Keresés

Részletes keresés

timi88 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3430
Szia Plüsi! Köszi, csak sajnos nálam nem lehet megnyitni ( Not Found ) ezt az oldalt, nem tudom miért!? :(
Előzmény: Plüsi (3429)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3429

Szia timi88!

Nézd meg ezt, lehet, hogy ezt keresed:

www.turizamcg.com/smjestaj/bar/VukmanovicBranko/vilamontenegro.htm

Előzmény: timi88 (3426)
jewel1979 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3428

Szia!

A budvai strandok általában apró kavicsosak, de a vízbejutás kényelmesebb papucsban, viszont sünik már csak ott vannak, ahol nem ér le a lábad, úgyhogy nem muszáj. De papucsban mindenképp kényelmesebb lépkedni a kavicsokon. Szállás szerintem van, bár most a múlt héten már nagyon sokan voltak, úgyhogy a jobb szállások lehet, hogy elkeltek.

Előzmény: gate13 (3425)
Tökmag01 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3427

Sziasztok..leírom hátha valakinek hasznosak lehetnek az infók...:)

Augusztus 23-án indulunk Montenegro-ba Szabadkáról visszük magunkkal a kocsit is onnan indulunk vonattal. A vonat minden nap este 19,05-kor indul és másnap reggel cirka 8-körül érkezik Bar-ba. Hétvégén megvettük a jegyeket, de tanulságos...: telefonon már többször beszéltem a Szabadkai-vasútállomáson dolgozókkal ahol azt az infót kaptuk hogy CSAK az odafelé jegyet lehet megvenni....mire odaértünk kiderült hogy meg lehet venni oda-vissza és mi hálójegyet is vettünk , de azt csak a Bar-Szabadkait lehetett előre megvenni...indulás napján lehet csak megvenni a hálókocsira a jegyet..(no comment) reggel nyolckor (mikor megérkezik Bar-ból a vonat)..és este 3-5-ig lehet felállni a kocsival és este 7-kor indul...Jó vicc...reggel 8-tól este 7-ig mi a francot kezdjen az ember magával....

 

Két főre és egy szgk-ra az árak a következőek:

2600 szerb dínár az autó/út

3363  dínár egy főre oda-vissza a személyjegy

1700 dínár a hálókocsi jegy (alvó kocsiban)

 

Szállás nélkül megyünk, ott akarunk foglalni....mit gondoltok hol keresgéljünk ha nyugit szeretnénk?

 

Illetve aki volt már TARA raftingon...: mennyibe kerül és hol lehet jelentkezni rá., ill.milyen nyelven "megy" a túra?

 

hmm...még egy hónap.........kis se bííííííírom....

 

timi88 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3426
sziasztok!

Nekem lenne pár kérdésem Canjról, ugyanis aug. 2-án oda megyek nyaralni, valami villa-Montenegróba (sajnos nem találtam róla semmit a neten). És mivel most járok először canjban, ezért sajnos nem ismerem.
Szórakozás szempontjából, milyen? Ja, és azt hallottam, hogy a hotel tetején van egy disco rész. Ez igaz? valaki járt már ott? Esetleg tudna képet küldeni e-mail cimemre, vagy akár ide? Jön még valaki oda, augusztus elején?
Előre is kösz!
gate13 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3425

Sziasztok!

 

 

 Akik mostanában voltak Budvában illetve Montenegroba, mit tapasztaltak, könnyen lehet szállást talállni?Mennyibe kerül?A strandokra ajánlott a stranpapucs viselete?

 Köszi!

 

haya1973 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3424
akkor megnyugodtam
már aszittttem h össszedölt a világ:-)
Előzmény: Plüsi (3423)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3423
Hát, úgy istenigazából semmi. Nem biztos, hogy olyan jó ötlet júniusban nyaralni, mert ilyenkor esz a fene. De ha minden jól megy, akkor ugy tűnik, hogy kinéz nekem egy szeptember közepi Görögország, juhééééééj! :-))
Előzmény: haya1973 (3421)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3422
Ó, persze, te egy tündér vagy, nagyon szép helyen voltatok. Csak lusta disznó /má' nem csak irigy/ voltam ebbe a dögmelegben írni. Nagyon ari vagy, hogy küldted.
Előzmény: crnagora (3420)
haya1973 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3421
miabaj????
Előzmény: Plüsi (3419)
crnagora Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3420

Szia!

