Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

maszibmw Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7639

Ha nincs benne gyárilag ( mert régebbi a kocsid ), akkor utólag beépíthető. Egyszerűen megnézheted: Az entertainment menüben az AM, FM, CD, -n kívül ott kell legyen az AUX is.

 

Jani

Előzmény: not.tomi (7626)
maszibmw Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7638

Ez a beállítás kizárólag a középrostély hőmérsékletére vonatkozik. A lábtérre nincs kihatással. Ha alul nem fűt a kocsi, akkor diagnosztizálni kell, mi lehet az oka. Lehet a belső kisventillátor hibája a klímapultban. ( túl magas hőfokot érzékel )

 

Jani

Előzmény: not.tomi (7635)
maszibmw Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7637

Szia !

 

Teljesen normális az automatika reakciója ilyen időben. Amint kikapcsolod a klímakompresszort, a relatív páratartalom rohamosan növekedni kezd az utastérben, ezt a Beschlagsensor észreveszi, majd megteszi a kellő intézkedéseket a párásodás ellen, aminek része a ventillátor fordulat emelése is. Célszerű lenne beprogramoztatnod a kocsit arra, hogy az AUTO funkció ne kapcsolja hozzá a kompresszort automatikusan, csak ha te is akarod akkor legyen hűtés. Elég egy esős napon egy alkalommal "véletlenül" aktiválni a klímát, onnantól párahalmaz a kocsid belseje egy napon keresztül.

 

Jani

Előzmény: Tonya20a (7628)
not.tomi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7636
irtam Neked emailt.
Előzmény: bmwkk (7633)
not.tomi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7635
bal széle az az hogy fej test láb, aztán a testnél egyel jobbra vannak a csikok amiket mondasz. Ott a 3 csik van. Fölül néha tök meleg van, de attól lábnál hideg, és megnéztem hátul is melegre van állitva és kivan nyitva de ott se akar nagyon jönni.
Előzmény: bmwkk (7632)
waltherpcp Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7634
Nekem is voltak problémáim az auto funkcióval, nem is kevés, de a szoftverfrissítés megoldotta ezt is. Most, mindegy, hogy milyen idő van kint, olyan, mintha otthon lennék, minden levegőelosztási arány stimmel. Tényleg csak a hőszabályzót kell tekergetni.
Előzmény: bmwkk (7632)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7633
nekem dvd-s van, csak hülye vagyok:))))) cd-d írtam dvd helyett.
Előzmény: Mcrae5 (7622)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7632
ha van, akkor elméletileg a könyöktámaszban keresd, vagy a kesztyűtartóban.

i-diveban azt is beállítottad, hogy meleget nyomjon? clima, ott kis ember mellett (ahol a fúvás erejét és irányát állítod) vannak egyenes vonalak. Ha sok piros vonal van, meleget nyom. Ha kék, akkor hideget.
Előzmény: not.tomi (7626)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7631
olvass vissza, volt már erről szó, be lehet kötni. Ozap is leírta, sőt, ha jól emlékszem, kapcsolási rajzot is mellékelt. Valahol a kesztyűtartóba lehet rákötni, itt sztem a guruk tudnak segíteni (Gugum, Steff, Maszi a teljesség igénye nélkül).

elméletileg, ha megcsinálják, mint külső meghajtót (aux) fogod látni a hifin.
Előzmény: Mcrae5 (7624)
atiTDI Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7630
Ment mail.
Előzmény: Tonya20a (7629)
Tonya20a Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7629
Gyereknek keresek BMW baby racer kismotort (manuális cucc), alkatrészes fórumozok nem tudnak erre is valami jó árat mondani (bár elég távol van az M packettől, de hátha), persze karácsonyra kéne :-)

Alább a link, ha valaki nem tudná mire gondolok:

https://shop.bmwgroup.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Store-BMWShop-Site/de_DE/-/EUR/ViewProductDetail-Start?ProductSKU=&ProductUUID=j9egMthKm5gAAAEcgEYo7iQt&SecondCurrency=

