Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40939

Egyetértek. Kicsit egyértelműbben is fogalmaznék: én ízléstelennek érzem ezt firtatni.

Még akkor is ha alapvetően "annyi baj legyen"-nel értek inkább egyet az egészet illetőleg, akkor is történik valami, látszik az akarat, ki tudja mi lesz az egész projektből, lehet hogy jó lesz a kéktúrának, a túrázóknak, lehet hogy nem lesz belőle túl sok minden, de előre nyafogni, destruktívan hozzáállni, meg ilyeneket célozgatni minimum nem szerencsés.

Már azt jelzésértékűnek éreztem hogy "Hegylakó" elsőként az MTSz vezetők közül lejött közénk a "hegyekből" ide a topikra is, nagyon mérges voltam azokra akik beszólogattak neki. Mi szükség volt erre? Látszott a jó szándék, az akarat a részéről, erre mit kapott egyesektől? Nettó fikázást. Már azt sem kellett volna.

Na mindegy...

 

Güsziológus! Hogy érted azt a pecsételőhelyek fórumán Abaújszolnoknál hogy "A pecsét a kerítésen, szelencében."

Változott valami?  Mert eddig egy idősebb hölgynél volt, és vele szemben a túloldalon a 4.számú házban, a középkorú roma emberkénél.

Az a cserháti "terelés" a tarvágás miatt meg inkább a "merről kerüljük a pocsolyát" esete, mi végig ezen az úton mentünk a vadászház felé, csak mikor már odaértünk (Romhány felől jövet) akkor vettük észre ezt a kurflit visszafelé nézve.

közeledik a vadászház, talán 150 méter. valahol jobbkéz felől van az elterelés

 

Előzmény: FarkasGyurka (40937)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40938

egy jól működő civil szervezetnél fontos az aktív tagság és az, hogy az aktivitás teljeskörű legyen, ergo legyen része az ellenörzés is. Fontos azonban, hogy az aktivitás ne csak ellenörzésből álljon de az sem jó, ha csak adományozásból vagy valamilyen önkéntes munkavégzésben merül ki.

Bízz, de ellenőrizz - én ezt az elvet vallom Reagan után szabadon. Az óvatos gyanakvást megértem, szerintem van is rá ok

Előzmény: Törölt nick (40935)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40937

egyszer majd rá fogunk jönni

szerintem az ára meg fog egyezni a te önkéntes tevékenységedért kifizettet összeggel vagy Güsziológus aprólékos adatgyűjtésének árával

 

sokan próbálnak segíteni az önként beleadott munkájukkal. ő ezzel tud segíteni. biztos, hogy ennek ára van, de azt ő fizeti ki és nem a közösség. 

az más kérdés, hogy melyik önkéntes tevékenységnek mekkora az értéke - ami nem összekeverendő azzal, hogy mennyibe kerül.

Előzmény: olahtamas (40933)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40936

teljesen igazad van

Előzmény: Güsziológus (40932)
szotske-cs Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40934

Vasárnap délelőtt a Csicsói eh. környékén az OKT le lesz zárva.

olahtamas Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40933

Manapság semmi sincs ingyen!

Csak néha nehéz átlátni, hogy hol is fizetjük ki valaminek az árát :)

 

Előzmény: FarkasGyurka (40930)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40932

Biztos, hogy ezért köszönettel tartozunk?

 

Én például nem örülök ezeknek a reklámoknak.

És ez nem kötözködés, ez a véleményem.

Magyarországon a vélemyén kinyilvánítása szabad.

Ezt deklarálták sokszor.

 

Aki úgy gondolja, hogy ez fontos, és el tudja intézni, az egy dolog.

De miért kellene ezt megköszönni?

Előzmény: FarkasGyurka (40930)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40931

Fogalmazzunk pontosan!

:-)

 

"...térkép szükségessége nélküli turistaút lekövethetőség."

 

Én évek óta nem használok térképet:-)

Nem használ az se, aki túravezetővel közlekedik.

Na és nem használ térképet az se, akinek ott a GPS a keze ügyében.

 

Aki meg szereti látni a térképen, merre jár, az úgyis előveszi, és megnézi.

 

Ahogy az előbb megfogalmaztam, az a baj, hogy vannak pontok, ahol kéne jelzés, de nincs.

Mintha nem annak a fejével gondolkodnának a jelzésfestők, akik nem ismerik az utat.

A Romhányi-hegy nyerge előtt, a ház után van egy hármas útelágazás.

 

Eléggé nyilvánvaló, hogy a középső, a felfelé vezető a kék, de ha egy keskenyebb út "kiágazik", akkor azt jó lenne jelezni.

 

Sajnos a konkrét elágazásnál hibát követtem el.

Azt hittem hogy a TUHU térképe a valóságot ábrázolja.

Itt, sajnos, nem igaz.

