Keresés

Részletes keresés

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40987

Azt hiszem, ezzel a hozzászólásoddal nagyjából egyet tudok érteni.

Előzmény: FarkasGyurka (40956)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40986

Időközben sikeresen feltöltöttem az EXCEL táblázatot a pilisi pecsételő helyek URL-eivel.

Ennyivel biztos előrébb vagyunk:-)

 

Hamarosan régi mozi van a TV-ben:-)

 

Szusszanjunk!

Előzmény: hörpölin (40984)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40985

ez nem bürökrácia, hanem kiszámítható szabályrendszer. enélkül nem megy

 

csak jelzem, hogy jelenleg egyetlen tisztségem van csak az MTSZ-ben és az az oktatási szakbizottság vezetése társadalmi munkában

Előzmény: Güsziológus (40983)
hörpölin Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40984

"Gesztusnak szántam."

 

Köszönöm! Egyébként később gondolkodtam azon, hogy ez vajon az én esetemben IRL adat-e, de nem az, hiszen a honlapomon nevesítem magam! Így hát nyugodtan hívhatsz azon a néven itt a fórumon, amit idestova 55 éve kaptam, amikor a taláros lecsurrantott! :-D

Előzmény: Güsziológus (40982)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40983

Ezt a bürökráciát!

Mindezt egy társadalmi munkában feladatot vállaló közösséggel teszitek közpénzen?

 

A szervezet nevében az áll, hogy szövetség.

Előzmény: FarkasGyurka (40978)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40982

Gesztusnak szántam.

Előzmény: hörpölin (40980)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40981

ez egy 50 éves lemaradás, de tény, hoyg nem egy bizonyos személyé. 

Az MTSZ,mint a mozgalom tulajdonosa már közelebb állhat a valósághoz, lévén az MTSZ egy közösség, aminek bárki a tagja lehet. Az MTSZ vezetése, mint végrehajtó szerv léphet képbe, de tény, hogy a tagság akaratával nem mehetne szembe a döntése

Előzmény: Güsziológus (40977)
hörpölin Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40980

Úgy látom, otthon a gép előtt ülve jár az agyunk, mint a motolla! Szerintem is kompromisszumokra kell törekedni, és jó, ha vitatkozunk a dolgokról. De a kéktúrázás elvének megváltoztatását (alternatív útvonalak) alaposan meg kellene fontolni, mert ez döntő momentum!

 

Szeretnélek megkérni, hogy itt a fórumon ragaszkodjunk nikkjeinkhez, mert habár sokan tudják azt, hogy hívnak bennünket a való életben, a modik ezt nem szokták értékelni! :-)

Előzmény: Güsziológus (40973)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40979

sok sikert a munkához!

Előzmény: hörpölin (40976)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40978

a felkérést mégis az elnökésg tette, amelyet Pálmai úr el is fogadott

Előzmény: Güsziológus (40975)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40977

"Azt is kérdezhetném, hogy kié az OKT, de ilyenekkel nem jövök elő :-)"

 

De elő kéne jönni, hisz ez a lényeg.

NEM az elnökségé, még csak nem is az MTSZ-é.

 

Azoké, akik életben tartják. Azoké, akik végigjárták, és átadják a tapasztalataikat másoknak.

Mesélnek, buzdítanak, segítenek, támogatják a bizonytalanokat.

Szerveznek, mozgósítanak, stb.

 

Mindezt az MTSZ keretében, de a mozgalmat nem lehet kisajátítani.

Az útvonalat sem.

 

Az a mienk.

Az állampolgároké, a turistáké.

Akik tettek valamit azért hogy lehessen menni.

 

Innen kéne tehát közelíteni, és sok minden kitisztulna!

Előzmény: FarkasGyurka (40974)
hörpölin Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40976

"ez elég erős csúsztatásokkal teli post, megkockáztatom, hogy nem igazán fedik a valóságot, de ezt hagyjuk"

 

Nem tudom, mi lenne benne a csúsztatás. 

 

"A csoport létrehozását a pályázati felelős kezdeményezte? milyen feladatokat kaptatok tőle illetve milyen felhívásra (publikus) jelentkeztetek?"

 

A munkacsoportot az MTSZ elnökének javasoltam, a létrehozására ő kért fel, a projekt akkori vezetőjével karöltve. A munkacsoport feladatait közösen határoztuk meg.

Előzmény: FarkasGyurka (40970)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40975

Én ott voltam, nem így történt.

Az hangzott el, hogy mi válasszuk meg a vezetőt, és azt az elnök el fogja fogadni. Ott helyben ezt meg is tette.

 

Amúgy közfelkiáltással választottunk.

