Keresés

Részletes keresés

Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.07.27 0 2 35731

Szia,

 

az oldal tetején van egy link, amiben szerepel a válasz a kérdésedre. Ott azt írják, hogy időben ugyanannyi, viszont km-ben sokkal több, az autópályadíj és benzinár miatt pedig jelentősen drágább a lejutás.

Mi személy szerint azért járunk autóval nyaralni, hogy útközben szépeket lássunk, ez azért a horvát autópályán nem feltétlenül valósul meg, ellenben pl. Bosznián keresztül az itt olvasottak alapján kb 5 percenként olyan a látvány,hogy az ember meg akarna állni fotózni. Nekem már csak emiatt is megéri a "lassabb" útvonal.

Előzmény: tomi_GS (35729)
kicsiati Creative Commons License 2018.07.27 0 1 35730

Mi most szombaton indulunk.

Bp-M7 - Zágráb - Zadar - Split - Trebinje - Tivat

A múlt héten szombaton meg néztem, a forgalmat a Horvát autópályán. Volt 3 helyen legalább 1-2 km-es dugó.

Így utólag azt mondom, hogy nagy hülyeség volt szombatra tenni az indulást, de most már nem tudunk mit tenni.

Szerintem időben akkor is jobb a horvát autópályán keresztül. 16-18 órát simán lehet autókázni Szerbián keresztül is.

 

Visszafelé már Szerbián keresztül fogunk jönni, és megszállunk Belgrádban. Így már nyugisabb lesz.

 

Előzmény: tomi_GS (35729)
tomi_GS Creative Commons License 2018.07.26 -1 2 35729

Sziasztok !

 

Jövő héten készülünk Ulicinjba, vasárnap este indulnánk.

Több variáns is felmerült bennem, az útvonallal kapcsolatban:

A., Bp-M7 - Zágráb - Zadar - Split - Trebinje - Kotor - Ulcinj

     1150 km, de csak 280 km ami nem autópálya 

B., Bp - Szeged - Belgrád - Cacak - Prijepolje - Dobrakovo - Mojkovac - Podgorica - Ulcinj 

     880 km , de 520 km ami nem autópálya  

C., Bp - Mohács - Eszék - Doboj - Szarajevo - Foca - Niksic - Ulicinj 

     880 km , 550 km nem autópálya

 

Annak már utána néztem, hogy a horvát autópályadíj elég húzós, csak azt nem tudom időben mennyit nyernénk arra.

Rutinos "odajárókat" szeretném kérdezni, hogy merre érdemes menni ?

 

Előre is köszi

tomi

 

 

BMW-GMBH Creative Commons License 2018.07.26 0 2 35728

Igazából mindegy mikor érünk oda, egy a lényeg biztonságban le érjünk.

Ilyenkor semmi sem kiszámítható, max tervezhető.

Mindig éjjel megyünk minden hová. A gyerek alszik végig. Hozzá szokott az autózáshoz.

 

Előzmény: Bosanac (35727)
Bosanac Creative Commons License 2018.07.25 0 1 35727

Csak a "Éjfélkor elindulok, délre lent vagyok, ebédre Budva alatt" mondásodra szerettem volna reflektálni - mégpedig kb. azt, hogy elvileg ugyan leérhetsz 12 óra alatt - de simán lehet ez 14 vagy 16 (de akár 18) óra is - mert pl. a határokon nulla forgalom mellett is képesek várakoztatni az embert.
(Igaz, hogy busz-utasként, de futottam már bele 8 órás várakozásba is a határon. És még van jó pár más lehetséges késési ok: pl. állatok az úton, hülyék az úton*, nagy forgalom, kőomlások, útjavítások, lezárások, terelések, balesetek, helyi gazdák tiltakozó útzára, stb.)

* valaki nemrég külön felhívta a figyelmet arra, hogy szombat/vasárnap hajnalban rengeteg száguldozó "bulis-autót" látott az úton - no és az árokban.

