Keresés

Részletes keresés

G.Zoli Creative Commons License 2011.07.02 0 0 855

Szia

 

Rendben megérkeztek a kis pávák?

Előzmény: marcsi089 (853)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 854

Köszönöm szépen!

 

Ezt a 3 napos dolgot sokaktól hallottam, csak azért kérdeztem, hogy pulykánál is így van-e.

marcsi089 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 853

Amúgy én nem szoktam nagyobb ügyet csinálni mint a csibe tojásnál.A kelés kezdetekor elkezden langyos vízzel spriccelni a tojikat,4-5óránként,de csak a tojásokat a kikelt csibére ne mennyen víz,és ha életerős akkor kibújik magától!

Előzmény: zsuzsu1218 (851)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 852

Szia!A forgatás minden tojásra úgyan úgy vonatkozik ami a keltetőbe van.Nem kell forgatni utolsó 3nap.

Előzmény: zsuzsu1218 (851)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 851

Logikus :))

 

Köszönöm!

uvj Creative Commons License 2011.07.01 0 0 850

Hát ha abba gondolunk bele, hogy  kotló ül rajta akkor nem valószinű hogy 3 napig ugyan abban a pzicíóban lesznek alatta a tojások! :-).

Ezek alapján megforgathatod!

De a gépi keltetést az nem ismerem mert mindig kotlóval keltetek.

 

Előzmény: zsuzsu1218 (849)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 849

Köszönöm szépen a választ!

 

Keltetőben van sajnos, mert ez lesz az első pulykám, nem volt ami kiköltse. Néma kacsám van és csirkéim. Ja és a ketetőben van mellette tyúktojás is, egyszerre kellene nekik kelni. Már tűkön ülök :)))

Ja! Bocsánat! Azt is kérném, mondjátok meg, hogy forgassam még az utolsó napokban is vagy sem? Azt tudom, hogy a tyúktojás azt az utolsó 3 napban nem szokták.

Előzmény: uvj (848)
uvj Creative Commons License 2011.07.01 0 0 848

Szia! Elég ha kelés elötti napon egy kicsit megfröcskölöd langyos vízzel. De ne nagyon. Vagy ha kotló ül a tojáson kelés elött biztosíts neki fürdési lehetőséget a pór fördőhöz keverj egy kevés frissen ásott földet vagy fröccsköld meg egy kis vízzel, a kotló majd teszi a dolgát. Meg figyeltem , hogy a pulyka kotlóm kelés elött szívesen tapos bele az itatóba nem véletlen a lába vízes lessz azt a tojásokra felviszi ha vissza megy, és máris párás meleget idéz elő ami könyiti a tojások feltörését.

Nem kem most kelt 7db pulykám és 14 db csirke a pulyka alatt.

Hát remélem valamelyiket sikerül alkalmazni. Sok sikert.

Előzmény: zsuzsu1218 (847)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 847

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy a pulyka tojásra is igaz, hogy az utolsó 3 napban már nem szabad forgatni? Ti hoygan csináljátok? A másik pedig, ha jól emlékszem itt olvastam , hogy a kelés napján vizes ruhát jó ráteríteni, akkor könnyebeb kikelnek?

uvj Creative Commons License 2011.07.01 0 0 846

Sziasztok! Hát nem tudom hogy mi történt nrm is volt semmi bajuk a héthetes korukig. Örültem hogy végre lessz 19 db pulykám! hát nem lett. Azt nem értem hogy semmi jele nem volt annak, hogy valam bajuk lett volna. a hetedig hét reggelére elpusztult egy ez még bele fért volna utána három és igy tovább volt, hogy egyszere hat is. Kiváncsi vagyok hogy a maradék hárommal mi lessz?

hakijani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 845

Az msne plus nak van egy része amin látod kinél vagy fent és kinél nem de ez most akkor teljesen lényegtelen e téren elküldtem a telefon számom  mivel a tiedet nem tudom hogy egyeztessünk kel e a cucc vagy nem ?Mivel én napközben nem vagyok msnen mert éjszaka dolgozom így nappal pihenek és a lányaim használják a gépet otthon így csak telefonon tudsz elérni!

 

Üdv.:Jani

Előzmény: capricorn18 (844)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 844

nem szoktam senkit törölni msn-ről....

