Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2013.07.10 0 0 40878

Megnéztem az "átmeneti" honlapot.

Nagyon ügyesen "elfelejtették" azt beleírni, hogy csak gyalogosan teljesíthető.

 

A régi, melyet nekem sem sikerült behozni, ezt még tartalmazta.

FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.10 0 0 40877

Szia!

Küldtem levelet az üzemeltetőnek/fejlesztőnek a problémáról. Volt pár hibajavítás, meglehet, azok végrehajtása közben generálódott egy új

Előzmény: HEV (40872)
asciimo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 40876

"Egy ember max. 3-at kaphat."
ez nem igaz. De mivel most tervezed meg az elsot, ezert elegge lenyegtelen ez most meg szamodra...

 

"Milyen szálláslehetőségek vannak előnyben a túrázásnál? Sátrazás, vadkempingezés mennyire megoldható? Mikor célszerű normális szállást keresni?

 

Embertöl, penztöl függ. Szerintem a falusi vendegszobak a legjobbak, olcso, tiszta, es közel van az utvonalhoz.

 

"részeken célszerű lenne kemping biciklivel közlekedni"

ez nagyon erdekes ötlet. Azt hiszem hamar megbannad. Egy helyen latnam elönyet, a Sarvar-Sümeg szakaszon. A többi helyen csak szivnal vele. Hany defektet kapnal egy nap, mondjuk 3-at? Költseghatekony ez?  Amugy meg nem ismerik el a biciklis teljesitest.

Előzmény: V43 1279 (40867)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40875

Szerintem a 2002-es atlasz is használható még, de már megjelent újabb kiadás is.

A nyugati rész

www.cartographia.hu/az-orszagos-kektura-visegradtol-az-irottkoig-elorendelheto.html

És a keleti

www.cartographia.hu/az-orszagos-kektura-hollohazatol-nagymarosig.html

 

Biciklivel valóban nem szabályos a teljesítés, de a kutya sem ellenőrzi!:-)) Viszont van pár rész ahol inkább hátrány lehet a bringa.

Szállások tervezhetően szinte minden kisebb és nagyobb településen vannak, jellemzően 2-4000 ft-ért, ezzel nem lehet gond. Nyilván a sátrazás nagyobb szabadságot nyújt.

Igen, az igazolófüzetbe kell gyűjteni a pecséteket, jelenleg a jobb szélső, színes borítós az aktuális.

 

A bélyegzőhelyekhez friss infokat itt találsz:

www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/okt_forum

 

Az a maximum 3 jelvény egyelőre téged nem érint.:-)) Egyébként lehet több is, csak azokért már fizetni kell.

Előzmény: V43 1279 (40867)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40874

Mikor áthelyezték az útvonalat valamikor a '80-as évek végén az Abaújlak-Gadna vonalról a mai Felsővadász-Irota vonalra akkor eredetileg sokkal ésszerűbben ment a kék Felsővadászról kifelé Nyésta felé, a mai piros vonalán, amely a falu végéig aszfalt, utána meg jól járható szekérút. Szerintem a görög katolikus templom miatt tették ezt a kerülőt, vitték át a szántóföld felé az ösvényt, de mivel azt beszántották, így érdemes lenne visszahelyezni erre a sokkal ésszerűbb útvonalra a kéket. A templomot meg úgyis megnézi aki akarja.

2011-ben Nyésta felől mi Tavaszi Széllel ezen a régebbi úton értünk be Felsővadászra, ha jól emlékszem már akkor is be volt szántva minden, viszont a régi kék jelek még elég jól látszódtak helyenként ezen a faluba vezető régebbi úton a pirossal együtt.

Az általad belinkelt képen jól látszik miről beszélek.

Előzmény: Güsziológus (40865)
olahtamas Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40873

Nekem sem megy...

Előzmény: HEV (40872)
HEV Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40872

Jól látom, hogy az MTSZ rendes honlapjának egy csomó aloldala nem működik?

http://www.termeszetbarat.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40871

Valamikor két éve voltam arra, valóban nem volt könnyű eljutni a célig ;-).

Előzmény: Güsziológus (40865)
looksharp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40870

Tavaly nekünk is voltak gondok ezen a szakaszon.

Akkor Abaújszolnok Nyésta felőli részén volt beszántva az út. Felsővadász előtt pedig elvesztek a jelzések. Akkor a tarlón mentünk be a faluba vezető szekérútra, ahol 6 éve még vezetett az út.

