Keresés

Részletes keresés

dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2072

Milyen jogokat adjak neki,

és azt parancssorban hogy kell?

(eddig csak pl/sql dev-el csináltam usert/schemat)

 

SQL> create user proba_user
  2    identified by proba_user
  3    default tablespace USERS;

A felhasználó létrejött.

SQL> drop user proba_user;
drop user proba_user
*
Hiba a(z) 1. sorban:
ORA-00604: hiba van a(z) 1. rekurzív SQL szinten
ORA-00942: a tábla vagy a nézet nem létezik
ORA-06512: a(z) helyen a(z) 7. sornál

Előzmény: lob (2070)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2071
Akkor most jött el a reinstall pillanata... lehetőleg az előzőt meghagyva...
Persze tudni kell, hogy az Oracle install a szenvedés végtelen sorozata, de hát mi nem az, az ámítástechnika mai állása szerint?!
Előzmény: dorog.zultan (2069)
lob Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2070
Mi történik, ha egy zsír új user-t hozol létre aztán annak a nevében connect ..., create table ..., drop table ...  ?
Előzmény: dorog.zultan (2066)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2069

Nem én telepítettem és sajnos aki telepítette éppen

betegállmányban van, aztán meg külső cég ráadásul, és nemigen lehet zargatni.

Ha nem megy másképp akkor kivárom, de hátha sikerül nélküle is.

Előzmény: NevemTeve (2068)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2068
Mondjuk beszélsz azzal az emberrel, aki telepítette az adatbázist. Ha te voltál, akkor próbálj visszaemlékezni, volt-e olyan pont, amikor valamiféle "security" vagy "audit" került szóba, és, akár véletlenül is, "igen"-t mondtál rá.
Előzmény: dorog.zultan (2067)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2067

ilyenről nincs tudomásom.

Hogy tudnám ellenőrizni?

Előzmény: NevemTeve (2065)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2066

"a szek inkabb schema mintsem felhasznalo ...,"

 

igen schema azt hiszem

 

masik, ugy tunik a default create az a szek schema-ra van allitva, viszont a search path-be nincs a szek schema.

 

ezeket hol/hogyan tudom megnézni / beállítani?

 

Előzmény: crockl (2061)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2065
Ez a "19. sor" gyanúsan hangzik... mindig ugyanannyi? Nagyon úgy hangzik, mintha valami segítő/figyelő/auditáló program akarna valamilyen jócselekedetet végrehajtani, csak nem sikerül neki...
Előzmény: dorog.zultan (2059)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2064

igen, igen közben rájöttem én is...

de sajna se így, se úgy nem akar eltávozni az adatbázisból...

 

Előzmény: lob (2062)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2063

szek-ként belépve ugyanez az eredmény, csak azért system-ként vagyok benne, mert voltak olyan kérdések itt a fórumtársaktól

pl all_tables, dba_object stb... amihez system felhasználáó kell.

Előzmény: crockl (2060)
lob Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2062

system-ként bejelentkezve

drop table szek.xxx1;

 

szek-ként meg

drop table xxx1;

Előzmény: dorog.zultan (2056)
crockl Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2061
a szek inkabb schema mintsem felhasznalo ..., masik, ugy tunik a default create az a szek schema-ra van allitva, viszont a search path-be nincs a szek schema.
Előzmény: dorog.zultan (2059)
crockl Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2060
nm lenne egyszerubb akkor eleve abba a schemaba belepned vagy azt aktualizanod amibe az xx1 van?:) lathatoan a "szek" az
Előzmény: dorog.zultan (2056)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2059

a "szek" egy felhasználó.

 

Az új tábla neve: xx2

------------------------------

 

SQL> create table xx2 ( mezo varchar2(15) );

A tábla létrejött.