Előzmény: BMW-GMBH (35700)
NilsHolgersson Creative Commons License 2018.07.25 0 0 35726

Idegenforgalmi adó megfzetéséről bizonylat ezt kérték tőlem is egyszer a MNE-SRB hatáton.

Szushii Creative Commons License 2018.07.24 0 5 35725

Sziasztok! Múlt szerdán értünk haza Ulcinjból, ahová bármikor visszamennénk. Most voltunk harmadszor. A két évvel ezelőtti állapothoz képest azt tűnt fel, hogy a Velika Plaza is szépen fejlődik, a strandok tiszták, a pár éve még elhagyatott strandok is üzemelnek. Nekünk jobban tetszett, mint az olasz strandok, mert nem olyan zsúfolt. A Soba/Apartman stb. táblás emberkék mindenütt ott vannak, ahányszor meglátták a külfölrdi rendszámot, mindig integettek a táblával - ennél már csak egy szőke hölgy volt jobb a városban, aki egy kulcsot lóbált az autók felé a járdán állva. Több burkinis nőt láttunk a strandon ill. kendős nőt az utcán, mint két évvel ezelőtt. A "kalózvár" nagyon szép este kivilágítva, de amikor felmentünk már nem tetszett annyira, mert tele van éttermekkel, amik már a sikátorok elejétől lezárják az utat maguknak. A nagy szállodát is valószínűleg felvásárolta egy nagyobb cég, mert nagy felirat virít az öböl felőli oldalán. Minden este fellépett valamilyen helyi arc a Hollgero nevű szórakozóhelyen, nekem tetszettek a diszkósított balkáni ritmusok. Van Gucci, Hilfiger, LV :-) minden mennyiségben. Sikerült vennünk egy ál-Armani órát a gyereknek, ami egy hetet bírt LOL. A városi strand mindig elég zsúfolt és piszkos is annak ellenére, hogy sokat takarítják. Érdekes módon sok amerikai rendszámos autót láttunk (persze lehet hogy divat és vásárolt rendszámok voltak). A Valdanos-i strand sajnos elég nagy csalódás volt, gyönyörű a környezet, de elég szemetes a part. Ada Bojánát is megjártuk, először véletlenül a nudista részhez keveredtünk be, de végül sikerült a nekünk való strandot megtalálni. Mi jobban szeretjük Montenegrót mint Horvátországot, eddig csak jó tapasztalataink voltak.

Tünde Leslie Creative Commons License 2018.07.23 -1 3 35724

Nem hozom én a frászt senkire de nem kívánom senkinek azt hogy minden papírodat elveszik és fejenként 300.euró lerakása után kapod vissza. Mivel volt benne részem ezért is írtam. 2015 óta minden ott létemnél errre figyelek és az útlevéllel együtt átadom a határon. Azóta semmi probléma. Szerintem nem mondtam ezzel semmi rosszat csak annak aki relőször megy és nem olyan rutinos mint Te inkább legyen ilyen papírja. 

Tünde Leslie Creative Commons License 2018.07.23 0 3 35723

Na ez az amiről beszélek.

Előzmény: Minerva77 (35722)
Minerva77 Creative Commons License 2018.07.23 -1 3 35722
potika Creative Commons License 2018.07.23 -6 0 35721

Nem kell frászt hozni a most indulókra. Párszor már átléptük a határt és nekünk még soha senki nem kérte a számlát. A kocsi zöldkártyáját kérik meg nyilván az útlevelet (személyit).

Előzmény: cszs72 (35718)
BMW-GMBH Creative Commons License 2018.07.23 -2 3 35720

Ez balkáni szokás, csak 5-10 euróra vágytak:)

Előzmény: Tünde Leslie (35719)
Tünde Leslie Creative Commons License 2018.07.23 -3 3 35719

Ha vége a nyaralásnak és mentek haza a Montrnegrói határon kérik a számlát hol aludtál hol töltötted el a napokat. Na már most ha ilyet nem tudsz adni akár 300.euró büntetést is kaphatsz fejenként. 2015 így jártunk csak mi annyira hülyének mutatkoztunk hogy egy óra várakoztatás után elengedtek. A következő években már rutinos voltam addig nem fizrttem amíg számlát nem láttam.

