Keresés

Részletes keresés

líí Creative Commons License 2007.01.14 0 0 407

Akkor kheironnak mégegyszer:

 

A természetgyógyászat az öngyógyító mechanizmusokat aktiválja. 

 

Ezt meglehet tenni a szervezet tehermentesítésével, az immunrendszer támogatásával, vagy különféle ingerek alkalmazásával.

 

Minden ilyan módszer, hacsak nincs ellenjavallata, bármely betegség gyógyításának alapjául szolgálhat.

Előzmény: kheiron (368)
kheiron Creative Commons License 2007.01.14 0 0 406
Nálunk sajnos még nem tart itt a betegek tudatossága.

Ó, te azt csak hiszed. Az indokolatlan perek miatt van egyébként annyira sok elvesztett per.
Előzmény: Prucika (403)
kheiron Creative Commons License 2007.01.14 0 0 405
Nem, egy jó orvos holtig tanul. De az alapokat meg kell tanulni a 6 év alatt - nem feltétlenül a szakmát, hanem azt, ahogy a betegekhez viszonyulunk.
Előzmény: orlanda (402)
Prucika Creative Commons License 2007.01.14 0 0 404

Ha valakinek még nem tűnt volna fel, az utóbbi néhány óra hsz-ai alaposan kimerítik az OFF fogalmát,beleértve az én előzőmet is.

A magam részéről önkritikát gyakoroltam.(

Prucika Creative Commons License 2007.01.14 0 0 403

Nálunk sajnos még nem tart itt a betegek tudatossága.

Ha nem lenne a BETEG kiszolgáltatott az eü.intézmények többségében,akkor valószínűleg én is beperelem a füredi kezelőorvosomat.

De legalábbis eljárok vele szemben.

 

Előzmény: kheiron (393)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 402

És te, mint Bálint csoportok vezetője, úgy gondolod, hogy tényleg megtanulnak 6 év orvosegyetem alatt mindent, amire később szükségük van?

Minek akkor a rezidensi gyakorlat?

Előzmény: kheiron (399)
TZiky Creative Commons License 2007.01.14 0 0 401
"A módszer nem az enyém, de az eredmény az."
Ekkor viszont a módszer másnál egész egyszerűen eredményezheti a kacsacombot. Ezt alátámasztja az általad írott "Az igazság nagyon is szubjeltív fogalom. Bizonyos helyzetekben ugyanazt igaz, míg másokban az ellentéte az." kijelentés is.

"Csak akkor tudod meg, miről is beszélek, ha magad is megtapasztalod, hogy a primér érzékszerveken túl van még más is."
Én onnan már visszajöttem.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Stoner (379)
kheiron Creative Commons License 2007.01.14 0 0 400
Csak ismételni tudom: vannak jobb eszközök, amiket az ember vagy zsigerből tud, vagy megtanulhat.
Előzmény: orlanda (398)
kheiron Creative Commons License 2007.01.14 0 0 399
Mivel azok egyike vagyok, aki annak idején előadást is tartott a Nemzetközi Bálint Társaság kongresszusán, és számos Bálint-csoport van a hátam mögött (résztvevőként és vezetőként egyaránt), a válaszom: igen. :-)
Előzmény: orlanda (398)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 398

Szerintem azt a képességet szerzi meg, hogy hogyan zárja le magát 400 beteg elől naponta, és tutira nem az orvosképzés alatt, hanem a rezidens ideje alatt. Azt, hogy hogyan NE zárja le magát a betegek elől, DE MÉGIS egészséges maradjon pszichésen, nem tanulja meg. A zárkózottságba menekül, mert jobb eszköze nincs.

 

Ismered Bálint Mihály nevét?

Előzmény: kheiron (395)
krezidiesel Creative Commons License 2007.01.14 0 0 397

Félelmekkel zárjuk magunkat bötrönbe, és már gyermekeinkbe is egész korán beleneveljük:" ...ha nem, akkor ráhúzok a seggedre..."Mondjuk ezt akkor is, ha nem  is tesszük...

