Keresés

Részletes keresés

Döndöleg Creative Commons License 2013.03.09 0 0 8225

Ez kicsit furcsa, mert az alkohol nem túl jó és ha még a gyomrodat is bántja, akkor biztos sok van benne.
De gondolom, ez azért ki van centizve.
Amikor szedted a Cowdent, érezted, hogy hat valamit? Antibióból miket szedtél eddig, ha megkérdezhetem?

Előzmény: mylyme24 (8224)
mylyme24 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 8224

Szia! 

 

Esztóhoz járok, igen. Összesen 7 antibiós kúra van már mögöttem 2 és fél év alatt...

A Cowden terápiát úgy emlékszem, nem ismeri Esztó. Fél évig szedtem tavaly,aztán a maradékát most iszom,ill. ittam a legutóbbi kúrám alatt.Most először csináltam együtt valamennyire a cowdent az antibiókkal, előtte fél évig anélkül szedtem (hiba volt).

Most buzgón várom a hatást,mint a jó gyerek. Ami feltűnt, az a viszketés volt,meg a piros foltok vad kiújulása a helyükön.(szerte a testemen)

Egyelőre a fájdalmak, azaz a lényeg nem múlik, stagnál az állapotom,de reménykedem.

Ma voltam vérvételen.Piszok vérszegény vagyok:(

 

Nem hiszem, hogy meg tudok csinálni mégegy cowden-vásárlást,sajnos,bár igazság szerint nekem a gyomromat nagyon öli a brutális alkoholszintjük a cseppeknek.

Előzmény: Döndöleg (8223)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.08 0 0 8223

Boxerktya: te mindig ugyanazt az antibiot szeded? Vagy szokott váltani a Esztó?
Mylyme: Te is Esztóhoz jársz? Ő ismeri a Cowdent? Te hányadik Cowdenedet csináltad most?
Köszi :)!

mylyme24 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8222

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen, nehéz megállapítani sokszor, de szerintem nekem ez most herx lehetett. Ma már jobban vagyok,azt hiszem, de 4 napig a kezem majd leszakadt.Viszont csak visszaállt oda, ahol volt az állapotom, nem javultam.Akkor talán mégsem herx volt,csak a front....nagyon frontérzékeny vagyok....fene tudja.

bárdi56 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8221
bárdi56 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8220

Kedves mylyme24 .Lehetséges ,hogy maga a gyulladástól  fáj minden!Nekem is szokott majdnem minden nap, bizsereg a jobboldali fejrész ,arcom   és szúró fájdalom a jobb szemembe ,amin teljesen homály a látásom!  De viszont az időjárást is érezzük,ez tuti,

Előzmény: mylyme24 (8216)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8219

Szép napot mindenkinek! Van egy bontatlan doboz Vitanax PX-4 gyógygombám, zöld címkés. 2014 novemberig jó. Szeretném eladni. 1500 Ft-tal olcsóbban odaadnám mint a bolti ára, ha esetleg valakit érdekel, írjon. 

boxerkutya Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8218

Nálam ez úgy történik , hogy az antibiotikum kúra közben már érzem a javulást ,ahogy abbahagyom, a tünetek újra jelentkeznek enyhén. Ebből én arra következtetek hogy a borrelia újra kint van a vérben és okozza a tüneteket. Ezt az ellenanyag szintem emelkedése is alátámasztja( IGM + lesz). A tünetek 1-2 hét múlva újra csökkennek , mintha az immunrendszer közben akcióba lépne a baktérium ellen, és ez mindig így zajlik( IGM eltűnik).

Előzmény: mylyme24 (8217)
mylyme24 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 8217

ja, és közben diólevél-tea kúrát is csinálok,most lesz vége...

mylyme24 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 8216

Sziasztok!

Csak röviden írok,mert erősen fáj a kezem.

Nem értem,miért ne lehetne 7 hét után herxe?

