Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2006.07.15 0 0 3332

Azt írod:
Dinárt nem váltottam, mert fölöslegesnek tartottam mert azt hallottam, hogy 1:80-ban bárhol beváltják ha szükséges.


1 euro=80dínár=284,5Ft

Ebben az esteben neked egy liter szerb gázolaj 270 Ftba kerül!
Ha normális váltóba a valós árfolyamon váltassz, akkor uaz az egy liter gázolaj 250-255 forint!
Ha pedig kártyával fizetsz akkor olyan 228 körül alakul!
Ha ügyesen be tudod osztani az üzemanyagot és Montenegróban nem tankolsz akkor kb. 20%val olcsóbban jön kia  kirándulás! Vagy rosszul számoltam???
Szerbiába kb hogy ócska üzemanyagot nyomj aza utódba ugyanakkora az eséyl mint Magyarországon.

Előzmény: K.J. (3328)
szervezkedő Creative Commons License 2006.07.15 0 0 3331

Én nem vettem észre hogy olyan feltünően magasak lennének??? Igaz ez viszonyítás kérdése! Attól függ te milyen magasról nézed a világot!

Nekem inkább az tűnt fel mennyire csinosak!

(NAGYON!!!!)

Előzmény: harpoon (3330)
harpoon Creative Commons License 2006.07.15 0 0 3330

Még valami!

 

Az egész úton vigyázni kell a zsernyákokkal, és ha siettek, használjátok a kompot Tivatnál (trajekt). Na, csá!

harpoon Creative Commons License 2006.07.15 0 0 3329

Sziasztok!

 

10 napot töltöttünk Mn-ban.Buszos túra volt, Szeged-Udvar-Eszék-Szarajevó-Mostar-Metkovic-Neum-Dubrovnik-Hercegnovi. Az út nagyon szép, és jó is, a hátrány a 6 !!! határátkelés, ami amúgy pillanatok alatt megvolt. Denoviciben a Kotori-öbölben voltunk, az alábbi helyeken jártunk: Herceg Novi, Kotor, Budva, Sv. Stefan, Cetinje, Lovcen, Kék barlang, Risan, Perast, asszem ennyi :) Ja, és Dubrovnik. Szuper idegenveztőink voltak. Általánosságban sztem strandok Budva felé vannak igazán jók, meg gondolom attól délre.  A Kotori-öböl inkább a természeti és egyéb szépségek miatt feledhetetlen. Mindegyik hely NAGYON tetszett, és más-más. Budva - pörgős város, strandok, szuper óváros. Ajánlom a kb. 25féle lekvárral kapható palacsintát Budvában, próbáljátok ki a fügelekvárt!

 

Cetinje egy más világ, ortodox templomok kolostorok, de mindenhol nagyon barátságosak voltak. Nyelvekkel mondjuk elég csehül állnak, vagyis szerbül, máshogy nemigen tudtak, 1-2 kivételtől eltekintve. Az orosznak jó hasznát venni.

 

Szerpentinekre fel kell készülni, főleg Kotor után, illetve Budva-Cetinje, és főleg Lovcen vidékén.

 

Kérdés: Mitől ilyen magasak a montenegrói csajok? ALig bírtam hova nézni:)

 

Ha valami info kell kérdezzetek, hétfőn leszek megint.

K.J. Creative Commons License 2006.07.14 0 0 3328
Sziasztok!

Első nap mivel Észak-Kelet Mo.-n lakom csak Szegedig utaztunk és ott alaudtunk. Másnap reggel 6-kor indultunk és már 7-kor Belgrád felé robogtunk. A belgrádi autóuton ( 2*6 Eur) elég sok rendőr volt, de csak egyszer trafipaxoltak komolyabban. Az út jó lehet rajta haladni, a rendőröket jelzik ! Belgrádban a Sáva hídon jobbra kanyarodtunk és innen már irány Cacak, ott ismét jobbra és Bijelo Poljen és podgoricán keresztül Bar-ig "megse álltunk". Itt is voltak rendőrök, de már nem olyan veszélyesk, nem nagyon foglalkoztak velünk. Az volt a taktikám, hogy általában beékeltem magam egy szerb konvojba és így haladtam kilómétereken keresztül. Az átalag sebességünk 60-70 között volt, de a hegyek miatt nem is lehet gyorsabban haladni. A folyamatos előzgetésnek meg az a vége, hogy a gép eszik mint a bolond, és az idönk nem, csak a helyezésünk javúl. Én két gyerekkel ( 6 és 10 évesek ) inkább a nyugodt autózás híve vagyok. Átlagosan 2 óránként kb. 150 km-enként álltunk meg 1/2 órára, és így este 9-re érkeztünk Bar-ba. Az út végig jó minőségű csak Nova Varos előtt van egy 30 km-es szakasz melyet most építenek át. Podgorica előtt áltunk két órát mint később kiderült egy hatalmas busz baleset miatt. Ez érkezésünket nagyban késleltette, így az új alagut mellett döntöttünk ( 2,5 Eur). Én még szegeden tele tankoltam, mivel a motorom tuningolt és a kétes anyagokra alergiás. Egy tankkal Podgoricáig elmentem ( kb. 40 liter) és itt EU kútnál tankoltam mert ennek a minőségét már ismertem ( 1 liter 95-ös ólommentes 1,16 Eur volt). Visszafelé is ezen az útvonalon jöttünk csak az alagút helyet a Sotonici utat választottuk a látvány miatt.

