Keresés

Részletes keresés

sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174210

ez igaz .. abban a kiegészítésben, hogy ez gondolkodás mód, nem pedig az a tény hogy a világgal csetelek.. aki rajtad keresztül kommunikál.. / világ az nincsen.. mink vagyunk .. mi teremtünk -egymásnak-magunknak ... / tudatosság-összetettség/

Előzmény: Tiszta tudat (174208)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174209

nem gondolom értenéd az összetettség fogalmát, a lét-teremtése szempontjából...nem gondolom jó döntést hozhatnál magadnak.. ha az másnak nem az...

Előzmény: Tiszta tudat (174207)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174208

 

.....csak te vagy meg a világ

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (174207)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174207

 

Ez nem arról szól ki nyeri a szócsatát,....rólad szól. Vissza tudod nézni hol hibáztál,....mikor milyen érzet vezérelt.

 

Az információt ami itt megjelenik megfontoljuk,....és megfelelő döntést hozunk önmagunkért.

Előzmény: sniffí (174206)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174206

nem gondolom keresném... csak tisztázni szerettem volna, az érték itéletedet.. de csak hablatyolsz...

:(

Előzmény: Amida (174204)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174205

szerinted hogyan lesz a világ müködése .. ha mindenki másként ...

ja hogy hited szerint az mégsem a tapasztaló dolga hogy hogy vigyázza tapasztalásának lehetőségét .. na de akkor mitől tudatos -- értelmes..

Előzmény: Amida (174204)
Amida Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174204

már miért kellene tisztázni mi a boldogság, amikor minden ember esetében más.

sőt ... minden pillanatban minden ember esetében más

 

 

egyébként ha nem agyalnál azon mi a boldogság ... talán már tapasztalnád is.

Előzmény: sniffí (174200)
sniffí Creative Commons License 2018.02.18 0 0 174203

ha ezeket technikáknak, gondolod .. tapasztaltjaid alapján, messze jársz a tudatosságtól. Az akarat - élménye tartja fogva szellemed szabadságát.

/lévén tudtosságterén nincsen*egykedvűség*, semiféle folyamra nem jellemző az állandóság*. az *akarat-ösztön=tévesegó=beazonosulás=szerep* ami állandóságot képes cselekedni./

Előzmény: Amida (174198)
sniffí Creative Commons License 2018.02.18 0 0 174202

// .. ha Ádám, vagy Éva meg nem eszi szokás szerint.. nehogy riválisuk támadjon...//

Előzmény: sniffí (174201)
sniffí Creative Commons License 2018.02.18 0 0 174201

... ebbe a boldogságba, csak a duális boldogság fér bele..... 

aki ezt nem hiszi mehet a jóistenéhez panaszra./ hadhulljon a férgees, az egészséges beérik.. mint gyümölcs az alma-fán./

Előzmény: Amida (174199)
sniffí Creative Commons License 2018.02.18 0 0 174200

akkor már csak azt kéne tisztázni, mi is az a *boldogság*. 

csak a *helyesség* kedvéért.

Előzmény: Amida (174199)
Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174199

 

 

... csak a boldogság gyakorlója képes kiirtani a boldogtalanságot.

 

 

 

MINDEN ​ÖSSZEFÜGG

Egy zaklatott életű ifjú zeneszerző az ihlet pillanatában ráérez az örökkévalóságra. Sorsszerű viszonyok, cinikus érzelmek és látnoki szerelmek motívumaiból hat történet rajzolódik ki, melyek mindegyike túlmutat önmagán – egy leírhatatlan harmónia felé. Ez az átkozottul tökéletes összhang szólal meg a Felhőatlasz olvasóiban.
David Mitchell bravúros felépítésű, virtuóz nyelvezetű művében az összefonódó életek minden időbeli és térbeli határt átlépve hatnak egymásra. A lelkek korokon és kontinenseken át vándorolnak, akár az égbolton átvonuló felhők. De ki irányítja sorsunkat: mi magunk vagy valamilyen külső erő? Képesek vagyunk-e tanulni a múltból, az előző életekből, vagy az emberiség újra és újra elköveti ugyanazokat a hibákat?
A regényből a Mátrix-trilógia és A parfüm rendezői forgattak vibrálóan szellemes filmet.

