Keresés

Részletes keresés

haya1973 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3460
sziasztok!4
nekem meg ugy tünik h másik utitárs után kell néznem
crnagora Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3459
Milyen útvonalon mentek és hova?
Előzmény: k_sz315 (3458)
k_sz315 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3458
péntek estére van betervezve az indulás
Előzmény: crnagora (3456)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3457
K SZ315 és Crnagora, én meg gondolatban lebegek veletek, meg foglak emlegetni benneteket, de addig még csak talizunk itt!!
crnagora Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3456
 Mikor indulsz csütörtökön vagy pénteken? mi péntek este fele.
Előzmény: k_sz315 (3455)
k_sz315 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3455
még 8 nap!!!!:D
mindnekinek köszi a segítséget, majd még szerintem jövök kérdezni
Plüsi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3454
Szia! Örülök, hogy épségben hazaértetek. Mi is rendesen telefonálgattunk Pannonossal, meg jöttek, mentek az sms-ek is.
Előzmény: Aciga (3450)
photograph Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3453
A zöld ladás Miso telefonszámát megtalálod a durmitor.atw.hu oldalon.
Előzmény: pygmea (3446)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3452
elképzelhető,hogy szállás kellene aug 18 tól három főnek.
írj egy emilt a dangab@citromail.hu ra és a válaszban részletezem a dolgot.köszi.
Előzmény: crnagora (3417)
potika Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3451
Nem értem, én is pannonos vagyok (kártyás), simán kaptam SMS-eket, és küldeni is tudtam.
Előzmény: Aciga (3450)
Aciga Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3450

Sziasztok!

Hol is kezdjem... egy kicsit vegyes élményekkel tértünk haza, de ahogy telnek a napok, egyre jobban feledésbe merül a kellemetlen része... hogy mi volt a kellemetlen? Pannonos vagyok és sajnos Montiból nem tudtam sem telefonálni, sem sms-t küldeni, csak fogadni... erre nem számoltam, minden ismerősöm várta a jelentkezésemet, de hiába... így másnap Barban kerestünk egy internet kévázót és így tudtam magamról hírt adni. Az internet mindössze 1 EUR óránként. Annak ellenére, hogy egész héten egy felhő sem volt az égen és ezerrel sütött a nap, a víz nagyon hideg volt. Zorán szerint az utóbbi 20 évben nem volt rá példa, hogy nyáron ilyen hideg legyen a víz. De legalább jól hűtötte a szúnyogcsípéseket...:-) Plüsi gondoltam Rád, hogy írtad, milyen jó meleg volt a víz még reggel 7-kor is... A szállásunkon is csak egyszer sikerült meleg vízben tusolni, a többi napokon csak hideg jutott. Egy kicsit kissebb és "puhább" kavicsokra számítottam és nem gyorsan mélyülő partra, de legalább ilyet is megtapasztaltam. Amit igazán szeretek, az a homokos, lassan mélyülő tenger, de ez nem Monti hibája.

Ennyit a kellemetlenségekről, most jöjjön a szebbik oldala a nyaralásnak. Sokat kirándultunk, gyakorlatilag bejártuk a partot a horvát határtól az albán határig. Monti GYÖNYÖRŰ ország!!!! Szerbián keresztül jöttünk-mentünk, élvezet volt látni a hegyeket ilyen közelről, egyik oldalon sziklafal, a másik oldalon szakadék és lent a Moraca folyó, szerpentin út, alagút... A montenegrói határ környéke különösen nagyon szép, főleg a szerb és a montenegrói határ (6 km!) közötti szakasz. Később fogok néhány képet is csatolni.

Most ízelítőnek ennyi, jelentkezem még és elmesélem, hogy milyennek láttam azokat a helyeket, ahová kirándulásokat tettünk ( ottlétünk alatt több, mint 500 km-t mentünk).

crnagora Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3449

Ágica!

