Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9591

Talaltam egy kepet, amin egesz jol latszik oldalrol. Itt kb 7-8 honapos, es epp a  kertben garazdalkodik. Mozdulatlanul allt, hatha beleolvad a kornyezetbe es nem vesszuk eszre, hogy szokesben van:))))

Birom a buci arcat, meg a pimasz viselkedeset!

Előzmény: nddori (9590)
nddori Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9590
Szerintem eléggé fajtatisztának tűnik :) És a színe tényleg hasonlít a törpenyusziéhoz! :) A bakról nincs kép oldalról? (csak mert szeretem nézegetni ezeket a nyulakat :))
Előzmény: Törölt nick (9585)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9589
Koszonom szepen!.. Neked pedig gratula a nyultalansag vegehez:)!!
Előzmény: kósági (9588)
kósági Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9588
Nagyon szép ez a nyuszi!
Előzmény: Törölt nick (9585)
kósági Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9587
Vége a nyuszitlanságnak! 8-9 apróság született reggelre, gondosan betakargatva.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9586

Mar masfel eves is elmult a nyuszi es igen az orra a fulei es a labvegei valoban sotetebb szurkek.. A fule mikor hozzank kerult meginkabb sotet volt, de a mixomatozisnal teljesen kihullott a szor rola, ami visszanott az lassan kezd erosodni es sotetedni.

Ez a frosty szin magaban hordozza a kek szemet is? Es magyar valtozata ennek a szinnek van? leforditva jeges, fagyost jelent.. szinnek picit fura, bar igaz nem szukseges mindent forditani:)

(amugy nagyon szep ez a kasmir nyuszi is:)))

Előzmény: nyuszihopp (9584)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9585

Vivienektol szarmazo kabatrajzossal:

Az anya viszont szerintem nem teljesen tiszta.. Az orra tenyleg picit hosszukas es a fulei is rovidek szerintem es a feje is kicsi, de nekem nagyon bejon a szine is meg a szep kek szeme:)) Kar, hogy a szarmazasarol nem sokat tudok. De nagyon jo anyanak tunik es a myxot is labon kihordta, uh jo immunrendszere van. Viszont megy picit a hasa ma reggel lattam, remelem csak atmeneti apro problema.

Előzmény: nddori (9583)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9584
Igazából a frosty színre hasonlít a legjobban ami fehér alapon a szőrök vége szürkés fekete (olyan mintha koszos lenne a nyuszi szőre vége!).Az egész test ilyen. Viszont úgy tűnik mintha a fülei, lábvégei és a pofija sokkal sötétebbek lennének. Tehát van benne sziámi is. Az is kérdéses mennyi idős, elérte e már a kifejlett 6-8 hónapos kort?

A képen látható nyuszi kasmír (hosszú) szőrű és frosty színű.
Előzmény: Törölt nick (9582)
nddori Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9583
Legalábbis nálunk nincs, de külföldön már egyre újabb színeket produkálnak, szóval ebben már nem vagyok biztos, hogy máshol sincs ilyen.... Egyébként szép nyuszi :) Milyen bakkal lett pároztatva?
Előzmény: Törölt nick (9582)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9582

Már egyszer Dóri nyuszijánál segítettetek megállapítani, hogy milyen is az egyik óriás kosorrú színe. Én is kérnék Tőletek segítséget, hogy tulajdonképpen milyen a színe a miénknek.. Rakok fel pár képet, remélem jól látszik rajta.. Az aljszörzete szerintem fehér, de a végeredmény egészen halvány szürke, (nincsenek feketés végek benne, mint pl a csincsillában), nincs is határozott kontraszt a alja és a fedőszőr között.