A kereszténységről egy szó jut eszembe: "istenfélő"...

Ebben minden benne van, az összes kételyem , kifogásom, minden amitől hiteltelenné vált előttem.

Előzmény: Stoner (383)
krezidiesel Creative Commons License 2007.01.14 0 0 396

Lehet abban valami, hogy hideg vagyok, mert az átlagos testhőmérsékletem 35 fok alatt van. Amikor 36,5, akkor már beteg vagyok.

Előzmény: kheiron (374)
kheiron Creative Commons License 2007.01.14 0 0 395
Az előbb írtam: a 6 éves orvosképzés alatt az ember megszerzi ezt a képességet. Persze vannak spéci képzések, s ha valaki akar, elmehet rájuk akár még hallgatóként.
Előzmény: orlanda (394)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 394
Azért kéne, hogy bírja ezt a megterhelést. (Normál ember azt is nehezen bírja, ha egy beteg van körülötte, kimerül tőle.) Egyébként nem.
Előzmény: kheiron (391)
kheiron Creative Commons License 2007.01.14 0 0 393
Ha csak az nem, hogy akik hozzátok fordulnak, kivétel nélkül kiszolgáltatottak.

Ez így egyszerűen tévedés. Nagy eséllyel azért hiszed ezt, mert nem mozogtál soha a "másik" oldalon.

Aki eljön hozzám, az csak az esetek egy részében kiszolgáltatott: ha sürgősségi jelleggel kell gyorsan ellátni. Akkor és ott tényleg nagy a különbség.

De az, aki megfelelő tudatossággal bír, és azért jön el hozzám, hogy egy szűrővizsgálattal próbáljam megtalálni a benne rejlő esetleges betegséget, nem kiszolgáltatott abban az értelemben, ahogy te azt érted.

És egyébként meg az orvos van kiszolgáltatva erősen a betegének, hisz manapság Amerikában a statisztika szerint minden orvost életében kétszer beperelnek.
Előzmény: Stoner (387)
Érett Gyümölcs Creative Commons License 2007.01.14 0 0 392
Stoner, nem adtál magyarázatot, hogy honnan vetted az őszülés és a hajmosás gyakorisága közötti összefüggést? Annyira kíváncsi lennék rá...! :-)  Az egyéb öntisztulási folyamatok is állatira érdekelnének. :-)
kheiron Creative Commons License 2007.01.14 0 0 391
Feltételezem azért, mert ha minden informácót figyelembe veszel a beteggel kapcsolatosan, az akkor információfeldolgozási képességet és önvédelmi képességet igényel pszichésen, amire külön képzés (hosszú) kéne.

Nem kell hozzá külön képzés - egyrészt empátia kell hozzá, másrészt meg az ember azért jár 6 évig az egyetemre, hogy még ott szembesüljön azokkal a problémákkal, amelyekkel később naponta találkozik.

Egy rákbeteg pl. annyira kétségbeesett lehet hogy ezt a kétségbeesését áttolja az orvosra is, és ott bizony kell feszültségtűrés hogy figyelembe lehessen venni.

Elég jól bevált, és nagyon egyszerűen alkalmazható technikák léteznek, melyeket a jó orvos ösztönösen használ. A rossz meg sajnos képzéssel együtt sem képes alkalmazni.
Előzmény: orlanda (380)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 390
Egyébként tök furcsa, hogy nem értesültél róla, 1960 körül Nobel díjra jelölték érte, és a magyar Nobel díjasokra minden politikai rendszer baromi büszke...
Előzmény: Stoner (388)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 389

Kicsit zavaros amit mondasz, Selye 1925 óta tudományosan bizonyítja az elképzelését, azt írta meg 1955-ben.

 

Esetleg te értesültél erről néhány éve, de ez szinte 3 generáció óta köztudott. Bocs. Csak legalább néha tudnád miről beszélsz...

