Keresés

Részletes keresés

Peti8904 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84622

Köszi :) nagyon jól néz ki :) boldog lennék egy ilyen tulajának lenni :)
Abba a tokba is eléggé pofás jószág :) 

Előzmény: KILLR-- (84615)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84621

A tárrugónak mi köze az éles LŐSZER energiájához?
A tárrugó a töltényt a tárajkakhoz szorítja. A töltény csak két egyenes mentén ér a tárajkakhoz.
A tárrugónak a szán mozgásának irányába kifejtett ereje nagyságrendileg kisebb mint a helyretoló rugóé.
FÉG-ről beszéltem. A ME Springfield nem FÉG de a rugók viszonyán ez nem változtat.
Lehet, hogy marha nehéz betölteni a már a 4. töltényt is, mégis egy ujjal könnyedén kitárazhatod akkor is ha tele van.
A gyenge tárrugó hibákat okoz. Az erős nem.
(Csak abban az esetben okozhat hibát az erős tárrugó ha a helyretoló rugó harmatgyenge.
Ezt viszont nem a tárrugó gyengítésével orvosoljuk hanem erősebb helyretolóval és nagyobb szűkítéssel.)

Előzmény: ALI B. (84620)
ALI B. Creative Commons License 2017.01.18 -1 0 84620

Tár és egyéb rugó éles verzióknál az éles töltény energiájához van méretezve . Egy pak riasztó töredéke erőben ehhez képest  , a fullra betöltött tár nagyon nyomja erősen fékezi a szánt ha nincs vissza vágva vagy gyengébbre cserélve . Régebbi 8-9 mm-es gázosoknál előfordult ME Springfield  pl hogy 4 töltény után már alig lehetett betölteni . Marha vastag és túl méretes rugó . Akadt is ha tele volt rakva , de az utolsó 3-4 kiment hiba nélkül  . Szinkronba kell hozni , a tolórugót vékonyra cserélni és a tárrugót cserélni vagy rövidebbre vágni . Ezek már nem ülnek meg , használták lövészeten szolgáltban eleget .

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84617)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84619

Remek. Ha a dob is elfordul utána akkor kiváló. :)

Előzmény: KILLR-- (84618)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 1 84618

 

SPECIAL EZ EDDIG ELSÜTÖTT MINDEN GÁZPATRONT KIV NÉLKÜL.

CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84617

A Steiner gyártmányoknál többnyire cserélhető a szűkítés.
Azoknál általában elég egy 0.9-es huzalból tekert helyretoló rugó és akkor már csak a szűkítést eltalálni.
Nem baj ha kicsit nagyobb a szánsebesség, jobban bírja mint a spiáter.
A kakasrugót csak akkor kell cserélni ha borzasztó erős (4kg+), vagy olyan gyenge, hogy nem megbízható a sütés.
A tárrugót szerintem csak akkor érdemes cserélni ha elgyengült. Gyengíteni szükségtelen, a helyretolóban kell legyen annyi erő, hogy legyőzze.

Előzmény: Blekk Rájgó (84613)
Eyeball Creative Commons License 2017.01.18 0 1 84616

1. A FÉG sosem volt csúcsfegyver, talán utoljára az 50-es évek első felében tudtak minőséget produkálni - onnantól a minőség mint fogalom, megszűnt létezni.

 

2. Egyetlen éleskonverzió sem lesz 100%-ban tökéletes GR donor, ugyanis azokat az éles lőszerek gáznyomására lettek tervezve - kihegyezve. Nem, sajnos még a forgóknál is beüthet a szar.

 

3. A FÉG fegyvereket sosem a minőségük miatt szerettük - hanem azért, mert tetszés szerint lehet "buherálni - tuningolni". Olyan ez, mint az amcsiknál az M1911. "Kicsit szar, itt-ott lötyög - de a miénk."

 

 

Üdv.

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84611)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84615

 

Parancsolj!

Előzmény: Peti8904 (84612)
Eyeball Creative Commons License 2017.01.18 0 2 84614

- A Steiner egyéni kérésre is alakít/csinál meg fegyvert-fegyvereket. Volt olyan vasam anno, ami a legminimálisabb (legszükségesebb) alakításon ment keresztül - ami gyűjteménynek tökéletes volt, viszont nem, vagy csak egylövetűként működött. Viszont olyan öntöltőm is volt, ami tökéletesen szuperált a gáz és riasztótöltényekkel is. Itt a kérdés mindig az, hogy a megrendelő mit szeretne(?).

 

- A mai árak mellett ezerszer egy éleskonverzió (amíg szabadon vásárolható), mint egy tömény spiáterből készült fostömlő - vagyonokért.

 

Üdv.

Előzmény: Blekk Rájgó (84613)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84613

A Steiner-félével akkor szerencsém van, hogy úgy-ahogy jól ,űködik?

 

Ismert fegyvermester sokat dolgozott rajta, hogy jó legyen. A kakasrugó-helyretoló rugó-tárrugó hármast hozta szinkronba. Ha tárat veszek hozzá, vigyem el rugócserére, mert különben nem lesz jó. (Igaza lett.)

