Keresés

Részletes keresés

haya1973 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3730
sziasztok!
kevés idöm van csak irni
köcce mindenkinek a biztatást
7kor viszem csajocákat panziozni
(vadászgörénykéim)
aztán rongyolok vissza dolgozni
van még kb 5-6orai munkám mára
holnap meg indulanduszka montiba
mindenkinek sok jot kivánok
külön köszönet és pusszka Plüsinek
:-)
lepényhal
:-)))))))))
irni fogok montibol is


legyetek jok ha tudtok vagy rosszak ha akartok

csögörény:-)
herta Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3729
Szerbiában általában elfogadják az eurot, autópályán is, de vissza már dinárban adnak
Előzmény: ködkürt (3728)
ködkürt Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3728

Szevasztok!

 

Mi hétfőn indulunk Montenegroba, lenne egy (remélem) uccsó kérdésem. Ha a szerbeken keresztül megyünk, tudunk pl. autópályadíjat euroban fizetni, vagy váltanunk kell dínárt is? Meg úgy általában: elfogadják a szerbek az euro-t??

Fontos lenne.

Köszi.

 

köd

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3727
Ment egy emilke.
"Még a végén a reklám gyanújába keveredek."
Előzmény: T.Bea (3726)
T.Bea Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3726

Szia!

Jó kis szállás! Gyorsan mégegyszer átnéztem az útikönyvemet, hogy mit ír Sveti Stefanról. Nagyon szép hely és látnivaló is akad bőven. Viszont a címet nem találtam( lehet, hogy én vagyok béna)  csak a telefonszámot, de sajna nem igazán beszélünk túl jól angolul, ahhoz, hogy telefonon tudjunk szállást foglalni. Ha meg tudnád írni a címet, azt megköszönném.

 

Előzmény: Törölt nick (3724)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3725
Megértem bánatod,de ez nem Magyarország hibája.
Szerbiába sem léphet be vagy csak Montiba?Határon nem lehet váltani némi felárral?
Előzmény: fel4elni (3723)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3724
Ha nem találtok megfelelőt akkor vedd fel ezt a szállást is a listába.Mindössze 7 km re van Budvától. Sveti Stefan
Előzmény: T.Bea (3720)
fel4elni Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3723
Világgákiabálom az agyeldurraásom: a sokunknál magyarabb, de román állampolgár barátnőmnek vízum kell Montenegroba. És Magyarországon nem is kaphat. A követséggel beszéltem, sajnos hinnem kell nekik. Ilyen hülyeséget csak hataloméhes magukat politikusnak kinevező barmok tudnak csak kitalálni.Na ez a savanyú sz*r van a montenegronyaralási palacsintában.
Innentől fogva ti, akik voltatok/mentek már másik társaság vagytok.
Maradjatok szépek és okosak...
krump Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3722
Sajnos a hálókocsik telítettségéről, számáról nem tudok semmi konkrétat mondani (talán aki sűrűbben utazik és tud valami statisztikát...). Mi odafelé sima ülőhelyes helyfoglalással mentünk szombati napon, a mi kocsink egyáltalán nem volt tele (az ablakban éneklőket figyelve a hálókocsi sem), visszafelé pedig érkezéskor couchette jegyet vettünk, mert ülőhely már nem volt pénteki napra, ez a vonat viszont teljesen tömve volt.
De ha valóban csak a vonat beérkezésekor lehet hálójegyet venni, akkor szerintem nem kell aggódnod, főleg ha nem pénteken vagy vasárnap utazol, meg már a főszezonból is inkább kifelé megyünk.
Ha nagyon aggaszt, akkor inkább menj oda kicsit hamarabb, Szabadka kellemes kis hely, egy fél napot bőven el lehet tölteni (bár ha ott vetted a jegyet, akkor láthattad).
De ha "balkán expressz" hangulat alakul, később az is kellemes emlék marad :D
Előzmény: Tökmag01 (3721)
Tökmag01 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3721

Attól rettegek hogy mire odaérünk 1-2 óra délután  már nem lesz hálókocsijegy....van valami infód róla, tapasztalat??

 

A jegyeket már egy hónapja megvettük oda vissza (akkor ide be is írtam az árakat), csak a hálójegy amit aznap kell még vennünk...nem lenne jó ha már nem lenne...

 

Hány hálókocsi lehet?

 

Nahhh jóóóóó máááár most kezdek pánikolni a "balkán expressz" miatt...:))))

 

izgulok már rendesen...:)

 

Előzmény: krump (3718)
T.Bea Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3720

Szia!

 

Köszönöm a megnyugtatást! 24-én este indulunk, így a délelőtti órákra leszünk kint. Az elsődleges célpont Budva, de szeretnék mindent látni, bár félő, hogy 8-10 napba nem fér bele minden. Én is abban reménykedem, hogy akkorra már kevesebben lesznek és találunk szállást, de ha nem, akkor megnézzük azokat a szálláshelyeket, amit a kedves fórumozók ajánlottak itt.

