Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

xXXxxxXxxxxxX Creative Commons License 2013.12.04 0 0 44394

Vadászok nem szoktak fejre lőni, ha meg kamrára célzott látnia kellett volna a piros hámot! Az első lövés után miért nem riadtak meg a szarvasok? A Mikulás hol volt mikor eldördültek a lövések?

:)

Előzmény: Zoli469TD (44391)
atompyka Creative Commons License 2013.12.04 0 0 44393

Peti, oda ne add egy opelért a Toyotát!!! A gondolat gondolatának gondolatát is felejtsd el! Ha veszel egy Campo-t, Neked kampó! :-)

Kérdezd csak meg Matizt...

Krinnyi Creative Commons License 2013.12.03 0 0 44392

Hogy látszik Boar... arcán a meglepődöttség!

A cudar modor, mégis érző szívet takar! <3

Előzmény: Zoli469TD (44391)
Zoli469TD Creative Commons License 2013.12.03 0 0 44391

pinguru Creative Commons License 2013.12.03 0 0 44390

Más kérdés. Márkás kínai csörlőkhöz lehet kapni kereszt tartó rudat? Azt a krommozottat, mi felöl összetartja a csörlőt. Berohadtak a csavarok, álljak neki művészkedni, vagy flex és új rúd?

pinguru Creative Commons License 2013.12.03 0 0 44389

OK, gondoltam van errefele olyan kollega, akinek a pincéjébe lapul egy ilyen garnitúra, nem tud velük mit kezdeni, az asszony már nagyon morcos, kell a hely a befötteknek, naszóval, ha ilyen "fölösleges" cucc van a háznál, akkor én szívesen megszabadítanám tőle, természetesen pénzért :) 

Előzmény: Krinnyi (44387)
Ata samurai Creative Commons License 2013.12.03 0 0 44388

Krinnyi! A hozzászólás sorszáma mellett van egy kis piros X-es ikon. Ha valaki nem tetszik, nyomd meg. Kipróbáltam, csodát tesz :)))

Előzmény: Krinnyi (44385)
Krinnyi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44387

Hóláncos Bence! holanc.hu ;-)

Előzmény: pinguru (44384)
atompyka Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44386

Márkatársad (vagy legalábbis volt), holanc.hu

Előzmény: pinguru (44384)
Krinnyi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44385

Teljesen igazad van, nem is tudok semmit sem felmutatni! Csak egy ilyen "hitvány szar ember" vagyok aki zokon veszi, ha egy ilyen tuskó mint te basztat itt mindenkit, ahelyett hogy körülnézne, és látná hogy egyedül Ő ül fordítva a lovon!

Te mond, te még mindíg nem érted mi a baj? Nem az a kérdés hogy mennyire bifláztad be a jogszabályokat, és hogy azt hogyan tudod ráformálni bármire ami neked kedves, hanem az hogy ezen a fórumon miért kell így beszélni az emberekkel??? Azokkal akik miatt egyszer te is ide jöttél ,most meg olyan hangnemben beszélsz mindenkivel, ami ezt váltja ki az emberekből!

Nekem nincsenek ész érveim, nyilván mert hitvány szar ember vagyok! Nekem nincs kedvem szakmai vitát folytatni veled, mert nem is értek hozzá! Igazán az sem érdekel hogy miről írsz, Uram bocsá még igazad is lehet. De az annál inkább érdekel hogy milyen hangnemet engedsz meg magadnak a barátaimmal szemben!

De édes egy pofám, tedd már meg hogy emberként beszélsz itt velünk! És akkor mi is fogunk veled!

 

Ja, és ne fenyegetőzzél, az olyan csúnya rossz dolog! Okos legyél hogy szeressünk!

;-)

Előzmény: Boar... (44377)
pinguru Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44384

Ezek a szlengek nekem nem mondanak semmit. Ki ez a Bence?

Előzmény: atompyka (44381)
atompyka Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44383

... még csak nem is (csak) a terepjárósokról ...

Előzmény: atompyka (44382)
atompyka Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44382

"de akinek nincs rejtegetnivalója, annak nincs mitől félni"

De épp ez az, hogy van. Ez az egész vita alapja. És még csak is (csak) a terepjárósokról van - ill. volt eredetileg - szó. 

