Keresés

Részletes keresés

Ep128 Creative Commons License 2002.03.17 0 0 219
A magnón "hivatalosan" (Nekem mai napig is így van...Igen, működik a Magnóm is, bár 4-floppy-meghajtó van rákötve az Ep-re, nem dugtam el ezt sem azért...:-) akkor optimális a jelszint, ha villog (ide-oda mozog, és hol piros, hol zöld) a kocka...Ha teljes hangerőre tekered, akkor (gyári állapot szerint) torzítani fog, túl erős lesz a jelszint, és nagyon hamar hibás lesz a töltés...(Jó esetben ez kiderül, mert kiírja, hogy :"Load error! Re-Satrting system!" és újraindul a masina egy automatikus hideg-reset után. Rosszabb esetben "darál", de nem lesz semmi a végén...(Mit nem adnának a Win-t használók manapság egy ilyen hibaüziért a "Kék-halálok" helyett...:-))
Bár ilyenkor is látni, mert ha nem vezérli az Ep a magnót, (PAUSE -megállások töltés közben) akkor "elvesztette a fonalt", csak a magnó pörög, de a jelet a gép már nem veszi...

Ork!
Össze írom neked, hogy mik vannak meg, de ha nem dobáltad ki az Enterpress-eket, akkor látod te is!:-) Ami abban van, azok vannak meg! Így hirtelen fejből: A 3db. Mega-demo, egy "Mega" -nélküli demo, a Mutant Test, az Aknakereső, a Book of Life, a Dwarts Land, stb...
(Hű...Ha van köztük amit mégsem te írtál, akkor bocs! Ezek ugrottak be a nevedre valamiért...:-) Miért mid hiányzik? Amit "ki adtál a a kezedből", az nekem biztos megvan, így a legegyszerűbb, ha mondod mid veszett el, és küldöm is!;-)

Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.16 0 0 218
EP128! Milyen Ork soft programjaid vannak? Nekem sok megvan, de parat mar nem tudtam megmenteni.
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.16 0 0 217
Ja, hogy ROM-tol fuggene, azt nem tudom. Egy ido utan floppyt hasznaltam, es gyorsan elfelejtettem a magnot. :)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.16 0 0 216
Asszem a hangerotol fuggott a kocka villogasa. Legeloszor azt hittem, villognia kell, akkor a legjobb a toltes. Aztan utana rajottem, hogy ha max. hangeron megy a magno, akkor a legjobb. :)

Egyszer megprobaltam 2 bites digitalizalot csinalni ennek a "hangero erzekelonek" a segitsegevel, de nem lehetett. :)

GÁBOR Creative Commons License 2002.03.16 0 0 215
Esetleg a "részvényesen" vagy a Enterprise VTGE-n keresztül el lehetne indulni valamerre. Én nagyon nagyon kiváncsi lennék a forrásra és szeretnék levelezni azokkal akik fejlesztették annó. Olyan kapcs. rajz lenne jó amit be lehetne scannelni szép és használható minőségbe.
Előzmény: Ep128 (213)
GÁBOR Creative Commons License 2002.03.16 0 0 214
egy aproság: Amikor az ep tölt magnóról... akkor a kis négyzet elmozdul a sarokban vagy nem? Elmondom miért kérdezem. Én úgy emlékszem, hogy az első ep-mnél a hangerőt változtatva a négyzet elmozdult, de ami most van annál nem. Ha ez így van akkor lehetnek különböző romok 2.1 -es verzió alatt.
Ep128 Creative Commons License 2002.03.16 0 0 213
Aha-aha...Köszi Gábor, ismerjük!:-)
(Csak nem tudtam melyikre gondol Ork a név alapján...)
Igen van ott pár progi, azok már megvannak, de még így is van olyan program, ami nincs meg, holott írásos dokumentumok őrzik, hogy létezett! Összeírom majd, hogy mik is. Persze bizti van még egy jópár amiről nem is tudok, de egyelőre az legyen meg amit "névről ismerek"...:-)
Az Enterpress (Valahai Ep-s újság) programküldő szolgálata alapján indultam el ezügyben anno, ott EGO (aki szervezte ezt az egészet) klasszul begyűjtött minden fellelhetőt...Persze előkerült azóta még pár, de kiindulási pontul az szolgálhat.
(Ezért tettem ki először a lapomra az "1-es játék-lemezt" a valahai programküldő szolgálatból...)
Az Intelligent Software-nek nincs címe tudtommal, lévén nem létezik egy ideje mán' a cég....:-(
Zozosoft-al sikerült találnunk egy embert, akinek van pár százalék részvénye az Intelligent-ből, de rögtön meg is kérdezte tőlünk a srác, hogy akkor most szerintünk nullának az akárhány százaléka, az hány százalék is?:-(
Azt tudtátok, hogy a valahai itthoni "képviselet" (Enterprise VTGE) a mai napig is létezik?
(Persze köze nincs úgy 10-éve a mi gépünkhöz, PC-ket rakosgatnak össze tudtommal...)
A "fejes" ugyanaz az ürge, aki anno is...
A kapcsolási rajz valahol megvan nekem, de az is már fénymásolat fénymásolata...Szóval nem igazán minőség...Mivel jó ideje (Hála Istennek) üzembiztosan megy az Ep-m, és mostanság nem is "fejlesztgettem" a hardvert, így nem volt rá szükség, de ha gombolod előkerítem a napokban valamikor...(Idő kérdése...)
Előzmény: GÁBOR (212)
GÁBOR Creative Commons License 2002.03.15 0 0 212
http://www.mumm.ac.be/~cammejpm/enterprise.html
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.15 0 0 211
EP Depository, a cimet most hirtelen nem tudom elokeresni. Van ott fen sok jo nagy RAR, rengeteg progi.
GÁBOR Creative Commons License 2002.03.15 0 0 210
Tudja valaki az egykorii intelligent software cimet? Mit gondoltok be lehetne szerezni a 18 éves exos forrását? Még mindig keresem a BAM softot. Ha tudja valaki az elérhetőségüket szóljon! Ezen kívűl nagyon keresem Várady Ferencet akivel a Fehérvári úti klubbol ismerjük egymást. Ha valakinek megvan a rádiótechnika amiben benne van a kapcsolási rajz, az legyen szives szóljon.
Ep128 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 209
Áhááááááá!!!!!:-)

