Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mov Creative Commons License 2011.09.19 0 0 25067

Alatta helyszíni bírság kiszabására van lehetőség vagy szabálysértési eljárás indítására. A gyakorlatban a műszer mérési hibája hozzáadódik a határhoz, hogy a közig bírság kiszabása esetén ezen ne legyen vita.
Ebből lett most az a működő gyakorlatr, hogy a rendőrség lustaságának köszönhetően a legritkább esetben van megállítás, inkább csak ott, ahol sok a külföldi rendszámos autó, egyébként a közig határig tolva neki szinte tuti a büntetés elkerülés. Pedig mennyivel hasznosabb volna egy azonnal kiszabott 5-10.000-nek, mint egy utólag kiszabott 30.000-nak. Gondolom van olyan, aki kap évente néhány százezer forint bírságot, aztán ezt betudja üzemeltetési költségnek, mert az autó árához képest ez sem sok. 

Előzmény: laca63 (25066)
laca63 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25066

Én úgy tudom, hogy az objektív felelőőséget kirovó közigazgatási bírság viszont csak 64-től stb.. működik. alatta hézag.

Előzmény: stevie-w (25064)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25065

Így van az autó üzembentartóját mindenképpen megbírságolják. Az "anonimitásban maradásnak" annyi jelentősége van, hogy ha nem kideríthető, hogy ki is vezette a kocsit, akkor büntetőpontot senki sem kap. Ettől még a bírságot a kocsira ráterhelik.

Előzmény: stevie-w (25064)
stevie-w Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25064

ami infót akartam írni az az, hogy 50 helyett 64 ig szabálysértés és ha a helyszínen nem állítanak meg akkor küldik a papírt, hogy nyilatkozz ki vezette a kocsit...Na most ha ekkor azt jelzed, hogy családtag és nem kívánsz vallomást tenni és visszaküldöd 90%, hogy békén hagynak.

 

 

Nem, ez tévedés, nincs így. Éppen ez a lényege az "objektív felelősségnek." Az autó tulajdonosát/üzembentartóját mindenképp megcseszik, aztán ha családtag vezette az autót, ő majd leveri rajta :-)

Előzmény: szalaics (25063)
szalaics Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25063

Na írtam egy regimentet erre törlődött.... :(

Szóval, kár ezen morfondírozni, hogy a gyorshajtás ellen mi jó, és hogy lehet kibújni, 1 a lényeg be kell tartani, ill. törekedni kell rá :)

Az már kérdés, hogy az itthoni helyzet siralmas kresz terén, ill. a megengedett legnagyobb sebesség táblák terén...lásd: Építkezések, eldugott táblák... stb. ezt a "rend"őrei ki is használjá, ill. az állam aki kiadja, hogy bármi áron XXXXXXXxxmFt be kell szedni... /és ez nagyon sok helyen így van./

Szó-mi szó....

ami infót akartam írni az az, hogy 50 helyett 64 ig szabálysértés és ha a helyszínen nem állítanak meg akkor küldik a papírt, hogy nyilatkozz ki vezette a kocsit...Na most ha ekkor azt jelzed, hogy családtag és nem kívánsz vallomást tenni és visszaküldöd 90%, hogy békén hagynak. Ez így van 90 km/h esetén és gondolom minden sebesség túllépésnél...

 

Amit rendőr ismerősöm mondott az az, hogy a lézerblokkoló sem minden esetben megoldás, ill. aki nem tudja pontosan használni az rá is fázhat...(pld.: végig bekapcsolva hagyva és a sebességet a zavarás pillanatában nem lecsökkentve a megadotrt értékre x km, m-en belül) Au-ban meg ha jól tudom büntetik is, még a birtoklást sem nézik jó szemmel.... (nekem nincs pont a fentiek miatt, hisz amúgy sem olcsó....és ha még rá is fázok vele akkor meg....)

 

Abban viszont igaza van zsuppinnak, hogy az eljárásuk sem minden esetben etikus és sajna egy feljelentésnél az ő szavuk erősebb szokott lenni, mivel hatóság... Ha viszont a törvény mindenkire vonatkozik akkor rájuk is, sőt...

 

....Ja és azt elfelejtettem hozzátenni, hogy azért a rendőrök közt is van kivétel és ez becsülendő.... (múltkor sikerült sárga-piroson átmennem, és elkaptak :) egy ejnye-bejnyé-vel megúsztam )

 

stevie-w Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25062

A hátsó ajtóm gáz(?)rugója elromlott, így tartanom kell a nem könnyű ajtót pakoláskor :(

Lehet ezt javítani? Ha nem akkor tudtok ajánlani újat?

 

 

www.karaszy.hu

 

ezen belül

 

http://karaszy.hu/page/26/Gazrugo

 

Előzmény: Happy555 (25061)
Happy555 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25061

Sziasztok!