Előzmény: Stoner (388)
Stoner Creative Commons License 2007.01.14 0 0 388
Az a néhány éve látott tudományos film ennek tudományos bizonyításáról.
Előzmény: orlanda (384)
Stoner Creative Commons License 2007.01.14 0 0 387

Örülök a higgadt és érzékeny hangvételnek. Mindettől függetlenül, azért Te is magadba szívtad azt a felsőbbrendű tudatot, hogy az emberek felett álltok. Ezt, bármennyire is tagadnád, ha a lelked mélyébe nézel, el kell ismerned. Még nem is neheztelek érte. Valahogyan helyénvalónak tartanám akkor, ha egyéb feltételek is alátámasztanák ezt a kivételezett státuszt. Ha csak az nem, hogy akik hozzátok fordulnak, kivétel nélkül kiszolgáltatottak.

 Láttam korábban egy filmet, mikor egy orvos került ugyanabba a helyzetbe, mint a betegei korábban. Gondolom ez azért nem olyan ritka... Érdekes volt látnia, és nekünk is az ő szemén keresztül, hogy mennyire más most a kollégák reakciója és viszonyulása hozzá, mint eddig. És mennyire másak az ő érzései most. Minden szokásos hollywoodi sablon mellett is, ami végül az orvostudomány fantasztikus sikeréről számolt be, azért volt egy kis kesernyés íze az egésznek...

Aztán, a sok orvosokat és a gépezetüket reklámozó film mellett, megjelent egy sorozat is az I-es /népi/ csatornán, erről a témáról, nem éppen rózsaszínben. No persze... Nem a mai időkből való a sztori.

 

Majd, ha a politikusok a vagyonukat zálogba teszik a hivatali idejükre, ami elveszhet, ha nem jól sáfárkodnak a mi pénzünkkel, úgy az orvosok is adhatnak valamit az emberek feltétlen (?) bizalmáért, biztosítéknak.

Nem feledve, hogy am block, minden tiszteletem az egészségügy rabszolgái iránt!

Előzmény: kheiron (375)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 386
"

Mert akik szenvedéseik és halálfélelmük feloldására kényszerülnek elmenni oda, nem ugyanazt érzik."

 

Ebben nagyon tévedsz. Ugyanazt érzik, csak azt is érzik, hogy a fájdalom és a rettegés nagy része nem kapcsolódik közvetlenül őhozzájuk és közben még azt a félelmet is érzik, hogy "mi lesz, ha egyszer ők is ilyen sorsra jutnak?" Csak közben még gyógyítaniuk is kell, nem hagyhatják el magukat.

 

Önkénteseket szerintem felvesz az egészségügy, nyugodtan elmehetsz és dolgozhatsz ott egy ideig, hogy megtudd.

Előzmény: Stoner (383)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 385
MEgnéztem, 1925 óta kutatta, és 1955-ben kezdte összegezni amit addig megtudott és átvitt az orvostudományba. Egy fél évszázad.
Előzmény: orlanda (384)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 384

Azt csak néhány éve tudják a tudósok, hogy sressz is gyengíti az immunrendszert.

 

 

Selye János: Életünk és a Stress című könyvének (Selye orvos) 4.! kiadása a polcomon 1966-os. Úgy egyetemista kora óta írta. Mit jelent neked a "néhány" év?

Előzmény: Stoner (355)
Stoner Creative Commons License 2007.01.14 0 0 383

Elképesztesz.

Mit is mondjak? Talán, Hamvas lesz a megfelelő, erre a meglepő felfedezésre: (S.S. Kereszténység; Kereszténység és hagyomány)

/88/ A válságban a realitásnak kettős értelme van. Az egyik a szenvedés és a szenvedésen való könnyítés. Ez a vallás, a filozófia és  a tudomány realitása. A másik a korrupt lét és a korrupcióból való megszabadulás.  Ez a kereszténység realitása. A kettő között kétezer év különbség van. Az ember kétezer éve a kereszténység realitásában él, és a kereszténységet kétezer éve nem realizálja.

Ezért az ember életének értelmét nem érti.

   Védelembe kell venni az életet az élők ellen.