Előzmény: Güsziológus (40865)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40869

A 2002-es Országos kéktúra kétkötetes turistaatlasz mennyira használható a tervezéskor és az út során? Mennyire aktuálisak a benne leírt dolgok?

 

Én is a korábbi igazolófüzettel járom az OKT-t, bár várhatóan már nem sokáig, mert egy hónapon belül befejezem. Jövő héten is ezzel megyek egy 7 napos vándorlatra. A pecsételőhelyek helyiség szinten 99%-ban stimmelnek, az útvonal pár helyen változott. De semmiképpen nem érdemes a tájékozódást az igazolófüzetre bízni, mert az igen kevéske, kell mellé a rendes térkép - néha egyes, rosszul jelzett  szakaszokon még azzal is lehet probléma. A távolságokat nyílván azóta már pontosították a jobb eszközparkbeli lehetőségek miatt.

 

Szállás ügyben lehet sátrazni is, rengeteg túristaszálló, panzió is van elérhető áron útközben mindenfelé. Fórumokból vagy itt is vannak ajánlások. Ez mindenkinek szerintem maga dolga, ki szereti jobban a nomádabb sátras alvást, vagy a kényelmesebb ágyikót. Vagy akár vegyesen (én általában eme verzióval szoktam élni).

Előzmény: V43 1279 (40867)
HEV Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40868

Az OKT  a jelenlegi szabályok szerint nem teljesíthető kerékpárral még szakaszosan sem, igen általában több évig tart azoknak akik nem csalással akarják teljesíteni, természetesen vannak gyors lábú túrázók is akik sokkal rövidebb idő alatt tudják végigjárni.  http://kektura.hu/

Ha kerékpározni akarsz akkor arra ott van a OKK  semmi akadálya, hogy teljesítsd, azt viszont gyalog nem lehet.

http://www.holkerekparozzak.hu/turak/orszagos-kerekparos-kortura

 

 

Előzmény: V43 1279 (40867)
V43 1279 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40867

Jó estét kívánok!

Én még csak gondolkozok a kéktúra teljesítésén (előreláthatólag több év munkája lenne/lesz), ehhez szeretnék pár információt kérni:

A túra csak végigjárása csak akkor érvényes ha az ember gyalogosan járja végig vagy szóba jöhet pl. biciklis bejárás is szakaszonként? Így is megkapja-e a jelvényt?
Tekintve a mai igen magas árakat a közlekedésben, azon gondolkoztam, hogy bizonyos (főleg a tőlem távol eső) részeken célszerű lenne kemping biciklivel közlekedni. Előnyei: összecsukható, vonaton és buszon ingyen szállítható és a gyalogos távolság többszörösét lehetne végigjárni vele azonos idő (pl. egy hétvége alatt). Én amúgy is rengeteget bicikliztem, nekem jobban bejönne ez a forma, gyalogtúrán maximum 20 km-t tudnék vállalni egy napra, bringával a dupláját. Annyi hátránya van, hogy kerékpárral nem lehet annyira szorosan megtapasztalni a környezetet, mint két lábon járva.

Hogyan működik a kéktúra jelvény kiadása?
Tudtommal egy füzetbe kell összegyűjteni a pecséteket, ha megvan az összes akkor lehet beváltani. Egy ember max. 3-at kaphat.

Milyen szálláslehetőségek vannak előnyben a túrázásnál? Sátrazás, vadkempingezés mennyire megoldható? Mikor célszerű normális szállást keresni?
A sátrazás előnye ugye a közel 0 költség, hátránya, hogy cipeli magával az ember és a fürdési lehetőségek korlátozottak. Gondolom a 2.-3. túranap után célszerű egy normális szállást keresni, ez biciklivel kb. 120 km, gyalogosan kb 60 km, tereptől függően.

A 2002-es Országos kéktúra kétkötetes turistaatlasz mennyira használható a tervezéskor és az út során? Mennyire aktuálisak a benne leírt dolgok?

Most ezek jutottak eszembe, ha felmerülnének további kérdéseim akkor engedelmetekkel írnék még ide.

Segítő válaszaitokban bízva kívánok további kellemes estét!
Előre is köszönöm!

Güsziológus Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40866

OKT

Felsővadász - Baktakék

 

2013. július 8. (hétfő)

 

Nyésta után kellemes meglepetés, hogy az ösvény, mely "átvezet" a domb gerincén, meglehetősen jól járható.