„Az eddigi legmerészebb vállalkozás… egyedi teljesítmény egy rendkívül tehetséges és nagyratörő író tollából.” – Matt Thorne, Independent on Sunday

„David Mitchell egy hullámvasútra csábítja olvasóit, akik először vonakodva szállnak fel, de miután belevágtak a kalandba, nem akarják, hogy véget érjen az út. Velem legalábbis ez történt.” – A.S. Byatt, Guardian

„A jövőbe látás, az elmélkedés és a szórakoztatás ragyogó, elégikus egyvelege.” – Neel Mukherjee, The Times

„A mód, ahogy Mitchell a Felhőatlasz történetét elmeséli, valósággal rabul ejtett.” – Lawrence Norfolk,

Eredeti mű: David Mitchell: Cloud Atlas 89%

Eredeti megjelenés éve: 2004

 

 

https://youtubeonlinefilm.wordpress.com/2014/06/16/felhoatlasz-teljes-film-magyarul/

 

Előzmény: Amida (174198)
Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174198

Bráhma vihára

 

Mettá: kedvesség

Karuná: együttérzés

Muditá: boldogság

Upekkhá: felülemelkedettség

 

 

"A kedvesség gyakorlója ki tudja írtani a sóvárgást.

Az együttérzés gyakorlója ki tudja írtani a haragot.

Az örvendezés gyakorlója ki tudja írtani a boldogtalanságot.

Az egykedvűség gyakorlója ki tudja írtani minden lény sóvárgását és haragját."

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=FNvZ41kZcz0&feature=youtu.be

Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174197

 

 

az nem semmi, hogy itt egy éved van jelölve, és úgy értem minden szavad, mintha én írnám.

valóban megláttam a karma szó helyét, - pontosan ott  ... amikor kiválasztod az okot, és létrejön az okság az ami jár ... más nem lehet ezért azonnak felíródik mint a karma "itt-és-most" gyöngyszemeinek egyike .... 

Ez a kulcs a felelősséfvállalás felé. Ott állsz abba az okságba - esetleg nyakig a szarba - mit mondhatsz mást. Ime ez jár nekem ... persze nem a szar a fontos, de arany is lehetne és az sokkal veszélyesebb.

Egy idő után nagyon kívánatos a kudarc.

 

Ez fabtasztikus: "Mert megvizsgáltam és annak ismertem fel."

Egyedül lenni akkor fogadható el, ha nem vagy magányos.

"Most kel fel a nap,..." ...na ugye, hogy ugye.

 

Ha pedig az éntelenség rémít, akkor mondok most valamit: ha leteszed az én-t, ... minden leszel. Vedd észre, mikor felkel a Nap.

Előzmény: Tiszta tudat (174189)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174196

 

.......hizi kirakom ide ami belül zajlik. Az egyik legnagyobb áttörésem az volt mikor félre tudtam rakni az egóm. És ez nem dícsérgetés hatására történt, hanem megmondták az őszintét,.....összeomlás volt,... de beláttam az igazság tartamát, és léptem.

 

Azt gondolom, amit el tudok képzelni az nem valóságos, pl. az egó. Amit meg nem tudok elképzelni Az a valóság. 

 

Nekem a menedék a csendes elme,...nincs benne mozgás.

 

Jó poszt volt.

 

Üdv  

Előzmény: hizi (174192)
sniffí Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174195

a lét-folyam az ..

nem valahonan -valohává, sem valamikortól valameddig, sem pedig valahogya, hiszen azt a meder állapota befolyásolja.. A létfolyam, a folyam felismerő részérőli folytonosság élménye biztosítja.

/ buddha tours /*********

 

menedék vétel/jegyvásárlás/=menekülti státusz /

lehetőség fejlődni/ létre nem kötelezve senkit, ám a fejlődés lehetőségét fenntartva./tanulj szakmát hogy a hasznosság=helyes cselekedet* /* kémia-fizika helyes ismerete alapján/örömével töltekezve .. oka fogyjon a menni végyásodnak./menedék vétel a fejlődésben=evolúció

sniffí Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174194

menedék vétel=menekülti státusz / lehetőség fejlődni/ létre nem kötelezve senkit, ám a fejlődés lehetőségét fenntartva.