Dinárt nem váltottam, mert fölöslegesnek tartottam mert azt hallottam, hogy 1:80-ban bárhol beváltják ha szükséges.

Volt foglalt szállásunk, de utólag kicsit bánjuk, mert 5 Eur-ért bárhól található apartman és a konfortfokozatok között is lehet válogatni. Legközelebb ezt a hibát nem követjük el!

Az árak lent most indultak el főlfelé. Példa: Szerdán egy hamburger 0.5-ös kólával 1 Eur, pénteken már hamburger 0.25-ös kólával 1,5 Eur.
A belvárosi nagy bevásárlóközpontban az árak fikxek és elfogadhatóak sok magyar termék is van ( Rama, Medve-sajt stb.). Aki autóval megy az azért pakoljon egy kicsit, főleg folyadékokat mert lent az a drága. Az Euró meg csak drágul.

Most már befejezem, holnap folytatom!

Sziasztok.
jewel1979 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 3327
sziasztok, udv Budvabol. Az ido jo, a tenger nem is annzira meleg, tehat epp kellemes. Sok elozo hozzaszolassal ellentetben mi nem tapasztaljuk, hogy koszos lenne, legalabbis nem annyira, mint ahogy itt szo volt rola. A tenger atlatszo, legalabbis en az olasz homokos parthoz kepest, sot a cote dAzurhoz kepest is kifejezetten tisztanak es attetszonek latom. A net eleg olcso, 2 euro/ora. Eddig voltunk Kotorban - az nem tetszett annzira, felmasztunk a fellegvarban 40 fok melegben, es felutrol szebb a kilatas, mint a tetejerol. Perastban is voltunk, kedves, de nagyon pici. Budva tetszik! Nyuzsis, de a slovenska plaza mellekutcajaban, ahol lakunk, nincs zaj. A szobaban naponta takaritanak, agyat huznak, szoval rendben van. Ma sveti stefannal voltunk, ott is jo volt a tenger. Mindenkinek mionden jot, es gyertek ide, mert megeri, es mert csodaszep egesz montenegro!
haya1973 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3326
hy
mesélj mesélj:-)

az induloknak meg nagyon kellemes pihenés sok sok niksickot stb...
Előzmény: K.J. (3322)
Aciga Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3325
Köszi! Ha visszaérkeztünk, elmesélem...
Előzmény: Plüsi (3309)
moon430 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3324

Eddig csak nagyokat hallgattam kedden lerobbant a kocsi, ma készen lett úgyhogy indulásra készen állunk :-)

Péntek éjszaka indulunk, mi is Szerbián keresztül, végül is Sabac Valjevo Uzsice mellett döntöttem, egy internet kávézóból leirom milyen volt az út.

A most hazaértektöl szeretném ha mesélnének, az útrol, árakról mindenröl :-)

 

Aciga Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3323

Szia!

Mi szombaton fogunk indulni Canjba, Szerbián keresztül. Mesélj róla, hogy milyen útvonalon mentetek, merre volt a szállásotok, milyenek voltak az árak, benzin, kaja, stb.

Köszi!

 

Előzmény: K.J. (3322)
K.J. Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3322
Sziasztok!

Mi hétfőn hajnalban érkeztünk haza montenegróból. Saját gépkocsival jártunk ott így rengeteg tapasztalatot szereztünk.

Kérdezzetek bátran és megpróbálok mindenre válaszólni !
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3321
Egy útra 2x6 euró, Euróval lehet fizetni, Dínárral fizetve olcsóbb lehet, de sztem csak ezért nem érdemes Dínárt váltani.
Előzmény: k_sz315 (3318)
BONNIE Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3320
kozben rajottem am :) meg gyorsan elolvastam a Lovcenrol szolo reszt is.
Előzmény: csakamunka (3315)
tkibi Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3319

Szia! Nagyon igazad van! Tegnap este valószínüleg túl álmos voltam. Köszi a kiigazítást. Azt hiszem Bisevot összekevertem egy autópálya kijárat nevével. Bocs!

Előzmény: H_G (3316)
k_sz315 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3318
Köszi. A 2x6 oda visza értendő, vagy csak egy útra? Euróval lehet fizetni, vagy váltsak dínárt?
Előzmény: Törölt nick (3251)
vegacica Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3317

hello,

 

mi két éve voltunk Montenegróban.

Mindenki váltson pénzt mielőtt odaértek, mert ott nem lehet!