Nem kaptunk esélyt arra, hogy tanácskozzunk, mérlegeljünk, "szervezkedjünk".

Pláne arra nem, hogy tegyünk javaslatot, esetleg alternatívát terjesszünk elő.

Előzmény: FarkasGyurka (40971)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40974

az, hogy merre megy az OKT, döntés kérdése. Ebben egyet értünk. A döntés mechanizmusa nem látható jelenleg így a fő gond itt rejlik.

 

Azt is kérdezhetném, hogy kié az OKT, de ilyenekkel nem jövök elő :-)

Előzmény: hörpölin (40972)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40973

Béla!

 

A kompromisszumnak az a lényege, hogy mindkét fél enged.

Az egyik azt mondja, legyen az útvonal máshol, a másik azt, hogy maradjon.

Ebből nem lesz értelmes döntés.

 

Lala bá javasolta az osztrák példát, én pl. ezt el tudom fogadni, kompromisszumos javaslatként.

 

Tételezzük fel hogy Zalaszántó és Rezi között két lehetsőség van, ugyanígy Mátraszentistván és az Ágasvári th. között.

Ettől még nem lesz érintőpontos a mozgalom!

 

Épp az lenne a vita lényege, hogy megoldást találjunk, és az érveket és az ellenérveket összeszedjük.

Előzmény: hörpölin (40965)
hörpölin Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40972

Mennyivel is nőtt meg az OKT hossza azáltal, hogy Kesztölctől nem egyenesen megy fel Dobogókőre, hanem tesz egy óriási vargabetűt Hűvösvölgyig? És ezáltal teljesebb lett vajon? 

 

Egy útvonalváltoztatás lehet jó, vagy rossz, de számomra az "életszerűsége" nem értelmezhető. :-)

Előzmény: FarkasGyurka (40966)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40971

vezetőjére javaslatot tettetek, amelyet az Elnökség elfogadott és felkérte Vencelt, hogy legyen a vezetője

 

szép civil szervezet lenne az MTSZ, ha egy szerve nem hajtaná végre az elnöksége utasításait :-)

 

 

Előzmény: Güsziológus (40969)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40970

ez elég erős csúsztatásokkal teli post, megkockáztatom, hogy nem igazán fedik a valóságot, de ezt hagyjuk

 

olyan, hogy munkabizottság, nem szerve az MTSZ-nek. alapvetően nem is lehet, ezt az alapszabály meghatározta.

a pályázati munkában való részvételt a pályázat vezetője határozza meg (ez az ő döntése és kompetenciája), a feladatokat is ő osztja ki. 

A csoport létrehozását a pályázati felelős kezdeményezte? milyen feladatokat kaptatok tőle illetve milyen felhívásra (publikus) jelentkeztetek?

Előzmény: hörpölin (40968)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40969

Nem így indultunk!!!

 

Szó sem volt arról, hogy csak végrehajtó szerepe van a bizottságnak.

Valamit végrehajt, de nem az elnökség utasításait.

 

Felügyeli a mozgalmat, gondoskodik az elbírálásról, dönt az útvonalról, előterjeszt, stb.

Ezért került bele az alapító képviselője, benne vannak azok, akik a mozalmat életben tartják (P.V., Bozó András, stb.)

 

És a bizottság vezetőjét választottuk.

 

Szó sem volt arról, hogy ha az elnök megtalálja a számára elfogadhatót, akkor majd kinevez valakit.

Előzmény: FarkasGyurka (40967)
hörpölin Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40968

"a kéktúra munkabizottságról nem tudok sokat mondani, mivel az én olvasatomban ilyen nincs"

 

Nem munkabizottság, hanem munkacsoport! A célja pedig az, hogy kéktúrázó önkéntesek bevonásával segítse a pályázatokban megfogalmazott célok gyakorlati megvalósítását. Továbbá célja, hogy a kéktúrázók véleményét képviselni próbálja a változások folyamatában, mert úgy látom, ez valahogy elhanyagolható lett azáltal, hogy a Kéktúra Szakbizottság elhatárolódott a változásokban való részvételtől!

Előzmény: FarkasGyurka (40960)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40967

egy végreható szervben - mint például egy szakbizottságban - a demokrácia törékeny dolog. vezetőjét felkérik, kijelölik, megbízzák de nem választják. ebből adódóan felmentik, elküldik, leváltják. A demokrácia helye a választmány esetlegesen más fórumok, de nem a szakmai munka végrehajtásának lépcsője.