 

Az irtások miatt új út van, ez jól látható a google térképén.

Ezt most majdnem megszívtam, de azért jelzem, hogy rögzítve legyen.

Csodálkozok kicsit, hisz a CsBT-re ez nem jellemző.

 

Na mindegy.

 

 

 

Előzmény: olahtamas (40928)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40930

A TV-ben látott reklámokért az MTSZ egy fillért nem fizetett illetve semmiféle ellenszolgáltatást nem vállalt, azokat kizárólag az Elnök úrnak köszönhetjük.

Előzmény: HEV (40927)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40929

OKT

Alsópetény - Romhány

 

2013. július 12. (péntek)

 

Maradok a kaptafánál.

Legutóbb kimaradt ez a "nyúlfarknyi" szakasz, ezért fontos volt, hogy minél hamarabb befejezzem a Katalinpuszta - Mátraverebély szakaszt.

Alig 2 óra volt a túra, ennek duplája a közlekedés.

 

A kávé a kocsmában nagyon finom, a bélyegző megvan, tiszta a lenyomata.

 

11:00 és 14:00 között nincs "élet" Alsópetényben bár 12:00-tól nyitva van az étterem.

A bolt is zárva van.

 

Alsópetény "nevezetessége", hogy a buszváróban a pad úgy van kialakítva, hogy nem kell levenni a hátizsákot, elfér az is, és az ülés még így is kényelmes.

Az ökölszabály: a széles, keréknyomos, agyagos úton kell maradni, se jobbra, se balra.

Egy két bizonytalanság van, de nehéz eltévedni.

 

A vadászház környezete rendezett, kellemes perceket tölthet itt, aki nem rohan.

Innen még egy kis kapaszkodó, és már a nyeregben vagyunk.

 

Lehetne jelzés, de csak később van.

 

A nyeregben tábla, távolságadatokkal, tiszta, olvasható szöveg, a fa is ép.

Remélem, sokáig így marad!

 

Tisztelegtem a régi kék "becsatlakozásánál", majd irány lefelé.

Teljesen jó az ösvény, nehéz eltéveszteni.

A hatalmas árok kereszteződésénél is van egy kis bizonytalanság, de ha valaki figyel, akkor "kimászik" és már látja is a jelet.

 

Szépen nőnek a fák, mikor először jártam arra, bizony-bizony még rémes állapotok uralkodtak.

Sok jel most sincs, de más út sincs, irány a széles szállító út.

 

Azt követően, hogy erre rákanyarodunk, már csak menni kell.

 

A sorompótól, mely a TUHU térképén is beazonositható, már zúzott kővel van megerősítve az út, javítjuk is a nyilvántartást iziben.

 

A sör finom, volt túrós "pite" is.

A kocsma gyakorlatilag nonstop, a bélyegző OK.

 

A buszok az egykori állomás "előtt" fordulnak, itt lehet felszállni, a régi megálló megszűnt.

Barátságos a csatlakozás is, az egyetlen kellemetlenség a baleset, melynek következtében jó fél órát késtünk.

 

Az idő csodás volt, örülök, hogy "leintéztem" ezt a szakaszt is.

olahtamas Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40928

Látom te a végletek embere vagy, de annyi baj legyen, mint ahány napelemes információs oszlop fogja a fenekem alá tolni a széket ha elfáradtam :)

Az erdő telepingálása pedig nem cél, csak a régi szabvány általi irányelvek, és a térkép szükségessége nélküli turistaút lekövethetőség.

 

Előzmény: annyi baj legyen (40923)
HEV Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40927

az MTSZ végre nyitottabb a civilek, a külső segíteni szándékozók felé is.

Ez úgy hangzik mintha az MTSZ nem egy közhasznú, pártoktól független civil szervezet lenne. Pedig az alapszabálya szerint az.

Ami a pénz helyét illeti, azért a Galyatetőre épülő ‘turistaház’ valószínűleg pár száz milliót elvisz, nyilván nagyon kell is mert a Mátrában ‘nincs’ szállás lehetőség. Aztán ott van az a sok kéktúrás póló  és reklám amit mostanában főleg focistákon illetve a kéktúrához  nagyon messze lévő embereken lehet látni.  Szóval majd csak elfogy valahogy :-) 

Előzmény: nagypapi (40926)
nagypapi Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40926

"Sőt, javaslom a bér kéktúrázást is, olyan emberek, akik végigjárják helyettünk a kéket, fényképeznek, pecsételnek, mert nem csak a tájékozódás lehet fárasztó, a gyaloglás is."

Feltehetőleg már most is vannak olyanok, akik csak végigautózzák, végigpecsétel(tet)ik, aztán elteszik a jelvényt a fiókba. Esetleg néha-néha szóbahozzák dicsekvésképpen, de csak óvatosan, hátha vki még belekérdez.