 

Önvédelemre semmiképp. Szilveszteri rakétázásra tökéletes volt, nem az élet múlott rajta. De legalább nem tört el a szán, mint a spiáter vackok némelyikénél, meg nem százezer huf, mint az eredetileg kinézett PK380.

 

Rakétázó toldatot meg egy kedves fórumozó esztergált és hidegbarnított nekem.

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84611)
Peti8904 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84612

Hmm szép darab :) elfogadnám :) kaphatnék/nánk több képet róla :)
Szerelmes lettem :)

Előzmény: KILLR-- (84608)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.18 0 2 84611

"Ennyire vackok lennének, hogy pár naposan-hetesen mindenki túl akar adni rajtuk?"


Nem hiszem. Más fegyvereket is adnak-vesznek. Gyakoribb tipusok gyakrabban bukkannak fel.
Mindenki? A legyártott példányszámhoz képest elenyésző az itt felbukkanó PDS fegyverek száma.
Persze aki önvédelemre vesz ilyesmit azt könnyen csalódás érheti.

A FÉG is csak egy öntöltő, ráadásul újonnan sem a legjobb fajta. Az alapanyagok minősége erős szórást mutat.
A műszaki kártya és a mellékelt jegyzőkönyv még arra sem garancia, hogy elsüthető a fegyver, vagy működik-e rajta a biztosító, stb.
Amikkel találkoztam FÉG-ből frissen gyártott gázfegyvereknél (nem gyártó specifikus):
- eredeti, vagy vágott helyretoló rugó van benne (egyikkel se lesz jó)
- a biztosító nem fesztelenít, a fesztelenítő ki lett szerelve, vagy le van reszelve (cocked & locked hordta valami agyas? :D)
- az elsütőbillentyű működtetése nem vált ki lövést (nem csap előre a kakas, több oka lehet)
- az elsütőbillentyű nem áll vissza alaphelyzetbe
- a töltényűr nem lett módosítva, a töltény lötyög benne
Viszonylag egyszerűen jól működővé lehet tenni őket egy kis finomhangolással de önvédelemre akkor is alkalmatlanok.
Amíg nem lesz a jelenleginél sokkal egyenletesebb a gáztöltények nyomása (sose lesz) addig a legspécibb öntöltőt is lepipálja megbízhatóságban egy gagyi revolver.

Előzmény: Blekk Rájgó (84610)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2017.01.18 0 2 84610

Az utolsó mondatot még a meggymagköpködőre (éles PA-63) mondták, de az összes öntöltőre igaz. Viselősnek HW88.

 

Ezzel kapcsolatban felmerül bennem a kérdés. Tele van az adok-veszek topik a PDS átalakítású. ex-FÉG gázpisztolyokkal. Ennyire vackok lennének, hogy pár naposan-hetesen mindenki túl akar adni rajtuk?

Előzmény: KILLR-- (84605)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 1 84608

Akkó ez remélem megfelel .......):):):

Előzmény: ALI B. (84607)
ALI B. Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84607

Most annak tré akinek van pár forgója de pont Viper-lite egyéb nincs ami pak-ot tud . Az vegyen a többi  mellé ?  Ez is megoldás , de ez annak kedvez aki most kezdi a pályát és rögtön a legjobb választást veszi nyitásként  .  Az arc egyedül volt , az ijedség miatt hívta a yardot és 5 támadót lőtt ki 8-9 gázskúlóval . Ő nem sérült meg és nem lett harcképtelen a gázától .  Balhé közben szinte biztosan nem marad egy helyben senki ...

Előzmény: KILLR-- (84606)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84606

Halló ! Ekol Viper, stb (megfizethető áron) lövi a PAK patronokat.

Az általad leírt szituáció azért érdekes, mivel a (kb) 3 . lövés után  neked magadnak

is ki kell hátrálni a területről, mert kapsz belőle bőven.Annak a 8-9 patronnak a fele

tuti nem a megtámadott, és a támadók közé került (azt hogy hová nem tudom...???)

Szélcsendes időben opt. körülmények közt 5 emberre két patron ugyanúgy hat, mint tíz....

Valószínűbb hogy ebben az esetben valami helyi "összetűzés" lehetett a háttérben.

Előzmény: ALI B. (84604)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84605

Én, ha lehetőség adódna az éles fegyver viselésre törvényes úton,

akkor se választanék öntöltőt önvédelemre.

Kétféle létezik, amelyik elakadt, és amelyik el fog akadni.

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84602)
ALI B. Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84604

Helló . Pedig a mostani PV 120g "Valter" légfrissítő , CS meg nincs ami nem szorul be a legtöbb dobba . Pár db-ot érdemes belőni a garázsba és ha mar és szenvedés következik az az eresztés jó lett .  Egy alternatíva a török revkók amik pak lövők . Addig marad a félautomata . Másik érdekesség ami ősszel történt , a VIII.kerbe több tag rátámadt egy arcra aki 8-9 lövést adott le gázzal, , tv  egyéb hírportál leadta . Ennyi volt e a kapacitás ( Spec 99 stb) esetleg lapult még muníció a tárban  az kérdéses ... Szóval amire nem elég az  5-6 lövés  szállóige a múlté és sosem volt törvényszerű se helytálló .

