Keresés

Részletes keresés

Gupppy Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9390
:))) Gratula!:)
Előzmény: Óriás tenyészt (9387)
förike Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9389
Van nyúl csak nem viszik leadni!!!Mert úgy gondolják, hogy a felvásárlónak ingyen van a benzin! 3 felvásárló ismerősöm van, olyat írtak neki emailbe hogy csak akkor adják neki oda a nyulat ha 1000 forintot fizet kilójáért!!!!!!!!!!!!!!!!És tápot a Magyar ember nem etet a nyulaival, így azért nincs nyúl! A másik ez az ár meg fog lejjebb is menni mert Magyarországon 4 több ezer anyás telepeket ismerek, és ő hozzájuk viszik be a nyulakat! Volt a tv-ben is!Tehát amit te leadsz azt ő hozzájuk viszik és ők vagdossák stb.....!
Előzmény: Petyuskám (9388)
Petyuskám Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9388
Helló!Múltkor elírtam.Nem 40ft/kg a nyúl ára hanem 400Ft/kg szerintem ez már igen jó ár és azt mondják hogy nem fog lejjebb menni mert nincs nyúl.Itt tartunk szép ország nincs nyúl.
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9387

Helló!

Örömmel tudatom, hogy meglett a második kosorrú alom:D

8 db óriás bébi lett:D

nddori Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9386
Erre én is kíváncsi leszek, hogy nyáron mennyire lesz meleg, de szerintem jobb lesz, mint ahol most vannak a nyulaim. A miénknek mind a két végén van egy nagy ajtó ill 2-2 ablak és mivel nem hosszú az egész, így szerintem könnyen át fog szellőzni. A teteje is elég magas, felül is van nagy légtér és a tető alatt van egy fényvisszaverő szigetelő fólia ( a képen még látszik, hogy kilóg).
Előzmény: tooommm0013 (9385)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9385

Ezekben a nyúlházakban tényleg lehet gyönyörködni. Nyáron hogy szuperálnak a nagy melegben? Mert félnék hogy túlmelegszik meg az ammóniakoncentráció megemelkedik. Csak mert voltam sertéstelepen és 30 perc áramszünet után a disznók elkezdtek dögleni hiába volt az épület 2 vége jórészt nyitott. Csak mert leálltak a ventik.

 

Mindenesetre tényleg jó kis házikók. Én most a paradicsomoknak próbálok hasonló paradicsomi állapotokat teremteni. Üvegházat építek. De lassan halad mert se idő se pénz....

 

:)

De szerintem így van ez másnál is.

Előzmény: nyuszihopp (9378)
lifeman Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9384
S.O.S baknyulat szeretnék.
Elvárások: fajtiszta, tenyészérett, fiatal (max:5KG), szexmániás és egocentrikus legyen. Fajták amik érdekelnek: Kaliforniai, Új-Zélandi, Oriás Kosorrú, Magyar Oriás, Belga Oriás, Német Oriás.
Ha elégedett vagyok az eladó állományával, akkor lehet, hogy az egész állománycserémet vele fogom bonyolítani. Találkozó Érd és kb.40 km-es vonzáskörztete. Egy nyúlért nem mennék most messzebb. Írjatok: farkas4@freemail.hu
nyuszihopp Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9383
Annak az az értelme, hogy a nyuszik szeretnek trónolni és ezért mindegyiknek beépítettem egy ilyen kis polcos felugrót! Némelyik ketrecben látszik is a képen, hogy ott pihennek.
Előzmény: Barabás01 (9381)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9382
Köszönöm szépen mindenkinek a dicséretet!
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9381
Ilyen helyük mint ezeknek a nyusziknak sok embernek nincs---gratulálok hozzá-- én csak álmodozok hogy ilyen körülmények között tarthassak nyulat..... De a sarkokba miért van az félmagasan lévő megemelt valami-annak mi értelme ???
nddori Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9380
Jól néz ki :)
Előzmény: nyuszihopp (9378)
G.Zoli Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9379
Na ez se semmi! Szuper!
Előzmény: nyuszihopp (9378)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9378
Én is csak ismételni tudom a többieket, nagyon klassz lesz!
És majd meglátod mennyivel jobb érzés lesz bemenni hozzájuk az új rezidenciájukba. Mikor Májusban elkészültem a faházikóval és végre beköltöztethettem a nyunyókat átestem ezen az érzésen ami azóta is bennem van. Bár a pénztárcánkhoz mérten nagyon sokban van már és tudom sosem térül meg, ráadásul még mindig van (lenne) mit csinálni rajta, de tudom, hogy jó helyen vannak és csak ez számít.
Előzmény: nddori (9373)
originkerub Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9377
Ahogy az általad írt árat nézem, kb.20 generáció kell a pótláshoz, amitől így elestél:-))
Előzmény: originkerub (9376)
originkerub Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9376
Igen, köszi! okés:-)
Előzmény: Petyuskám (9374)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9375
Hali!

