Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22889
Perszehogy befolyásolja, épp az a cél: hogy ne legyenek idő előtt fájásaid. Ha a CTG a 36. héten rendszeres fájásokat detektál, simán befektetnek és infúzióra kötnek, ez pedig nem célod :-)
Előzmény: misbit (22888)
misbit Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22888
Köszi mindkettőtöknek. Azért gondoltam hogy abba kell hagyni CTG előtt, mert amikor szedem, ezek a jóslófájások sokkal sokkal enyhébbek, és ritkábbak- és gondoltam a CTG eredményét is befolyásolná a gyógyszer. Ezért jó, hogy kérdezhetek - mégha bugyutának is tünnek a kérdéseim.
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22887
nem kell a ctg miatt abbahagynod, amugy 36. hetet szoktak mondani, de vegulis mindegy. ebben a terhessegi korban tok nyolc, hogy beszeded, vagy sem.
Előzmény: misbit (22885)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22886
Nem kell abbahagynod, miért kéne? 37-38. hét körül érdemes abbahagyni.
Előzmény: misbit (22885)
misbit Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22885
: ) Hát nem mindegy, félre is értettem. Köszönöm a válaszodat. Lenne még egy kérdésem. Hetek óta jósló fájásaim vannak, elég sűrűn,  pedig sokat fekszek, éjszaka is fel fel ébredek emiatt. Magnéziumot szedek. CTG-re kell mennem 2 hét múlva. Előtte gondolom abba kell hagyni a szedését - jól gondolom? És mikor hagyjam abba? A dokimtól elfelejtettem megkérdezni.
Előzmény: Mikolt (22883)
Danae Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22884
Mikolt nem használ ékezeteket, ezért lehet, hogy azt írta, nem szülnek, de az is lehet, hogy azt írta, hogy nem szülnék.
Ez hátha meghatja, és egyszer-egyszer nembritish abc-t is használni fog.
Előzmény: misbit (22882)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22883
az ekezet hianya megzavart nem szulnek, mint nem szülnék. pont azok miatt, amiket leirtal a masodik, farosan szuletett gyermekedrol.
Előzmény: misbit (22882)
misbit Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22882
Akkor most én mondtam neked újat: a lányom tényleg faros volt, és megszültem, a popsija született meg először. - azért remélem  pár hét múlva ha nem sikerül átfordulnia neked lesz igazad és tényleg császáros leszek.
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22881

1. hagyd beken a gyereket. megvan az oka annak, hogy miert fekszik ugy, ahogy.

 

2. farfekveses babat nem szulnek huvelyi uton. egyertelmuen megviseli.

Előzmény: misbit (22880)
misbit Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22880

Harmadik babámat várom, 35 hetes terhes vagyok. A második lányom farfekvéses volt, ettől függetlenül "simán" nem császárral szültem. Sok problémánk volt, nem tudom mennyire van a farfekvéssel összefüggésben, de a nyakizma is megsérült, és féléven át kengyelben volt a kötött csípője miatt. A kis feje meg olyan fektetett tojásformájú volt. 3 héttel ezelőtt UH-n megállapították, hogy farfekvéses a babó, és a popsija van ott, ahol a buksijának kellene lenni. Jobb oldalamon, a köldököm mellett tisztán érzem a buksiját, mocorog, de biztos nem lehet túl kényelmes neki. A kérdésem mivel segíthetnék neki, hogy átfordulhasson,  a másik kérdésem, hogy az előző terhesség/szülés utáni problémák most is jelentkeznek majd - vagy ezek a dolgok nem feltétlen a farfekvés velejárói, és a harmadik kérdésem, hogy esetleg császáros szüléssel kiküszöbölhető e mindez.

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22879
Olyan nincs, h üressel _kell_. Hüvelyinél nem olyan nagy baj, ha nincs teljesen tele  ahólyag, hasinál jobban látnak, ha teli van.
Előzmény: Pöticicó (22878)
Pöticicó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22878

Kedves  Mikolt!

 

Az első UH-ra (6-7 hét) üres hólyaggal kell menni vagy telivel? Mert a dokim azt mondta telivel menjek, viszont most olvasom, hogy a hasira kell telivel, a hüvelyire pedig üressel menni. Nekem hüvelyi lesz - gondolom, hiszen nagyon korai a terhességem.  Lehet, hogy megszokásból, mondta a teli hólyagot miközben a beutalómat írta?

Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22877
tetszik, nem tetszik: nem lehet tudni. plane nincs ertelme 4 nappal ezelotti adatokbol talalgatni. a nyakdugo semmi mast nem jelent, csak azt, hogy elkezdodott a tagulgatas. ugyanugy nem lehet belole saccolni, mint a joslofajasokbol.
Előzmény: Felicitász (22876)
Felicitász Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22876
Kedves Gábor (vagy aki tudja),

ez itt a millió dolláros kérdés: a nyákdugó távozása után átlag hány nappal szülnek az emberek? Ne tessék nekem azt válaszolni, hogy "lehet aznap, lehet egy hét múlva", mert ezt már tudom. Nekem az kéne, hogy a "90 percentile" érték hova esik a grafikonon, két nap, három, nap, öt nap, mennyi?

30 év, első terhesség, minden rendben, 40+3, és pont a kiírás napján este 11 körül ment el a nyákdugó, előtte nap külső méhszáj 1 cm-re nyitva, belső zárva. Néha keményedem és fájdogálok, de minden rendszer nélkül, és nem is annyira ritmikus a dolog, mint inkább állandó fájdogálás, derekam, hátam, medencém. Gyerek beállva a csontba fejjel lefelé, sokat kalimpál és ficánkol. Éjszakákat még mindig végigalszom, tudok enni, inni, mászkálni, és már kisuvickoltam az egész lakást. Doktor Úr, mikor fogok szülni???? (:-))
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22875

hasznalj 3-4 honapig peteeresjelzo palcikat, ha nem jelez ennyi ido alatt, fordulj orvoshoz. semmi nem zarja ki, hogy peteeresed legyen ilyen ciklussal.

Előzmény: pingvin77 (22874)
pingvin77 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22874

Kedves Gábor és Segítők,

 

babát szeretnénk, de a ciklusaim 35-39 naposak. Ez az jelenti, hogy nincs peteérésem, és forduljak orvoshoz? Azt olvastam, hogy 35 nap felett nincs peteérés.

 

köszönöm.

wawabagus Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22873

:-DDDD!

Köszi!!!!!!!!!

Én akkor benne vagyok az 50%-ban, annyira hogy édeségekkel álmodom :-D!

Köszi és szép napot neked!!

 

Előzmény: Mikolt (22872)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22872

nem minden nonek, csak kb 50%-nak. a tuszorepedes es a menstruacio beindulasa kozti idoszakban csokken a szterotonin termeles. ebbol az anyagbol ha keves van bennunk ingerlekenyek leszunk, faradtak, depressziosak, rosszkedvuek, nagy etvagyuak (PMS klasszikus tunetei). ezt probalja ellensulyozni a szervezet az edesseggel (elsosorban csokoladeval).

 

ha az erdekel, hogy ezt mivel lehet kivaltani, mielott 200 kilosra eszed magad: folsav tartalmu cuccok, valamint feherjek (hus, hal, tojas).

Előzmény: wawabagus (22869)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22871
kés, lézer, fagyasztas. ezek vannak.
Előzmény: Mandala4 (22870)
Mandala4 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22870
Mik ezek az egyéb eljárások? Légszi írj ezekről!!!
Előzmény: Mikolt (22859)
wawabagus Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22869

Olyasmire, hogy miért pont az édesség az, ami kell ilyenkor egy nőnek. Mi olyan van az édességben, amire jobban szüksége van ilyenkor a szervezetnek.

Jó, tudod, hogy ez nem a világ leglényegesebb kérdése, csak kiváncsi vagyok már egy ideje és most eszembejutott utánanézni :-).

De nem erőltetem a témát :-), csak bepróbálkoztam...biztos van erre valami teória.

 

Előzmény: Mikolt (22868)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22868
mire gondolsz konkretan, hogy milyen hormon okozza? vagy mire?
Előzmény: wawabagus (22867)
wawabagus Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22867

:-).Köszi :-). Hát azt azért gondoltam :-D!

Nem tudod hol lehet erről többet megtudni? Vagy milyen kulcsszavak alatt érdemes keresni? Előre is köszönöm. És bocs mindenkitől, hogy nem vágok nagyon a témába.

 

Előzmény: Mikolt (22865)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22866

felesleges. lehet szintelen, abszolut.

