Keresés

Részletes keresés

jukinyu Creative Commons License 2016.03.01 0 0 13582

Sziasztok!Nekem is folyamatosan fájnak az ujjaim  de én úgy gondolom a zsibbadástól mivel  annyira nyomja az ideget.Főleg ha ülök akkor tapasztalom azt ,hogy egyől elkezd zsibbadni az egész karom.Most jobban érzem magam .

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13581

Persze lehet, hogy van benne valami, mert egyszer (régen) úgy jártam, hogy nagyon zsibbadt a kisujjam, elmentem a háziorvoshoz.Tapogatta a felkarom és felkiálltott: Hopp, egy izomcsomó! Beleszúrt egy injekcióstűvel és megszűnt a zsibbadás.

Előtte egy másik orvos már kezeltette a nyakam, EKG-ra küldött.....gőze nem volt mi lehet az ok.

A háziorvosnak egy "hopp" volt.

 

 

 

Előzmény: Bubuca (13574)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13580

Sajnos nem találkoztam új infóval, rögtön közzétenném.

Igen, az a gond, hogy ott van neked az elcsúszás is

.

Előzmény: Bubuca (13578)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13579

Már utána is néztem.

Ez abban különbőzik az akupunktúrás módszertől, hogy nem a meridiánokat szúrják meg, hanem a triggerpontokat.

Viszont sokszor az akupunktúrás és a triggerpont egybeesik.

Az akupunktúra nekem nem vált be.

Előzmény: Bubuca (13574)
Bubuca Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13578

Én is kutakodom helyeket illetően és irok ha jót találtam. 

 

Nekem most az az új tünetem,hogy hüvelykujj /mutatóujj hegyefelé van olyan fájdalom mintha tűt szurnának bele..es nincs olyan mozdulat ami hatna rá.(talán állva jobb)..nyujtás még erősít is a fájdalmon. Szóval szerintem ugyanaz lehet/alakul a nyakamnál mint deréktájt..vagy valamiert az ideg folyton irritálódik..de erről nincs MRem. 

A lumbalis MR ..kiábrándító - protruzio mar csak 3mm...de en jobban megnéztem mint amit a radiologus leírt és osszehasonlitva a 10 hónappal ezrelőttivel az látszik hogy ha csak egy mm-t is de mintha az L5 még inkább az L4 felé fordult volna..es meg távolabb az S1től ..szoval a listhesis nem jó...

Ez a gaz..ami jo a servnek az nem jo a csúszásnak..sokszor egy sérvcsinálós egyenes lábas előrehajlás után csökken a talpirritációm..

marc 8 münchen..kivancsian varom a velemenyuket ott..

Gerincgyogyászatiba változatlanul fuziot javasolnak...esetleg elülső irányból...de asszem ehhez még nem vagyok elég rosszul.

Te találkoztál olyan dokival aki eléggé kompetensnek tünt és érdemi új/hasznos infoval szolgált?

Előzmény: Törölt nick (13577)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13577

Ez a terület szokott nekem fájni.(Nem mindig fáj az egész csuklyás izom).Persze sok izom ered a nyakról, de egyik sem ilyen terjedelmű.

Maga az ok nyilván a nyaki gerincben van, az izom meg dolgozik, védekezik.

 

 

Elmentettem ezt az eljárást amit írtál. Köszönöm szépen, utánajárok. A gond mindig az, hogy hol érhető el valami.

 

Te hogy vagy?  

