Keresés

Részletes keresés

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 19468

Manonos!

 

Köszi szépen ,de vettem azt a másikat amit írtál.Nem kezdtem még csomagolni, még egyenlőre a bevásárlásnál tartok,hát ugye ,mert semmi nem jön rám ,mert úgye nagy a ló ,kicsi az istáló.

 

 

De én nem viszek sok ruhát,bulizni csak a tali, discó ruha már nem kell.Két rövid naci ,pár poló egy hosszú farmer ,egy pulcsi, 3 fürdőruha egy plázs kendő azt ennyi.

Két színes lepedő.

 

A többi hely kell az olvasnivalónak.DDDD

 

Akkor busszal megyünk jó, de a Ferihegyen majd még megdumcsizzuk, ha jó árat tudunk kialkudni akkor taxi, majd meglátjuk.

Előzmény: manonos (19464)
K24A3 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 19467
sziasztok,
nagyon új vagyok itt Köztetek, és örömmel vettem, hogy létezik ilyen kis szuper fórum, mely a bolgár nyaralást veszik témának.
Kiscsaládommal először megyünk életünkben nyaralni Bulgáriába, július 12-19 között a Hotel Burgas Beach-be.
Nyilván vannak félelmeink, autóval megyünk Szerbián át, ezt az utat már jártuk Nisig, aztán nem Szófia felé, hanem Görögo.-ba vettük az irányt, semmi gondunk nem volt.
A bolgár tengerpartról sok szépet, és néhány rosszat is halottunk, ezért gondoltam regelek Hozzátok.
Szeretnék segítséget kérni:
tervem, hogy a magyar határon veszek forintért szerb dínárt, Bulgáriába pedig euróval megyünk.
Milyen utiköltség jellemzi a bolgár útszakaszt Burgaszig?
Van-e autópályadíj, matrica, vagy hasonló?
Kell- e az autót (Honda Accord) félteni a nyaralás alatt, Tudja-e valaki, hogy merre van biztonságos parkoló a Hotel közelében?

Köszönöm előre is, ha megtiszteltek válaszotokkal

üdv
K24A3

traumreise Creative Commons License 2008.06.07 0 0 19466

Szia!

 

Köszi az infókat megfogadom a tanácsodat!

Remélem nekünk is fog tetszeni és nagyon jól fogjuk érezni magunkat.

Már csak 24 napot töltünk itthon és indulunk,de repülővel megyünk....

A környéken van olyan hely amit feltétlen meg kell nézni vagy itt csak szállodák és éttermek,bazárok vannak?

 

Üdv.: traum

Előzmény: Denitm (19462)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.07 0 0 19465

Viszont a megmaradt levával nehezen lehet boldogulni.

 

 

Aki autoval utazik, az minimalis veszteseggel a kilepeskor is vissza tudja valtani eurora.

 

Ha valaki nagyon bent ragadt volna egy csomo penzzel, attol szerintem itt a topikon  tobben at tudjuk venni, akar "rendszeresen" is. (En erkezes utan, rogton a repteren szoktam kivenni penzt, de igazabol tok mindegy, hogy ott veszem ki, vagy itthonrol viszem.)

Előzmény: Szetka (19463)
manonos Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19464

Viki, Andi!

 

Jó utat! (Bár már elégé elkéstem vele).

Gabócza én is vettem 40 Levát, hogy legalább buszjegyet tudjunk venni, plusz még valamit, ha a szállodában nem kapnánk szalagot időben.

 

Hogy állsz Gabócza a csomagolással? Elkezdted már? Én holnap kimosok mindent, aztán "eldugom" azokat amiket biztosan viszünk.

 

Autant még én sem vettem, megnézem neked, ha lesz vegyek egyet?

 

Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19463

A 128 Ft az rendkívüli, és szvsz csak nektek. :-)

 

Egyszeri és megismételhetetlen. :-)

 

Viccen kívül ennyiért tényleg érdemes itthon venni. Nekünk a tavalyi 250 Ft/€ árfolyam és ottani nagyon jó 1,95-ös Leva/€ átváltás mellett jött ki pont ennyire.

 

Persze most a pár napig/hétig tartó 243-244 Ft/€ melletti váltás mellett még kevesebb lenne, de akkor már annyi mindennek össze kell(ene) jönni.

Egyrészt, hogy megvegye (megvette volna) az ember 243-ért, és sikerülne újra 1,95-ért váltani ott, ez esetben kb. 125 Ft-ra jönnek ki egy leva, de ez - ugye - a legoptimálisabb eset.

 

Szóval szerintem a 128 Ft még most is klassz, akkor is, ha általában azt mondjuk, hogy nem érdemes itthonról vinni (mert ennyiért érdemes), és akkor is, ha azt mondjuk, hogy DSK-automata - OTP-bankkártya (mert azt meg nem mindenki szereti, vagy nem mindenkinek az van).

 

Viszont a megmaradt levával nehezen lehet boldogulni.

Előzmény: csocso50 (19460)
Denitm Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19462
Szia,

a Hotel Sunny Garden az a volt Kokicse, ugye? Mi voltunk a Kokicsében 3 éve. Akkoriban épült kétcsillagos hotel, a kétcsillagosokhoz képest nagyon jó minőségű és felszereltségű. A medencéje jó, a szobák egészen tágasak. A medencére és pool-bárra néző szobák elég zajosak, mert éjfélig-egyig buli van. A reggeli nem túl változatos, de egy hétig el lehet lenni. A szokásos kontinentális választék van, de svédasztalon, és folyamatosan töltik is. Mi vacsorára nem fizettünk be (ez Bulgáriában, főleg a Naposparton nagyjából felesleges is). A parttól jó kis séta, de a központon keresztül vezet az út, szóval nem unalmas. Ennyi séta jól is esik. A szállodával pont szemben van őrzött parkoló, érdemes odatenni a kocsit, ha azzal mentek. Takarítás mindennap volt. Klíma nincs, persze ki lehet bírni nélküle, de sajna szúnyogháló sincs, így szellőztetni is nehezebb. A medencénél a napernyő-napágy fizetős. A part felé sétálva az első sarkon lévő zöldségesnél találtunk legolcsóbban kis poharas málnát vagy ananászt, ebből az egy hét alatt becsavartunk néhányszáz pohárral :-)
Jó tanács: ha ABC-ben akartok vásárolni, akkor a szállodából kilépve balra induljatok (ne a központ felé), és mielőtt eléritek a főutat (a Napospart végét), ott lesz egy kis diszkont és egy zöldséges. Itt nagyságrendekkel (!) volt olcsóbb az ital, illatszer, gyümölcs, egyebek, mint a központ felé. Már persze ha ide mentek nyaralni :-)
Összefoglalva: jó szálloda egy kiváló nyaralóhelyen egy tuti országban :-)

Üdv.:
deni
Előzmény: traumreise (19457)
csocso50 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19461
Mi ezért megyünk autóval,illetve beülők és körbe tudok nézni.
Előzmény: Gaboca54 (19432)
csocso50 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19460
Mi 128 Ft-ért vettük Pécsett.
Előzmény: Szetka (19454)
csocso50 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19459
idei - ez lemaradt
csocso50 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19458
Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy valaki próbált már horgászni a tengeren(partról)?Mennyire ellenőrzik, hogy van-e engedélye valakinek?

A most utazóknak jó útat és jó időt kívánok.
Várom már az ide beszámolókat.(biztos érdekesek lesznek)

Kösszi a válaszokat.
traumreise Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19457

Sziasztok!!!!

Megint az a kérdésem hogy nem tudtok valamilyen infóval szolgálni a Hotel Sunny Gardenről?

 

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19456

Igen ,mert ilyenkor jövünk rá, hogy ez sem jó ,meg az sem jó ugye ,mert itthon még elmegy de oda mégse.

 

 

Különben nem kéne nekem se cigiznem,de igen erős bagós vagyok azért is vannak a problémáim, mivel van egy lányom és megcsináltattam a genetikai vizsgálatot,egyértelműen kimutatta,ghogy nem genetikai a probléma ,hanem életmódi.

Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19455
Nem jelentkezett.
Előzmény: Gaboca54 (19453)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19454

Hát..., ha ez a 130-as igaz, az nagyon jó. Leellenőrizni nem tudtam, a frissítés dátumát nem látom rajta, most meg már zárva van. Ennyiért itthon még nem láttam, tavaly sem.

Egyébként igaz, hogy az utazás mellékköltségei sokszor majdnem annyit kitesznek, mint maga a részvételi díj, de - mondjuk - ez már a mi vérmérsékletünktől és vásárlási lázunktól (is) függ. :-)

Előzmény: Gaboca54 (19452)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19453
Nem olvastam vissza, mizo nem jelentkezett?
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19452
 A párom 138 ért vett de csak százat,hogy még is ne az legyen az első ,hogy rohanni kell váltani.
Előzmény: Szetka (19450)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19451

Most kezd utazási lázam lenni, ma már annyit mentem, autan akut spayt nem kaptam, az a másikat vettem, autan aktivot,de az azt hiszem csak szunyi ellen és kullancs ellen jó, de csípés utáni valami mást azt kaptam.

 

Már jó lesz mert a gyógszerekre kb. 15e ft költöttem , lassan többe jön mint a nyaralás maga.

 

 

Börönd is meg van már az lett amit kinéztem ,most már a méregetés jön.

 

 

Találtam plázskendőt is olyat ami körbeér!Még a taxi nincs megrendelve a Keleti elé,de nem akarom olyan korán hátha elfelejtődik.

Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19450

Figyelem!

 

Itt ~130 Ft-ért van leva, ha valaki mégis ragaszkodna az itthoni váltáshoz.

 

http://valutavalto.com/

 

(Budapest).

 

Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19449

:-)  :-)

 

Tényleg!

Előzmény: Gaboca54 (19446)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19448

További info:

 

Egyáltalán nem szállíthatók olyan tárgyak:

  • amelyek a repülőgép biztonságát, a fedélzeten tartózkodó személyek életét, egészségét, testi épségét vagy vagyontárgyait veszélyeztetik
  • amelyekben a légi szállítás kárt okozhat
  • amelyek nincsenek megfelelően csomagolva
    amelyek fuvarozását bármely hatályos jogszabály, illetve a fuvarozás során érintett államok bármely előírása tiltja
  • amelyek súlyuk, méretük vagy bármely más tulajdonságuk miatt nem alkalmasak a légi fuvarozásra
  • amelyek kényelmetlenséget vagy undort okoznak a fedélzeten utazók számára
  • veszélyes anyagok (például lítiumelemet illetve pirotechnikai eszközöket tartalmazó biztonsági táskák, pénzszekrények, táskák légi fuvarozása teljes mértékben tiltott. Izotópos szívritmus-szabályozók illetve emberi szervezetbe implantált egyéb készülékek kivételével).

Tilos személyes-, feladott- illetve kézipoggyászként szállítani olyan harcképtelenséget okozó eszközöket, például gázsprayt, stb., amelyek irritáló illetve bénító anyagokat tartalmaznak.
Az alábbi veszélyes tárgyak nem szállíthatók: robbanóanyagok, gázok, gyúlékony folyadékok, gyúlékony szilárd anyagok, öngyulladásra képes anyagok, nedvességre érzékeny anyagok, oxidálószerek és szerves peroxidok, mérgező és fertőző anyagok, radioaktív anyagok, egyéb veszélyes áruk, félig feldolgozott polimerszemcsék, szárazjég, mágneses anyagok. Továbbá kemping gázpalack, szódásszifon patron (utóbbi üresnek állapotban szállítható).
Cargoként szállítható: diagnosztikai minta, tűzijáték, gyúlékony festék, gyúlékony háztartási folyadékok, korrozív konyhai tisztítószerek, paintball pisztoly, belsőégésű motort illetve akkumulátort tartalmazó járművek, gépek, berendezések és eszközök.

A repülőgép fedélzetére nem lehet felvinni:

  • Fuvarozásból kizárt veszélyes árukat
  • Támadó- illetve védekező célt szolgáló vagy annak látszó lőfegyvereket és hegyes, éles illetve legömbölyített fegyvereket, beleértve az alábbiakat is: dorong, balta, ólmozott illetve szögesbotok
  • Veszélyes anyagok bármely utánzatát
  • Minden védekező illetve támadó fegyverként használható vagy annak látszó közönséges tárgyat, például: jégcsákányt, hegymászóbotot, borotvapengét, hegyes ollót, kést, szerszámokat, aeroszol-tartályt és egyéb indokolatlan gyanús tárgyakat.

 

Ugyan ki definiálja ésé  hogyan az indokolatlan gyanús tárgyat?

 

 

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19447
Mind1 , most van nikotinos szopogató tablettám, tán kibírom.
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19446
Hűlyéket kérdezek,hisz ott már nincs gyufa, öngyújtó ha csak nem csiholok
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19445

Nem tudom. Nem dohányzom, de nem emlékszem, hogy lett volna. Szerintem nincs.

Előzmény: Gaboca54 (19442)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19444

Ezért írtam korábban, hogy - szerintem - nem a biztonságról van itt szó. Árbevétel-növekedés, itt és ott. :-(  Csak hülyének néznek bennünket.

A tranzitban és a gépen is - úgy tapasztaltam - kb. egy áron vannak a szendvicsek, kávék, stb. Egyikkel sem járunk jobba.

Előzmény: Gaboca54 (19440)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19443

Mert ott aztán mán izgultam rendesen,így nem sokr emlékszem, zabszem....

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19442
A tranzintban van valahol dohánxyzásra kijelölt hely? Erre nem emlékezem.
Előzmény: Szetka (19439)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19441
Igen, most csak a folyadékszerű dolgokról beszélünk, de ott van a többi dolog is. Szúró-vágó... stb. Az egy másik lista.
Előzmény: Gaboca54 (19438)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19440
Ja jó pénzért,mikor mentem korfura egy tea 500 ft volt, Ferihegyen pedig ennek már 4 éve.
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19439

Még valami (ha valakinek esetleg nem lenne egyértemű):

 

A biztonsági átvizsgálás után, a tranzitban azt veszel, amit akarsz és annyit, amennyit akarsz, utána már a kutya sem nézi! Kivétel, ha átszállással mész valahová, de ez most nem játszik, hisz Bulgáriáról van szó.

 

 

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19438
Legútobb még gyufa és öngyújtó sem lehetett a kézipoggászban, erre fáztam rá, nem tudtam míg a feladottat ki nem váltottuk rágyújtani, majdnem a méreg ill. a nikotin hiány evett meg.
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19437

Decilitert írtam, de krémeknél természetesen 100 ml-t kell érteni max. határnak.

Előzmény: Szetka (19436)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19436

Ilyen átlátszó és visszazárható zacskóba lehet tenni a feltétlen szükséges "folyadékot", ami egyenként nem lehet több, mint 1 dl, összesen 1 l.

 

Tehát felviheted mini kiszerelésben mondjuk a nélkülözhetetlen krémet [szőlőzsír, aranyérkrém, 1 dl-es bontatlan üdítő (ha létezik ilyen), stb.]

 

Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19435

A 8165-ös hozzászólásomban feltettem egy linket (Bp. Airport honlapja), minden benne van. Végig kell olvasni.

 

Idemásolom a végét:

 

Folyadékok:
Aeroszolos és golyós dezodorok
Csokoládé krémek
Krémek
Italok
Habok
Kenhető sajtok
Zselék
Folyékony ajakrúzsok
Folyadékos maszkok
Folyékony állapotú keverékek
Testápolók
Olajak
Paszták
Mogyoróvaj
Parfümök
Spray-k,
Levesek
Szörpök, szirupok
Víz
Joghurt
És minden egyéb hasonló.

Előzmény: Gaboca54 (19433)
Degeczi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19434
a feladottban, természetesen...
(a lenti szöveg csak arra figyelmeztetés, h nem vállalnak felelősséget a reptéri tolvajbandáért, de nem tiltás)
Előzmény: Gaboca54 (19433)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19433

Most akkor mi a folyadék?

 

Mert valahol olvastam ,hogy a folyékony rúzs is folyadék.Ebből kifolyólag akkor túsfürdő, naptej,balzsam, krém hol fuvarozható ,ha kézibe és feladottba sem,fénypostával?

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19432
 feladott poggyászban nem fuvarozható:
  • készpénz, értékpapír
  • ékszer, nemesfém, drágakő, illetve féldrágakő
  • számítógép, videokamera, fényképezőgép, mobiltelefon, más értékes elektronikus készülék, műszaki cikk, illetve ezek tartozékai
  • okirat, üzleti vagy magán jellegű dokumentum
  • úti és egyéb személyazonossági okmányok
  • kulcs
  • folyadék (kivétel: tolókocsi akkusavja)
  • gyógyszer
  • műérték jellegű vagyontárgy, képzőművészeti alkotás.

Amennyiben az utas poggyásza mégis tartalmazza a felsorolt tárgyak valamelyikét, azok késedelméért, eltűnéséért vagy károsodásáért nem vállalunk felelősséget.

nozoduo Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19431
30 perc alatt esett 3,40 ft-ot
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19430

Eddig tartott az erős forint, de nálunk már tegnap nem lehetett eurót kapni, de a nagyja már meg van, viszont kapott a párom levát igaz elég drágán.

 

 

A vízhőfok 19°C.

nozoduo Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19429
Egy friss rossz hír a forint deviza árfolyama a hét elejei 240 ről 248,6 ra esett.így a vétel kb.252-254 ft körül lesz.
tengeres Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19428
A Plusban meg a jövő héten lesz, igaz, digitális...
Előzmény: G.Andi (19401)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19427

Nem nagyon értem továbbra sem a folyadék-felviteli tilalmat. Szerintem vicc az egész. Bosszantó és kényelmetlen. Inkább a tranzitban lévő boltok, és a reptársaságok bevételét akarják ezzel növelni.

Összesen 10 x 1 dl vihetsz fel, na azért megnézném azt a terroristát akinek ennyi nem elég.

Valamelyik képviselő már kezdeményezte ennek visszavonását, volt róla szó a tévében is, de valahogy ellaposodott.

 

Szoktam olvasgatni a repülős topicokat is, a hozzászálokból kiderült, hogy sokszor az ott teljesítő kedvétől függ, hogy mit enged fel és mit nem, mit kóstoltat meg és mit vesz el.

 

Túlspirázzák az egészet.

 

A 2 óra az tényleg soknak tűnik, de a csoportok (irodás) utaknál majdnem kell ennyi, mert általában (legalábbis a visszaútnál) egyszerre érkezik sok ember, és így legalább mindenki szinte ugyanannyit áll sorba. :-)

 

(Tényleg jobb a pontra érkezőnek; nem várakozik semmit, de én azért valahogy tartanék tőle).

 

A vouchereket van amikor postázzák előre, de sokszor van, hogy a reptéren kell átvenni, de az nem tart soká. Pikk-pakk kiosztják (persze mindig vannak értetlenkedők, de igazából ott nincs mit tökölődni).

 

 

 

 

Előzmény: stevie wonder (19426)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19426

Ugyanakkor előfordulhat, hogy a biztonsági átvizsgáláson ezek eredetét és használatuk szükségességét igazolni kell.

 

 

Ebben meg olyat lattam, hogy a bebietelt megkostoltattak az anyukaval.

 

 

Lehetőség szerint a járat indulása előtt két és fél órával érkezzenek meg Ferihegyre.

 

 

Ezt nem teljesen ertem. En mindig pont egy oraval korabban vagyok kint "csak", es soha semmi bajom nem volt ebbol. Sőt, van egy szinten kint dolgozo magyar ismerosunk, aki rendszeresen "takkra" erkezik, azaz nagyjabol a beszallasi ido magassagaban (boarding time).

 

Az utazasi irodak altal szervezett jaratoknal persze tenyleg valamivel korabban ki kell erni, mert ott a repteren csinaljak a mindenfele regisztraciojukat is.

Előzmény: Szetka (19424)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19425

Köszönöm a gyors infót , akkor viszünk egy két üveg szíverősítőt :-)

 

 

He?

 

Azt hittem hozni akartok...

 

Vinni nem erdemes. Eszkimoknak hutoszekrenyt? ;-)

Előzmény: kriszta31 (19423)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19424

Biztonsági előírások a reptéren (mi lehet a kézipoggyászban, és mi nem):

 

www.bud.hu/sajtoszoba/kozlemenyek/?article_hid=1324

kriszta31 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19423
Köszönöm a gyors infót , akkor viszünk egy két üveg szíverősítőt :-)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19422

repülön a poggyászban (nem a kézi) lehet vinni italt?

 

 

Igen, ott lehet. (Csak ossze ne torjon.)

 

Ami fontos: a kezipoggyaszban nem engednek fel asszem 1 decinel tobbet. Ezt nagyon komolyan veszik.

 

A multkor Ferihegyen egy szimpatikus kulfoldi fiatal partol koboztak el ket vagy harom uveg hatputtonyos tokaji aszut -- nagyon sajnaltam oket.

 

Az elkobzott targyakat egy atlatszo muanyag zsakban gyujtik: rengeteg a svajci bicska, a manikurollo, de lattam egy nagy tegely Clinique kremet is -- olyat a felesegem is hasznal, es amikor eloszor meghallottam mennyibe kerul, majdnem elajultam.

Előzmény: kriszta31 (19421)
kriszta31 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19421
Piszi köszi hogy felraktál a listára. lenne egy kérdésem, repülön a poggyászban (nem a kézi) lehet vinni italt?
Piszi1 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19420
Júniusban indulnak:


1)G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema -Napospart
2) viki13: június 08-18-ig Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!:))
3) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
4) jokor: június 15-22-ig Hotel Burgas Beach
5) Gaboca54: június 15-29-ig Hotel Sun City Napospart
6) manonos: június 16-22-ig Hotel Baikal - Napospart
7) redi01: június 18-25-ig Szozopol
8) Márti(Cs): június 18-25-ig Hotel Arzenál
9) Ivan Stiga: június 18-25-ig Central Plaza
10) Sumse: június 20-26-ig Hotel Madara-23 fő Aranyhomok
11) subbasa: június 21-28-ig Burgas Beach - Napospart
12) Monaco2: június 21-29-ig Hotel Burgas Beach
13) nellly: június 22-29-ig Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
14) CS. Ibolya: június 22-július 06-ig Aranyhomok, Hotel Madara
15) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
16) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak
17) kertészboy június 27 - július 6-ig Napospart - Casa Brava apartmanház
18) pettyusz: június 27-02-ig Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.
19) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd
20)Kriszti31: június 30 Central Plaza Apartmanház

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 03-10- ig Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: július 03-10-ig Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 05-12-ig Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 05-12-ig Nessebár Beach Süd
5) RékaBetti : július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
6) Budhaman az igazi:július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
7) Sasac Július 06-16-ig Sozopol
8) Kordina: július 12-19-ig Hotel Bellevue Beach
9) csocso50:július 14-20-ig Kamaka Hotel Biala
10) Pet Shop Boy: július 17- től 2-3 hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
11) Denitm: július 19-26-ig Hotel Bellevue Beach
12) grisin 100: július 19-aug. 2-ig Hotel Bellevue Beach
13) Ad Flexum: július 20-30-ig Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
14) utazo idegen: július 20-aug. 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
15) volvus: július 21-29-ig Hotel Nessebar Süd
16) brigi78: július 21-28-ig Hotel Nessebar Süd Napospart
17) szkriszta79: július 21-28-ig Hotel Burgas Beach
18) Spidee.Fox: Július 23-30-ig Napospart, Hotel Baikal
19) Dugó: július 25-augusztus 04-ig Hotel Zefír Napospart

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78: augusztus03-10-ig Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13-ig Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23-ig Hotel Zornitza, SunnyBeach
5) Piszi1: augusztus 19-27-ig Central Plaza Apartmanház
4) Widus:augusztus 22-29-ig Hotel Andalúzia Elenite
szkriszta79 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19419
Andi és Viki!
Jó nyaralást kívánok nektek. Remélem szép időtök lesz és sok szép élménnyel gazdagodva értek majd haza.
Várjuk majd a beszámolót, miután hazajöttetetek. :) Kíváncsi vagyok mindenre, ami a Burgas Beach hotellal kapcsolatos, mert mi is oda megyünk júliusban.

mammamija Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19418
Vigyázzatok magatokra!!! Jó utat és szép időt kívánunk!!!!!
Előzmény: G.Andi (19417)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19417
Köszi mindenkinek!!!
Majd jövőhéten vasárnap jövök:-(
Lassan indulunk-aztán jók legyetek!!!!!
Előzmény: mammamija (19416)
mammamija Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19416

Még mindííííííííííg pakolok!!:-(

 

:)) Fele nyárit ki- télit be!!!!! (csak szemétkedem ááááám!!) kidrukkoljuk nektek a jó időt.