 

A beszámolót naagyon váárjuk ám!!!!!

timi88 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3448
Nekem már csak 8 nap! :)
crnagora Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3447

 

 

MÉG 10 nap és indulunk!

pygmea Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3446
A NP benyomásom szerint ott is úgy néz ki, mint itthon: a térképen láthatod felfestve a határát, de a fák között nem. Nincs kerítés, és nincs az ösvényeken portás néni sem. :)

Egyébként a honlapok alapján tavaly bennem is hasonló kép alakult ki, hogy majd lesz egy amerikai típusú NP, kapuval, vezetéssel, Macilacival, de szerencsére csak a hegyek magassága és a turistajelzés stílusa tért el az itthoni parkoktól.

Tavaly valaki megadta a zabljaki "zöldladás Miso" telefonszámát, szerintem szállás- és egyéb ügyben (transzfer a Sedlohoz, hogy megmászd a Bobotov Kukot pl.) érdemes vele beszélni. Tudja valaki a számot?

Valamint érdemes rátalálni a MOST félpoitikai diákszervezet helyi sejtjére. Nagyon segítőkész fiatalok, mi pl. kaptunk egy füzetecskét tőlük, túraútvonal-ajánlatokkal.

Zabljak "főterén" lévő fabodegában (tourist centre) lévő srác szívesen felhajt szállást - nekünk 6 eurós volt, szeptemberben.
Előzmény: Tökmag01 (3437)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3445
Jómagam veszek itthon a kínaiaknál egy vászoncípőt,lehetőleg a fűzőset és abban megyek be a tengerbe,egy picit lassabban, de úszni is lehet benne.kb 5-600 forintért árulják a piacon.nekem a papucsban mindig kicsúszkál a lábam a kavicsokon,pláne ha vizes lesz ami ott igencsak előfordul.
bogár19 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3444
Sziasztok!
Néhány napot egy szomszéd ország hűvös magashegységében töltöttem túrázással (bevallom,az is a szívem csücske)-bocs az off-ért,tudom,ez egy forró lap!
Szóval az agyam azért pörgött a forró nyaralás tervén is,és alig vártam,hogy megnézzem a fórumot..
Köszi, Plüsi a kemping-lap címet, bevallom, még nem nyitottam rá az ajtót,de biztosan segít.
A sünik nem szoktak akadályozni a partkeresésben-tudjátok,hogy nincsenek úgy lebetonozva a szirtekre,mint ahogy látszanak?
Mi tavaly egy bottal a bejárónknál lepöccintettük a szikláról,és megkértük,lakjon arrébb egy kicsit,mert mi csak ott tudunk ki- meg bemenni. És akkor fél méterrel elköltözött-persze akadnak makacs lokálpatrióták,akik ugyanoda akarnak visszaköltözni-olyankor az erősebb győz...
Jó nyaralást az indulóknak,türelmet a sóvárgóknak!
Plüsi Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3443
Mi már voltunk június végén Canjban, szuper volt. Egy jó csomót írtam róla, lejjebb megtalálhatod (ha akarod).
Előzmény: timi88 (3442)
timi88 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3442
Köszönöm szépen Plüsi! nagyon ari vagy! :) Te voltál már nyaralni, vagy most mész?
Előzmény: Plüsi (3440)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3441
Csatlakozom Crnagorához. Kíváncsian várom én is!
Előzmény: Aciga (3432)
Plüsi Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3440

Csá Timi88!

Egy kicsit megújitották az oldalt. www.turizamcg.com--> nyelvválasztás-->accomodation fölötti képre katt-->select regionnál:Montenegro coast katt->>11-20-as mezőre katt-->fentről a 8-as sor az:pension, rooms, apartments,Vukmanovic Branko van írva, kattints a detailed info on......., és sok szép kép jön.

Aztán még: www.vukmanovic-montenegro.com      e-mail: vila-montenegro@cg.yu

Sok sikert!

