Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67705

mint már irtam régebben a 6 vagy 7 éves tondach cserepem málik szét. plusz kiderült nincs légrésem, és a tetőfólia is csak sima fehér technológiai fólia.

rászántam magam nagynehezen a komplett cserére, bramac beton cserepet szeretnék a helyére 

kérdésem azokhoz irányulna akik már belárágták magukat a témába hogy melyiket érdemes vagy mi alapján érdemes választani?

mely tipus amit kerülni kell?

mert van 183 ft/db tól 300 ig, és itt csak a formában vagy tudásban is van különbség?

ahogy néztem a bramac natura van most akcióban mindehol.

 

 

pajaci Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67704

Alvázvédőt.

Előzmény: ilias (67701)
ZolKa Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67703

kb 4-5 cm -t kellene levágni az egyik oldalból. Ezen az oldalon a tégla kb. 1/4 -e lóg csak be a falnyílásba.

Úgy gondoltam hogy csinálok egy sátrat a munka terület köré, hogy ne legyen akkora por...

 

Előzmény: topikolos (67698)
ilias Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67702
Azért tennék bele hálót, mert kb. a fele eléggé repedezett, hézagos, pár helyen "szinteltolásos" 1-2 centi mértékben, illetve már megvettem :D .
Ez egy melléképület, aminek a harmadát idővel le kell bontanunk.
Tehát 1 méteren 1 centi legyen. Köszi
Előzmény: topikolos (67700)
ilias Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67701
Egy másik kérdés. Vettünk 8 tekercs 30 centis fa ágyásszegélyt, ami gyárilag minimálisan le van kezelve. Szeretnénk színes zománc festékkel szinezni. Mivel érdemes aládolgozni, hogy teljesen "vízhatlan" legyen és persze utána mázolható. Fatelepen a bitugélt ajánlották, de nem tudom, hogy annak milyen lesz a felülete mázolás szempontjából.

Köszi előre a tippeket.
topikolos Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67700

Szerintem felesleges bele a vas. Nekem is így volt (beton a betonon), még az előző tulaj által, alig bírtam szétverni, amikor útban volt.

A 2 cm xps az összes szigetelés lesz, vagy van már a lábazaton  valamennyi? Csak nehogy később megbánd, hogy kevés van.

Lejtés: annyi, hogy biztos le tudjon folyni a víz. Csatornánál 0,5% szokott kelleni, de annak sima a fala. 1%-al szerintem nem nyúlsz nagyon mellé, de az legyen meg mindenhol.

Előzmény: ilias (67699)
ilias Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67699
Sziasztok!

Egy 1.1x12 m-es beton járdánál kell dilatációs hézago(ka)t hagyni? Ha igen milyen sűrűn? Az egyik oldalon végig épület van (rakok a fal és a járda közé 2 centis XPS-t), a másik oldalon fű. A járda a régire kerül rá min. 8 cm vastagságban, 4-es hálóval erősítve.
Illetve mekkora lejtése legyen kifelé a járdának a csapadék miatt (kb. a fele fölött tető van)?
Köszi!
topikolos Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67698

Az után is megáll a teteje majd áthidaló nélkül?

 

Koronggal könnyű és szépen halad, csak iszonyú porral jár.

Előzmény: ZolKa (67696)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67697

hogy ne essen a nyakadba!

 

milyen magas az ajtó felett a fal? lehet egyszerűbb lenne kiszedni és visszafalazni.

 

Vajk

Előzmény: ZolKa (67696)
ZolKa Creative Commons License 2015.05.03 0 0 67696

Sziasztok!

 

Kivettem egy 8-as válaszfalból egy ajtókeretet.

Szeretném egy picivel szélesebbre a falnyílást.

Hogyan tudom legegyszerűbben vágni a téglafalat?

Flex kővágókorongal? Mire kell figyelni?

 

Köszi!

tistvanka11 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 67695

Köszi!

 

 

Előzmény: Töck Jenő (67694)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.05.02 0 0 67694

Homlokzat átalakítás engedélyköteles. 

Előzmény: tistvanka11 (67691)
nixon70 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 67693

Helyi önkormányzat építészénél kezd.

