Keresés

Részletes keresés

FRODO Creative Commons License 2001.04.26 0 0 84
www.nyak.hu

Ezen az odalon azt írják, hogy hollandból lehet nyelvvizsgát tenni, de honosítani nem lehet.
Azért nézd meg te is, hátha csak nem vettem észre valamit!

Előzmény: Nym (83)
Nym Creative Commons License 2001.04.25 0 0 83
szerintetek lehet ma Mo-n valahogy legálissá( diploma megfelelővé) tenni holland nyelvvizsgát?
pl: honosítás, nyelvvizsgatétel stb. Mert a hollandot biztosan meg tudnám csinálni viszont angolból van 3 megújított 77%< szóbelim meg 3 db sikertelen 50%,54%,48% írásbelim és már fed up vagyok vele.
Regards
N.Y.M.
pőcsike Creative Commons License 2001.04.22 0 0 82
Megint muszály felhoznom...
pőcsike Creative Commons License 2001.04.21 0 0 81
Én pedig újra felhozom, hátha tud valaki segíteni nekem a két hozzászólással ezelőtti kérdéseimben.
andry Creative Commons License 2001.04.20 0 0 80
Elnézést kérek az előbbi hozzászólásért, a következő helyről szerettem volna betenni a táblázatot:
Akkreditált német nyelvvizsgahelyek Magyarországon
Csak német nyelvre vonatkozik, de talán lesz olyan, akinek hasznos lesz. A végén szó van a nyelvvizsgák honosításáról is.
Előzmény: andry (79)
andry Creative Commons License 2001.04.20 0 0 79
Üdv minden nyelvvizsgázónak! Ideteszek egy általam összegyűjtött táblázatot, igaz csak német nyelvre vonatkozik, de talán lesz olyan, akinek hasznos lesz. A végén szó van a nyelvvizsgák honosításáról is. Akinek felesleges scrollozást okoztam, attól ezúton elnézést.


Ezeken a helyeken lehet ma
Magyarországon nyelvvizsgát tenni



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">általános



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



BME
Nyelvvizsgaközpont

1111, Budapest,
Egry József u. 1. E épület T.:(1)463-3131


BME NYELVVIZSGÁK BME általános
nyelvvizsga





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">általános



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



href="http://www.itk.hu" target="new">Idegennyelvi
Továbbképző Központ

1085,Budapest,
Rigó u.16. T.:(1)303-9146; (1)459-4014


ITK ORIGO





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">általános



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">egynyelvű



href="http://www.goethe.de/ms/bud/unindex.htm"
target="new">Goethe-Institut Budapest

class="MsoNormal">1061, Budapest, Andrássy u. 24.
T.:(1)374-4070


href="http://nyelvkalauz.swi.hu/nyelvvizsga/givr.php"
target="new">Goethe Institut Vizsgarendszere


href="http://www.goethe.de/z/pruef/p1zdaf/defallge.htm"
target="new">Nyelvvizsgafeladatok
(ZD)


Vizsgahelyek:






align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">általános



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">egynyelvű



Osztrák
Intézet Kht.

href="http://www.austrian-embassy.hu/Kulturinstitut.htm"
target="new">Österreichisches Kulturinstitut in Budapest


1061, Budapest Andrássy u. 21.
T.:(1)322-3030


href="http://nyelvkalauz.swi.hu/nyelvvizsga/nemet_osd.php"
target="new">Österreichisches Sprachdiplom Deutsch
(ÖSD)





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">szakmai



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



Közgazdasági
Szaknyelvi Vizsgaközpont

1085,
Budapest, Horánszky u. 18-22. T.:(1)266-8423


OECONOM közgazdasági szaknyelvi
vizsgarendszer





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">szakmai


style="TEXT-ALIGN: center">diplomáciai



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



Külügyminisztérium

class="MsoNormal">1027, Budapest, Bem rkp. 47.
T.:(1)458-1000


Diplomáciai szakmai nyelvi vizsga





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">szakmai


style="TEXT-ALIGN: center">gazdasági



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



href="http://www.gazdasaginyelvvizsga.hu" target="new">Gazdasági
Nyelvvizsga és Szaknyelvi-Módszertani Továbbképző
Központ

1054, Budapest,
Alkotmány u. 9-11. T.:(1)374-6201/131; (1)374-6295


Gazdasági Szaknyelvi Vizsgarendszer





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">szakmai


style="TEXT-ALIGN: center">orvosi



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



PTE
ÁOK és EFK PROFEX Nyelvvizsgaközpont

class="MsoNormal">7624, Pécs, Szigeti út 12.
T.:(72)324-122


PROFEX




A jelenleg Magyarországon akkreditált href="http://nyak.huninet.hu/htmek/akkreditalt_nyelvvizsgakozpontok.htm">nyelvvizsgaközpontok
és href="http://nyak.huninet.hu/htmek/elfogadott%20bizonyitvanyok.htm">nyelvvizsgabizonyítványok.