 

A hátsó ajtóm gáz(?)rugója elromlott, így tartanom kell a nem könnyű ajtót pakoláskor :(

Lehet ezt javítani?

Ha nem akkor tudtok ajánlani újat?

 

Thnx!

VDaNi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25060

Az, hogy a rendőr mennyivel megy az autójával szerencsére éppúgy nem a Te dolgod kontrollálni, ahogy azt sem, hogy pl. én vagy bárki más mennyivel megy!

 

Ha ennyire zavar, hogy benyúlt a kocsidban, jelentsd fel, bár értelme 0 csak idegesíted magad 

Előzmény: Zsuppim (25059)
Zsuppim Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25059

"most az a bajod, hogy trafiznak az országban? Vegyél lézerblokkolót (pl.: Laser Interceptor) vagy autózz szabályosan (50nél 67ig, 130nál 152ig, stb...)

 szerintem ez belefér"   - hát ha elolvastad volna amit leírtam, akkor ezt nem kérdezted volna meg. Kit érdekel a gyorshajtásos bírság?  Ha gyorsan megyek ( szoktam ) és megmérnek, akkor kifizetem. Viszont azt nehezen tolerálom hogy a szabályok csak rám vonatkoznak! Bűncselekmény  és súlyos szabálysértés hiányában nincs joga egyik majomnak sem benyúlni az autómba, elkérheti a papírjaimat, megkérhet hogy nyissam ki az ajtót-csomagtartót, de nem nyúlhat be! Ez a bajom! Meg az hogy huszonéves egyenruhás t@knyok következmény nélkül száguldozhatnak ( fény és hangjelzés nélkül ) a városban.

Előzmény: VDaNi (25039)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25058

Nincs egyikről sem, mert nem foglalkoztam még vele, de beirhatnád ide is a kocsit

Előzmény: lacikalocsa (25056)
EME Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25057

Nem szándékosan mentem 101-el, azért, hogy Szegedtől Mélykútig nyerjek 4 percet. :)

Arra szoktam figyelni, sőt nagyon ritkán még a limitert is beállítom, hogy 110-nél többet ne mutasson a kijelző. Az a valóságban kb annak a 105-106-nak felel meg, amiről azt gondoltam, hogy még biztonságos.

De csak kiszállt a szerv a szakadt VW T4-es ből, pedig a kijelző nem mutathatott többet 105-106 nál. Ráadásul egy hosszú egyenesben elért legnagyobb sebességemmel szembesített a sündörség, úgyhogy be kellett látnom mennyire veszélyes voltam a forgalmatlan országúton nem közlekedő társaimra...

Előzmény: GrG (25055)
lacikalocsa Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25056

Köszi.A fizetős autókeresőkről mi a véleményed?

Előzmény: Törölt nick (25053)
GrG Creative Commons License 2011.09.18 0 0 25055
Bocs, de nem birom ki. Ha 101-gyel mesz 90 helyett 50km-n at akkor kb 4 percet nyersz. Megeri? Es ez atlagtempora vonatkozik. Amugy ami biztos hogy 3% mersi hibaval van hitelesitve a trafi ergo 93ig nem lehet baj. De azert meglep amit irtal mert en is ugy tudtam +10%kal allnak ki
Előzmény: EME (25049)
stevie-w Creative Commons License 2011.09.17 0 0 25054

Meg még mindig bepróbálkoznak időnként a szabálysértési kategóriába tartozóknál a "ki vezette az autót?" levéllel.

 

 

Amióta objektív felelősség van, azóta ez a játék szünetel.

Előzmény: mov (25050)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 25053
Előzmény: Törölt nick (25052)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 25052
Előzmény: lacikalocsa (25051)
lacikalocsa Creative Commons License 2011.09.17 0 0 25051

Sziasztok.Segitséget kérek:tegnap Pesten ellopták erdélyi barátaim autóját.Ha tudtok ingyenes oldalakat ahová feltehetném a kocsi adatait,kérlek irjátok ki a fórumra!Köszi előre is.

mov Creative Commons License 2011.09.17 0 0 25050

Meg még mindig bepróbálkoznak időnként a szabálysértési kategóriába tartozóknál a "ki vezette az autót?" levéllel. Aztán vagy ismeri a delikvens a szabálysértési törvényt, és nem tesz pl. saját magára terhelő tanúvallomást, vagy megmondja ki vezette, és biztos van ez utóbbi is.

Nemrég olvastam egy fórumban, ahol az illető azt mondta, hogy nem tudja ki vezette, de ha megmutatják a fényképet megmondja róla. Erre még ezért a válaszért is külön megpiszkálták, mert ugye ilyet nem lehet mondani. Miközben tényleg nem tudta pontosan ki volt.