Előzmény: tistvanka11 (67691)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.05.02 0 0 67692

Előzmény: tistvanka11 (67691)
tistvanka11 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 67691

Sziasztok! Lenne egy ojan kérdésem hogy: Be szeretnék építeni egy teraszt(régifajta parasztház)!A tetőt nem piszkálnám,tehát nem növelném az épület alapterületét! Mijen engedéjek kellenek,hogyan induljak el?

 

hódvadász Creative Commons License 2015.05.02 0 0 67690

Üdv minden Építkezőnek, Felújítónak!

 

Talán valakit érdekel:  http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Kemenybeles__samott_cso_26210628.htm?first=1

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 67689

Nah, az eső megszoppantyúzott, tegnapra mondták mifelénk, ehhez képest tegnap simán megcsinálhattam volna, ma meg tiszta víz minden. Mennyire kell száraznak lennie a terasznak? Néhány órás napsütés elég? 

DCSNZS Creative Commons License 2015.05.01 0 0 67688

hi

gipszkarton profilvázat csinélok jelenleg....

ha akad 1 olyan helységem  h. a CD síiksa kozt van 1 max 2mm az nagyon gáz? a karton csak ad neki egy sikot nem?

 

ki mennyire pontosan csinálja ezt?

Fagyosnapok Creative Commons License 2015.05.01 0 0 67687

 Hát az már nagyon régen volt.

 Az még az un. városigáz volt, ami javarészt tényleg CO ból állt.

 Az a gáz főleg mérgezett, a metán, a földgáz pedig inkább robban.

 

 

 az égéstermék viszont mindig mérgez.

Előzmény: Beer Monster (67686)
Beer Monster Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67686

A gáztűzhelytől régebben keletkeztek halálos mérgezések, amikor a nagy hidegvizes vájlingot felrakták, és alatta az égés tökéletlen volt.

Azt nem tudom, hogy ez a metán óta megszűnt-e, és csak akkor fordult-e elő, amikor eleve szénmonoxidból volt a gáz.

Wattocsak Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67685

Én még sosem nyitottam ablakot ha főztem:-), kivéve ha ottfelejtettem valamit:-)

Igaz az esetek túlnyomó részénél villany tűzhelyen főzök, de néha gázon. Tehát nekem nem természetes az ablaknyitás, ero fokozottan veszélynek vagyok kitéve.:-)

Előzmény: Petya79 (67683)
Petya79 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67684

A 30-as laphoz jó esetben akár a 3-4 mm-es fuga is elég, de 5-ösnél nagyobbal már tényleg hülyén nézne ki. A széleket esetleg lezárhatod egy alu profillal, ha nem szeretnéd a 15mm-es rés miatt a lapokat vágni.
És ahogy korábban már említették, a felfagyás veszélye miatt mindenképp szükséges a lapot is kenni!

Előzmény: Törölt nick (67681)
Petya79 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67683

Nem a villamos hálózat védelmére gondoltam, hanem az emberi mulasztásból adódó tényezőkre. Egy biztosíték, vagy egy fi relé hogyan akadályozza meg, hogy egy bekapcsolva maradt vasaló ne gyújtsa fel az egész házat? Vagy mondjuk egy kenyérpirítóba szorult kenyér, amiről megfeledkezel? (megtörtént eset)

"Most elzárták ezt a lehetőséget a nyílászárók cseréjével és most a megváltozott körülményekhez igazítják az előírásokat."

 

Ez természetes, és nem is vita tárgya. Más kérdés, hogy főzés közben még senki nem kapott halálos szénmonoxid mérgezést, én legalábbis egyetlen ilyen esetről sem tudok. Aki gázzal főz, annál automatikus reakció - főleg a panellakásban élőknél -, hogy résnyire megnyitják az ablakot (ezzel ugyanazt elérve, mint egy légbeejtővel). Nem azt mondom, hogy a légbeejtő hülyeség, de ilyen megfontolásból kötelezővé lehetne tenni például egy füstérzékelőt is, egy esetleges tűzeset elkerülése végett (például egy olyan mosógépnél, mint amelyiknek a zárlatos panelje majdnem felgyújtotta a lakásunkat)...