Előzmény: Boar... (44375)
atompyka Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44381

Hogyne lenne, ha másnak nem, Bencének meg a Homasitának... :-)

Előzmény: pinguru (44378)
Boar... Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44380

Szerintem keres meg egy büntető jogászt és kérdezd meg mi lesz annak az eredménye, ha túlbuzgón fenyegetsz embereket a fegyvereddel.

Ismételten mondom, olvass vissza bazdmeg.

1. Én nem fenyegetek senkit a fegyveremmel. Nem vagyok hivatásos vadász, a nektek fájó jogszabályok nem adnak erre módot.

Ezt nem is bánom, nem magam miatt, hanem a sportvadászok egy jelentős, erre a feladatra mind emberileg, mind szakmailag alkalmatlan része miatt.

2. Az olyan "érvekkel" szemben, hogy "ráállok három tonnával a nyakadra" fenntartom a jogot, hogy minden rendelkezésemre álló eszközzel megvédjem magam. Egyébként ez volt az első fenyegetés ami elhangzott a vita során...nem az én számból.

A figyelmes olvasás csodákra képes.

 

Előzmény: Sigma6 (44379)
Sigma6 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44379

Igenis megszólítva éreztem magam akkor, amikor általánosításokkal egy kalap alá vettél mindenkit. Mert én rendszeresen vezetek terepjárót erdőben. Rendszeresen járok erdőben gyalog, kutyával. Sőt bocsássanak meg nekem az istenek, de még éjnek éjén is járok az erdőben gyalog néha kutyával, néha egyedül. Persze szoktam félni, mert az jobb, mint megijedni J Igaz eddig mindig sikerült elkerülnöm az ilyen fickókat, mint te. Feltételezem olvastad a Fekete Város című regényt. Ott is a pökhendiség okozta a kutya méltatlan halálát aztán emberét is. Szerintem ilyesmi is az eszedbe juthatna, amikor azzal érvelsz, hogy aki éjjel az erdőben jár az biztos rossz ember. Mert ha hiszed, ha nem mindenki az. Azért mert te nem ismersz, egy autót az még nem jelenti azt, hogy annak a vezetője csak egy bűnöző lehet. Az pedig, hogy mindjárt fenyegetéssel kell kezdeni egy beszélgetést biztos, hogy nem helyén való. Nem hiszem, hogy a hivatásos vadászok rendészeti képzésén ez lenne a tananyag. A rendőr sem a kezében lévő fegyverrel kezdi az igazoltatást. Mint már azt előttem más már meg említette a rendőr nem jár egyedül, ez sem véletlen.  Az amerikai rendőrpélda pedig nem jó, mert ez MAGYARORSZÁG J Itt a magyar törvények szerint kell élni és eljárni. Szerintem keres meg egy büntető jogászt és kérdezd meg mi lesz annak az eredménye, ha túlbuzgón fenyegetsz embereket a fegyvereddel.

Előzmény: Boar... (44376)
pinguru Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44378

Maradjál, ez csak egy kis stand-up, nem komoly. Én már jó ideje csök röhögni járok ide, idönként angolbetegeznek, idönként megjelenik pár tanácstalan autóvásárló, idönként meg virtuálisan durrogtatnak egymásra. Legalább történik valami, már majdnem megvettem a Defi váltókat, olyan sokáig volt bent a bejegyzés :)

 

Tegnap nekiálltam szétszedni a csörlőmet, gondoltam csak lekapom a hajtóművet, kitakarítom. Úgy berohadtak a csavarok, hogy kénytelen leszek az egész lököst lekapni. Kb. 90 kilo az egész, ezt nem akartam, dehát ez van. Jön a tél, lehet húzogatni a népet kifele az árokból, hálásak szoktak lenni, főleg amikor megtudják, hogy nem kérek pénzt az akcióért :)

 

Tényleg, nincs valakinek eladó 235/85-ös gumira való hólánca?

Előzmény: BiharyG (44373)
Boar... Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44377

Te a személyeskedésen kívül még semmit nem mutattál fel, ezért kár volt beleböfögni a témába.

Nem táraznék ki rád. Még csak pofán sem vernélek, egy ilyen hitvány, szar ember miatt nem kockáztatnám, hogy bevonják a fegyvereimet.