Külföldi nyelvvizsgák Magyarországi
egyenértékűsíthetősége - magyarul (href="http://nyak.huninet.hu/nyat/idegennyelvi/kulfnylv.doc"
target="new">kulfnylv.doc
)


pőcsike Creative Commons License 2001.04.20 0 0 78
Pitman nyelvvizsgával rendelkezem, és ma tudtam meg ama örvendetes hírt, hogy a honosításhoz szóbeli vizsgát kell tennem.Tudna erről valaki valami bővebbet mondani, van olyan aki már átesett ezen??
A másik kérdésem: ha sikerül a szóbeli vizsgám, akkor aznap adnak e valami igazoló papírt hogy igenis ott voltam, letettem, csak még hivatalos papírom nincs róla? (Június 2.-án lenne a szóbeli, de én június 5.-én már államvizsgázom, és baromira szeretném átvenni azt a szaros diplomámat).A nyelvvizsga kézbevétele után menni idővel kapom kézbe a diplomámat? Örülnék ha tudna valaki válaszolni ezekrema kérdésekre, mert mind a NYAK, mind a tanulmányi osztály tiszta idióta..

A Pitman nyelvvizsgáról csak annyit: nekem Intermediate van, és nevetnivalóan egyszerű volt, de ezt huzavonát, meg Pestrejárást a honosítás miatt, lehet hogy szívesebben felcserélném egy állami nyelvvizsgával.

Takács_Béla Creative Commons License 2001.03.04 0 0 77
Sziasztok!
A kozeljovoben keszulok Pitman szobelire. AZ erdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van, mert en eddig csak azt hallottam, hogy nagyon konnyu es majdnem mindenkinek sikerul. tb
kutya3 Creative Commons License 2001.02.26 0 0 76
enderoo:
nem olvastad el figyelmesen azt, amit irtam (66)-ban.

"allamilag elismert nyelvvizsgaval egyenerteku nyelvvizsgaval is lehet allamvizsgara menni" - ha az intezmeny ezt nem szigoritotta meg.

javaslom, hogy a nyelvi akreditacios kozpontot hivd fel, ok megmondjak hogy mit er a papirod, mit kell tenned.

enderoo Creative Commons License 2001.02.26 0 0 75
Aha. Értem. Hát ez tényleg nem túl jó hír.
Hát lehet, hogy ez a bölcs rendelet engem is meg fog akadályozni a diplomámban, meg az ösztöndíjban (meg aztán még ki tudja miben).
Elkeserítő.
Most szomorú vagyok.
A NYAK monnyon le!
Mindenki monnyon le!

Előzmény: szalka (74)
szalka Creative Commons License 2001.02.26 0 0 74
"Köszi, azt eddig is tudtam, hogy mi az a honosítás, csak azt nem, hogy én honosíthatok-e. "
Csak azert irtam le a procedurat, merthogy azt irtad, mar annyira elfelejtetted a nyelvet, hogy egy rendes nyelvizsgara nem tudnal most tobbhonapos felkeszules nelkul elmenni. Marpedig eddig is ugyanugy kellett keszulni a honositasra, ha nem jobban mint a "sima" nyelvizsgara.

Az atfutasa ha nem is egy eves az ilyen dolgoknak, mindenesetre nem 2 perc. Legalabbis a rigo utcaban egy vizsgara a vizsga elott 2 honappal legkesobb jelentkezni kell. es az eredmenyt a vizsga utan masfel honappal leghamarabb tudod meg. Szoval attol a pillanatol, hogy jelentkeztel 3,5 honap (ha minden jo idoban van es sikerult), hogy kezbe kapjad a papirodat. Ami a most juniusi allamvizsgahoz, mar eleg szuk hatarido. Hogy mar nem ok csinaljak ez akar gyorsithat is, de lassithat is ...

