Keresés

Részletes keresés

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9418
Halika!

Képzeljétek meghalt egy pici nyuszi,ma ebédre,reggel még nem volt semmi baja.Szerdán lesznek 2 hetesek.És ő volt a legnagyobb.Nem értem mi volt.

Ja és valaki tudna valami leirást hogy fejlődésileg milyen súly a jo.Heti gyarapodásra gondolok.Most mértem őket 200g-ak.Az jo?
Csak azért kérdezem mert most kaliforniai az apjuk.És eddig nem mértem,csak kiváncsi vagyok.:))))
Vittipaldi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9417
Hétvégi buliba szeretnék nyúlragut csinálni. Ha van eladó nyulatok Bicske 50km-es környékén, légyszi írjatok egy üzit a vitus@vipmail.hu-ra. vagy egy sms-t a 06 30 295 87 52-re.
Kb 30-an leszünk, úgyhogy kéne pár nyuszi.
Kösz, Zoli
Rigojancsi100 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9416
:)
förike Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9415
Azért nem tömjük őket, nálunk a máj nem fontos!Ha az lenne tömnék, mivel van tömő gépünk!
Előzmény: navara1 (9414)
navara1 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9414
szia, sziasztok

A Youtube pont az a felület ahol eldöntik, hogy lehet-e libát tömni vagy sem?? Komoly dologra hivatkozol. Örülök, hogy vannak libáitok, és azokat most azért nem tömitek, mert az állatvédők azt mondták vagy azért mert láttad a Youtubeon??
Én azért írtam ,mert libatelepek, háztáji nyúltartás eltűnésénél, olyan dolgokra hivatkozol amik nincsenek törvényileg tiltva, és nem ezek okozták az eltünésüket. Ez kb. olyan mintha a fejőstehén azért tűnt volna el a háztályiból, mert bevezették az ENAR-t.
Előzmény: förike (9410)
nddori Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9413
Én a helyedben új állományt szereznék be. Ha jól olvastam csak néhány nyuszid van, tehát nem kellene sokat lecserélni. Ha meg mindenképp meg akarod hagyni őket, de kisnyulakat is szeretnél, akkor vegyél 1-2 anyát és 1 bakot még és velük próbálkozz, amíg ők helyrejönnek. :)
Előzmény: Barabás01 (9412)
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9412
Igazad van NDori, nem is zavargatom őket ezzel a párzás dologgal, mig meg nem gyógyulnak csak már olyan régóta tart ( junius óta) , a megnevezéssel kapcsolatba meg legyen anya-ha neked igy szimpatikusabb.....
Előzmény: nddori (9411)
nddori Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9411
Nem értem, miért bántod őket??? Szerencsétlenek küzdenek, hogy életben maradjanak.... Egyébként miért hívod szukának??? A nyúl anya, vagy nőstény...a lóra vagy kecskére se mondod, hogy szuka....
Előzmény: Barabás01 (9409)
förike Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9410
Akkor írd be a Youtubera hogy liba tömés és meg látod hogy mit dob ki! Nekünk is vannak libáink!!
Előzmény: navara1 (9404)
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9409
Ma pl-dául mondom berakom a szukát a bakkhoz csak sajnos a fülénél tudtam elkapni és elkezdett ömleni a vér a füléből a sok dudor miatt--inkább hagytam a fenébe---
wedde Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9408
Van nyúl csak kb tizede mint tíz évvel ezelőtt.
Én sem adom oda 1000 forint alatt ha valakinek nem jó az ár akkor vegye meg a teskóból 1600-1800forintért.
A felvásárló meg gazdagodjon meg máson vagy menjen el dolgozni
TÁPOT nem etetek és nem is fogok mégis vannak nyulaim és lesznek is olyanok amik nem táposak
Teljesen mindegy hol vágják a nyulakat nem?
Előzmény: förike (9389)
Rigojancsi100 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9407
Nem azt mondtam, hogy most teszteld.............. Ha már csak a hegek vannak, de a betegségnek egyéb jele nincs.
Előzmény: Barabás01 (9406)
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9406
De hogy teszteljem,- mikor a bakk nyuszim alig kap levegőt---nemhiszem hogy birna futnia a szuka után!!!-nem tudom hogy rakjam e be hozzá félek hogy elpusztul-
Rigojancsi100 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9405
Hali Barabás01!
HA túléli a myxot- jó esélye van, hogy egészséges legyen, DE "teszteld" a nyulat, mert a betegség rámehet az ivarszervekre. Ez főként a bakoknál jelenthet problémát (nekem szerencsém volt).
Előzmény: Barabás01 (9401)
navara1 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9404
jó napot rendszeresen olvasom a fórumot.
Érdekesnek találtam a hozzászólást ezért szeretnék ráreagálni.
hogy lehet ilyeneket leírni hogy a nyulat csak szabadban és csoportosan lehet tartani! nyulat jelen pillanatban is lehet ketrecben tartani,aminek megvannak a szabályai amit nem állatvédők hoznak. Csoportosan csak a hízónövendék nyulakat kell tartani.
A libatömés miért lenne állatkínzás?????????? Mai napig lehet tömni kacsát, libát!!
Légből kapott információk tényként való közlése lehet még rosszabb mint az állatvédők.
Előzmény: förike (9392)
nyulmester Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9403
Üdvözlök mindenkit aki nyúltartással foglalkozik. Én is több éve tartok házinyulakat, és számos esetben betegetek meg,a szúnyogok miatt.Mire észrevettem a tüneteket és leoltattam a nyulakat ,már késő volt.Két--három hét múlva elhullottak.Tavasszal hallottam egy ismerősömtől, hogy az ő apósa is tart nyulakat,már nagyon régóta, és a bácsi fűzfaágat ad a nyulaknak.Gondoltam kipróbálom.Minden héten 2--3 alkalommal szedtem a fűzfaágat levelestől, és ezzel is etettem őket.Igaz elkapták a betegséget, de egy sem pusztult el.Két hónap alatt szépen kigyógyultak,így nem voltak oltva sem.A fűzfaágakat még most is adok nekik,és ahogy látom nagyon szeretik.Állítólag az ág kérgében kinin van, amit a malária oltóanyag is bőven tartalmaz.Az én nyulaim a fodros-fűz leveleit és ágait fogyasztották a legszívesebben .Megér egy próbát.
Petyuskám Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9402
Szia!nekem is volt olyan hogy a fülén tele volt dudorokkal több is volt rajta vagy 10db de az orrán le ment a seb.A füléről is lemegy 2-3 hét múlva de nincs vele gond esznek isznak és kigyógyul belőle nem lesz semmi baja nyugodj meg.Ha le akarod vágni akkor várd meg míg teljesen meggyógyul.
Előzmény: Barabás01 (9398)
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9401
Figyelj már Rigójancsi

