Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1870
Írtam neked mailt a nyilvános címedre.... hátha van közös ismerősünk. :-)))
Előzmény: malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek (1868)
endrebá Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1869
Errefelé egy D4KB- t tudok üzemképesen (egy bontott ezres alkatrészbázissal a háta mögött), és egy másik tulajnál egy UE28-ast felújítva félretéve (egy bontottal a háta mögött.
Itt nincsen még gyűjtője a típusnak... vagyis én lennék, deeee.... szóval nem "akarom" eléggé...
Előzmény: pléhúsz (1867)
malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1868

Sziasztok,mint utaltam előző hosszászólásomban,rengeteg üzemképes kisdutrát látok folyamatosan...Jakabszállás-Soldvadkert-Kiskőrös-Kecel régióban,de gyanitom az expessz netes hirdetéseit böngészve,hogy számos példány fut még vidéken.

 

Pesten egy darabot sem láttam,persze viccesen nézne ki egy pöfgő,ahogy az Üllőin csattog fel a felüljáróra..)

Előzmény: pléhúsz (1867)
pléhúsz Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1867

Pontosítva, kinél van a legtöbb üzemképes? Mert az hogy bontásra állnak sorban a 28-asok, az nem túlzottan értékelhető.

Váczi Karcsiéknát 3 meg egy vöcsi és dömper az 5.

Dutrás Laci 3 meg hamarosan még...

Vámosi Balázs 3 meg hamarosan még...

Belák Józsi 3 ezres turbós.

 

Remélem nem baj a felvetés? Manapság nem szeretik az emberek a vagyonukat közszemlére, mert hát ügye a közbiztonságunk még annyira jó, hogy nem láttam szomáliai kalózokat hajózni a poros utcánkban.

Előzmény: pléhúsz (1865)
Jawa lovas Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1866
Üdv!

Sajnos a többi része a kohóban végezte!
Előzmény: dutrancs (1863)
pléhúsz Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1865

KDM, jól mondod. Valamennyit szólva mégis, Viliék mint a dutra vezérkar szorgalmazták a kispesti gyár utodlóinál a két prototipus megvásárlását. Volt pártfejék, vagy új privatizálók kijátszották őket a svédnek. Ez valószínűsíthető.

Ahogyan bárhol az országban, neked nem eladó, de ha megtalálják a zsebet, akkor mehet, ill. a cigányoknak nemzeti kincseket odaadnak szinte inggyé!

 

Kinek van ma Magyarországon a legtöbb dutrája? Azt tudjuk, hogy a svédnek vagy 15, Ulrichnak is 10 felett. Járt nálam Balázs a héten, az ő svájci gyűjtője sírt, amikor nem kapta meg a restaurált 90-est 5 milláért sem, róla keveset tudunk.

Előzmény: dutrancs (1864)
dutrancs Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1864
Kár ,hogy Nagy Vilmos barátunk nem fórumozik. Ő írna neked róluk annyit,hogy nem győznéd elolvasni.Legfeljebb elmész hozzá és majd mesél neked!!
Előzmény: soman81 (1860)
dutrancs Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1863
Hova lett a többi keveset futott autó amiből ezek megmaradtak?
Előzmény: Jawa lovas (1862)
Jawa lovas Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1862
Üdv!

Keveset futott Csepel 344 motorok eladók!
dutráskarcsi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1861
Hello Dutrás Peti! az UE-28-asnak nem öninditó baja van,lehet hogy arra is rá férne egy karbantartás.Az UE-50-nek mi lenne az ára?Igy ahogy van?Ird meg E-mail-en.Mikor lehetne meg nézni,a dutra gyüjteményedet?Természetesen telefon eggyeztetéssel.Várom a válaszodat. ÜDV.DUTRÁS KARCSI.
soman81 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1860

 

Olvasgattam egy kis történelmet, és azt találtam, hogy Az UE sorozat igazából 40Le körüli motorral lett volna optimális. Kísérleteztek is az UE 40 sorozattal, ami 4 hengeres motort kapott, de nem került sorozatgyártásba. Viszont az UE 35 alias UE 4000-ből elvileg több is készült.

Mi van most ezekkel a gépekkel? Ismeri- e őket valamelyikőtök? Mi a véleményetek róla?

Dutrás Peti Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1859
Az igaz fel kéne tönni az új önindítót de meg lesz ez is hamar (remélem).
Előzmény: dutráskarcsi (1856)
Dutrás Peti Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1858
Mint mondottam volt ez a szívem csücske NEM ELADÓ:)
Előzmény: dutráskarcsi (1856)
endrebá Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1857
Biztosan láttál itt támadást...?
Akkor én is melléd állok... csak nem tudom, melyik hozzászólás volt ellenséges...