Nem voltam ma fent mert nem értem rá, de majd holnap leszek

hakijani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 843

capricorn18  :szia látom töröltél msnröl így érdekesen lehet veled kommunikálni.Most akkor kell a cucc vagy nem ????

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 842

Köszönöm a válaszodat!

 

Annyira örülök ilyenkor. Mondjuk én alapból olyan vagyok, hogy az eladóban megbízom....  Ezt lehet, hogy benéztem. Messzebre kell mennem mert itt nincs több bolt.

 

Köszönöm még egyszer.

Előzmény: G.Zoli (841)
G.Zoli Creative Commons License 2011.06.30 0 0 841

Biztos hogy van gyógyszeres nevelő táp. Fácánnevelőt akartam venni de csak pulyka nevelőt kaptam és csak gyógyszerest. Azt mondták később talán lesz olyan is ami nem gyógyszeres.

Előzmény: zsuzsu1218 (840)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 840

Sziasztok!

 

Na ilyenkor vagyok aztán teljesen tanácstalan és ilyenkor tévedünk be egy ilyen klassz fórumra,  ( ami megjegyzem nagyon hasznos ) és ilyenkor szoktunk én léegalább is hülyeségeket kérdezni. Voltam ma a táposnál ( bábolnai lerakat ) és kértem, hogy adjon nekem gyógyszeres indító tápot és majd kérdeztem, hogy van-e nevelőjük is gyógyszeres. Azt mondta, olyan nem is létezik, pedig tényleg elég rég óta van ott és dolgozik, de szerinte nem létezik külön gyógyszeres és nem gyógyszeres. Ami van abban pedig nincs csak vitamin, és nincs gyógyszerezve. NA most legyek okos. Minden esetre elhoztam belőle egy keveset, mert ha kelnek a pulykák nem bajban leszek ha nem lesz nekik semmi idehaza.

 

Akkor most ez hogyan is van?? Szerinte venni kell hozzá a gyógyszert és bele kell keverni :O

 

A segítségeteket kérem.

Előzmény: marcsi089 (836)
G.Zoli Creative Commons License 2011.06.30 0 0 839

Érdekes ez a méreghányásos dolog. A tavalyi pulykáim nem kaptak tápot sem csak a kertben (füves kert) csipegettek egész nap. Füvek magvak bogarak csigák és persze kukorica buza szotyi hagymaszár. Észre sem vettem ezt a méreghányásos dolgot. Akkor kaptak tápot mikor himlősek lettek. Szerencsére azt is átvészelték. Szerintem ha nem egy tyúkudvarba van bezárva a pulyka akkor sokkal nagyobb eséllyel nő fel. Legeltetni kell mint a birkát :) És ha lehet akkor az anyjával.

vargamami Creative Commons License 2011.06.30 0 0 838

Szia!

 

Most egy kicsit megíjesztettél, hogy a tied hét hetes és most kezdtek el pusztulni.

Ugyanis az enyém öt hetes , remélem nem lesz semmi bajuk.

Már nem akartam nekik gyógyszeres tápot venni, de megyek holnap és veszek még belőle.

Előzmény: uvj (833)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 837

Szia!

 

Köszönöm szépen a választ! Megérdeklődöm és olyat veszek.

marcsi089 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 836

Szia zsuzsu!

Én úgy kérem a táposnál hogy gyógyszeres pulyka indító vagy nevelő!

Van olyan táp is amiben nincsen gyógyszer,legalábbis ahol én veszem!

Előzmény: zsuzsu1218 (835)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 835

Sziasztok!

 

Azt, hogy gyógyszeres pulykatáp azt hogyan kell érteni? A sima pulyka indító és nevelő az nem tartalmazza kellő mennyiségben? Ma megyek beszerezni belő egy keveset és azért lenne fontos, hogy milyet vegyek. Igez még csak a jövő héten kelnek, ha kelnek a puylkák,  ( minizsarnoktól ) beszerzett tojásból :)) , de veszek egy keveset előre, nehogy pont akkor ne tudjak majd menni érte.

 

Izgulok én is, várom a kelést és nagyon sokat olvasgatok, hogy jól csináljam. A nagymamámék tartottak és a szüleimnél is volt egy pár, de már rég és akkor még nem is érdekelt ez a dolog, gyerek fejjel. Most én is szeretnék tartani párat.

 

Válaszaitokat köszönöm előre is.

 

marcsi089 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 834

Szia!Én elmondom neked az én tapasztalataimat!