Előzmény: Tiszta tudat (174189)
sniffí Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174193

tanulj szakmát hogy a hasznosság=helyes cselekedet örömével töltekezve .. oka fogyjon a menni végyásodnak.

Előzmény: hizi (174192)
hizi Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174192

"Félelmetes mikor felismeri az ember hogy egyedül van, mint ahogy az éntelenség is félelmet keltett. Menekülnék valahova, vagy valamibe kapaszkodnék,....lekötni az agyam valami mással,....el innen a fórumról, de nem lehet elfutni elbújni sehova  önmagam elöl.

 Mit tehetek?" 

 

Az őszinteség mindig indítja bennem az együttérzés és jóakarat érzéseit....milyen csodagyógyszer ez, 

anno ezeket a meditációkat használtam úgymond menedéket vettem a régmúlt mestereinek tanításaiban:  és mindig  működtek.....

 

 

A négy mérhetetlen Isteni lakhely a következő: 

 

1. kedvesség 2. együttérzés 3. örvendezés 4. egykedvűség 

 

Rövid meghatározásuk
Kedvesség: jóindulat, mások boldogságának kívánása, ellentéte a harag
Együttérzés: törődés, mások szenvedéstől való megszabadulásának kívánása, ellentéte a kegyetlenség
Örvendezés: elismerés, mások boldogsága felett érzett öröm, ellentéte az irigység
Egykedvűség: pártatlanság, barátok és ellenségek egyenlőként kezelése, ellentéte az aggodalom

 

béke legyen veled.....

Előzmény: Tiszta tudat (174189)
hizi Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174191

''Dzongszár Khjence Rinpocse:

 

"Mindamellett az ösvényt magát is el kell bizony, engedni, mint ahogy a csónakot is elengeded, ha már átértél a túlpartra. Ki kell szállnod, ha egyszer megérkeztél. A teljes megvalósításnál el kell, hogy engedd a buddhizmust. 
A spirituális ösvény egy átmeneti megoldás, egy placebo, amit addig kell csak használni, amíg meg nem értetted az ürességet"

Előzmény: Tiszta tudat (174189)
hizi Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174190

Amida! 

 

Régota ismerlek. Sokáig bosszantottál, sikeresen és sokat tanultam belőle. 

 

Köszönöm. Béke veled. 

Előzmény: Amida (174186)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174189

 

Végigolvasva a posztjaidat azt kell mondjam hogy igaz. Mert megvizsgáltam és annak ismertem fel.

Tényleg a tisztelet nem megfelelő, mert se le, se fel nem nézek senkire. Mikor ezt írtam hizinek: tisztellek, megjelent az ismerős szorító érzés mellkas, gyomor tájékán, ami biztos jele nálam az együrrérzésnek,....a test nem hazudott, csak a száj.

 

Ez a posztom félrement.

"Mindenki azt kapja ami jár"......erre a posztra akartam írni ezt: .....ez a karma.

 

Félelmetes mikor felismeri az ember hogy egyedül van, mint ahogy az éntelenség is félelmet keltett. Menekülnék valahova, vagy valamibe kapaszkodnék,....lekötni az agyam valami mással,....el innen a fórumról, de nem lehet elfutni elbújni sehova  önmagam elöl.

 

Mit tehetek?

 

Most kel fel a nap,...nyugodt, csendes, tökéletes a világ...menedéket veszek,.....micsoda megkönnyebbülés!....

 

Üdv.

 

 

 

 

 

Előzmény: Amida (174188)
Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174188

Látod?

Ilyen kurvára egyedül vagy és csak te tudod mi az ára annak, hogy feljutottál. Nem kell neked senki, mer senki nem megy veled.

Ezt jól vésd az eszedbe!

Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174187

 

 

... ha valaki mellébeszél, és tolerál ahelyett hogy megmondaná az igazat ... semmit nem tanult a Tanból.

Amikor az aranyműves megvizsgálja amit adtak a kezébe és azt látja hogy nem arany ... mit s fog tenni???

