Keresés

Részletes keresés

el_loco Creative Commons License 2010.02.14 0 0 463
Sziasztok!

Nemrég vettem két wouxun uvd1p-t.
Próbálgatva õket kiderült, hogy az egyik nem fogad, de adni tudok vele.Mi lehet a baja?
A CTCSS és DCS mindakettõnél ki van kapcsolva.

Válaszokat elõre is köszönöm!
580-Gábor Creative Commons License 2010.02.13 0 0 462
Van, csak kód.
Előzmény: zentv (461)
zentv Creative Commons License 2010.02.13 0 0 461
Sziasztok! PUXING 777-es nél van lehetőség sávnyitásra valahogy?Kód program stb. ?
580-Gábor Creative Commons License 2010.02.11 0 0 460

Szia Robi !

 

Az RG-58AUX-et ismered ?

A H-155 helyett ilyet használok, ugyanolyan vékony, mint az RG-85 MIL-C17, de ez habosított és 2x árnyékolt.

Egyetlen hártánya, hogy iszonyúan drága.

 

580

 

Előzmény: robika1001 (453)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 459
Köszöntem. Rálesek.
Előzmény: Tibi2105 (458)
Tibi2105 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 458
Mailtam egyet.
Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 457
Szegeden a Nagyáruháznál? Azt nem ismerem. Hol van pontosan és mi a bolt neve?
Előzmény: Tibi2105 (456)
Tibi2105 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 456
Arra a Nagyárúház környékén is nézted?Ott lent a "gödörben"?
Előzmény: Törölt nick (455)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 455
Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Reméltem, hogy ilyesmit mondatok majd. Egyébként én is az Ostelnél akartam az antennát venni, csak direkt olyan oldalt linkeltem, ahol az antennának az SWR és nyereség grafikonja is szerepel.

A legegyszerűbb lenne a kábelt is ugyanitt venni, de nem tudom hogy előre megkrimpelnék-e, illetve a neten csak 100m-es kiszerelésben árulják a H-155-öst. Vannak még profibb kábeleik méterre, amiért nem sajnálnám a valamivel magasabb árat, de ezek átmérője 3,8 mm és 7,2 mm, ami nem tudom hogy viselkedne egy 5,4 mm-es H-155-re előlátott SMA csatlakozóba krimpelve (igaz a 3,8 mm-es Tri-Lan 240-hez, állítólag jók ezek a csatlakozók). 50 Ohmos BNC-t pedig nem is láttam náluk.

Az a baj, hogy Szegeden is gyenge a kínálat, itt is csak krimpelhető 50 Ohmos BNC van. Korábban vettem ugyan csatlakozókat, de olyan kínai minőségek már ránézésre is, hogy az illesztésre, meg a veszteségre már jobb, ha nem is gondolok. Szóval lehet, hogy Szegeden lesz H-155+SMA, így kevesebb a hibalehetőség. Azért még futok egy kört Ostelnél e-mailben.
Előzmény: spapda (454)
spapda Creative Commons License 2010.02.07 0 0 454
Csak 23 másodperc eltérés, eléggé összecsengő vélemény. Pedig nem beszéltünk össze! :)
Előzmény: robika1001 (453)
robika1001 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 453
matatom

Szerintem ilyen kis teljesítménynél ne számolgass semmit ! ;)

Minimum H155 kábelt tégy rá !!!

RG58 ast tessék már el felejteni max akkor ha nincs más otthon és és 1-2m is elég .

semelyikre nem probléma SMA csatit rakni ha pl van Krimpelö fogód . Kérd úgy a kábelt a boltból hogy tegyenek rá neked sma csatlakozót , nem hiszem hogy gond lenne nekik rátenni ,meg törésgátlót .

Ha meg te akarod megoldani esetleg több antennát akarsz használni sűrűn cserélgeted őket akkor sma bnc átalakító kell . kicsivel több veszteség de gyorsan cserélheted őket bnc dugot meg szerelhető változatot te is rátudod rakni nem kell hosszá külön drága szerszám .

Ja és itt olcsóbbak az antennák www.ostelsat.hu 450mhz antennák

üdv Robi
Robika1001
www.pmrradio.hu
Előzmény: Törölt nick (451)
spapda Creative Commons License 2010.02.07 0 0 452
Az Ostelsatnál picit olcsóbb ez az antenna (igaz a két cég szállítási költségét nem hasonlítottam össze).