 

de ha aggodsz, fordulj az orvosodhoz.

Előzmény: tbuvar (22863)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22865

a hormonalis valtozasoknak koszonheto.

Előzmény: wawabagus (22864)
wawabagus Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22864

Kedves Szakértő :-)!

Nem problémával kapcsoltaban írok, csak lenne egy kérdésem, amire már egy ideje foglalkoztat, hátha tud itt valaki rá valami választ :-).

 

Miért van az, hogy a menstruációt megelőző napokban sok nő jobban kíván bizonyos ételeket: édességeket, csokit...stb.

Tudom, hogy nem 100%-ik vág a témába a kérdés, de biztos egy nőgyógyász jobban ismeri ezt a témát :-)!

 

Köszönöm előre is a választ!

Y.

 

 

tbuvar Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22863

Kedves Mindneki!

 

Egy kerdesben szeretnek segitseget kerni.

Holnap leszek 39 hetes terhes es ez az elso terhessegem.

 

Tegnap napkozben is eszleltem, hogy bo feher valadekom van, de ma reggelre egy ugymond egybefuggo kicsit kocsonyas, de feher vaklami tavozott belolem. Ket hete a kenetem tiszta volt, igazabol mozt sincs panaszom.

 

Azt szeretnem megkerdezni, hogy lehetseges, hogy ez volt a nyakdugo tavozasa? Errol minidg azt hallotam, hogy az veres, barnas szinu. Lehet szintelen is?

 

Kerem ha tudtok valaszoljatok, mert elegge meg vagyok ijedve.

 

Koszonom.

Mikolt Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22862

nezd, en abszolut megertem, ha valaki fel a fogorvostol, mert az faj, de baromira. ugyanakkor a nogyogyasz nem faj. ha a szituaciotol felsz, menjel el egy nohoz, maganrendelesre. amikor belepsz az ajton, nyugodtan mondd el, hogy felsz, ugy fog hozzad allni.

 

az nem megoldas, hogy neten keresgelsz magadnak gyogymodot, mert nem tudhatod, hogy mi a bajod. huvelykenetet kell venni, azt letenyeszteni, es celzottan kezelni. a kezeletlen nemi betegsegek kismedencei gyulladast, sulyos fertozeseket, meddoseget okozhatnak, hidd el, hogy ezzel nem eri meg szorakozni. arrol nem is beszelve, hogy Akost is megfertozod (igen, abszolut nem javallott a vedekezes nelkuli nemi elet fertozott allapotban), aztan majd jol oda-vissza fertozitek egymast. veled egyutt o is menjen el orvoshoz, hogy ot is kezeljek.

 

a betegseg kezelesenek idotartama a betegseg fajtajatol fugg, altalaban 1 het alatt kikezelnek (ha a szexpartneredet nem kezelik, akkor siman vissza fog fertozni, anelkul semmi ertelme).

Előzmény: anita+akos (22860)
cipra32 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22861
Kedves Gábor!


Táblázatot szeretnék kérni. Utolsó mens.: 08.28.

email: cipra32 kukac hotmail.com

Köszönöm!
anita+akos Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22860

Kedves Gábor és Segítők!

 

szeretném a tanácsotokat kérni, mert nem tudom mit kellene tennem.

 

tipikusan az a típus vagyok aki fél a fogorvostól, de még jobban a nőgyógyásztól. ezért nem merek elmenni.

Viszont elég ilyesztő tüneteim vannak. Jó ideje elég erős a hüvelyi folyásom, fehér színű, néha zselé szerű,  emellett az alhasamat nagyon gyakran fájdalmasan érzem, főleg menstruációkor. Olyankor a jobb oldalamon mintha egy eret, vagy egy vezetéket is éreznék állandóan a lábtövenél is.

Amennyire sikerült utána néznem gombás fertőzésem lehet és nagyon meg vagyok ilyedve. Gondoltam elmegyek és veszek Betadine hüvelykúpot, az biztosan segít........vagy nem??? mit kellene tennem, és van-e mód hogy elkerüljem a személyes találkozót egy nőgyógyásszal. ha nincs akkor hol kellene keresnem egy megbízható orvost?

és ennek a betegségnek a kezelése mennyi ideig tart? és veszélyes-e nemi életet élni ezzel?

köszönöm a segítségeteket!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!