Keresés

Részletes keresés

kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9399
Üdv
Eladó Kaliforniai bakot keresek Szabolcs megyén belül .
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9398
Egy kérdésem lenne hogy van e olyan köztetek akinek myxomatozisból gyógyult meg a nyula -engem az érdekelne hogy a fülén vannak azok a göbök de egy fülén van vagy 6-7 db is- a szemén már elmult meg az orrán- hogy elmulik e a fülén vagy örök életébe ott lesznek???
Petyuskám Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9397
Helló.Én is így jártam az egyik anyám már 2 hónapja üres de a bakot fel sem veszi most próbálkozom minden nap beteszem a bakhoz.Van még 1 új bakom most akarom felavatni 3 kis süldőt akarok vele beűzetni remélem sikerülni fog.Venni akarok majd német óriás nyulakat.Ha van valakinek ilyen írja már meg hogy milyen jó fajta e és van e vele sok probléma kényes e stb.Ha van valakinek eladó írja meg .
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9396
Egy kis segítséget kérnék!
Úgy néz ki hogy egy 4 hetes kisnyulam hasvízkóros, mert lötyög a hasában a víz és keményedik a hasfala. Ha vki tud vmi jó kis házipraktikát erre, kérem írja le.
Előre is köszönöm!
nddori Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9395
Vannak furcsa dolgaik :) Nálam is előadtak hasonlókat most, de én úgy csináltam, hogy 5-6 nap után raktam vissza őket újra, természetesen felvették megint, (2 anya kivételével), de azóta már kaparnak, rendezkednek, szerintem lesz majd nyuszi....valamikor.... Az egyik vörös anyám pl csomószor felvette, aztán 3 hét múlva újra felvette, 1 héttel később megfialt :) Tehát már hasas volt, mikor felvette....
Egyik tenyésztő ismerősöm mondta, hogy nyáron nem nagyon ivarzanak a nyulai, amelyik fel is veszi a bakot, az sem marad hasas.... azt mondta, majd ősszel-télen....
Szerintem nincs baj a nyuszikkal, előbb-utóbb lesz ott kicsi :)
Előzmény: karibaba (9393)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9394
Köszi!
Úgy csináltam meg, hogy két szembe oldalon nagy ablakok vannak azokon szúnyogháló és az ajtón is van egy teli hálós ajtó. Pluszban építettem be két ventilátort egy szívót és egy fújót és még raktam be egy asztalit ami bent keverte a levegőt. Ja és körbe szigeteltem belülről a falakat és a tetőt is.
Szerencsére nem volt gond nyáron legmagasabb 28 C fok volt bent.
Igen az a rohadt pénz!
Előzmény: tooommm0013 (9385)
karibaba Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9393

Sziasztok! Régen írtam, de azért követem az eseményeket.

Lenne egy kérdésem, mert így még nem jártam...

Van 2 nagytestű anyának valóm, márciusban születtek. Az egyik kosorrú a másik óriás-keverék. Nyáron én sem fedeztettem, mert amikor elpusztult saját tenyésztésű, nevelésű anyanyulam (éppen negyven fok volt, amikor fialni készült :o((( ) hőgutában, beláttam, hogy ennyit nem ér az egész.... :os Eljött augusztus 20.-a, befedeztettem mindkét csajszit, szépen fel is vették a bakokat (mindketten másikat), megvártam míg 3X ismételnek a fiúk, aztán nyugodtan vártam szeptember 20.-át. Aug. 21.-én a sógor is elhozta a kosorrú nyőstényét -másik alom, másik párosítás, mint az enyémek- ő is felvette a bakot, méghozzá 5X.

 

Sógor 2 hét múlva újra hozza a nyuszót, mert szerinte gyanús, hogy üres -> 8X (!!!) szédült róla le a bak! Bennem is felébredt a gyanú, hogy esetleg hiába várok: mindkét anyát leteszteltem, mindkettő megállt! Ennek 2 hete.....megint várom a kisnyulakat. Az óriás-keverékem ismét gyanúsan viselkedett, hát betettem a bakhoz: 1 perc alatt 2X szédült le róla...

 

Járt már más is így? Szépen megállnak, felveszik a bakot, az leszédül jópárszor - kisnyúl meg sehol!?

 

A három anya közül még egy sem fialt. A bakok közül az egyik már bizonyított (több alom is született tőle) a másik kettő szintén most lenne "felavatva."