Eretnek leszek a tápvonallal kapcsolatban, de én azt mondom, hogy a felhasznált kábel és csatlakozók minősége, valamint az antenna hangoltsága többet számít, mint a kábel pontos mérete. Én konkrétan nem is mértem le a koaxot, amit az ATK-5-ös alá vágtam, mégis teljesen jól működik, ahogy a kollineárom is megy rendesen, a most épülő antennámmal pedig helyes méretezve sikerült 1.1 alatti SWR-t kihozni, és kétlem, hogy mindig ráéreznék.

Szerintem első körben a jó kábelt keresd, meg a használható csatlakozókat! Kábelből az RG-58-at 70 centin már teljesen el kell felejteni! Nem csak azért, mert iszonyatosan nagy a szórás (sokáig volt a kezem alatt koaxos számítógépes hálózat, az ott használt RG-58-asok egy része félelemetesn bóvli volt, még kerülővezetéket sem építenék belőle hajlított dipólhoz, nemhogy tápvonalat), hanem azért is, mert típustól függően 30-40 dB veszteséget produkálhat 100 méteren, ami nem tűnik soknak 2 méteren, de a veszteségek összeadódnak, itt buksz közel 1 dB-t, a csatlakozón stb, a végén pedig ott vagy, hogy az antenna durván 7.5 dBi nyereségének már érezhető százalékát elvitte a zsákos ember. A H-155 sokkal jobb választás. Igaz picit vastagabb, keményebb, ridegebb, nehezebben hajlik és nagyobb a minimális hajlítási sugara, cserébe 20 dB körül van csak a vesztesége 100 méteren (a 400 MHz-es tartományon értelmezve).

H-155 és H-155 között is lehet különbség, a kábeltípusra megadott csillapítási érték amolyan átlag, a gagyibb gyártó kábelén több a veszteség, a jobb típuson kevesebb. Ezen nem érdemes spórolni, főleg ilyen kis hossz (~2 méter) esetén. Elvégre a H-155 métere párszáz Ft-ból kijön, nem olyan nagyon drága kábel. A csatlakozó hasonlóan huncut dolog. Az ATK-5 esetében a dipólt csavarozva hajtod meg, így csak a rádió oldalára kell csatlakozót szerelni. Itt is eretnek vonalat képviselek, de én azt mondom, hogy nem praktikus SMA csatlakozót rakni a koax végére. Az ugyanis hajlamos arra, hogy a kábel mozgása közben letekeredjen a rádióról. Én az SMA-BNC átalakító híve vagyok, az antennáim koaxának végén BNC van, a rádiómon meg egy SMA-BNC átalakító. Egyszerűen szeretem a bajonettes dolgokat (a fényképezőgép objektívtől a koaxcsatlakozóig), így tutira a helyén marad minden, és nagyon gyorsan lehet egyik antennáról a másikra átállni. Persze egy SMA-BNC átalakító is veszteséget képvisel a rendszerben (minőségtől függően akár komoly dB-ben mérhetőt), erre oda kell figyelni. A rádiómon lévő átalakítóval meg vagyok elégedve, a kényelem pedig igen fontos szempont számomra. Arról nem is beszélve, hogy ha majd esetleg rádiót váltok, a BNC elég univerzális ebből a szempontból. Persze ez csak az én tapasztalatom, más biztosan teljesen jól elvan az SMA-val, szerintem ez valamilyen szinten használati szokás és ízlés kérdése. Ja, és egy nagyon gyakorlati szempont a BNC mellett: itt Pécsen nem lehet semmilyen normális rádiós csatlakozót venni. Krimpelhető SMA dugó H-155-re? Felejtsd el! Kb. az N és a BNC az, amiből még talán akad valahol...

Ja, és még 1 gondolat a csatlakozókról, mivel magam is megszívtam (pont az előző okok miatt): sok helyen állítják, hogy egy-egy csatlakozó az RG-58 és a H-155-höz is egyformán jó. Na ezt ne hidd el, a két kábel mérete általában nem egyezik meg (azért írom, hogy általában, mert a szabványokat néha elég lazán kezelik a gagyibb gyártók), így pl. az egyikhez való csatlakozót a másikra csak némi ima és farigcsálás, karcsúsítás árán lehet felkendácsolni, ez pedig az álmoskönyv szerint nem jó előjel, már ami a rádióhullámok közlekedését illeti. A kábelekkel kapcsolatban még beugrott az RF-240, állítólag ez tényleg méretkompatibilis a H-155-tel, és kisebb a vesztesége, de mifelénk ez nem kapható (végülis csak egy megyeszékhely, mit várunk...), na meg embert nem láttam még, aki próbálta volna. Esetleg vállalhatnád a kísérleti nyúl szerepét, kellenek az úttörők koaxügyileg is! :)
Előzmény: Törölt nick (451)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 451
Kicsit off, de ide írom, mivel szegről-végről a PX-2R-em érinti a dolog, no meg itt forog Andorpapa is, akitől elsősorban a választ várom.