De ha ott is marad attól még egészséges vagy beteg:?
Rigojancsi100 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9400
Szia!
Azok sajnos örök életére ott maradnak, nekem is van egy német tarka óriás bakom, ami kigyógyult, de a hegek nem múltak el.
Előzmény: Barabás01 (9398)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9399
Üdv
Eladó Kaliforniai bakot keresek Szabolcs megyén belül .
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9398
Egy kérdésem lenne hogy van e olyan köztetek akinek myxomatozisból gyógyult meg a nyula -engem az érdekelne hogy a fülén vannak azok a göbök de egy fülén van vagy 6-7 db is- a szemén már elmult meg az orrán- hogy elmulik e a fülén vagy örök életébe ott lesznek???
Petyuskám Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9397
Helló.Én is így jártam az egyik anyám már 2 hónapja üres de a bakot fel sem veszi most próbálkozom minden nap beteszem a bakhoz.Van még 1 új bakom most akarom felavatni 3 kis süldőt akarok vele beűzetni remélem sikerülni fog.Venni akarok majd német óriás nyulakat.Ha van valakinek ilyen írja már meg hogy milyen jó fajta e és van e vele sok probléma kényes e stb.Ha van valakinek eladó írja meg .
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9396
Egy kis segítséget kérnék!
Úgy néz ki hogy egy 4 hetes kisnyulam hasvízkóros, mert lötyög a hasában a víz és keményedik a hasfala. Ha vki tud vmi jó kis házipraktikát erre, kérem írja le.
Előre is köszönöm!
nddori Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9395
Vannak furcsa dolgaik :) Nálam is előadtak hasonlókat most, de én úgy csináltam, hogy 5-6 nap után raktam vissza őket újra, természetesen felvették megint, (2 anya kivételével), de azóta már kaparnak, rendezkednek, szerintem lesz majd nyuszi....valamikor.... Az egyik vörös anyám pl csomószor felvette, aztán 3 hét múlva újra felvette, 1 héttel később megfialt :) Tehát már hasas volt, mikor felvette....
Egyik tenyésztő ismerősöm mondta, hogy nyáron nem nagyon ivarzanak a nyulai, amelyik fel is veszi a bakot, az sem marad hasas.... azt mondta, majd ősszel-télen....
Szerintem nincs baj a nyuszikkal, előbb-utóbb lesz ott kicsi :)
Előzmény: karibaba (9393)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9394
Köszi!
Úgy csináltam meg, hogy két szembe oldalon nagy ablakok vannak azokon szúnyogháló és az ajtón is van egy teli hálós ajtó. Pluszban építettem be két ventilátort egy szívót és egy fújót és még raktam be egy asztalit ami bent keverte a levegőt. Ja és körbe szigeteltem belülről a falakat és a tetőt is.
Szerencsére nem volt gond nyáron legmagasabb 28 C fok volt bent.
Igen az a rohadt pénz!
Előzmény: tooommm0013 (9385)
karibaba Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9393

Sziasztok! Régen írtam, de azért követem az eseményeket.