Előzmény: VDaNi (25046)
EME Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25049

ez így van, de a szokás, hogy csak mérnek és nem állítanak meg, mert nem éri meg.

 

Azért van olyan sün, amelyik úgy érzi érdemes kiszállni. Engem tavasszal állított meg egy példány, mert 101! km/h-val mentem az országúton. Én is azt hittem, hogy 105-ig nyugodt lehetek, de kaptam egy helyszíni birságot:( 

Előzmény: VDaNi (25046)
gabeki72 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25048

Sziasztok !

 

Egy kis segítséget kérnék két dologban:

 

Motortartó bak - nemrég lett cserélve (szemben állva az autóval a bal oldalon fölül lévő) és egy ideig minden rendben volt. Aztán megint jött a szokásos remegő jelenség, ami a reggeli indítás után kb. 15 - 20 perc múlva megszűnik és tünet mentes a gép. Kell még valamit cserélni ?

 

Generátot ékszíj - már a harmadik figyel benne rövid időn belül (egy elszakadt, egyet pedig a szerelő kicserélt mondván, hogy ezzel a félig lerágottal hazáig nem jutottam volna). Itt is gond nélkül ment minden egy ideig, aztán megint előjött az idegesítő ciripelő - sivító hang. Miért csinálja ezt ? Tudtommal a megfelelő méretű van benne.

 

Köszi.

 

Üdv.

mov Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25047

Á nem, ez csak egyszerűen francia :)

Ha mondjuk leírnám, hogy a hasonló korú Hondámban hogyan kellett levegőszűrőt cserélni, majd utána leírom, hogy mindez hogyan néz ki a GS-nél, akkor valami hasonló érzés jön elő.

Előzmény: stevie-w (25044)
VDaNi Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25046

ez így van, de a szokás, hogy csak mérnek és nem állítanak meg, mert nem éri meg.

Én mindig ezekkel a ráhagyásokkal megyek, 1 büntim van összesen mikor pont nem így mentem :DDD

de nem is nyavajgok, h köcsög rendőrök mikor én vagyok a szabálysértő.

kifizetem korrekten és kész

Előzmény: stevie-w (25040)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25045

Pontosan ahogy irod, olykor a hátsóablaktörlő is megáll hasonló eljárást igényel.

Majd töröltesd a tárolt hibákat adandó alkalommal.

Előzmény: mov (25043)
stevie-w Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25044

- Összes ajtó ki kell nyitni

- A vezető oldali konzolról le kell engedni a hátsó ablakokat

- Be kell csukni az összes ajtót, majd a belső gombbal bezárni

- Fel kell húzni a hátsó ablakot

 

 

A tiéd az véletlenül nem egy "Monty Python Special Edition" változat? :-)

Előzmény: mov (25043)
mov Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25043

Úgy tűnik, hogy sikerült elhárítanom a "blocage portes a controler" hibaüzenetet a francia leírás alapján. Leírom ide hogyan, bár a találati arányok alapján nem lehet túl sűrűn előforduló hiba. Szóval a hiba megoldása:

 

- Összes ajtó ki kell nyitni

- A vezető oldali konzolról le kell engedni a hátsó ablakokat

- Be kell csukni az összes ajtót, majd a belső gombbal bezárni

- Fel kell húzni a hátsó ablakot

 

Ezek után elindítva már sem a hibaüzenet nem jelent meg, sem a service felirat nem világított. Ne kérdezzétek miért így kell megoldani :) Sőt az is lehet, hogy van egyszerűbb megoldás is, én ezt találtam.

Előzmény: mov (25037)
redlingg Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25042

sztem is..

 

Előzmény: stevie-w (25040)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25041

gondolom a tőbbihez is gyártanak

Előzmény: develooper (25036)
stevie-w Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25040

50nél 67ig, 130nál 152ig

 

 

Elméletileg már 51-gyel és 131-gyel is kockáztatod a büntetést, ha megállít a rendőr.

 

Részletesen:

 

http://varos.blogter.hu/340575/objektiv_felelosseg_a_rendorseg_megmagyarazza

 

 

 

 

Előzmény: VDaNi (25039)
VDaNi Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25039

most az a bajod, hogy trafiznak az országban? Vegyél lézerblokkolót (pl.: Laser Interceptor) vagy autózz szabályosan (50nél 67ig, 130nál 152ig, stb...)

 

szerintem ez belefér

Előzmény: Zsuppim (25035)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.16 0 0 25038

84es főut-Kópháza-fekete astra orral a kapu fele a hídon,hátsó ablakból kameráz...71es főút Füred elötti település étterem parkolójából ugyanígy egy uj skoda fabia..Mindenhol így megy fizessen a paraszt a bűnözők meg thaiföldön nyaralnak.

Előzmény: Zsuppim (25035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!