Előzmény: enderoo (73)
enderoo Creative Commons License 2001.02.26 0 0 73
Köszi, azt eddig is tudtam, hogy mi az a honosítás, csak azt nem, hogy én honosíthatok-e.

Az idézetedben mi a rossz nekem?
Gondolod, hogy kb. 1 éves átfutása van ennek az egésznek? Hát az bizony tényleg rossz lenne.
Vagy mi az elszomorító?

Előzmény: szalka (72)
szalka Creative Commons License 2001.02.26 0 0 72
"Mit csináljak? SEGÍTSETEK, diploma előtt állok, és nem akarok még egy évet (félévet) p*csölni emiatt! Nincs időm (se energiám) megint felkészülni nyelvvizsgára! (Nemigen gyakoroltam a nyelvet.) "
Azt nem tudom, hogy a keltezessel lesz-e problemad avagy sem.
De a honositas NEM ugy megy , hogy bemesz beviszed megnezik es ha valodinak talaljak, akkor adnak egy papirt, hogy honositva van.
A honositasnak legjobb tudomasom szerint ugy mennek, hogy egy szukitett nyelvizsgat kell tenned. Amiben nincs teszt meg szovegertes, meg leveliras, "csak" magyar-idegennyelv vica versa forditas van benne. Amire mindenkepp erdemes ugye keszulni, ha kezded elfelejteni.
Kulonben mondok meg egy rohadt elszomorito dolgot, az itk weblapjarol olloztam neked :

" Az Idegennnyelvi Továbbképző Központ jelenleg kizárólag folyamatban lévő honosítási ügyek befejezését végzi. A már korábban megkezdett honosítási ügyeknek 2001. december 31-ig kell lezárulniuk. Új honosítási kérelemmel az érdeklődők a Nyelvvizsga Akkreditációs Központhoz fordulhatnak (Budapest, XIV. ker. Ajtósi Dürer sor 19-21. IV. em.; félfogadás:
pénteken 12 és 18 óra között).
"

Előzmény: enderoo (71)
enderoo Creative Commons License 2001.02.26 0 0 71
Sziasztok!

Nem tud valaki arról, hogy a nyelvvizsga honosításakor számít-e a külföldi (egyébként az enyém ICC - Frankfurt) nyelvvizsga KELTEZÉSE?

Az eddigi infóim szerint (www.om.hu, www.nyak.hu) nincs ilyen kitétel, viszont a BME-n azzal rémisztgettek, hogy ha a nyelvizsgám már elmúlt 2 éves, akkor vizesnyócas, nem honosíthatom.

Kérdezem: nem a frankfurti illetőségű International Certificate Conference állapítja meg az ő általa kiállított nyelvvizsga oklevél érvényességét? (Ennek tudomásom szerint nincs "lejárta".) Ha őszerintük érvényes, akkor lehet olyan, hogy a magyar tankparaszt vizsgaakreditáció mégsem fogadja el?

Esetleg kérjem a nyelvvizsgát kiállító intézményt, hogy sorry, állítsa ki nekem megint az oklevelet, because elvesztettem?

Mit csináljak? SEGÍTSETEK, diploma előtt állok, és nem akarok még egy évet (félévet) p*csölni emiatt! Nincs időm (se energiám) megint felkészülni nyelvvizsgára! (Nemigen gyakoroltam a nyelvet.)

(Sajnos egyébként a 22-es csapdája állt elő az én esetemben: ha le tudok a nyáron diplomázni (azaz, ha megszerzem azt a (#&"+%!=%%) nyelvvizsgát), akkor ősszel mehetek külföldre kutatói ösztöndíjjal, ahol szerintem rövid idő alatt megint belejönnék a nyelvbe. Ha nyelvizsgára szánom a diplomamunkára szánt időt, akkor meg azért nem lesz diplomám. - megj.: a diploma kell az ösztöndíjhoz. - bocs. - a szerk.)

Az én esetemben azaz a nyelvizsga akadályoz meg abban, hogy a nyelvet in situ gyakoroljam, azaz ténylegesen megtanuljam. Ennyit a nyelvvizsgáról. Gondolom megértitek, ha most nem tudom belátni a szükségességét. Véleményem szerint mindenki úgy csesz ki magával, ahogy akar. Legyen ez mindenki magánügye. Belátom a nyelvtudás szükségességét (sőt, a bőrömön tapasztalom), de szerintem ahhoz senkinek nem lehetne JOGA (ez egy speciálisan értelmezett fogalom Mo-on), hogy másra ezt rákényszerítse.

