti vagymilyen források

ezzel most nem azt akarom monmdani hogy Egerbe kell menni mindenáron, csak egy példa volt, most épp ez jutott eszembe)

Előzmény: K. Kata (40683)
K. Kata Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40683

Én is igen szeretnék menni! És ha ez a környék került szóba, nekünk van egy kedvenc helyünk a közelben, a kék mellett a Gaja patak partján Jásd és Nána között egy rét, a Vadalmás forrás közelében, mielőtt a kék átmegy a patakon. Cserkészek is rendszeresen szoktak ott sátorozni, és nagyon jó körtúrát lehet tenni fel Tésre majd vissza. Közelben a Római-fürdő (bár itt szerintem nincs olyan aki még nem látta :-) ), és esetleg szakácsot is tudnék vinni magammal aki gulyást főz míg túrázunk :-)

olahtamas Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40682

Ez azt is jelentheti, hogy sokan lesznek és nem lesz hely sehol.

 

Előzmény: efemm (40679)
AttHunter Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40681

Remek!! És mehet a Burok-Bükkös kettős is. A szélmalomharcba meg addig bele lehet jönni (no ez csak vicc volt).

Előzmény: efemm (40679)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40680

Én akár komolyan is gondolnám mindkettőt. Ősszel pláne és simán! Megnézhetnénk a várromot is és Tésen a malmokat akár valamint Tésen van a legjobb hamburger az Erdei Büfében

Előzmény: Jesper Olsen (40678)
efemm Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40679

Fejér Megyei Természetbarát Találkozó - 2013. szeptember 14-15. :)

Előzmény: AttHunter (40675)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40678

Burok-völgy? Bükkös-árok? (Csak vicceltem.)

Előzmény: Jesper Olsen (40674)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40677
szulejmanszultan Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40676

"Bakonykúti felől érkezve még szebben el lehet kavarni a nagy mezőn..."

 

Ezt én is tanúsíthatom. Már az erdős részt elhagyva megszűntek a jelzések, csak találomra lehetett irányt venni a hosszú kerítésnél. A kopasz dombtetős részen (Bogrács hegy és környéke) ritkán vannak jelzések és nehezen észrevehetők. Majdnem a végéig sikerült eligazodnom, de aztán végleg megszűntek a jelzések és meguntam a sok keresgélést, ráadásul rengeteg időt és energiát vesztettem emiatt. Végül "találomra" kerestem az Kék útvonalát, reméltem kilyukadok a Kéknek egy jobban jelzett szakaszához, vagy legalábbis ahhoz közel... Lett belőle gázolás az erdőben, aztán szerencsére kiderült, hogy kb nem egész 1 km-t kellett volna előrébb mennem egy letéréshez. Úgyhogy végülis "olcsón megúsztam", de akkor is.

Előzmény: Törölt nick (40614)
AttHunter Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40675

Az ötlet nekem is tetszik (ráadásul Szfvári vagyok, Kisgyón remek hely)). Szerintem is inkább szeptember felé lehet realitása. A nyár szerintem már mindenkinek tele van.

Előzmény: Pápai vándor (40664)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40674

Jó ötlet a topiktúra (az ősz is). Hátha egyszer végre nekem is sikerül eljutnom rá...

A lehetséges célpontokról addig is közösen gondolkodjunk.

Előzmény: jzp2107 (40673)
jzp2107 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40673

én akkor már az őszre szavaznék, mert szeptember közepéig eléggé tele a táncrendem

addig talán azt is sikerül eldönteni hogy hol legyen a dolog :-)

Előzmény: Törölt nick (40671)
olahtamas Creative Commons License 2013.06.12 0 0 40672

Tényleg régen volt már topictúra, pedig igény vóna rá :)

Előzmény: Törölt nick (40671)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2013.06.11 0 0 40670

Csak egy apró észrevétel.

 

Kevés esélyt látok a 'kékezők' esetleges utazási kedvezményének bevezetésére. Attól tartok, hogy sokkal inkább a még létező utazási kedvezmények megkurtítása várható belátható időn belül.

jzp2107 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 40669

jól látom, topiktúra igénye merült itten fel? :-)

Előzmény: Pápai vándor (40664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!