Lelkük rajta.

 

A közpénzek elköltésével kapcsolatban egyetértünk.

Most viszont úgy áll a dolog, hogy kb. 2,5 milliárd Ft van a Kék-kör fejlesztésére, ez már meg van ítélve, és valahogy biztosan el lesz költve.

És ha már el lesz költve, akkor már mindannyiunk érdeke, hogy minél nagyobb arányban a turisták, a kéktúrázók érdekeit szolgálják a megvalósuló fejlesztések.

 

Ezért alakultak a munkacsoportok, ezért lettek szervezve a találkozók, megbeszélések. Lehet ezt fikázni, lehet gittegyletezni stb., de sok ember mozgatott meg, akik így vagy úgy, de segítik a természetjárást.

És örülök, hogy az MTSZ végre nyitottabb a civilek, a külső segíteni szándékozók felé is.

Az érem másik oldala viszont, hogy nem örülök, hogy a projekteket még mindig nagy homály fedi. Egy-egy dolog már kiderült (pl. felmérés, jelzésfestés, honlap-fejlesztés), de azért ez mégsem 2,5 milliárd. Legalábbis remélem.

 

 

Előzmény: annyi baj legyen (40923)
kalika000 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40925

Azért nem kell túlzásokba esni :D Lehet valaki annyira ügyesokos, hogy jel nélkül is odatalál akárhova, irigylem őket. De van aki nem, vagy ki van számolva az ideje és nem szeret plusz kilométereket menni ha eltéved, mert besötétedik, elmegy a vonat, stb. Én ilyen béna vagyok, de attól még szeretek túrázni. Nem kell minden fára jel, de mikor már 1 km-t megyek és még mindig nincs jel, azért elég zavaró. 

Előzmény: annyi baj legyen (40923)
hadidoki Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40924

Én jóléreztem magam a Keszthelyi kiránduláson. ...és Te hogy fogod érezni magad?

 

A pénz elverése egyenlőre csupán a Te fikciód, amiben lehet igazad, de nem biztos. Akár jó helyre is kerülhet!

Előzmény: annyi baj legyen (40922)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40923

Jó.
Akinek meg ez sem elég, húzzunk ki egy sodronyt végig a kéken, és a túrázókat kapcsoljuk rá karabínerrel.
Esetleg napelemes információs oszlopok is lehetnének, mozgásérzékelővel felszerelve, amik automatán bemondják, hogy merre kell menni, megkérdezik, nem fáradt-e el a kedves túrázó, ha igen, akkor egy széket tolnak a segge alá.
Sőt, javaslom a bér kéktúrázást is, olyan emberek, akik végigjárják helyettünk a kéket, fényképeznek, pecsételnek, mert nem csak a tájékozódás lehet fárasztó, a gyaloglás is.

Előzmény: kalika000 (40921)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40922

De én azért csak foglalkozom a pénzzel. A lekiismeretemnek tartozok annyival, hogy szóljak, ha úgy érzem, hogy pazarlás folyik. Egy magánember a magánpénzével azt csinál, amit akar, de úgy érzem, ha közjó számára félretett pénz elköltésének csak az a célja, hogy költsük el, akkor ott szólni kell. Mert lehet, hogy demagógia, de vannak fontosabb célok is, ha értelmesen nem lehet felhasználni a pénzt, akkor oda kell adni olyannak, ahol segít. Csak azért elkölteni, mert van... abból lesznek a méteres kilátók.

Előzmény: hadidoki (40920)
kalika000 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40921

Hát nem tudom, engem valahogy megnyugtat, ha belátható távolságon belül van a következő jel. és nem azon kell idegeskedni 100 métereken keresztül, hogy már megint lementem az útról, vagy csak jel nincs...

Előzmény: annyi baj legyen (40919)
hadidoki Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40920

Én a helyedben nem a pénzzel foglalkoznék, hanem azzal, hogy jól érezzem magam a kirándulásom alatt.

Csak egy példa: 

Néhány éve Keszthelyen üldögéltem a kastély parkjában. Körülöttem egy pacák a feleségével halálra hergelte magát azon, hogy nem tudja csak magában, emberek nélkül lefényképezni a szökőkutat. Neki vajon milyen volt a kirándulása? Mert nekem (Ő ellenére is) nyugalmas, békés, élvezetes volt. 

Hidd el, nem vagyok cinkos a belső békém miatt! 

Előzmény: annyi baj legyen (40913)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40919

"szakszerűen frissítik"

A probléma ott van, hogy mi fogja meghatározni, mi a szakszerű?
Nekem bőven elég, ha egy túraútvonalon az elágazásokban van jelzés. A sokat emlegetett nagy tömeg, aki majd most kéktúrázásra fogja adni a fejét állítólag, az pedig állítólag nem tud tájékozódni, nem is várható el tőle, ezért neki minden második fára kell egy festékfolt.
A festés pedig akkor látványos, ha sok van a fákon, ezért mindenki annak fog örömködni, hogy mennyi szép színes löttyöt kentek a fákra, ilyen a jó túraútvonal.