SQL> drop table xx2;
drop table xx2
           *
Hiba a(z) 1. sorban:
ORA-00604: hiba van a(z) 1. rekurzív SQL szinten
ORA-00942: a tábla vagy a nézet nem létezik
ORA-06512: a(z) helyen a(z) 19. sornál

 

 

Előzmény: NevemTeve (2057)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2058
Ja és az NLS_LANG-ot egy atomrakéta sebességével kellene visszaállítani "American_America.EE8ISO8859P2"-ra... amúgy sem egészen világosak a hibaüzenetek, de ráadásul még magyar fordításban olvasni őket, az már külön mazochizmus...
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2057
Nem tudom mi az a "szek", de ha neked volnék szépen előről kezdeném:
- Sql*Plus-ból
- egy eddig nem használt névvel
- CREATE TABLE és rögtön utána DROP TABLE
- és az egészet bepasztáznám ide

(Általában is a legjobb abból kiindulni, hogy az olvtársak nagyrésze nem clairvoyant vagy telepata.)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2056

de van sajnos mert minden system (?) táblában szerepel

meg pl:

SQL>  desc szek.XX1;
 Név                                       Üres?    Típus
 ----------------------------------------- -------- ----------------------------
 YY                                                 DATE

Előzmény: NevemTeve (2054)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2055

 

 

SQL> desc XX1;
ERROR:
ORA-04043: a(z) XX1 objektum nem létezik

 

 

 

SQL> desc szek.xx1;
 Név                                       Üres?    Típus
 ----------------------------------------- -------- ----------------------------
 YY                                                 DATE

Előzmény: Pugfan (2053)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2054
Ez így teljesen jó lehet:

1. apostolt nem szabad írni a 'táblanév' köré
2. nem drop-olja, mert nincs ilyen
Előzmény: dorog.zultan (2051)
Pugfan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2053
desc XX1;

????
Előzmény: dorog.zultan (2051)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2052

"mit mond pl egy analyze a táblára? "

SQL> analyze table XX1 validate structure;
analyze table XX1 validate structure
              *
Hiba a(z) 1. sorban:
ORA-00942: a tábla vagy a nézet nem létezik

 

"Olyanra gondoltam, hogy rendesen ki is vannak töltve a mezők"

 

(ha kimásolod ezt egy szovegszerkbe akkor értelmesen fog látszani)

 

SQL> select * from dba_objects where object_name = 'XX1';

OWNER                          OBJECT_NAME                                                                      SUBOBJECT_NAME                  OBJECT_ID DATA_OBJECT_ID OBJECT_TYPE         CREATED     LAST_DDL_TIME TIMESTAMP           STATUS  TEMPORARY GENERATED SECONDARY
------------------------------ -------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------ ---------- -------------- ------------------- ----------- ------------- ------------------- ------- --------- --------- ---------
SZEK                           XX1                                                                                                                  66631          66631 TABLE               07.01.11 17 07.01.11 17:2 2007-01-11:17:25:24 VALID   N         N         N

SQL> select * from dba_tables where table_name = 'XX1';

OWNER                          TABLE_NAME                     TABLESPACE_NAME                CLUSTER_NAME                   IOT_NAME                       STATUS     PCT_FREE   PCT_USED  INI_TRANS  MAX_TRANS INITIAL_EXTENT NEXT_EXTENT MIN_EXTENTS MAX_EXTENTS PCT_INCREASE  FREELISTS FREELIST_GROUPS LOGGING BACKED_UP   NUM_ROWS     BLOCKS EMPTY_BLOCKS  AVG_SPACE  CHAIN_CNT AVG_ROW_LEN AVG_SPACE_FREELIST_BLOCKS NUM_FREELIST_BLOCKS DEGREE     INSTANCES  CACHE TABLE_LOCK SAMPLE_SIZE LAST_ANALYZED PARTITIONED IOT_TYPE     TEMPORARY SECONDARY NESTED BUFFER_POOL ROW_MOVEMENT GLOBAL_STATS USER_STATS DURATION        SKIP_CORRUPT MONITORING CLUSTER_OWNER                  DEPENDENCIES COMPRESSION DROPPED
------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ -------- ---------- ---------- ---------- ---------- -------------- ----------- ----------- ----------- ------------ ---------- --------------- ------- --------- ---------- ---------- ------------ ---------- ---------- ----------- ------------------------- ------------------- ---------- ---------- ----- ---------- ----------- ------------- ----------- ------------ --------- --------- ------ ----------- ------------ ------------ ---------- --------------- ------------ ---------- ------------------------------ ------------ ----------- -------
SZEK                           XX1                            USERS                                                                                        VALID            10                     1        255          65536                       1  2147483645                                         YES     N                                                                                                                                     1          1     N ENABLED                              NO                       N         N         NO     DEFAULT     DISABLED     NO           NO                         DISABLED     YES                                       DISABLED     DISABLED    NO