 

Képeket megkaptad amit küldtem?

Előzmény: Plüsi (3419)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3419

 

 :-((

haya1973 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3418
szia mindenkinek

irigykedek naon
:-)
mindenki érezze magát nagyonjol aki lenntvan
és azok is akik csak ezután jutnak le
gondolom arra is dögmeleg van ugy mint idehaza
crnagora Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3417

Hello,

 

mi aug. 05- 16-ig leszünk a Villa Zec-ben.

Előzmény: Törölt nick (3415)
Kichigo Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3416
Sziasztok !

mi 5 nap múlva indulunk, juhúúú :)))
Szerintetek amúgy vegyünk itthon műanyag szandált/szörfcipőt a kavicsos part miatt vagy szükségtelen???
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3415
Hello Csakamunka!
Te már ott vagy?de jó neked.azért nehogy berekedj a jéghideg niksickotól.
érdeklődöm van e valaki a ZEC villába Canjon?vagy megy e valaki aug 18 előtt oda?szállás info kellene.
köszi.
csakamunka Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3414

Hello

 

Mar 1 hete itt napozunk Petrovacban, es meg 1 vissza van.

Lassan megtelik a varos, egyre tobb a szallaskereso.

 

Udv mindenkinek.

jewel1979 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3413
sziasztok!
Akkor, ahogy ígértem, praktikus utibeszámoló a Montenegroban töltött két hetünkről:
Ugye, busszal mentünk. A buszvezető úgy döntött, hogy Barcs-és Horvátország-Bosznia-Horvátország-Montenegró útvonalon megyünk, baromi lassú volt, senkinek nem ajánlom, bár érdekes dolgokat láttunk útközben )én pl. nem tudtam, hogy ennyire látszik még a háború nyoma ezeken a vidékeken... szétlőtt házak, stb.) ja, és sajnos, benzinkút alig volt az útvonalunkon, én nem tudom, a helyiek hol tankolnak, de volt olyan, ahol 5 órán keresztül mentünk, és egy darab benzinkút sem volt! Egy ismerős család autóval jött, ők Split-tengerparti út útvonalon jöttek, mi 23 óra alatt értünk le, ők 13.
Amiket láttunk: Kotor, fellegvár: hát nem volt semmi a 40 fokban megmászni, de jó volt... a várkapu bejáratától jobbra van egy kis piac, nagyon jót ettünk, helyi sajtot, sonkát vettünk, jó hely.
Perast: nagyon pici, alig egy főutca, de beleszerettem... kristálytiszta víz, a perasti kolostorba (ahová nem lehet csak úgy átmenni) magyar apácák is vannak, pár barátunk átúszott a szigetre, és az apácák megmutatták nekik a kolostort!!!
Rafting, Tara kanyon: nagyon gyönyörű hely, ilyen türkizszínű folyót még sosem láttam ezelőtt, nagyon élveztük, és isteni pisztrángot ettünk.
Kék barlang: Kotorból hajóztunk ki, és onnan közelítettük meg a barlangot, fantasztikus élmény volt!
Árak:
Plejskavica 1,5 euró, 0,5 liter víz: 0,5 euró, szép étteremben két személyre 1 fogás, plusz előétel, plusz bor: 30 euró körül. Kevésbé frekventált helyen ugyanez 20 euró. képeslap 0,15 euró, ajándékok (kerámiabögre, kagylós doboz) 2-3 euró... 2 órára egy motorcsónak a kikötőben 20 euró, DVD írás a lemezzel együtt 5 euró, 1 óra internet 2 euró...
Összességében jó volt, de minden strand nagyon-nagyon zsúfolt volt, még azok az eldugottnak mondott helyek is, ahová csónakkal vittek... az zavart Budván, hogy nincs olyan partszakasz, ahol éjjel csak úgy kiülhettünk volna, mindenhonnan elzavartak, mondván, este bezárt a strand, jöjjünk vissza reggel... pl. Olaszországban általában hagyják, hogy az ember éjszaka fürdőzzön vagy leüljön a parton... azt hiszem, Montenegró már nem annyira érintetlen, mint amennyire legalábbis mi gondoltuk... nagyüzem, korrekt, de nagyüzem. Ja, és nagyon zavart, hogy alig beszélt valaki valamilyen nyelven. És nem is nagyon próbálkoztak megérteni, pl. a közértben nem csak nekünk, hanem utitársainknak is rossz tapasztalatai voltak. A hegyek, a Tara kanyon viszon elvarázsoltak, egyszerűen mesebeli táj... oda bármikor visszamennénk, és a víz tisztasága is tényleg bámulatos.
showeyes Creative Commons License 2006.07.22 0 0 3412