Mekkora sár van felétek megint a szőlősorokban? :-)))
Előzmény: t. tomi (1855)
dutráskarcsi Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1856
Helló Dutrás Peti! YouTube-on láttam a ue-28 indítását. Szerintem azon volna még egy kis igazítani való,hogy könnyebben induljon. Ne keljen lökdösni előre-hátra. A 65-ös Dutra felől érdeklődnék,hogy mi lenne az ára!?Az e-mail címemre írhatsz tothkaroly61@freemail.hu.Várom válaszodat DutrásKarcsi
t. tomi Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1855
Sziasztok!

Nem tüntem el, nem hagytam el csapatot, de mostanság ritkán tudok a gép elé ülni, de azért minden hozzászólást elolvasok!
Most is csak azért szólok, mert nem értem, hogy egyes emberek miért szapulják, meg sza......ják a munkánkat, meg a Dutra iránti szeretetünket. Nem kötelező " itt " lenni senkinek sem! Aki nem ezt az irányt választotta, az sem baj, csak kíméljen meg bennünket a megjegyzéseitől! Ez egy jó csapat! Ha valaki nem tudná!

További szép napot!
Üdv: Tomi
km/ó doki Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1854

 Igen igy nézznek ki a müszerek amik kikerülnek mütömből ahogyan Pléhusz közzé tette. Nagy szerepe van benne, és köszönet Nagy Vilmosnak aki időt szánt rám, hogy elkészüljön az üzemóra-fordulatmérőóra. 

tulipan68 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1853
Köszönöm a képeket.
Előzmény: Dutrás Peti (1851)
Dutrás Peti Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1851
endrebá Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1850
Szépen összefoglaltad...

Ha lesz kisdudud, akkor tényleg szánj rá egy itteni tanár segítségét a felmérésben, meg a középáránál kissé magasabb összeget.
Nem fox csalódni... legfeljebb kellemesen.

:-)))
Előzmény: malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek (1848)
endrebá Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1849
Ez akkor is szívmelengető, hogy a lelkeseknek már kiterjedt baráti társasága van... és nem a pénzemberek magyarázzák nekik, hogy mit ér a lelkesedésük meg a traktorjuk...
Előzmény: Dutrás Peti (1847)
malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1848

Nos,én csak magam nevében tudok beszélni,és nem volna szerencsés általánositani...

 

Becsülöm azokat az embereket,akik mezőgazdaságból,a föld művelésből élnek.

 

Örököltem nemrég egy nagyobb darab földet,és volt szerencsém kicsit betekinteni ebbe világba,ezért ajánlották a kis dutrát,mint a magyar ipar egyik csodáját...

 

Megismertem a "földműves"ember logikáját,gondolkozásmódját,ami legtöbbször "mindenhállyal megkent"kapzsi,számitó,és egyébb pejorativ jelzővel illetett vidéki embert jelent,és sokszot tapasztaltam,nem a föld szeretete miatt műveli/nem művelik hanem az állami és unios támogatások megszerzése,a harácsolás miatt!

 

Akinek nem inge,természetesen ne vegye magára,és biztos vagyok benne,nagyon sok kivétel,nagyszerű gazdálkodó van,csak én találkoztam kivételekkel...

 

Visszatérve,nagyon szeretem a kis dutrákat,és nagyon sok darabot láttam,többnyire kis falukban.A valóban felujjitott szép darabokat 4-500 körül árulják,és biztos vagyok benne,ennyiért el is kel.Természetesen,nem nagy gazdaságok,hanem pár hektáros földek művelésére alkalmas,komfort nélküli kis erőgép.

 

Ki az a hülye,aki drágán szeretne venni,és olcsón eladni..??!Senki,aki normális.

 

Nagy különbség van azonban,egy teljesen restaurált gép,és egy spriccgittel lefujt lestrapált roncs között.Ha kéket pipukál,eszi a vizet,gumijai puklisak,hidraulikája nyöszörög,vizpumpája lötyög,nem biztos hogy az a gyári....

 

 

 

 

Előzmény: Dutrás Peti (1847)
Dutrás Peti Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1847
Úgy látom te is tudod,hogy honnén fúú a szél.A hétvégén a Nagy Vili barátomnál voltunk,és megvitattuk,hogy igazán ezek az emberek azért próbálnak minket szapúlni mert irigyek ránk,hogy mi szívünk lelkünk beleadjuk ezekbe a csodálatos gépekbe.
Az ilyenfajta ember,ha 100 évig élne is,sosem jutna el addig,hogy egy villáskulcsot vegyen a kezébe,és hozzáérjen bármelyik csavarhoz.
Felfuvalkodva nézik ezt az igazi szeretetet,nem tudnak vele mit kezdeni,mert bennük ez nincs meg.Szánom őket.Kívánom,hogy jussanak el lélekben,szívben arra a pontra amit mi páran érzünk, és teszünk.
Előzmény: Törölt nick (1846)
Dutrás Peti Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1845
Nem szeretnék senkit megsérteni,de nagyon sokan érdeklődtek az 50-es Dutra iránt,és sokan kigúnyolták az 5 kilót,és ezért úgy döntöttem azt nem adom el.