Előzmény: Wattocsak (67682)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67682

Az elektromos hálózat védelmét már rég megoldották a biztosítékokkal és mostanában egyre több helyen kötelezően beépítendő fi relé is ebbe az irányba mutat.

Az elektromos berendezések környezete nem változott meg az elmúlt években, ellenben a nyílt égésterű készülékekkel amik régebben a nyílászárókon keresztül kapták az égéshez szükséges levegőt. Most elzárták ezt a lehetőséget a nyílászárók cseréjével és most a megváltozott körülményekhez igazítják az előírásokat.

Előzmény: Petya79 (67680)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67681

Ó, köszönöm mindenkinek!

 

1a. Ez szerintem nem túl bonyolult, picit vastagabb ragasztót kell aláágyazni

1b. Elvileg nem probléma, fugázd ki rugalmas szilikon fugázóval. Kapható különböző  méretű élvédő, nézd meg lehet, hogy van vékonyabb.

 

Megpróbálom az a verziót (persze ott már kell a rutin, ugye). Egyszerűbb volt a fogazatra bízni a mennyiséget, de hát nem jött be.

Ha nem megy, akkor b verzió. Sajnos egyféle méret volt, jól megvettem a sokat.

 

2. Amúgy mekkora a lapméret, és mekkora fugaszélességgel dolgozol? 

 

30x30, 5mm a fuga, 7,5-re kéne emelni (rövid szakaszon kell behozni)

 

Mindig célszerű - ha azt akarjuk, hogy normálisan nézzen ki - középről kifelé haladni. Igaz, így valószínüleg több a hulladék.

 

Na igen ezt már többször hallottam - most már értem is, hogy miért. Ez esetben kifejezetten hasznos lett volna.

 

 15mm a laptól függően nem lehetetlen, hogy sikerülni fog. 

 

7mm-es egyenes szélű greslap, talán...

 

3. A lapot is kented?

3. Fogazott glettvassal húzd el egyenletesen az aljzatot majd kend meg a lapot is és erre merőleges irányú legyen a lapon a barázda. A lapot mozgatva ültesd bele teljesen a ragasztóba. Ha rés marad és nem tölti ki a ragasztó a lap alatti teret nagyon hamar fel fog fagyni! Folyós ágyas ragasztóval "bolondbiztosabb" lenne. 

 

Bevallom, nem kentem. De akkor fogom.

 

Nagyon köszi mégegyszer mindenkinek. 

 

 

 

Petya79 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67680

Ha már az emberi tényezőket boncolgatjuk: ugyanúgy veszélyt jelenthet egy bekapcsolva maradt vasaló, hajcsavaró, kenyérpirító (aminek "beragad" a rugója, vagy beleszorul a kenyér), égve maradt cigarettacsikk stb; ezekhez mégsincs előírva semmilyen kötelező védelmi- vagy riasztóeszköz.

Az elektromos készülék ugyanolyan veszélyt jelent (sőt!), mint egy gázfogyasztó berendezés...

Előzmény: pocsolya84 (67678)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67679

ebben nagyon nagyon igazad van. reális esély van rá hogy felgyullad a konyha :-(

Előzmény: pocsolya84 (67678)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67678

Ezeknek a biztonsági szabályoknak pont az a lényegük, hogy "bolond biztosak" legyenek amennyire lehet. Ha normálisan, rendeltetésszerűen használod akkor természetesen nincs probléma.

 

De ha mondjuk hajnal 3-kor kell munkába indulnod és a reggeli kávét megmelegíted gázon és kómásan égve felejted a gázt amikor elindulsz, akkor a többiek akik még aludnának reggelig veszélyben lehetnek.

milyen matracot Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67677

Dehogynem. Eppen ugy, mint villanyfutesre atallni, hogy ne szopassanak gaztervvel, meocal, kemennyel... Csak epp nem azt akarok. ;)

Előzmény: Törölt nick (67671)
Petya79 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 67676

Ilyen cikket találsz vagy több százat, de egyik eset sem egy rendszeresen átvizsgált, és rendeltetésszerűen használt gáztűzhelyről szól.

Előzmény: pocsolya84 (67674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!