Keresés

Részletes keresés

nyuszihopp Creative Commons License 2010.10.04 0 0 9515
És hol hordják a csokit, mert én szeretem:o)
Nálunk eddig a törpéknél amelyik thürcsi lett kiskorában tiszta sárga volt aztán 2-3 hónaposan sötétedett be. Persze nem is igazi thüringiai, hanem madagaszkar.
Előzmény: nddori (9514)
nddori Creative Commons License 2010.10.04 0 0 9514
Köszi :)
Mára is várok több almot, de még nem nagyon akaródzik egyik sem....
A thüringiai születésekor olyan, mint a sárga, talán kicsit piszkos sárga, de másnap már tisztán látszik a színe nálam :) Sötét az orra, lábai és az oldala :) Ha nőstény, akkor őt megtartom valószínűleg, mert ugye az apja révén csokoládé hordozó. A többiek előjegyezhetők (ők is csoki hordozók).
Előzmény: nyuszihopp (9513)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.10.04 0 0 9513
Gratulálok Dóri!
Azt meséld el nekem, hogyan ismered fel a thüringiai szint ilyen kicsinek, csak nem már most sötétek a lábai és az orra? Mert nálam a nyunyók csak később sötétednek be!
Előzmény: nddori (9512)
nddori Creative Commons License 2010.10.04 0 0 9512
Sziasztok!
Hogy valami jó hír is legyen a fórumon: Megszületett az első őszi alom óriás kosorrúm :) Megleptek, mert anyjuk vadas, apjuk havanna (csokoládé), a kicsik pedig: 1 sárga, 1 thüringiai, 1 vadas és 2 fekete :) Képeket majd teszek fel róluk. Most 2 naposak. :)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 9511
KÖszönöm a részletes választ.

Hát így utólag nehéz lehet megmondani hogy mi lehetett az oka, párom segített rajta pár nap után, mert nagyon sajnálta..
De külső nyomai tüszögés, vagy sebek, stb. semmi nem látszódott rajta, egyszerűen egyik napról a másikra lebénultak a hátsó lábai minden előzmény nélkül..

Kokcidózist viszont én nem őrá mondtam, hiszen tudom, hogy az másmilyen betegség. Hanem a kisnyulaim kapták el még 2 hónapja, és trisulmixel kezeltük őket, fele meg is maradt..

Szval nem tudom mi lehetett, de furcsa volt az is, hogy elsőre lettek kisnyulai, mikor először pároztattuk be, és gyönyörűen nevelt 9 kölyköt..
Aztán 2-3 hónapra rá újra próbáltuk, és 3szorra sem sikerült..

Szal nemtom.. lehet már ez is vmi jel volt?

Üdv,
M.
Előzmény: K. Robi (9507)
skolikagi Creative Commons License 2010.10.02 0 0 9510
Tegnap volt bent a patikában egy nyúltartó, és azt mondta, hogy Trisulmix-et adott a nyulaknak ( mixosoknak) és meggyógyultak tőle...
Nem tudom érdemes-e ezzel kísérletezni, de esetleg...
Előzmény: Rencsa-baba (9509)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.10.02 0 0 9509
Sziasztok!

Tegnap ment el a 3-ik mixos nyulam.Remélem megáll a folyamat,a többin nem látok semmit.Valamelyik nap beszéltem egy ismerőssel.Neki 19 nyúlból maradt 2.És maguktól pusztultak el.Hát mindegy az tuti hogy jövöre mindent bevetek.És folyamatosan oltom a nyulakat.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.02 0 0 9508
Ezen kívül lehet még Encephalitozoon cuniculi is, ami szintén bénulást okoz, egyensúlyzavart és végül az állat elhullását. Gyógyítása fenbendazollal szokás de pyrimethaminnal is lehetséges: http://www.medirabbit.com/HU/Neurology/Drugs/pyrimethamine_hu.pdf
Előzmény: Moncsi077 (9496)
K. Robi Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9507

Üdvözlöm Moncsi077!

 

A bénulásnak több oka is lehet. Mivel véget értek a meleg nyári napok, így a hőgutát már egyértelműen ki lehet zárni. Szóval valószínűleg valamilyen betegség, öröklődési hajlam, illetve baleset is hozzájárulhat a kialakulásához. Esetleges nehéz fialás, ami agyvérzést eredményezhet. Stressz, verekedés. Egy ilyen nyulat, ha esetleg túlélte semmi féle képen nem szabad meghagyni, és tenyészteni meg főleg nem!

Viszonylag sűrűn okozhatja a Paszteurellózis, melynek tünetei: tüsszögés, orrfolyás, orrnak a kidörzsölése, bágyadtság, lesoványodás. E betegség során a nyúl belső szervein tályogok képződnek, főként a tüdőn, szíven. Súlyosabb esetekben az agyvelőben is jelentkeznek e tályogok, amik egy idő utána "megnyílnak", amivel megsértik az agy bizonyos részeit, ami bénulást, majd elhullást eredményez.