Szerintem antibio kúra után 1 hónappal is lehet herx,vagy rosszul tudom?

Én négy hete fejeztem be a penicilines kombinált és maradék cowden cseppjeimmel kevert kúrámat és pár napja a kezem fájdalma iszonyúan bedurvult és legyengült (pedig amúgy is vacak volt)

Az ujjaimban meg mintha áramot vezettek volna időnként, az nem fájdalom, hanem olyan furcsa bizsergés....

A fejem már egy ideje olyan zavaros és mint a lufi,olyan.

Mit gondoltok? A front az oka, vagy herx?

Előzmény: Döndöleg (8210)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.05 0 0 8215

Ott borellia LTT tesztet hasznalnak, ami aktivitast is mer. Ok mondtak, hogy kedvezotlen korulmenyek kozott volt a baci a tobb honap antibio miatt, valoszinuleg mas alakot (cisztat) vett fel, ezert aktivitast nem mutaott a mycoplasmaja es a chlamydiaja sem.

 

Samento nem valt ki ilyen hatast mindenkinel, engem is inkabb a banderol vagott fejbe. Valtozo a mennyiseg is, szinten tartashoz napi 30 csepp (3x10), aktiv lyme-re napi 90 is lehet. (3*30)

Előzmény: Döndöleg (8214)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.04 0 0 8214

Illetve még egy kérdés: a "felébred a lyme" mit jelenet? Eddig is éber volt, csak a jkezelések alatt és után folymatosan javult.
Lehet, hogy most mégis többen lennének?
Vagy csak az influ miatt legyengült az immunrendszerem és kevesebbet is jobban érzek...?

 

A Samentot ugye lehet kevesebbel is kezdeni, hoyg ne robbanjon le enniyre a delikvens, vagy ez teljesen kiszámíthatatlan? 

Előzmény: Törölt nick (8212)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.04 0 0 8213

Köszi :).
Mármint úgy érted, belendül az immunrendszer és kisebb öldöklésbe kezd és jön egy herx, csak úgy?
Mostanában pont az influ alat és után kezdtem aktív immunerősítésbe, béres, plusz magas dózisú C vitamin...és ezt követkzetesen nyomtam az elmúlt két hétben... 

Én is citromos vízzel és spirulina algával purgáltam ki magamat...

Előzmény: Törölt nick (8212)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.04 0 0 8212

Szia, 

egyik baratnom vegzett egy honappal ezelott a gyogyszerekkel, 6 honapig szedte non-stop. Influenzas volt a mult heten es eleg stresszes koltozes miatt, ettol (?) lettek tunetei, eldonteni viszont nem tudtuk, hogy ez most lyme vagy herx. (Marmint en, o meg az orvos persze) 3 napja adtam neki samentot (de jo egy Lyme-os szomszed:)), elso ket nap 5-5 cseppet vett be, tegnap 10et, ma mar betegszabin van. Laz, fulgyulladas, eros vesefajdalom, kisebb terdfajdalom, feszulo nyak. Orvos megitatott vele kapasbol 1 liter citromos meleg vizet, a tunetek enyhultek par ora elteltevel, ebbol kiindulva doki szerint felebredt a lyme es herx. (Az immunrendszer is kepes okozni, nem kell ehhez feltetlenul szedni valamit) Egy honapja mondtak neki Augsburgban, hogy nem aktiv a borreliaja. Europa legjobb laborja. 

 

Na ez az optimalis eset. :) Nalam zombiallapot, kezremeges, ajulaserzet, hanyinger, altalanos meghalok volt anno, hasi ultrahangon semmi, MR-en epeutgyulladas. 

 

Kozeput, hogy esetleg tenyleg ettel/ ittal valamit, en pl a mai napig nem tudok zold teat inni, mert "herxezem". Ezzel mas is igy van, dokim szerint kizart. Viszont japan kutato babesia patkanyokat "gyogyitott" vele 15 nap alatt. Szoval?? 

