Keresés

Részletes keresés

szamala Creative Commons License 2009.08.18 0 0 268
Sziasztok!
Bár nem új fürdőszobához, de albérletbe, nyaralóba, kis kerti házba ajánlom ezeket:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=szabomatelajos
csajé Creative Commons License 2009.08.18 0 0 267
Sziasztok . Valaki tudna segíteni hogy zuhanykabinhoz görgőt hol lehet venni ? Előre is köszi .
agica019 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 266

sziasztok,

 

mindenkinek ajánlom a figyelmébe ezt az oldalt nagyon jók a kiegészítők, és sok más termék

www.szaniteraruhaz.hu

 

 

Á.

tyukanyo40 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 265
Hát igen, miután elzárom a csapot, utána is csöpög, de nem kis ideig, hanem folyamatosan. A tálcát már nem tudjuk kiszedni, mert le lett bukolva a külseje is. Szerintem a purhab nyomta fel az elejét kissé, mert amikor a tálcát betettük, még vizszintben volt. nehezéket is tettünk rá, de szerintem nem jó helyre. Akkor azt mondod, hogy így nem tud kövesedni? Ám attól is félek, hogy ha folyamatosan víz van benne, akkor télen elkezdhet penészedni a fürdő, az állandó párától, hisz akkor rövidebb ideig szellőztet az ember.
Előzmény: pearl12 (264)
pearl12 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 264
Maga a száradás okozza a "kövesedést", hisz a viz elpárolog, míg az oldott sók visszamardnak (vízkő).

A tálcát nem lehet kiszedni, és korrigálva (a lefolyó felé lejtve) visszarakni? Esetleg némi kis homokot, purhabot (mi van alatta?) tenni a tálca közepe alá, hogy ne lejtsen oda?

A zuhanyfejből csak elzárás után csöpög egy kicsit nem? Hisz gondolom a járataiban marad némi víz, az távozik belőle, vagy.. nemértem, rossz a csap?
Előzmény: tyukanyo40 (262)
tyukanyo40 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 263
A félreértések elkerülése miatt, helyesbítek. Nem a csatlakozónál csöpög, hanem a zuhanyrózsa lyukaiból.
tyukanyo40 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 262
Sziasztok!

Az alábbi problémára szeretném a segítségeteket kérni.
A fördőnkben zuhanykabin van, és úgy döntöttünk,hogy kicseréljük a régi zuhanytálcát,és újra csempézzük a kabin falát. Nos ez meg is valósult, de egy kis probléma adódott. A tálca kissé befelé lejt, vagyis ha elzárom a vizet, a tálca közepén marad egy kis víz. Ezzel még nem is lenne gond, mert lábbal a lefolyó felé terelem a pangó vizet, így elvileg mentesíteném a tálcát,ám új tusoló fejet is feltettünk, amit ha elzárok, akkor is csöpög. Így kb félóra múlva, újra áll a víz a tálca közepén. Félek, hogy a tálca előbb utóbb kövesedni kezd, hisz nem tud kiszáradni. Mitől csöpöghet a zuhanyrózsa? ja, a csap, az maradt a régi, lehet,hogy ott van a bibi?
Masgas Creative Commons License 2009.07.28 0 0 261
Nos röviden: nem.
Ha olyan fürdőtök van amelyik fülkés, ezt onnan látod, hogy a fürdő padlója úgy 5 cm- rel magasabban van mint az előszoba akkor sem elég ez a vastagság a szifonos padlóösszefolyónak. :(.
Ha zuhanyzót akarsz csinálni akkor a legjárhatóbb út ha az előbb vázolt fürdőtök van akkor akril tálca és a lefolyó ejtővezeték átalakításával( a 110 es ág lejjebbhelyezésével) már megoldható a tálca lefolyója.
Előzmény: piluska (260)
piluska Creative Commons License 2009.07.24 0 0 260
Panellakásunk fürdőszobájának felújítását tervezzük. A fürdőkád helyett zuhanyzót szeretnénk, de nem zuhanykabinos megoldással, hanem csak zuhanypanellel, és üvegfallal az egyik oldalon, esetleg zuhanyfüggönnyel. Zuhanytálcát sem szeretnénk. Megoldható - e a padlóburkolás úgy, hogy zuhanyzáskor a víz - elfolyás akadálytalan legyen, és ne ázzon be az alattunk lakó?
Masgas Creative Commons License 2009.07.19 0 0 259
Aha valahogy úgy.
Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.17 0 0 258
Aha,koszi.Szemelyes tapasztalat,amit a rusztikus korol irtal? Akkor kinek,milyen furdobe valo a rusztikus padloko? Mert  lakberendezesi  ujsagban lattam-- megvalositott furdoszobak kozott. Csak milliomosoknak,akiknek  idomilliomos bejaronojuk van?
Előzmény: Masgas (257)
Masgas Creative Commons License 2009.07.15 0 0 257
Szia
Néhány észrevétel a fürdővel kapcsolatban:
A rusztikus felületbe be fog rakódni a vízkő, főleg ha fellocsolással takarítassz. Bár ki lehet szedni vízkőoldó+ körmkefe de kínos.
A látványt neked kell kitalálni hisz te fogod használni. Jó az ötlet hogy nem függőlegesen kezded a csempét, lehet srégen, hullámvonalban srégen vagy magtörve villámalakban. Természetesen a burkolásnál ez többlet munkadíjat jelent.
Lehet tapétázni fürdőszobában is de gondolnod kell arra ha zuhany lesz akkor az erős párát csinál ennek megfelelő erős szellőzésre is szükség van, még így is necces a tusoló feletti rész főleg ha hideg falnál van a páralecsapódás miatt.
Szegélyt én 6cm-től felfelé max 10 cm ig szoktam rakni.