Amennyiben elképzelhető, hogy a Paszteurellózis volt a bűnös, célszerű elvinni a tetemet egy baktériumtenyészetre, amikor is megvizsgálják, hogy az adott baktériumot mivel lehet sikeresen kezelni. Felénk ez kb. 4-5000Ft.

Mellesleg a tünetek alapján Bordeotellózisra is lehet gyanakodni.

Betegségek kezelésére javasolt:

- Enrobioflox

- Enroflixicin

- Enroflixian

És sok más olyan szer, amely Paszteurella multocida és rezidens baktériumok ellen hatásos lehet! Ebben az esetben kérje ki állatorvos tanácsát.

Egyébiránt, ez nem függ össze a Coccidiosissal! A Coccidiosis-t attól függően, hogy melyik változata jelenik meg (epeér, máj), sikeresen lehet kezelni, és megelőzni Trisulmix nevű készítménnyel, amely kapható por, illetve folyékony formában is.

Amennyiben kérdése van betegségekkel kapcsolatban, vagy csak úgy egyébként a nyulakkal akkor írjon bátran, igyekszem mihamarabb segíteni.

 

Elérhetőségeim:

- robert0424@freemail.hu

- kecskes0424@gmail.com
- www.nyulgaleria.mlap.hu

- +36-70/39-52-868

 

(Fajtatiszta Német óriás lepketarka 3 hónapos növendékek eladók! Emellett még egy 6kg-os óriás, vadas anyanyúl!)

 

Tisztelettel: Kecskés Róbert

Előzmény: Moncsi077 (9496)
Barabás01 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9506
Ok, megfogadtam a tanácsotokat és kivettem a bakot, holnap beteszem a nőstényt 5 percre meglátjuk mi lesz- de ahogy látom szerintem egy kicsit elhizott-tul sok mindennel elláttam hogy mixós volt-igaz kigyógyult- de elhizott és lehet ezért nem akar párzani- még próbálkozok vele!!!
nddori Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9505
Inkább nem, aztán szagolhatnám a száját.... :)))
Előzmény: G.Zoli (9504)
G.Zoli Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9504
Add oda a tacsidnak, biztos örülne neki! :)
Előzmény: nddori (9491)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9503
Teljesen egyetértek Tooom-mal semmi értelme és veszélyes is lehet főleg a bak számára. Én két anyával is próbálkoztam együtt tartani a bakkal hátha össze hozzák (igaz és a bakhoz raktam be a nőstényt) de semmi eredménye nem volt. Aztán a 2-3 napos próbák meghozták az eredményt! Meg esetleg egy semleges zárt terület, kifutó is remek hely lehet randinak.
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9502

Ha egy nőstény ivarzik akkor felveszi a bakot. 2-3 naponta rakd őket össze. Egyébként a bak szaga is elég. Ha tudod rakd őket közel egymáshoz. Ha így sem jön össze selejtezni érdemes az anyát. Mert egy rosszul ivarzó nőstény csak bajnak van a portán.

Összezárni két ivarérett nyulat szűk helyre nem jó ötlet.

Előzmény: Barabás01 (9500)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9501
Nem is akarom bántani a ketreceket sajnálnám!Lehet még a széna is marad!Talán tényleg lesz még kedvem csinálni de ezt ki kell hevernem!
Előzmény: tooommm0013 (9487)
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9500
Tehát akkor vegyem ki, én pedig azért szerettem volna bennt tartani hogy biztos legyen kisnyul, mert mindig mikor bepróbálkozok sose áll meg és azt olvastam hogy meghozza a párzás kedvet ha együtt vannak..
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9499

Verekedni fognak így sérülhetnek akár nagyon is. A gyengébb el is pusztulhat. Lehet hogy az anya vemhesül, de az erőszakos bak miatt el is vetél. A nőstény ki is herélheti a bakot ha elég erős. Ilyesmik.

 

Egy fedeztetés 2-5 perc ha ivarzik az anya. Annyi hely kell hogy a két nyúl elférjen. Ha ennél kissebb a ketrece a bakodnak baj van. Ha az anya nem ivarzik kár kínlódtatni.

Előzmény: Barabás01 (9498)
Barabás01 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9498
Kifejtenéd Tomm milyen baj lehet?
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9497
Lehet. Mármint baj.
Előzmény: Barabás01 (9495)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9496

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni nekem? Megint van egy kis gondunk... Múltkor a kicsiknek volt kokcidózisa, de hatott a szer és 20 nyusziból 10 megmaradt...

Most viszont a zsemle anyámnak lett annyi.. pedig ők küön ólakban vannak, a kicsik meg szabadon, kint..

Napok óta mondta párom, hogy húzza a hátsó lábait, stb, szal lebénult deréktől lefele... ez mitől lehet????

Mi okozhatja a nyulak bénulását?

Várom válaszotokat.