 

Tarsfertozeses labor valoban iszony draga, a nagyobbik baj, hogy megbizhatatlan. Babesia - legszomj, ejszakai izzadas, migren, kisebb erofeszites utan is total kikeszulsz, pl hajmosas. Bartonella - csontfajdalom, ketoldali izuleti fajdalom, ragacsos izzadas, talpfajdalom. Nagy vonalakban. Nem lehet elteveszteni. :) 

 

Pajzsmirigy, hormon rendben van? Majfunkcio? 

 

Es akkor meg siman benne van az infuenza:) Mult heten engem is elkapott. :) 

 

Immunologus sosem art, engem is szurnek allandoan lupuszra meg egyebekre. A "tortentek" ellenere meg orvosparti vagyok. :) 

Előzmény: Döndöleg (8210)
katka766 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 8211

Kedves fórumozók!

 

Elnézést kérek először is a fórumon történő zavarásért, de szeretném felhívni figyelmeteket egy előadásra, ahol több betegségről (lyme-kór, candidiasis, daganatos betegségek) is szó lesz, és esetleg érinthet titeket is:

 

MEGHÍVÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Szeretettel MEGHÍVUNK MINDEN ÉRDEKLŐDŐT..Lyme betegeket ,SM

betegeket, Alzheimer betegeket, társ betegségben

szenvedőket, hozzátartozókat!!!

 

A 2013. MÁRCIUS 14-én, csütörtökön 16 órakor kezdődő előadásomra!

 

MELY:INGYENES ELŐADÁS!!!

Címe:A KULLANCS CSÍPÉS OKOZTA LYME

KÓR, LYME-NEUROBORRELIA ,CANDIDIASIS, ÉS A RÁK BETEGSÉGEKRŐL!!

 

(TÖBBSZÖR IS TÚLÉLNI A TÚLÉLHETETLENT!!)

 

Előadó:Kisné Szoboszlai Ibolya.(Debrecenből.)

 

HELYSZÍN:

 

Budapest

 

Építészpince

 

Cím: 1088. Bp. Ötpacsirta utca 2.

 

Megközelíthetőség: az M3-as metró Kálvin téri megállójától kb 5 perc gyalog.

A bárpulttól balra lévő helységben találsz meg minket, vagy a

bárpultnál mondd, hogy az előadásra jöttél.

 

Mivel a helyszínt fogyasztás fejében kaptuk meg, kérünk benneteket

hogy egy kávé, tea vagy üditő (kb 350-450ft) fogyasztásával járuljatok

hozzá a forgalomhoz, hogy esetleg legközelebb is megkapjuk a helyet.

Az árak teljesen normálisak: http://www.epiteszpince.hu/

 

 

A Lyme-betegeknek egyelőre nincs érdekvédelmi szervezetük, egyesületük

Magyarországon. Tapasztalataikat internetes fórumokon vagy személyesen

 oszthatják meg egymással. Ezt a célt szolgálja az a program is, mely

március 14-én (csütörtökön) 16 órától lesz az Építészpincében

Budapesten. Kisné Szoboszlai Ibolya beszél a betegséggel folytatott

küzdelméről és  gyógyulásáról, illetve lehetőségük lesz a

résztvevőknek egymást segítő  beszélgetésre, információcserére.

 

SZERETETTEL VÁRUNK MINDEN ÉRDEKLŐDŐT!!

 

ADJÁTOK TOVÁBB: MINÉL TÖBB EMBERNEK,ÉS GYERTEK EL MINÉL TÖBBEN,HA TEHETITEK!!

 

SZERETETTEL: A SZERVEZŐK!!

 

Döndöleg Creative Commons License 2013.03.04 0 0 8210

Sziasztok, megint én. 
egy kis segítségre lenne szükségem.