Na "így" már persze hogy "ismerlek"...:-))
Szuper dolgokat írtál, asszem a szoftveres oldal örökös dobogósa maradsz nekünk!:-)
A Spectrumos dolgok is "Ep-s dolgok" lettek az idők folyamán, ezt nem érdemes különválasztani szerintem... Természetesen NEM úgy értem, hogy a SPECTRUM PROGIKAT is kutyuljuk az Ep-s progik közé, de a SPECTRUM ÁTIRATOKAT igen is ide kellene sorolni!
Arányban (ahogy említettem) az Ep-n futó (EMULÁTOR NÉLKÜL!!!!) progik 2/3-át ezzel az erővel ki sem rakhatnám az oldalra, holott épp az a célom (hosszabb távon), hogy MINDENT kitegyek, ami (Emu nélkül!) futott valaha is Enterprise-on!
Képeket én is gyártok minden kitett progihoz, ezt láthattad (láthatod) is az oldalamon...
Ezután is valahogy így szeretném kitenni őket, segít a kép talán beazonosítani picit az adott progit...:-)
http://www.tar.hu//garfield_laci/index.html

Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.14 0 0 208
spectrummal szerintem azert nem erdemes foglalkozni, mert arra ott vannak a speccy oldalak. van tokeletes emulator is, le lehet minden programot tolteni
stb...
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.14 0 0 207
en voltam annak idejen az ork soft :)
irtam sok demot meg jatekot
Ep128 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 206
Endi!

Az "EP-Depo"-n melyik oldalt is érted? (A rosebb tudja mán követni...:-)
Miket írtál te anno??? A neved nem rémlik, (bár ez nem jelent semmit!:-) de ezek szerint nem nagyon voltak "terítve" az alkotásaid...(?)
Nem értek egyet vele, hogy a Spectrum-átíratokkal nem kell foglalkozni!
Az Ep-n futó (összes) progik durván 2/3-a Spectrumos eredetű, és van köztük azért egész szép számmal TISZTESSÉGES, SZÍNVONALAS átirat!
Tőled is szeretnék egy listát kérni, (van valami semmi kifogásod ellene:-) bár a nevek alapján nem bizti, hogy be tudom azonosítani, amit esetleg még sosem láttam, de tisztábban látnék talán...Ha itt a mail-re kattintasz a fejlécemen, oda lehet ám küldözgetni ezt+azt, ne fogd vissz amagad!!!:-))
Itt csücsül a PC-m mellett egy karnyújtásnyira az Ep-m, csak be kell kapcsolnom, és máris.....:-)

Előzmény: Törölt nick (204)
Ep128 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 205
Tamás!

Persze, hogy TÉNYLEG kell a lista, minek mondtam volna különben?:-)
Nekem az (anno Enterpress-ben futott) "PROGRAMKÜLDŐ SZOLGÁLAT" -progi listája a "mérvadó", abban színte minden benne volt, ami fut Ep-n. Ezt tudnám összehasonlítani a te listáddal, és ami neked ott van, de itt nem látom, azt.....:-)
Miért akarod a gépedet eladni???? ÖRLÜLJ NEKI, hogy van!!!!!!!;-)
(Ha több is van, az más...Nekem hibátlan (Hála Istennek, lekopogom:-) a masinám, de sosem árt ha van "tartalék"...Ha veszettül szabadulnál tőle, (amit nem értenék) akkor az "első hajléktalan kezébe nyomása" előtt SZÓLJ!!