 

Nekem a digit gépemhez adtak tokot - és tök jó képet lehet vele csinálni a víz alatt:) - gondolom akkor esőben is működik:))))

 

Előzmény: G.Andi (19390)
redi01 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19415
Tud ám Ő halat fogni a Tisza-Tóban
redi01 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19414
HÚ ,ha ezt a férjem meglátja!!! haza nem jön addig Bulgáriából még ilyet nem fog.
Előzmény: Ivan Stiga (19410)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19413
Kivételesen nem én vagyok az... :-)
Előzmény: stevie wonder (19402)
Briro Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19412
Viki, Andi!
Kellemes nyaralást nektek, remélem javul az idő és sikerül jól érezni magatokat!

Tegnap váltottam eurót, 245,8. Nem a legjobb, de csak 100-t vettem, még 1-2Ft-os eltérésnél is csak 100-200Ft-ról van szó...... Azt meg tudná nekem valaki mondani, hogy kint a pénzváltáskor az aprót (fémpénz) is beváltják e? Van 1 és 2 eurósom. Ha ilyen apróval nem foglalkoznak, feleslegesen nem nehezítem a csomagjainkat:)


Nem semmi ez a hal......És ilyen úszkál a tengerben? Akkor bele sem megyek:):)

Kellemes napot mindenkinek!
Ivan Stiga Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19411
Természetesen ez a kép a Napos Part-on készült.
Előzmény: Ivan Stiga (19410)
Ivan Stiga Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19410

És meg is van a zsákmány!

 

Bazi nagy hal
Előzmény: őrült elmebeteg (19409)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19409
Előzmény: Ivan Stiga (19408)
Ivan Stiga Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19408

Kiegészítő is kell ám hozzá!

 

Pecabot
Előzmény: őrült elmebeteg (19406)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19407
nem,de most hogy így mondod...:-)
Előzmény: őrült elmebeteg (19403)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19406
Előzmény: Ivan Stiga (19405)
Ivan Stiga Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19405
Szerintem inkább csónak kellene...
Előzmény: őrült elmebeteg (19403)
Ivan Stiga Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19404

Nem.

De, a másik nagy horgász neve már foglalt volt.

Előzmény: stevie wonder (19402)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19403
volt ott búvár felszerelés is...

télleg azt pakoltál? :-)
Előzmény: G.Andi (19401)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19402

Maxv..., ize, Joseph, ez lenne az uj nick?

 

;-)

Előzmény: Ivan Stiga (19400)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19401
de nálunk a lidl-ben volt vízállós fényképező is:-DDDD
Ivan Stiga Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19400
Júniusban indulnak:


1) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
2) viki13: június 08-18-ig Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
3) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
4) jokor: június 15-22-ig Hotel Burgas Beach
5) Gaboca54: június 15-29-ig Hotel Sun City Napospart
6) manonos: június 16-22-ig Hotel Baikal - Napospart
7) redi01: június 18-25-ig Szozopol
8) Márti(Cs): június 18-25-ig Hotel Arzenál
9) Ivan Stiga: június 18-25-ig Central Plaza
10) Sumse: június 20-26-ig Hotel Madara-23 fő Aranyhomok
11) subbasa: június 21-28-ig Burgas Beach - Napospart
12) Monaco2: június 21-29-ig Hotel Burgas Beach
13) nellly: június 22-29-ig Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
14) CS. Ibolya: június 22-július 06-ig Aranyhomok, Hotel Madara
15) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
16) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak
17) kertészboy június 27 - július 6-ig Napospart - Casa Brava apartmanház
18) pettyusz: június 27-02-ig Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.
19) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 03-10- ig Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: július 03-10-ig Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 05-12-ig Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 05-12-ig Nessebár Beach Süd
5) RékaBetti : július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
6) Budhaman az igazi:július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
7) Sasac Július 06-16-ig Sozopol
8) Kordina: július 12-19-ig Hotel Bellevue Beach
9) csocso50:július 14-20-ig Kamaka Hotel Biala
10) Pet Shop Boy: július 17- től 2-3 hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
11) Denitm: július 19-26-ig Hotel Bellevue Beach
12) grisin 100: július 19-aug. 2-ig Hotel Bellevue Beach
13) Ad Flexum: július 20-30-ig Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
14) utazo idegen: július 20-aug. 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
15) volvus: július 21-29-ig Hotel Nessebar Süd
16) brigi78: július 21-28-ig Hotel Nessebar Süd Napospart
17) szkriszta79: július 21-28-ig Hotel Burgas Beach
18) Spidee.Fox: Július 23-30-ig Napospart, Hotel Baikal
19) Dugó: július 25-augusztus 04-ig Hotel Zefír Napospart

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78: augusztus03-10-ig Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13-ig Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23-ig Hotel Zornitza, SunnyBeach
5) Piszi1: augusztus 19-27-ig Central Plaza Apartmanház
4) Widus:augusztus 22-29-ig Hotel Andalúzia Elenite
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19399
látod-látod arról már lecsúsztam:-))))))))
Előzmény: őrült elmebeteg (19398)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19398
nem rég árultak a lidl-ben vízhatlan tokot fényképezőgépnek , 600 pénz volt
Előzmény: G.Andi (19397)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19397
:-))))))))))))

Majd "lopok" egy szép nagy napernyőt a partról és alá állok:-)))
Előzmény: stevie wonder (19395)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19396
Volvus!
Köszi:-)
Hidd el hamar eljön amikor téged búcsúztatunk,és akkor én még jobban írigykedem.
Előzmény: volvus (19381)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19395

Esőben?

 

 

You are genya :-)

Előzmény: őrült elmebeteg (19394)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19394
Esőben?
Előzmény: G.Andi (19392)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19393
Azé nem véletlenül jár a fél ország gázzal ~125 Ft/l
Előzmény: stevie wonder (19388)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19392
Köszike!
Majd megpróbálok én is sokat fényképezni!
Előzmény: utazo idegen (19379)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19391
Tengeres,Gabóca,Nellly,Piszi!!!!!!
Nagyon szépen köszömöm a jókívánságokat,remélem minden jó lesz:-)))))))))
Előzmény: tengeres (19367)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19390
helló Mamma!
Még mindííííííííííg pakolok!!:-(
Rossz időnk lesz ahogy néztem 22°°°°°°°°°°°°°mutogatott ,meg esőt:-(((((((((((((((( majdnem végig.
Bár szerintem nem találják el (remélem) 2 napja meg28-at irkáltak.
Előzmény: mammamija (19362)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19389

Szerbiában, ill. Bulgáriában tutira lehet-e kártyával fizetni a benzinkutakon (természetesen "márkás" kutakra gondolok).

 

 

Isten bizony! :-)

 

(OMV, MOL, Shell, Lukoil, NIS biztos.)

Előzmény: espatespat (19385)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19388
 

Uzemanyagarak:

 

Szerbia:

http://www.amss.org.yu/html/korisne_info/cene_goriva.html

 

Bulgaria:

http://www.shell.com/home/page/bg/shell_for_motorists/site_locator/app_site_locator_191002.html

(Kattints ra az utbaeso varosok kutjaira.)

 

Utdijak:

 

Szerbia:

http://www.amss.org.yu/html/korisne_info/putarine.html

 

Bulgaria:

5 EUR/hét

 

Arfolyamok:

 

Szerbia:

http://www.amss.org.yu/html/korisne_info/kurs.html

 

Bulgaria:

1 EUR = 1.95 BGL (kötött arfolyam)

Előzmény: ETO97 (19382)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19387
ha el sem indulsz, baromi jól fogsz kijönni...
Előzmény: espatespat (19385)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19386
én is szoktam sporólósan közlekedni, de azé 3 euroért nem problémázok


De csak, hogy tudd mi lehet a következménye:
Szófia körgyűrűn az egyik okoskodó magyar ismerősömet (nem ragasztotta ki a matricát, mert, hogy összebassza a ragasztó a szélvédőt! , meg különben is örüljenek a bolgárok, hogy ő volt szíves rajtuk keresztül utazni) 50 euróra húzta le a rendőr.
Előzmény: espatespat (19384)
espatespat Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19385
Kovetkezo kérdésem az, hogy Szerbiában, ill. Bulgáriában tutira lehet-e kártyával fizetni a benzinkutakon (természetesen "márkás" kutakra gondolok). Persze Eur is lesz az emberfiánál, de mégiscsak deviza kozépárfolyamon számolva jobban jon ki az ember kártyás fizetésnél...
espatespat Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19384
Szerbia: 5+5+13 Eur egy irányban, Bulgáriába belépéskor 2 Eur fertotlenítés, és 5 Eur útdíj/hét.

És itt jon az én kérdésem: ha 12 napot fogok Bulgáriában tartózkodni, ami értelemszeruen tobbb, mint egy hét, mi a teendo? Vegyek 13 Eur értéku havi "bérletet", vagy higgyem el ezt: "If the validity of the vignette expires: If on leaving the country it was found that the term of the vignette has expired, the foreign driver should buy a vignette with validity covering the exceeded period (but no less than the value of an weekly vignette)." - Tehát elég az egy hetes vignyetta, és kifelé menet ha ellenorzik, akkor rájonnek, hogy már 5 napja lejárt a hetijegy, és megvetetnek egy másik hetijegyet 5 Eur-ért. Így megúsznám 10 Eur-ból a 13 Eur helyett. De mi van, ha hazafelé megállít a rendor a bolgár belfoldon, és én már lejárt hetijeggyel kozlekedek, vagy esetleg a határon kifelé menet megbuntet?
Előzmény: ETO97 (19382)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19383
Szia Volvus! Nem sokára mi is indulunk ( mikor mi megyünk Andiék jönnek)
Előzmény: volvus (19381)
ETO97 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19382
Sziasztok!

Lsz. valaki tájékoztasson a jelenlegi Szerbiai, illetve Bulgár autópályadíjról és egyéb felmerülő költségekről.
Előre is köszi!
volvus Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19381
Szép estét mindenkinek! Andi,Viki Jó utat, kellemes nyaralást!!! (kicsit irigy vok!:-))
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19380
egészségetekre
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19379
A most utazóknak nagyon jó utat és nagyon kellemes idő töltést jó idöt és meleg tengert sok fürdéssel.
Előzmény: nellly (19374)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19378

- a benzin tuti, hogy olcsóbb, mint itthon

 

 

Nem tuti. Talan olcsobb, de nagy kulonbseg akkor sincs. Neha viszont egy picit dragabb is tud lenni -- mint most:

 

A legfrissebb arak mindig itt vannak:

 

http://www.amss.org.yu/html/korisne_info/cene_goriva.html

 

Most eppen 108,1 a benzin, azaz 331 forint. A dizel viszont olcsobb, 103.1, azaz 316 ft.

 

Bulgaria mindig olcsobb, igaz, csak egy par forinttal.

Előzmény: mammamija (19357)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19377
regisztrálj így, cirill betűkkel :-)
Előzmény: stevie wonder (19373)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19376
Az induloknak jó utat, tengert melegíteni!
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19375
Jelentem 22°C a levegő, és 18°C a víz Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
nellly Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19374
A nem sokára utánam következő gyönyörű képpel kívánok mindenkinek jó éjt, és sikeres megérkezést az utazóknak holnapra! Köszi előre is Utazó Idegen! Ugyi nem vagyok telhetetlen???!!! Csak imádom a képeidet! Nagyon megnyugtatnak, és már gondolatban egy icipicit ott is vagyok olyankor! DDDD
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19373

Стиви Уондър

 

:-)))

Előzmény: Joseph Bunko (19363)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19372
Kilyukasszák a dátumnál (mint az osztrákot) és onnantól a vásárlás napja+6 teljes nap.

Én már több mint egy éve nem váltok dínárt, az árfolyamot a számlakivonaton szoktam látni.
Előzmény: agi6 (19360)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19371
:-))
Előzmény: Joseph Bunko (19363)
traumreise Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19370

Sziasztok!!!!!

Aki járt már a Hotel Sunny Gardenbe légyszi mondja már el róla a véleményét.

A válaszokat előre is köszönöm!!!!

nellly Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19369
Vajon hány fok van most ott??? Tengerileg és levegőileg? Na most jól ki magyar fejeztem magam!! DDDD
nellly Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19368
Már én is nagyon várom az indulásunkat. Sajnos, az albérlők átverése eléggé megtépázta az idegrendszerünket, és már csodálatos dololognak tűnik, hogy kikapcsolódhatunk ebből a zűrös helyzetből. Igaz, hogy lassan lezongorázzuk a szolgáltatókat, de akkor is az álmatlan éjszakák után ránk fér már a nyugodt, pihentető nyaralás.
tengeres Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19367
Andi és Viki!
Jó időt, jó nyaralást kívánok!
nellly Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19366
Andi és Viki! Kívánok jó pihenést, gyönyörű időt, és szuper kikapcsolódást Nektek, és a családotoknak! Ha lesz kedvetek és módotok, akkor jelentkezzetek kintről. Ha nem, akkor várjuk majd itthon a beszámolót.
Piszi1 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19365
Jó pihenést G.Andinak, és őrült csomagolást Viki13-nak.
Piszi1 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19364
Júniusban indulnak:


1) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
2) viki13: június 08-18-ig Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
3) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
4) jokor: június 15-22-ig Hotel Burgas Beach
5) Gaboca54: június 15-29-ig Hotel Sun City Napospart
6) manonos: június 16-22-ig Hotel Baikal - Napospart
7) redi01: június 18-25-ig Szozopol
8) Márti(Cs): június 18-25-ig Hotel Arzenál
9) Sumse: június 20-26-ig Hotel Madara-23 fő Aranyhomok
10) subbasa: június 21-28-ig Burgas Beach - Napospart
11) Monaco2: június 21-29-ig Hotel Burgas Beach
12) nellly: június 22-29-ig Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
13) CS. Ibolya: június 22-július 06-ig Aranyhomok, Hotel Madara
14) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
15) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak
16) kertészboy június 27 - július 6-ig Napospart - Casa Brava apartmanház
17) pettyusz: június 27-02-ig Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.
18) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 03-10- ig Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: július 03-10-ig Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 05-12-ig Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 05-12-ig Nessebár Beach Süd
5) RékaBetti : július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
6) Budhaman az igazi:július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
7) Sasac Július 06-16-ig Sozopol
8) Kordina: július 12-19-ig Hotel Bellevue Beach
9) csocso50:július 14-20-ig Kamaka Hotel Biala
10) Pet Shop Boy: július 17- től 2-3 hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
11) Denitm: július 19-26-ig Hotel Bellevue Beach
12) grisin 100: július 19-aug. 2-ig Hotel Bellevue Beach
13) Ad Flexum: július 20-30-ig Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
14) utazo idegen: július 20-aug. 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
15) volvus: július 21-29-ig Hotel Nessebar Süd
16) brigi78: július 21-28-ig Hotel Nessebar Süd Napospart
17) szkriszta79: július 21-28-ig Hotel Burgas Beach
18) Spidee.Fox: Július 23-30-ig Napospart, Hotel Baikal
19) Dugó: július 25-augusztus 04-ig Hotel Zefír Napospart

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78: augusztus03-10-ig Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13-ig Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23-ig Hotel Zornitza, SunnyBeach
5) Piszi1: augusztus 19-27-ig Central Plaza Apartmanház
4) Widus:augusztus 22-29-ig Hotel Andalúzia Elenite
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19363
mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19362

G.Andi! Még nem végeztél a fodrásznál?????

:))

mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19361
Igazad van - uszkve három órás utat kihagytam:))) - csak tudnám miért írtam fel a km órát még a szerbeknél 5 óra 53-kor????
Előzmény: őrült elmebeteg (19359)
agi6 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19360

a heti van ahol 9 vagy 10 napos. Mivel péntektől p-ig vagyok kint, érvényes a 8 napra a hetijegy vagy nem?

Ha 78 a dínár és 98 a benzin, akkor 308 Ft a benzin 245-tel számolva, az ua. m int itthon

Előzmény: őrült elmebeteg (19358)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19359
a szerb szakasz legalább 500 km
Előzmény: mammamija (19357)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19358
milyen ráadás?
Előzmény: őrült elmebeteg (19356)
mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19357
Szerintem Joseph válaszolt a kérdésedre - te ismered az autódat, te tudod mennyit fogyaszt, te tudod gyors vagy-e vagy lassú, klímás vagy nem? - ezek mind befolyásolják a fogyasztást.

A szerb szakasz kb. 384 km - a benzin tuti, hogy olcsóbb, mint itthon - váltani pedig úgyis kell - és a mostani 244.- Ft-os euro-nál egy 100-ast nyugodtan átválthatsz, és ha kell tankolsz belőle, útközben vesztek frissitőket stb.stb.
Nem beszélve arról, hogy a kutaknál különböző árak vannak, mit vettünk 87.8-ért, de vettünk 90.05-ért is odafelé.
Előzmény: agi6 (19352)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19356
két 4. kérdésed van

a második 4. :

2 eur fertőtleníés és 5 eur a heti marica


98 dinár volt a benya, és euros kátyával 78-77 volt az árfolyam
Előzmény: agi6 (19352)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19355
az euro is fix 5+5+13
Előzmény: Joseph Bunko (19344)
v_gyongyi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19354

Sziasztok!

 

Járt már valaki Kraimorie-ban? Mi 25-én indulunk a párommal! Ha van vkinek valami infója, azt nagyon megköszönném! :)

CS. Ibolya Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19353
köszi akkor remélem fogunk találkozni,ha ti is benne vagytok
Előzmény: sumse (19197)
agi6 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19352

köszönöm mindenkinek

 

1. mennyi most a Dínár /EURO árfolyam  illetve a benzinár Kb? Tudtok valamilyen honlapot?

2. 4.kérdésemre tud valaki válaszolni?

3. a 600 km-en a mi kocsinkat értem. Mennyi a szerb út? Bp-ról megyek.

 

mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19351
Igen, ilyenkor van a naba'meg tipikus esete - úgyis a rendőrnek van mindig igaza - de hála égnek egyre ritkábban hallok(unk) efféle történetekről.
Előzmény: nozoduo (19350)
nozoduo Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19350
Minket is csak két éve büntettek az autóúton,mondván,hogy volt egy 60 as tábla és én 90-nal mantam (nem volt tábla)
Előzmény: mammamija (19348)
mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19349
Láttam:(de ha kérhetem itt ne nyissunk vitát erről.
Előzmény: utazo idegen (19347)
mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19348
Nekünk mázlink volt - illetve pontosítok - betartottuk a közlekedési szabályokat (néha nyögvenyelve még a 30-as táblát is!!! - és a háromszori szerbiai utunknál még csak ránk se néztek a rendőrök. (Persze nem rajtam múlott, hanem a vezetőn:)) engem tuti megbüntettek volna).
Előzmény: nozoduo (19346)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19347
Szia Mammamija! Ahogy olvastam a másik Bulgáriai topikot én úgy értelmeztem,hogy nem nagyon tetszik ennek a topik létrejőtte.
nozoduo Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19346
Az előzőekhez szólva ha nincs szerencséd Újvédéki út szakaszon plusz a kitalált gyorshajtásért a sarc. Vitatkoz a két szerb rendőrrel. Belgrádi tankolásomnál euróban fizetve totális átvágás kb.420 ft/liter.Egy hete írták ,hogy 12% emelték szerbiában az üzemanyag árát.Egyébként oda felé Újvidéknél van egy tökéletes OMV kút visszafelé Belgrád elött. Mindenkinek ajánlom váltso dínárt.Olcsóbb.
mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19345
Egyetértek az előttem szólóval, de mi itthon váltottunk eurot, és rögtön a határ után váltottunk éjszaka. Tavaly: 100 euroért: 7.996 dínárt kaptunk odaát....autópályadíjra előkészítettük a 400-400-1050-es taksákat, és éjszaka kettő tájt jól esett egy kávé és üdítő - nem volt gond mivel fizessünk. )Meglehetősen "érdekes" környéken kávézunk

Nem tudom a topikfiaink hogy vezetnek:)) - az én barátomnak valszeg olyan álmai lehetnek, hogy ott maradunk valahol benzin nélkül, mert ahogy meglát egy benzinkutat ellenállhatatlan kényszert érez tankolni:))) szóval kétszer is tankoltunk a dínárból 18 liter 1.580 din-ért, másodszor 28 litert 2.538 din-ért.

Reggel 8-kor voltunk a bolgár határon - ott a 100 euronkért 190 levát kaptunk (nem a legjobb árfolyam)

Volt nálunk apró - ezért a dezinfekcija (2 euro) meg a matrica (5) euro nem okozott gondot.
Előzmény: agi6 (19343)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19344
"Az autópályán ugye az EURO ár a fix?(5+5+13E)"

Nem. A dinár ár a fix.

"Át lehet menni tankolás nélkül Szerbián? (kb 600 km)"

Kocsitól és sebességtől függ.

"Éjszaka/Hajnali érkezéskor a bulgár határon lehet váltani normális árfolyamon?"

Lehet.

"Vagy érdemes legalább valamennyit itthon venni?"

Nem érdemes.

"Vagy a fertőtlenítést és az autópályajegyet lehet EURO-ban vásárolni?"

Lehet.

"Mivel a zárt parkoló elég messze van a szállodától (Nessebar B.S) javasoljátok az igénybevételét vagy teljesen biztonségos a szálloda elött?"

Javasolt a parkoló.

"Milyenek az út menti WC-k?Fizetősek? Vagy csak benzinkútnál?"

Változó.

Előzmény: agi6 (19343)
agi6 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19343

Sziasztok

Nagyon jó Stevie útleírása-köszi

 

1. Az autópályán ugye az EURO ár a fix?(5+5+13E)

2.Érdemes ott tankolni vagy még Mo-n?Most egy internetes oldalon 1.35Evolt Szerbiára és 1.3 Mo-ra.

3.Át lehet menni tankolás nélkül Szerbián? (kb 600 km)

4.Éjszaka/Hajnali érkezéskor a bulgár határon lehet váltani normális árfolyamon? Ami a képen van, ZDI bank, ott is 1.95 az árfolyam?Vagy érdemes legalább valamennyit itthon venni? Vagy a fertőtlenítést és az autópályajegyet lehet EURO-ban vásárolni? Persze tankolni mindenképpen kell és fogalmam sincs a bankkártyával mennibe kerülne, szóval inkább kp-ba fizetnék

4.A heti autópályajegy 7 nap vagy van ráadás, mint itthon?

5. Mivel a zárt parkoló elég messze van a szállodától (Nessebar B.S) javasoljátok az igénybevételét vagy teljesen biztonségos a szálloda elött?