Ahogy írtam is, hétvégén elég rosszul lettem:
- hidegrázás, hányinger, felerősödött ízületi fájdalom, fejfájás. Olyan másfél napig K.O.
Hét hete hagytam abba az antibiót. Reggel ma felhívtam Esztót, rendelt épp, beteg volt nála, csak kapkodva válaszolt, ez tuti nem herx, mert hét hét után ilyen nincs.Biztos szaporodik a borrelia. Fura lenne, amikor az egész kezdődött 2.5 éve, akkor volt hasonló, de akkor sem pont ilyen és azóta csak gyógyszereknél...Viszont eddig minden herxem kottára így nézett ki...


Oké, elfogadtam, de találtam egy telefonszámot Bozsikhoz, felhívtam, kíváncsi voltam .

Elég követhetetlenül beszélt, de válaszolt. Szerinte sem herx, viszont nem is a borrelia szaporodik, mert egyrészt az nem szaporodik, ha antibitotikumos kezelés alatt állok (erről tudtok valamit?), másrészt akkor sem ilyen tünetekkel, ez valami más lesz, valami más kullancs által terjesztett kórság.


Most itt ülök tanácstalanul.
Gondoltam elmegyek Bozsikhoz egy másodvéleményre, miért ne, de csak húsvét után hívhatom fel, hogy egyáltalán fogad-e...

Esztóhoz jövő héten megyek.Számtalan kérdés merül fel bennem:

- Mi volt ez akkor?

- Ehettem valamit, csinálhattam valamit amit herxet váltott ki? (nekem semmi nem jut az eszembe...)

- Ha társfertőzés, akkor melyik?

- itthon egyáltalán lehet valahol babesiara, bartonellára labort kérni? Ha van is teszt, az elég érzékeny-e? Tudom, Xynitta írt egy német labort, de itthon nem elérhető semmi?

Valamikor volt nekem ÁNTSZ-es vírusszerológiám, abban vajon ez benne lehet? (lelet nincs nálam...)

- Érdemes lenne-e felkeresnem egy infektológust, hátha több tesztet el tud érni?
Rengeteg mindent néztek nálam az elején, de már nem emlékszem egyrészt, másrészt nincs meg egy csomó lelet (de van, amit még vissza tudok szerezni...)
Patt helyzetben érzem magam.
Igaz, mára benáthásodtam. Kisgyerek most kezdett közösségbe járni, MINDENT hazahoz, lehet, hogy csak valami vírus?
Furcsa nekem ez az egész, úgy érzem magam, mint anno a legelején, hogy mi a frász bajom van akkor?

Az oké, hoyg mindjuk lyme, de akkor plusz valami?
Autoimmunra néztek is (negatív), kezeltek is (nem volt javulás változás)...
Jajj, de bonyolult ez, de tényleg... 

Döndöleg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8209

Igen, aztán eszembe jutott, hogy fontos infó lehet :). És akkor után a visszahiggad?

De az influn már túl vagyunk, most kezdett azt hiszem engedni a herx (kopp-kopp-kopp), remélem, nem kiabálom el.

 

Előzmény: boxerkutya (8208)
boxerkutya Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8208

Az influenza beindítja borreliákat ,ez biztos ,ezt én is többször tapasztaltam. Azt, hogy ezen átestél az előbb nem említetted, pedig ez nagyon fontos tényező.

 

 

 

 

Előzmény: Döndöleg (8207)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8207

Köszönöm a választ, én is ebben reménykedem, de furcsa, hogy enniyre késleltetve. Igaz, közben infuelnzás is voltam, lehet, hogy az kavart be kicsit, nem tudom.

Előzmény: ArcturusX (8206)
ArcturusX Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8206
Lehetséges hogy az elpusztult kórokozókból most szabadulnak fel a toxinok. Hasonló jelenséget Bárányfelhő topictárs is leírt, a hiperbar terápia után.
Előzmény: Döndöleg (8202)
boxerkutya Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8205

Nem érti ezt, se orvos, se beteg. Nem mindig ugyanúgy támad, olyan mint egy sereg , ami átcsoportosítja az erőit, ha gyengébb pontot talál, mintha cirkálna testben.