Most a lényegre térnék az ár alku tárgya.Akár egy 90-es Dutra is lehet.Persze,felújításra szoruló állapotban.Egy mikulásig számoltam a kicsike felújítását,azután abbahagytam mert nem üzletre szántam.Most eljutottam oda,hogy szükségem lenne egy nagyobb gépre,természetesen Dutrára.
Igazán nem tudom,hogy mit akarok még,úgy gondolom hét kilót megér.
Ha pénzt kapnék érte,akkor nekifognék a D4KA-nak, mert igazán abban gyönyörködöm
Nagyon örülök neki,hogy itt áll az udvaromban :)
Még jobban örülnék,ha szépen restaurálva láthatnátok....remélem annak is eljön az ideje piszok hamar...
Előzmény: Super Zetor50 (1838)
pléhúsz Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1844
Úgy tűnik mintha te is erősen hátszeles lennél. Venni sz.ré-h.gyé, eladni aranyárban. Ahogy honfitársaid 90 %-a.
Előzmény: malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek (1842)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1843

Üdv!

Mert a mai napig keresi a pént ezek a gépek  a gazdáiknak, fűrészthajtanak,szártépőznek, talajmarőznak, szántanak, permeteznek, stb. A pár gép közt az enyém is. Minden oka megvan egy dutrásnak, hogy büszkelegyen a gépére!

Tiszteletem!

Előzmény: malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek (1842)
malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1842
..és  ami kimaradt,hogy,szinte szét izgulom magam-mikor magyarország kis településein járok-mikor tünik fel egy öreg papa kisdutra nyergében,aki hugyé-szaré odaadná a szerkezetét....de nem adják!)
Előzmény: pléhúsz (1841)
pléhúsz Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1841

És az sok? Kisebb dutra is 2000 kg, pénteken 24 Ft/kg-ot kaptam ócska lemezekért a vasastól. A dutra pedig öntvény meg igen drága alumínium. Ugyanakkor ezen az oldalon és egyáltalán Magyarországon, no meg a világban szentségtörés egy dutra méhes értékeit taglalni.

Másként egy dutra munkáját 50-100 ember tudná elvégezni, akiknek napi 500 ezret kellene fizetned. ( A dutra nem késik el, nem ücsörög a fa alatt, nem lop meg, este nem jön vissza elvágni a torkod, nem erőszakolja meg a 90 éves anyósodat.)

Ezen felül az általad említett pénzért egy mai traktor kerekét tudnád megvenni.

Egy dutra vásárlásával, nem csak egy eszközt, gépet vásárolsz, nem is csak egy traktort. Hanem a magyar legendát, részesülhetsz azon ritka csodából amiről más nemzetek csak álmodnának. A doxa, a porsche, a ferrari, a mercédesz, a kalasnyikov, a windows más nemzeteké. A dutra a magyaroké!

 

Sándorunk sok-sok km után egy német találkozóhoz érkezett csodálatosan restaurált gépeivel, amikor megtudták hogy magyar, azt kérdezték hol van a dutra?

 

Ma beszéltem egy kíváló régi szakival, aki a nyolcvanas évek elején Németországban dolgozott. Érdekesség még, nem a volt NDK területen, hanem München közelében. Ott akkor kezdődőtt a traktoros bulikon a húzogatás, a dutra szétszedett mindenkit. Azóta tapasztaljuk hány nagy dutra ment ki. De öröm az ürömben, nem rézelejééké lett, vazsárban eladva, beszerezve ingyé.

 

Mondhatjuk én márka soviniszta vagyok. A dutra sovinisztája. Mennyire rossz ez, hogy próbálok sötétmagyarországon legalább egy kis gyertyát gyújtani?

Egy francia belga tudja ki volt Puskás, Papp Laci.

Angliában, Új-Zélandon, Svédországban ismerik a dutrát.

Szlovákok, Kínaiak, Afrikában hallottak a csepelről.

Indonéziában, Moszkvában, Krakkowban láttak pannóniát.

Mi a helyzet idehaza?

 

 

 

Előzmény: malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek (1839)
Super Zetor50 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1840
Az a baj hogy ezeknek a gépeknek már lelkük van és az ár az mindig kényes téma!! Tőlem is sokan kérdezik hogy mennyit ér? Hát kinek mit nekem nagyon sokat!!!!
Előzmény: malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek (1839)
malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1839

Sziasztok,nemrég egy ismerősöm ajánlotta egy kisdutra vételét(u-28)egy kis föld műveléséhez..

 

Azt hinné az ember,szinte vas árban kapja ezt a kis ős időkből való szerkezetet,erre volt aki 3-500e kért a gépért...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!