Keresés

Részletes keresés

UseR Creative Commons License 2009.01.04 0 0 549
sziasztok! sikerült leejteni a szilveszteri szerzemény ICEL kést a gránitmosogatóra olyan 20 centi magasról, miközben épp hagyta el a tokját. emiatt olyan 2mm hosszan egy 0.5mm-es mélységben elvesztette az élét. azonkívül, h kést leejteni bénaság, ez normális? elvileg ez ultrakemény kovácsolt acél... 15 centi esés után ilyen hiba előfordulhat benne?

másik kérdés, h utánaélezve ez a csorba kiküszöbölhető? Sajnos az itthoni élező egy trágya, kell venni azt is.
kékszemű Creative Commons License 2009.01.03 0 0 548

Nem semmi az a csóka a vaterán, aki 10 eFt-ért árulja a hűségakciós kést :-)))

 

800-900 Ft-ért lehet kapni 80 db pontot, azzal 3999 Ft a kés ára.

 

Szóval neki max 4800-4900 Ft-jában van a kés, de 10 eFt-ot kér érte...

 

Kíváncsi vagyok, hogy megveszi-e tőle valaki :-)))

 

Én mindenesetre ezeket a CS Premium késeket nézem meg a forgalmazónál, annyira olcsók, hogy vétek lenne kihagyni.

Előzmény: UseR (546)
krizsi_l Creative Commons License 2009.01.02 0 0 547
Félelmetes :)) Én ingyen kaptam vagy két késre valót.

Az első benyomásaim szerint a Dick jobb acélból készült mint a Zwilling.
3-4 ezer Ft-ért vettem egy Ikeás séfkést, olyan 25cm körüli, azon csak sikít az acél. Ez fenhető vele.
Előzmény: UseR (546)
UseR Creative Commons License 2009.01.02 0 0 546
ugyanott :) keress rá, h "CS Premium" és jönnek darabonként is.

viszont:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=SPAR&c=0

lehet venni SPAR pontokat vaterán. de ma a Kitchen Factoryban eléggé leszólta egy szakács hölgy ezeket a Zwilling Five Star késeket... hogyisvanez?
Előzmény: kékszemű (545)
kékszemű Creative Commons License 2009.01.01 0 0 545

A CS Prémiummal van vkinek tapasztalata? Igen-igen olcsó kovácsolt vas termékek,

 

Nekem van egy, ebből a készletből balról a harmadik.

 

http://www.szemesbolt.hu/?p=productsMore&iProduct=653&sName=cs-premium-7-db.-os-k%C3%A9s-k%C3%A9szlet--fa-tartoban-(003159)

 

Nem gondolnám, hogy kovácsolt, ahhoz túl olcsó...

 

Mondjuk nem rossz, de annyira nem jó, mint ahogy kinéz. Hol lehet darabonként kapni, te hol láttad?

Előzmény: UseR (541)
H_G Creative Commons License 2009.01.01 0 0 544
80-at :/
Előzmény: UseR (543)
UseR Creative Commons License 2009.01.01 0 0 543
bocsánat, igaz, de a SPAR-ban előtte el kell tapsolni 25k-t, az most épp nem állt rendelkezésre...

ezt a másikat még benézzük, köszönöm! :)
Előzmény: H_G (542)
H_G Creative Commons License 2009.01.01 0 0 542
"11500Ft volt, aki kést keres, sztm ennél jobbat nem talál"

Elég merész állítás a 4000-es Zwillingek korában.

Filézőt is találsz jobbat, fele ennyiért (svéd Mora horgászkést az Eleven íjászboltból).

Előzmény: UseR (541)
UseR Creative Commons License 2008.12.31 0 0 541
Sziasztok! Egy pár napja kezdtünk utánanézni a késeknek, mert az otthoniak nagyon trágyák. Így találtam ezt a fórumot is.

A KIKA után az Extrametálban voltunk (Aréna, Budaörs), mind a két helyen nagyon kedvesek és készségesek voltak, az Arénában végül vettünk is egy 20centis ICEL Platina portugál szakácskést, kovácsolt acélból, azonos széntartalmú acélpengével, mint a Wüsthof, és csak 11500Ft volt, aki kést keres, sztm ennél jobbat nem talál.
Link itt.