Előzmény: cszs72 (35718)
cszs72 Creative Commons License 2018.07.23 0 2 35718

Szia!

 

Azt írtad, hogy a számla szükséges a Montenegró- Bosnyák határon.

Erre miért van szükség?

Mi most készülünk először Ulcinj-ba, elég sokat olvasgattam a fórumot, a Balkánon sem először járunk, de ez az infó új.

 

 

Előzmény: Tünde Leslie (35717)
Tünde Leslie Creative Commons License 2018.07.23 -1 2 35717

Üzenetet én is írtam telefonon is beszéltem a bookinggal.kb.20 perc az ügyintéző bejelentkezése. Végül is beszéltek a szállásadóval a bookingosok az idő alatt míg velem de a mi esetünkben is a szállásadó mosta kezeit. Arra a kérdésre hogy számlát miért nem állított ki arra azt mondta a szállásadó mielőtt elmennek megcsinálja. Remélem is mert az szükséges a Montenegró- Bosnyák határon.

Előzmény: Blaci78 (35712)
OrSoLy Creative Commons License 2018.07.23 0 2 35716

Tudom, hogy ez most nem vigasztal, de a visszajelzések szerint a Perazaj II sem 500 méterre van a strandtól, az inkább légvonalban annyi.

Előzmény: Tünde Leslie (35715)
Tünde Leslie Creative Commons License 2018.07.22 -1 2 35715

Hogy a booking nem tud mit csinálni az még úgy ahogy oké.. De a szállásadó azért jelezhette volna amikor rákérdeztem hogy minden rendben van e hogy nem tud elhelyezni keressek mást mert csak egy totál leharcolt szállást tud biztosítani ami se kitakarítva. Nem beszélve arról amiről írtam isis,hogy a part közelsége szempont volt a foglaláskor. Most 10-15 perces autóútra van a szállás a parttól.

Előzmény: Traveller00 (35714)
Traveller00 Creative Commons License 2018.07.22 -1 1 35714

teljesen mindegy, hogy jelzik vagy nem, ha teltház van nem tud mit csinálni a booking, sem a szállásadó. Valszeg overbooking történt, főszezonban előfordul és néha bele lehet futni, ettől függetlenül persze méreg.

Előzmény: Bujazliz (35709)
Tünde Leslie Creative Commons License 2018.07.22 -1 2 35713

Köszönöm szépen a telszámot. Most az az igazság nem Dubai luxus szállást kerstem. A vízpart közel legyen. Láttam a képeken kert játszótér. Perezaj II. Most viszon Perezaj I 2-3 km a strand. A koszról és egyebekről ne is beszéljünk. Amúgy a Perezaj II az megfelelt nekik mert ott voltak csak szobát nem kaptak mert azt ekfelejtették közölni hogy túlfoglalták magukat. Két hónap kevés volt rá.

Előzmény: OrSoLy (35711)
Blaci78 Creative Commons License 2018.07.22 -2 1 35712

Szia!Már egy hete itt vagyunk a Velika Plazaval szemben . Bookingon foglaltam ide most elöször és utóljára is. Hoztam a szállásadónak a kinyomtatott adatokat ill képeket a szállásrol. Se terasz se 3 ágy se 25nm szoba. Csak tárogatott hogy ez van. A bookingnak 21üzenetet irtam de fülük botját se mozditják. Azért e Csodálatos országtol ez a fasz szállásadó se tántorit el. Éjjel negyed 12kor bekopgott  hogy kapcsoljuk le a kilmát mert sokat fogyaszt. Meglátta a fényt a szemembe meg az emelkedő karom és inkább elment aludni.

