Keresés

Részletes keresés

Plüsi Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3389

Szia Bogár!

Ezen a lapon találtam kempingeket, jónéhányat, térképpel, meg pici leírással.

Hátha hasznát veszed. Csak éppen a színvonalról nem tudni semmit, dehát majd a helyszínen "megvizsgálod."  www.montenegro-reisefuehrer.de/infos/straende.htm

Előzmény: bogár19 (3379)
potika Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3388
Azért a Lustica félszigeten vannak jó strandok, amik nem zsúfoltak. Nekünk nagyon tetszett a Zanjica, ez a Mamula szigettel szemben van, nem messze a Kék barlangtól. Kocsival elég kalandos odajutni, de megéri. Részletes térkép a 1678 -as hsz-ben.
Előzmény: bogár19 (3387)
bogár19 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3387
Köszönöm a gyors és teljes válaszokat- búvárkodás ügyben. Bár ezek után roppant naivnak érzem magam- az a 19 a nicknév mellett nem éveim száma,az 20-szal több- szóval számomra az ezévi búvárkodás tényleg álom-illetve pipás,szemüveges...
A horvát parton már valóban rátaláltam álmaim öbleire,csak annyira tetszett,amit a crnagoraiakról írtatok,hogy az a merész elképzelésem támadt: mi lenne,ha mindent együtt találhatnék: őszinte vendégszeretetet,gyönyörű földrajzi adottságokat,és eldugott öblöket...
No,azért kedv ugyan el nem ment- és megnézem magamnak ezt a Montenegrót, legfeljebb fenékig élvezem a strandok nyújtotta " populáris" jókat is,úgy mint óriáshamburger,niksicko,palacsinta fügelekvárral,girice meg pljeskavac ...
haya1973 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3386
sziasztok!
tudod plüsi mi a legfuribb??
az hogy idehaza soha nem iszok sört:-)
ott lennt montiban ahogy te is mondtad ott naon csuszik és jolesik a dögmelegben
:-)
már csak egy honap.........................
:-)
Előzmény: Plüsi (3376)
harpoon Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3385
Ha minden igaz, a zelenikai kemping az ottani magyar konzulé, vagy tiszteletbeli konzulé. A part szerintem aprókavicsos vagy köves lesz.
Előzmény: Zelenika (3377)
H_G Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3384
"Jobban szeretjük a vadregényes,elhagyatott,sziklás öblöket mint a populáris strandokat- van rá esélyem? Hol?"

Van, Horvátországban... Azon a hosszú partszakaszon még lehet ilyeneket találni, a montenegrói röviden nem.

Előzmény: bogár19 (3379)
Míso Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3383

Az elöttemhozzászólónak valóban igaza van.

Álljon itt egy rész az utikönyvemből a búvárkodásra vonatkozóan:

a.       Búvárkodás
A búvárkodás Montenegróban  majdnem 80 éves múltra tekint vissza: először 1927-ben a Királyi Haditengerészet matrózai merültek Tivat mellett búvárfelszereléssel. Azóta természetesen itt is nagy fejlődésnek indult ez az egyre inkább divatos sportág. 1992-ben megalakult Montenegró Búvárainak Szövetsége (Ronilački Savez Crne Gore). Az utóbbi időben magyar, a búvársporttal foglakozó klubok is felütötték táborukat Montenegróban, így lehetőség van arra is, hogy Magyarországról szervezzék útjukat és merüléseiket a búvárkodás szerelmesei.
2004-től búvárkodáshoz engedélyre van szükség, mely a Montenegróban működő klubokban beszerezhető.
Az Adria vize nyáron 21-27
°C-ra melegszik, de télen is ritkán hűl 11-13 °C alá.  A tenger sótartalma 0,36 %-os. A partokhoz közeli víz mélysége ritkán haladja meg a 40 métert, és 15-35 m távolra lehet látni benne. A meredek üreges sziklák kedvező élőhelyet nyújtanak a tengeri flórának, halaknak és mindenfajta egyéb élőlénynek is.
Bár a tengerpart még nem teljesen felderített, de így is gazdagnak mondható víz alatti archeológia lelőhelyekben. Ilyen lelőhelyek vannak a Risani öbölben; Rosénél a Kaljala foknál (Rt Kaljala); Herceg Novival szemben Njivicénél; a Platamuni foknál (Rt Platamuni); Bárnál a Volujica foknál és Stari Ulcinj vizeiben.
Izgalmas a régi hajóroncsok felkeresése is. Ezek közül a „Kaiser Franz-Josef” csatahajó roncsai érdemelnek említést elsősorban, mely az I. Világháborúban süllyedt el, és a Monarchia haditengerészetének egyik büszkesége volt. Most a Kotori öböl bejáratánál nyugszik.  Nikola király jachtja és egy osztrák hadihajó az I. Világháborúból, a „Dag” a Bari kikötő mellett. Ezek és több más roncs is megközelíthető mélységben van sportbúvárok részére.
A klubokban a búvárok épségét és biztonságát kiképzett és tapasztalt búvároktatók vigyázzák. A merüléshez valamelyik montenegrói búvárklub engedélye és nemzetközi búvárminősítés szükséges.
Merülési engedély egy naptári évre 15  €. Ez a szövetségnél, búvárkluboknál ill. bázisokon beszerezhető.
Lehetőség van tanfolyamokon nemzetközileg elismert búvárszervezetek által elfogadott bizonyítványok megszerzésére is (SSI, CMAS, PADI, NAUI). Teljes felszerelést, uszonyoktól a búvárszemüvegekig és búváröltözékekig, palackok stb. bérelhetőek. A klubok kívánság szerint gondoskodnak szállásról, étkezésről és kiegészítő programokról.
RONILAČKI SAVEZ CRNE GORE (MONTENEGRÓ BÚVÁRAINAK SZÖVETSÉGE)
Cím: Ul. Moše Pijade br 72. 81000. Podgorica.
Tel: 081/230-056.
A szövetség titkára: Miomir Djuraševiċ. Elnök: Vesko Mijajloviċ.
.További részletes információk (angolul, szerbül): www.mdiving.cg.yu . E-mail: mdiving@cg.yu