Ne szarakodj, mert az senkinek nem a megfelelő reakció.

 

Nem birkák vagyunk ... inkább szamurájok.

Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174186

 

 

Jól belerugtál egy másik érző lénybe.

De ezen messze túl megy az, hogy magadatt ajánlod.

 

 

Olyasmi ez mint az út szélén  pénzre várakozó kurva esete.

Előzmény: hizi (174176)
Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174185

 az nem a karma amire azt írtad "ez a  karma" ... lásd a hivskozott 174179. posztot.

Szépen írd le mi az ami a 174179. posztban áll.

 

Erre gondoltam: "Mit gondolsz Szubbhuti, egy szent ember mondhatja e magában: elértem a tökéletes végső megvilágosodást?

Nincs semmilyen alapelv amit megvilágosodának hívhatnánk. Szavakkal mem lehet kifejezni, szavak átal felfoghatatlan. Nem állíthatom róla hogy van, és azt sem hogy nincs .
A valódi erény túlnő a meghatározásokon, ezért amit Buddha tanításának hívnak az nem Buddha tanítása."

 

Így azt sem mondhstod, hogy ez a karma.

Előzmény: Tiszta tudat (174182)
Amida Creative Commons License 2018.02.16 0 0 174184

 

 

... az egyöttérzés sem nem tisztelet, sem nem sajnálat.

hiziben nincs semmi amit tisztelni kellene.

Egy megkeseredett ember történetét láthatod. Óvakodj!

 

Amikor azt mondod ... "azért én tisztellek" ez nem tisztelet hanem tolerancia. Ma ezzel divat büszkélkedni, de ez önámitás.

Vagy van tisztelet vagy nincs. Ez esetben miért is lenne???

Persze lehet erről társalogni.

 

mondok egy példát:  szeretem a cigányokat bár egyik sem akar dolgozni ... klasszikus, ugye???

Előzmény: Tiszta tudat (174181)
Amida Creative Commons License 2018.02.16 0 0 174183

Renben van, értem a kifogást, de azt is, hogy miért különbözik a viszonyunk a kijelentésemhez.

Van egy állításod a posztodban? "Szóval. Senkinek nem jár semmi. Nincs predesztináció. Okság az ami van."

Nos ez tökéletes megfogalmazás.

Aztán a következő tökéletesen ellentmond ennek: "Mindenki azt kapja amiért megdolgozok. Vagy írhatom úgy is. Ahogy viszonyulunk a világhoz, a világ is akként viszonyul hozzánk. Vagy, "ki mint vet, úgy arat". Meg hasonlók."

 

Túl van értékelve az én-tudat.

Ugyanis van egy másik különvéleményem.

Nem tudhatjuk, mi a helyes és mi a helytelen. Azonban törekedhetünk a megfelelőre. Ebből jön a szándék mnősége.

Ezzel el is dől, hogy mi az ami jár.

 

Figyu. Építjük a jövöt, van aki öl, van aki nem, és csupa jószándék vezeti. A jövőre azonban csak mint hatások, okok,  reeakciók jelentenek bármit, de azt nagyon.

De nincs itt a jövő. Nem tudod a hatás minőségét.

A Buddha meg azt mondja a szándék minősége számít.

Valójában nem tudod milyen következmények - okságok - várhatók.

Pedig pontosan az amit te okoztál, amiért felelős vagy.

Ezért van valami ami jár. Ezt aztán meg is fogod kapni.

 

Itt nincs duma. A feltételekkel és a törvényekkel nem lehet társalogni. Istennel nem lehet sakkozni. mert nem sakkozik.

Szóval van úgy hogy az ölés többet ér, mint bármennyi jó szándék.

 

mondok egy példát neked: Adolf Hitler ellen több mint negyven merényletkísérletet ismerünk. Vajon nem lett volna jobb, ha már az első sikerül?

 

Előzmény: ferenc5940 (174178)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.16 0 0 174182

....ez a karma.

Előzmény: Tiszta tudat (174179)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.16 0 0 174181

 

 

 

Veled is legyen béke. Azért én tisztellek mint minden embert.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: hizi (174180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!