 

Az furcsa lenne, ha mindhárom anya terméketlen lenne, a bakok közt pedig az egyik már sokszoros apa....mi lehet ez?

förike Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9392
Köszönöm:-)A takarmánynak sosincs jó ára!Mindig valamit ki találnak, hogy sok eső sok meleg! Bezzeg külföldre van annyi hogy oda is jusson pár tonna fuvar!Hátáji ba miértnem nevelnek már nyulat? Azért mert a sok idióta állatvédőknek nem tetszik hogy ketrecben van a nyúl!Csak szabadon lehet tartani, csoportosan! Libatelep szintén ezért nincs mert állatkínzás a tömés!!!
Előzmény: tooommm0013 (9391)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9391

Remélem hamarosan te leszel a nyúl terméktanács elnöke, mert nincs az országban még egy ember aki ennyire tájékozott nyúl témában mint te. Te MINDENT tudsz. Árak, szokások, fajták... felsorolni sem lehet.

Az pedig hogy a magyar ember nem etet tápot lehet, de akkor az a sok köztünk élő idegenszívű bevándorló vásárolhatja föl mindet amit legyártanak. De akkor meg ők láthatnák el nyúllal a felvásárlókat.

:)

De mindegy is. A lényeg hogy ne vedd a szívedre.

ÉS mi van akkor ha csak az árfolyamingadozás emelte meg a nyúl árát? Lehet hogy a svájci, németországi, olaszországi és franciaországi fogyasztók nem gyengélkedő nemzeti valutánkkal fizetnek? Esetleg a gabonaárak... hmmm...  Áááá az nem lehet. Mégis inkább a nemzetközi nyúlhiány. Meg mert nem etetünk mi magyarok tápot.

 

A nyúl felvásárlási árak mindig is mutattak szezonális mozgást. Bár ezt az egyenletesen termelő nagy telepek némiképp megváltoztatták. Meg talán ők egyenletesebb minőséget is adnak, mint 1000 kistermelő 100 féle keveréknyula által termelt vegyes korú vágónyúl. A minőségi felár mindenképp az ő malmukra hajtja a vizet. Nem valószínű hogy visszatér a régi világ mikor a vágónyulat háztájiban nevelték. Mint ahogy a sertések, bikák stb is kikoptak a háztájiból. A világ változik. Hol van már a sok libatelep meg biogiliszta?

:)

De régen is volt

Előzmény: förike (9389)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9390
:))) Gratula!:)
Előzmény: Óriás tenyészt (9387)
förike Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9389
Van nyúl csak nem viszik leadni!!!Mert úgy gondolják, hogy a felvásárlónak ingyen van a benzin! 3 felvásárló ismerősöm van, olyat írtak neki emailbe hogy csak akkor adják neki oda a nyulat ha 1000 forintot fizet kilójáért!!!!!!!!!!!!!!!!És tápot a Magyar ember nem etet a nyulaival, így azért nincs nyúl! A másik ez az ár meg fog lejjebb is menni mert Magyarországon 4 több ezer anyás telepeket ismerek, és ő hozzájuk viszik be a nyulakat! Volt a tv-ben is!Tehát amit te leadsz azt ő hozzájuk viszik és ők vagdossák stb.....!
Előzmény: Petyuskám (9388)
Petyuskám Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9388
Helló!Múltkor elírtam.Nem 40ft/kg a nyúl ára hanem 400Ft/kg szerintem ez már igen jó ár és azt mondják hogy nem fog lejjebb menni mert nincs nyúl.Itt tartunk szép ország nincs nyúl.
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9387

Helló!

Örömmel tudatom, hogy meglett a második kosorrú alom:D

8 db óriás bébi lett:D

nddori Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9386
Erre én is kíváncsi leszek, hogy nyáron mennyire lesz meleg, de szerintem jobb lesz, mint ahol most vannak a nyulaim. A miénknek mind a két végén van egy nagy ajtó ill 2-2 ablak és mivel nem hosszú az egész, így szerintem könnyen át fog szellőzni. A teteje is elég magas, felül is van nagy légtér és a tető alatt van egy fényvisszaverő szigetelő fólia ( a képen még látszik, hogy kilóg).
Előzmény: tooommm0013 (9385)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9385

Ezekben a nyúlházakban tényleg lehet gyönyörködni. Nyáron hogy szuperálnak a nagy melegben? Mert félnék hogy túlmelegszik meg az ammóniakoncentráció megemelkedik. Csak mert voltam sertéstelepen és 30 perc áramszünet után a disznók elkezdtek dögleni hiába volt az épület 2 vége jórészt nyitott. Csak mert leálltak a ventik.

 

Mindenesetre tényleg jó kis házikók. Én most a paradicsomoknak próbálok hasonló paradicsomi állapotokat teremteni. Üvegházat építek. De lassan halad mert se idő se pénz....

 

:)

De szerintem így van ez másnál is.