Klubok, melyek oktatást is szerveznek:                                                                                                                                                                                                                  
REGIONAL CENTER for DIVERS TRAINING in UNDERWATER EOD                                         Cím: Bijela, Herceg Novi                                                                                                                                     Tel: 088/683-477, Fax:088/683-375,                                                                                                                     E-mail: rcud@cg.yu www.rcud.cg.yu . Bőséges angol és szerb nyelvű honlap


R.K. „NEPTUN-MIMOZA”, Tivat,
Cím: Tivat, Hotel „Kamelija”, Donja Lastva. Elnök és instruktor: Dragiša Koprivica (CMAS M 3). Szerbül, angolul és oroszul szerveznek tanfolyamokat.

Bazen „PIZANA”, Budva
Szerveznek - búvártanfolyamokat P-1, P-2,
                    - búvártúrákat a kotori öbölben és a nyílt tengerre,
                    - felderítéseket archeológiai lelőhelyekre,
                    - tengeralatti  vadászatot és fotó vadászatot,
                    - éjszakai merülést.
Tel: 082/64-500, 069/044-225.

R.K.  „DEEP&BLUE”, Sveti Stefan
Merüléseket szerveznek Sv. Stefan környékén, valamennyi szükséges modern felszereléssel rendelkeznek. Elnök: Miomir Djuraševiċ.
Tel/Fax: 086/68-231, Mobil tel: 069/030-003.

R.K. „HOBOTNICA”, Bar
Merüléseket szerveznek Bar környékén és elsüllyedt hajókhoz.
Elnök: Nikola Vukčeviċ,
Mobil Tel: 069/020-660.

AQUANAUT SUBMARINE EXPLORERS CLUB
Žanjiceben nyári táborban iskolát vezetnek, és programokat szerveznek.
Cím: Moše Pijade 72, 81000 Podgorica
Tel/Fax: 081/624-963, 081/26-405, mobil: 069/021-415, 069/029-818.

R.K. „SEBASTIJAN”, Herceg Novi
Búvárkirándulásokat szerveznek
E-mail: sebastijanhn@hotmail.com.

Ronilački camp „ROSE”
Itt található az alábbi szervező is, akinek kedvezőbb árai vannak az átlagosnál, ugyanakkor megfelelő felszereléssel rendelkezik.
Búvártanfolyamokat és kirándulásokat szervez, szálláslehetőség.
Ronilački klub „Pelagos” Tel: 0038751/204-201, Mobil: 00387/65/666152, 566-179. E-mail: galic@inecco.net.
Cím: Nikole Pašiċa 36 Banja Luka. Remélem a címek és telefonszámok működni fognak.

A tengerparton tömeg csak ott nincsa, ahova:

nehéz lejutni, sok a sün a vízben, nem lehet az éles sziklán napozni, stb.

azok a napok sajnos már elmúltak, mikor csodás elhagyott helyeken magad lehetsz a tengerparton..

Viszont vannak ilyen patakok, igaz ugyan hogy a vizük néha elég hűs (szerintem ez most egyébként igen jól hangzik). Ilyen pl. a Moraca, a Piva, Cjevna, Tara, Lim. Mi oda megyünk vasárnaptól...

