Keresés

Részletes keresés

szecsili Creative Commons License 2012.08.10 0 0 1799

Szia Brigih!

Nagyon ügyes vagy, gratulálok! Azért még vigyázz, mert még sokat kell pihentetni is a jó eredmény érdekében! Szia!

Előzmény: Brigih (1796)
szecsili Creative Commons License 2012.08.10 0 0 1798

Szia Zsuzska!

Nagyon szép helyeken jártatok! Egyébként igazad, van, hogy nyáron a lábbelik miatt jobb, én is így gondolom, csak talán télen nem visel meg annyirra a bezártság, mint nyáron. Majd még meglátom, semmi sem biztos egyelőre, lehet, hogy amig lehet húzom, ki tudja...Jó hétvégét! Üdv. Szia! :)

Előzmény: zsuzska86 (1797)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1797

Szecsili! Na akkor most már szorgosan tornáztatsd a lábad, jó lesz az, biztos lemegy majd a duzzanat. Szépen haladsz, nekem elvileg 6hónapot mondott az orvos csavarkivételre, akkor kell visszamennem, de hogy kapok időpontot az más tészta. :P Meg aztán nem baj ha több időt van bent szerintem. Én most már azt mondom hogy a másiknak csak évek múlva vágnék neki, nem akarok megint hónapokig gyógyulgatni. Viszont én nem télen csináltatnám meg szerintem nyáron azért könnyebb mert akkor már papucs időszak van, abba könnyebb belebújni mint mondjuk egy csizmába, de ki tudja...

Visegrád nagyon szép hely, klasz kilátással. Szentpéterváron még nem voltam. :P

Olaszországban megnéztük a Pisai ferdetornyot, voltunk Firenzében, és Velencébe is ellátogattunk, szép kis körút volt. :)

Szép hétvégét!

Előzmény: szecsili (1791)
Brigih Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1796

Sziasztoook!:)

Nagyon boldog vagyok!! Végre elkezdhettem járni!!:) Ma már sikerült a cipőmbe való betéttel mennem! De persze még nem egész súllyal és nem szabad sokáig terhelni! :) Áááh, el sm hiszem, hogy sikerült! Puszi mindenkinek! :)

dreni93 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1795

Tuti,szép lesz az! :)

Legalább már bütyköd nincs.Szóval akkor nehéz közelekedni.Remélem tornát majd nekem mutatnak,ha nem úgy is szólok nekik. :) A kötés is ennyire zavaró?! De gondolj bele,holnap már megnézheted és nem is lesz kötés.Én is így vagyok ezzel...tudom,hogy utána nehezebb mennék neki a dolgoknak.
Engem majd Szentesen műtenek,28-án reggel.Várom már,hogy túllegyek az egészen!
Neked pedig kitartás,holnap már jobb lesz! :)

Előzmény: aciga1027 (1794)
aciga1027 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1794

Nos, hogy szép-e, az még nem tudom, nem láttam, csak a kötést,

csak remélem h megéri ez a sok fájdalom.

Járkálás....kedden reggel műtöttek, másnap reggel állhattam rá, sarokra és külső talpél, ezekkel lavírozva.

nehéz, sok pihenés, mutattak egy tornát, amit csinálgatok.

Mostanra már rettentő ez a kötés, nagyon várom h megszabaduljak tőle.

Szorít, zsibbad, feszül....de holnap megszabadulok.

Nekem jobb így h egyszerre, emrt tudva h micsoda tortúra a felépülés, nem biztos h könnyen folytatnám a másikkal ha egyenként lettek volna.

 

Mikor műtenek? Hol?

Előzmény: dreni93 (1793)
dreni93 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1793

Szia!

Már legalább neked is szép lábad van! :)
Hogy tudtad megoldani a járkálást?Nekem is mindkét lábamat műtik majd.
Örülök,hogy te már ott tartasz!

Előzmény: aciga1027 (1792)
aciga1027 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1792

Sziasztok!