Lenne egy kérdésem, mert így még nem jártam...

Van 2 nagytestű anyának valóm, márciusban születtek. Az egyik kosorrú a másik óriás-keverék. Nyáron én sem fedeztettem, mert amikor elpusztult saját tenyésztésű, nevelésű anyanyulam (éppen negyven fok volt, amikor fialni készült :o((( ) hőgutában, beláttam, hogy ennyit nem ér az egész.... :os Eljött augusztus 20.-a, befedeztettem mindkét csajszit, szépen fel is vették a bakokat (mindketten másikat), megvártam míg 3X ismételnek a fiúk, aztán nyugodtan vártam szeptember 20.-át. Aug. 21.-én a sógor is elhozta a kosorrú nyőstényét -másik alom, másik párosítás, mint az enyémek- ő is felvette a bakot, méghozzá 5X.

 

Sógor 2 hét múlva újra hozza a nyuszót, mert szerinte gyanús, hogy üres -> 8X (!!!) szédült róla le a bak! Bennem is felébredt a gyanú, hogy esetleg hiába várok: mindkét anyát leteszteltem, mindkettő megállt! Ennek 2 hete.....megint várom a kisnyulakat. Az óriás-keverékem ismét gyanúsan viselkedett, hát betettem a bakhoz: 1 perc alatt 2X szédült le róla...

 

Járt már más is így? Szépen megállnak, felveszik a bakot, az leszédül jópárszor - kisnyúl meg sehol!?

 

A három anya közül még egy sem fialt. A bakok közül az egyik már bizonyított (több alom is született tőle) a másik kettő szintén most lenne "felavatva."

 

Az furcsa lenne, ha mindhárom anya terméketlen lenne, a bakok közt pedig az egyik már sokszoros apa....mi lehet ez?

förike Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9392
Köszönöm:-)A takarmánynak sosincs jó ára!Mindig valamit ki találnak, hogy sok eső sok meleg! Bezzeg külföldre van annyi hogy oda is jusson pár tonna fuvar!Hátáji ba miértnem nevelnek már nyulat? Azért mert a sok idióta állatvédőknek nem tetszik hogy ketrecben van a nyúl!Csak szabadon lehet tartani, csoportosan! Libatelep szintén ezért nincs mert állatkínzás a tömés!!!
Előzmény: tooommm0013 (9391)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9391

Remélem hamarosan te leszel a nyúl terméktanács elnöke, mert nincs az országban még egy ember aki ennyire tájékozott nyúl témában mint te. Te MINDENT tudsz. Árak, szokások, fajták... felsorolni sem lehet.

Az pedig hogy a magyar ember nem etet tápot lehet, de akkor az a sok köztünk élő idegenszívű bevándorló vásárolhatja föl mindet amit legyártanak. De akkor meg ők láthatnák el nyúllal a felvásárlókat.

:)

De mindegy is. A lényeg hogy ne vedd a szívedre.

ÉS mi van akkor ha csak az árfolyamingadozás emelte meg a nyúl árát? Lehet hogy a svájci, németországi, olaszországi és franciaországi fogyasztók nem gyengélkedő nemzeti valutánkkal fizetnek? Esetleg a gabonaárak... hmmm...  Áááá az nem lehet. Mégis inkább a nemzetközi nyúlhiány. Meg mert nem etetünk mi magyarok tápot.

 

A nyúl felvásárlási árak mindig is mutattak szezonális mozgást. Bár ezt az egyenletesen termelő nagy telepek némiképp megváltoztatták. Meg talán ők egyenletesebb minőséget is adnak, mint 1000 kistermelő 100 féle keveréknyula által termelt vegyes korú vágónyúl. A minőségi felár mindenképp az ő malmukra hajtja a vizet. Nem valószínű hogy visszatér a régi világ mikor a vágónyulat háztájiban nevelték. Mint ahogy a sertések, bikák stb is kikoptak a háztájiból. A világ változik. Hol van már a sok libatelep meg biogiliszta?

:)

De régen is volt

Előzmény: förike (9389)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9390
:))) Gratula!:)
Előzmény: Óriás tenyészt (9387)
förike Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9389
Van nyúl csak nem viszik leadni!!!Mert úgy gondolják, hogy a felvásárlónak ingyen van a benzin! 3 felvásárló ismerősöm van, olyat írtak neki emailbe hogy csak akkor adják neki oda a nyulat ha 1000 forintot fizet kilójáért!!!!!!!!!!!!!!!!És tápot a Magyar ember nem etet a nyulaival, így azért nincs nyúl! A másik ez az ár meg fog lejjebb is menni mert Magyarországon 4 több ezer anyás telepeket ismerek, és ő hozzájuk viszik be a nyulakat! Volt a tv-ben is!Tehát amit te leadsz azt ő hozzájuk viszik és ők vagdossák stb.....!
Előzmény: Petyuskám (9388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!