5. Milyenek az út menti WC-k?Fizetősek? Vagy csak benzinkútnál?

 

 

köszönöm

G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19342
hát, hogy este mit csinál azt nem tudjuk:-))))))))))))))
Szerintem,ha talál netet biztosan ír:-)
Le lettem szavazva azt mondta az uram meg atöbbiak ,hogy 9-10 körül indulunk:-(((
Előzmény: mammamija (19340)
mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19341
:))) mármint a neten! kicsit félreérthető voltam:)))
Előzmény: mammamija (19340)
mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19340
Olyan későőőőn????
Kíváncsi vagyok MiZo nyom-e valamit este????
Előzmény: G.Andi (19339)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19339
Meg van a szép nap Mamma!
Mindjárt indulunk (holnap ilyenkor)
:-)))))))))))))))))))))))Hát ez is eljött...
Előzmény: mammamija (19337)
halley Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19338
Köszönhetően annak a Topictársnak, aki az itteni felbukkanása utáni heves lendületéről és témáiról véleményemet olvasva oly mértékben sértődött meg, hogy szándékosan létrehozott egy alternatív fórumot. Ezzel aztán sikerült megbontania az előzőleg már kialakult törzsközönséget, majd szemmel láthatóan sorvadni kezdett az itteni naprakésznek mondható információmennyiség.

Én mindezt rendkívüli módon sajnálom. És továbbra is az a véleményem, hogy a Bulgáriába utazóknak hasznosabb egy helyről okosodniuk, mint több fórumot követgetve mazsolázgatniuk a(z esetleg tematikus) véleményekből...
Előzmény: csocso50 (19209)
mammamija Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19337
:))
Szép napot mindenkinek!
Előzmény: őrült elmebeteg (19331)
gradinar Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19336

nagyjabol itt a tortenet vege

Egy nemzetközi fejlesztőnek, aki többszáz lakásos projektekben gondolkozik, lehet. De a kisebbek még mindig jól eladhatók.

Egyebkent csak a "budget" kategoriaban dragabb Szofia Budapestnel

Hát nem tudom... A jobb belvárosi részeken simán elmennek a lakások 3000 euróért. A jó minőségű lakás még mindig hiánycikk.

G.

Előzmény: stevie wonder (19255)
gradinar Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19335

Vagy nem teljesen kész lakásról van szó (épülő lakásokat a nem teljesen kész állapot előtt is jogszerűen el lehet adni).

G.

Előzmény: Joseph Bunko (19268)
reckon Creative Commons License 2008.06.05 0 0 19334
kösz a linket, érdekel a dolog

én úgy értelmeztem ezt a dolgot valamikor, olvasva a bolgár nyelvről, hogy a mai bolgár -amellett, hogy nyilvánvalóan egy új nyelv- azért olyan szavakat is tartalmaz, melyek az ősnyelvnek tudhatók be, magyarán nem koptak el, és használatban maradtak.rosszul hiszem, hogy vannak ilyen kifejezések is?
Előzmény: stevie wonder (19327)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19333

:-)

Ez lehet, hogy a masztika hatása.

Előzmény: őrült elmebeteg (19331)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19332

Szia Stevie!

 

Tudjuk ám mi azt, hogy a topiklakók tartoznak neked köszönettel az önzetlen és pótolhatatlan segítségedért. Csak annyiszor leírtuk a nevedet pár hozzászóláson belül, hogy ezt nem lehetett kihagyni. :-) :) :-) 

 

Sose tudhatod még; ebből a jó kis reklámból még bejöhet egy "zsíros" kis üzlet. Akit ennyiszer kommendálnak az kapós lesz.

Vagy - gondolod - nem voltunk elég  hatékonyak mammamijával? 

Egy szavadba kerül, folytatjuk.

Akarod?   :-)  :-)  :-)

 

 

 

Előzmény: stevie wonder (19324)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19331
a masztikát maszturbálásnak olvastam
Előzmény: mammamija (19319)
nozoduo Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19330
Ha érekel 2 nappal előttetek megyünk Románián keresztül. Küldök tök friss infót.
Előzmény: hooonda (19291)
volvus Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19329
Folytasd!!! Ne hagyd abba!!!
Előzmény: mammamija (19319)
volvus Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19328
A lelkesedésés kőkeményen áll ! :-)) Részleteket majd indulás előtt egy -két héttel egyeztetünk. (Remélem)
Előzmény: Szetka (19309)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19327

a törökjellegű szavak nem "jövevényszavak", hanem abból erednek hogy a bolgár nyelv nem szláv nyelvként kezdte pályafutását, az ősnyelv ún. török-bolgár volt

 

 

Azert ne keverjuk a dolgokat :-)

 

A bolgar nepnek lehet torok eredete, de a mai bolgar nyelv egyertelmuen szlav nyelv.

 

Itt egy remek, alapos, kidolgozott szocikk a Wikipediarol:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bulgarian_language

 

A szokeszletrol ime egy remek bekezdes:

 

Most of the word-stock of modern Bulgarian consists of derivations of some 2,000 words inherited from proto-Slavonic through the mediation of Old and Middle Bulgarian. Thus, the native lexical terms in Bulgarian account for 70% to 75% of the lexicon. The remaining 25% to 30% are loanwords from a number of languages, as well as derivations of such words. The languages which have contributed most to Bulgarian are Latin and Greek (mostly international terminology), and to a lesser extent French and Russian. The numerous loanwords from Turkish (and, via Turkish, from Arabic and Persian) which were adopted into Bulgarian during the long period of Ottoman rule have mostly been substituted with native terms.

Előzmény: reckon (19284)
manonos Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19326

Húha, néhány napot nem vagyok a gépnél és máris elértük a 8000-et, ez igen. Akkor most mi lesz, ha elutazunk egy hétre? Mire visszajövök a 10 ezret is eljubiláljátok?

 

Minden indulónak jó utat és jó időt, meleg tengert!

stevie wonder Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19325

Ahogy leteszem börödjeimet első lesz a netkávézó megtekintése, mert van a szállodában, így amennyiben nem cirill betűs, reméljük nem ,akkor én hamar fogok jelentkezni.

 

 

Nyugi, Bulgariaban a tipikus billentyuzet az angol, arra ragasztjak a cirill kiosztast.

 

Viszont ha bolgar volt elotted a gepnel, akkor a Forum konnyu olvasasahoz at kell allitani  a kodolast:

 

View (nézet) >>> Encoding (kodolas) >>> Central-European Windows

 

(Internet kavezoban eddig kizarolag angol nyelvu Windows-zal talalkoztam.)

 

Ha veletlenul cirill betukkel kezdesz irni, nyomd le egyszerre a bal oldali CTRL es SHIFT billentyut, ez valt -- az ekezet nelkuli -- latin betus kiosztasra.

Előzmény: Gaboca54 (19292)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19324

Kérjünk valamit Stevietől a reklámozásért????

 

 

Óóó, en magamtol is felajanlok 10 szazalekot :-) Sőt, huszat!

 

Sajnos a nullanak akarhany szazaleka is nulla :-)

 

Egyebkent ez a kozvetlen link:

 

http://www.utikalauz.hu/autovalgorogorszagba/index2.htm

Előzmény: Szetka (19302)
nellly Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19323
Gondolatban én is ott leszek veletek Gabócza! Hogy aludni tudok-e közben és utána, azt nem tom, mert mindjárt kelnem kell akkortájt, ugyanis legkésőbb fél 2-kor el kell indulnunk a reptérre. Na, ezt jól megaszondtam... Szóval mi másnap reggel indulunk, tehát értitek ugyi??? DDDDD
Előzmény: Gaboca54 (19315)
nellly Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19322
Hogy milyen ez a topic??!!! Egyszerűen nem is lehet szavakkal kifejezni... Szuper, itt mindent lehet, mi szem-szájnak ingere! És mindenki segítőkész. Nagyon örülök, hogy anno negyed éve ide tévedtem, és hallgattam az okos tanácsokra. Ja, a medúza csípésre már megvettem a sprayt a Metróban 650.- ft körüli áron. Ne legyen rá szükség!!Szóval sok mindent tanultam, remélem, sokat foglak benneteket emlegetni hálával persze a tengervízben lubickolva... Hát én nem tom, hogy fogok-e tudni netezni, mert elfelejtettem a jelszavam, ugyanis állandóra van beállítva. De majd kísérletezek vele, hátha megtalálom. Akkor még én is tudnék helyzet jelentést adni. Hát már most beleborzongok, ha rágondolok, hogy 3 hét múlva ilyenkor...... DDDDDD
traumreise Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19321

mammamija eszem ágába sincs itthagyni ezt a remek fórumot és remélem nagyon jót fogunk bulizni:)

Mindenkinek várom az élménybeszámolóját és minden indulónak jó utat élményekkel teli nyaralást kívánok!!!

mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19320
Bulizásra kiváló hely!!! az tuti:)
Maradj velünk, lassan jönnek a beszámolók is....
Előzmény: traumreise (19316)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19319
Leesett a vérnyomásom
masztikázni hív a párom
vízhajtó kell? na ez remek!
legközelebb sört vedelek:))
Előzmény: Gaboca54 (19314)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19318
Elbucsuzom megint felhőszakadás.
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19317
Hozunk képet a Billyről és a tali résztvevőiről.
Előzmény: mammamija (19311)
traumreise Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19316

Köszi a válaszokat!

mammamija nem jön velünk gyerek ez lány buli lesz:)

akkor nem is fogok befizetni félpanzióra kipróbáljuk a helyi ínyencségeket.

szetka örülök hogy te is írtál remélem nagyon jó lesz a víz és jó meleg lesz a hangulatba nem kételkedem hogy isteni lesz...remélem megfogjuk találni azt a helyet ami az igényeinket kielégíti és természetesen a pénztárcánkat se terheli meg:)

Ha valakinek van még élménye írja le légyszi szívesen olvasgatnám.....

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19315

Topic meeting in Sunny Beach 2008. június 21.

"Billy Bistró "/ 19 óra

 

 

1.) Gaboca54+ 1 fő

2.) Manonos + 5 fő

3.) Jokor+3 felnőtt +3 gyerek(9, 3, 3)

4.) monaco2 +1 felnőtt + 2 gyerek (16, 13)

5.) Subbasa+1 felnőtt +2gyerek

 

 

 

 

 

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19314

A doki bácsim szerint a medúza sem fog megcsipni ,mert mér pont engem csípne meg,a szúnyogok meg tudom nem szeretnek a párom agyon csípik engem meg elkerülnek.

 

 

Talán nem lesz rá szükség,most már 3éve szedem ezt a gyógyszert , és csak egyszer volt gondom, de akkor is nem szabad lett volna Algopirint bevennem ,én meg öngyógyítás címén beszedtem , és nagyon leesett a színt és jöttek a gondok, de most már gyakorlatom van benne ,mit lehet és mit nem.

Előzmény: mammamija (19308)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19313

A tenger isteni. Lassan mélyülő, kristálytiszta, néha erősen hullámzó, kevésbé sós, mint a többi.

 

A félpanzió befizetése egyéni ízlés dolga, ki erre esküszik, ki arra. Az ételek finomak, ízletesek. Kajáldából van bőséges választék. Az árakra azt mondanám, hogy aki nagyon-nagyon olcsóra számít, az csalódik, aki tisztában van azzal, hogy ez egy tengerparti nyaralóhely, annak olcsó(bb).

Azt mondják, hogy Horvátországnál nevetségesen olcsóbb, ezt sem cáfoni, sem megerősíteni nem tudom, mert nem voltam Horvátországban.

Az árak tavaly óta felmentek, hogy konkrétan az üdülőhelyen mennyivel, ez majd kiderül a beszámolókból, a Bulgáriába non-stop járók szerint kb. 20% az emelkedés.

 

Előzmény: traumreise (19305)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19312
Aranyhomok.... (csak a Neckermann szerint part)
Előzmény: pisti.75 (19307)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19311
Nagyon készülnek:))) Billyt nem lehet cserben hagyni!
Előzmény: Szetka (19309)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19310
Még nem voltam, de ha beírod a baloldali keresőbe, hogy Napospart - kiad egy-két véleményt.... és tavalyi beszámolót.

A szállodasoron nincs kifejezett olyan bolt ahol olcsó kaját be lehet szerezni - de mások mondják, hogy a szállodasor mögött vannak üzletek.....
Félpanzióra befizetni nem érdemes.... egyrészt a kötöttség miatt, másrészt olcsó a kaja - bár nem annyira, mint pl. Szozopolban - de ez kényelmi szempontoktól függ, meg attól, hogy megy-e gyerek veletek....
Szerintem elég egy bőséges reggeli - ebéd kora délután valahol a parton - este meg úgyis mászkáltok vacsora szintén valahol a zsizsikesben...
Előzmény: traumreise (19305)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19309

Ezeregy felől vagyunk, azért. Oda meg már odaértek (nek) az ezeregy helyről. Bár nem tudom, hogy kitart-e a lelkesedés addig. Nem úgy szok' lenni.

 

 

Előzmény: mammamija (19306)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19308
Jó ötlet volt a fénymásolás!!! Csak ne legyen rá szükség!!!
Előzmény: Gaboca54 (19303)
pisti.75 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19307
Jön valaki 10.-én az aranypartra a Hotel Briz-be

mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19306
Naná!!! De látod Bulgáriában jobban össze lehet hozni egy talit, mint a halásztelki borozdában:((( bár a júliusi nem akar alakulni...
Előzmény: Szetka (19302)
traumreise Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19305

Sziastok!

Olvasgatom a fórumot és nagyon sok hasznos információra tettem szert.

Nem hittem volna, hogy egy fórumon ennyi mindenről információt kaphatok...

Aki járt már Naposparton mondjon már el egy-két vélményét(milyen a tenger,megéri e félpanzióra befizetni vagy elég csak reggeli és ott meg megvenni az ennivalót...)

Az infókat előre is köszönöm!

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19304

Nálunk ma is volt egy löket,nem olyan durva mint tegnap, de pont ebédelni mentünk, esernyő alatt is eláztam.

 

 

Euró nálunk 245,- ft.

Előzmény: mammamija (19290)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19303
De le van már írva németül, angolul is, biztos ami biztos.
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19302

Na, ezzel megküzdünk. :-)

 

Javítok:

 

Szekeres István: Szerbia- Bulgária-Görögország 2005. május

 

Na, erre kell kattyintani és akkor lesz a 2008-as. A többi stimm.

 

(Kérjünk valamit Stevietől a reklámozásért????)

Előzmény: Szetka (19300)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19301
Na én nem tudom ,hogy mutogatnám el trombozist és a véghígitást, de most ezt a mondatot szépen kinyomtattam, holnap lefénymásolom több példányban és mindenhova elpakolom, pénztárca , retikül , a párom zsebei, ha kell ő is elő tudja kapni, könyv, strandtáska stb.
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19300

Mamma, magának az útleírásnak nincs konkrét linkje, ezért nem tudsz rá  hivatkozást betenni. Figyeld meg, hogy hiába kattintasz rá, a címsorban a http:... után nem változik semmi, azaz nincs oldalcím.

 

 

Hooondának:

 

Tehát maga a link jó, csak lejebb kell menni, és kereseni a következőt:

 

Szekeres István: Szerbia-Bulgária-Görögország (2003). Ez az eredeti cím, de a frissített példány jön be, azaz:

 

Szekeres István - Stevie: Szerbián, Macedónián át Görögországba - 2008. március

 

 

Előzmény: mammamija (19296)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19299
Azt láttad volna, amikor felborultunk a tengeren és a barátnőm félholtan hevert a parton, én meg elmutogattam a dokinak, hogy cukorbeteg.....(vagy felment neki, vagy le a nagy ijedségtől).... na! az nagy szám volt.
Előzmény: Gaboca54 (19298)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19298
Köszönöm szépen, így már nyugodtan indulok útnak.
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19297
feladom:((((
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19296
Előzmény: hooonda (19291)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19295
tényleg az agyamra ment a meleg. A link-ben keresd meg Bulgáriát...és ott 22 db útleírást találsz.... stevie-ét akartam betenni - de ....
Előzmény: mammamija (19293)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19294
"Állandó gyógykezelés alatt állok, vérhígitót szedek"

Намирам се под постоянно лечение, пия разредители на кръвта.

"Napospart északi részén van a szállodám, hol kell leszállnom, ha megkérném szólna! Előre is köszönöm."

Хотелът ми се намира в северната част на Слънчев бряг, ще ме предупредите ли къде трябва да сляза? Благодаря Ви предварително.
Előzmény: Gaboca54 (19287)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19293
Ne legyél bizonytalan, menj Szerbia felé.

EZT olvasd el!!!
Előzmény: hooonda (19291)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19292

Ahogy leteszem börödjeimet első lesz a netkávézó megtekintése, mert van a szállodában, így amennyiben nem cirill betűs, reméljük nem ,akkor én hamar fogok jelentkezni.De van a Sun Citynek honlapja,én is nem rég találtam meg.

www.hotelsuncity-bg.com

Előzmény: hooonda (19291)
hooonda Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19291
Üdvözlet mindenkinek. Új vagyok a fórumon és Bulgáriában is az leszek, mert még nem voltam. Gabóca54-hez lenne kérésem, hogy hazaérkezése után írja meg, milyen a Hotel Sun City, mert mi is oda megyünk júl. 5-től 1 hétre, autóval. Az utazást Románia felé tervezem, bár a fórumot olvasgatva egyre bizonytalanabb vagyok. Minden jótanácsot köszönettel vennék. Mindenkinek jó nyaralást kívánok.
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19290
Köszi.... láttam a híradóban. Én meg már belepusztulok ebbe a kánikulába, komolyan mondom. Délelőtt volt egy jó kis zuhé, icipici lehűlés - most meg ragyog a nap befele a szobámba (30 fok a hőmérőn az erkélyen, és még nem is süti telibe.. ugyanolyan meleg van, mint tegnap... a levegő áll, mint a rosseb. Nézem is a klímaszerelők honlapját - ha ez így halad muszáj lesz vennem.
Előzmény: Gaboca54 (19289)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19289

Mammamija gratula a 8000-hez !

 

Nekem most vigyáznom sem kellett a vihar elintézte helyettem ,tegnap fennt sem voltam itt cudar világ volt!

Előzmény: mammamija (19253)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19288

Szetka köszi, de talán lefordítják a fiúk, és tán szól a busz jegykezelője, eléggé északon van a szállodám a Lion mellett, ott van a közelbe az Orange diskó 150m, de nem nagyon akarnám végighúzkodni a böröndöt Naposparton tehát talán egy megállót esetleg tudok is gyalogolni, de kmereket nem, így is elég jól dagad a lábam, pedig 2005-ben volt az esemény.

A mondat meg azért kell, mert bármi ér ezt közölni kell mindenkivel,habár nálam lesz a gondozási könyvecském, azt azért egy orvos tán érteni fogja.

Előzmény: Szetka (19285)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19287

Sziasztok!

 

A nagy 8000 felé hajtás közben nem reagáltatok egy fontos hsz-hez így ide másolom újra, ha kélrhetném a fontos mondatot cirillel írva, hogy elhelyezhessem a táskámban./köszönöm/

 

 

Ha már így bennt vagytok a fordításba szeretném ha leírnátok fonetikusan ,hogyan kérjem meg a busz jegykezelőjét, hogy szóljon ,hol kell leszállnom.

 

 

"Napospart északi részén van a szállodám,hol kell leszállnom ,ha meg kérném szólna!

Előre is köszönöm."

 

 

A nagyon fontos mondatomat is h megkérhetném:

 

 

   "Állandó gyógykezelés alatt állok, vérhígitót szedek"

Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19286
Azért nagyon sok oszmán-török átvétel is van.
Előzmény: reckon (19284)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19285

Gabóca, lefordították már a fontos mondatodat?

Ha nem kaptál választ, akkor - szerintem - tedd be mégegyszer, mert lehet, hogy elsikkadtak a fiúk.

 

Amúgy kb. az utolsóelőttinek saccolom a szállodátokat, a Kubán után 1-2 megállóval. Jó, tudom, ezzel nem sokat segítettem, ha nem nagyon tudsz sétálgatni hosszan, akkor egy megálló is sok, de hátha mégis segítettem valamit.

 

 

reckon Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19284
a törökjellegű szavak nem "jövevényszavak", hanem abból erednek hogy a bolgár nyelv nem szláv nyelvként kezdte pályafutását, az ősnyelv ún. török-bolgár volt. szóval a törökösebb szavakat nem átvették, hanem azokhoz vették hozzá a szláv kifejezéseket, amik gyakran elfeledtették az eredeti szavakat, elszlávosodott a nyelv.

szerintem
Előzmény: espatespat (19136)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19283

Szia Tengeres!

 

Köszönöm érdeklődésed, rajta vagyunk, nem könnyű; most éppen visszafelé gombolyítjuk a fonalat, és utólag próbálunk meg javítani az előzményeken, sok minden folyamatban van.

 

El fogom olvasni a beszámolódat, mert érdekel, hiába másik topic. Figyelni foglak. :-)

 

Előzmény: tengeres (19207)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19282
Ja kérem, aki jól nősül!!!!:)))
Előzmény: őrült elmebeteg (19281)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19281
Én nem élek kint, csak aránylag sűrűn járok ki, de ez sörözést nem zárja ki. :-)
Előzmény: gradinar (19247)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19280
gombizsolti is készülődhet már:)))
JÓ UTAT!!!! és várjuk a beszámolót!!!!
Előzmény: sasac (19266)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19279
A magyarázat: ilyen nincs.

Egyébként bolgárul nem beszélők közül sokan esnek tévedésbe egy ügy kapcsán. Bolgár napilapok szoktak közölni a részletes árfolyamokon kívül egy kis árfolyamismertetőt is "euró: x, dollár: x" formátumban, s így közli pl. a tv-híradó is, azonban itt csak a "dollár: x" jelenti azt, hogy egy dollár hány leva, míg az euró rész azt jelenti, hogy egy euró az hány dollár. Az euró-leva érfolyamot nem közlik, mivel ennek értelme nem lenne, hiszen ez 10 éve ugyanaz.
Előzmény: superstar12-13 (19270)
strix Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19278

Sziasztok! Július 2. felében megyünk Bulgáriába két hétre úgy, hogy elrepülünk Szófiába, aztán onnan irány a Rila. Az ország már nem teljesen ismeretlen (tavaly és tavalyelőtt is voltunk), de felmerült bennem, hogy hátha valaki járt azon a környéken, és van valami izgi ötlete, hogy mit lehetne még a hegyeken kívül megnézni. Köszi!

nellly Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19277
Na még egy picit töltöm az oldalt: Szeretnék jó utat, és jó pihenést, mindenek felett jó időt és langy meleg, kellemes tengervizet kívánni a holnaptól nyaralóknak! Vigyázzatok magatokra, és várjuk majd a beszámolókat!
nellly Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19276
Azt azért ezek után már mondanom sem kell, hogy értelem szerűen 1 dollárért nem is kapsz annyi levát, mint 1 juróért!!!!!
Előzmény: superstar12-13 (19270)
nellly Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19275
Na jó, alkudjunk: én 295.-ft-ért is adok! DDDDD
Előzmény: Törölt nick (19272)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19274
eur Euró vétel: 241.00 eladás:244.50
usd Amerikai dollár vétel: 155.00 eladás: 158.00
Előzmény: superstar12-13 (19270)
nellly Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19273
Drága Mammaaaaaa!!!! Gratulálok a kerek számhoz! Tegnap nem jött még össze, pedig itt szobroztam, ma meg tessék! Nem értem rá, csak most, de azért örömmel konstatálom, hogy Tied az érdem, és a hsz is!!!
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19272
Én adok neked 300-ért is dollárt!!!! :)
nellly Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19271
Mi az hogy 1 dollár 350.-ft-ba kerül??? Aranyat adnak hozzá??? Mert igaziból 151.-ft nálunk a vételi ára, épp ma reggel néztem. Nem lehet, hogy elnézted??? Az eurót veszik nálunk 234.-ft-ért. Persze ha mi vesszük, akkor nekünk mind a kettő többe kerül, de nem olyan sokkal.
Előzmény: superstar12-13 (19270)
superstar12-13 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19270

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek hogy ha váltok át dollárt kb 350 forintba kerül egy és azért kb 1.98 levát kapok(az egyik honlapon ezt olvastam) de az euro 245 forintba kerül és állítólag 1.94 levát kapok érte.