Előzmény: Bujazliz (35709)
OrSoLy Creative Commons License 2018.07.22 0 0 35711

Amúgy elolvastad az értékeléseit ennek a szállásnak? Nem túl pozitívak sajnos. Én 7-es pontszám alatt sosem foglalok, de lenn délen inkább 8 felett választok.

 

A booking oldalán van ügyfélszolgálati lap (alul jobboldalt látod), talán ott érdemes. Vagy hívni őket 06 1 77 77 400, de itt azt írja, angolul lehet velük beszélni.

Előzmény: Tünde Leslie (35710)
Tünde Leslie Creative Commons License 2018.07.22 -1 1 35710

Persze kifizették...😥 Tudtak jobbat? Egy 5 éves gyerek is van. Valahol aludni kell. Tudtok küldeni egy linket ahol tudok írni a bookingnak?

Bujazliz Creative Commons License 2018.07.22 0 1 35709

Azonnal jelezni kell a Booking-nak, hogy nem azt a szállást kapták, amit lefoglaltak.

Előzmény: Tünde Leslie (35707)
OrSoLy Creative Commons License 2018.07.22 0 1 35708

Az nem opció hogy keresnek másik szállást? Ki lett fizetve az egész?

Előzmény: Tünde Leslie (35707)
Tünde Leslie Creative Commons License 2018.07.22 -1 0 35707

Sziasztok! Teljesen elment a kedvem ettől a csodálatos kis országtól a mai napon. Két hónappal ezelőtt foglaltam a Bookingon keresztül Ulcinjba a Perezaj II-be két apartmant 500.m a tenger. A mai napon a gyerekeim meg is érkeztek a szállásra ahol közölték velük hogy teltház van átviszik őket a Perezáj I-be. Ez a szállás 2-3 km-re van a tengertől. Mikor felhívtak telefonon még megmondani se tudták hol vannak olyan idegesek voltak mivel a szobák amiket kaptak nem voltak kitakarítva,nem volt tiszta ágynemű és törülköző is 1 db.amivel valószínű az előző lakó a felmosást gyakorolta.hozzáteszem 6-7 nappal ezelőtt a Perezaj II-vel messengeren felvettem a kapcsolatot és a foglalásaimról érdeklődtem hogy minden rendben van e. Láttam meg is nézték az üzenetem de válaszra sem méltattak. Szerintetek ez milyen korrekt dolog?A fiam azt mondta a telefonba hogy már várja a szombatot mikor újra itthon lehet mert ez a délután már elég is volt Montenegróból. Hozzáteszem 2015-től minden évben Ulcinjban nyaraltunk.Szerintem jól meggondolom ezek után. Mit lehet tenni? Most ki a hibás a szállásadó vagy a Booking?

BMW-GMBH Creative Commons License 2018.07.22 0 1 35706

Igen- igen, de sajna el rettentő példák minden hol vannak, sajnos.

Előzmény: bentoka (35705)
bentoka Creative Commons License 2018.07.22 0 1 35705

Igen hosszú az Ulcinj-i homokos strand, én pár éve nyaraltam arra, semmi ilyet nem tapasztaltam. A kék zászlós helyeken tényleg tiszta a víz és a strand is, elvétve előfordulnak azért gyökerek, akik a csikket nem az erre a célra kikészített homokos vödörbe nyomják el, hanem a parti homokba.

Előzmény: BMW-GMBH (35685)
BMW-GMBH Creative Commons License 2018.07.22 0 3 35704

Nem igazán függ össze a hátár sorban állás a vezetéssel.

 

Más rész nem a családdal járom, így evidens, hogy nem magam miatt állnék meg.

Blaci78 Creative Commons License 2018.07.22 -4 1 35703

20éve járod európát? De 12 òrát nem tudsz egy seggel levezetni megállás nélkül?

Előzmény: BMW-GMBH (35700)
BMW-GMBH Creative Commons License 2018.07.22 -3 3 35702

Nem hiszem, hogy veszélyesebb mint Németországban bármelyik autópálya, sajnos mindenhol vannak kamikáze sofőrök.

Előzmény: házfal (35701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!