Abaújszolnok egykori lakói tán még tudják, kinek a kertje hol van.

Nekem Ady sorai jutottak eszembe.

 

A magyar Ugaron

 

Elvadult tájon gázolok:
Ős, buja földön dudva, muhar.
Ezt a vad mezőt ismerem,
Ez a magyar Ugar.

 

Lehajlok a szent humuszig:
E szűzi földön valami rág.
Hej, égig-nyúló giz-gazok,
Hát nincsen itt virág?

 

Vad indák gyűrűznek körül,
Míg a föld alvó lelkét lesem,
Régmult virágok illata
Bódít szerelmesen.

 

Csönd van. A dudva, a muhar,
A gaz lehúz, altat, befed
S egy kacagó szél suhan el
A nagy Ugar felett.

 

Hát, ez lett a sorsa a kerteknek.

Mikor először jártam arra, még voltak fürtök a csenevész tőkéken, és a fákon is volt elszáradt gyümölcs.

Ma már csak egy gyenge csapás van, szerencsére követhető, és egy szalag is segít.

 

Abaújszolnokon a pecsét a kerítésen, a szelencében.

 

A temető után a széles út még csak-csak, de utána már a fű az úr, nehezen járható az út.

De VAN.

 

A kerítésnél végül elfogy az út, egy jel emlékeztet, hogy egykor itt útvonal volt.

A falu látképe is segítség:-))

 

Ki erre, ki arra, út NINCS.

A szántásban leereszkedtem, visszamentem oda, ahol a KÉK keresztezi az országutat.

Egy tábla mutat a semmibe, a kukorica tábla közepének irányába.

Na, ez felesleges tábla.

 

A pecsét rendben, a sör finom, az út hosszú, de ismét bebizonyosodott, hogy nem a korszerű technika a fontos.

Mondtam a sofőrnek, hogy 2 perccel ér be később, a vonat elmegy.

Beletaposott a gázba, és elértük. Egy órát nyertem.

Ezúton is köszönöm.

 

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy a csillogó-villogó menetrendet mutató rendszer ezt a lehetőséget hogyan fogja jelezni.

Mert valahol ez a lényeg.

Előzmény: Güsziológus (40865)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40865

OKT

Felsővadász - Baktakék

2013. július 8. (hétfő)

 

Csak rossz "híreim" vannak.

 

Bezárt a kocsma Felsővadászon, a bélyegző a boltban, vasárnap ZÁRVA.

 

Itt ér véget az út:-(

 

http://www.turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=48.374909&lon=20.924990&zoom=256&fit

 

Ezt követően 1.592 méter (forrás: turistautak.hu) se út, se jelzés.

 

Jó lenne tudni, mit mértek a nagyon pontos méregdrága műszerekkel, de hogy útvonalat nem, az biztos.

Beszántottak mindent.

A kaszáló szélén az egykori füves szekérút is kaszáló lett.

 

http://www.turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=48.373318&lon=20.944190&zoom=256&fit

 

Itt már OK.

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=143938&to_id=138517&route=576590

Ez a szakasz van a fenti PONT előtt, ez egy jól járható földút, jelzések is vannak.

 

Aki ezt megtalálja, az Nyéstáig nagy biztonsággal eljut:-)))

 

Megpróbálom úgy paraméterezni a TUHU adatbázisát, hogy mutassa a helyzetet, bár a semmit nem könnyű bemutatni.

 

Nyésta után sem sokkal jobb a helyzet, de erről kicsit később.

rozaa Creative Commons License 2013.07.09 0 0 40864
Előzmény: AttHunter (40863)
AttHunter Creative Commons License 2013.07.08 0 0 40863

Kb. 20 éve lőtér az a lőtér(én legalább is azóta járok Gyenesre és a felette lévő rétre), csak mostanság felújították(2010-ben). A szemben lévő ingatlanon is van egy lőterem, egyebek. Egy lövészklubb működik az adott helyen. Nemrég voltan én is arra, akkor is edzés volt, elég érdekes érzéseink támadtak az elhaladáskor. Ráadásul ott állt a kapuban egy ember, aki nem mondott semmit: menjünk-mehetünk-nem mehetünk...

http://pv-tv.tv/hungarian/vadaszloveszet-csak-a-gyakorlat-tehet-mesterre/

 

Előzmény: hörpölin (40833)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 40862

Köszi, utánaolvasok!