Előzmény: Törölt nick (3712)
T.Bea Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3719

Szia!

Köszönöm a válaszod, jó kis helynek tűnik, felteszem a listámra, ha kint nem találnánk szállást. Eredetileg mi is szeptemberben mentünk volna, de egy kicsit besokalltunk a családunktól, melótól, mindentől, így indulunk már 24-én este.

Előzmény: fel4elni (3710)
krump Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3718
A vonat nekünk is 10 után nem sokkal ért be. Néhány órás késéssel mindenképp számolni kell, szóval nyolcra nem valószínű, hogy beér, inkább a 10-11 óra a reális.
Ha hárman vagy többen utaztok, mindenképp kérdezzetek rá, hogy van-e valami kedvezmény (mert van), de nem biztos, hogy szólnak (bár volt, hogy pont a szerb pénztáros hívta fel rá a figyelmünket).

Atomkecske:
Ebben a menetrendben a szerb buszok is benne vannak,visszafelé jövő 12 órással nem találkoztam, tavaly személyesen ott sem mondtak ilyet (most meg már inkább nem gyalogoltam át megint megkérdezni), de elképzelhető, hogy van (főleg ha kérdezted, és mondták).
http://www.volan.hu/menetrmezo/605.html
Mi a 10 órás buszt lekéstük, így egy 10:40-kor induló vonattal jöttünk át Szegedre, így legalább nem kellett cipekedni a vonat-busz pályaudvarok között. A vonat 161 dínárba került, igaz, jóval lassabb mint a busz, de érdekes hangulata van, érdemes kipróbálni.
Odafelé meg jó, ha van valamennyi dínár az embernél ha szerb busszal megy, bár ha látják hogy nagyon nincs, elfogadják az eurót is (kis felárral, de úgy sem több 3,50-nél).
Szabadkán az árfolyamot csak a vonat- és buszpályaudvaron néztem, ugyanannyi volt, 100 forintért 28,826 dínárt adtak, meg 7%-ot vagy ilyesmit vontak a váltásért (3 hete).
Előzmény: Tökmag01 (3717)
Tökmag01 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3717

Honnan van infód arról hogy a Bar-i vonat 11-körül jön meg Szabadkára?

Mert nekem az a gondom hogy a hálójegyet csak aznap lehet megvenni /23-án/ és Bp-ről megyünk az állomáson nekünk azt mondták hogy reggel 8-ra várható a vonat érkezése mert csak azután adnak hálójegyet ha már benn a vonat...egyáltalán nem mindegy hogy reggel 8-tól várunk ott vagy mondjuk dél-egy-órától, a kocsit úgyis 3-5-ig fel kell pakolni...meg a határt se lehet kiszámolni..

 

Jó lenne összefutnunk..:)

Üdv.,

Hel

Előzmény: Atomkecske (3711)
Tökmag01 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3716

Sziiia:)

 

Mi is 23-án megyünk...hihi...Szabadkáról vonattal...ezek szerint találkozunk...:))

Előzmény: Atomkecske (3711)
haya1973 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3715
igazábol tutis h egyhuzamban nem tudunk lemenni
jön barátnöm kislánya is
ö meg bizti nemtud egy popsin megülni ezer kmt
:-)
Előzmény: Törölt nick (3714)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3714
Inkább állj meg éjfél 1 óra körül egy picit.Nem maradsz le semmiről és feltöltöd az akkukat.
Mottó: A TENGER NEM MEGY SEHOVA! MEGVÁR!
Előzmény: haya1973 (3713)
haya1973 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3713
mi elvileg szombat délelött már ottvagyunk ha nem jön közbe semmi
és egyhuzamban letok vezetni
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3712
Ha még nyolcat aludsz itthon akkor kb 24 -25 .kén vagytok ott.Na akkor bizti talász szállást,sőt válogathatsz is.Tehát ne kapkodjatok és ha van rá mód akkor reggel ill a délelőtti órákban érjetek oda.Így szinte egész nap nyugodtan szétnézhettek a kínálatban.Ott is úgy műxik mint nálunk az aug 20.kai hétvége után szinte napok alatt lecsökken a turistahad.Melyik részen gondoltok nyaralni?
Előzmény: T.Bea (3708)
Atomkecske Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3711

Üdv mindenkinek!

 

Na, mai adat a Szabadka-Bar vonatról:

Oda-vissza, kusettal egy személynek az út Sutomore-ig 4200 dinár kereken. 2 éve még nem lehetett Szabadkán megvenni a visszaútra a kusett helyjegyet, de most ez változott, és meg lehet venni azt is egyszerre. Szegedről indulnak buszok rendszeresen Szabadkára, de holnap fogom pontosan megnézni, hogy melyikkel érdemes, mert a Tisza Volános buszokból 14.30-ra ér át az egyetlen normális délutáni, a következő meg 18 óra valamikor. A vonat 19.05kor indul.