Előzmény: nyuszihopp (9378)
lifeman Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9384
S.O.S baknyulat szeretnék.
Elvárások: fajtiszta, tenyészérett, fiatal (max:5KG), szexmániás és egocentrikus legyen. Fajták amik érdekelnek: Kaliforniai, Új-Zélandi, Oriás Kosorrú, Magyar Oriás, Belga Oriás, Német Oriás.
Ha elégedett vagyok az eladó állományával, akkor lehet, hogy az egész állománycserémet vele fogom bonyolítani. Találkozó Érd és kb.40 km-es vonzáskörztete. Egy nyúlért nem mennék most messzebb. Írjatok: farkas4@freemail.hu
nyuszihopp Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9383
Annak az az értelme, hogy a nyuszik szeretnek trónolni és ezért mindegyiknek beépítettem egy ilyen kis polcos felugrót! Némelyik ketrecben látszik is a képen, hogy ott pihennek.
Előzmény: Barabás01 (9381)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9382
Köszönöm szépen mindenkinek a dicséretet!
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9381
Ilyen helyük mint ezeknek a nyusziknak sok embernek nincs---gratulálok hozzá-- én csak álmodozok hogy ilyen körülmények között tarthassak nyulat..... De a sarkokba miért van az félmagasan lévő megemelt valami-annak mi értelme ???
nddori Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9380
Jól néz ki :)
Előzmény: nyuszihopp (9378)
G.Zoli Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9379
Na ez se semmi! Szuper!
Előzmény: nyuszihopp (9378)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9378
Én is csak ismételni tudom a többieket, nagyon klassz lesz!
És majd meglátod mennyivel jobb érzés lesz bemenni hozzájuk az új rezidenciájukba. Mikor Májusban elkészültem a faházikóval és végre beköltöztethettem a nyunyókat átestem ezen az érzésen ami azóta is bennem van. Bár a pénztárcánkhoz mérten nagyon sokban van már és tudom sosem térül meg, ráadásul még mindig van (lenne) mit csinálni rajta, de tudom, hogy jó helyen vannak és csak ez számít.
Előzmény: nddori (9373)
originkerub Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9377
Ahogy az általad írt árat nézem, kb.20 generáció kell a pótláshoz, amitől így elestél:-))
Előzmény: originkerub (9376)
originkerub Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9376
Igen, köszi! okés:-)
Előzmény: Petyuskám (9374)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9375
Hali!

Hát én pl naponta takaritom a nyulakat....:)Pontosabban azt a sarkot ahova intézik a dolgukat.Igy könnyebb.
Gyerekek ez az óriás nyúl sokat nött ez alatt a 2 hét alatt.De haláli.Kis kiváncsi.Ha kaját adok löködi a kezem.Imádom.Eddig valahogy nem akartam óriás nyulat,azt nem tudom miért,de lehet a mérete miatt.Igy is nem tudom,lehet uj helye lesz majd,mert a ketrec kicsi lesz neki...:D
Szerintetek ha a kaliforniai bakommal pároztatom milyen lesz a hushozatal?
Most pl amik vannak picik tegnap voltak 1 hetesek és tök nagyok nekik is a kali az apjuk meg egy keverék nagytestű anya.Remélem igy hamar tudom majd vágni őket...:)
Petyuskám Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9374
Helló!Valaki az egyik nap hívott hogy megvannak -e a nyúlketrecek meg hogy tegyek fel képet.Hát még képet nem csináltam mert a mai nap kivételével mindíg 11 kor jövök haza.Meg már a ketrecek nem eladók mert most felment a nyúl ára 40ft/kg ra és tartok inkább vagy 10 anyát.
nddori Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9373
Szia!
Lesz benne sok hely, de sajnos nem fog egyelőre beférni az összes nyuszi, így marad a régi hely is :)
Az osbt belülről is és kívülről is lenolajjal kenjük, kívülről még 2 sor festék megy rá. Ha kész lesz, teszek fel képet :) 1-2 héten belül :)
Előzmény: skolikagi (9372)
skolikagi Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9372
Szia Dóri!
Nagyon jól néz ki ez a nyúlpalota....mert ez nem is csak egy snasz ház...:-))
Ahogy látom lesz benne hely bőven:-))
Az osb-t mivel fogjátok kivülről lekezelni?
Előzmény: nddori (9365)
törpecser Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9371

 

Szia Dóri!

Hát ez nagyon szuper nyuszi-lak lesz, szép világos, tágas. Öröm lesz a nyuliknak az élet (nem mintha eddig nem igy lett volna)) ebben  a nyuszi-lak-ban..))

Jó sok munka lehet már benne, de most rajtuk a sor, hogy dolgozzanak és legyen sok-sok kisnyuli!!

Üdv.

Előzmény: nddori (9365)
lifeman Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9370
Dóri...Legközelebb 4 nap múlva leszek köztetek. Akkor, majd írok a nyusziházamról ha nem gond... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!