 

Csatlakoznék ha nem baj.

julius 31-én volt a műtétem mindkét lábamon.

Holnap lesz varratszedés.

 

szecsili Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1791

Szia Zsuzska!

Hát ennek nagyon örülök. Kedden voltam kontrollon. Kicsit előbb mentem, mert 20-a körül kellett volna de már menni akartam. Minden rendben, most kezdjem el a lábamat tornáztatni, amikor leülök mindig csinálhatom. Eddig viszont már az elejétől használhattam az egészet - amennyire tudtam - és nem érzem úgy hogy letapadtak volna az izmok. A doki szerint, amíg a csontok nem forrnak össze, addig ő nem szokott javasolni tornát. A még meglévő kis duzzanat állítólag ettől majd le fog menni. Nagyon remélem, mert tényleg csak ez a bajom már. Én is jól tudom használni, jövő héten 3 napra megyünk Visegrádra, utána meg szeptember 14-én Szentpétervárra. Felirattam az un. Starflex betétet, ami a mütéttel megemelt harántomat hivatott megőrizni. Üvegszálas és csak 3/4-es méretű. A doki szerint ezt a zárt cipőimbe tegyem bele, nem szeretnék emiatt nagyobb cipőket vásárolni, majd meglátom. A csavarról meg azt mondta, hogy ő 6-12 hónapig is szeretné benn tartani, de úgyis jelezni fog, ha nem lehet, akkor jelentkezzem. Azt is mondta, hogy ha mennék a másik lábammal mütétre előbb, akkor egyúttal kivenné a csavart. Egyelőre nem tudom mikor menjek, már várok, ha belegondolok tél vége sem lenne rossz, mikormúgyis rossz idő van, kevesebbet tud kijárni az ember. Kár a nyarat elrontani vele, de majd még meglátom.

Merre jártál Olaszországban? jó lehetett Neked! Örülök, hogy írtál, további szép nyarat! Üdv! Szia! :)

Előzmény: zsuzska86 (1790)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1790

Kedves Szecsili!

 

Jelentem nagyon jól bírta a lábam a városnézést, nem volt vele gond. Ha fájt akkor kb mindkettőt éreztem, de az csak a sok járkálástól volt, nagy ez az Olaszország. :) Nagyon szép, meg jó volt minden. :)

 

Lassan te is mész. Hol tartasz gyógyulásban?

dreni93 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1789

Hát eléggé.Meg szinte minden cipő nyomja,ha lapos talpú akkor is.Rémes...:/

Előzmény: Brigih (1788)
Brigih Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1788

Áhh, értem.. :/ és szokott fájni? :/

Előzmény: dreni93 (1787)
dreni93 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 1787

Lehet! :)
Nem,nekem nem öröklött,rossz cipő használat.:/ Már nagyon utálom őket... :(

Előzmény: Brigih (1786)
Brigih Creative Commons License 2012.08.07 0 0 1786

Szerintem műtét után bent fogsz maradni 1 napot :) Nem vagyok orvos, de már csak azért is, hogy megfigyeljenek ..:D

Megkérdezhetem, hogy Te is örökölted a bütyköt?:)

Előzmény: dreni93 (1785)
dreni93 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 1785

Hát,én úgy vagyok vele,ha már ott vagyok mindkettőt megműttetem.Mivel mindkettő fáj és tudom,hogy később úgysem akarok átmenni ezen a macerán.Szerencsére a suliba sem fog bezavarni a gyógyulásom,mivel idén végeztem.A doki nekem azt mondta műtét után mehetek haza,bár nekem csak helyi érzéstelenítés lesz.
Hát köszi!Majd valahogy megoldom  vagy repülök! :)

Előzmény: Brigih (1784)
Brigih Creative Commons License 2012.08.07 0 0 1784

Engem a Heim Pál Gyermekkórházban műtöttek és 2 napot maradtam bent. :)

