Keresés

Részletes keresés

epitkezes1 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67604

Sziasztok!
Előtető alatti szelemenre befészkelnek a madarak, oszt rápottyolnak a fejemre. Mivel lehetne távol tartani őket (a seprűn kívül) ? Ha kell rakok fotót holnap.

NeomatiK Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67603

Én sem :)

Az elméleti kérdés magamban az volt, hogy acélháló nélküli (pattintós rendszerlemez nélkül) vagy acélhálós megoldás. CSak még nem gondoltam tovább, hogy hogyan lenne acélháló nélkül rögzítve a cső. Bár a PipeLife-nak van egy tűzhető fólia szerűsége (erre lehet naaaagy tűzőgéppel a csővet rögzíteni - van DVD-m is róla, Construmán adták), az sem olcsó emlékeim szerint.

Előzmény: halaloszto (67601)
topikolos Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67602

Nagyflex van, kölcsön. :)

 

1m2x0,5cm, az nem valami sok, de majd körbemérem, hogy hány helyen és mennyit kellene leszedni, hogy mondjuk 15m2x0,5 centivel kevesebb aljzatkiegyenlítő kelljen.

 

Köszi.

Előzmény: halaloszto (67596)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67601

hát nem vagyunk egyformák. egy 180ezres tételnél ha valami a duplájába kerül, én nem vagyok bizonytalan.

Előzmény: NeomatiK (67599)
stevemegane Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67600

Ha már azon megy az agyalás, hogy az aljzatbetonba kell-e a HD háló, akkor én is feltennék egy kérdést.

 

A garázs szerelőbetonjára úgy tervezem, hogy teszek 10cm ATN 150 lépésálló polisztirolt.3

Azon gondolkodom, hogy a garázs padlóját is becsövezem, hátha később fűteni szeretném majd valamikor.

A csöveket 5-ös HD hálóra kötözném és jönne rá 7cm aljzatbeton.

 

Bírni fogja ez a ráálló autó súlyát?

 

Vagy a becsövezés helyett csináljak kiállást egy fan coilnak? 

 

Előzmény: NeomatiK (67592)
NeomatiK Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67599

Pár éve 1,5-2-szeresébe került.

Előzmény: halaloszto (67597)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67598

Én számoltam vele és nem drágább csak sokkal gyorsabb a fektetési munka.

Miért nem ilyen rendszert alkalmazok az ajánlataimba? Mert ha én fektetem le a szigetelést azzal az én ajánlatom lesz drágább és nem tudom megnyerni a munkát. Tehát rátolom másra a szigetelést mivel más is ezt csinálja, így nem szenvedek hátrányt. Az hogy a megrendelőnek ez nem a legjobb megoldás, az miért engem érdekeljen ha őt nem érdekli. :-)

Előzmény: halaloszto (67597)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67597

ezek a rendszerlemez megoldások biztos lehetsz benne hogy többszörösébe kerülnek mint a vasháló meg  a kábelkötő

Előzmény: NeomatiK (67592)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67596

én próbáltam. egyrészt orbitális szopás, másrészt kell hozzá egy nagyflex, a kicsit kinyírod. és az olcsó 125-ös tárcsa élettartama alatt kb 1m2x0.5cm-t tud megenni.

 

Vajk

Előzmény: topikolos (67591)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67595

Mivel a kinti technológiák a minél kevesebb élőmunkát tartalmazó megoldásokat részesítik előnybe, ezért náluk a technológia váltás nem ördögtől való. Mi most is úgy építünk padlófűtést mint 30 éve. Nem rosszabb ez. csak meglehetősen időigényes. Ez sem baj, mert egy tál levesért dolgozik a szaki hát nem olyan nagy baj ez. Mivel alacsony hőigényű házakat építünk a 30 évvel ezelőttihez képest, ha a technológia miatt vesztünk két százalékot az nem gond hiszen könnyedén pótolható a gyors cső fektetéssel.

Előzmény: NeomatiK (67592)
NeomatiK Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67594

Ilyennel még nem dolgoztam. Mennyire haraphat? Szerintem nem nagyon. Térd, váll, derékfájás sanszos a művelet végére. Ja meg a szilikózis!

Előzmény: topikolos (67591)
NeomatiK Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67593

Én nem raknék, ha eddig hibátlan volt.

Mi lesz ott a helyén?