 És még:

/89/ Szenvedés nélkül az életnek nincs értelme.

 

Végül:

/70/ Nietzsche azt hitte, hogy a végleges állapot a vallásos ateizmus. A hagyomány szerint, a vallástalan teizmus.

 

Und noch:

/94/ A hagyomány arról ismerhető fel, hogy bázisa az abszolút státusz. Homo mikrotheosz.

 

Persze, senki sem tudja, miről is van szó. Legfőképp Te nem... Itt szépen elmagyaráztad nekünk, hogy nem a nagybetű a lényeg, hanem a bennünk lakó mikrotheosz.

 Nagyon jól esett. Köszönöm!

 

Ez a zsigeri félelem, ami még néha most is megérint, mikor azokon a helyeken járok.

Kíváncsi lennék azokra a lelki érzésekre, melyek az ott dolgozókat minden alkalommal áthatják, ahányszor a munkahelyükre belépnek.

Mert akik szenvedéseik és halálfélelmük feloldására kényszerülnek elmenni oda, nem ugyanazt érzik.

 

 

 

Előzmény: krezidiesel (367)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 382

Szerintem tök jó orvos lehet, rájött arra, hogy az emberekkel elsősorban beszélgetni szükséges, és nem az _általad_ elvárt 5 percet fordítja mindenkire. Kérj tőle időpontot, 2 éve lehet.

Úgy látom, hogy neked mindegy mi az oka, de ha orvosról van szó és kevés időt szán a betegre, akkor azért pancser ha pedig beszélget velük, akkor azért.

Előzmény: Törölt nick (373)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.01.14 0 0 381

ha az emberi agy képes minden sejtünk, szervünk működését irányitani,akkor miért képzeljük, hogy a betegségeinkért nem az agyunk felelős, hogy azokat nem az irányitja?

 

Kívülről érkező kórokozók hatását a szervezet nem képes előre kondicionálni. Ismeretlen kórokozók ellen meg nem biztos, hogy tud védekezni.

Genetikai módosulás ellen nincsen programozva.

 


Hogy vagy te ateista, ha istenről, meg lélekről beszélsz?

 

A gyógyszerek egy része mellesleg más élőlényből származik, csa már mechaniusan állítjá elő.

Előzmény: krezidiesel (367)
orlanda Creative Commons License 2007.01.14 0 0 380

Feltételezem azért, mert ha minden informácót figyelembe veszel a beteggel kapcsolatosan, az akkor információfeldolgozási képességet és önvédelmi képességet igényel pszichésen, amire külön képzés (hosszú) kéne.

 

Egy rákbeteg pl. annyira kétségbeesett lehet hogy ezt a kétségbeesését áttolja az orvosra is, és ott bizony kell feszültségtűrés hogy figyelembe lehessen venni.

 

Az orvosok döntő többsége ilyen képzést nem kap, a pszichoterapeuták kapnak, de ők ezzel a képzéssel sem vállalnak napi 3-4 betegnél többet (ahogy a természetgyógyászok sem amennyire én tudom).

 

Így részben saját pszichés egészségük megőrzése érdekében napi 3-400 beteg mellett kénytelenek a tünetekre koncentrálni.

Előzmény: kheiron (375)
Stoner Creative Commons License 2007.01.14 0 0 379
A módszer nem az enyém, de az eredmény az. Csak akkor tudod meg, miről is beszélek, ha magad is megtapasztalod, hogy a primér érzékszerveken túl van még más is.
Előzmény: TZiky (366)
azul Creative Commons License 2007.01.14 0 0 378
"amiből pl. az íriszdiagnoszták élnek, egy közepes tudású és csekély tapasztalatú orvos számára annyira rutin,"
Ez pontosan így van. Abból ahogy belép hozzád, ahogy a levegőt veszi, a korából, a mozdulataiból, a bőre színéből, állapotából..., egy csomó mindent megtudsz róla. Azt viszont tapasztalom én is, hogy némelyik orvos nagy rezisztenciát mutat az ilyesféle információra.
Előzmény: kheiron (375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!