És ez valóban így van vagy csak átverés?

Aki már váltott az írja már le légyszíves hogy igaz e vagy sem.

Válaszotokat előre is köszönöm!

mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19269
gombizsolti is készülődhet már:)))
JÓ UTAT!!!! és várjuk a beszámolót!!!!
Előzmény: sasac (19266)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19268
86 nm-es 3-szobás lakás Szófia központjában minimum 140-150 ezer euró, ez is csak akkor, ha nem felújított lakás, azaz ez a 75 ezres ár nyilvánvaló vevőcsalogató becsapás.
Előzmény: mammamija (19264)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19267
GYanítom, hogy ezek ÉPÜLŐ lakások. Ezeknél meg a megadott ár lényegtelen, ugyanis az átadásig az fel szokott menni...
Előzmény: mammamija (19264)
sasac Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19266
Júniusban indulnak:

1) MiZo: június 05-19 Hotel Bellevue Beach
2) qombizsolti: június 05-11-ig (?) Északról támadják Szozopolt:)
3) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
4) viki13: június 08-18-ig Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
5) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
6) jokor: június 15-22-ig Hotel Burgas Beach
7) Gaboca54: június 15-29-ig Hotel Sun City Napospart
8) manonos: június 16-22-ig Hotel Baikal - Napospart
9) redi01: június 18-25-ig Szozopol
10) Márti(Cs): június 18-25-ig Hotel Arzenál
11) Sumse: június 20-26-ig Hotel Madara-23 fő Aranyhomok
12) subbasa: június 21-28-ig Burgas Beach - Napospart
13) Monaco2: június 21-29-ig Hotel Burgas Beach
14) nellly: június 22-29-ig Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
15) CS. Ibolya: június 22-július 06-ig Aranyhomok, Hotel Madara
16) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
17) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak

20) kertészboy június 27 - július 6-ig Napospart - Casa Brava apartmanház
18) pettyusz: június 27-02-ig Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.
19) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 03-10- ig Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: július 03-10-ig Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 05-12-ig Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 05-12-ig Nessebár Beach Süd

5) RékaBetti : július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
6) Budhaman az igazi:július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***

7) Sasac Július 06-16-ig Sozopol
8) Kordina: július 12-19-ig Hotel Bellevue Beach

9) csocso50:július 14-20-ig Kamaka Hotel Biala

10) Pet Shop Boy: július 17- től 2-3 hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
11) Denitm: július 19-26-ig Hotel Bellevue Beach

12) grisin 100: július 19-aug. 2-ig Hotel Bellevue Beach
13) Ad Flexum: július 20-30-ig Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
14) utazo idegen: július 20-aug. 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
15) volvus: július 21-29-ig Hotel Nessebar Süd
16) brigi78: július 21-28-ig Hotel Nessebar Süd Napospart
17) szkriszta79: július 21-28-ig Hotel Burgas Beach

18) Spidee.Fox: Július 23-30-ig Napospart, Hotel Baikal
19) Dugó: július 25-augusztus 04-ig Hotel Zefír Napospart

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78: augusztus03-10-ig Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13-ig Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23-ig Hotel Zornitza, SunnyBeach

5) Piszi1: augusztus 19-27-ig Central Plaza Apartmanház
4) Widus:augusztus 22-29-ig Hotel Andalúzia Elenite

mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19265
Hááááát.... 19 fokosra írták a tenger hőmérsékletét a reggeli hírekben... friss, hogy úgy mondjam.
Előzmény: MACSE (19262)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19264

NEW Luxury Building - Sofia /centre/
FLOOR :2
3 ROOM - 85.92 m2, living room, dining room, kotchen, 2 bed room, 2 balkoni
Price: 73 800 EU
2 ROOM - 88.88 m2,
living room, dining room, kitchen, 1 bed room, bath room, 2 balkoni.
Price: 75 720 EU

(Létezik, hogy az elsőben nincs fürdőszoba????) de még így is olcsóbb, mint Budapesten, ha a nm/árat-t nézzük.

Előzmény: Joseph Bunko (19257)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19263
Köszi Mamma!!!
Igen jól sikerült minden:-))))))))))))))))))))
Az utolsó "felvonás "júni 23-24 még hátra van:-(de remélem jó lesz
MACSE Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19262

Sziasztok!

Mi a helyzet odakinn naposparton?

Lehet fürödni?

Ha valaki tudja válaszoljon.

Köszönettel.

MACSE

Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19261

Nagyon szeretem az ilyen információkat, amelyek így fel-felbukkannak.

Sokkal többet meg lehet belőlük tudni, mint az útikönyvekből, meg az idegenvezetőktől, meg a stb-től.

 

 

Előzmény: stevie wonder (19256)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19260
Mondhatnánk: a lényegre tapintottál.     :-)  :-)  :-)
Előzmény: mammamija (19258)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19259

Pl. az étlapok milyen nyelven vannak? Gondolom - mint nálunk is - jópár ételt nehéz angolra átírni, szerencsésebb ha van alatta pár sor az összetevőkről/elkészítésről.

 

 

A legtobb helyen képes az etlap. Jonehany helyen van magyar nyelvu menu is, de mondjuk az nem feltetlenul sokat segit :-)

 

 

Előzmény: danken75 (19235)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19258
:))) Megragadtam az alkalmat:)))
Előzmény: Szetka (19254)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19257
Tehát akkor most ne vegyek semmit, s várjak?
Előzmény: stevie wonder (19255)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19256

Egy, de bővítik (igaz, lassan).

 

 

Egy fél, de bővítik, hogy egesz lehessen :-)

 

Most a belvarosbol az egyik lakotelep szeleig lehet eljutni. Olyan mintha Pesten a Ferenciek teretol a Pillango utcaig menne csak metro. Aki pont ott lakik, annak aldas, de a legtobb varoslako egyaltalan nem tudja hasznalni.

Előzmény: gradinar (19244)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19255

Nem zajlott lett, mert még zajlik. Csak az a gond, hogy már magasabbak az árak Budapestnél, s mennek tovább.

 

 

Epp a multkor ult mellettem a repulon egy nagy nemzetkozi ingatlanfejleszto szofiai munkatarsa, es panaszkodott, hogy nagyjabol itt a tortenet vege. Az arak lefele indultak (es ez nem atmeneti hullamzas, hanem tendencia), sok az elad(hat)atlan ingatlan. Az irodapiac megy es menni is fog egy darabig, mert ott oriasi az elmaradas, es lesz egy-ket latvanyosabb kozepulet is (bevasarlokozpontok, tobbnyire), de a lakocelu ingatlan arszinvonala tul van a csucson.

 

Egyebkent csak a "budget" kategoriaban dragabb Szofia Budapestnel, mert az ilyen pici, lakotelepi garzonok tenyleg meghokkento aruak, de a kozepkategoria mar olcsobb. Ez azert van, mert Szofianak oriasi az elszivo hatasa, rengeteg fiatal koltozik fel, es nekik ezek a legolcsobb (bar relative draga) ingatlanok jelentik az egyetlen megoldast, igy ott eros a kereslet. De 2000 EUR feletti negyzetmeteraron nem igazan lehet semmit eladni.

 

Az igazi ingatlanpiaci durvulas Belgradban van, ahol a budapestihez kepest tenyleg masfel-ketszeres arak vannak.

 

 

Előzmény: Joseph Bunko (19236)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19254

Phűűűűűűűűűűűűűűű, de izgultam.

 

GRATULÁLOK!

 

Előzmény: mammamija (19253)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19253
8000!!!
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19252
99
Előzmény: Szetka (19251)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19251

Mamma! Írjál még.

Még és még.

Már előkészítettem a jutalmat.

Előzmény: mammamija (19250)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19250
:)) Viszont az euro nem akar az istennek sem lejjebb menni.... 244-245 a két váltónál amit te mondtál.
Előzmény: Szetka (19249)
Szetka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19249

Jujj, már nagyon éles. Visszafogom magam!

Megígértem.

(Sőt, már ez is túlzás).

Előzmény: mammamija (19248)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19248
Szetkaaaaaa! Gyere lőni!!!!:)))
gradinar Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19247

Meg kéne ezeket beszélnünk egy sör mellett, valamilyen élhetőbb részén a városnak...

G.

Előzmény: őrült elmebeteg (19237)
gradinar Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19246

Szófiában túl nagy a kereslet, a bankok meg ontják a hiteleket.

Azt azért tudni kell, hogy itt semmilyen állami támogatás nem létezik, ami a keresletet-kínálatot torzítaná.

G.

Előzmény: Joseph Bunko (19236)
gradinar Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19245

Itt (Szófiában) nem, de az előrejelzés szerint fog.

Reggel a rádióban azt hallottam, hogy a tengerparton ma max 20 fok lesz.

G.

Előzmény: mammamija (19240)
gradinar Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19244

Egy, de bővítik (igaz, lassan).

G.

Előzmény: mammamija (19242)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19243
1.
Előzmény: mammamija (19242)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19242
Szófiában amúgy hány metróvonal van???
Előzmény: őrült elmebeteg (19237)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19241

G.Andi!
:)))) Gratulálok!!! Biztos jó, ha így örülsz:))))

 

tengeres! Azt hittem hogy Ulcinj a célpont, onnan meg semmi.... de jó, hogy mentek máshova is. (Az ostrogi kolostort ki ne hagyjátok ha mód lesz rá elmenni) - a szaktopikban beszámolsz remélem!!!

Előzmény: G.Andi (19230)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19240
Szakad a zeső.....
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19239
Előzmény: Törölt nick (19214)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19238

Szép napot mindenkinek:)))

 

MiZo már teker valahol:)))

 

redi01!

 

Ha megnézed a Robinson Tours honlapját ott is vannak fakultatív kirándulások, csak nem ők, hanem a kintiek szervezik. Szerintem a telepített idegenvezetőnél kell érdeklődni ha csoportosan szeretnétek menni.....

Náluk Neszebar, Roporamo folyó, Várna, bolgár est szerepel a honlapon. Hívd fel az irodát még itthonról mit mondanak....








Előzmény: redi01 (19234)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19237
majd kipukkad ez a lufi is...

kezd élhetetlen lenni Szófia...

reggelenként már a lakótelepi kis utcából sem tudok kikanyarodni a rengeteg autótól...
Előzmény: Joseph Bunko (19236)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19236
Nem zajlott lett, mert még zajlik. Csak az a gond, hogy már magasabbak az árak Budapestnél, s mennek tovább. Egyszerűen Szófiában túl nagy a kereslet, a bankok meg ontják a hiteleket.
Előzmény: mammamija (19185)
danken75 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19235
köszi a sok tanácsot, ööö kissé elbizonytalanodtam így az orosszal kapcsolatban. Bár mivel nem igazán használom, inkább az angol jobban megy. De gondolom azt is inkább a fiatalabbak beszélik és inkább a szállodákban. Mi pl. 4*-os szállodába megyünk, gondolom ott azért beszélik az angolt. Pl. az étlapok milyen nyelven vannak? Gondolom - mint nálunk is - jópár ételt nehéz angolra átírni, szerencsésebb ha van alatta pár sor az összetevőkről/elkészítésről. Bár én mindenevő vagyok és azt is hallottam h a bulgár gasztronómia eléggé nívós...

D75
Előzmény: Joseph Bunko (19099)
redi01 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19234
Irtad ezeket a Fakultativ programokat azt szeretném kérdezni:hol lehet ezekre majd jelentkezni? minden szállodában?? vagy csak egy helyen? Mi Szozopolban leszünk.Mi még nem voltunk Bulgáriában ,ezért vagyok ilyen értetlen. Köszönöm!
Előzmény: mammamija (19198)
tengeres Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19233
Szia Andi!
Sikeres fürdőruci vásárlást, de még sikeresebb nyaralást kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: G.Andi (19230)
gradinar Creative Commons License 2008.06.04 0 0 19232

állítólag nagyon szép

Hát egészében annyira azért nem, sőt. Van egy híres mecsete és néhány megmaradt török háza, továbbá érdemes ellátogatni a Kossuth-házba, de ennyi. Szerintem külön fakultatív programot nem ér meg a tengerpartról.

Ha város, akkor már Plovdiv, Koprivstica, Melnik vagy Veliko Tarnovo.

G.

Előzmény: babi15 (19222)
Kordina Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19231

Nagyon jó utat, szép élményeket Mizó! Gondolunk rátok! Biztosan jó lesz! :)

Előzmény: MiZo72 (19226)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19230
Szetka Drága köszönöm ,remélem minden jó lesz:-))))))Addig meg csak "beszélünk" még.

Mizo! Nektek nagyon szép időt kívánok és jó utat!!

Tengeres!Biztosan jó lesz ati nyaralásotok is nagyon szép helyre mentek:-)
Remélem semmi gubanc nem lesz.Ha addig nem írnánk mivel mi 15-én jövünk nektek is csodás nyaralást kívánok:-))))

Mamma!Ma tudtam meg az eredményeim:-))))
Fürdőrucit még mindig nem vettem,holnap rálépek a témára:-))))))
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19229
ez két kép nagyon egyszerre sikerült
Előzmény: utazo idegen (19227)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19228
nektek nagyon jó útat és nagyon jó időt sok pihenést
Előzmény: MiZo72 (19226)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19227
akkor jó éjszakát mindenkinek
Előzmény: nellly (19225)
MiZo72 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19226

Reggel indulunk!

Gondoljatok ránk! Amint tudok jelentkezem.

nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19225
Jó éjt! Majd Utazótól kapunk egy szívmelengető képet ide, ugye???!!! Ahogy szoktuk, tudod!!! DDDD Köszi!!!
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19224
Utazási irodától is függ, hogy hova szerveznek. Itt találod lejjebb ezen az oldalon a fakultatív programokról egy kis összesítőt, ízelítőt.
Előzmény: superstar12-13 (19223)
superstar12-13 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19223

Sziasztok!

Aki járt már Naposparton az mondja már el légyszives hogy milyen fakultatív programok indulnak és melyik az ami szerinte kihagyhatatlan.

Válaszotokat előre is köszönöm!

babi15 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19222
Település, állítólag nagyon szép!
Előzmény: nellly (19219)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19221
Megtaláltam, megkerestem, sőt, még egy 4 szobás eladó házat is találtam 22500 juróért... DDDD
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19219
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztató adatokat. AZ a Shumen település, vagy más??? Bocs, ha nagyon szőke vagyok!!!
Előzmény: babi15 (19213)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19218
Ha esetleg magyar tapasztalatot szerettél volna, és ezeket már megnézted, akkor bocsi, csak ennyit tudtam segíteni. Tudod, nagyon sok szálloda van, de hátha valaki tud ebben is segíteni Neked.
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19217
Az előző hsz Neked szólt, csak elfelejtettem kattintani. Ugyan angolul van, de szerintem érthető. Pl. a buszmegálló 200 m-re van, meg ilyesmi. Légkondis szobák... stb. Nem teljes az angol tudásom, de ha beírod a google-be a keresőbe a szállodád nevét, én ezt csináltam, akkor kidob Neked egy csomó linket, és azokra rákattintva egyenként végignézheted őket. Sok sikert!
Előzmény: Törölt nick (19214)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19216
http://en.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=3780
én ugyan linket ide nem tok betenni, de ezt találtam , ha bemásolod a szállodáról....
Briro Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19215
Szép jó napot mindenkinek!

Jelentem vonatjegy megvan (nagy nehézségek árán, brrrr), hátralék Neckermannak befizetve, egy hónap múlva már lógatom a lábam a Fekete-tengerben:)
Gyerekek hepatis a+b ellen beoltva, mi ugyan nem, de csak nem lesz bajunk. Agyam semmi, de mintha írta volna valaki, hogy drágák a pelenkák kint? Ez így van, mert a Libero egy bőrőndöt kitesz.....Tegnap vettem még elektromos szúnyogriasztót, biztos, ami biztos, de nagyjából már minden meg van. Ja, még ez a medúzacsípés elleni szer kell, meg a gyerekeknek gyógyszert íratni.

Nozoduo és a többiek!
Remélem azért egy koccintás erejéig összejövünk a Nessebar Beach-ben!!!

Na, ezeket jól esett leírni, ha még infótartalma nagyon nincs is:):)

babi15 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19213

Nellly!

A Neckermanntól kaptam a tavalyi fakultatív kirándulások árait, mivel nem tudok angolul, így bemásolom ( a második szám gyerek ár és levában  van):

Kaliakra                 35/20

Nessebar+lunch    57/29

Nessebar-lunch     47/24

Shumen                 82/42

Delphinarium         45/30

Jeep Safari            84/43

Varna city tour       45/25

Kamchia River         64/32

Waldfest                 54/28

Yacht & Jeep           99/50

Fishing                    45/25

Boat trip                  39/20

Varna shopping       19/15

Quads                      69

Előzmény: nellly (19196)
tengeres Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19212
A várnai programot tavaly nagyon lehúzták, azért nem is mentünk. Önállóan kellett volna menni inkább, mint szervezetten. Így meg nem mertünk.
Előzmény: mammamija (19198)
tengeres Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19211
Miért van ott a "csak"?
Az a jó, nem? Amúgy meg ide visz a busz. Onnan is lehet keletre-nyugatra (északra) menni. (megyük is)
Előzmény: mammamija (19178)
tengeres Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19210
Csak szépen lassan, mert megint beleesünk a csapdába, és pillanatok alatt elmúlik a nyaralás! (fúj de utálatos vagyok!!!!)
Előzmény: G.Andi (19174)
csocso50 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19209
Amint látom már ez az oldal nem megy annyira mint az elején.
tengeres Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19208
Ma azt is beszereztem, de ott is van rakija. Jól tudom?
Előzmény: nellly (19167)
tengeres Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19207
Szia Szetka!
Hát írtam, hogy itt vagyok, de inkább csak akkor szólalok meg, ha van mit hozzászólnom. Most már talán nem leszek annyira feszült a vágyakozástól.
Nem utazási irodával, hanem egyesülettel, de idegenvezetővel megyünk.
Tenger az nagyon-nagyon fontos, de van egy titkunk, amit most elárulok. Megfertőzödtünk! A balkán, a keleti kultúra, a nép, a zenék, a gondolkodásmód annyira más, mint nálunk.(és ezredszerre hangsúlyozom, hogy ez a tavalyi élmények ellenére is igaz!) Nincs harag, nincs rossz szájíz, szeretjük Bulgáriát !!!

ui: Most már több idő telt el, remélem anyukád egészen jól van!!!
Előzmény: Szetka (19164)
tengeres Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19206
Június 16-tól, tíz nap lesz. (már csak 12 nap!!!!!!!!!!)
Előzmény: G.Andi (19163)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19205
Igen Kriszta, nálunk is ennyi. De ez sok, akkor inkább viszek jurót, oszt jó napot!! DDDD
Előzmény: kriszta31 (19204)
kriszta31 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19204
Sziasztok ma én is kifizettem a teljes összeget:-)) még 27 nap és indulunk!! leva a mai napon 139ft Szekszárdon. már ahol foglalkoznak vele.
almostsaint Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19203
Sziasztok!

Bocs, de még mindíg a szálláskereséssel bajlódom!
Amit most néztem, oda sajnos elfogyott a hely!

Nem tudjátok véletlenül hol lehetne lefoglalni különálló pl. családi házaknál kiadó apartmant? Mert ahogy nézem, a legtöbb ilyen apartmantelepnél előre kell kifizetni az egész összeget!

Köszi a segítséget
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19202
:)))
Előzmény: nellly (19200)
Sonee07 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19201
Köszi a választ, remélem nem kell nagykabát :-) Alig várom már, hogy menjünk :)
Előzmény: Szetka (19176)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19200
Mamma! Mondtam már, hogy Te 1 tündér vagy???!!! Nagyonnnnnnn köszönöm.... 1 szavam sem lehet, de nincs is!!!DDDD
Előzmény: mammamija (19198)
nozoduo Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19199
Én tegnap voltam bent az árkád irodában.Elővették a tavalyi árakat.Szerintem sokkal drágább mint az összes többi irodánál.Ráadásul némelyiknél csak német német nyelven.Amit kinéztem Isztambult busszal 1 éj szállás 4 főre 89000 autóval ugyan úgy a neckermannon keresztűl 2 éj 65 000 ft.
Előzmény: nellly (19196)
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19198

Bulgária
Fakultatív programok

VÁRNA:


Egész napos kirándulás a bulgáriai Fekete-tenger legnagyobb városába. Reggeli után utazás Várnába, városnézés s a Szent Bogoroditsa, a Szent Szűznek épített templom megtekintése. Ezt követően látogatás a várnai delfináriumban, majd szabadidő a városban, ahol lehetőség van sétálni, ebédelni vagy vásárolni is.

BALCHIK


Indulás a szállodából ebéd után a félnapos kirándulásra, melynek során látogatás a Tenha Yuva (Csendes rejtekhely) kastélyhoz, mely Mária, román királynő nyári rezidenciája volt és a Szófiai Egyetem Botanikus kertjéhez: tündérmese a színekről, illatokról és a számos virágfajtáról, bokrokról és fákról a világ legfestőibb részeiről, majd szabadidő a városban egy kis sétához.

NESZEBAR ÓVÁROSA


Egész napos kirándulás Neszebarba, mely a sziklás, tengerből kiugró, festői Neszebar-félszigeten fekszik. Neszebar egyike Európa legrégibb városainak. Építészetileg, történelmileg és régészetileg védett terület. Városnézés, majd látogatás a X.-XI. századi Szent István templomban, mely híres a jó állapotban megőrzött falfestményeiről. A szabadprogram keretében lehetőség van egy ebéd elköltésére és sétára a városban. Visszaérkezés a szállodába vacsorára.

VELIKO TARNOVO


Reggeli után egész napos kirándulás a XII.-XIV. századi Bolgár Királyság pompás fővárosába. A történelmi hegyekben (Sveta Gora, Tsarevets, Trapezitsa és sok más), a Yantra folyó által körülvéve, rendkívül festői környezetben fekvő város a bolgár államiság szimbóluma volt, s minden sarka egy darabka történelem. Városnézést követően látogatás a Tzarevets erődhöz, majd szabadidő a városban, mely során lehetőség van sétára, ebéd elköltésére vagy vásárlásra. Visszaérkezés a szállodába vacsora előtt.

ALADZHA SZIKLAKOLOSTOR


Félnapos kirándulás az Aladzha sziklakolostorhoz. Indulás a szállodából ebéd után a 20 m-rel a tengerszint felett fekvő, sziklába vájt kolostorhoz. Az épségben maradt épületek és a szerzetesek celláinak megtekintését követően látogatás a kápolnában, ahol középkori, XIV. századból megőrzött falfestmények láthatóak.