Előzmény: ZolKa (67590)
NeomatiK Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67592

Áhá, értem. Kár érte :-/

 

 

Közben találtam egy ilyet:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=97748599&t=9054448

 

Rehau?

Uponor?

 

Hát, kb. a világ legnagyobb, de legalábbis a legnagyobb nevű PF-cső és rendszer gyártói.

 

Vasalás és mindenféle műanyaglemez nélkül.

 

EPS, rá fólia, rá PFcső klipszekkel, sínekkel, sőt, akár rágyártott tépőzárral rögzítve, arra megy a beton, arra a burkolat.

 

 

Ez aztán elbizonytalanítja az embert - legalábbis engem - hogy kell-e végülis acélháló az aljzatbetonba vagy sem. Mert ha tényleg nem kell, akkor teljesen feleslegesen fizetnék ki az acélhálókra 180ezer forintot. Miért nincs egy egységes álláspont erről? :-P Egyik gyártó ezt írja, a másik meg amazt.

Az is elgondolkodtató, hogy a fenti esetben nincs alul betontakarás. Milyen a hőátadóképesség akkor? Mert azt is el tudom képzelni, mivel lefelé a szigetelőanyaggla érintkezik, a többlethő a beton felé megy így is. A teljes felülethez képest kisebb felületen, de nagyobb intenzitással.

Előzmény: topikolos (67591)
topikolos Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67591

A beton lehúzását rábíztam édesapámra, mivel ő már sokszor csinált ilyet. Baj lett volna, ha nem vehet részt a műveletben. :)

A szélein szépen be lett állítva a szüksége magasság, az összes többi helyen meg 0-1,5 cm-es szintkülönbség lett pluszban.

Az eredeti szinthez állítottam ajtót, zuhanyszifont. Így kínlódhatok mindennel megint, a plusz költségről már nem is beszélve, amit az aljzatkiegyenlítőre kell költenem.

A csöveket nyomás alatt tartottam, és pallókon és osb lapokon jártunk, nem lapolt a cső sehol egy-két kanyartól eltekintve, de ott a hajlítgatásnál lett egy hangyányit laposabb.

 

 

Tényleg: egy ilyen tárcsával szerintetek lehet valamit kezdeni a betonnal? Tizedáron van, mit a legolcsóbbak, amit nézegettem. Legalább a nagyobb "csúcsokat" ha el tudnám tüntetni, és nem kellene csak 1cm-t emelni aljzatkiegyenlítővel/ragasztóval, az jó lenne.

Előzmény: NeomatiK (67583)
ZolKa Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67590

Ma kibontottam a téglasort az ajtótok felett.

Két sor tégla van még felette de szerintem ékbe vannak rakva mert nem egyenesek. Ha megütögetem akkor nagyon stabilnak tűnik.

 

Szerintetek kell ide áthidaló?

 

 

 

 

Előzmény: ZolKa (67474)
stevemegane Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67589

Látom megfogtad a lényegét a dolognak. :)

Előzmény: Beer Monster (67588)
Beer Monster Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67588

Pár fokot szigetelne a másfél mm műanyag/alu réteg? Ötrétegűből gyártanák a hűtőszekrényeket, passzív házakat.

Előzmény: stevemegane (67587)
stevemegane Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67587

Nem tudom, hogy gykorlati szempontból mennyire számít a különbség, de nekem képzett fűtés szerelő azt mondta, hogy a vízszerelésre való ötrétegű cső hőleadása jóval rosszabb, mint a kifejezetten erre a célra kitalált padlófűtés csőjé.

ez nem azt jelenti, hogy nem jó az ötrétegű, de ebből elvileg többet kell letekerni, vagy pedig pár fokkal magasabb előremenő hőmérséklet kell ugyanahhoz a teljesítményhez.

Előzmény: C20NE (67585)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67586

egyet értek Veled.Én sem reklámozni akarom a termékeket nehogy valaki félre értse.

Amit belinkeltek képeket olyan házat szeretnék építeni vagy egy 140m2 körüli földszintest. Aki ezt a házat tervezte felvettem vele a kapcsolatot.

Előzmény: Wattocsak (67582)
C20NE Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67585

 A padlónál könnyebb dolgozni az 5rétegűvel de sérülékenyebb, a másikat meg kis sugárban nehezebb hajlítani, nehezebb emiatt az osztóba is bekötni.