Köszi!

A halálúton már jártunk, csak Trsából nem mertünk átmenni Zabljakba.

A Piva-tó Európa 1ik legszebb zuga. Remélem a Fekete-tó is szép lesz.

Előzmény: pygmea (3398)
marcselina Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3411
Szia!
Én most kértem árajánlatot Csaba féle campingből, úgyhogy teljesen friss az info.
Az árak euroban: személyenként naponta 3,50+idegenforgalmi illeték 0,70=4,30
auto 2,00 villany 1,80. Ennyit tudok!
Előzmény: Hefe-Weissbier (3410)
Hefe-Weissbier Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3410
Sziasztok!!
Még nyár elején döntöttük barátaimmal, hogy felfedezzük Montenegrót. Ezt a fórumot olvasgatva jöttem rá, hogy milyen jó választás volt… Viszont szeretném kikérdezni véleményeteket 1-2 dologban. A legtöbb nap nem szállnánk meg, hanem vadkempingeznénk. Ezt más országokban már toltuk, Montenegróban sem problémás?
A másik, hogy olvastam a magyar kempingesről, tudnátok róla konkrétumokat mondani (egyáltalán hol van :), árak…)?
Előre is köszi a válaszaitokat!!
H_G Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3409
Francia szerintem ott nem hasznos, de az olasz igen. Viszont az angollal prímán lehet boldoguln.

Előzmény: Plüsi (3408)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3408
Elfelejtettem folytatni. A franciát nem tudom, de bárkitől kérdeztem, hogy beszél-e németül, csak az angolt mondták. De néhány szerb szó csodákra képes!
Előzmény: k_sz315 (3406)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3407

Csáó K  SZ 315!

Nálunk a lányunk nevén van az autó, ráadásul ő nem is jött velünk. Nyomtatványboltban lehet kapni ezt a nyomtatványt, ne kérdezd mi a neve, paraszti nyelven mondtam én is el, hogy mit akarok. Kis alakú, hologramos, csicsás, igen hivatalosnak tünik.  Most nem tudom pontosan megnézni, mert nincs itthon a járgány.Talán 2, vagy 3 nyelven vannak a dolgok beleírva, 200 vagy 300 ft volt.  Semmi gondunk nem volt vele.

Előzmény: k_sz315 (3406)
k_sz315 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3406
Aug 4-én éjjel indulunk. Angol és francia nyelvtudás mennyit ér odalent?
Barátnőmék családi autójával megyünk és én fogok vezetni. Ismerősök ajánlották, hogy írjunk vmi meghatalmazást az autóhoz, mert jól jöhet. Honnan tudok ehhez vmi formanyomtatványt keríteni? (Nemzetközi jogsi és zöldkártya már megvan, forgalmit úgy hallottam elég ez az új uniós)
haya1973 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3405
ezt csak megerösiteni tudom :-)
Előzmény: mammamija (3404)
mammamija Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3404
:))) de van ám!
Nem beszélve arról, sokkal hangulatosabb, mint az úgynevezett nagy-strand....körbeölelik a sziklák, ahonnan lehet ugrabugrálni is....
És a part menti sörözők is szuperek !!!:)
Előzmény: haya1973 (3392)
Zelenika Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3403
Magyarul.
marcselina Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3402
Bocs,még egy apróság! Magyarul vagy szerbül írjunk?
Előzmény: Zelenika (3401)
Zelenika Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3401

Szia!

Csaba bácsi címe:csaba@cg.yu Jó nyaralást!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!