Előzmény: nellly (19196)
sumse Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19197
9 hasonló korú gyerek van a társaságban,mint a fiaid.
Előzmény: CS. Ibolya (19171)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19196
Megkérdeztem a N...mannt, hogy milyen fakultatív utakat szerveznek Bulgáriában, és mennyiért. Azt válaszolták, hogy még nem tudják, most kötik a szerződéseket. Tök jó! Én meg már izgulok, hogy hova lehetne velük és hány juróért, meg mit érné meg saját szervezésben bérelt autóval megskubizni. Valahol olvastam anno, hogy itt leírták egyes okoskák, mit érdemes megnézni, ha van kedve és ideje a fáradt utazónak. Esetleg megköszönném, ha valaki csak úgy, tudná a hsz-t.... Bár már van 2 útikönyvem, de az egyébb teendőim miatt még nem értem rá. Na meg a zabszem még nem mozog...DDDD
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19195
MiZo és qombizsolti már lázban éghet:)))) G.Andi meg már tavaly óta:))))
Előzmény: nellly (19192)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19194
Na még én folyok a csapból: néztem a Neckermann füzetét csak úgy, és azt látttam, hogy az Iberostar szállodát ők NNNN - nel jelölték, a bolgárok meg 3* csillagosnak minősítették. Nekik nem jó annyira mint a Neckermann-nak???
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19193
nem csak olvas vissza a másik topikban,csak ennyi.
Előzmény: Joseph Bunko (19177)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19192
Szóval:
tavaly május 4.-én 14 fő volt az indulós
május 22.-én 22 fő volt "
Pont 1 éve: VI.hóban 10 fő, VII. hóban 7 fő VIII.hóban 7 fő... ma meg kedd van...DDD hihihi... ez pojén volt!!!
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19191
Nálam is nagyon lassú az index.....
Előzmény: nellly (19188)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19190
próba ismét

na most???
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19189
höhö:)) majd az utolsó négy! Az megy majd ólomlábakon!!!
Előzmény: nellly (19186)
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19188
Nem tok, SOS!!!! HOgy kell????
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19187
Csak próbálok új sort kezdeni, ha sikerül....<br>DDDD
nellly Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19186
Anyám borogass! MÁr csak 18 nap, és ...... DDD El sem hiszem!!!! DDDD
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19185
:) Akkor náluk is lezajlik lassan az ingatlanbumm, ami nálunk 1990-ben volt.
nickcsere volt????
Előzmény: Törölt nick (19184)
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19183
:))
jaja, 245... de még változhat ugyebár...
Viszont tegnap láttam valamelyik csatornán egy érdekeset... egy angol ingatlanbefektető házaspárról szólt, akik szófiai lakásokat nézegettek. Végül három közül választottak, egy két hálószobás, szuperül berendezett, hatalmas erkélyes, hegyre néző lakást 85 ezer fontért. (amit bérbe adnak majd évi 6500 fontért). Nagyon klasszakat építenekek a bolgárok, igényes kivitelezéssel. Érdekes volt bebarangolni Szófiát - vannak olyan negyedek benne melyek tök párizsi hangulatúak.... Aztán azt is mondták, hogy nagy az érdeklődés a bolgár ingatlanok iránt... és érdekes módon nem a tengerpartot célozták meg, hanem Szófiát.
Előzmény: Szetka (19181)
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19182

Na kijavítom mán ezt a listát:)) hogy a sorrend is jó legyen..... tavaly ugyanennyien voltunk vaj'h??? lusta vaok visszamenni.

Júniusban indulnak:

1) MiZo: június 05-19 Hotel Bellevue Beach
2) qombizsolti: június 05-11-ig (?) Északról támadják Szozopolt:)
3) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
4) viki13: június 08-18-ig Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
5) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
6) jokor: június 15-22-ig Hotel Burgas Beach
7) Gaboca54: június 15-29-ig Hotel Sun City Napospart
8) manonos: június 16-22-ig Hotel Baikal - Napospart
9) redi01: június 18-25-ig Szozopol
10) Márti(Cs): június 18-25-ig Hotel Arzenál
11) Sumse: június 20-26-ig Hotel Madara-23 fő Aranyhomok
12) subbasa: június 21-28-ig Burgas Beach - Napospart
13) Monaco2: június 21-29-ig Hotel Burgas Beach
14) nellly: június 22-29-ig Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
15) CS. Ibolya: június 22-július 06-ig Aranyhomok, Hotel Madara
16) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
17) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak

20) kertészboy június 27 - július 6-ig Napospart - Casa Brava apartmanház
18) pettyusz: június 27-02-ig Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.
19) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 03-10- ig Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: július 03-10-ig Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 05-12-ig Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 05-12-ig Nessebár Beach Süd

5) RékaBetti : július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
6) Budhaman az igazi:július. 06-13-ig Sozopol, Hotel Kalisto***
7) Kordina: július 12-19-ig Hotel Bellevue Beach

8) csocso50:július 14-20-ig Kamaka Hotel Biala

9) Pet Shop Boy: július 17- től 2-3 hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
10) Denitm: július 19-26-ig Hotel Bellevue Beach

11) grisin 100: július 19-aug. 2-ig Hotel Bellevue Beach
12) Ad Flexum: július 20-30-ig Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
13) utazo idegen: július 20-aug. 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
14) volvus: július 21-29-ig Hotel Nessebar Süd
15) brigi78: július 21-28-ig Hotel Nessebar Süd Napospart
16) szkriszta79: július 21-28-ig Hotel Burgas Beach

17) Spidee.Fox: Július 23-30-ig Napospart, Hotel Baikal
18) Dugó: július 25-augusztus 04-ig Hotel Zefír Napospart

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78: augusztus03-10-ig Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13-ig Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23-ig Hotel Zornitza, SunnyBeach

5) Piszi1: augusztus 19-27-ig Central Plaza Apartmanház
4) Widus:augusztus 22-29-ig Hotel Andalúzia Elenite


Na!

:)

Szetka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19181
Elkezdett most felfelé menni az euro. Ahol tegnap 243 volt, ott most 245.
Szetka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19180

Sziiiijjjjaaaa!

 

Aranyos vagy, de csak egy kis eltűnésre gondoltam, úgy 7950 és 7999 között  :-)

utána - 8000-re - visszajövök :-) :-) :-)        [Vicceltem].

 

Úgy emlékszem, hogy weszternék 2 hétre mentek, és autóval, egyhamar nem ír beszámolót.

 

Előzmény: mammamija (19179)
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19179

Vagyok:)) Nagyon bírtam, hogy a "fiaink" is lendítenek a topikon:)))

Szetka! Necsinád!!!!! Inkább neked adom a nyócezret!!!!!

 

western! Még ott vagy???? Nincs internet??? Mikor jössz hazafele????

Előzmény: Gaboca54 (19156)
mammamija Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19178
:)) Nyaúúúú, jó hely az Ulcinj, csak nagyon délen van.....remélem megnéztek más helyet (helyeket) is.
Előzmény: tengeres (19149)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19177
Nemsokára megyek el végleg, mert már készül az új nickem... :-)
Előzmény: utazo idegen (19172)
Szetka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19176

Szia!

 

G. Andi már többször volt ebben az időszakban Bulgáriában. Nem panaszkodott sem az időre, sem a vízre. Majd biztos jön és megerősít.

Előzmény: Sonee07 (19169)
Szetka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19175

Andi!

 

Ha addig nem "találkoznánk", akkor kellemes időtöltést és jó utat kívánok nektek.

 

Előzmény: G.Andi (19174)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19174
Szetka!
Tűkön???Százas szögeken!!!:-)))))))))))

Márcsak 3at kell csicsikálnom és indulunk:-)))))))))))))))
Előzmény: Szetka (19164)
budhaman_az igazi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19173

SOZOPOL...MÉG.. 32 nap
nagyonn nehezen telik az időőőő :-((((
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19172
Nagyon buzgolgotsz!!!!
Előzmény: Joseph Bunko (19097)
CS. Ibolya Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19171
az frankó,mert tavaly a naposon mikor voltunk 1 család volt és van egy 19 és egy 12 éves fiam a nagyobbik szeret ismerkedni és a jó bulikba benne lenni,de akkor a külföldiek nem mutattak rá hajlandóságot.végül is ez sem gond,mert feltalálták magukat,csak jobb a buli több emberrel.üdv
Előzmény: sumse (19154)
CS. Ibolya Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19170
előszőr is azért,mert több a külföldi mint a magyar,másodszor meg nem a világunk a koszos víz és az ottani drágaság.2szer voltunk elég is volt belőle.
Előzmény: stevie wonder (19150)
Sonee07 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 19169

Sziasztok, mi is szombaton repülünk Bulgáriába, egy hétre a Hotel Burgas Beach-ben szállunk meg, egy kicsit aggódom az időjárás miatt, az időjáráselőrejelzés szerint 20-22 fokra lehet számítani. Tud valaki erről bővebbet? Ilyenkor van azért fürdőidő Bulgáriába?

 

Köszi Sonee07

nellly Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19168
Hű tényleg, most látom, milyen gyorsan eltelt az idő.... Akkor majd visszafogjuk magunkat, bár nem csak tőlünk függ.....
Előzmény: Szetka (19166)
nellly Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19167
Mi egy pár éve voltunk Montenegróban a tengerparton. Budván ha jól emlékszem, de nem nagyon akarok rá emlékezni. Én, aki állandóan hasmarsos vagyok mindentől, tök jól voltam, de a társaságban (szervezett jó kis csapat volt 41 fővel) 25-30 fő olyan beteg volt, hogy csak kókadoztak, meg ingajáratban voltak az illemhely és az ágy között. Még szegény apjukom is beteg lett, a hazaút is borzalmas volt. A tenger vizéből ő sem ivott, vizet nem ivott, szóval nem tom, mi volt az oka, és fürödni én is fürüdtem. Bár a víz ...... sok mindent vitt a parton magával..... jobb nem is beszélni róla. Nem elrettentés akart lenni Tengeres, csak vigyetek gyógyszert magatokkal... Inkább ne kelljen....
Szetka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19166

Mamma!

 

Tényleg légy résen, jön a 8000. Megígérem, 7950 után befogom a ......-at, nehogy megint rosszul lépjek. :-)

 

 

nellly Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19165
Kár, hogy nem olvastál vissza, mert kérdeztem a hét végén, hogy hol vetted, mert a kis menyem ott tanul, és vetetnék vele egy keveset, ha nem tudok hirtelen váltani juróból át. Oszt apjuk meg éhezik, szomjazik az all. incl. mellett..... DDDD Mert ugyi nem tom, mikor kapunk szobát hajnalban??
Előzmény: csocso50 (19137)
Szetka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19164

Szia Tengeres!  :-)

 

Sejtettem, hogy itt vagy és olvasol. Szívből örülök, hogy mégis sikerült.

Az se baj, ha nem Bulgária.

 

A lényeg úgyis a tenger (ugye?), meg a pihenés, meg a kikapcsolódás.

 

Azért írhatnál pár szót róla, ide belefér. (1 hét? 2 hét? 10 nap? Mikor? Stb.)

 

Emlékszem, izgultunk érted tavaly rendesen, s tessék már megint ottantájt vagyunk, hogy várjuk a beszámolókat.

 

G. Andi már tűkön ül. :-)

 

 

 

 

Előzmény: tengeres (19149)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19163
MONTENEGRÓ!!!!
MIkor indultok????
Előzmény: G.Andi (19162)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19162
Szia Tengeres!
Azért néha (gyakrabban) te is hozzánk szólhatnál:-)
Bizony mindjárt nyaralunk:-)))))

Az hol van az az Ulcinj??
Előzmény: tengeres (19149)
viki13 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19161
Sziasztok.
Ma vettem eurot  243 ft-ért a Gold Change pénztváltónál a Ferencz Krt.Ha az internetes oldalra hivatkozol,akkor olcsóbb az euró.
Én reggel utazom törökországba.De ha szombaton hazajöttem még benézek hozzátok.Vasárnap meg indulunk Bulgáriába.
grisin100 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19160
Szerintem euval jobban jársz
Előzmény: csocso50 (19137)
nozoduo Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19159
Kifizettem 30 nap múlva indlás.Látom leszünk egy páran a  júli elején a Nessebár Beach Südbe ill mellette a Hotel Burgasba.
tengeres Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19158
ezen is hasonló
A 20 fok is jobb,mint a 18, de hidd el, egy hét alatt tavaly 2-3 fokot is tudott emelkedni.
Na most én biztatlak, úgy, mint engem Stevie tavaly, de nem lesz rossz az tuti!!
Előzmény: Gaboca54 (19155)
tengeres Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19157
Faliminderit Stevie!
Előzmény: stevie wonder (19151)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19156

Mammamija!

 

Látogass ám ,mert húzúnk rendesen a 8000 felé!

Előzmény: mammamija (19131)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19155

Én most aztán nem értem a vízhőfokot, mert én a vetteronline.de nézem és ott Burgasnál visszament 18°C, Albena északabbra van jóval és ott meg 20°C-21°C,mi történt Burgasnál hűtik??????????????

Előzmény: tengeres (19148)
sumse Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19154
25 magyarral biztos fogsz, mert mi annyian megyünk oda ahova ti.
Előzmény: CS. Ibolya (19146)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19153
Ezt mért nekem irod ? Én is kint éltem Bulgáriában. Én is tisztában vagyok vele.
Előzmény: Joseph Bunko (19111)
kertészboy Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19152

Júniusban indulnak:

1) MiZo: június 05-19 Hotel Bellevue Beach
2) qombizsolti: június 05-11 (?) Északról támadják Szozopolt:)
3) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
4) viki13: június 08-18 Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
5) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
6) jokor: június 15-22 Hotel Burgas Beach
7) Gaboca54: június 15-29 Hotel Sun City Napospart
8) manonos: június 16-22 Hotel Baikal - Napospart
9) redi01: június 18-25 Szozopol
10) Márti(Cs): június 18-25 Hotel Arzenál
11) Sumse: június 20-26 Hotel Madara-23 fő Aranyhomok
12) subbasa: június 21-28 Burgas Beach - Napospart
13) Monaco2: jún.:21-29 Hotel Burgas Beach
14) nellly: június 22-29 Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
15) CS. Ibolya: június 22-július 06 Aranyhomok, Hotel Madara
16) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
17) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak
18) pettyusz: június 27-02. Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.
19) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd

20) kertészboy június 27 - július 6. Napospart - Casa Brava apartmanház

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 3-10 Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: Július 3-10 Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 5-12 Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 5-12 Nessebár Beach Süd
5) Kordina: júl. 12-19 Hotel Bellevue Beach
6) Denitm: júl. 19-26 Hotel Bellevue Beach
7) Ad Flexum: július 20-30 Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
8) utazo idegen: július 20-augusztus 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
9) volvus: július 21-29 Hotel Nessebar Süd
10) brigi78: júl. 21-28 Hotel Nessebar Süd Napospart
11) szkriszta79: júl. 21-28 Hotel Burgas Beach
12) grisin 100: július 19-aug. 2 Hotel Bellevue Beach
13) Pet Shop Boy: Július 17- től 2-3. hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
14) Dugó: július 25-augusztus 04. Hotel Zefír Napospart
15) csocso50:július 14-20 Kamaka Hotel Biala
16) RékaBetti : július. 06-13 Sozopol, Hotel Kalisto***
17) Budhaman az igazi:július. 06-13 Sozopol, Hotel Kalisto***
18) Spidee.Fox: Július 23-30 - Napospart, Hotel Baikal

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78:Auusztus03-10 Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13 Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23 Hotel Zornitza, SunnyBeach
4) Widus:augusztus 22-29 Hotel Andalúzia Elenite
5) Piszi1:augusztus 19-27 Central Plaza Apartmanház

Előzmény: Spidee.Fox (19096)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19151

(Ulcinj)


 

Akkor gyakorold a "Faliminderit" es a "Gesuar" kifejezeseket. Koszonom es Egeszsegedre albanul :-)

 

(Ulcinj lakossaganak tulnyomo resze alban.)

Előzmény: tengeres (19149)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19150

Remélem sok magyarral találkozunk majd

 

 

Akkor miert nem a Balatonra mentek?

Előzmény: CS. Ibolya (19146)
tengeres Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19149
Szia Mammamija (G.Andi, Szetka)!!

Továbbra is lelkesen olvaslak benneteket, és a többieket.
Szurkolok, hogy mindenkinek szép nyaralása legyen.


A last minute nekem is bejött, de nem Bulgáriába, (sajnos) és tényleg nagyon jó áron.
(Ulcinj)
Előzmény: mammamija (19131)
tengeres Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19148
Előzmény: manonos (19095)
budhaman_az igazi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19147
hello
itt megtalálod a választ a saját kártyád díjjairól

http://www.bankkartya.hu/

Előzmény: gyengecsaba (19143)
CS. Ibolya Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19146
Mi a City Star kedvezménnyel megyünk vonattal, közvetlen járat Bp Keleti- Várna.
már nállunk is vannak a helyjegyek és a hálókocsi jegyek is oda vissza
Remélem sok magyarral találkozunk majd
Előzmény: nellly (19134)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19145
a fontos mondatot ,ha lehet írottan is,hogy elhelyezhessem a táskám különböző helyein.
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19144
Többen leírták itt már ,hogy 1euró., ha OTP csoporthoz tartozó DSZK automatából veszel  fel , és OTP-s a kártyád.
Előzmény: gyengecsaba (19143)
gyengecsaba Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19143
Üdv!
Próbáltam rákeresni, de nem találtam információt. Euró automatából történő pénzfelvételkor nagyjából mennyi kezelési költségre lehet számítani?
Köszi
Előzmény: Degeczi (18985)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19142

Ha már így bennt vagytok a fordításba szeretném ha leírnátok fonetikusan ,hogyan kérjem meg a busz jegykezelőjét, hogy szóljon ,hol kell leszállnom.

 

 

"Napospart északi részén van a szállodám,hol kell leszállnom ,ha meg kérném szólna!

Előre is köszönöm."

 

 

A nagyon fontos mondatomat is h megkérhetném:

 

 

   "Állandó gyógykezelés alatt állok, vérhígitót szedek"

gradinar Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19141

Szlovákul "studený", fonetikusan "sztugyení" - hideg

Oroszul студёный, de ritkán használják.

Szépek a szláv nyelvek.

G.

Előzmény: espatespat (19133)
gradinar Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19140

Az egyetemen volt egy kivalo professzorunk, Dr Rot Sandor (Rakosi Matyas occse, de ez nem lenyeges), aki osszehasonlito szlav nyelveszetet (is) tanitott (nekem speciel ó-angolt), most biztos szivesen beszallna :-)

COOL!!

G.

Előzmény: stevie wonder (19135)
gradinar Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19139

Studeny potok = Tar-patak (Tátra!).

Azaz studeny = tar?

(tréfa volt, na, ha már nyelvészkedünk)

G.

Előzmény: espatespat (19133)
csocso50 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19138
Sziasztok!

Van egy jó hírem.Ma Pécsen meghozták a levát amit pénteken rendeltünk és ugyanabba az árba kaptuk meg ma is mint pénteken 128ft.De 100-as a legisebb nincs kisebb nekik.A többi váltónál 139ft-ért lehet venni.!
csocso50 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19137
Sziasztok!

Van egy jó hírem.Ma Pécsen meghozták a levát amit pénteken rendeltünk és ugyanabba az árba kaptuk meg ma is mint pénteken 128ft.De 100-as a legisebb nincs kisebb nekik.A többi váltónál 139ft-ért lehet venni.
espatespat Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19136
Visszatérve a nyelvészkedésre, ami a bolgár nyelvet illeti:

mint mondottam, anyanyelvi szinten beszélem a szlovákot, és mivel a szlovák is szláv nyelv, azért van némi hasonlóság kozottuk. Namármost még azelott, ahogy eldontottuk volna, hogy Bulgária lesz idén a cél (júl, Pomorie, hotel Sunny Bay) be volt hangolva egy bolgár nyelvu adó a szatelitvevomon. Akkor jót nevettem eze a nyelven, hogy mennyire keményen és gyorsan, hadarva beszélnek, talán még azt is kijelenthetem, hogy elso hallásra SEMMIT nem értettem meg belole. De ha leírva látom, elojonnek a hasonlóságok akár az orosszal vagy a szlovákkal is. De bizony érzodik a torok uralom, rengeteg ilyen jellegu szavat használnak, ami nem ismétlodik más szláv nyelvben. Az oroszra még kicsit emlékszem az átkosból, de látom, lesz mit csinálnom, hogy megértsem, megértessem magam veluk. :-)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19135

ki merem jelenteni, hogy a "sztuden" szó igenis tobb szláv nyelvben megtalálható....

 

Na akkor ennyit az amator nyelveszkedesrol :-)

 

Az egyetemen volt egy kivalo professzorunk, Dr Rot Sandor (Rakosi Matyas occse, de ez nem lenyeges), aki osszehasonlito szlav nyelveszetet (is) tanitott (nekem speciel ó-angolt), most biztos szivesen beszallna :-)

 

Előzmény: espatespat (19133)
nellly Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19134
Már nem rémlik, hogy Te milyen alkalmatossággal közelíted meg a szállodádat? Mi röpülünk, mint már említettem vala.
Előzmény: CS. Ibolya (19128)
espatespat Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19133
Sziasztok,

mivel a szó szoros értelmében az "anyanyelvem" szlovák, ki merem jelenteni, hogy a "sztuden" szó igenis tobb szláv nyelvben megtalálható....
Szlovákul "studený", fonetikusan "sztugyení" - hideg, de a "hlad" szó is szerepel: "chlad, chladný" - huvos értelemben....
Előzmény: stevie wonder (19130)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19132
Szia Mamma!
:-)
Még nem vettem ,majd valamelyik nap veszek-bár most,hogy mondod még a tavalyinak sincs semmi baja..:-))))))))
Előzmény: mammamija (19131)
mammamija Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19131
:)) Hajrá!!!

Vetté' új fürdőrucit???? (nekem csak a tavalyi "rongy" van, de ebben a dögmelegben nem bírok próbálni....)
Előzmény: G.Andi (19076)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19130

Ezek részben szláv alapszavak, pl. cserven és sztuden, más nyelvekben is léteznek.

 

 

De az ororszban speciel nem :-)

 

Mondjuk en a sztuden pan-szlav jelenleteben sem vagyok biztos, a bolgarhoz legkozelebb eso ket nyelvben, a macedonban es a szerbben a "hlad" tövet hasznaljak, mint az oroszban. (Ami a bolgaban is letezik, de kisse modosult jelentessel, kb "hűs".)

Előzmény: gradinar (19123)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19129
A tengerparton inkább az 1,90 a jellemző árfolyam.

Taxi kb. 0,60 leva / km.
Előzmény: CS. Ibolya (19128)
CS. Ibolya Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19128
Ha tudsz segitsél információval! Várna-Aranypart között,milyen időközönként járnak a buszok? Mennyibe kerül a buszjegy? Mennyibe kerül a taxik kilóméter díja? Mennyiért váltanak eurót? Az idei 2008-as május-június havi tapasztalatokat várom. Mi június 22-től utazunk a Hotel Madarába.
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19127
Ezek után valóban nem nehéz... :-)
Előzmény: őrült elmebeteg (19122)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19126
Ha megígéred, hogy nem terjeszted, akkor utalok rá, hogy ki lehet az, feltéve ha küldesz nekem valódi e-mail címemre egy üzenetet, remélem emlékszel igazi e-mail címemre...
Előzmény: stevie wonder (19116)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19125
Én is az oroszon keresztül tanultam meg bolgárul. Míg csak oroszul tudtam, szinte abszolút nem értettem miről beszélnek a bolgárok. Viszont a bolgárból egy csomó szláv nyelvet meg lehet érteni.
Előzmény: gradinar (19123)
gradinar Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19124

Körülbelül mennyibe kerül, és mennyi idő egy ilyen kártya igénylése?