De megtalálom a módját, hogy szarul érezd magad, elegem van a sértegetéseidből.

Előzmény: Krinnyi (44374)
Boar... Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44376

Mi nem tetszik?

Az nem tetszik, hogy a kutya sem szólt hozzád de te kötelességednek érezted, hogy egy személyeskedő szennyhalmazt ideokádj.

Ostoba vagy és nem látod át a dolgot de másokat sértegetni tudsz, arra még telik...

Előzmény: Sigma6 (44370)
Boar... Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44375

Kezdjük a végén. Nem védem a védhetelen vadászokat. Ha valaki venné a fáradtságot és figyelmesen olvasna ahelyett, hogy sztereotípiákat puffogtat és háborog mert sérülni látja vélt jogait, elég gyakran ekézem a vadászokat, a kivagyi büdös bunkókat...az olyanokat amilyen terepjárósokat itt is találni sajnos.

A "kiskirályosdi" az nézőpont kérdése. A hatalmas jogaikba sérült terepjárósok nyilván kiskirályosdinak tartják, hogy eztán egy kicsit kockázatosabb lesz egy gázfröccsel vagy egy ráhúzott kormánnyal elintézni azt a problémát, hogy egy vadász meg akarja őket állítani. Ugyanezt persze a rendőrrel a közúton nem merik megcsinálni, az meg nem fér bele a fejekbe, hogy most már a hivatásos vadásznak is rendészeti jogai vannak. Elhiszem, hogy szarabb úgy kezdeni a beszélgetést, hogy a másiknak "súlyba" van a kezébe a fegyver, de akinek nincs rejtegetnivalója, annak nincs mitől félni, akit meg az zavar, hogy a szokásos cigánytempó-"mi vagyunk többen, majd jól megverjük vagy feljelentjük, hogy fegyvert fogott ránk"-nem működik, az érezze is szarul magát.

  A lopott fás hasonlat igaz, a lopott vadas nem állja meg a helyét. Sokszor kettő vagy három autó dolgozik. Egy figyel. Egyben ül a puskás, ő meglövi a vadat, kitesz valami jelet-nylonzacskót, sörösdobozt-az utolsó meg begyűjti a zsákmányt. Így ha megállítják őket, a puskásnál nincs vad, puska meg lehet nála, nem tiltja a törvény(illetve most már igen), a vadszállító meg "találta" a vadat és most vitte volna leadni. Ha egy autó van vagy gyalogos rabsicokkal kerül szembe az ember, ők tudják, hogy lebuktak és ennek megfelelően nagyobb az erőszak kockázata. Arra akarok kijukadni ezzel, hogy ha gazdátlan lövést hall az ember éjjel a területen és odamenvén jön egy terepjáró kifelé, akkor nem az az első gondolat, hogy elkésett ibolyaszedők űlnek benne, ennek megfelelően nem árt tisztázni, mire is számíthatnak ha rosszat forralnak.

Előzmény: nyuszy (44372)
Krinnyi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44374

A jelzőim tényleg engem minősítenek, de téged jellemeznek!

Ja nem! Mert Te jellemtelen vagy! :-DDD

Remélem a találkozónk sosem jön létre, mert én abba biztos belehalnék, mert a stílusod bicska nyitogató, és ha kinyílna a bicska a zsebemben, akkor jogos önvédelemből biztos kitáraznál rám! Mondjuk ehhez az egyhez megvan az eszed, hogy te is tudd a jogaidat! De a kötelességeid, azok vajon mik lehetnek, ugye ugye?

De ne is válaszolj! Majd én kitalálom neked Nyuszi! :-D

Előzmény: Boar... (44360)
BiharyG Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44373

Olyan 12-13 éve ez a fórum volt minden böngészőmben a kezdőlap. Az elmúlt néhány nap termését elolvasva ma jutottam el oda, hogy elköszönjek...

nyuszy Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44372

Megpróbálom én is, hátha.

Azt írod, "Ti nem érzitek át, nem a Ti munkátokat teszik tönkre nap mint nap az erdőn tekergő "megélhetési" bűnözők-én nektek kell tehetetlenül szemlélni".

 

Azt fogd fel, hogy szerintem itt mindenki elítéli az orvvadászokat, a fatolvajokat, sőt, még a TVT közepén mindent széjjelautózókat is.