Előzmény: bogár19 (3379)
crnagora Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3382

 

 

SZIASZTOK!

 

 

Még 16 nap és indulunk!

szervezkedő Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3381

Bogár!

"Az csak álom,hogy bemegyek egy búvárklubba,okítanak egy kicsit,fizetek és búvárkodunk?"

Nem álom! Ez így működik! Először el kell menned egy sportorvosira, majd bekopogtatsz egy klubba. A tanfolyam ha monste nyomjátok akkor kb szűk egy hét reggeltől estig. Elmélet, uszoda, nyílt víz, majd vizsga. Ekkor fizetsz és ezután kapsz egy a képzettségi szintet igazoló bizonyítványt. Na ezzel bekopogtatsz egy bázisra a tengerparton és megkéred őket vigyenek el egy két szép falhoz vagy valami kisebb vízben elsüllyedt roncshoz. Igazolvány nélkül komolyabb kölcsönzőben felszerelést sem tudsz kölcsönözni!

Nem ördöngősség és ez is csak egy sport, de nagyobb felkészültséget igényel, mint lemenni a játszótérre focizni. Felkészületlenség esetén pedig könnyen az életeddel fizethesz!

Előzmény: bogár19 (3379)
crnagora Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3380

 

 

Szia Plüsi!

 

Mail ment neked!

Előzmény: Plüsi (3378)
bogár19 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3379
Sziasztok!
A hajnali óráim itt telnek a topic előtt,így a napom is lila ábrándozásba fullad...
Kb. két hét múlva indulunk Montiba-valahova.
Elkezdjük az elején (ez Ho. felől Herceg-Novit jelenti) és majd meglátjuk...
Rengeteg jó infót találtam itt,amiből viszek magamnak mankókat.
Amihez még segítséget kérnék:
1.Ez egy olyan menős-továbbállós-felfedezős nyaralás lesz,tehát szállás csak 1-2 éjszakára kellene egy helyen (három kamasz,egy felnőtt).Ki tud róla,így is menne a helyben keresés? Vagy maradjak a kevés,macerás,de biztos kempingnél?
2.Jobban szeretjük a vadregényes,elhagyatott,sziklás öblöket mint a populáris strandokat- van rá esélyem? Hol? Térképen a Lustica-fsz.-t néztem ki,de ott is közelebbről hol? És van-e ott kemping? (Térkép szerint igen,de még senki sem nyilatkozott róla.)
3.Búvárkodás: valóban engedélyhez kötött? Az csak álom,hogy bemegyek egy búvárklubba,okítanak egy kicsit,fizetek és búvárkodunk? (Szép lenne így,nem?)
Várom segítő válaszotokat!
Plüsi Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3378
Szióka! Az az igazság, hogy a terveimben tényleg így volt, hogy 2. nap ott fogunk aludni. Dehát milyenek a pasik, egykettőre átírják a terveket. Olyan délután 2 körül érkeztünk Hercegnoviba, alig vártam, hogy megkeressük a kempinget, aztán merülés a tengerbe, dehát az én édes kicsi párom azt mondta, hogy húzzunk tovább, ahol le volt foglalva a szállásunk. Így Canjban voltunk 1 nappal többet. Dehát itt többen voltak már Csaba bácsi kempingjében, biztosan kapsz használható infót. Téged is irigyellek :-((
Előzmény: Zelenika (3377)
Zelenika Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3377

Szia Plüsi!

Sok hasznos infót írtál a fórumba,köszi.Augusztus elején indulunk Orebicbe/Bosznián keresztül/ pár napra,utánna Montiba a zelenikai kempingbe.Mivel Ti is jártatok ott,légyszíves írjál róla/a tengerpartjáról is/ Előre is köszi.

Előzmény: Plüsi (3177)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3376
Ó, dehogy látszik! Nagyon jól néz ki a kezedben az az "izé", férjemuram gyakorlatozott ilyenekkel lent, nekem elegendő volt pohárral is, dehát az is van vagy 3 deci vagy mennyi. És piszkosul jól tudott esni a dög melegben, ahhoz képest, hogy itthon csak nagyon ritkán gurítok le valamit, ott minden más. De a niksicko igazán fincsi, bárcsak lent lennénk és akkor leporolhatnánk a torkunkat vele. De neked jó, mert ezután mész, én meg csak nyelek nagyokat. :-((
Előzmény: haya1973 (3375)
haya1973 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 3375