 

KÖszi

Moncsi

Barabás01 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9495
Egy kérdést szeretnék feltenni.!

Nagy baj e az hogy ha a nőstényem ketrecébe beteszem a bakot és 2 hétig ott szeretném tartani, azért nem a bakhoz teszem mert ott szükebb a hely és gyengébb a ketrec.
Lehet e ebből valami baj????
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9494

Próbáltam képet keresni de nyulas nem volt.

Szóval ez (is) a jó:

 

Előzmény: tooommm0013 (9493)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9493

Én sem tudok mit kezdeni az olyan esetekkel, mikor étemaradékot kell kidobni. Otthon ilyen soha nem is volt. Legrosszabb esetben, ha nem ette a kutya és otthagyta ment a komposztra. De mióta csirke is van tényleg semmi nem kerül még a komposztra sem. Csak úgy ha már egy bélcsatornán áthaladt. Kivétel a kutyagumi, mert azt nem rakom soha a komposztba.

 

És azért hogy az a legjobb hogy megeszik a maradékot az nem teljesen igaz. Mert az a legjobb, mikor a töltött csirke ott van az asztalon. Vagy mikor a fiúkkal megittunk ezt-azt és addig a nyárson forgó nyúl csöndben megsült. Aztán meg négyen percek alatt eltüntettük. Na az jó volt. És jó lesz.

Előzmény: kavarnyik (9490)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9492

Tündéri felajánlás.

:)

 

Egyszer láttam egy műsorban hogy más kultúrákban hogyan vadásszák, kopasztják!!, belezik és árulják a piacon. Nem kaptam kedvet az evéséhez.

Előzmény: nddori (9491)
nddori Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9491
Patkány.... tudok adni, ha kell valakinek :)))) a héten a harmadikat fogta az élvefogó csapda....jó nagyok :)
Előzmény: kavarnyik (9489)
kavarnyik Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9490
Szia!
Bárcsak másképp is tollasok lennénk, persze nem a hátunk:)
Amúgy igen. Minden szeles, havas zuhogó esős napon elhatározom, hogy nincs több állat. Azután, mikor új születik mégis örülök nekik.
De a legjobb, hogy megeszik a maradékot amit sajnálnék kidobni. Bodri még a spenótot is megeszi. Igazán rendes eb.
Előzmény: tooommm0013 (9488)
kavarnyik Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9489
Szia!
Én úgy szoktam, hogy a kert egyik végében sima hypoval kisúrolom, slaggal öblítem. Napon szárítom. Az is fertőtlenít anyám szerint:) És utána Noestomosan (úgy néz ki, mint az Ouzo) oldattal spriccelem le és pár perc múlva jöhet az új lakó. Ha erre jársz adok neked egy növendék nőstényt. Amúgy a myxo fajtaspecifikus tudtommal, így egeret nyugodtan beletehetsz, hát még patkányt :)
Előzmény: Purcsimanó (9484)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9488

Fél gőzzel... Talán a baj előtt nyomtad dupla sebességgel. Jobb ezt hobbiként kezelni. Mert ha mondjuk már üzlet, akkor tud veszíteni a varázsából. És neked is gondolom a lényeg hogy úgy ad húst a családnak, hogy közben nem teher hanem kikapcsolódás. Legtöbbször. Mert aki azt monja hogy még soha nem érezte nyűgnek az esti vagy reggeli etetést az szerintem nem mond igazat. Néha alig birok elindulni. Persze legtöbbaször ha már kint vagyok jó ott lenni. Ma reggel is nehezen indultam aztán daráltam, kaszáltam rendezkedtem. Pedig úgy indult hogy öt perc alatt gyorsan megetetek és futás befelé.

Meg azóta kicsit meg is tollasodtatok. :)

Persze a tyúkokra gondoltam. És az sem rossz. Minden nap adnak valami ehetőt.

Előzmény: kavarnyik (9483)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9487

Az ólak fertőtlenítése mindig fontos feladat. Ismered a mondást a tisztaságról és az egészségről. De ha oltott nyulat veszel, akkor semmi gond nem lehet még akkor sem ha a beteg nyulak közé rakod be. Én is a saját káromon tanultam meg. Egy nyáron az állomány nagyobb része beteg lett. Az utolsó nyúlig mindet leütöttem fél óra alatt. Akkor hagytam először abba a nyulazást. (akkor még oltásról nem is hallottam)És akkor a ketrec is oda lett, amit azóta is bánok. De talán nem is a mixo volt a fő ok, hanem az hogy 16 éves voltam és másfajta szőrös (vagy épp nem szőrös) simogatnivaló kezdett érdekelni. :)

De egy év múlva már nagyon hiányoztak a nyulak. A széna jó lesz még ne bántsd. És a ketrecet is becsüld meg, mert jó ketrec az! Ha hamarabb nem hát tavasszal szerintem úgy is beleköltözik valaki.

Előzmény: Purcsimanó (9484)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9486
Köszi!!
Előzmény: nddori (9485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!