Előzmény: timi88 (3430)
haya1973 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3439
hy
a crna jezeronál nem kellett belépöt fizetni tavaly csak a kocsinak amolyan parkolás
de az is kb 2 euro volt ha jol emlékszek
Előzmény: Tökmag01 (3437)
krump Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3438
Nemzeti park-belépőről nem hallottam, én csak a Durmitorban jártam 3 éve, akkor tőlünk nem kértek semmit. Igaz, mi nem autóval voltunk, elképzelhető, hogy arra külön szabályok vonatkoznak. Most nem is tervezünk ilyesmit, esetleg a Shkodrai-tóhoz megyünk el, ha sikerül.
Előzmény: Tökmag01 (3437)
Tökmag01 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3437

húúú az jó lesz, addig visszaérsz míg mi megyünk(08.23-án indulunk), ez lesz az első Montenegro-i utunk ..Olyan hülyeséget hallottam (remélem nem igaz) hogy a nemzeti parkokba 40-50Euro nagyságrendű "belépőt" kell fizetni..tudsz Te erről valamit??

 

Ha találsz kinn jó szállást elérhetőséget ne felejts el hozni magaddal nekünk..:))  (ketten megyünk)

Előzmény: krump (3436)
krump Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3436
ismét kösz...akkor jó számmal próbálkoztam, csak mindig foglalt. Szállásokat amúgy szintén nem foglalunk előre, azért csak úgy a miheztartás végett próbáltam keresgélni, ez tűnt a leginformatívabbnak, csak nem derül ki, mikor frissítették, meg sok helyen házszám sincs:
http://www.visit-montenegro.com/accommodation.htm
Habár pár éve az első leszólított ember is adott ki szobát 5 euróért augusztusban, ebben bízok most is...
Úgy két hét múlva talán én is tudok pár friss tapasztalattal szolgálni, ha minden jól megy...
Előzmény: Tökmag01 (3434)
H_G Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3435
Én otthon felejtettem a strandpapucsomat, így vennem kellett egyet az első napon, ami egyébként nem probléma.
Előzmény: Aciga (3432)
Tökmag01 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3434

hello...na'h a Szabadkai vasútállomás száma: +381-24-555-606 Próbálkozz csak szorgalmasan a magyarral (ha szerbül nem tudsz) tudnak csak titkolják..:) Egyébként tényleg majdnem mindenki tud magyarul beszélni csak nem akarnak. A telefonban ha az aki felveszi mégsem akar magyarul megszólalni mondd csak neki hogy "kolléga" akkor ad mást..

Egyébként meg ott akármelyik ablakhoz mentünk mindenhol tudott magyarul a pénztáros...

A jegy mindennel együtt volt ennyi. A kocsi miatt egy hónappal előbb meg kell venni a jegyet, de volt olyan páár előttünk akik az aznap esti vonatra vettek jegyet...de hálójegyet csak akkor adnak ha már bejött Bar-ból a vonat. Úgyhogy tuti hogy kapsz aznap.

Előzmény: krump (3431)
crnagora Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3433

Szia!

 

Várjuk a beszámolót!

Előzmény: Aciga (3432)
Aciga Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3432

Sziasztok!

Ma éjjel érkeztünk haza Canjból. Egy kicsit még magamhoz térek és utána írok majd hosszabban is.

gate13, mindenképpen vigyél strandpapucsot a strandra, főleg, ha kavicsos a part. Én megpróbáltam mezítláb elmenni a vízig, ami 8-10 méterre volt a cuccomtól és félúton visszafordultam, sőt már futva mentem vissza a papucsomhoz és úgy éreztem, mint aki égési sérüléseket szerzett a talpán, annyira forró volt a kavics...

krump Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3431
Tökmag01, kösz a hasznos infókat, pont ilyesmiket kerestem, de a szabadkai számmal nekem valami nem stimmel. Ezek szerint Szabadkán gond nélkül meg lehet venni oda-vissza Bar-ba? Ez a jegy már kedvezményekkel együtt ennyi (3 fő felett csoport, hétvégi, stb...)? Azt hittem, kicsit olcsóbb...
Gondolom, az autó miatt vettétek meg ennyivel előtte, én közvetlenül az utazás előtt szeretném egy sima helyfoglalással megvenni, remélem, lesz hely. Bár ha a hálókocsira is csak aznap lehet megvenni, tökmindegy...
Előzmény: Tökmag01 (3427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!