Hát én pl naponta takaritom a nyulakat....:)Pontosabban azt a sarkot ahova intézik a dolgukat.Igy könnyebb.
Gyerekek ez az óriás nyúl sokat nött ez alatt a 2 hét alatt.De haláli.Kis kiváncsi.Ha kaját adok löködi a kezem.Imádom.Eddig valahogy nem akartam óriás nyulat,azt nem tudom miért,de lehet a mérete miatt.Igy is nem tudom,lehet uj helye lesz majd,mert a ketrec kicsi lesz neki...:D
Szerintetek ha a kaliforniai bakommal pároztatom milyen lesz a hushozatal?
Most pl amik vannak picik tegnap voltak 1 hetesek és tök nagyok nekik is a kali az apjuk meg egy keverék nagytestű anya.Remélem igy hamar tudom majd vágni őket...:)
Petyuskám Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9374
Helló!Valaki az egyik nap hívott hogy megvannak -e a nyúlketrecek meg hogy tegyek fel képet.Hát még képet nem csináltam mert a mai nap kivételével mindíg 11 kor jövök haza.Meg már a ketrecek nem eladók mert most felment a nyúl ára 40ft/kg ra és tartok inkább vagy 10 anyát.
nddori Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9373
Szia!
Lesz benne sok hely, de sajnos nem fog egyelőre beférni az összes nyuszi, így marad a régi hely is :)
Az osbt belülről is és kívülről is lenolajjal kenjük, kívülről még 2 sor festék megy rá. Ha kész lesz, teszek fel képet :) 1-2 héten belül :)
Előzmény: skolikagi (9372)
skolikagi Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9372
Szia Dóri!
Nagyon jól néz ki ez a nyúlpalota....mert ez nem is csak egy snasz ház...:-))
Ahogy látom lesz benne hely bőven:-))
Az osb-t mivel fogjátok kivülről lekezelni?
Előzmény: nddori (9365)
törpecser Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9371

 

Szia Dóri!

Hát ez nagyon szuper nyuszi-lak lesz, szép világos, tágas. Öröm lesz a nyuliknak az élet (nem mintha eddig nem igy lett volna)) ebben  a nyuszi-lak-ban..))

Jó sok munka lehet már benne, de most rajtuk a sor, hogy dolgozzanak és legyen sok-sok kisnyuli!!

Üdv.

Előzmény: nddori (9365)
lifeman Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9370
Dóri...Legközelebb 4 nap múlva leszek köztetek. Akkor, majd írok a nyusziházamról ha nem gond... :)
nddori Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9369
Köszi szépen :) Egyébként nálam is van elektromos párologtató :) Igaz, az vape :)))) elektromos szúnyogcsapda is, neostomosan + "nyuszifújka" :)))) Nem tudom, mi a neve, Szlovákiában vettük, külső paraziták elriasztására van. Az új ház ablakain lesz szúnyogháló, de szerintem csak tavaszra, mert mire be lehet költözni, már nem nagyon lesz szúnyog.
A Te nyúlházadról láthatunk képet?
Előzmény: lifeman (9367)
nddori Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9368
Köszi! Apukám a tervező és kivitelező :)
Előzmény: G.Zoli (9366)
lifeman Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9367
Fantasztikus nyúlház, bűszke lehetsz a szüleidre, hogy ennyire támogatnak mindenben. Tudom....tudom....ezt ki is kellett érdemelni. Ez egy igazi család...láttam, ahogy apud hordta az alapot. Fantasztikus, szemet gyönyörködtető látvány. A szúnyogokkal kapcsolatban megosztanám veled a tapasztalataimat, hátha neked is sikerül 100%-osan távol tartanod őket ezzel a módszerrel. Nekem tökéletesen működik a következő dolog: hasonló nyúlházam van mint neked, persze nam olyan tökéletes, de hasonló :), és ebben üzemeltetek éjjel-nappal 24 órában 2db Raid elekromos szúnyogriasztó/írtó párologtatót. Amelyik szúnyog be mer repülni,esetleg 1-2db, az csak meghúzódik a plafonon, még repkedni sem mer. Amikor takarítom a nyulakat, akkor a plafonról lecsapkodom a szunyikat, de ha nem tenném akkor is elpusztulnának(tapasztalat). Az összes ajtót, ablakot, sarkokat és küszöböket, alaposan lefújom a PROTECT nevű érintőméreggel. 3 hónapig véd, így semmilyen pók vagy bogár nem tud bejönni. Mindegyik beszerezhető akár a Tesco-ban is. Nálam is van nyitva folyamatosan ablak, de az természetesen szúnyoghálós, viszont amig takarítassz, addig a nyitott ajtón simán besurranhat 1-2 kamikáze szúnyog, akik még nem tudják, hogy nagyon, de nagyon vesztésre állnak... :)
G.Zoli Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9366
Ez nagyon profi lesz!!!
Előzmény: nddori (9365)
nddori Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9365
Most így áll a nyúlház :)


nddori Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9364
Érd nincs is messze.... kocsival másfél óra.... :)))
Előzmény: lifeman (9361)
G.Zoli Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9363
Hali
Én is érden lakok. Van egy magyar óriás bakom bár nem eladó :). Mondanám hogy hozd el a nyulad fedeztetni de a magyar óriás anyám úgy néz ki mixos, pedig mind le van oltva!
Előzmény: lifeman (9358)
lifeman Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9362
Dóri... Ha nekem is hasonlóan gyönyörű kosorrúim lennének, én sem vágnám le őket, ezért eszembe sem jut teljesen fajtiszta állományt tartani. Inkább keresztezek...
lifeman Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9361
Tom tanácsa után, teljesen meggyőztem magam arról, hogy az alapgondolatom, miszerint egy kosorrú bak lenne a legideálisabb számomra helyes volt. Én már csak Dóri empátiájában bízok :), de senki se csüggedjen mivel szeretnék mégegy bakot, meg ha továbbra is sztrájkolnak az anyáim, akkor az összeset lecserélem. Brrrrr....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!