Egy-két ezres, egy-két hét.

G.

Előzmény: almostsaint (19119)
gradinar Creative Commons License 2008.06.02 0 0 19123

Ezek részben szláv alapszavak, pl. cserven és sztuden, más nyelvekben is léteznek. Az kétségtelen, hogy a bolgárban rengeteg török eredetű jövevényszó van, amit viszont más szláv nyelvek nem nagyon ismernek.

G.

Előzmény: stevie wonder (19120)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19122
undok alak vagyok


mostan má én is tudom ki vagy :-)
Előzmény: Joseph Bunko (19114)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19121

Körülbelül mennyibe kerül, és mennyi idő egy ilyen kártya igénylése?

 

Ezt Gradinar biztos jobban tudja ;-)

 

Nekem ingyen volt, mert a szamlacsomagomhoz "jar". (OTP Elektronikus szamlacsomag a fantazianeve, az en igenyeimre szinte pontosan szemelyreszabott.)

Előzmény: almostsaint (19119)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19120

Az alapszókincs minden szláv nyelvben gyakorlatilag ugyanaz. A bolgár ebben tipikusan szláv nyelv.

 

 

Hiaba tudsz remekul oroszul, ezeket az alap-alap-alap bolgar szavakat nem fogod megerteni: goljam (nagy), sztuden (hideg), iszkam (akar), obicsam (szeret), hubav (szep), cserven (piros), kafjav (barna), basta (apa), eftin (olcso), stb stb...

Előzmény: Joseph Bunko (19111)
almostsaint Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19119
Köszi!

Körülbelül mennyibe kerül, és mennyi idő egy ilyen kártya igénylése?
Előzmény: stevie wonder (19117)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19118

Fontos lenne, mert már csak 1 olyan szoba van szabad ami nekünk kéne, nehogy más lefoglalja!

 

 

A helyszinen MINDIG nagy valasztekban vannak szallasok.

Előzmény: almostsaint (19113)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19117

A booking.com-nál néztem ki most egy szállást. Itt viszont meg kell adni a bankkártya számát is! Ezzel nem tudnak valahogy visszaélni, vagy ez miért szükséges? Mindenképpen meg kell adni? Vagy esetleg érdemes csináltatni egy másik kártyát, amire csak jelképes összeget teszünk rá?

 

Nekem speciel van egy ilyen debit kartyam, kifejezetten internetes fizetesekre. Ha tudom, hogy a neten kell valamit vennem, ratolom a szukseges osszeget, es onnan kuldom, ezutan a kartya egyenlege nullazodik.


Amugy tobb ismerosom is tapasztalta, hogy a bolgar szallasfoglalas eloleggel megy. En magam most mar rendszeresen fizetem be bolgar bankokban az o elolegeiket, ami nem is annyira egyszeru, mert ilyen 100-150 eurok befizetese is kb negyedoras muvelet (ha nincs elotted varakozo), es raadasul kell hozza az utlevel is, amit elso alkalommal nem tudtam, es a negyedoras papirkitoltogetes utan derult ki, hogy mehetek haza a paszportert...

 

Az en ismeroseim kozott még senkinek nem eltek vissza az eloleggel, atutalassal.

Előzmény: almostsaint (19108)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19116

Erre aztán pillanatok alatt szerelmes lettem egy nőbe még januárban, aki nem a feleségem, s azóta folyamatosan 17 évesnek érzem magam újra. Szerintem a Stevie Wonder barátom még ismeri is, hogy ki a plátói szerelmem tárgya...

 

Lecci segitsel :-)  Most mar nagyon erdekel :-)

Előzmény: Joseph Bunko (19114)
Szetka Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19115

Szia Gabóca, csak most jöttem, nem tudtam előbb válaszolni neked, de látom, már kaptál mindenféle választ uborkasaláta ügyben.

 

Amikor megláttam a kérdésedet, rögtön a "sopszka"-ra gondoltam, miután - szerintem - ez a legelterjedtebb, legismertebb a turisták között, ezért nem is feltételeztem, hogy bármilyen más uborkasalátára gondoltál volna.

 

A sopszka ismert volt '78-ban is, és azóta is. Összetevőit leírta stevie, én csak kívülről ismerem, soha nem kóstoltam, ugyanis sem az uborkát, sem a paradicsomot nem szeretem, de ránézésre nagyon guszta.

Előzmény: Gaboca54 (19028)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19114
Hát, ez új nekem. Igaz, arrafelé ritkán járok.

Meg aztán itt alig használok kocsit, mindenhová tömegközlekedéssel járok. Változtattam életstílusomon december vége óta.

S a legnagyobb röhejt még nem is mondtam: Szófiában MAGYAR tudásom miatt kaptam munkát egy amerikai-német cégnél.

Szóval sokat változott életem, mióta Bulgáriába költöztem tavaly augusztusban. Közben ráadásul teljesen felborult addigi megszokott unalmas életem. Tudni kell rólam, hogy zárkózott csúnya kövér szakállas undok alak vagyok, abszolút monogám, 20 éve házas. Erre aztán pillanatok alatt szerelmes lettem egy nőbe még januárban, aki nem a feleségem, s azóta folyamatosan 17 évesnek érzem magam újra. Szerintem a Stevie Wonder barátom még ismeri is, hogy ki a plátói szerelmem tárgya...

Azért írok ilyen bátran ám, mert nem ez az eredeti nickem... :-)))
Előzmény: gradinar (19102)
almostsaint Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19113
Na nem tud ebben segíteni senki? Fontos lenne, mert már csak 1 olyan szoba van szabad ami nekünk kéne, nehogy más lefoglalja!
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19112
Magánhangzók esetében persze van szintén különbség. Hangsúlyos helyzetben csak az "i" küönbözik (bolgárban nem lágyít), viszont hangsúlyatlan eseteben nagyon más a kép sok esetben:
- az "e" a bolgárban, az orosszal ellentétben, nem redukálódik egyáltalán,
- az "o" viszont az oroszban "a" felé redukálódik, míg a bolgárban "u" felé,
- a bolgár "u" meg "o" felé redukálódik.
Előzmény: utazo idegen (19107)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19111
Az alapszókincs minden szláv nyelvben gyakorlatilag ugyanaz. A bolgár ebben tipikusan szláv nyelv. Ami a bolgárt megkülönbözteti az ÖSSZES TÖBBI szláv nyelvtől, az a teljesen más nyelvtan:
- egyetlen szláv nyelvben sincs névelő, a bolgárban viszont van,
- egyetlen szláv nyelvben sincs bonyolult igeragozási rendszer, a bolgárban ellenben 5 igemód és 9 igeidő van, s ráadásul mindegyik használatban is van,
- az összes többi szláv nyelvben van 6-7 eset a névszóragozásban, ellenben a bolgárban ez szinte teljesen megszűnt, főneveknél de facto az egyetlen eset az alanyeset,
- egyetlen másik szláv nyelvben sincsenek szintetikus jellegű nyelvtani elemek, ellenben a bolgárban ez is elfordul.

Ami meg a kiejtést illeti, szerintem el kell sajátítani, hogy mi van másképp mint az oroszban. A legfontosabb azt tudni, hogy a lágyság/keménység közti különbség egész más, mint az oroszban, de facto és leegyszerűsítve a lágy is inkább kemény...
Előzmény: utazo idegen (19100)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19110
A bolgár IKEA-ban is bélszín helyett hátszínt tesznek az ember elé? :D
Előzmény: stevie wonder (19078)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19109
Köszi Manonos!
sajna még 5aludnom kell indulásig,de remélem hamar itt lesz:-)
Előzmény: manonos (19095)
almostsaint Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19108
Helló

A booking.com-nál néztem ki most egy szállást. Itt viszont meg kell adni a bankkártya számát is!
Ezzel nem tudnak valahogy visszaélni, vagy ez miért szükséges? Mindenképpen meg kell adni?
Vagy esetleg érdemes csináltatni egy másik kártyát, amire csak jelképes összeget teszünk rá?
Ti hogy oldjátok meg ezt a kérdést?

Köszönöm a segítséget: Györgydeák Ivó
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19107
Lehet valamenyire hasonlit de van a kettő között külömbség.( magán hangzok stb.)
Előzmény: gradinar (19103)
nellly Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19106
Ma voltam egy pár beváltóban, és mindenütt 139.-ft -ot kértek 1 leváért. Ez sok....
Pötyi71 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19105
Köszi szépen.
Előzmény: Joseph Bunko (19097)
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19104

Tényleg ilyen az idő, tehát csak itthon van 30 C° árnyékban?

Szófiáról tudok inkább nyilatkozni, itt ma úgy 20 fok lehetett. A tengerparton valamivel melegebb volt.

Fel a fejjel, lesz ez még jobb is.

G.

Előzmény: manonos (19095)
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19103

De ne hasonlisd össze a Oroszt a Bulgárral.

Aztán miért ne? Két, egymáshoz sok tekintetben nagyon közeli nyelv. Bolgárul az orosztudásomra alapozva tanultam meg (legalábbis olvasni, beszélni már kevésbé).

G.

Előzmény: utazo idegen (19100)
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19102

A bulgáriai koldusok még nem fedezték fel az a Budapesten elterjedt módszert, hogy beáll a kéregető a parkolóhelyre és integet a kocsiknak, s aztán "szolgáltatása" ellenében pénzt kér.

Főleg a belvárosban, estefelé, a Gurko utcában már számtalanszor találkoztam ilyen "szolgáltatókkal".

G.

Előzmény: Joseph Bunko (19098)
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19101

Úgy hallottam hogy Szóiában sok a kéregető gyerek.

Akadnak. A körgyűrűn nyugati irányban, a perniki elágazásnál (Görögország felé) mindig vannak, a belvárosban nem jellemző.

G. 

Előzmény: csocso50 (19089)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19100
Teljesen más a kiejtésük és más a ragozásuk is.De ne hasonlisd össze a Oroszt a Bulgárral.
Előzmény: Joseph Bunko (19099)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19099
"Továbbá nézegettem alap bolgár szavakat és eléggé hasonlít az oroszhoz."

Érdemes azért a kiejtés különbségeinek utánanézni. A magyar Wikipédián van egy cikk a bolgár nyelvről, az lehet alap kiindulópont. Még én írtam többnyire, mielőtt bojkottálni kezdtem volna a magyar Wikipédiát.

Viszont tudni kell, hogy az átlag bolgár orosztudása az kb. olyan, mint az olaszok spanyoltudása - mindenki meg van győzödve róla, hogy beszéli a másik nyelvet, valójában inkább csak érti és saját nyelvén válaszol, amit az idegen is megért. De nem szláv anyanyelvű vagy szláv nyelvet nem igazán beszélő idegen esetleg egy szót sem ért az egészből...

"Az orosz mennyire használható?"

Az utóbbi időben nagyon megnőtt az orosz és ukrán turisták száma, így egyre inkább használható. Több beszarábiai és ukrajnai bolgár kisebbségi ismerősöm is van, aki egész nyáron azzal keres pénzt, hogy oroszul dolgozik a tengerparton orosz és ukrán csoportoknak.

Előzmény: danken75 (19085)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19098
"Úgy hallottam hogy Szóiában soka kéregető gyerek."

Szerintem meg kevesebb, mint Budapesten. Budapesten volt, hogy még teljesen normál kinézetű felnőttek is megállítottak az "elveszett a pénztárcám, nem tudok hazautazni Ököritófülpösre, holnap visszaküldöm postán a pénzt" szöveggel. Most éppen 10 hónapja vagyok Szófiában, s ez idő alatt összesen három ízben volt dolgom kéregető koldussal.

"Mennyi az az összeg amit a gyerekeknek kell adni hogy ne csináljanak semmit az autóval?"

Semmennyit. A bulgáriai koldusok még nem fedezték fel az a Budapesten elterjedt módszert, hogy beáll a kéregető a parkolóhelyre és integet a kocsiknak, s aztán "szolgáltatása" ellenében pénzt kér.
Előzmény: csocso50 (19089)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19097
Darálthús.
Előzmény: Pötyi71 (19093)
Spidee.Fox Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19096
Májusban indulnak:

1) western: május 27. Hotel Burgas Beach/nyaral/

Júniusban indulnak:


1) MiZo: június 05-19 Hotel Bellevue Beach
2) qombizsolti: június 05-11 (?) Északról támadják Szozopolt:)
3) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
4) viki13: június 08-18 Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
5) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
6) jokor: június 15-22 Hotel Burgas Beach
7) Gaboca54: június 15-29 Hotel Sun City Napospart
8) manonos: június 16-22 Hotel Baikal - Napospart
9) redi01: június 18-25 Szozopol
10) Márti(Cs): június 18-25 Hotel Arzenál
11) Sumse: június 20-26 Hotel Madara-23 fő Aranyhomok

12) subbasa: június 21-28 Burgas Beach - Napospart
13) Monaco2: jún.:21-29 Hotel Burgas Beach
14) nellly: június 22-29 Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
15) CS. Ibolya: június 22-július 06 Aranyhomok, Hotel Madara
16) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
17) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak
18) pettyusz: június 27-02. Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.

19) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 3-10 Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: Július 3-10 Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 5-12 Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 5-12 Nessebár Beach Süd
5) Kordina: júl. 12-19 Hotel Bellevue Beach
6) Denitm: júl. 19-26 Hotel Bellevue Beach
7) Ad Flexum: július 20-30 Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
8) utazo idegen: július 20-augusztus 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
9) volvus: július 21-29 Hotel Nessebar Süd
10) brigi78: júl. 21-28 Hotel Nessebar Süd Napospart
11) szkriszta79: júl. 21-28 Hotel Burgas Beach
12) grisin 100: július 19-aug. 2 Hotel Bellevue Beach
13) Pet Shop Boy: Július 17- től 2-3. hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
14) Dugó: július 25-augusztus 04. Hotel Zefír Napospart
15) csocso50:július 14-20 Kamaka Hotel Biala
16) RékaBetti : július. 06-13 Sozopol, Hotel Kalisto***
17) Budhaman az igazi:július. 06-13 Sozopol, Hotel Kalisto***
18) Spidee.Fox: Július 23-30 - Napospart, Hotel Baikal

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78:Auusztus03-10 Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13 Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23 Hotel Zornitza, SunnyBeach
4) Widus:augusztus 22-29 Hotel Andalúzia Elenite
5) Piszi1:augusztus 19-27 Central Plaza Apartmanház
manonos Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19095

Ti hol nézitek a vízhőfokot? Én eddig Nesebart néztem  a http://weather.digsys.bg/c/index.pl%3Fplace=15&action=real&lang=_eng.html honlapon, de ott 19,2 C° fokot ír, ráadásul a külső hőmérsékletnek is csak 19,5 C °.

 

Stevie, Gradinar! Tényleg ilyen az idő, tehát csak itthon van 30 C° árnyékban?

 

Western! Ha előkerültél, és magadhoz tértél az út fáradálmától várjuk a beszámolót.

 

G. Andi jó utat neked és jó csomagolást!

Előzmény: tengeres (19094)
tengeres Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19094
Albenánál a vízhőfok 21C° .
Szépen emelkedik....
Pötyi71 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19093
Segítsetek már legyetek szívesek. Nem jut eszembe mit jelent a kajma magyarul. Ki tudja?
Előzmény: Pötyi71 (19057)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19092
Én még eddig nem találkoztam de köszönöm a tippet.
Előzmény: stevie wonder (19091)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19091
Ez inkább úgy van, mint Pesten: egyes kereszteződésekben majdnem mi mindig vannak keregetok, máshol soha. Ha a körgyűrűn mentek tovább a tenger irányába, akkor nem lesz "veszélyes" kereszteződés. Amúgy az a taktikájuk, hogy barmennyit adsz, az kevés :-) En úgy csinalom, hogy huzom az időt: adok ilyen 10-20 sztotinkat, aztan "beszelgetunk'', es ha addig nem vált a lampa, akkor még 10-20-at.
Előzmény: utazo idegen (19090)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19090
Eddig se Sofiába se ba tengerparton sem találkoztam kéregető gyerekekkel. Én is autóval járok .
Előzmény: csocso50 (19089)
csocso50 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19089
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.Úgy hallottam hogy Szóiában soka kéregető gyerek.Az érdekelne hogy ez csak Szófiában vagy így vagy esetleg a tenger parton is?Mennyi az az összeg amit a gyerekeknek kell adni hogy ne csináljanak semmit az autóval?Előre is köszönöm a válaszokat.
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19088
Semmi akadálya CtrlC- Ctrl V szépen felírod magad az időpontnak megfelelően esetleg s sorszámokat ha kell változtatod, önkiszolgáló.Mehet, és fennt is vagy a listán.
Előzmény: Spidee.Fox (19086)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19087
Szia! Nem nagyon fogsz boldogulni az angolal inkább a az orosz de a Bulgár és az Orosz között is van eltérés.
Előzmény: danken75 (19085)
Spidee.Fox Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19086
Sziasztok!

Szeretnénk felkerülni a listára. :-)
Napospart - Hotel Baikal - Július 23-30

Köszi!
Előzmény: Gaboca54 (19060)
danken75 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19085
Hali!

Július közepén töltünk majd el a Naposparton 1 hetet.
Annyi kérdésem lenne, hogy itt az angollal mennyire lehet boldogulni (tényleg igaz a német hegemónia)?
Továbbá nézegettem alap bolgár szavakat és eléggé hasonlít az oroszhoz. Az orosz mennyire használható? Még elég sok szóra emlékszem, de régen használtam (orosz tagozatos voltam anno).

köszi előre is,
D75
almostsaint Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19084
Helló

Van itt valaki a fórumon, aki már járt Bulgáriában, és előre kifizette a szállást, vagy most fog menni, és előre kell fizetnie, vagy legalábbis valahány %-át???
Vagy mindenki olyan szállást talált ahol elég a helyszínen kifizetni mindent?

Hát most elolvastam egy másik apartman booking formját itt ugyanúgy ki kell fizetni 30%-ot, és még 6 héttel az érkezés előtt a maradékot!
Csak én nem találok olyan apartmant, ahol elég a helyszínen fizetni, vagy más is járt ezzel így?

Erről kérném a véleményeiteket, hogy meg lehet-e bízni az ilyen szállásokban, vagy keresni kell tovább?

Ezeket néztük most:

www.apstvlas.com

http://lorca.eva.googlepages.com/

van valakinek tapasztalata ezekről?

Köszönöm a segítséget!
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19083
Gyorsan megtekintettem,hogy topik tali idején mi lesz, negyeddöntő C1-D2 között,remélem ez nem befolyásolja a részvételeket.
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19082

Szófiában, az Okolovraszten déli részén, a Kabinkov lift végállomása mellett.

G.

Előzmény: Joseph Bunko (19079)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19081

Szóval ezzel azt akarod mondani,hogy nem menekülünk meg az EB gyönyöreitől?

Főleg a focit nem kedvelő nőkre gondoltam, mert nekem jöhet én szeretem, nálunk fordítva van ez is,a párom nem focikedvelő.

Előzmény: pettyusz (19061)
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19080

Hát ez csak akkor műxik, ha forint a kiinduló valutánk.

G.

Előzmény: stevie wonder (19077)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19079
Hol lesz az IKEA? Érdemes lenne oda időnként valóban betérni húsgombóc miatt. Csak hát Budaörsön is az a gond, hogy a húsgombóc eléréséhez majd pedig főleg a megévese után mindenfél hülye bútorok között el elmenni...

Marad a Subway, ami Bulgáriában marha olcsó!
Előzmény: stevie wonder (19078)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19078

De ez olyan, mint a budaörsi IKEÁ-ban, ahol bélszínszelet címén hátszínt tesznek az ember elé.

 

OFF

Aki az IKEA-ban akar belszinzeni, az sikeres ember nem lehet :)

 

Az IKEA-ban sved husgombocot kell enni :-)

ON

 

Nemsokara nyit a bolgar IKEA :-)

 

Előzmény: Joseph Bunko (19075)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19077

Masfelol viszont olcsobb lett a rakija 20 szazalekkal! :-)

Melyik és hol?

 

Az osszes :-)

 

Ha atszamoljuk forintra  a Goldman-Sachs 225-os elorejelzesevel, es a nem is olyan regi 260 feletti eurohoz viszonyitjuk :-)))))

Előzmény: gradinar (19069)
G.Andi Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19076
Már csak 5 nap és indulás!!!!
:-))))))))
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19075
A taratort KÖTELEZŐ dióval felszolgálni. Más kérdés, hogy szarabb helyeken kispórolják belőle. De ez olyan, mint a budaörsi IKEÁ-ban, ahol bélszínszelet címén hátszínt tesznek az ember elé.
Előzmény: gradinar (19070)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19074
"Egyszer egy bolgár hölgy (amúgy az elmúlt húsz évben nagyon csinosak lettek)"

Csinosak lettek? Addig nem voltak azok?

"Az egész tanulsága az volt, hogy a tarataor miatt nincs súlyfeleslege a bolgárok nagyobb részének és a velős-csülkös-pacal miatt van nekünk."

Ez erős túlzás. Nagyon népszerúek Bulgáriában is a magasan hízlaló ételek, pacalleves, velő, stb. Csülök is van, már az valóban kevésbé szokásos, de azt is nagyon sokan eszik.

Egyszerúen arról van szó, hogy nagyjából három csoportra oszthatók a bolgár nők. Az egyik csoport az alacsony vagy középtermetű, törékeny típus, s ez a típus nehezen hízik el.
Előzmény: pettyusz (19066)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19073
jó reggelt mindenkinek
Előzmény: pettyusz (19065)
pettyusz Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19072
Valóban érdekes. A kérdés, hogy egy-egy kultúrában az alapcselekvés (nálunk az evés, náluk a beszélgetés) milyen hatást vált ki. Lehet, hogy az evés elsődleges hatása a jollakottság, ami súlygyarapodást okozhat, a beszélgetésé, pedig a jó hangulat, ami boldogsághoz vezet. Olvastam valahol, hogy a tengerparti népek összességében boldogabbak a többinél. Talán több időt szánnak az igazán fontos dolgokra.
Előzmény: gradinar (19071)
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19071

Hát ez érdekes kérdés.

A bolgárok egészen másképpen esznek, mint mi - nem csak egyszerűen  mást, hanem másképpen is, ez a lényeg. Én magam ezt úgy írom le, hogy míg mi, magyarok, eszünk és közben mellékesen beszélgetünk, a bolgárok beszélgetés közben esznek. Élettanilag nem mindegy.

A csülök persze hiányzik a tipikus bolgár ételsorból (nota bene: amikor Budapesten vanak, az összes bolgár kollégám csülköt vagy pörköltet eszik, tehát azért ez a kettő nem zsigerből elutasított étel a bolgárok számára sem), de az édesség az itt édes, nem csak a törökös (szirupos) dolgok, de a krémes torták is.

G.

Előzmény: pettyusz (19066)
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19070

Uborka majdnem mindegyik salátában van, magában vszont nemigen fordul elő.

A taratort szokás jó bőven gorombára vágott dióval megszórni. Ez növeli ugyan a kalóriatartalmát, de javítja az ízét.

G.

Előzmény: pettyusz (19061)
gradinar Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19069

Masfelol viszont olcsobb lett a rakija 20 szazalekkal! :-)

Melyik és hol?

G.

Előzmény: stevie wonder (19064)
pettyusz Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19068

Szia!