 

Nagyon sok a rendőr az úton (mi is autóval mentünk). Viszont mindenki villog a másiknak, ha látott rendőrt az út szélén. Rendesek.

 

Mi Budvában voltunk. nem egy csendes rész, kifejezett üdülőváros.

Elhagyatott, üres, nyugis partot csak a várostól messzebb találni. Budva partja tele, lehet napágyakat és ernyőt bérelni.

Valamint fánk-árusok vannak a parton. aranyosak :) Járkálnak a napágyak között és 1 euróért lehet venni 1 fánkot, amire csokiszószt is nyomnak - krofne, krofnice. A krofne a finomabb, a krofnice a kisebb sok darab fánk, de az olyan kis száraz...

 

A kék Barlang az kihagyhatatlan. Mi sajnos nagy hajóval voltunk, ami nem fért be, így be kellett úszni, de a csajok se féljenek, ne hagyják ki. Az a kék szín felejthetetlen.

 

Mi helyi kis hajóval utaztunk - olcsóbb mint az utazási iroda fakultatívja. Angolul hallgattuk az idegenvezetést. Voltunk Herceg Noviba is, szép óvárosa van, Budvának is!

 

mindenkinek jó nyaralást!

 

 

H_G Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3316
"+ van egy Ho-ban is ha jól tudom Bolsijevo környékén"

Ebbe került néhány fölösleges hangzó! :) Bisevo szigetecskén van a "Modra spilja" Vistől délre (Komiza városával szemben).

Előzmény: tkibi (3310)
csakamunka Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3315

Az informáciot innét másoltam:http://www.montenegro-info.hu/.

 

Mi vasárnap este indulunk Horvátországon keresztül.

 

Előzmény: BONNIE (3314)
BONNIE Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3314
koszonom szepen a kimerito valaszt :) asszem iden ez is felkerul a latnivalok listajara. mar csak 9et kell aludni :)
Előzmény: csakamunka (3313)
csakamunka Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3313

Herceg Novitól 5,4 tengeri mérföldnyi távolságra van a Kék barlang, a Žanjić kirándulóhely közelében. A barlang a Zlatna luka szurdok és a Mokra gora fok között helyezkedik el. Igazi attrakciót nyújt a turisták számára, a hajók rendszeresen közlekednek a nyári szezon alatt egész nap. 


A Kék barlangba két bejáraton át juthatunk be, az egyik igen széles, de alacsony, a másik bejárat pedig az ellenkezője. A turista hajók a szélesebb bejáratot használják a biztonságosabb hajózás miatt. Amikor a tenger nyugtalan akkor a hajók nem indulnak el a barlangba. A barlang területe igen nagy, egyszerre több hajó is elfér benne. A víz mélysége a barlangban 3 - 5 méter, a barlang magassága 9 méter. A különlegessége abban van, hogy a tenger itt hihetetlenül tiszta, a barlang falairól visszatükröződik a beszűrődő napfény és a vizet csodálatos kékre színezi, ezért kapta a Kék barlang nevet.

A hajók megállnak a barlangban így a turista lehetőséget kap arra, hogy megfürödjön a csodálatos világoskék vízben.




 

Előzmény: BONNIE (3308)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3312
Csá! Zene füleimnek! Én meg má' aszittem, hogy elegetek van belőlem, annyit írtam.
Előzmény: tkibi (3311)
tkibi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3311
Szia Plüsi, már hiányoltalak!
tkibi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3310
Szia! A Lustica-félszigeten van Montenegroban. (+ van egy Ho-ban is ha jól tudom Bolsijevo környékén). Nem láttam még, csak olvastam róla.
Előzmény: BONNIE (3308)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3309
Csaó!  Nagyon jó utat kívánok nektek, legalább olyan  jól érezzétek magatokat, mint mi. Vigyázzatok magatokra, élménybeszámolót kérünk!
Előzmény: Aciga (3304)
BONNIE Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3308
mekkora ez a Kek-barlang? egyilyennel be lehet jutni? es kb merre kell keresni?
Előzmény: csakamunka (3262)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3307
Van ott szállás bőven, nem kell előre foglalni. Miločer jó hely, de bármi jó! Úgyis mászkálni kell minden nap másfelé, az lényegtelen, hogy hol van a szállás.
Előzmény: Tökmag01 (3298)
crnagora Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3306
KOSZI!
Előzmény: Aciga (3305)
Aciga Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3305
Jó utat és jó pihenést kívánok Nektek...
Előzmény: crnagora (3303)
Aciga Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3304

Sziasztok!

Köszönöm az infókat a pénzváltásról... már csak hármat alszunk és indulunk...

crnagora Creative Commons License 2006.07.12 0 0 3303

Szia!

 

Most olvastam.

Egy óra múlva megyek Horvátországba, Pula mellé. Egy kicsit napozni meg fürödni.

Levél ment!

Előzmény: Plüsi (3302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!