Előzmény: Bubuca (13574)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13576
Pipike nekem is van ilyen félelmem h műtét után szétesik a nyakam h kiesnek a csavarok vagy rossz méretet választanak és nem tart majd meg ilyenek.
Előzmény: Pipike77 (13547)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13575
Köszöm szépen nagyon aranyosak vagytok:-) . Gyógytornászom akihez jártam is azt mondta, h a nyaki műtétekből hamarabb fellépülnek a betegek mint ami nekem volt derékműtétből és ne féljek tőle már két éve is fájt a karom de nem ennyire, attól simán tudtam dolgozni. Az biztos, hogy még egy-két véleményt kikérek más dokiktól megvan már minden lelet. A kézsebész ajánlott egy reumatológusnőt hozzá elmegyek de kénytelen leszek megmüttetni. Anyukám ellenzi nagyon a műtétet szerinte ne csináltassam meg .jelenleg a karomat megmozdítani ií fáj zsibbad ég az egész. Úgy hogy csináltak ultrahangos idegvizsgálatot és rendben vannak az idegek a karomban a vállamtól az ujjaim végéig.
Bubuca Creative Commons License 2016.02.29 0 0 13574

Bocs az off-topic kérdésért újfent - valaki próbálta a dry-needlinget/száraztű kezelést?ha a fájdalomban nagy része van a folyamatosan görcsben lévő izmoknak..akkor egészen jó eredményeket tud kicsit hosszsbb időre mint az egyeb izomlazító technikák/gyógyszerek... ahogy olvastam

Csak nem sok helyet találtam ahol csinálják itt MOn..

Előzmény: Törölt nick (13573)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13573

Esetleg kérj egy beutalót az OGK-ba, ott megvan a konzervatív háttér is, ha esetleg úgy gondolja a doki, hogy van annak még értelme.Dr.Bánkról, Rónairól sok jót hallottam.

 

Nem tudlak vigasztalni, olcsó közhelyekre meg gondolom nem vagy kiváncsi.

Előzmény: Andi421 (13570)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13572

Nem bántam meg a műtétet.  Sokkal jobb mint előtte.  A műtét után semmi mozdulatlanság vagy ilyesmi.  Minél tovább okoz a sérv kompressziót annál hosszabb a gyógyulás nekem ezt mondták. 

Előzmény: Andi421 (13571)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13571
MoSt is baromira fáj nyakam kezem egész karom ég le. Így képtelenség lenni de a műtétet nem akarom a konzervatív kezelés nem használl ami már november óta megy.
Andi421 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13570
Igen azt szerettem volna. De semmit nem fognak csinálni a kezemmel. Most nem tudom mit csináljak. Vagy így maradok de ez jobb nem lesz csak rosszabb vagy az a műtét. a sérv nem fog visszamenni mert csontos meszes réteg borítja. és ez nyomhat ideget. Félek a műtéttől. Esetleg megnézetem más orvossal is. Aminek sok értelme nincs mert vagy konzervatív kezelést mond vagy műtétet max. az időt húzom vele. Vagy el kell fogadni h így maradok.
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13569

Az a félelmem hogy a műtött csigolya feletti sérvek és osteophyták okozzák a problémákat.  Azok nyomják a gerincvelőt meg a liquor csatornát. 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 13568

Sziasztok!  Andi sajnálom hogy a nyaki gerinc okozza a problémákat de legalább már biztos hogy mi a baj. Nem tudom mi jár a fejedben mert nekem gondolkodni sem volt lehetőségem. Azonban ha műtét mellett döntesz nem kell félni.  Nekem fájdogál a gerincem zsibbadok is. A kezem is hamar elfárad bicepsz részen. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.27 0 0 13567

Gondolom, akkor most egy kicsit szomorú vagy, mert szeretted volna, ha inkább a kéz az ok.Nagyon sajnálom!

És akkor most mit teszel?

Előzmény: Andi421 (13566)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 13566
SZIA ! Azt mondta, h kézsebészeti teendő nincs. A nyaki gerinc műtétre annyit mondott, hogy az egy nagyon nagy műtét.
Előzmény: Törölt nick (13565)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.27 0 0 13565

Igen, nekem az izom fáj, biztosan ellazítja.

De nappal nem megoldás, mert álmosít.

Így csak este bírom.

 

Andira is kiváncsi lennék, tegnap volt a dokinál.