 

A Booking Com-nál van nekünk is foglalva. Eddig nem kértek előleget, a szerződés szerint, mindent az utolsó ott töltött napon kell fizetni bankkártyával. Az érkezéskor 50 euro kauciót kellene átadni, amitől eltekintenek, ha "megbízható" bankkártyád van (lehet, hogy kéretnek veled egy egyenleget). Én annyit közöltem velük, hogy Citibank kártyával fogok a végén fizetni, amit úgy vettek, hogy megbízható, így nem kellett előleg, vagy kaució. Nem vagyok 100 %-ig biztos, hogy lesz szállásunk ott, ahol szerződésünk van, de ez nem aggaszt annyira. Mivel pénz lesz nálam, legfeljebb máshol szállunk meg. Ahogy tudom szálláskínálattal nincs gond, lehet, hogy arrább kell menni. Annyi információm van nekem is a cégről, hogy az általam már máskor is említett, Fónad Tibor nagy megelégedésére nyaralt itt 2007-ben. Neki semmi gondja nem volt a céggel. Amúgy a Neckermannak mindenki átulatja hónapokkal előbb a pénzt és többnyire azzaal sincs probléma. Ha rám hallgatsz megkeresed a Fónad Tibor írását, elolvasod (név alapján megtalálod a google keresőben) és úgy futsz neki ismét a Booking com-nak. Ha bizonytalan maradsz, akkor se fizess előre, hiszen pl. se tőle, se tőlem nem kértek előleget, ha most mégis ezzel jönnek elő, az alkalmat adhat a gyanakvásra.  Én bátran nekivágok akár a bizonytalanba is, szállás szokott akadni dögivel, csak keresni kell. Egy tutibiztos Neckermannos hotelről meg valószínűleg már úgyis lemaradtál. 

Előzmény: almostsaint (19067)
almostsaint Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19067
Sziasztok!

Kérlek, nézzétek meg nekem ezt az oldalt, ha valakinek van már valami tapasztalata ezzel az apartmannal, szívesen venném!

http://lorca.eva.googlepages.com/

Most nézten a booking formot, és azt írják, hogy először az összeg 40%-át kell átutalni+150 euro kauciót (amit majd vissza kapunk, ha mindent rendben hagyunk ott), és a maradékot pedig 6 héttel az érkezés előtt!

Ezek szerint a teljes összeget át kell utalni még érkezés előtt? Mindegyik helyen így van ez? Gondolom nem!
Nem lehetséges, hogy átverés?

Köszi a segítséget!

AS
pettyusz Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19066

Köszönöm Maestro!

 

Mindegyiket megpróbálom. A Tarator görögös "Lidl" változatát, már most eszegetem, de várom az igazit. Egyszer egy bolgár hölgy (amúgy az elmúlt húsz évben nagyon csinosak lettek) ült le az asztalunkkal szembe. Csak Taratort rendelt (olyan csinos volt, hogy néztem arra alkalmankként), de azt annyira elegánsan fogyasztotte el, hogy majdnem kértem én is, de hát egy komplett kaja után még egy tarator, már túlzás lett volna. Az egész tanulsága az volt, hogy a tarataor miatt nincs súlyfeleslege a bolgárok nagyobb részének és a velős-csülkös-pacal miatt van nekünk. Másnap ebédnél megpróbáltam a csak taratort. A feleségem ferdén nézett rám és mondta, hogy "ne egy nap alatt akarjál megjavulni apuska". Igaza is lett, mert még ott helyben kértem egy valamilyen agnesko-t ami talán bárány lehetett. Idén nem tudom hogy miket egyek, a hal állítólag egészségesebb. Azt hiszem kitalálok valami halas projektet. Palamud taratorral, néha sopszkával.

 

Kösszi!

 

Érdekes, hogy Te válaszolsz, de így azért sokkal jobb.

Előzmény: stevie wonder (19063)
pettyusz Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19065

Hajrá gombizsolti!

 

Az óvárosban, elég hátul, ahogy mentek félsziget végéhez van egy olyan bazár ahol a vállalkozó tényleg régiségeket kínál, fegyvert, tengerrel kapcsolatoss tárgyakat, órákat, stb. itt nézzetek széjjel és a Panorama Szveti Iván éttermet próbáljátok ki. Nem olcsó, de nagyon udvariasak és a halak szenzációsak és a panoráma (innen kapta a nevét).

 

Hajrá Kamenitza, kell is majd, mert gyors melegedés várható a tengerparton.

Előzmény: gombizsolti (19062)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19064

Mai hír (asszem Goldman Sachs): a célárfolyam 225 Ft.

 

 

Ez remek. Eddig is csokkent majdnem 10 szazalekot a fizetesem, most akkor még 10-et fog :-(

 

Masfelol viszont olcsobb lett a rakija 20 szazalekkal! :-)

Előzmény: gradinar (19041)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.01 0 0 19063

hogy készül az a saláta, amiben "csak uborka" van és milyen az íze.

 

 

Nehany helyen (de korantsem mindenhol!) lehet kapni "uborka salatat", de az nem mas, mint nyers, kockara vagott uborka. Minden asztalon van ecet es olaj, ezzel lehet izesiteni, meg persze soval.

 

A bolgarok tipikusan keverik a salatakat, az uborkat es a paradicsomot mindenkepp. Szirene (feher sajt) nelkul tobbfelekeppen hivhatjak, en egy par helyen a "redena szalata"  kifejezessel talalkoztam, ami kb azt jelenti, hogy sorba van vagva egy "csik" uborka, es egy "csik" paradicsom.

 

A sopszkat mar leirtam (bar annak is tobb valtozata letezik), annak a felturbozott valtozata (tojas, sonka, gomba) az "ovcsarszka szalata", angol nyelvu etlapokon a "shepherd's salad," azaz "juhasz salata."

 

Uborkabol keszul viszont egy erdekes etel, ami ugyan nem salata, de funkciojat tekintve megis: ez a tarator, azaz a hideg, joghurtos uborkaleves. Higitott, sozott joghurtba (pontosabban kiszelo mljako-ba) teszik bele az aprora vagott uborkakockakat, egyes ettermekben fokhagymaval, mashol, kaporral, aprora reszelt dioval izesitik.

 

A magyaros, tejfolos-fokhagymas uborkasalatat ne keressuk Bulgariaban.  

Előzmény: pettyusz (19061)
gombizsolti Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19062

Csatlakozom az előttem szólóhoz (íróhoz)...

 

Már csak 4 nap és indulunk. Jövőhét vége felé gyors helyzetjelentés várható sozopolból (2 kamenitza között)!   

pettyusz Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19061

 

 

A topic nyitógondolatában szerepel a "saláta" szó, tehát nem egy átlagos "mivel menjek" stb. kérdésről van itt szó, hanem egy alapmottóról. Amúgy, érett egy ideje bennem az a gondolat, hogy vannak közöttünk érdeklődők, tájékozatlanok, tapasztaltak, segítőkészek, illetve olyanok is, akik hértől-hétre szavanként, újra és újra begépelik tanácsaikat, ötleteiket, mindenfajta kérdéseinkre. Szerintem nem kis munkájuk eredménye és kitartásuk gyümölcse, hogy amikor elérkezik az a régóta várt 1-2 hét, akkor nem helyben kell kitalálni, vagy megálmodni egy sor kérdésre a választ. Ha van valakinek joga belekötni ebbe a történetbe, akkor én is veszem a bátorságot és visszakérdezem, hogy készül az a saláta, amiben "csak uborka" van és milyen az íze. Teszem ezt abban a reményben, hogy, mint ahogy eddig, a jövőben is bárki szabadon kérdezhet és válaszolhat, jószándékkal, tetszése és tudása szerint bármit, anélkül, hogy arra keresetlen és indokolatlan leszólást kapjon. Írom ezt egyébként a saját példámon okulva.

 

Amúgy szurkoljunk a lista elején lévőknek, hogy szép idejük, jó kedvük és gondtalan útjuk legyen.

 

Van egyébként közérdekű is: Pár nap múlva foci eb. kezdődik. Nem vagyok egy szakértő fociban, azt sem tudom, hogy pontosan melyik országok érintettek. Mi 2006-ban pont egy hasonló időszakot fogtunk ki, akkor is valamilyen (talán világ) bajnokság volt. Éjjel a medencéből, kivetítőn néztem a meccseket. A közelben lakó germán, gall, britt fiatalok reggelig mulatoztak. Szóval ilyenkor a part menti homok, a dünék telitődnek üvegszilánkkal, amit teljesen összeszedni lehetetlenség. Vigyázzatok erre, komoly veszélyforrás. Vesztes csapat szurkolóit is érdemes elkerülni.

Előzmény: Gaboca54 (19055)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19060
Májusban indulnak:

1) western: május 27. Hotel Burgas Beach/nyaral/

Júniusban indulnak:


1) MiZo: június 05-19 Hotel Bellevue Beach
2) qombizsolti: június 05-11 (?) Északról támadják Szozopolt:)
3) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
4) viki13: június 08-18 Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
5) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
6) jokor: június 15-22 Hotel Burgas Beach
7) Gaboca54: június 15-29 Hotel Sun City Napospart
8) manonos: június 16-22 Hotel Baikal - Napospart
9) redi01: június 18-25 Szozopol
10) Márti(Cs): június 18-25 Hotel Arzenál
11) Sumse: június 20-26 Hotel Madara-23 fő Aranyhomok

12) subbasa: június 21-28 Burgas Beach - Napospart
13) Monaco2: jún.:21-29 Hotel Burgas Beach
14) nellly: június 22-29 Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
15) CS. Ibolya: június 22-július 06 Aranyhomok, Hotel Madara
16) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
17) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak
18) pettyusz: június 27-02. Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.

19) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 3-10 Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: Július 3-10 Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 5-12 Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 5-12 Nessebár Beach Süd
5) Kordina: júl. 12-19 Hotel Bellevue Beach
6) Denitm: júl. 19-26 Hotel Bellevue Beach
7) Ad Flexum: július 20-30 Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
8) utazo idegen: július 20-augusztus 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
9) volvus: július 21-29 Hotel Nessebar Süd
10) brigi78: júl. 21-28 Hotel Nessebar Süd Napospart
11) szkriszta79: júl. 21-28 Hotel Burgas Beach
12) grisin 100: július 19-aug. 2 Hotel Bellevue Beach
13) Pet Shop Boy: Július 17- től 2-3. hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
14) Dugó: július 25-augusztus 04. Hotel Zefír Napospart
15) csocso50:július 14-20 Kamaka Hotel Biala
16) RékaBetti : július. 06-13 Sozopol, Hotel Kalisto***
17) Budhaman az igazi:július. 06-13 Sozopol, Hotel Kalisto***

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78:Auusztus03-10 Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13 Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23 Hotel Zornitza, SunnyBeach
4) Widus:augusztus 22-29 Hotel Andalúzia Elenite
5) Piszi1:augusztus 19-27 Central Plaza Apartmanház
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19059
Lehet egy korábbi listát másoltam bocsika!Nem büntetünk itt senkit ,mindenki utazhat.
Előzmény: budhaman_az igazi (19058)
budhaman_az igazi Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19058
engem és RékaBetti.-t miért hagytad ki?
büntiből mi nem utazhatunk? :-)

na mind 1...
akkor is még 35 nap és go Szozopol, Hotel Kalisto
07.06-07.13.
HURRÁ NYARALUNK
Előzmény: Gaboca54 (19039)
Pötyi71 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19057
Sajnos, ha valasztani kell, hogy a csaladommal legyek plusz ot orat, vagy az M1-esen toltsem, akkor azert nincs verseny.
Aki ilyet mond, az igen rendes ember lehet.
Előzmény: stevie wonder (19056)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19056

Nem Malévvel megyünk, hanem SkyEurope-pal. Ha gyakran jártok haza, nézzétek meg az árait, mert ha kifogtok egy jó akciót, még a Bécs-Budapest-Bécs buszjegy árával együtt is olcsóbb, mint Malévvel.

 

 

Sajnos, ha valasztani kell, hogy a csaladommal legyek plusz ot orat, vagy az M1-esen toltsem, akkor azert nincs verseny.

 

Azert aki hetente repul, az a Malevtol is egy picit mas arat kap :-)

Előzmény: Pötyi71 (19037)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19055

Sziasztok!

 

Nem akarok ám én itt vitát generálni, hol uborksaláta ügyben.

redi01 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19054
Én már tudom mikor indul a repülőgép!!!12 ó 35 p-kor Debrecenből!(18 án)
Előzmény: Márti(Cs) (19053)
Márti(Cs) Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19053
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni a Neszebárban lévő Hotel Arzenálról. Ha valaki volt ott tavaly, vagy azelőtt, megköszönném, ha megírná a tapasztalatait. Mi június 18-án megyünk oda. Nagyon reméljük, hogy jó időnk lesz! Várom majd a válaszokat. Márti.
csocso50 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19052
Szia babi15!

Mi épp tegnap vettük meg a filmet és már megis néztük.Elég jó.Sozopol,Nessebar,Varna,Napos part,Homokos part...stb ezeket mutatja be.
G.Andi Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19051
További viták elkerülésére:
BOLGÁR UBORKA SALÁTA: (találtam itt a neten:-) hivatalos receptes oldalon)
2uborka ,1pohár joghurt,só,kapor

ubit legyaluljuk,besózzuk,kinyomjuk,majd összekeverjük a joghurttal és kaprot szórunk a tetejére.
most,hogy így visszagondolok én ezt ettem mindig...ez a kedvencem
de a szopszka sem utolsó,az is nagyon fini:-)))
pettyusz Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19050
Amiben csak uborka van az uborka darabolva, vagy szeletelve, tányéron, avagy csészében. A salátában valami másnak is kellene lennie. Én hülyegyerek azt gondolom, a sopszka, az uborka, vagy uborkás saláták egyik lehetséges formája. Mivel ez feltehetőleg a legnépszerűbb helyi saláta és minden bolgár étteremben rendelhet az érdeklődő, így jó tanácsként köszönjük a kapcsolódó leírást. A kritikus válaszolgató topiktárstól érdeklődve kérdezem, amire Ő gondolt, azt hogyan készítik és milyen az íze?
babi15 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19049

A TESCO-ban 299 Ft a Bolgár riviéra utifilm.

Vidéken drágább a valuta, én is 249-ért vettem ma.

 

Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19048
Irtam neked.
Előzmény: gradinar (19047)
gradinar Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19047

Esetleg majd személyesen.

G.

Előzmény: Joseph Bunko (19046)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19046
Hol dolgozol?
Előzmény: gradinar (19042)
Spidee.Fox Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19045
Sziasztok!

Végre sikerült kitalálnunk, hogy melyik hotel-be is menjünk a Naposparton! :-)
Végülis maradt a Hotel Baikal, Július 23-30-ig.
Reméljük jó lesz. :-)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19044
Az uborkasalátában csak uborka van, s nem azonos a sopszkával...
Előzmény: stevie wonder (19035)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19043
Szeredőc, az Szófia magyarul, valójában a Szerdika magyarosított változata, de kevesen használják rajtam kívül.
Előzmény: gradinar (19040)
gradinar Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19042

Szófia.

G.

Előzmény: Joseph Bunko (18997)
gradinar Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19041

Mai hír (asszem Goldman Sachs): a célárfolyam 225 Ft.

Az erősödés oka a kamatemelés és régiós hatások - közvetlenül a szlovák korona erősödése.

G.

Előzmény: stevie wonder (18974)
gradinar Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19040

Szeredőc = Szerdika?

Ezt így még nem is hallottam.

G.

Előzmény: Joseph Bunko (19005)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19039
Májusban indulnak:

1) western: május 27. Hotel Burgas Beach/ nyaral/

Júniusban indulnak:


1) MiZo: június 05-19 Hotel Bellevue Beach
2) qombizsolti: június 05-11 (?) Északról támadják Szozopolt:)
3) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
4) viki13: június 08-18 Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
5) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
6) jokor: június 15-22 Hotel Burgas Beach
7) Gaboca54: június 15-29 Hotel Sun City Napospart
8) manonos: június 16-22 Hotel Baikal - Napospart
9) redi01: június 18-25 Szozopol
10) Márti(Cs): június 18-25 Hotel Arzenál
11) Sumse: június 20-26 Hotel Madara-23 fő Aranyhomok

12) subbasa: június 21-28 Burgas Beach - Napospart
13) Monaco2: jún.:21-29 Hotel Burgas Beach
14) nellly: június 22-29 Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
15) CS. Ibolya: június 22-július 06 Aranyhomok, Hotel Madara
16) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
17) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak
18) pettyusz: június 27-02. Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 3-10 Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: Július 3-10 Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 5-12 Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 5-12 Nessebár Beach Süd
5) Kordina: júl. 12-19 Hotel Bellevue Beach
6) Denitm: júl. 19-26 Hotel Bellevue Beach
7) Ad Flexum: július 20-30 Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
8) utazo idegen: július 20-augusztus 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
9) volvus: július 21-29 Hotel Nessebar Süd
10) brigi78: júl. 21-28 Hotel Nessebar Süd Napospart
11) szkriszta79: júl. 21-28 Hotel Burgas Beach
12) grisin 100: július 19-aug. 2 Hotel Bellevue Beach
13) Pet Shop Boy: Július 17- től 2-3. hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
14) Dugó: július 25-augusztus 04. Hotel Zefír Napospart
15) csocso50:július 14-20 Kamaka Hotel Biala

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78:Auusztus03-10 Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13 Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23 Hotel Zornitza, SunnyBeach
4) Widus:augusztus 22-29 Hotel Andalúzia Elenite
5) Piszi1:augusztus 19-27 Central Plaza Apartmanh
G.Andi Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19038
Jövőhéten ilyenkor már látjuk a tengert remélem:-))))
Pötyi71 Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19037
Köszönöm szépen az infot. Egyébként szombaton megyünk és délelőtt 9-kor szállunk le. Nem Malévvel megyünk, hanem SkyEurope-pal. Ha gyakran jártok haza, nézzétek meg az árait, mert ha kifogtok egy jó akciót, még a Bécs-Budapest-Bécs buszjegy árával együtt is olcsóbb, mint Malévvel. Persze, ha a cég fizeti nem érdemes így kavarni.
Előzmény: stevie wonder (19036)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19036

Egyébként tömegközlekedéssel hogy lehetne átjutni?

 

 

A repterre a 84-es busz jar, az bevisz a Sas-hidig (Orlov moszt). Ott egy sarkot setalni kell, es atszallni a valahanyas trolira, ami elvisz a palyaudvarra.

 

De mivel a Malev-jarat erkezesekor pont a legnagyobb dugo van Szofiaban, sem a Carigradszko-n, sem a Vaszil Levszkin nem igazan lehet haladni. (A buszsavot még nem igazan talaltak fel arrafele.)

 

A taxis viszont le fogja vagni a roman kovetseg iranyaba a Szitnyakovon, aztan az a Sztocsna Garatol hatulrol erkezve fog kitenni a Maria Lujzan, a palyaudvar elott.

 

Tomegkozlekedessel nem is lehet megcsinalni masfel ora alatt.

Előzmény: Pötyi71 (19020)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.31 0 0 19035

Az uborka salátájuk milyen, hogyan csinálják?

 

 

Van benne paradicsom, hagyma, es aprora vagott paprika, a tejen pedig sok-sok reszelt feher sajt (szirene), és sopszka a neve :-)

Előzmény: Gaboca54 (19028)
nellly Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19034
Azért ha hétfőn kapsz, megköszönném, ha megírnád, hogy mennyibe került, és hol lehet kapni? Mert nem tom, hogy vasárnap hol fogok tudni izibe váltani az Aranyhomokon, ha mégsem kapunk azonnal karszalagot. Szegény apjukom ne tikkadjon ki 9-től du. 2-ig... A kajáról nem is beszélek...DDDD
Előzmény: csocso50 (19029)
nellly Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19033
Nálunk van leva, de azt mondták, hogy hosszú ideje állandóan 145.-ft 1 leva. Ennek soha nem változik az ára. Úgy látszik, erős valuta... DDDD
Előzmény: Gaboca54 (19032)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19032
Nálunk egyáltalán nincs leva sehol.
Előzmény: csocso50 (19029)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19031
Én a gyógyszertárba vettem és nem auton akut, hanem auton aktiv sprayt 1229 ft -ért hajtógázast.
csocso50 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19030
Sziasztok!!!

Ma sikerült összesen 180 levát vasarolnom 128ft-ba.Egész Pécsen egy helyen volt ennyi.Vegigjartuk az egesz varost es nem volt mert azt mondtak hogy ez nem olyan penz hogy sokan keresnek,ezert nem taranak csak kis tetelbe.Egy penzvaltonal igenyeltunk hetfore de meg nem tudjuk hogy mennyi lesz az arfolyam addigra mert ma eleg olcson tudtuk megvenni.Mi a tescoba nem talaltunk auton akut meduza csipes elleni sprayt de viszont a metroban volt 670ft-ért 4ml.
csocso50 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19029
Sziasztok!

Ma sikerült összesen 180 levát vasarolnom 128ft-ba.Egész Pécsen egy helyen volt ennyi.Vegigjartuk az egesz varost es nem volt mert azt mondtak hogy ez nem olyan penz hogy sokan keresnek,ezert nem taranak csak kis tetelbe.Egy penzvaltonal igenyeltunk hetfore de meg nem tudjuk hogy mennyi lesz az arfolyam addigra mert ma eleg olcson tudtuk megvenni.Mi a tescoba nem talaltunk auton akut meduza csipes elleni sprayt de viszont a metroban volt 670ft-ért 4ml.
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19028
Az uborka salátájuk milyen, hogyan csinálják? Te biztos ettél már Szetka.
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19027
Nem akarok sem nyelvleckét venni, sem adni csak a hasam elég nagy úr a Pet étlapját ahol magyarul is ott vannak a kaják,azt másolgatom,mert kinyomtatás nem nagyon sikerült, de még próbálkozunk.Meg azé azt ki is kell ejteni, de azt hiszem marad a mutogatás.
Előzmény: Szetka (19026)
Szetka Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19026

Te miért is kínozod magad? :-)

 

A nyaralás alatt bolgár nyelvleckét akarsz adni? Vagy venni?

 

Csomó szót kigyűjtöttem tavaly, nekem is előjöttek az emlékek > "jaj, hogy is írják ezt, vagy azt a betűt?" > Nem sokat értem vele. Nem értékelték annyira, amennyire szerettem volna, sőt!

 

 

Előzmény: Gaboca54 (19025)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19025
Nem fárasztom magam azt hiszem tovább,mégha falusias ,iskolázatlan ejtésnek minősül akkor sem.Ki sem látom mondani, amit itt írnak a keleti bolgár nyelvjárásokra jellemző dolgokra.
Szetka Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19024

Neeeeem.

 

Előzmény: Gaboca54 (19023)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19023

Mindenki csomagol?????????????????????

 

 

Gabócza meg a bolgár nyelvvel küzdd, na meg a cirill írással. A lányom örömujjongása közepette" Te anya Te tudsz írni cirillt?"-hát emlékeim vannak.DDDDDD

Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19022

Sziasztok!

 

Webkamerán  az utcán még tömeg nincs, de már vannak.

Vízhőfok: 20 °C levegő: 76°F

 

 

 

Ancsa37 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19021

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérem, júniusban megyünk Napospartra. Kérdésem, ha Várnáig repülővel megyünk (egy szombati napon), honnan indul a busz Napospartra, mennyi idő alatt ér oda, és milyen sürün közlekedik? Nem találtam menetrendet, és oroszul semmit, angolul keveset beszélünk.