Előzmény: Törölt nick (40861)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 40861
Előzmény: Törölt nick (40860)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 40860

A szabadban nem, de otthon nap mint nap.

 

Mosásnál főleg a színes ruháknál van gond vele, mert hajlamos kiszedni a szinét, így egy az egyben nem ajánlott használni.

 

Amit én használtam az a natur mosószappan, esetleg 15-20% mosószódával vegyítve. Ez bevált nálam, természetes, lebomlik. Lereszeltem a mosószappant, azt kevertem mosószódával, és vittem az útra.

 

Ha meg illatozni is akarsz, lehet adni hozzá pár csepp illóolajat. ;-)

Előzmény: Törölt nick (40859)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 40859

...használt már itt valaki többnapos túrán mosószódát a szabadban (mármint mosáshoz)?

Alg Creative Commons License 2013.07.05 0 0 40858

Köszi!

Végül úgy döntöttem megoldom hazajövősen, másnap majd kibuszozunk. Egyszer majd a baráti társasággal azért csinálunk egy 2-3 napos pilisi/visegrádi barangolást.

 

Ha nem lesz világvége időjárás, holnap a Rozi-Dobogókő szakaszon leszek megtalálható (felfelé), ha esetleg valaki arra jár nyugodtan "csapjon hátba" :) Elég feltűnő leszek, kék póló, khaki nadrág, fekete táska, pántján Dakota, botok...

Vasárnap ugyanez a jelenség várható a Lukács-árok, Rám-szakadék környékén :)

Előzmény: HEV (40856)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 40857

Bár biztos nemes a szándék, de az a kék hullám tanösvény igen megtévesztő a kéktúrásoknak. Sokan mennek el mindenfelé emiatt :-(. Én is lehet, csak azért nem kolbászoltam el, mert már tudtam előtte a jelenségről és utánanéztem, ne egyéni útvonallal teljesítsem az OKT-t ;-).

Előzmény: olahtamas (40849)
HEV Creative Commons License 2013.07.04 0 0 40856

Van ott egy jó turistaház, a szallas.hu szerint 2500 Ft/fő

Ez csak olvasnivaló hozzá: http://termeszetbarat.hu/cikk/tortenelmi_jelentosegu_megallapodas

Előzmény: Alg (40855)
Alg Creative Commons License 2013.07.04 0 0 40855

Sziasztok!

 

Dobokókő és környékén 1 személyre tud valaki olcsó szállást?

Jó lenne hétvégén menni egy kéket, baráti társaság viszont rámszakadékozni szeretne vasárnap... (a szurdok40 utolsó 10es körét néztem ki a társaságnak)

HEV Creative Commons License 2013.07.04 0 0 40854

Egy hete még nyitva volt.(?) Az állomásnál van dobozban egy fém pecsét és jó lenyomatot lehet vele csinálni.

Előzmény: Törölt nick (40846)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 40853

Hát pedig tegnap, amikor ránéztem, nem volt ott, csak egy másik. Most megnéztem megint, most valóban ott van. Ha esetleg cache hiba volt, akkor bocs, úgy visszavonom. A tartalmát viszont továbbra is fenntartom.

Előzmény: Turista Magazin szerkeszt (40852)
Turista Magazin szerkeszt Creative Commons License 2013.07.04 0 0 40852

Felhívnám figyelmét, hogy valótlant állít, a Turista Magazin Facebook-oldalán nem törölték sem az Ön, sem más hozzászólását. Csúsztatása érthetetlen és rosszindulatú.

Előzmény: Törölt nick (40844)
olahtamas Creative Commons License 2013.07.03 0 0 40851

És akkor egy teljesen OFF:

Bár csak 10km-t kell letérni az OKT útvonaláról, úgyhogy aki eltévedt rendesen, annak nem is annyira OFF :D

 

Előzmény: CsST (40850)
CsST Creative Commons License 2013.07.03 0 0 40850

Köszönöm szépen :)

Előzmény: olahtamas (40849)
olahtamas Creative Commons License 2013.07.03 0 0 40849

A sümegi kistérség egy régebbi tanösvénye, talán Katica tanösvény lehetett, de meg nem esküdnék rá :)

És, hogy ne legyünk nagyon OFF-ok, így itt van még 2 kék színű turistajel:

 

Magaspart tanösvény
http://www.eszaktura.hu/szovetseguj/magas.htm

Kék hullám tanösvény
http://www.eszaktura.hu/szovetseguj/kekh.htm

Előzmény: CsST (40848)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!