livorno-TORINO

xxlmalik Creative Commons License 2008.05.12 0 0 9358
Inter-Siena

V Guerrieri Creative Commons License 2008.05.12 0 0 9357
Az olasz C1 liga play-off és play-out menetrendje. Az első két meccs a play-off (a győztesek még döntőt is játszanak, és mindkét csoportból 1-1 csapat jut még fel a bajnokok mellett), a második két meccs pedig a play-out (itt a vesztesek kiesnek). Visszavágók 1 héttel később, vasárnap. A Verona is a kiesés határán.

solo_la_samp Creative Commons License 2008.05.12 0 0 9356

Elnézést! Ezek szerint szar volt a honlap amit néztem.

De ez legalább egy jó hír!

Előzmény: Vpp88 (9354)
Vpp88 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 9355
A rájátszás első meccsei egyébként május 18-án lesznek.
Vpp88 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 9354
Miket olvasok??? A C1/A csoportból a Manfredonia esett ki, és a Hellas játszik a Pro Patria-val a rájátszásban. Bár megvan az esélye, hogy tovább zuhan a Hellas, azért ezt az esélyt még adjuk meg nekik!
solo_la_samp Creative Commons License 2008.05.12 0 0 9353

A serie c1-ben vége a szezonnak. Feljutott a Salernitana (végre) és a Sassuolo (ez komoly lesz.....)

Zagato78 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 9352
Még a végén kiderül hogy több magyar volt a vendégben mint olasz!:) Mi találkoztunk napközben a félidő szerkeztőivel a városban. Még egy adalék hogy a dóriások egy csoportja hívott a meccs után valamilyen buliba minket, de Genoába. Az azért egy kicsit erős lett volna.......

Érdemes az Ultras Trieste honlapját is megnézni. Tavaly még a Nápoly ellen szerveztünk oda egy kisbuszos túrát, de akkor volt a Catania-Palermo balhé előtte és sajnos zártkapus lett. Majd esetleg ősszel

Délben találtuk ki, hogy megyünk:)

5 perccel kezdés elött a pályán voltunk:)

0-2-nél a Dóriások meg sem rezzentek úgy darálták a szurkolást mintha 0-0 és akkor kezdődött volna. 2-2-nél is ugyan az a magas ritmus semmi extra. végén ünnepelgetés. Akkor gondoltam rá, hogy eredménytől, játéktól független a szurkolás.

Most februárban vettem trieszti újságot a csapatról. A régi derbivel foglakoznak 1900-as évek eleje. Fekete fehér fotók a lelátókról. Koporsó a pályán meg ilyen nyalánkságok. Nagyon ütős.

Előzmény: Zagato78 (9344)
mozzo Creative Commons License 2008.05.10 0 0 9348
...Mineo a Manfredonia játékosa.........
solo_la_samp Creative Commons License 2008.05.09 0 0 9347
Az tényleg elég hangulatos meccs volt (én is ott voltam), főleg, hogy a hazaiak is a feljutásért mentek akkor (most meg hol vannak szerencsétlenek). Emlékszem volt vagy 17-18000 néző, a meccs előtt már másfél órával fullos hazai kanyar, koreó a triesztieknél a meccs előtt, szünetben piró, a vendégben rengeteg tűz + a szokásos zászlóhegyek.

De ami még ennél is komolyab volt, a pár héttel későbbi vicenzai derby. Emlékszem hat körül mentünk a stadionhoz lezsírozni a vendégbe jutást (hazaiba szóló jeggyel, ez akkoriban még senkit nem érdekelt), és 2,5 órával a kezdés előtt már kb 10 busz parkolt a stadionnál és a Doriásoktól zengett az egész környék. A meccsen 3000 vendég, a kibővitett szektorban is lógtak mindenhonnan az emberek. Veronai haverok a létrás kiszászlókkal hergelték, és hanggránátokkal dobálták a hazaiakat ( a plexinél helyezkedtek természetesen a lehető legközelebb hozzájuk) 1-0- ról 1-2- re fordítás, kihagyott hazai tizivel, a meccs végén félórás ünneplés a csapattal (itt már szinte tuti volt a feljutás, ez volt az utsó meleg meccs)

mozzo Creative Commons License 2008.05.09 0 0 9346
ata-ju
mozzo Creative Commons License 2008.05.09 0 0 9345
to-ju
Zagato78 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 9344
Voltam Doria meccsen, viszont én idegenben Triesztben. Még amikor a b-ben nyomták. Szurkolói szempontból életem legmeghatározóbb élménye. 2-0-ás félidőbeni hazai vezetés után 2-2-lett. hatalmas szurkolás volt. hétfő este jóval 1000 fölött idegenben. a vendégbe akkor még simán be lehetett menni. Ősszel szerintem megnézem megint őket .
xCICMx Creative Commons License 2008.05.09 0 0 9343
Viszont én szigorúan a sud-ba... :)
Előzmény: xCICMx (9342)
xCICMx Creative Commons License 2008.05.09 0 0 9342
Én is őszre készülök kimennie egy Sampdoria meccsre... GENOVA É SOLO BLUCERCHIATA!
Előzmény: solo_la_samp (9340)
xxlmalik Creative Commons License 2008.05.08 0 0 9341
Irigyellek! Bennem is nagyon erős vágy él aziránt, hogy egyszer eljussak a Luigi Ferraris-ba, azonban én oda kizárólag csak a városi derbyre mennék.

Viszont én is a NORD-ból tekinteném meg a meccset!:):):)
solo_la_samp Creative Commons License 2008.05.08 0 0 9340
Hétvégén Genovában jártam, természetsen kinéztünk a meccsre is. Lehet, hogy a külsőségeket (drapik, piró, koreográfiák stb) korlátozni tudják (bár mint kiderült azt sem mindíg....lásd lejjebb) , de szerencsére az ultrák hangját még nem tudták kitiltani a stadionokból. Ez pl. egy nagyon jó hangulatú meccs volt. A kezdéskor koreográfiát mutatott be a sud ( a szezonban az elsőt ) . Nem volt túl bonyolult, viszont az volt az érdekessége, hogy természetesen nem bejelentett akció volt. Egész egyszerűen az UTC a fanzine-jét nagyob méretben és különböző szinekben nyomtatta ki, és ezt osztogatták ki a szektorokban.

A sud egész meccsen nyomta, a nord főleg az első félidőben dörrent meg sokszor, amíg a Doria oda támadott és percenként voltak a helyzetek.

A vendégek 1000-1200-an lehettek. Az első félidőben csak párszor hallottam őket (én a nordban voltam), viszont a másodikban nagyon felpörögtek, főleg a góljaik után. A végén a "himnusz" elég ütősre sikerült, csakúgy, mint a hazaiak két kanyaros "chi noi siamo"-s felelgetőse