Nademindenesetre, hazahoztuk életünk első "KÉS"-ét... és hát... leírhatatlan :---o (állat leejtős smiley).

Nem is tudom hogy tudtunk eddig enélkül élni. :-o A filézőkés 8000Ft, sztm jövő héten megyek vissza azért is. Húsz perce hülyeségeket darabolunk! :)

A CS Prémiummal van vkinek tapasztalata? Igen-igen olcsó kovácsolt vas termékek, talán a hámozó- és zöldségkésnek jobbak lesznek az olcsóbbak is.

krizsi_l Creative Commons License 2008.12.30 0 0 540
Nekem is van már pár darab késem. A család, munkatársak adtak egy csomó pontot.
Santukut és chef kést is vettem. Igazából nem tudok határozottan állást foglalni egyik mellett sem. A chefkés végétől tartottam, ha vastag nem jó vele hagymát vágni, de egész jól meg van csinálva. Azt nem tudom mennyire lesznek éltartóak, még csak pár napja vannak meg. A santuku könnyebb, a teljes penge vékonyabb.
Előzmény: H_G (538)
aladik Creative Commons License 2008.12.30 0 0 539
Á dehogy. 25 pöttyért ment eddig mind, de kaptam sokat másoktól is, akinek nem kellett.
Ha csak egyet akarsz venni, akkor szerintem a séfkés jobb választás. A santoku alakú késnek jóval vékonyabb pengéja van, ami jól jön, ha nagyon vékony szeleteket akarsz vmiből, de a másik általánosabb dolgokra sokkal használhatóbb.
De ez végülis ízlés dolga.
Előzmény: H_G (538)
H_G Creative Commons License 2008.12.30 0 0 538
Nálad így röpködnek a 80 ezrek?

Egyhez való pontszám azért már nálam is összegyűlt (és azzal abba is hagyom, két új nagykést nem igazán szeretnék már, kicsiből meg végképp van bőven). Szerinted melyiket vigyen inkább -- a santokut vagy séfkést?
Előzmény: aladik (537)
aladik Creative Commons License 2008.12.30 0 0 537
Hello!

Én vettem egy 240/800 (DIN) követ. Összeségében jó eredményt tudtam elérni vele viszonylag gyorsan (barátnőm kezébe adtam a kést, ő azt mondta ne engedjem közelébe). Szeretnék venni vmi finomab szerkezetű követ is, ez már lehet hogy pénzkidobás lesz. Az már tényleg csak arra lesz való, hogy lehessen vele borotválkozni. Erre ritkán van szükség egy általános konyhában, és nem is túl tartós dolog, ha használni is akarja a kést az ember.
Egyébként állítólag összeségében jobbak (vagy legalábbis nem rosszabbak) a mesterséges kövek.
Korábban belinkeltem egy táblázatot, azt mindenképp nézd meg. Sajnos ritkán tüntetik fel az eu és a japán szabvány szerinti grit számozást is - nem mindig lehet tudni, hogy adott esetben melyiket használják - így könnyen félrevezető lehet, ha neten akarod rendelni.

A sparos Zwilling késekkel nincs semmi baj. Először a santoku kést vettem meg, tényleg borotva volt. Ez persze nagyon sokáig nem tartott, de miután kővel megfentem összeségében egész jó éle lett (és jobban is tartja mint az elsőt élt). Én lassan már megveszem az összes egyenes élűt (a recéséknek nem sok értelmét látom). Szerintem nem fogod megbánni, ha veszel belőle.
Előzmény: stevetudor (532)
candy5 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 536

Igen,vagy meg kell bökni vele:)

 

 

Előzmény: H_G (535)
H_G Creative Commons License 2008.12.26 0 0 535
Nem föltétlenül, egy aprópénzt (mindenkori legkisebb címlet) kell kérni cserébe és az hatástalanítja. Szóval aki nekem jó késeket szeretne ajándékozni, az ne fogja vissza magát a jövőben sem!
Előzmény: candy5 (534)
candy5 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 534

Ajándéknak?

 

Hm,haragot jelent

Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (511)
matyas53 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 533

Üdvözletem!