Arról van szó, hogy egy ilyen ATK-5 antennával szeretném megnövelni a hatótávolságom 446 MHz-en, és kellene hozzá tápvonalat produkálni. Tornádólaci oldalán leltem erre a leírásra, ami az antenna kábel méretezéséről szól. A kérdésem, hogy a helyzet tényleg ennyire kritikus, hiába tudom a kábeltípus adott rövidülési tényezőjét és próbálom meg kiszámolni az ideális hosszt, SWR mérő és műterhelés nélkül nem érdemes belefognom? Kb. 2 méter körüli kábelt szeretnék rá applikálni, mit ajánlatok mit használjak, sima RG58-ast, vagy inkább H-155-öst, esetleg még jobbat, és persze melyikre nem probléma rátenni egy SMA-M csatlakozót (pl. átmérő miatt)?
spapda Creative Commons License 2010.02.07 0 0 450
Kösz az infót.
Előzmény: CB Tornádó Laci (448)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2010.02.07 0 0 449

A visszajelzések alapján időről időre gondot okoz az USB portos programozókábel beüzemelése. Ez érthető, mert nem "Plug & Play" és nem érthet hozzá mindenki alapból.

 

Segítség képp készítettem egy kis képregényt az installhoz. Fölrakom ide is és az oldalamon is

olvasható róla egy cikk.

 

 

 

 

 

CB Tornádó Laci Creative Commons License 2010.02.07 0 0 448
Ez csak egy kis relatív térerőmérő, nem S mérő. Viszont jól működik benne, a pálcikák a célhoz közeledve arányosan jönnek elő. Ha mellette van egy kézirádió és rányomsz, akkor full, egész 38m távolságig tudtam eltávolodni tőle. Ekkor már leesett 0 -ra a térerő, de az adófrekit még megmérte.
A kísérlet során egy 5W -os Motorola CP040 volt az adó, a műszerre egy kifejezetten UHF sávos antennát tekertünk.
Előzmény: spapda (446)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 447
Hát, akkor marad az, hogy amíg tart az adás rámegyek a szelektív zajzárra, és kézileg tekerem addig a frekiig amin nyit.
spapda Creative Commons License 2010.02.07 0 0 446
A cbradio.hu-n láttam, hogy volt már a kezedben a Yaege FC-1. Ennek a térerősség mérője mi alapján van skálázva?
Előzmény: CB Tornádó Laci (439)
spapda Creative Commons License 2010.02.07 0 0 445
Szerintem nem lehet, a kézikönyv nem nyilatkozik erről, és egy külföldi fórumon sem olvastam még, hogy tudna ilyet. Ettől még el lehet benne dugva a funkció, de azért kicsi az esély rá, elvégre mégis csak egy low-end rádióról beszélünk!
Előzmény: Törölt nick (444)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 444
Nem tudom, azért is érdeklődöm, hogy lehet-e.
Előzmény: spapda (441)
hegymenet. Creative Commons License 2010.02.06 0 0 443
Ez a kis unlock programocska bitangjól és gyorsan működik, élből kipróbáltam :-)
Nálam a 133.200 is jön mint a gép! Az adó oldalt direkt nem nyitottam ki, nehogy véletlenül is rányomjak valamire itt. A vevőt 118 -tól 200 megáig kínáltam meg, bevette! Holnap folyt köv :D
Köszi a hasznosat, szép estét!
Előzmény: CB Tornádó Laci (438)
qcy123 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 442
Ok !
Közben megoldódott a probléma.
A csatit jobban be kelet dugni a rádióba HI !
Köszi a segítséget.

Üdv.:qcy

Előzmény: hejo (430)
spapda Creative Commons License 2010.02.06 0 0 441
Miért, lehet vele?
Előzmény: Törölt nick (440)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 440
Tudja valaki, hogy PX-2R-en hogy tudok CTCSS kódot kikeresni adásból?
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2010.02.06 0 0 439
Előzmény: CB Tornádó Laci (438)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2010.02.06 0 0 438
Ügyes! :-)

Nálam a nyugat tájékoztató elég szépen jön a 125.500 -on.
Az én módszerem egy kis progi, amivel majdnem tetszőlegesen módosíthatóak a sávhatárok - amég a VCO fut.