Köszönöm a véleményeket előre is!!! (és tudom, Dóri már mondta, hogy ilyen elismert óriás kosorrú szín nincs)

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9581
Gratulalok az ifju mamanak, na meg persze Neked is:)!!!! Biztos nagyon szepsegesek:)))
nddori Creative Commons License 2010.10.11 0 0 9580
Ma reggelre itt is szaporodott az állomány :) 3 fekete és 3 thüringiai kosorrúval :) Az anyának ez az első fialása, remélem szépen fel fogja nevelni őket. :)
Előzmény: Törölt nick (9579)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9579
:)) Köszönöm!.. Nem.. Ő az egyetlen legsötétebb és legnagyobb az alomban. De van 3 tarkabarka, mint az apa és még 5 darab olyan színű, mint a mama.. Remelem a szemük is olyan gyönyörű  kék lesz!!!:))
Előzmény: nddori (9578)
nddori Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9578
Nagyon aranyos! Ha jól látom olyan színe lesz, mint a mamájának :)
Előzmény: Törölt nick (9575)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9577

Helló!

A jolovit csak vitamin készítmény! A Rrisulmyx por vagy a kakasport próbáld meg azok biztos segítenek, de egyszerre csak az egyiket használd!

Előzmény: Jozso40 (9576)
Jozso40 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9576
Igen, valóban nálam is csak a fiatal nyuszik betegedtek meg!
Érdekes, nyáron a mixót is csak ők kapták el.
Úgy látszik, gyengébb az immunrendszerük és fogékonyabbak a betegségekre.
Egy ismerősöm tanácsára adtam nekik jolovitot, de nem vettem észre, hogy valamit is használt volna!
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9575
3napos :)3naposan
nddori Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9574
A Trisulmixet hallottam, hogy az lett, a többit nem tudom.
Előzmény: tooommm0013 (9573)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9573
Minden szulfonamid vagy csak a  trisulmix?
Előzmény: nddori (9572)
nddori Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9572
Szia!
Írtam már néhányszor erről a betegségről. Nem a takarmánnyal van a probléma. Igazából nem nagyon tudják, mi okozza. Főleg a fiatal nyuszikat támadja meg. Úgy fél éve volt nálam is hasonló, én Baycoxot adtam nekik, amelyik meg nagyon rosszul nézett ki, annak antibiotikumot. Meg is gyógyult mind. Gondolom nem nagyon isznak, így meg lehet próbálkozni fecskendővel a szájukba nyomni a gyógyszert (akár Trisulmixet is)
Egyébként én is hallottam erről, hogy vényköteles lett....
Előzmény: Jozso40 (9566)
Rigojancsi100 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9571
Én múlt héten vásároltam, és vissza kellett mennem a dokihoz, hogy felírja... :-O
De az csak jó, ha vény nélkül is kapható...
Előzmény: Törölt nick (9570)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 9570

Sziasztok!

 

De lehet kapni normal gyogyszertarban is!!!!! Pl.

http://www.oroszlanpatika.hu/Keszitmenyek_m85/Termekek_m92/AUV-TRISULMIX_t1849

 

De ez tenyleg csak egy pelda volt.. Veny nelkul kaphato barhol.. ahol tartanak:))

Előzmény: Jozso40 (9568)
Rigojancsi100 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 9569
Szia!
Igen, állatpatikában lehet kapni, de már csak orvosi rendelvényre. Ha jóban vagy a patikussal, meg lehet ezt beszélni...:)
Jozso40 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 9568
Köszi az infót Rencsa-baba!:)
Gondolom ezt a trisulmix nevű gyógyszert normál gyógyszertárban nem lehet kapni, csak állatorvosiban?
Előzmény: Rencsa-baba (9567)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.10.09 0 0 9567
Szia!

Valószinű ez uj fajta felpuffadásos betegség.Adj nekik trisulmixet.Ettől jobbat mi se tudunk.Illetve Dóri mondott multkor valami gyógyszert de a nevét nem tudom most hirtelen.De szerintem ha olvassa majd biztos leirja....:)))))
Előzmény: Jozso40 (9566)
Jozso40 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 9566
Sziasztok!