A lactiferm csak vitamin,csodákra nem képes!

Én napos kortol gyógyszeres pulykatápot adok nekik,tojást és hagyma zöldet.Néha rizst szoktam még nekik főzni!Ja és én csak sima vizet adok nekik!/Mindenkinek máshogy jön be/

Túrót eggyáltalán nem adok mert nekem amikor kaptak csak fostak tőle!

1 hónapos korban adok nekik 2szem egész borst a torkukba,vagy szárított piros paprikát./én ezt még a nagymamámtól láttam/

Nekem minden évem sikeres volt még a pulykákkal.

Szerintem a lényeg a gyógyszeres pulyka táp!

De gondolom másnak más a véleménye!

Előzmény: uvj (833)
uvj Creative Commons License 2011.06.30 0 0 833

Sziasztok! Nagyon Nagyon szomorú vagyok! :-(

19 pulykám kelt nagyon szépen nevelkedtek mostanáig. Úgyanis 7. hetesek lettek és a mérg hányás időszakába léptek szombaton! 

Azóta már csak 3db. van napról napra pusztultak el volt hogy 5 db. is egyszerre. Pedig mindent meg kaptak de úgy látom hiába volt minden erő feszítésem. Örömömet hogy szépen fejlődtek nagy bánat váltotta fel. Kapták a laktifermet is de úgy láttom az se ért semmit. Ez mindig így van? Vagy valamit el rontottam. Mindent megadtam nekik csalán, hagyma, tojás, túró, táp, de felesleges volt.

Most reményem egy most kelt 7db.-van de félek hogy megint csak feleslegesen foglakozok velük mert a vége úgyan az lessz.

Ha valaki tud még valamit tanácsolni, hogy mit tegyek még értük , hogy azt a bízonyos méreg hányásos időszakot túl éljék azt meg köszönöm.

 

marcsi089 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 832

Soma!Küldtem emailt!

Előzmény: soma0221 (831)
soma0221 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 831

Szia!

Minden variáció érdekel! Megadnád a számodat valahogy? Úgy egyszerűbb lenne. Köszi!

Előzmény: marcsi089 (830)
marcsi089 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 830

Soma!

Van most 1 ilyen tojóm,1éves!Én ezt eladom,és van hozzá bak meg még egy bronz tojóm!

A hármat eladom úgy is ha gondolod azt is megveheted.nekem az ídén tőlük lett ek ezek a pulyik!A fehér nagyon jó kotló.szombaton otthol vagyok,csinálok majd képet!

De ha pici kell azt is megtudjuk oldani szerintem!

Előzmény: soma0221 (828)
marcsi089 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 829

Krisz!A helyzet a következő!Természetesen nem felejtettem el hogy neked ígértem.De még a párommal nem beszéltem le hogy merre megyünk és hogy útba esel-e.

Szerintem házhoz nem tudunk menni mert több kocsival megyünk eggyütt,max úgy hogy valahol talizunk.

ha minden igaz a hétvégén hazaér a párom és leinfozom hogy merre megyünk és írok!Sajna én nem tudok hozni tőled bakot,mert 6napig hová tegyem?de ha nem esel nagyon ki max hazafelé útba ejtünk!
ezt még megbeszéljük!

 

Jani.természetesen ha lesz úgy neked is viszek,az árat majd ha már fix minden akkor megbeszéljük!

Előzmény: capricorn18 (825)
soma0221 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 828

Szia  Marcsi!

Nekem nagyon kellenének! Sajnos a tojómat valami dög(szerintem nyest) megölte amikor elkezdett kotlani, a bakot meg rá egy hétre levágtam, mert elkapta egy betegség. Nem evett, csak ivott, véresre csipkedte a lábait, a fejét véresre vakarta és folyamatosan rohangált az udvarban. Több dokival beszéltem, de nem tudtak segíteni.

Szóval most nincs pulykám! Előre is köszi!

Ja, és mennyiért adod őket?

hakijani Creative Commons License 2011.06.30 0 0 827

szia msnen rád írtam megadtam a teloszámom ha érdekel a dolog hívj üdv.:Jani

Előzmény: capricorn18 (825)
hakijani Creative Commons License 2011.06.29 0 0 826

szia amikor hozod capricorn18 a pulykákat én is szeretnék egy párat venni ha megmondanád az árát és hogy lehet e ? Köszönet érte.

Előzmény: marcsi089 (824)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!