 

Javíthatod a helyzetet, ha az 5 rétegű csőben nyomást tartasz, picit jobban ellenáll de talicskát áttolni vagy rálépni ekkor sem tanácsos.

Előzmény: NeomatiK (67583)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67584

Mit rontottatok el?

Az ötrétegű cső legnagyobb előnye, hogy alakváltozás után megmarad olyannak amilyen volt. Na ez a legnagyobb hátránya is! Több csövet láttam már amit kivágtak mert a vasnál ráléptek és ovális lett, és meglehetősen leszűkítette a keresztmetszetet. Szerintem ez nem kardinális probléma , és semmi hátrány nem következik belőle amíg be nem lapul a vezeték, de ha látnék ilyet a munkámnál, akkor biztos kivágnám a sérült csővezetéket. :-)

 

Előzmény: NeomatiK (67583)
NeomatiK Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67583

Gondoltam rá, hogy én is a cső fölé tenném az acélhálót. Biztos van előnye is, meg hátránya is.

Padlófűtéscső is lehet 5-rétegű alubetétes. Nálam is az lesz valószínűleg, mert az merevebb, ott marad, ahova tekeri az ember. Drágább valamennyivel az igaz, de jobb vele dolgozni, pár emberke elmondásából ezt szűrtem le.

 

Mit rontottatok el?

Előzmény: topikolos (67580)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67582

Nem ismerem az igényeid, a házad igényeit, ezek ismerete nélkül kuruzslás lenne valamit is írni ide. Én nem szoktam márkát ajánlani itt a fórumban meg különösen, még rám fogják, hogy reklámozok vagy bértollnok vagyok.

Előzmény: Törölt nick (67581)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67581

Tudsz valami konkrét típust márkát ajánlani?

Előzmény: Wattocsak (67579)
topikolos Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67580

Én két hete csináltam, az itt kapott tanácsok alapján.

4-es vashálóra kötöztem az ötrétegű csövet, egy részen megemeltem 2cm-t, egy részen megfordítottam a vasat (a cső feküdt a szigetelésen).

Hálózati nyomás alatt volt végig a cső, így az ötrétegűvel nem volt semmi gondom. Padlófűtéscsővel nem tudom milyen lett volna.

Vibráltam is óvatosan.  A beton lehúzást elrontottuk, de az a mi hülyeségünk volt...

Előzmény: NeomatiK (67577)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67579

A kompakt berendezésekben igen.

Előzmény: Törölt nick (67578)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67578

Ezek a Daikinba benne vannak ,nem?

Előzmény: Wattocsak (67576)
NeomatiK Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67577

Amennyit vízszintesen tudna mozogni a cucc a peremszigetelések között, annyi oldalirányú mozgást engedne a zsinórral való lehorgonyzás. Hiszen vízszintesen nem állja útját, csak felfelé.

Előzmény: halaloszto (67574)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67576

Ez olyan mint a legó! Megtetszik a "T" megrendelőnek, hogy milyen olcsó, (mert a járulékos költségeket nem látja) hiszen a többitől tényleg olcsóbb, de kell hozzá áramlásőr 100 ezerért. Az un. beltérit megkapod egy zacskóban, hogy rakd össze, szigeteld le. A melegvíz termelés még sehol, könnyen megesik, hogy kell egy puffer is hozzá. Ha szereted az indusztriál megjelenítést akkor ez a te terméked. Oszt az egész úgy néz ki mint a leszakadt farzseb. Ja és ezt össze is kell valakinek szerelni ami megint nem filléres tét. Ez ugyan az összehasonlításból kimarad, mer nem látod mint költség, de majd később beköszön, de akkor már egy levegős hőszivattyú boldog tulajdonosa vagy, és elfogadod, hisz ezt meg kell csinálni, mert nélküle nem működik. 

Ezért a pénzért kapsz egy kompakt berendezést és nem is lesz vele gondod, mindent megcsinál (hűt, fűt HMV) és még elfér 60x60 cm helyen, adott esetben a konyhában is elhelyezhető a hűtő mellett is megállja a helyét kinézetben is.

Előzmény: Törölt nick (67570)
C20NE Creative Commons License 2015.04.28 0 0 67575

 A vibrálás az egyik legfontosabb dolog lenne a megfelelő minőségű adalékolt beton mellett! Ha nincs rutinod ne vágj bele, mert nagyon sok kárt lehet okozni!

 

 

Előzmény: NeomatiK (67572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!