Előzmény: tihanyi.tamas (203)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 204
Az EP Depo-n fenn van szerintem majdnem az osszes EP jatek. Nekem megvan majdnem mind, amit en irtam annak idejen.
Szerintem a Spectrum atiratokkal nem kellene foglalkozni.
Ja, es sok screenshot-ot kene csinalni, mert sokan lustak emulatorral szorakozni, meg az emulator nem is tokeletes.
En mar elkezdtem csinalni a shot-okat a sajat demoimbol/jatekaimbol.
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.03.12 0 0 203
te figyi.
listát én most nem tudok adni mert valahol a szekrény alján van:-)
de van 1 mukodo képes gépem is ha kell.....
de ha TÉNYLEG kell lista jelezz itt és akkor a héten valamikor osszeirom.
Előzmény: Ep128 (202)
Ep128 Creative Commons License 2002.03.12 0 0 202
Kellene egy lista, mert akad itt már úgy 1200-progi, és (bár hiányzik jópár!) azért nem fárasztanálak, hogy olyanokat adj, ami megvan...:-)
Meg tudnál dobni majdan egy mail-el, hogy mik vannak meg neked?
Előzmény: tihanyi.tamas (201)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.03.12 0 0 201
van 1 rahedli játékom hozzá kazin.
ha esetleg kell az oldalatokhoz...
Előzmény: Ep128 (200)
Ep128 Creative Commons License 2002.03.12 0 0 200
Végül is jó 5let...:-) (Szenvedtem én is anno ilyesmikkel...)
Az én tervem úgyis az, hogy a honlapomon (előbb-utóbb) az ÖSSZES FELLELHETŐ Ep-progi kint legyen, zárójelben mellé írhatom, hogy mikből áll (tudtommal) az adott progi...Megnézem hogy nézne ez ki a már lapomon kintlévőknél, aztán.....:-)
Előzmény: GÁBOR (199)
GÁBOR Creative Commons License 2002.03.10 0 0 199
Sziasztok!

Szerintem csináljunk egy központi programgyűjteményt. Én azzal szenvedek hogy a tapokat binárisba tegyem :) Szerintem az volna jó ha a fájlok mellett lenne egy playlist, ez igy osszezipelve és így tárolnánk a progikat. A playlist szerintem legyen sima txt a fájlnevek felsorolásával.

bye

irc: #z80.hu

Ep128 Creative Commons License 2002.01.31 0 0 198
Ok, kösz! Akkor várjuk a "magyar" verzióját a lapodnak!;-)
GeCo köszi!:-)
Előzmény: Stocker (197)
Stocker Creative Commons License 2002.01.30 0 0 197
Eredetileg az "epte.8m.com" címen volt a cucc, de a gyorsabb elérésű, reklámmentes, és hangzatosabb "epte.z80.hu"-nak nem tudtam ellenállni. A régi címen még mindig ott a régi anyag, ebből is látszik, még odáig sem jutottam el, hogy leszedjem.
Szóval az "epte.z80.hu" az, ami leginkább "él" :) vagy mondjuk inkább, hogy az a "hivatalos". Ezen kívül van valahol még 3 mirror, amiknek már a címét se tudom...
Előzmény: Ep128 (196)
Ep128 Creative Commons License 2002.01.30 0 0 196
"Leszámítva, hogy elköltöztem az eredeti helyről..."
Akkor most hol van a lapod ami "él" is? (Mármint ha jól értettem már nem ott, mert ott csak az van, ami "ottmaradt" anno...Az "új" hely címe?:-)
Vagy hülyén fogtam föl? (Nem fogtam föl?:-)

Előzmény: Stocker (195)
Stocker Creative Commons License 2002.01.29 0 0 195
Leszámítva, hogy elköltöztem az eredeti helyről,
2000. jan. óta nem nyúltam a cucchoz :( De most, hogy felteszem a progikat, legalább valami motivál arra, hogy megcsináljam a magyar lapot is (no meg a vizsgaidőszaknak is vége :))).
Előzmény: Ep128 (193)
GeCo Creative Commons License 2002.01.29 0 0 194
Sikerult!!!

A franc tudja miert, de a munkahelyemrol keptelen voltam elerni az oldalt, kenytelen voltam mashol probalkozni. Megerte...

Előzmény: Ep128 (189)
Ep128 Creative Commons License 2002.01.28 0 0 193
Dehogy bánom,sőt!:-) Csak nyugodtan! (Tényleg lesz magyarul is a lap, ahogy ki van írva? Meg ez most akkor tényleg 2000 Január óta az első frissülésed lesz, vagy csak nem írtad ki amikor föltettél valamit?:-)
Előzmény: Stocker (192)
Stocker Creative Commons License 2002.01.28 0 0 192
Nem bánod, ha ezeket TAP-ba konvertálva felteszem az EPTE honlapjára?
Előzmény: Ep128 (191)
Ep128 Creative Commons License 2002.01.27 0 0 191
NEM-NEM!!! BOCSÁNAT TÉVES!!!:-)) (Fáradtság első jelei...:-)
INNEN érhető el!!!!
BOCSI!;-) (Az az oldalam egy másik része ott előbb...:-)

Ep128 Creative Commons License 2002.01.27 0 0 190
Ahogy ígértem, kész az első "próba-frissülés", felkerült pár Játékprogi a régi szép időkből...:-)
Innen elérhető!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!