Üdv :
Masgas
Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 256

 

 

Sziasztok!

 

Lenne egy kerdesem .

Van valakinek olyan ismerose,akinek rusztikus,egyenetlen feluletu,nem mazas  padlocsempeje van a furdoszobaban? Tenyleg olyan nehez azt tisztan tartani? A viz nem frocsogne ki a padlora,mivel zart zuhanyfulke lesz.Igaz,takaritani ritkan szoktam,mivel cipovel soha nem lepek be a lakasba,furdoszobaba.A furdoszobat akkor is leginkabb ugy takaritom,hogy a zuhanyrozsaval jol korbelocsolok es kozepen lefolyik a viz.  Ez nem lesz tarthato ezzel az uj padlocsempevel majd szerintetek?

A masik dolog az lenne,hogy azt tervezem,csak a zuhanyfulkenel lesz 2,2 m magassagig csempe,es a mosdonal ,wc-nal mellmagassagig,egyebkent meg a tobbi falreszen festett fal lenne,a mostani trendeknek megfeleloen kisse szobaszeru enteriort valositanek meg. Ez egy 2*2 meteres,kis furdoszobana hulyen nez ki szerintetek?

Hogy szokas az ilyen csempezest megvalositani? Hirtelen,fuggoleges vonalban   vegzodjon a csempesor,vagy rezsutosan? Tud valaki erre peldakat mutatni ,ajanlani

Van valakinek tapasztalata vinyl tapetaval furdoszobaban? Nem szeretnek

minden falamon csempezni,ezert gondolkodom a falfestesben vagy vinyl tapetaban.

Termeszetesen a padloburkolat ot-tiz centi szelesen azert ott is felfutna ,arra a falra is lent.

a.

 

zsuzsa111 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 255
Sziasztok,
Köszönöm a segítségeteket.Ezek függvényébe szerintem újragondolom a fürdő kialakítását.
Zsuzsa
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2009.07.01 0 0 254

Szia zsuzsa111!

 

Én az épített zuhanyzóban tudok neked tanácsokkal segíteni. Az ajtó nélküli üvegfal jól néz ki, de mint a legtöbb ma divatos dolog a fürdőszobaépítésben, teljesen haszontalan. Ha egy komolyabb zuhanyszettet veszel, ami esetleg masszázst is tud, akkor a fürdő túlsó fala is tiszta víz lesz. Amikor az alját építik, az oldalfalat is szigetelni kell legalább 1m.-es magasságig!!! Nagyobb padlólapokból is meg lehet oldani a lejtést, de akkor egy hosszú összefolyót kell beépítei. Sajnos a fuga idővel penészedni fog, erre csak egy orvosság van, ha epoxigyantás fugázóval dolgoznak azon a helyen. Ezt a legtöbb mester nem tudja használni és ha elrontják, csak a lapok cseréjével lehet javítani. Ez a fugázóanyag műanyag, teljesen kemény, nem porózus felűletűre köt, sav és lugálló.