T.
Tonya20a Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7628
Sziasztok!

Ma az esőben lettem figyelmes rá, kíváncsi vagyok mi lehet az oka. Elindulok az autóval, megyek jópár percet, amikor észreveszem, hogy világít a klíma zöld fénye (auto állásban azt hiszem minden indításnál bekapcsolja nekem, de ez nem biztos), gondolom kikapcsolom, ne menjen a kompresszor, ezt követően eltelik pár perc és elkezd teljes fordulaton menni a klíma. Párásodást nem látok, alább nem akar hagyni a lendülete (jól bemelegíti a kocsit), így megadom magam, visszanyomom a klíma gombot és láss csodát leveszi a fordulatot és normalizálódik a dolog. Szinte mindig ezt csinálja ilyen időbe. Azt még nem tudtam kivárni, hogy klíma nélkül alább hagy-e a pánik párátalanítás. Viszont azt megfigyeltem, hogy a hátsó ablak eléggé hajlamos a párásodásra (csak úgy magában). Vélemény, ötlet?

T.
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7627
Az aux nekem a könyöktámasz hátsó oldalán, a hátsó levegő rostélyok alatt van.
Passz.
Szerintem a szélvédő párátlanítás így működik.

F.M.
Előzmény: not.tomi (7626)
not.tomi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7626
Sziasztok

Két dolog.
Az aux csatlakozó ha van, akkor hol van az autóba?

A i-driveon beálitottam a klimanal, hogy a lábhoz maxon jöjjön és még igy is megfagy a lábam. Valamit nem jól állitok be vagy van valami baja?
Ha benyomom a szélvédőfűtést az normális, hogy kb maxon kezd el fújni, ha párás ha nem?
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7625
Értem már.:-) aux bemeneted nincs?

F.M.
Előzmény: Mcrae5 (7624)
Mcrae5 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7624
Felre ertjuk egymast en ugy akarnam rakotni, hogy a rajta levo zeneket tudjam lejatszani a hifin keresztul! Mondjuk nem fm transmitteren keresztul lenne jo,hanem vmi mas megoldasra gondolnek!
Előzmény: Frigyes Mester (7623)
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7623
Nem tudom, mikori a vasad, de Iphone sem volt mindig.:-)
így régebbi sw verzió lehet hogy nem támogatja, ha ez a helyzet. Ha nem ez, akkor csak mennie kéne, ha van bluetooth a gépbe, nem?

F.M.
Előzmény: Mcrae5 (7622)
Mcrae5 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7622
Sajnos nekem dvd-s kellene... :(

Frigyes Mester: Mit ertesz azalatt,h friss szoftverrel?
Előzmény: bmwkk (7620)
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7621
Bluetooth?
Márkakereskedésben láttam Iphone dokkolót, így friss szoftverrel mennie kéne, nem?

F.M.
Előzmény: Mcrae5 (7619)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7620
cd-s sajnos, link nincs, természetesen a hatályos jogszabályoknak megfelel. Privátban értekezhetünk:) (email publikus)
Előzmény: Mcrae5 (7619)
Mcrae5 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7619
Letoltott verzio? Esetleg linket kerhetnenk? Bar igertek 2009-eset innen a forumrol, de 2010-et is beszereznem szivesen. Koszonom