Szerintetek június közepén alkalmas lesz a tenger fürdésre, vagy ne nagyon reménykedjünk? Megnéztem a neten, és most 18-19 fokosnak jelölik.

 

Előre isköszönöm.

 

Ancsa

Pötyi71 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19020
Köszönöm a gyors választ. Ez valóban olcsó, ennyiért nem érdemes átcuccolni tömegközlekedéssel a városban. Egyébként tömegközlekedéssel hogy lehetne átjutni?
Előzmény: stevie wonder (19001)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19019
Ez az ut alapvetoen az Aranyhomokra indulo kulonitmenynek ajanlhato, akkor kb egyforma a tavolsag.
Előzmény: G.Andi (19018)
G.Andi Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19018
Megnéztem, Constanca felé Nessebárig:1344km

A szokott úton Russe felé:1188km

Akkor időben ez az út a jobb még az az 5 euró vagy mennyi volt a hídpénz majd 200km.rel akkor is kevesebb...nem?
G.Andi Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19017
megnézem,köszi a tippet!

Előzmény: stevie wonder (19016)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19016

Poroltora Szerbiaban lehet szukseg. Ott sem eloiras, az biztos, de tolem mar ketszer is kertek. Igaz, mind a ket eset evekkel ezelott tortent.

 

Az mas kerdes, hogy az egyik topikban volt egy srac, aki kifejezetten tuzvedelmmel foglalkozik, es o maga korul mindenkit meggyozott, hogy a porolto  -- fuggetlenul minden eloirastol -- fontos.

 

Vama Veche nem kerulo. Bukarestbol nem delre es utana keletre tartasz, hanem eloszor keletre, es onnan delre. Constantanal eleritek a tengert, es tobbe-kvesbe a tengerpart menten ereszkedtek le delre.

 

 

Előzmény: G.Andi (19013)
nozoduo Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19015
Costanta nekem új kösz az ötletet. Megnézem.
Előzmény: stevie wonder (19011)
G.Andi Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19014
Viszont poroltót mi mindíg viszünk,mert valaki azt mondta kell...
Akkor nem kell???
G.Andi Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19013
Stevie!

Mi mindig az előbb leírt útvonalon megyünk.Semmi gondom vele,mint tudod:-))))))))))))
De!
Amit te irtál az a Vama Veche...az milyen???Ott hol lehet átmenni???
Az egyébként kerülő??Mármint Rusehoz képest?
Előzmény: stevie wonder (19011)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19012

Bulgáriában szokták kérni a poroltót? ( Mármint a határon.)

 

 

Egyertelmuen nem.

Előzmény: MiZo72 (19009)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19011

Budapest-Nagyvárad-Kolozsvár-Pitesti-Bukarest-Ruse

 

 

Egy erdelyes topikban azert rakerdezhetnel a Nagyvarad-Kolozsvar utvonal szepsegeire (es most nem a vitathatatlan kulturalis- es termeszeti szepsegekre gondolok, inkabb, khm, a kozlekedesiekre), de Kolozsvar-Pitesti sem semmi :-) Tavaly nyaron mind a kettohoz volt szerencsem.

 

Rusze meg ongol, mert egy hosszu es ingyenes autopalyaszakaszt cserelsz le sima orszagutra, raadasul hidpenzt kell fizetni.

 

Ha mar Bukarest, akkor onnan Constanta (egy 120 km-es autopalyas szakasszal), atkeles pedig Vama Veche-nel, ingyen.

 

Nagyvarad es Kolozsvar fontos es szep helyek, megér mind a ketto egy-egy nap szetnezest (vagy tobbet). De autoval atrobogni a kulvarosokon nem tunik kulonosebben izgalmas kulturprogramnak.

 

Ha hallgatsz masok -- sajat szivasbol eredo -- szemelyes tapasztalataira, akkor a topik elerte celjat. Ha nem, akkor majd jovore eggyel tobben leszunk, akik a szerb utvonalat javasoljak, sajat tapasztalatbol :-)

Előzmény: nozoduo (19008)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19010
Menjek Oroszcsíkig, amikor Szeredőc a célpontom? Viccelsz? Ez többszáz km kitérő!
Előzmény: nozoduo (19008)
MiZo72 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19009

Sziasztok!

Bulgáriában szokták kérni a poroltót? ( Mármint a határon.)

nozoduo Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19008
Az útvonal szerintem a létező legrosszab amit választottál.Budapest-Nagyvárad-Kolozsvár-Pitesti-Bukarest-Ruse szerintem Szerbia útán a legjobb.Én nekem hál istennek nem gond ha esetleg 20-25 órát is kell vezetnem.10-15 perces pihenőkel szerintem megoldható.Az igaz ,hogy útánna kidőlök mint egy zsák.
Előzmény: Joseph Bunko (19005)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19007
Románul Drobeta-Turnu Severin.
Előzmény: stevie wonder (19006)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19006
Szorenyvar az vajon mi?
Előzmény: Joseph Bunko (19005)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19005
A Budapest-Szeged-Kiszombor-Arad-Szörényvár-Calafat-Bodony-Szeredőc útvonalon volt szerencsém már szenvedni nemrégen. Elindultam Budapestről este 21 órakor. Megérkeztem Szeredőcre másnap 13 órára. Borzasztó volt. Eleve ott kezdődik, hogy gps nélkül meg sem tudtam volna tenni a távot, mert Arad és Calafat között kb. 15-ször el lehet tévedni. Így kaján mosollyal néztem a táblák alapján tájlkozódni próbálkozó autósokat, míg én meg mentem gondolkozás nélkül a gps jele után sokszor befordulva olyan helyeken, ahol a logika alapjá gps nélkül eszembe se jutott volna befordulni. Zsilvásárhelyen egy benzinkúton vettem italt, ételt. Ettem, ittam út közben, s szerencsémre megtartottam a szalvétákat, mert Calafat előtt vécézési rohamom támadt egy lakatlan mező mellett, s a vécépapíromat meg képtelen voltam megtalálni a csomagtartóban. De előtte még Szörényvár után elaludtam, mire meg is álltam 40 percre lecsukni a szememet. Aztán nagy nehezen pirkadatkor elértem Calafatra, ahol csak két órát kellett már várnom, hogy legyen komp. Szerencsésen átvergődtem a tulsó partra, majd a gps jelezte, hogy ismeretlen helyen vagyok: kiderült, a bulgáriai térkép nem olyan minőségű, mint a romániai. Ezek után maradtak a táblát, de szerencsére ezek logikusabbak Bulgáriában, na és én is jobban ismerem az országot. Nagy nehezen elértem Vracába, ahol megint elaludtam. Akartam venni ételt, italt az egyik OMV-benzinkútnál, azonban nem voltak hajlandók eurót elfogadni, viszont a bankautomata meg nem akart kiadni semmilyen pénzt semmilyen kártyámra. Aztán viszont sikerült mégis vásárolni kártyával. Aztán kamionsorok között félig alva meg is érkeztem Szeredőcre, ahol valamilyen torlódás fogadott, így a város nyugati részére (ahol úticélom volt) kb. 50 perc alatt értem el a Szeredőc táblától.

Szóval az utat nem kívánom senkinek, aki nem robot. Én is csak azért kényszerültem rá, mert éppen összes útlevelem le volt járva, így csak személyi igazolvánnyal utazhattam, ami eleve kizárta a szerbiai utat.
Előzmény: nozoduo (18999)
csondijutka Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19004
Hahó mimdenkinek! Nálunk ma 244 FT az euró gondolom máshol is lement!
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19003
Üdv, tudtam, hogy megismersz.
Előzmény: stevie wonder (19002)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19002

Igen, MI ismerjük egymást... egyszer együtt is ebédeltünk/vacsorozáztunk már Szófiában. :-)


 

Akkor tudom, ki vagy :-)

 

Hello! :-)

Előzmény: Joseph Bunko (18998)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19001

Csak azt szeretném megtudni, hogy lehet a legegyszerűbben a repülőtérről a Központi Pályaudvarra eljutni. Július 12.-én szombaton érkezünk reggel és másfél óránk lesz arra, hogy átjussunk oda, mert Burgaszba vonattal megyünk tovább.

 

 

Meglepo valasz: taxival.

 

Szofiaban a taxi nagyon olcso, nem fogtok tobbet fizetni 8 euronal, de inkabb kevesebb lesz.

 

Az a lenyeg, hogy ki kell jonni a repterrol, es az elotte, egy sorban varakozo OK Supertrans taxik egyikebe kell beleulni. Van ott egy diszpecser is, aki igazgatja az autokat.

 

A repteren belul leszolito taxisokat viszont nagy ivben el kell kerulni.

Előzmény: Pötyi71 (18994)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.30 0 0 19000

Terv 15-16 óra. Általába akármerre megyek bejön amit számolok.

 

 

Nezd, en eleg jol ismerem a Romanian keresztul vezeto utvonala(ka)t is. Ha nincs kulonosebb okod arra menni, ne tedd, mert nagyon nagy a kulonbseg idoben. Szerbian keresztul a 15 ora realis, Romanian keresztul abszolut nem.

 

Mar korabban leirtam: rengeteg a lakott telepules (vegtelen hosszusagu szalagfalvak, plusz kisebb-nagyobb varosok lampas keresztezodesekkel), a lakott telepuleseken kivul lassu jarmuvek, tobb helyen utepites felpalyas lezarassal, dugoval, acsorgassal. Ha a Karpatokon mentek keresztul, akkor kilometer hosszu szerpentinekkel.

 

A roman ut olcsobb, es tobbnyire szebb, de szallas nelkul nehezen teljesitheto, az pedig kiegyenliti a dragabb szerb utvonal legnagyobb elonyet.

Előzmény: nozoduo (18999)
nozoduo Creative Commons License 2008.05.30 0 0 18999
Szerbián át mentem elégszer Görögbe,Törökbe.Tudom,hogy gyorsabb de én most Nagyváradfelé megyek.Terv 15-16 óra. Általába akármerre megyek bejön amit számolok.Legfeljebb késöbb fogom elfoglalni a szállást ha lassab leszek.
Előzmény: stevie wonder (18990)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.30 0 0 18998
Igen, MI ismerjük egymást... egyszer együtt is ebédeltünk/vacsorozáztunk már Szófiában. :-)

De - mivel túl hamar beléptem második gyermekkoromba - erősen kompromitáló dolgokat közöltem magamról ezen a nicknéven más topikokban, így nem az eredeti közismert nickemet használom. Meg egyébként is, megharagudtam az indexre kb. fél éve, s azóta alig-alig írok. Eredetileg 20 ezernél több hozzászólásom volt a topikokban.

Előzmény: stevie wonder (18991)
Joseph Bunko Creative Commons License 2008.05.30 0 0 18997
Te melyik városban?
Előzmény: gradinar (18995)
Szetka Creative Commons License 2008.05.30 0 0 18996
:-)  :-)  :-)

 

Szottyoska:

 

Hivatalos váltó,  Ciklámen Tours. Telefonszám: 302-3863

V. Szent István krt. 23.

 

Azt én is észrevettem, hogy hol ez, hol az a jobb. Változó a tendencia. Ezért nézek egyszerre hármat is, de azért érdemes telefonon is rájuk kérdezni, ha aktuális a dolog, mert nem mindig frissítik a honlapot olyan gyorsan, amilyen gyorsan változik az árfolyam. (Főleg mostanában).

Meg az is igaz, hogy ezekre a honlapon lévő árakra kifejezetten külön hivatkozni kell, mert lehet, hogy ott a helyszínen másképp akarják adni.

 

 

(Nem tudtál aludni????)

Előzmény: mammamija (18993)
gradinar Creative Commons License 2008.05.30 0 0 18995

én itt dolgozom

Én is.

G.

Előzmény: Joseph Bunko (18943)
Pötyi71 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 18994
Sajnos nem Szófiában vagyok, hanem Budapesten. Csak azt szeretném megtudni, hogy lehet a legegyszerűbben a repülőtérről a Központi Pályaudvarra eljutni. Július 12.-én szombaton érkezünk reggel és másfél óránk lesz arra, hogy átjussunk oda, mert Burgaszba vonattal megyünk tovább.Köszi az infot előre is.
Előzmény: stevie wonder (18991)
mammamija Creative Commons License 2008.05.30 0 0 18993

kertészboy! Aki már elment azt nem kő bemásolni..... western lassan már haza is jön:))

stevie! Akkor most neked nem jó ez az euros dolog ugye????

 

Szetka! felhívtam a szottyosékat, és amikor te a 247-et betetted, náluk 248 volt.... Én még várok egy hetet....(csak tudnám hol a telszám?????) Neeeeeee!!! Holnap megkeresem:)))) és ide bököm a monitorra:)

 

Jóccakát mindenkinek! Szép álmokat, rózsás csókokat:))

Előzmény: kertészboy (18992)
kertészboy Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18992
Májusban indulnak:

1) western: május 27. Hotel Burgas Beach

Júniusban indulnak:


1) MiZo: június 05-19 Hotel Bellevue Beach
2) qombizsolti: június 05-11 (?) Északról támadják Szozopolt:)
3) G.Andi: június 07-14-ig Hotel Chrisantema - Napospart
4) viki13: június 08-18 Hotel Burgas Beach - 47 fő!!!!:))
5) stojan: június 15-től 3 hét Szozopol - dejóneki!!!!
6) jokor: június 15-22 Hotel Burgas Beach
7) Gaboca54: június 15-29 Hotel Sun City Napospart
8) manonos: június 16-22 Hotel Baikal - Napospart
9) redi01: június 18-25 Szozopol
10) Márti(Cs): június 18-25 Hotel Arzenál
11) Sumse: június 20-26 Hotel Madara-23 fő Aranyhomok

12) subbasa: június 21-28 Burgas Beach - Napospart
13) Monaco2: jún.:21-29 Hotel Burgas Beach
14) nellly: június 22-29 Aranyhomok Hotel Iberostar Obzor
15) CS. Ibolya: június 22-július 06 Aranyhomok, Hotel Madara
16) Anjani: június 23-30-ig Aranyhomok, Hotel Tintjava
17) babi 15: június 26-03-ig Aranyhomok Hotel Mak
18) pettyusz: június 27-02. Sv.Vlas(Fort Noks)+júli 03-10-ig Burgas Beach.
19) apanka: június 29-július 12-ig Hotel Nessebár Beach Süd
20) kertészboy: június 27-július 6. Casa Brava apartmanház

Júliusban indulnak:

1) Briro: július 3-10 Hotel Nessebar Süd
2) Nozoduo: Július 3-10 Hotel Nessebár Beach Süd
3) Csondijutka: július 5-12 Hotel Meridián Sunny Beach
4) Gyengecsaba :július 5-12 Nessebár Beach Süd
5) Kordina: júl. 12-19 Hotel Bellevue Beach
6) Denitm: júl. 19-26 Hotel Bellevue Beach
7) Ad Flexum: július 20-30 Hotel Sol Nessebar Mare all. incl.
8) utazo idegen: július 20-augusztus 05-ig (a célpont ismeretlen, de Rila benne van)
9) volvus: július 21-29 Hotel Nessebar Süd
10) brigi78: júl. 21-28 Hotel Nessebar Süd Napospart
11) szkriszta79: júl. 21-28 Hotel Burgas Beach
12) grisin 100: július 19-aug. 2 Hotel Bellevue Beach
13) Pet Shop Boy: Július 17- től 2-3. hét remélhetőleg Szozopol - előtte esküvő!!!!:)
14) Dugó: július 25-augusztus 04. Hotel Zefír Napospart
15) csocso50:július 14-20 Kamaka Hotel Biala
16) RékaBetti : július. 06-13 Sozopol, Hotel Kalisto***
17) Budhaman az igazi:július. 06-13 Sozopol, Hotel Kalisto***

Augusztusban indulnak:

1) Mandy78:Auusztus03-10 Hotel Nessebar Süd
2) Renátó: augusztus 06-13 Hotel Kaliana, Szozopol
3) Toemi: augusztus 16-23 Hotel Zornitza, SunnyBeach
4) Widus:augusztus 22-29 Hotel Andalúzia Elenite
5) Piszi1:augusztus 19-27 Central Plaza Apartmanház
Előzmény: budhaman_az igazi (18940)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18991
Es ha Szofiaban, akkor ismerjuk is egymast? :-)
Előzmény: Pötyi71 (18988)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18990

Család döntött alvás nélkül megyünk Románián keresztül.

 

Akkor viszont Szerbia.

Előzmény: nozoduo (18983)
agi6 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18989
köszi, ezt megtaláltam, de a saját honlapjukat keresem
Előzmény: G.Andi (18971)
Pötyi71 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18988
Megkérdezhetem, hogy helyileg hol vagy? Szófiában?
viki13 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18987
Szia.Merre van az a Klauzál tér?Csak OTP kártyával lehet felvenni,vagy bármilyen más bankkártya is jó.Honnan tudom hogy mennyiért adja?Van valami táblázat ami alapján ki lehet számolni mennyi az árfolyam?
Tudom egyszerre sok volt a kérdés.
De megköszönöm a válaszod.

Már csak 5 nap Törökország
10 nap Bulgária    :-)))))))
Előzmény: Degeczi (18985)
nellly Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18986
Köszike, de én nem használok kártyát.... DDDD
Előzmény: Degeczi (18985)
Degeczi Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18985
a Klauzál téren ott az Euróval töltött automata, abból (reggeli árfolyamtól és összegtől függően) most 242-243
Előzmény: nellly (18982)
G.Andi Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18984
Csak át suhantunk..2perc sem volt:-)
Előzmény: nozoduo (18983)
nozoduo Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18983
Család döntött alvás nélkül megyünk Románián keresztül.Kérdésem tavaly kb. mennyi volt a Román-Bulgár határon az átjutási idő? Köszönöm a válaszokat.
nellly Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18982
Ma voltam egy pénzváltóban kíváncsiságból. 239.-ért veszik tőlem, és 249.-ért adják el nekem a jurót. Van ám árrés Szegeden....
steely Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18981


Többen írták már, és én is ajánlani tudom a DSK Bank ATM-jeit pénzfelvétel szempontjából Bulgáriában.

Ez az OTP bolgár leányvállalata, így ha van ilyen kártyád akkor a pénzfelvét költsége 1 €.

A Napos Part-on 7 helyen van erre lehetőség.
Neszebár 1 helyen áll a rendelkezésünkre, ha DSK-s automatát keresel.


Előzmény: manonos (18969)
Szetka Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18980

Igen, ez mammamija "szottyos kis udvara".

 

Csak az a baj vele,  hogy amíg a honlapokat akár 100x is megnézheted, telefonon nem akar annyiszor zavarkodni az ember. Viszont, ha már konkrét a dolog, akkor megér egy telefont.

Előzmény: steely (18978)
Szetka Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18979

A webkamerát tartalmazó, Sunny Beach honlapon van egy "contact". Gondoltam megpróbálom. :-) 

 

(De tényleg nem gondolom,  hogy az én "reklamálásom" miatt indult volna újra, csak jól esett egybe.)

 

Én tavaly hasonlóan leltároztam.

 

Lassan a 2-esnek, ami egy strandrészletet mutat, működnie kell.

 

 

Előzmény: Gaboca54 (18977)
steely Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18978


A Ciklámen Tours pénzváltóját ajánlom én is évek óta mindenkinek.
Az ismerőseim szerint sem dolgozik ilyen kedvező árfolyamon senki.

Vidéki városokban is van irodájuk.

Egyébként nincs közöm hozzájuk, csak nálunk egy néhány éve becsődölt iroda helyén működik, és az irodavezetőt azóta ismerem.


Előzmény: Szetka (18976)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18977

Gabócza már érzékelte a webkamera meggyógyulását csak elment forint erősödés ügyben kutakodni és még nem ért vissza,mert közben az ingyenes kép.tár helyek olvasásában eltévedt.

 

Gabócza nem írt senkinek levelet az ügyben ,mert nem is tudná kinek kéne írnia.

 

 

De azért köszönöm a figyelmeztetést, látom tudjátok már hova járokDDDDDD

 

Vízhőfok . 20°C Hőmérséklet . 76°F

Előzmény: Szetka (18975)
Szetka Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18976

Ebben a percben 244,50 Ft az €.

 

Teszek fel egy új linket. Ez még jobb!!!

 

www.goldchange.hu/arfolyam.html

Szetka Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18975

Gabóca!

 

Már működik a webkamera!

 

Két napja küldtem nekik egy e-mailt, hogy 21-e óta nem működik a kamera, miért. És tessék, 14.29-kor beüzemelték.  :-)

 

[Mondjuk, azért nem hiszem, hogy a levelem miatt javult volna meg.    :-) 

Előzmény: Gaboca54 (18923)
stevie wonder Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18974

Valaki megtudja mondani hogy a forint erősödni vagy gyengülni fog-e június,júliusig?

 

 

A Joistenke! :-)

 

Amugy teljesen erthetetlen a mostani eros arfolyam, az legalabbis biztos, hogy nem all mogotte semmilyen "teljesitmeny." Tegnap hallottam egy erdekes elemzest az Info Radioban, ott azt mondtak, hogy a 240-es szintet nem tudja attorni a forint, mert azon az arszinten mar beindulna a nagyaranyu forint eladas (azaz eurora csere), es ez a piaci mozgas automatikusan visszatenne a forintot 240 fölé.

Előzmény: csocso50 (18972)
Szetka Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18973

Lásd mammamija 7732 sz. válaszát ; előre tudta a kérdésedet.  :-)

 

Erről én is olvastam, de azért ne vegyél mérget rá. Igazából semmi nem indokolja ezt a nagy arányú erősödést. Akármi történhet. Most úgy tűnik, hogy bejönnek az előrejelzések, bár ezek is csak akkor kerültek elő, amikor már jó ideje, tartósan csökkenésben volt.

 

Így én is tudok előjelelzni. :-)

 

Előzmény: csocso50 (18972)
csocso50 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18972
Sziasztok!

Valaki megtudja mondani hogy a forint erősödni vagy gyengülni fog-e június,júliusig?
G.Andi Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18971
The Dolphinarium. Varna
http://varna.info.bg/english/dolphinarium_en.htm

Várnai delfinárium honlapja. Külföldi weboldal.
G.Andi Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18970
Szia!
Igen csak Várnában van delfinárium.
3 delfin van a műsorban más állat nincs.
A googléba beütöd,hogy várna delfinárium és találsz róla
Előzmény: agi6 (18964)
manonos Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18969
Ha tényleg annyi a költség (500-1000 Ft) akkor tényleg nem sok. Nekem,  ha nem a Cib-ből vettem ki hanem simán az OTP-ből 20.000 Ft kivétnél 500 Ft volt a kezelési költség itthon!
Előzmény: nozoduo (18966)
nozoduo Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18968
Igazad van nem közép hanem deviza,de már az mnb-nél 241,05 a leva pedig  már csak 123,23
Előzmény: Degeczi (18967)
Degeczi Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18967
nem a közép-, hanem a deviza eladási árfolyamon!

most pl a valutaeladási 247.3, míg a devizaeladási 242.2, ezért még az automata pár száz Ft-os költségével együtt is bőven kedvezőbb, mint a bankfiókbeli valutafölvét
Előzmény: nozoduo (18966)
nozoduo Creative Commons License 2008.05.29 0 0 18966
Szerintem mostmár nem kell az automatáktól tartani ha az egyik automata esetleg nem fogadja el elfogadja a másik. Általában 500-1000 ft között van a költsé viszont vásárlásnál középárfolyamon kapsz mindent.Kb.2-3 ft minusz levánként.Az automatákkal kb.5-10 éve voltak problémák.Én Szerbiától egész európában gondnélkül használom.
Előzmény: manonos (18965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!