 

Visszaútra (a Bar-i vonat kb 11 re ér be, késésekkel együtt) viszont már tökéletes a Cica Volános busz, mert az Szabadkáról indul 10 és 12 órakor is, tehát lehet forinttal fizetni a visszautat. Szabadkán az információs nő a szerb busz árára azt mondta, hogy "kb 4 euro".

 

Még egy hasznosság, a vonat autószállítási lehetősége:

 

Csak oda 2550 Dinár kiírás szerint, de a pénztáros 2650et mondott. Maximum 1,5 m magas autókat visznek. A 2 évvel ezelőtti személyjegyárakhoz viszonyítva ez sokkal jobb arány.

 

Uff!

 

u.i: 23án indulunk 1 hétre! :)

fel4elni Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3710
Szia Bea,

ez is egy szállás
http://becici.port5.com/english.html#opis

én nagyon kacérkodom vele, de csak szeptemberben.
Előzmény: T.Bea (3708)
haya1973 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3709
sziasztok!!
megjött a jogsim
pénteken de 10kor tempo iszkiri tempo vágtázz
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
T.Bea Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3708

Szia Barbus!

 

Köszönöm a válaszod és a megnyugtatást. Megköszönném, ha elküldenéd a címet, a telefonszámot és a képeket. Jó lenne, ha lenne egy ilyen címünk biztosítéknak. Már annyira várjuk a nyaralást, még 8-at kell aludni és indulás. Amúgy most, hogy számolgatok, tavaly pont ennyibe került a Rovinji szállásunk, úgyhogy még ez is elfogadható ár, főleg egy szép és igényes szállásért. Szerinted két fős apartmanjuk is van, mert idén csak édes kettesben nyaralunk a párommal?

Mégegyszer köszi!             

                                Bea

Előzmény: Babri75 (3706)
zedar007 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3707
Köszi.
Babri75 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3706
Bea! szerintem ne aggódj, biztosan találtok majd szállást. Rengetegen állnak kint az út szélén szobát kínálva és nagyon sok helyen ki van írva, hogy szoba kiadó. Mi négy főre kerestünk szállást és így egy kicsit nehezebb volt, mint például tavaly előtt, amikor csak ketten mentünk és a megérkezés után már 15 perccel a szálláson voltunk. Sok turista van most Budván, elég telítettek a szállások. Ha gondolod holnapra hozok képet arról, ahol mi voltunk és a barátnőmtől elkérem a címet és a telefonszámot, mert a tulaj adott neki egy névjegykártyát. Ha minden kötél szakad oda tudtok menni, de írtam, hogy ez nem éppen a legolcsóbb volt, viszont nagyon szép és igényes.Barbus
Előzmény: T.Bea (3696)
H_G Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3705
Pont azok felé visz az út -- Herceg Novi (este is látni kell, nagy élet van akkor), Perast, Kotor... Tivat kihagyható, Kotorból inkább a nehezebb de szebb úton, a szerpentinen át, Njegusi (a finomságok faluja :) és a Lovcen-hegy érintésével menj Budvába!
Előzmény: zedar007 (3704)
zedar007 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3704
Köszi.

Amint átléptük a horvát-montenegrói határt merre érdemes elindúlni?
Mi úgy terveztük, hogy 10 napig csak nézelődünk, fürdünk és élvezzük az életet.
Vannak olyan helyek amit nem szabad kihagyni??
H_G Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3703
Hát akkor nem kell útvonalat választanod, mert csak egyfelé mehetsz... Egy trükk van csak, hogy ha nem akarod kifejezetten útbaejteni Splitet, akkor érdemes már Dugopoljénél letérni a hátsó hegyi útra és csak Makarskánál térni vissza a tengerpartra. (Ui. Split és Makarska között, főleg Omisnál szoktak lenni a nagy dugók.) Persze ha éjszaka haladsz el, az más.
Előzmény: zedar007 (3702)
zedar007 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3702
Sziasztok.

Mi holnap indulunk Montenegróba. Bármilyen segítséget szívesen foganék.
Arra gondoltam, hogy végigmegyünk Horvátországon és onnan lépünk át Montenegróba. Van valakinek ilyen útvonala, vagy bármi tanácsa?

köszi
tkibi Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3701

Sziasztok!

Megérkeztünk, nagyon jól éreztük magunkat. Ulcinj eszméletlen város, nekünk bejött. Montenegro gyönyörű!!!

Néhány praktikus ár a most indulóknak: 95-ös benzint én mindenütt 1,18 EU-ért láttam a tengerparti utak mentén./Vasárnap tankoltunk/. Internetezni mi 1 euroért tudtunk. Az utak mentén sok helyen állnak kint szállást és szobát kínálók, szerintem kisebb településeken mindenki talál. Az lehet hogy nagyobb városokban nincs, mert rengetegen voltak mindenütt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!