Ezzel pontosan a diplomás réteget nézik hülyének. Melyik az a sikerekre vágyó szakember, aki nem tudja, hogy kell ismernie legalább EGY idegen nyelvet?
Ha ezt tudja, és szerencsés esetben az egyetemén oktatják is az ő általa tanulni kívánt nyelvet, akkor miért kell nyelvvizsgára kényszeríteni?
Ha ezt tudja, de ő nem akar külföldi karriert befutni, egyszerűen csak csendben el akar éldegélni az ő kis magyar közegében, akkor megint kérdezem: miért kell rákényszeríteni egy nyelvvizsgát? (Hangsúlyozom nyelvvizsgát, nem pedig nyelvtudást!!! A kettő messze nem ugyanaz!!!)
A ha pedig NEM TUDJA, akkor nem jön rá előbb-utóbb magától?
Brrr de felidegesítettem már megint magam. Bocs.

A bevezetőmben felvetett problémára azért tisztelettel várom az észrevételeiteket.
Ezt előre is hálásan megköszönöm.

Üdv.

e.

rital Creative Commons License 2001.01.28 0 0 70
Helyesbítenem kell. Nem a NYAK (helyesen: Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ) akkreditálja a nyelvvizsgát, hanem a NYAT (Nyelvvizsgát Akkreditáló Testület)
Előzmény: rital (69)
rital Creative Commons License 2001.01.28 0 0 69
Ami egyes Magyarországon ritkábban beszélt európa vagy más nyelvek Rigó utcai vizsgáztatását illeti, értesüléseim szerint az ITK nem megszüntette a lehetőséget, hanem az a törvény értelmében megszűnt. Tehát a vizsgáztatás egy nyelvből nem egyszerű döntés kérdése, hanem akrreditáltatni kell a Nyelvvizsga Akkreditációs Központnál. Az pedig meglehetősen munka- és emberigényes dolog. És a NYAK által meghatározott szabályok rendelkeznek az induló anyagal szembeni mennyiségi és minőségi elvárásokról. És az is feltétel, hogy megfelelő számú akkreditált vizsgáztató legyen, hogy betegség esetén legyen helyettes, stb. Ez szuahéliből biztosan nem könnyű feladat. És vannak közelebbi nyelvek is, melyeknek akkreditációja előkészületben van. Ilyen például a héber és a török. De fontosabb volt a nemzetiségi nyelvek akkreditációja, hogy az érettségi jegyek kiválthatóak legyenek az ezeket beszélő diákok esetében.
Előzmény: szalka (51)
pancho Creative Commons License 2001.01.17 0 0 68
Ha C-t kérnek, azzal egyik sem egyenértékű, mivel nincs bennük fordítás (oda-vissza).
Viszont van, amelyiket hajlandóak honosítani.
Előzmény: Orsi (67)
Orsi Creative Commons License 2001.01.17 0 0 67
És nem tudja valaki, hogy melyik ez a rendelet, törvény, mi a száma? Szerintem nálunk is lincshangulat lesz elobb utóbb, mert ahogy én látom a többségnek nincs meg a nyelvvizsgája.
És melyek azok a nyelvvizsgák, amelyek egyenértékuek az állami nyelvvizsgával?
kutya3 Creative Commons License 2001.01.16 0 0 66
szalka:

en ugy tudom, hogy korabban a torveny szovegebol kovetkezett, hogy ha te leállamvizsgaztal, akkor az egyetemnek kotelessege volt kiadni az allamvizsga papirodat. Igy megesett, hogy az egyetem joszandekbol megengedte a hallgatoknak a nyelvvizsga elotti allamvizsgat azzal a kitetellel, hogy az oklevelet majd a nyelvvizsgapapir meglete utan kapjak meg. Az elelmesebb diakok pedig az allamvizsga letetele utan koveteltek a torvenyre hivatkozva az oklevelet. Tehat az egyetemnek csak egy lehetosege volt, hogy addig nem enged allamvizsgara, amig le nem teszed a nyelvvizsgat.