 

 

Előzmény: Güsziológus (40964)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40966

a vezető szerepe döntő egy bizottságban

az elnök és az elnökség őt bizza meg a feladattal, a vezető gyűjti magának a segítőket, tanácsadókat, akik segítik a döntésben. A döntést és annak indoklását, megvédését esetleges végrehajtását a vezetőnek kell végigvinnie, ezzel érjük el az elszámoltatható, számonkérhető rendszert. 

 

""A módosítási javaslatok nem életszerűek. Mindenhová nem mehet el az OKT."

Az OKT útvonalára szinte már rá sem ismernének azok, akik először felfestették azt a múlt század harmincas éveiben! Jobb lett-e az útvonal az elmúlt 80 évben, vagy sem? Többet ad-e most, mint a kezdetekkor?"

 

Ez számomra nem összefüggő - bocs

Előzmény: hörpölin (40963)
hörpölin Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40965

Sok mindent meg lehet változtatni, attól még a "krumplileves krumplileves" maradhat. De ha elismerjük, sőt támogatjuk az alternatív útvonalakat, akkor az Országos Kéktúrának, mint útvonalkövető túramozgalomnak a lényegébe vágunk bele. Ennek a vége az lesz majd, hogy kimondhatjuk, hogy az OKT legyen csak érintőpontos, és akkor teljesen közömbös, hogy érsz el az egyik pecsételőpontból a másikba! Ez viszont ellentétes a lefektetett alapelvekkel.

Előzmény: Güsziológus (40961)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40964

Köszönöm.

 

Nyilvánosan is közzéteszem, hogy a jövőben, ha valaki, legalább hivatlason megbízott személy meghív az ülésre, elmegyek.

Szerintem választani kéne a vezetőt, de úgy látom az MTSZ nem demokratikus szervezet.

 

Az előzmények.

Megfogadtam, hogy amíg a bizottságot az vezeti, aki azt az ominózus, botrányos videót nyilvánosságra hozta, én nem megyek az ülésre.

 

Természetesen tudomásul veszem, ha emiatt megköszönik az eddigi tevékenységemet, de az élet már csak ilyen.

Előzmény: FarkasGyurka (40960)
hörpölin Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40963

"Az említett szakbizottságnak nincs vezetője, így érdemi munkát nem lehet tőle elvárni."

 

Szerintem az, hogy van-e vezetője a szakbizottságnak, az sokadrangú kérdés arra nézve, hogy végez-e érdemi munkát, vagy sem. Jó esetben a kettő között nem is kellene kapcsolatnak lenni.

 

"A módosítási javaslatok nem életszerűek. Mindenhová nem mehet el az OKT."

 

Az OKT útvonalára szinte már rá sem ismernének azok, akik először felfestették azt a múlt század harmincas éveiben! Jobb lett-e az útvonal az elmúlt 80 évben, vagy sem? Többet ad-e most, mint a kezdetekkor?

Előzmény: FarkasGyurka (40957)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40962

ismetebb lesz a kezdő túrázók körében, uram bocsá' ennek megismerése fogja elindítani az illetőt, hogy túrázzon

 

a pályázatnak ez is célja, része az egésznek

Előzmény: Güsziológus (40959)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40961

Bocs, de az alternatív útvonalnak pont az lenne a lényege, hogy hivatalosan elismerjük, mindkét útvonalon el lehet érni a következő pecsételő helyet.

 

Állítólag az osztrákoknál ez bevett gyakorlat.

 

Ha tehát az MTSZ kijelölné alternatív útvonalnak, akkor nem lenne kispistázó (nagypistázó) aki a csúcson keresztül megy.

Előzmény: hörpölin (40955)
FarkasGyurka Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40960

a kéktúra szakbizottságnak nincs vezetője

 

a kéktúra munkabizottságról nem tudok sokat mondani, mivel az én olvasatomban ilyen nincs

Előzmény: Güsziológus (40958)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40959

"Az OKT népszerűbb lesz. Több kezdő túrázó fog rajta elindulni."

 

Az ehhez hasonló kijelentésektől tartózkodni kéne!

Miből lehet ezt megállapítani?

Előzmény: FarkasGyurka (40956)
Güsziológus Creative Commons License 2013.07.13 0 0 40958

"Az említett szakbizottságnak nincs vezetője"

 

Melyik szakbizottságnak nincs vezetője?

Én hetek óta várom a meghívót az ülésre, de ilyet nem kapok.

Hogy is van ez?

 

Nem kéne erről tájékoztatni a bizottságot?

Vagy én értem félre?

 

Amikor először hallottam a pletykát (mert hát a verebek azok már csak olyanok, hogy csiripelnek), akkor a következő ülésen megjelent az elnök és határozottan cáfolta.

Lehet tudni, hogy mi a helyzet?

Előzmény: FarkasGyurka (40957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!