Erről egy kis cikket <a href="http://cbradio.freeband.hu/articles.php?article_id=41" target="_blank">itt lehet olvasni.</a>

Ha esetleg lenne valami egyszerű frappánsabb megoldásod, ami pl billentyűkódokkal menne, annak örülnénk!

Mint pl ha KG-UVD1p esetén beleszaladunk egy "bolti amatőr sávos" példányba, akkor gyógyszer:
- készülék VFO módba állít, kikapcs.
- 8 as gomb nyomvatart, rádió bekapcs.
- beírod: 268160
Rádió ekkor újraindul, FREEBAND 4ever XD


Előzmény: robika1001 (437)
robika1001 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 437
Wouxn KGUVD1-P Frekvencia nyitás !!!


Siker koronázta a több napos '' hetes '' Keresgélést :D
Wouxun UVD1p air band

Kb 120mhz től ad vesz 180mhz ig 120-136 ig is csak FM-ben vesz sajna :( az erősebb adások viszont érthetőek . Tehát pl aki reptér közelében lakik annak hasznos :D
Tessék csak bújni a netet ;)

A nyitáshoz való okossághoz hamarosan adok linket ha csak addig valaki meg nem találja maga :D



Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 436
Egy apróság a minőséghez:
Szétkaptam PX-2R-t, hogy rögtön szigeteljem a mikrofont, még mielőtt komolyabban használatba venném a kütyüt, és rögtön helyre is tettem egy apró bakit az oldalsó gomboknál. Merthogy egy kis illesztési pontatlanságot vettem észre, a monitor és a világítás gombok kissé a hangszóró irányába be voltak feszülve, és a monitort igen erősen kellett nyomni, hogy működjön. Mint kiderült, a szűk illesztés miatt nem kerültek 100%-osan helyükre a gumi felületek. Amikor én raktam össze, akkor már minden klappolt, mert szépen eligazítottam. Most nem feszül semmi, könnyű a monitor benyomása is. :)
Előzmény: Törölt nick (435)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 435
Az egyik legnagyobb költségmegtakarítás az ilyen cégeknél a minőség ellenőrzés. Gondolj csak bele, mennyi idő, áram, plusz emberek vagy képek kellenek ahhoz, hogy minden egyes példányt leteszteljenek, sőt, nem csak egyszerűen teszteljék, hanem használatot szimuláló tesztnek vessék alá. Ez ennyiért még Kínában sem megy. Ma ott tartunk, hogy vagy bevállalod a kockázatot, vagy ha kispénzű vagy, akkor maradsz a kis porfészkedben és legfeljebb füstjelekkel kommunikálsz. Tudod, a kutya is oda sz@rik, ahol nagyobb a rakás, akinek van pénze annak több lehetőség jut (és a több lehetőség több pénzt hoz).
Előzmény: spapda (434)
spapda Creative Commons License 2010.02.05 0 0 434
Ez nyilvánvaló. De szerintem jelentős különbség van aközött, hogy valami gyengén muzsikál (pl. dobozhangja van, gyorsabban kopik a felirat a billentyűkről, kevésbé érzékeny vagy túl sok zajt vesz fel a mikrofonja stb), illetve aközött, hogy semennyire sem muzsikál (pl. döglött töltőkábel, működésképtelen headset stb). Az előbbi esetben "oké, ennyiért ezt kapom", az utóbbiban meg "ennyiért nem kaptam semmit, hiszen nem is működik". Tudom, ez az egész eszmefuttatás egy ócska kis töltőkábel miatt kerekedett, de ha valamit kifizet az ember, akkor szeretné használni is. Persze egy ilyen kábel az eBay-ről kemény 1 Font (szállítással együtt), de ha mondjuk a kábel meghibásodása egy utazás során derül ki, ahol nincs lehetőségem cserélni, akkor buktam a rádiózást. Persze nem feltétlenül, hiszen kivehetem a GPS-ből vagy a Nokia telefonból az akksit (amihez utángyártottat 2 Fontért lehet hozatni az eBay-ről), de azért engem zavarnak az ilyen minőségi problémák.
Előzmény: Törölt nick (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!