Tavaly egyik-masik intezmenyben lincshangulat alakult ki, hogy az evfolyam 80-90%-a nem mehetett volna nyelvvizsgazni. A problemat az OM megertette, igy meg juniusban szuletett egy torveny, ami az egyetemek kezebe adta a dontest, hogy
a) engedi a nyelvizsga nelkuli allamvizsgat, es koteles visszatartani az oklevelet a nyelvizsga bizonyitvany bemutatasaig, vagy
b) minden marad a regiben. Altalaban azoknal az intezmenyeknel, ahol csak 1-2 emberrol van szo evfolyamonkent, ott ezutobbi valtozat maradt.

Termeszetesen az uj torveny magaval nyitott egy kiskaput, hogy allamilag elismert nyelvvizsgaval egyenerteku nyelvvizsgaval is lehet allamvizsgara menni, amit egyes intezmenyek becsuktak. (szigoritottak)

csipkebogyo: a vasarolt nyelvvizsga bizonyitvannyal nem sokra mesz, az egyetem barmikor utananezhet a bizonyitvany szama alapjan. Par eve ezt minden intezmeny megtette.

Orsi:
Ket lehetoseged van:
a) honosittatod, azaz felhivod az Akreditacios kozpontot
b) keszulsz a rigo nyelvvizsgara es leteszed.

szalka Creative Commons License 2001.01.16 0 0 65
"egyes forrásaink szerint a tavalyi közlönyben megjelent, hogy akik idén végeznek, még mheetnek államvizsgázni, viszont a diplomájukat nem adják ki csak akkor, ha bemutatták a nyelvvizsga papírjukat, viszont az iskola ezt nem ismeri el, vagyis hol ezt mondják, hol azt. "
Hat sajna szvsz az iskolanak szabad joga van ehhez az eljarashoz. Velem is ezt csinaljak, minden vizsga kesz volt, es amig nincsnyelvvizsga sajna be sem utik az abszolutoriumot :-(
azaz nem lehet allamvizsgazni. Kovetkezmeny megy az ido az evfolyamod vegzett te meg szenvedsz a nyelvvizsgaval, amit mondjuk csak fel-1 evvel kesobb szerzel meg , igy szepen majd az alattad levo evfolyammal mehetsz csak allamvizsgazni. A gyorsan valtozo szakmaknal(pl informatika) az alattad levo evfolyam mar sok targybol egesz mast tanult es toled azt fogjak az allamvizsgan kerni (amirol persze se jegyzeted semmi) :-((((

Kulonben jelenleg az torney (vay rendelet mittomen) sajna azt mondja ki, hogy egyetemi vegzettsegu diploma kozep C (vagy azzal egyenerteku, allamilag elfogadott) nyelvizsga nelkul nem adhato, ennyi.
Na ezt az egyetem ugy ertelmezi es ugy szigoritja ahogy akarja. Termeszetesen a torveny nem koti meg az egyetemeknek, hogy , de kotelezo engedelyezniuk, hogy te allamvzsgazhass.
Egy egyetem azt kot ki az allamvizsgajahoz , vagy diplomajahoz feltetelkent amit akar. Pl a kozgazon nehany szakhoz 1 kozep + 1 masnyelvbol alap kell a diplomahoz.
Kb annyit kotnek meg a torvenyek, hogy idokozben nem valtoztathatjak meg a felteteleket. Azaz, amilyen szabalyozas volt eletben akkor amikor te 1-soben beiratkoztal (mondjuk 1 C alap nyelvvizsga), akkor ha idokozben az egyetem szigorit is a kovetelmenyrendszeren (pl eztan mar kozep kell, vagy felso), akkor az visszamenolegesen nem vonatkozhat, a szakot mar elkezdett hallgatokra.

Előzmény: Orsi (59)
pancho Creative Commons License 2001.01.16 0 0 64
Kérdezd meg a szombathelyi polgármestert.

Orsi:
Menj be a Rigó utcába, és valószínűleg honosítják a nyelvvizsgádat (eggyel alacsonyabb szintre, tehát ha mondjuk van egy külföldi felsőfokúd, vizsga nélkül kaphatsz egy hazai középfokút (nem tudom, mindegyikre áll-e).

Előzmény: csipkebogyo (63)
csipkebogyo Creative Commons License 2001.01.16 0 0 63
Sziaztok!

Tudnátok segíteni?

Hol tudnék nyelvvizsga bizonyítványt venni?

Előre is kösz.