Előzmény: jzp2107 (40915)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40918

Elszámoltam, és az első verziót ezért el sem küldtem :)

Előzmény: Törölt nick (40917)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40917

:)))

Látom nem számoltál el 10-ig mielőtt beírtál, de ez így sikerült őszintére.

Előzmény: annyi baj legyen (40910)
jzp2107 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40916

cinkos vagy nem, mikor egyik túrázó nekiesik a másiknak, azt xar nézni

Előzmény: annyi baj legyen (40914)
jzp2107 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40915

> inkább a leendő természetjárókat kellene megtanítani, hogy úgy élvezzék az erdőt, ahogy van, és ne egy park körülményeit várják el.

 

ezzel egyetértek

 

> és festeni fognak mindenhová

 

és ez miért baj? ha pl a bakonyi tekergők a bakony összes turistaútjának jelzését jó minőségben, szakszerűen frissítik, az kinek rossz?

Előzmény: annyi baj legyen (40913)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40914

"Ha nem bírod a "politikát", hát ne "politizálj"!"

 

"De böjt s jámborság néked mint a pélva,
mert vétkesek közt cinkos aki néma."

Előzmény: hadidoki (40912)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40913

Csak nem mindegy, hogy visítozó gyerekekkel, sörösdobozokat eldobáló felnőttekkel vagyok körülvéve, vagy a természetben viselkedni tudó emberekkel. Márpedig itt az egyik bizoccsági tag nagyon felháborodott, hogy egyesekben "népnevelési" hajlamok vannak, és esetleg próbálnák megértetni, hogy nem feltétlen jó, ha mindent a túrázók kényelmének vetünk alá, és inkább a leendő természetjárókat kellene megtanítani, hogy úgy élvezzék az erdőt, ahogy van, és ne egy park körülményeit várják el.

 

Megjósolom előre, mi lesz a jelzésfestési projektből: ki lesz adva a keretösszeg a megbízott festőknek, és festeni fognak mindenhová, mert ha nem költik el a keretet, jövőre nem kapnak. Vagy érzik, hogy hülyén néz ki a telipingált erdő, és a festék csak papíron kerül a tereptárgyakra, az ára meg szépen eltűnik valahol.

Előzmény: hadidoki (40912)
hadidoki Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40912

Nyugi!

Ha nem bírod a "politikát", hát ne "politizálj"! Hidd el a fa (vagy a csemetéje), a virág, a mező jövőre is ott lesz kint a természetben. A kirándulás hangulata Tebenned születik! 

Előzmény: annyi baj legyen (40910)
hadidoki Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40911

Félünk attól, hogy valakik elveszik tőlünk az egész "kéktúra" érzését...

Az érzés bennetek születi, azt elvenni nem lehet, azt csak elveszíteni lehet!

Előzmény: HIMBALA (40908)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40910

"egy jelzésfestői konferenciát"

Na ez az, az ilyentől jön rám a sikongató lábrázás.

Bizoccságok, bizoccságok bizoccsága, konferenciák...
Lesz Természetbarátjáró Alkotmány is? Beleírjátok a neveteket is, hogy milyen ügyes dolgot hoztatok létre, hogyan alakítjátok át a kéktúrát egy városi parkká, hogy az ecceri, reklámkatalógusból egy szakaszra kedvet kapó balatoni nyaraló el ne tévedjen?
És legalább a pogácsa finom lesz ezen a konferencián?
Anyám borogass...

Előzmény: olahtamas (40909)
olahtamas Creative Commons License 2013.07.12 0 0 40909

Azért ilyen gyorsan nem lehet rendbe tenni az egész kéktúrát, hiszen a felméréshez is kell vagy egy év, és mire az állapotok alapján megszületik a terv, hogy hol kell változtatni, addig is el fog telni némi idő.

Szóval a kéktúra projekt alapján kivonuló festők, majd csak jövőre fognak valószínűleg festeni.

(persze addig is történnek festegetések, de azok még nem a szisztematikus, és nyilvántartó rendszer által ütemezett módon)

 

Az idén sikerült szerveznünk egy jelzésfestői konferenciát is, és megkezdtük az országban festők összeírását, és örömmel vettük, hogy milyen sokan jelentkeztek.

 

Ha a Bogrács-hegyet vetted példának, akkor arra a területre egy igen lelkes csapat, a Bakonyi Tekergők jelentkeztek.

Minden esélyük meg is van, hogy ha a kéktúra projektből lesz pénz festésre, akkor végül ők végezzék azt.

 

Előzmény: HIMBALA (40908)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!