A fenőkő az izlés dolga...ami nekem tetszik annak az elérhetőségét beirtam az 524-es hozzászólásba..(azt hiszem abba...). Most találtam meg az egyik legjobb élezési technikáról szóló cikket...korábban elérhető volt a tulélő portálon, de megvan máshol is: http://www.acelfullank.hu/ic_extracontent.php?contentid=10591..és  érdemes elolvasni...és annak függvényében vásárolni élező eszközt...

Előzmény: stevetudor (532)
stevetudor Creative Commons License 2008.12.25 0 0 532
üdv!
Eljött az idő hogy vegyek normális fenőkövet a késeimhez, ti milyen ajánlanátok?
Nézegettem a dick.biz oldalát és nem igazán jöttem rá hogy ha kettő követ veszek akkor hány grites legyen.
TIBIKE65 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 531
MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!
matyas53 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 530
Bocs: WD40
matyas53 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 529

"A WD40-es dobozban viszont az van + hajtógáz"

No, ezt meg én nem tudtam...gondoltam pedig, hogy a VD40 valami olcsó anyagot takar...nekem sosem tetszett. Bár tisztitani jó...mint a petróleum. :)

Előzmény: krizsi_l (527)
comad Creative Commons License 2008.12.24 0 0 528
Utána fogok nézni, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet.
Előzmény: matyas53 (526)
krizsi_l Creative Commons License 2008.12.24 0 0 527
A JetA kicsivel nehezebb mint a petro.
A WD40-es dobozban viszont az van + hajtógáz.
Előzmény: matyas53 (526)
matyas53 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 526

Üdv!

Annak sajna nem sok köze van a valódi petróleumhoz. Lámpába jó, de mint kenő, vagy rozsdátlanitó semmit nem ér...amikor megjelent még nem volt képük petróleumnak nevezni. Eleinte csak petrolamp volt a neve. Gyárt a MOL petróleumot is, de az csak különleges engedéllyel hozzáférhető. És nagyon sok fogy belőle: ha jól tudom JetA a neve...

Előzmény: comad (525)
comad Creative Commons License 2008.12.24 0 0 525
"(legjobb lenne a régi jó petróleum, de az már nem beszerezhető.)"

Dehogynem, gazdaboltokban a mai napig kapható petróleumlámpa (viharlámpának is nevezik), ahhoz pedig petró is van. Sőt: mindenféle illatosított/szúnyogűző változata is létezik, kempingezéshez.
Előzmény: matyas53 (524)
matyas53 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 524

Üdvözletem mindenkinek!

A napokban volt szó fenőkövekről. Megtaláltam az általam használt Rákóczi olajkő beszerzési helyét: http://www.interfruit.hu/index2.html Ára 2400 Ft. Én ugyanezt használom, csak 20 cm-es változatban. Kenésére gázolajat javaslok.(legjobb lenne a régi jó petróleum, de az már nem beszerezhető.)

Előzmény: H_G (522)
mormogi76 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 523
Békés Ünnepeket: volna valakinek tippje, hogy honnan tudnék rövid pengéjű (8- Max 10 cm) pengehosszúságú csontozó kést venni? Nem muszáj valami nagyon márkás, de tartós legyen és jól használható, köszi, ja és ne flexibilis borzadály

H_G Creative Commons License 2008.12.23 0 0 522
Kb. erről volt szó az utolsó héten végig :) A legjobb éleket szabadkézzel, kövön csinálják. (Ha természetes, akkor több kő kell, kül. finomsággal; ha mesterséges, akkor van olyan, h. egyik oldala durva, a másik finom.)

Viszont ez a legnehezebb módszer is, időbe telik megtanulni. Elsőnek semmiképp se egy jó késsel kezdd, hanem vmi kukaérettel!


Előzmény: Pharaoh85 (520)
Várszegi Viki Creative Commons License 2008.12.23 0 0 521

Szia!

Mindenképpen érdemes megvenni, nagyon jó. Én mindent megvettem már , a fa tartóban 9 db cuccot + a szárnyas ollót, nem bántam meg, nagyon szuperek. Ha teheted szerezz be minden darabot!

 

Előzmény: Pharaoh85 (520)
Pharaoh85 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 520
Hi!

A sparban vettem a Zwilling késekből. Érdemes megvenni hozzá az acél késélezőt? Ha nem, milyen élezési módszert érdemes használni? Eddig a mister minitbe hordtam a késeket, de ezt nem szivesen vinném oda.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!