 

Ha még lenne kérdésed, keresd fel lapomat!

 

 

Előzmény: zsuzsa111 (252)
Masgas Creative Commons License 2009.07.01 0 0 253
Ha nem túl párás a fürdő, van szellőzése akkor lehet beltéri diszperzíós festékkel festeni, ellenkező esetben homlokzati festéket ajánlanék, azt viszont nem nagyon lehet lekaparni,

Üdv: Masgas
Előzmény: zsuzsa111 (252)
zsuzsa111 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 252
Sziasztok,

Lakásfelújítás kapcsán a fürdő felújítása okozza legnagyobb gondot. Szeretném ha a fürdő csak a vizes helyeken lenne burkolva, egyébként festeni szeretném. Kérdésem az lenne, hogy milyen festékkel érdemes, és ez egy jó működő megoldás lehetne e( nem szeretném ha penészesedne, vagy néhány év múlva ha újra festeni kell, akkor csak trimpa munkával lehetne az elöző festéket leszedni.Másik gondom, hogy az épített zuhanykabinnál mit kell figyelembe venni és jól szokott e működni, ha csak egy üvegfalat épít be az ember és nem épít ajtót?
Ha van valakinek ezekhez jó ötlete, hasznos tanácsa örömmel venném.
Köszi
Zsuzsi
trlpx Creative Commons License 2009.06.26 0 0 251
Lakásfelújítás, fürdőszoba burkolás: www.xviksz.hu
starck Creative Commons License 2009.06.17 0 0 250
sziasztok:)))
c.l.f. Creative Commons License 2009.06.05 0 0 248

Sziasztok!

 

Ha tudok valakinek fürdőszoba-ügyben segíteni, szívesen látom új oldalamon:

 

www.furdoszoba.gportal.hu
Masgas Creative Commons License 2009.05.24 0 0 247
Kád kibont: 10000
Új kád beépít körbefalazással bekötéssel:15000
Burkolat javítás+ eleje bukolás: ?
+ anyag (ytong, ragasztó)

Ez viszonylag olcsón
Előzmény: Viktorboy (246)
Viktorboy Creative Commons License 2009.05.20 0 0 246
Helló!

Egy kád cserének kb mennyi a reális munkadíja?

V.
Csabikuci85 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 243
Köszönöm!
Már bele is néztem és pont ilyen oldal kell nekem!:-)
Előzmény: jane blonde (241)
starck Creative Commons License 2009.01.10 0 0 242
akár:)) így is:) lehet
Előzmény: jane blonde (241)
jane blonde Creative Commons License 2009.01.09 0 0 241
Csabikuci!

Itt van néhány esettanulmány, hogy mások mennyiből hoztak ki ilyen fürdőket, tételes költségvetéssel:

http://furdoszobatitkok.hu/category/esettanulmanyok

Sok sikert a felújításhoz!
starck Creative Commons License 2009.01.04 0 0 240
:))
Előzmény: Gyurco78 (239)
Gyurco78 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 239
Én is úgy kérdeztem rá, mielőtt vettem, a WC-t még megnézem milyen, még nincs fölszerelve, az biztos, hogy Saval, fedő nélkül.
Előzmény: starck (238)
starck Creative Commons License 2008.12.27 0 0 238
végül is:..HA nem a képen lévő az akciós...akkor Mi az akciós?..ezért szeretem, ha valaki pontosan teszi fel az infókat.....na mindegy..lapoztam)))
egyébként van raktáron))
starck Creative Commons License 2008.12.27 0 0 237
ez a pneumatikus kivitelű)))
Előzmény: Gyurco78 (236)
Gyurco78 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 236
Egy ilyet pontosabban:

http://www.szatmari.hu/termekek_item_content.php?item=28140

Volt ebből is nem pneumatikushoz való?
Előzmény: starck (233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!