Van nyolc kb. másfél hónapos nyulam.
A múlt héten egy elhullott közülük, a hasa fel volt puffadva.
Gondoltam, biztosan felfúvódott, hisz ekkor még kaptak zöld takarmányt, répa és petrezselyemlevelet fonnyasztva!
Ma reggel feltűnt, hogy egy újabb süldő nyuszi nem eszik a többivel, megnéztem és ennek is jó alaposan fel van puffadva a hasa, tele van vízzel.
Pár napja pedig már csak száraz bálás szénát kapnak, nyúltápot árpával keverve na és persze vizet.
Úgyhogy ez nemigen felfúvódás, mert úgy gondolom az a zöld, fonnyasztatlan növény miatt alakul ki többnyire.
Tud valaki közületek valamilyen hasznos tanáccsal, vagy gyógymóddal szolgálni?
Ugyanis attól tartok, ha nem teszek semmit majd szép sorban elhullik mind.
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.10.08 0 0 9565
Sziasztok!

Sajna meghalt az 1honapos kicsi.Mixoba.Ma viszont beoltottam a nyuszikat.Nehezen szerzett a doki oltoanyagot,mert allitolag hianycikk.De szerzett.Es azt mondta nem art ha tavasszal es osszel is be vannak oltva mixovaccal.Igy leoltottam azokat is amelyiket tavasszal is oltottam.Persze a rohadt szunyogok meg mindig elnek.Pont mikor oltottam az egyiket csipte a kezem.Remelem mar tobb gond nem lesz.
nddori Creative Commons License 2010.10.08 0 0 9564
Szerencsére még nem tapasztaltam olyat, hogy nem nevelt egy anya (koppkopp). Ha szépen megcsinálja a fészket és a kicsik benne vannak, ezután nem volt baj, ilyenkor mindig felnevelte. Volt, hogy szétszórta őket egyik anyám, összeszedtem a kicsiket, betettem a fészekbe, ő pedig felnevelte. :)
A keverékem szokott "bemutatózni".Most ez az ötödik alom tőle, ő mindig reggel szoptat, mikor megyek etetni :) Egy nagy testű vadas színű nyuszi, leginkább egy mezei nyúlra hasonlít, de nagyon jól nevel, sosincs vele semmi baj. Most egy új-zélandi vöröstől vannak kisnyulai, nagyon szépek, és mivel csak négyen lettek (a bak első ugrása volt), így hatalmasak is. Érdekes színűk van, majd teszek fel képet :)
Előzmény: Törölt nick (9559)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 9563

A természet ha hagyjuk jól működik. Mi pedig csodálhatjuk.

Azért látszik az a nyúlon. Én gyakran meg sem nézem a fedeztetés időpontját (ha veszem a fáradtságot és egyáltalán felírom) csak az anyát figyelve rakom be neki a ládát. Főleg mikor már fekvésnél a kis alienek ki akarják rúgni az oldalát.

:)

 

Ezen a nem vemhesülésen gondolkozom. Lehet a bakokkkal van a baj? Az egyik ismerős  4 anyát fedeztetett most ősszel. Abból 3 üres maradt és csak az az egy fialt meg amit elhozott és az én bakommal lett fedeztetve. Én nem is emlékszem mikor volt hogy üresen maradt anyanyulam. Viszont most van egy amelyik nem akart 2 hétig megállni a baknak. Mentségére legyen mondva ez volt az első alkalom. Amelyik egyszer vette csak föl a bakot az is rendesen megfialt. Német óriás és első fialásra hetet.

Előzmény: Törölt nick (9562)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 9562

Kozben itt lassan ocsudva a dobbenetbol morfondirozok a termeszet csodalatossagan. Hol fert el abban a "kis" allatban ennyi utod?! Alig latszodott rajta valami. Az az egy halva szuletett kisnyul kb 8cm hosszu volt... Vagyis 10*8cm az 80cm nyúl.. Egyszeruen nem ertem, hogy hol volt ez mind benne?! Vagy ez olyan, mint a gyarilag csomagolt dolgok.. soha tobbe nem tudod ujra akkorara osszpaszirozni:))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!