iPhone vs hangtecnika osszekotesere van vkinek vmi javaslata?
Előzmény: bmwkk (7618)
bmwkk Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7618
nekem van, csak még nem próbáltam:)!
Előzmény: Mcrae5 (7614)
Steeef Creative Commons License 2009.12.08 0 0 7617
Szia.Szerintem is kábeltörés problémák vannakHa kibontod a hátsó hangszorókat a tetőkárpitban akkor viszonylag jól szerelhető.Én azt szoktam csinálni hogy a kérdéséses szálakat újra húzom és forrasztom ajtóban is meg tetőkárpit alatt is így mindent "újszerűvé" teszek! üdv Steeef.
Előzmény: cdl1 (7616)
cdl1 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7616
Szia.
A hátsó kis spoiler alatt középen van egy kis csontszinü(vagy fekete) doboz.
Na az beázott szerintem.Szed szét és nézd meg a belsejét, látsz e beázási nyomot.
Külünben legtöbször kuka lesz a viz miatt.Sajnálom.
Ablaktörlő kábelei a jobb oldali ajtózsanérnál mennek be, ahol hajlik, ott eltörik, így zárlatos a rendszer.
Szét kell bontani a zsanér környékén(kicsit a tetőkárpitot is), megkeresni hol a baj.
Persze ezek csak tippek.(de elég jók:)
A Metaxát szeretem:)))
Előzmény: szanczytom (7615)
szanczytom Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7615
Sziasztok!

Már egy jó ideje teljesen rendben volt a vas nálam ( E61 2.5 da ) ....

Azzal kezdődött,hogy a hátsó ablaktörlő és mosó nem működött.
A mosónak le volt csúszva a csőcsatlakozója a hátsó kis spoiler rész alatt...,de az ablaktörlő (71-es biztosíték 20 A) még mindíg nem megy ,mert sorban csapja ki a biztosítékokat!???...A motort kipróbáltam külön is 12 V direkt árammal és így viszont lazán megy nem is melegszik vagy ilyesmi...

A pár órás hibakeresésemnek az lett az eredménye,hogy az akku is lemerült...
Ezek után azt tapasztaltam,hogy a kulcs nyomógombjai nem kommunikálnak az autóval és ma már az asszonytárs jelezte,hogy a rádión nem foghatóak a csatornák...tehát az antenna sem funkcionál.

Ha lenne valakinek ezekkel a problámákkal kapcsolatban valamilyen ötlete azt szívesen venném...

Az elmúlt napokban jutottam hozzá egy DIS (angol nyelvű)dianosztikai programhoz USB-OBD kábellel ,amit feltelepítetem már és kommunikál,CSAK ... számomra egy viszonylag bonyolult proginak tűnik és gondolom kell még egy jó pár alkalom mire belejövök a használatába...

Használja ezt a progit valaki a hibafeltárásoknál ?

Én próbálgattam keresni vele hibákat,de "csak" a DDE-ben és a CAS-ben engedett hibákat törölni...

Sajnos nem vagyok valami nagy guru ebben a témában ,de szeretnék egy picit tanulni a hibafeltárás és a diagnosztizálás területén akár így autodidakta módon is...

Tisztelettel venném a tanácsokat és ötleteket!

Üdv: Tomi






Mcrae5 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7614
Koszonom elore is,ez lebeszelve!

Van mar viunek 2010-es navi terkepe?
Előzmény: borgasz (7595)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7613
Nem csak valamelyik érzékelője párát érzékel és max párátlanításra kapcsol? Akkor nyom max.-on
Előzmény: Steeef (7611)
not.tomi Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7612
biztos sokan tudni fogják, ha Te nem tudod:D
Előzmény: Steeef (7611)
Steeef Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7611
Szia. Üdvözlet a fórumban! Nem vagy kispályás egyből két furfangos problémával:)
Őszintén még egyikről sem hallottam talán többi kolléga igen,de véleményem szerint elsőt hallani kellene lehet vmi szilent,kardánkereszt ilyesmi. Második ventilátor ellenállás vagy klíma panel hiba bár ez sztem kevésbé esélyes.Többiek?Vélemény?
Üdv Steeef.
Előzmény: DemeterJR (7610)
DemeterJR Creative Commons License 2009.12.07 0 0 7610
Sziasztok. Kb 1 hete olvaslak benneteket. Úgy látom érdemes regisztrálnom. Szeretném megkérdezni, ki mit tud. 535d. 1-ből 2-be váltáskor kizárólag hidegen "nyiszog". Ill. klíma automatában 10-15percenként teljes fordulatra kapcsol, ami 15mp-ig tart, majd visszaáll normálra. Köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!