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84602)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84603

"Én se, de nem azért mert acél konverzió hanem mert a súlya miatt nem lenne kedvenc önvédelmi fegyver.
Rejtett viselésű önvédelmi gázrevolveren nincs gyakorlati haszna a felhúzófelületnek. Hátránya viszont van."

 

Azt gondolom, hogy itt a súly nem jelent akadályt.Nyilván , kisarkítva önvédelemre egy "gázdeo"

kb ugyanolyan megfelelő, mint egy spiáter HW. ....DE ! Mennyivel jobb megfogni egy minőségi

anyagokból készült holmit, valamint kihasználni a lehetőséget, hogy LEGALÁBB ne fullra tönkretéve,

teljesen lealázva fejezzék be életüket, hanem napi használati tárgyként, örömöt szerezve viselőjének.

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84600)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84602

"nem vagyok oda a forgótárasokért"

... hogy klasszikust idézzek: "Nem kívánságműsor!" :D
Az öntöltők egyedüli előnye a nagyobb tárkapacitás.
A működésük lényegesen összetettebb mint a revolvereké.
Egy revolvernél nem probléma, ha ingadozik a gáznyomás, nincs kivetési hiba, rátöltés, nose diving okozta töltési hiba, nem sülhet el csőre töltéskor, nem gond ha a nem zár teljesen a szán, nem akadályozhatja a szán mozgását a kezed, nem számít  ha lazán fogod, stb....
Ha egy önvédelmi helyzetre kevés 5 töltény akkor nem biztos, hogy a gázfegyver jó megoldás.
Jó lehet egy öntöltő is de inkább csak rakétázni és tartaléknak.

Előzmény: Peti8904 (84595)
MrCollector Creative Commons License 2017.01.18 0 1 84601

Nekem ilyesmik tetszenek:

 

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84600)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84600

"egy acél konverzióról azért mégse vagdosnám le....."
Én se, de nem azért mert acél konverzió hanem mert a súlya miatt nem lenne kedvenc önvédelmi fegyver.
Rejtett viselésű önvédelmi gázrevolveren nincs gyakorlati haszna a felhúzófelületnek. Hátránya viszont van.

Előzmény: KILLR-- (84597)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84599

Nem vagyunk egyformák. Számomra a kényelmes fogás nem olyan fontos mint a kis méret és jó rejthetőség.
Önvédelemre bőven elég ha két ujj elfér a markolaton.

Előzmény: MrCollector (84596)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84598

Találtam fotót a régi HW ről.

Mondjuk pont azé" lettem buherátornak minősítve, mert meg lett nyesve a kokas,

a dob meg felpolírozva .(Persze ez szerkezeti-működési szempontból mit se számít.)

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84593)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84597

Jópofák ezek a kis passzentos grip ek, csak nekem kicsi.

A kakas valóban gondot okozhat, ez igaz, na de az én esetemben

(meg gondolom más is így van ezzel)

egy acél konverzióról azért mégse vagdosnám le.....

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84593)
MrCollector Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84596

Függetlenül attól, hogy ez az autentikus markolat J-frame-re, a fogása talán csak egy női kéznek megfelelő.

Van belőlük nekem is egy pár, a kedvenceim, de (majdnem) mindegyikre egyedi markolat került.

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84593)
Peti8904 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84595

Szép...nem vagyok oda a forgótárasokért de 1-2 jöhetne a markomba :)

Anno nekem is volt egy kis Röhm rg59n.

Előzmény: CaptaINstraiTJacket (84593)
Peti8904 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84594

Jó megoldás :)

Amugy gondoltam hogy nem a medveölővel mászkálsz a nyári napokon...

Majd nekem is ki kell valamit talalni...belső tokra gondoltam amit ugyebár az öv mögé rögzítesz csak hát ki tudja hogy fog állni..

De az még egy jó pár hónap. Aaddig elvagyok a kis vesetokkal...ilyenkor szeretem a telet :)

 

Előzmény: KILLR-- (84589)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84593

Ízlés dolga de szerintem télen-nyáron jó a csutka markolat. Gázmacska ez, nem .44 vagy .357. :D
A kakas felhúzónyúlványa viszont problémát okozhat önvédelmi helyzetben.
Olyan mint egy horgony. Akár zsebből, akár ruha által takart tokból elővéve majdnem biztos, hogy beakad.
Szerencsére könnyen orvosolható a probléma.



Előzmény: KILLR-- (84589)
KILLR-- Creative Commons License 2017.01.18 0 0 84592

Természetesen mindent a pénztárca mérete határoz meg, de -- szerintem -- a legnagyobb

ostobaság egy használati cikket drága pénzen megvenni, aztán jobb esetben vitrinben,

még rosszabb esetben egy páncél, v egy bank trezorjának alján hagyni megrohadni.

Arra való, hogy használják.

Tudniillik , ahogy nagyapám (anno) szokta volt mondani : puttonyos halott nincsen....):):)

 

Előzmény: Putyika007 (84588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!