De ez nem jogosít fel arra titeket, hogy kiskirályt játsszatok, a fegyveretek által nyújtott hatalommal visszaéljetek!

 

Segítek még kicsit: az orvvadász odafelé fegyvert hord, visszafelé ha meg sikeres volt, dögöt. A fatolvaj odafelé fűrészt, visszafelé meg fát. Na, szóval akiknél nincs ilyesmi, az valószínűleg nem bünöző. Ugyanígy lehet, hogy a kóbor kutya veszélyes, de az a kóbor kutya, amelyik emberekkel van, az valószínűleg nem kóbor kutya, és csak azért, mert idegesítő a gazdája,még nem illik lelőni.

 

Elhiszem, hogy nem felelhet minden vadász a másikért, hiszen a terepjárósok között is akad szégyellnival barom. Bőven.

A gond ott van, hogy te ezeket a védhetetlen vadászokat véded. És erre semmi más indokot nem lehet elképzelni, mint hogy egyetértesz velük.

Előzmény: Boar... (44362)
Sigma6 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44371

Nem is láttál még engem terepjárózni. Akik ismernek, tudják, hogy nekem ezt a minősítést nem kell magamra vennem. Viszont te minősíted magadat. gratulálok.

Előzmény: Boar... (44369)
Sigma6 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44370

Csak igazam van? Mi nem tetszik? Vagy mi fáj? Tán a bátorság? Vagy az élethez való jog gyakorlása nem tetszik? Vagy az, hogy nem mindenki ért veled egyet? Biztos rossz lehet, ha ennyire meg akarsz minket győzni az igazadról.

Előzmény: Boar... (44369)
Boar... Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44369

Öcsém, a benzinfüstös, patakmedreket, hegyoldalakat szétbaszó terepjárós ne ugasson nekem a természet szeretetéről...

Elnézést a normális többségtől, hogy elragadtattam magam, de úgy látszik, pár kreténnek mindenképp el kell vinni személyeskedésbe a vitát...legyen bármi is a téma.

Előzmény: Sigma6 (44368)
Sigma6 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44368

Boar....

Te tényleg elég korlátolt vagy. Remélem, hogy nem ismerlek a való életben! Amiket itt hangoztatsz az undorítóvá tesz téged minden normális természetbarát ember számára. Persze biztos lehet a természetet úgy is szeretni, hogy közben az ölést gyakorlod. Viszont ha annyira szeretsz ölni, hogy képes vagy itt harcolni az igazadért akkor szerintem menny el egy háborúba és próbáld ki milyen az, amikkor rád fogják a fegyvert és rád lőnek! Az állatok nem tudnak, nyilatkozni ezért javasolom neked ezt a személyes tapasztalatszerzést! Gondolom vagy olyan bátor, mint az erdőt járó gyerekek.

Ata samurai Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44367

Egy normális hangú hozzászólásra egy rád jellemző válasz. :)

Nevetséges vagy és nagyon egyszerű.

Előzmény: Boar... (44365)
Boar... Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44366

Még egy gyors válasz. Nem sértegettelek arrogáns bunkó stílusban-hacsak nem Te írsz krinnyián nevében is...

Előzmény: Ata samurai (44363)
Boar... Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44365

Mint az oviban...

Pitike azt mondja Petikének, hogy Józsika egy gyáva nyúl. De Józsikának nem illik megsértődni, mert bár a füle hallatára de nem neki mondták...

Ennyire futja csak?

Volt itt egy vita amiben a többség számára elfogadhatatlan álláspontot képviseltem de nem személyeskedtünk, ráadásul a vita konszenzus hiányában lezárult.

Erre-a topic történetében nem először-megjelensz a nehéz felfogású haveroddal és feltétlen szükségét érzitek, hogy a világ tudtára adjátok, milyen selejt embernek tartotok...aztán még csodálkozol, ha reagálok rá.

Nézd, felőlem le is szophatjátok egymást krinnyiánnal ebben a nagy szerelemben de ne itt a topicon és engem lehetőleg hagyjatok ki belőle.

Mivel pedig indulnom kell székes fővárosunkba, sajnálattal ki kell szállnom ebből a magasröptű társalgásból, további jó melegedést...

Pá-pá, Cicafiú...

Előzmény: Ata samurai (44363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!