 

 

Előzmény: Bubuca (13564)
Bubuca Creative Commons License 2016.02.27 0 0 13564

Fél éve mondta nekem egy sokat látott gyógytornász,hogy sokszor tapasztalták, hogy nyugtató/antidepresszans gyógyszerek jobb hatásúak mint a tradicionális fájdalomcsillapító..ezt akkor mondta mikor a kevésbé rossz oldalon becsípődött egy ideg a hátsócombnál és így a járásom sem volt túl acélos:)gondolom olyasmi mechanizmussal segít mint az izomlazítok..említette hogy pl befagyott váll..és egyéb gondoknál kombinálva mobilizálással és manuállal remek eredményeik voltak

.

Goldenwolf - mi újság a derekaddal?megvolt a műtét?

Előzmény: Törölt nick (13562)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13563

Ez elég érdekes, ilyet még nem hallottam.

Előzmény: Törölt nick (13562)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13562

Hogy mennyire fura a szervezet!

A xanaxtól nincs semmi fájdalmam, pedig ez ugye nem fájdalomcsillapító.És a legtöbb embernek nem hat a fájdalmára.

 

Előzmény: gombóc63 (13559)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13561

Akkor bocsánat:-)

Előzmény: Törölt nick (13560)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13560

Nem, nem volt benne egy szemernyi irónia sem.

Az emberi szervezet nem egyforma, némelyik furcsa dolgokat produkál.

Előzmény: gombóc63 (13559)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13559

Tudom, ez egy kicsit irónikus volt, sebaj, ez van. Másban nincs ilyen szerencsém.

Előzmény: Törölt nick (13557)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13558

Akkor már inkább manuálterapeutához menj!

Előzmény: jukinyu (13556)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13557

Te a xanaxot is pikk-pakk letetted, más meg nem  tud tőle megszabadulni.

Szerencsés vagy!

Előzmény: gombóc63 (13555)
jukinyu Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13556

Ma találkoztam egyik ismerőssel,mesélem neki hogy műteni fognak:-inkább menjek csontkovácshoz az megoldja a problémámat.Mondom neki,hogy zsibbad a kezem ,karom .Nyakamat mozdítani sem bírtam három hete csak feküdtem mint egy darab fa.Valahogy természetesebb megoldásnak tűnik de nem merném engedni  ,hogy csak ugy tekergesse a nyakam valaki.Egyik imerősnek is a csontkovácsot ajánlották  műtétje előtt próbálja meg  a sérvet szépen ki is szakitotta.

gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13555

Hát azért ez nem igaz, jóval több mint 3 hónapig szedtem, sőt, kis kihagyásokkal években mérhető. Utána pedig egyik napról a másikra letettem.

Előzmény: Törölt nick (13554)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13554

A három hónap az a maximum, utána már függőség lesz.

Nem olyan régen vannak a piacon? Tegyük hozzá, hogy nálunk.A kutatási eredmények az USA-ból vannak.

A kalcium, D vitamin és egyebek felszívódásához kell a magnézium is, ez az egyik összefüggés a csontritkulással.De a legfélelmetesebb a savhiány miatt kialakuló fertőzések.És gondoljunk bele, hogy az immunrendszerünk nagyrésze a gyomor és bélrendszer.Ha ez felborul.......

Szóval csak óvatosan az ilyen szerekkel....

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gombóc63 (13553)
gombóc63 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 13553

Ez igaz, valójában fekélyre és egyebekre is 3 hónapig kell szedni. Az az igazság, hogy szinte akkor csak nem normális gasztrós dokik vannak, mert velem is folyamatosan szedették volna. Nem egynél jártam. Aztán nálam fellépett amit írtál, a savhiány, ami elégtelen emésztést okozott. De bevallom a lent említett következményektől félnék:-( A csontritkulás még vita tárgya, nem olyan régen van a piacon a PPI, hogy ezt konkrétan tudnák. Na....bocs a kitérőért.

Előzmény: Törölt nick (13552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!