Mindkét lábadat?????? Jézusom !! :O Hát nagyon sok sikert ! :D

Előzmény: dreni93 (1782)
dreni93 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1783

Amúgy köszönöm,hogy bíztatsz,aranyos vagy és várom az élménybeszámolókat a gyógyulásodról. :)

Előzmény: Brigih (1781)
dreni93 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1782

Szívesen! :)
Remélem én is,hogy így lesz,mert lelkiismeretes a doki meg elméletileg ügyes. :) Dícsérték páran.Téged hol műtöttek és te haza mehettél rögtön műtét után?
"Duci" :D Amúgy értem mit értesz a szó alatt. :) Biztos gyógyulgatni fog az hamarosan! :)
De jó! :) Akkor kicsit hosszadalmasabb bárhová eljutni. :) Nekem mindkét lábamat műteni fogják,majd csak megoldom valahogy a járkálást. :D Nekem is ajánlotta a doki a talpbetétet műtét után.Aztán csak ügyesen! :)

Előzmény: Brigih (1781)
Brigih Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1781

Köszike !!! ^^

Ne aggódj, túl esel rajta és remélhetőleg csak csodálni fogod! :) De mire megműtenek, addig írok, mi hogyan megy és remélem tudlak majd bíztatni! :)

Hát, ennyi idő alatt azért nem nagyon gyógyul, legalábbis nekem nem gyógyul, meg kicsit duci. Ma délután visszraktam a kötést is. :)

A dokim azt mondta a héten fél súllyal ráállhatok ! :) Aztán a következő héten teljes súllyal. :) De, nekem felvan írva egy betét a lábamra és azzal mehetek majd csak, azt is úgy, hogy fokozatosan szoktatom majd hozzá a lábamat .:) Viszon a sarkamra lépve tudok mankóval menni. ;) :P

Előzmény: dreni93 (1780)
dreni93 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1780

Gratulálok az új lábadhoz! :)
Bárcsak már én is ott tartanék! :D
Köszönöm szépen,remélem hamar begyógyul majd!Neked szépen gyógyul?Tudsz rajta menni? :)

Előzmény: Brigih (1779)
Brigih Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1779

Szia!:)

Hát nagyon szívesen!! :) Nekem nagyon tetszik az 'új lábam' ! ;) :D Ráadásul olyan jó látni, hogy nincs bütyköm!! :)) Aztán sok-sok erőt a műtéthez és kitartás, idővel minden jobb lesz ! :P Puszi! :)

Előzmény: dreni93 (1778)
dreni93 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1778

Szia!
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
Most megnyugodtam!Már várom,hogy végre túl legyek rajta. :D
Tényleg nagyon köszönöm!
Puszi! :)

Előzmény: Brigih (1777)
Brigih Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1777

Szia!:)

Én nem tudom milyen módszerrel műtöttek engem, csak azt, hogy semmilyen csavar, se drót sincs a lábamban. :) De azt el tudom mondani, hogy kiegyenesítették a lábujjamat. ;) Más tapasztalatom nagyon nincs, mert 2 hete műtöttek! :)

Puszi :)

Előzmény: dreni93 (1776)
dreni93 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1776

Sziasztok!


Remélem tudtok nekem tanácsot adni.Augusztus 28-án lesz egy faragásos módszerrel (schede-módszer) végzett bütyök műtétem.Sokan írták/tátok,hogy ez a módszer kevésbé hatásos,mint pl. a csavaros vagy a drótos.A bal lábamon elég görbe az öregujj,de ezzel a műtéttel gondolom nem fognak változtatni a lábujjam görbeségén.Tudom,hogy csak faragásos lesz,mert a doki nem említett semmiféle csavart vagy egyebet.
Szóval abban szeretnék tanácsot kérni,hogy akkor "neki essek" ennek a faragásos műtétnek vagy beszéljek a dokival erről? :S