SQL> select * from dba_segments where segment_name = 'XX1';

OWNER                          SEGMENT_NAME                                                                     PARTITION_NAME                 SEGMENT_TYPE       TABLESPACE_NAME                HEADER_FILE HEADER_BLOCK      BYTES     BLOCKS    EXTENTS INITIAL_EXTENT NEXT_EXTENT MIN_EXTENTS MAX_EXTENTS PCT_INCREASE  FREELISTS FREELIST_GROUPS RELATIVE_FNO BUFFER_POOL
------------------------------ -------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------ ------------------ ------------------------------ ----------- ------------ ---------- ---------- ---------- -------------- ----------- ----------- ----------- ------------ ---------- --------------- ------------ -----------
SZEK                           XX1                                                                                                             TABLE              USERS                                    4       143659      65536          8          1          65536                       1  2147483645                                                    4 DEFAULT

 

"Egyébként ez egy új adatbázis, vagy egy régóta rendesen működős, és most hirtelen így viselkedős?"

 

Új adatbázis (új user :))

 

köszi

dz

Előzmény: lob (2050)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2051

Ez már SQL*plus:

 

SQL> drop table 'XX1';
drop table 'XX1'
           *
Hiba a(z) 1. sorban:
ORA-00903: nem megengedett táblanév


SQL> drop table XX1;
drop table XX1
           *
Hiba a(z) 1. sorban:
ORA-00942: a tábla vagy a nézet nem létezik

 

Előzmény: NevemTeve (2049)
lob Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2050

Olyanra gondoltam, hogy rendesen ki is vannak töltve a mezők? Pl dba_object.status='VALID'?, dba_segments.segment_type=? dba_segments.tablespace_name=? dba_segments.extents=?

 

mit mond pl egy analyze a táblára?

 

ezek után milyen statisztikák kerülnek be a dba_tables-be?

 

Egyébként ez egy új adatbázis, vagy egy régóta rendesen működős, és most hirtelen így viselkedős?

Előzmény: dorog.zultan (2048)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2049
Mindenképpen meg kellene próbálni Sql*Plus-sal is, mert nagyon bosszús lennél a végén, ha kiderülne hogy végülis a kliensprogramodnak van valamilyen lelki csipkéje...
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2048

"a dba_tables, dba_segments, dba_objects nézetek mit mondanak?"

mindegyikben megtalálható

Előzmény: lob (2046)
Mbazsika Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2047
Előzmény: dorog.zultan (2044)
lob Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2046
a dba_tables, dba_segments, dba_objects nézetek mit mondanak?
Előzmény: dorog.zultan (2041)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2045
Más szavakkal ugyanez: meg kellene próbálni valamelyik korábbi/újabb verziót telepíteni...
Előzmény: NevemTeve (2037)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2044

bevallnani alig merem, de sajnos nincs fix ip címünk...

 

Előzmény: Mbazsika (2042)
dorog.zultan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2043

"valamilyen hiba-lekezeletlenségből adódó Oracle-bug"

 

Igen én is erre gyanakszom, más forrásból is ezt a véleményt kaptam,

csak az illető ne tudta hogy lhet ezen segíteni..

 

 

"hogy trace-t kell készíteni és metalink tar-t nyitni (jogosultság birtokában, of course ;)"

 

Huha azt hiszem itt hiányoztam :)

 

"A másik módszer: workaround. Jogosultság és tablespace felöl közelítve lehet behatárolni a gondot. Tehát például DBA-ként másik tablespace-be tudsz-e kreálni táblát és így tovább..."

 

Találok valami (számomra is) érthető irodalmat

példa levezetést ezzel kapcsolatban?

Mert mint említettem, és nyilván számotokra is kiderült

sáros nyomokon tapogatózom pillanatnyilag,

ami az oracle-t illeti.

 

 

dz

 

 

 

 

 

Előzmény: tnsnames.ora (2036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!