ez már a második niksicko
látszik is rajtam:-)))
haya1973 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 3374
apuéknál szoktam még enni valami gyuvecs fedönevü kaját az sem rosz söt...
tepsiben van rizs meg daráthus meg a fenetudja még hogy mi
lényeg h az is csuszik bele arcomba:-)
H_G Creative Commons License 2006.07.18 0 0 3373
A prémiumkategóriás Nik Gold, amiből csak kis üveges van és boltokban ritkán tartják, inkább csak vendéglátó helyeken lehet vele találkozni, valóban sokkal jobb a közönséges Niksickónál (pedig nem rossz az sem).
Előzmény: tkibi (3370)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.18 0 0 3372
Igen, igen niksicko üvegben, dobozban, meg főleg csapolva!!! Ááá, naon fincsi, meg Szarajevoban a sarajevsko. Jó simán csúszik!
Előzmény: tkibi (3370)
haya1973 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3371
jobb sörök ott is vannak
pl heineken stb..
és van montis sör is pl a niksicko meg van egy másik is csak annak nem jut eszembe a neve

Előzmény: tkibi (3370)
tkibi Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3370

Sziasztok!

Nagyon köszi a finomabbnál-finomabbnak igérkező ételek ismertetését. Igérem, keresni fogjuk a felsoroltakat az étlapon. Felolvastam a páromnak is a "menüt". Mindenre vevő, de a sör említésekor nagyon  felderült az arca. Kérdése lenne felétek: van-e többfajta helyi sör, melyik finom stb?

haya1973 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3369
szia!
talán podgirica felöl mehetnek buszok zabljakhoz
legalábbis az én eszemjárása szerint onnan kellene
Előzmény: lajos_apu (3367)
jagd-terrier Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3368

Sziasztok :-)

 

Plüsike, köszönöm az infókat, majd próbálkozom, már nézem is a neten a jelzettek mailjét, vagy teflonját.

Mi 25-én hajnalban indulunk, vissza aug. 6-án.

Klassz lesz:-)

Salve, mindenkinek.

A jagd kutyus

Előzmény: Plüsi (3343)
lajos_apu Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3367

 

Sziasztok Montenegró kedvelők!!

 

Érdeklődöm: Busszal, Zabljak megközelítése honnan a legcélszerűbb??

Milyenek az utak járhatósága, faházas camping a Tara környékén van-e??

A címet telefon számot ha lehet, esetleg egynapos rafting is érdekel.

Egyébb látnivaló amit meg kell nézni és 48-órába belefér???

Zabljak és a Tara környékéröl minden érdekelne.

Elöre is köszönöm az infókat.

Mindenkinek nagyon jó nyaralásást kívánok Lajos apu.!

pygmea Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3366
Amikor Karadzsordzsevics szeletet ettem, és az asztaltársaim megkérdezték, hogy milyen az a kajmak ott a húson, csak valahogy így tudtam megfogalmazni: mint a tehén hátulról.
Végülis nekem bejött - de balkáni ízekhez kevésbé szokott emberek csak szép óvatosan szoktassák magukat...
:)
Előzmény: H_G (3360)
harpoon Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3365

A girice nagyon jó, pedig nem rajongok a halért.

Punjeja pljeskavica néven mi sajttal és sonkával töltött plj-t ettünk.

Njugusi prsut is remek, szárított sonka, sajttal egyétek.

Előzmény: potika (3361)
haya1973 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3364
sziasztok!
a koivo az darált buza, dio, tejföl asszem de ebben már nemvok bizti
és még van benne valami scak elfelejtettem
lényeg h nekem nem csuszott:-)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3363
A mindenségit!! Tudjátok-e, izgatásért mi jár?????????????   Na, megyek kajolni.
potika Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3362
a bureket is meg kell kóstolni, za sirom, de a húsos se rossz
raznjici - olyan, mint a rablóhús
potika Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3361
punjena pljeskavica - pljeskavica valami tejfölös-hagymás töltelékkel, nagyon finom
kalamari - tintahal
girice - apró halak megsütve
gof - minőségi tengeri hal, ez is jó

Előzmény: H_G (3360)
H_G Creative Commons License 2006.07.17 0 0 3360
Janjetina - bárány, az nagyon finom arrafelé. Dimjena vjesalica -- füstölt sertés-szűzpecsenye, nyamm-nyamm. Punjeni lignje -- töltött tintahal, szuper! Leskovaćki -- lecsó-féle az alján frissensült hússzeletkékkel, isteni jó! A hideg ételek közül meg persze a híres njegusi prsut (szerintük sonka, de szalonnaszerű) a kihagyhatatlan meg a kajmak nevű gomolyatúró, és a méz is sokkal finomabb, mint nálunk.
Előzmény: tkibi (3355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!