Előzmény: Döndöleg (8204)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8204

De az a furcsa, hogy úgy csinál, mint amikor herxel. Amikor "csak" támad, az másmilyen szokott lenni... Ezért nem értem...

Előzmény: boxerkutya (8203)
boxerkutya Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8203

Ez szerintem már nem herx, hanem újból támad a borrelia, de várj ki vele egy kicsit, mert ilyenkor az immunrendszer is vissza támad és a tünetek újból enyhülhetnek. Ez a hullámzás jellemző az egész betegségre, hol jobb, hol rosszabb.

Előzmény: Döndöleg (8202)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8202

Sziasztok,

volt valakinek olyanja, hogy antibio befejezése után kb. 7 héttel szabályos herx?
Ez elméletileg lehetséges?
Köszönöm... 

boxerkutya Creative Commons License 2013.03.02 0 0 8201

Szerencsére az esetek többségére nem ez a jellemző, az esetleges tüneterősödés a herxheimer reakció szokott előfordulni , amit javulás szokott követni. Én inkább haljak meg az antibiotikumoktól, mint hogy lebénulva éljek . Sajnos én magamon tapasztaltam, milyen  kéz, láb együttes bénulásával ,izomsorvadással élni .

antiquack17 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8200

Nyilván ilyen esetben nem szabad szedni. Azért az érdekes, hogy olyan orvosok nem tudnak erről a jelenségről, akik sok beteget kezelnek nagydózisú antibiotikummal.

Előzmény: Nuti49 (8199)
Nuti49 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8199

Igen, igazad lehet! Ez az egész még 2005-ben volt!!! Azóta azonban -tavaly novemberben- használtam a Zappert, elég gyakran kellett mert kutyául voltam. Szóval akkor  kezdett viszketni az ujjam! Így jöttem rá illetve gyanitottam, hogy a pusztuló bacik az oka. Biztos vagyok én is benne, hogy az antib. nagyobb "falat" volt és azért okozott akkora galibát de senki nem gondolt rá. Persze nem tudom, hogy meddig bírtam volna mert írtózatos volt a két ujam állapota. Senki - orvos- nem vállalta a felelősséget. Így hagytam abba.

Előzmény: antiquack17 (8198)
antiquack17 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8198

Lehet, hogy tévedek, de én úgy tudom, hogy amikor az antibiotikumok vagy más mikrobaellenes szerek elpusztítanak egy csomó kórokozót, akkor felléphetnek allergiaszerű tünetek is. Tehát nem arról van szó, hogy az antibiotikumra allergiás az illető, hanem a pusztuló kórokozók váltják ki ezeket a tüneteket, és majd szépen lassan elmúlnak. Persze ez csak egy olyan dolog, amit hallottam valahol, úgyhogy ne vedd készpénznek, meg mindenképpen vigyázz, mert szerintem akár az is lehet, hogy valamelyik szerved nem bírja a kezelést, és attól vannak a tünetek. Szóval nehogy a magad feje után szedni kezdd a doxycyclint! Viszont esetleg érdemes lenne jobban utánakérdezni más orvosoktól, ha már a vizsgálat nem mutatott ilyen allergiát.

 

De mindenképp csak akkor szedj ilyen gyógyszereket, ha biztosra vehető, hogy fertőzött vagy, és ha több orvosnak az a véleménye, hogy biztonságos a szedésük számodra. Mert különben baj lehet belőle...