Orsi Creative Commons License 2001.01.16 0 0 62
Valaki segítsen nekem!!! Még mindig a nyelvvizsga témánál tartok, lásd elozo hozzászólásom.
Orsi
leha Creative Commons License 2001.01.16 0 0 61
az ilyen nyelvvizsgákat tudtommal honosíttatni kell (újra le kell vizsgázni) egy államilag elismert nyelvvizsgaközpontban
Orsi Creative Commons License 2001.01.16 0 0 60
fosikolás=foiskolás
Orsi Creative Commons License 2001.01.16 0 0 59
SZiasztok!
Ha valaki tud segítsen! Utolsó éves fosikolás vagyok, és állítólag nem engednek legalább alapfokú C típusú nyelvvizsga nélkül államvizsgázni. A félévi vizsgákat még megcsinálhatjuk, viszont csak akkor védhetjük meg a szakdolgozatunkat, ha van nyelvvizsgánk. Egyes forrásaink szerint a tavalyi közlönyben megjelent, hogy akik idén végeznek, még mehetnek államvizsgázni, viszont a diplomájukat nem adják ki csak akkor, ha bemutatták a nyelvvizsga papírjukat, viszont az iskola ezt nem ismeri el, vagyis hol ezt mondják, hol azt.
A másik probléma pedig az, hogy én ugyan rendelkezem egy nemzetközi nyelvvizsgával sajnos nem Pitman meg ehhez hasonló szép hangzatos nevuek, csak úgy egyszeruen ULEAC (University of London Examinations and Assessment Council) hármas szintu. Viszont az iskola úgy néz ki, hogy ezt a nyelvvizsgámat nem fogadja el, pedig szerintem ez egyenértéku az államilag elismert nyelvvizsgákkal.
Elore is köszi:
Orsi
pancho Creative Commons License 2001.01.06 0 0 58
Szakfordítóin nincs szóbeli, és hogy milyen témák vannak még... hát a fene tudja, meg kell tőlük kérdezni. Megpróbáltam megkeresni a telefonszámukat, de nem sikerült, talán a www.elte.hu-n találsz infót.
Én is azt vettem észre - külsősként, azaz nem az ELTE tanfolyamáról bejelentkezettként -, hogy elég szemét módon osztályoznak, és több ismerősömnek is ez a tapasztalata.
Az európai uniós szervezetek (angol) nevét (Európa Tanács meg a franc tudja még, mi nem) és rövidítését nézzétek át, azzal is szopatnak (és ha csak egy of-ot kihagysz, máris levonnak egy jegyet).
Előzmény: andry (56)
hoppaaa Creative Commons License 2001.01.06 0 0 57
Szerintem a rigóuccai nyelvvizsga megléte vagy meg nem léte nem minősíti a nyelvtudást. Sokszor olyan ismeretekre van szükség, ami nem nyelvi, hanem általános lexikális ismeret - történelem, földrajz stb. Ezek hiánya pedig nem az jelenti, hogy valaki nem beszél jól egy nyelvet. Diákokkal szemben általános kérdés az aktuális tananyag adaptációja...
Nem hiszem, hogy ne lehetne megkövetelni azt, hogy valaki a diplomája mellé még nyelvet is ismerjen, mert bármikor előfordulhat, hogy külföldiekkel kell kommunikálnia munkája során. Tragikus, hogy erre a középkorú nemzedék pl. mennyire nem képes. Nem is beszélve a szakirodalomról, amit tudni kell eredetiben olvasni. Megint más kérdés, hogy sok helyen nem nyelvvizsgát, hanem nyelv ismeretet várnak el, papírtól függetlenül.
Mivel a közoktatás oktatás nem képes arra, hogy olyan nyelvi alapokat biztosítson, hogy az elegendő legyen egy nyelvvizsga letételére, akár 8 év nyelvtanulás után is, és a magánoktatást pedig a jelen körülmények között sokan nem tudják megfinanszírozni, nem látom jogosultságát a kötelezően előírt nyelvvizsgának. És akkor ott tartunk, mint az előző bekezdésben írtam. :(
andry Creative Commons License 2001.01.06 0 0 56
Tehát, ha jól értem 2x2 ide-oda fordítás, 1 tömörítés, vagyis 5 szöveg.
Milyen választott témák lehetnek még?
Szóbeli hány perces és milyen feladatok vannak?
Azt hallottam, h nehezen adják meg "külsősnek" a papírt. Igaz ez?
Előzmény: pancho (54)
Jocelyn Beaumont Creative Commons License 2001.01.05 0 0 55
Certificate of Proficieny in English, University of Cambridge
Előzmény: pancho (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!