Brigih Creative Commons License 2012.08.05 0 0 1775

*megbeszélem :D

Előzmény: Brigih (1774)
Brigih Creative Commons License 2012.08.05 0 0 1774

Szia Szecsili!:)

A hónapban még úgyis megyek én is kontrollra, akkor megbeszélek vele !:)

Viszont lenne megint egy kérdésem. Levettem tegnap a kötést és ma azt vettem észre a lábamon, hogy lila. Nem tudom mitől és nagyon félek, hogy valami baj van. Nem tudod, hogy mi az oka? :(

Puszi! :)

Előzmény: szecsili (1773)
szecsili Creative Commons License 2012.08.04 0 0 1773

Szia Brigih!

Hát ehhez felelősséggel nem tudok hozzászólni. Nekem azt mondta a doki, hogy ne tornáztassam, majd ő szól, hogy mikor kell. Még nem szólt, kedden megyek kontrollra és most már két hónap telt el a mütét óra. Viszont viszonylag korán mondta, hogy használhatom az egész lábamat, ahogy tudom. Tehát torna nélkül is hajlik és egyre jobban tudok menni. Van, akinek azt mondja az orvos, hogy tornáztassa viszonylag az elején és akkor fontos, hogy megbeszéljék, hogy ez miként legyen. Tehát én csak azt csinálnám, amit az orvos, vagy a Te esetedben a gyógytornász is mondott. Ahány eset annyiféle gyógyulás, illetve instrukció van. Tartsd be azt, amit mondanak. Üdv. Szia! :) :) :)

Előzmény: Brigih (1772)
Brigih Creative Commons License 2012.08.04 0 0 1772

Szia Szecsili! :)

Köszi szépen! :))

Hát általában pihenek,szóval polcolom a lábam, de ha üllök akkor le veszem a lábam, mert elég kényelmetlen :)  Nagyon sokat persze nem tudok folyamatosan menni, fárasztó még a mankózás :(

Viszont lenne egy kérdésem.. :) eddig nem nagyon mertem megmozdítani a lábujjaimat.. mennyi idő után lehet? félek, hogy most nem tenne még jót és a dokitól elfelejtettem megkérdezni és a műtét után a gyógytornász sem mondta :(

Puszi! :)

Előzmény: szecsili (1771)
szecsili Creative Commons License 2012.08.04 0 0 1771

Szia Brigih!

Hát akkor Te nagyon ügyes vagy, hogy minden ilyen jól és gyorsan rendben van. Biztos azért, mert ilyen fiatal vagy. Nekem 2 hét után szedték csak ki a varratot, de utána még egy hétig nem vehettem le a kötést. Ebben a melegben nem volt valami jó, de már jól vagyok.

Szóval továbbra is ilyen jól alakuljanak a dolgaid, ha már ilyen fiatalon ezen kellett átesned. Azért - gondolom megteheted - szerintem még pihentesd felpolcolva, mert ha túl sokat terheled bedagadhat. Persze aztán le is megy, de azért most még meghálálja a pihentetést.  Tornáztasd, ha ezt mondta a doki és további szép nyarat a szünet hátralévő részében. Szia! Üdv! :) :) :) 

Előzmény: Brigih (1770)
Brigih Creative Commons License 2012.08.04 0 0 1770

Sziasztok!:) kis beszámolót írok :)

Tegnap voltam varratszedésen.:) Kicsit fájdalmas volt, de túléltem! :D mai napon levehetem a kötést és érheti a műtött lábamat víz :) A dokim mondta, hogy egy Thermoplasticus nevű betétet kell csináltatni a lábamnak. 1 hét után félsúllyal ráléphetek a lábamra, aztán azután 1 héttel már megpróbálkozhatok az egész súllyal.

Már egyáltalán nem dagad a lábam, nem kell jegelnem sem. Ha lóg, nem fáj, így mankóval tudok a sarkamon lépni. Gyógytornáztatom a lábam ha arról van szó, de már anélkül is megy minden :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!