Előzmény: Nuti49 (8197)
Nuti49 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8197

 Nálam igen! Soha nem voltam antibiotikumra allergiás, főleg a doxira nem! Már az első szem után a hüvejk ujjam bedagadt, kő kemény lett, borzalmasan viszketett, majd berepedt és a vér kezdett folyni belőle. Mindkét kezem hüvejk ujján. Rohantam- anno-, a bőrgyógyászhoz, illetve előtte hívtam az Esztót, Bozsikot de senki nem hallott, látott ilyen allergiát. Abba kellett hagynom a doxit. Minden gyártótól eredőt kipróbáltam,- mondván, hát ha a vivőanyaggal van a gond- de az eredmény ua. Így adta fel a doktornő és én is a további próbálkozást. De ami igen csak érdekes, megcsinálták a doxi allergiát ami nem mutatott allergiárt!!! Ez csak a doxinál volt!

Üdv. Nuti

Előzmény: boxerkutya (8194)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8196

Nalam. Epeutgyulladast.

 

Primer szklerotizáló cholangitis (primer sclerotisáló cholangitis, PSC)   A primer sclerotisáló cholangitis (primer szklerotizáló kolangitisz, PSC) az intra- és extrahepaticus epeutak gyulladással és fibrosissal járó betegsége. Jellemzően fiatal férfiakban fordul elő, a férfi/nő arány 7:3. Az Egyesült Államokban becsült prevalenciája 13/100.000. Immunológiai háttere mellett örökletes és környezeti tényezők is szerepet játszanak kialakulásában. Az esetek 75 %-ában gyulladásos bélbetegség (IBD) társul a PSC-hez.  

 

A primer szklerotizáló cholangitis (PSC) tünetei, diagnózisa Fáradékonyság, viszketés, sárgaság, bakteriális cholangitisek hívhatják fel a figyelmet a primer szklerotizáló cholangitiszre. A laboratóriumi eltérések közül az alkalikus foszfatáz emelkedése a legjellemzőbb, a GOT és GPT értékek kismértékben emelkedettek lehetnek, a serum bilirubin a betegség előrehaladtával és bakteriális cholangitisek idején emelkedik. Az AMA ritkán, viszont a pANCA irodalmi adatok szerint kb. 80 %-ban pozitív. MRCP-vel (mágneses rezonancia kolangio-pankreatográfia) vagy ERCP-vel (endoszkópos retrográd kolangio-pankreatográfia) láthatók a típusos, diagnosztikus értékű extra-, illetve intrahepaticus epeúti elváltozások (szegmentális szűkületek és tágulatok). A májbiopszia nem diagnosztikus értékű, de amennyiben az extrahepaticus epeutak radiológiailag épnek bizonyulnak, abban az esetben mégis javasolt elvégzése differenciáldiagnosztikai szempontból.    

 

A primer szklerotizáló cholangitis (PSC) szövődményei A májcirrhosis jól ismert szövődményein kívül primer szklerotizáló cholangitis esetén epeúti stenosisok és recidiváló bakteriális cholangitisek mellett a betegek 8-15 %-ában számolni kell cholangiocarcinoma kialakulásával (diagnózisa nehéz, a 100 feletti CA 19-9 érték primer sclerotisáló cholangitises (PSC) betegben 80 %-os specificitással és szenzitivitással utal rá).    

 

A primer szklerotizáló cholangitis (PSC) kezelése A primer szklerotizáló cholangitis kezelése nagy kihívás a klinikusok számára. Az egyedüli gyógyszer, mellyel kedvező tapasztalatok vannak, az az ursodeoxycholsav (urzodeoxikólsav, UDCA), ennek javasolt napi adagja 25-30 mg/ttkg. Klinikailag szignifikáns epeúti stenosis kialakulása esetén ERCP során végzett ballonos tágítás, esetleg epeúti endoprothesis behelyezése kedvező hatású lehet. A betegség definitív kezelését a májtranszplantáció jelenti, de nem szabad elfelejteni, hogy a colitis ulcerosában is szenvedő primer sclerotisáló cholangitiszes (PSC) betegekben a májtranszplantáció után megnő a vastagbélrák kialakulásának rizikója.

Előzmény: boxerkutya (8194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!