Keresés

Részletes keresés

nameless26 Creative Commons License 2004.09.01 0 0 100

hali mindenkinek,

 

Engem 2 dolog érdekelne igazán:

 

1. Pitman nyelvvizsgával kapcsolatban, kinek milyen tapsztalata van?

Tényleg olyan magas a sikeres vizsgák aránya (felsőfokon is), mint azt a

honlapukon írják? ill. szerintetek hol a legérdemesebb felsőfokkal próbálkozni?

(Anno Rigó utcában középfokúztam, s az írásbelim csak 3. alkalommal sikerült..  node akkor még csak az volt akkreditált hely)

 

2. London Stúdió- vizsgafelkászítéssel kapcsolatos tapsztalatokat is szívesen   vennék. (átnéztem a honlapját, Nyesze minősítés van,azt tudom, de  gyakorlatban  milyen?)

vikci Creative Commons License 2004.09.01 0 0 99

Sziasztok!

 

Hamarosan megyek a Goethe ZDfB (Zertifikat Deutsch für den Beruf) szakmai nyelvvizsgájára. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel a nyelvvizsgával kapcsolatban, szívesen venném :)

ma.ra Creative Commons License 2004.08.31 0 0 98
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy volt-e valaki Rigós alapfokú szóbeli nyelvvizsgán? Ha igen, milyen témakörökről kellett beszélni és milyen jellegű képek voltak? Előre is köszi a segítséget! (Én most 23-án megyek).
NVik Creative Commons License 2004.07.06 0 0 97
Jaj! Biztosan nem tudnál megcsinálni egy középfokút? A Rigó írásbelin én is nagyon megszenvedtem és azt hittem, hogy nem is lesz meg de a végén 70%-ot kaptam rá. Mindezt egy év nagyon kemény tanulásból, napi 4 óránál többet tanultam otthon, nyáron pedig tanfolyamra jártam. Ez csak szék és popó kérdése ahogy a német tanárnőm mondaná :-).
Előzmény: kadél (92)
Lexy Creative Commons License 2004.07.06 0 0 96

Szia

 

Tavaly nyáron voltam a BME-n franciából nyelvvizsgázni.

Elsőre sikerült, míg a Rigóban kétszer nem.

Más a súlyozása a feladatoknak, igazából nem könnyebbek, csak kedvezőbb a pontozás. Annyi talán a könnyebb, hogy nincs magyarról idegen nyelvre fordítás, ami a Rigóban eléggé 25 pontos volt...

A szóbeli is barátságosabb, mert a magnóhallgatásnál 2 szöveg van és 30-30 pontot érnek, a beszélgetés része a másik 60, szóval, ha az egyik jól sikerül és a másik nem annyira, akkor is van még esélyed, hogy meglegyen a szóbeli. A Rigóban csak 15 pontot ér a magnó.

A nyelvtani teszt is csak 30 pontos és tényleg nem olyan mondatok, amivel szivatni akarnak, hanem egyértelmű, egyszerű nyelvtani helyzetek, amiket vagy tudsz, vagy nem.

Ügyes legyél!:)

 

L

 

 

Előzmény: Exterieur (94)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.06.29 0 0 95

<SPAN class=lead>Hamis nyelvvizsga bizonyítványokat találtak a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskolán. A sikeres államvizsga után hat levelező tagozatos hallgató nyújtott be hamis okiratokat, mert a diplomához hiányzott a nyelvvizsga-papírjuk. A Független Hírügynökség úgy tudja, hogy az egyik hallgató 180 ezer forintot fizetett a nem is túl jó minőségű bizonyítványért.</SPAN>

<SPAN class=lead>rtlklub</SPAN>

Exterieur Creative Commons License 2004.05.17 0 0 94
Sziasztok!

Állítólag a BME nyelvvizsga könnyebb mint a Rigó. Én hamarosan megyek franciaából BME-re. Tapasztalatok?

Pendy Creative Commons License 2003.11.27 0 0 93
Itt is felteszem, hátha...
mi "valószínűbb"?- 75% felett lenni pitman interm.-n vagy az FCE-t letenni?-Cambridge közép
Köszi
kadél Creative Commons License 2003.04.10 0 0 92
Sziasztok!
Súlyos problémám megoldására keresek segítséget. Sürgősen szükségem lenne egy rigós középfokú írásbeli nyelvvizsgára. Mármint nem arra, hogy valaki felkészítsen, tanácsot adjon vagy hasonló. És nem is arra, hogy valaki bemenjen helyettem, hanem egy hamis nyelvvizsgára, amit elfogadnak a diplomához.
Tehát aki valami módon tud állami, rigós középfokú írásbeli nyelvvizsgát szerezni, az kérem sürgősen írjon az emailcímemre. Nagyon fontos és sürgős lenne. Az anyagi vonatkozásokat majd megtárgyaljuk emailben, de nem leszek szűkmarkú.
Alex11 Creative Commons License 2002.08.28 0 0 91
Még mindíg érdeklődnék az IELTS-ről ! Please!
Alex11 Creative Commons License 2002.08.27 0 0 90
Sziasztok!

Csinált már valaki IELTS vizsgát?
Hogy működik az egész menete? Azt tudom, hogy van magnóhallgatás, de pl. hányszor lehet meghallgatni, van-e felkészülési idő a válaszokra?
A párbeszéd kivel zajlik? Stb. a részletekre lennék kíváncsi, jó lenne ha segítenétek, ne éljek bizonytalanságban.
Köszi

Hópehely Creative Commons License 2001.08.15 0 0 89
szia andry,
köszönöm az infokat! Azt hiszem, a Közgázon fogom megpróbálni a felsőfokút. Nem sürgős a dolog, az idei utolsó vizsgákra jelentkeznék be vagy a jövő évi elsőre.

Esetleg valaki megosztaná veem a tapasztalatait, aki már túlesett rajta (angol vagy német)?

Köszi
Hópehely

rigojanos Creative Commons License 2001.08.14 0 0 88
Amerikai gimnaziumi erettsegi diploma honositva = felsofoku angol nyelvvizsga.
andry Creative Commons License 2001.08.14 0 0 87
a helyes link ez
Előzmény: andry (86)
andry Creative Commons License 2001.08.14 0 0 86
Van, de hülyék lennének kitenni a netre (fizess érte). Nem tudom, h hol teszed le a vizsgádat, gondolom vagy a Közgázon vagy a BGF-en. Nos, nekem németből megvannak a témakörök (gondolom angolból nem lehet nagyon más), de most időhiányban nem tudom neked feltenni, max. aug. végén, ha addig várhat. Itt esetleg egy tájékoztató füzet megrendelhető (ez a BGF rendszere), vagy telefonos felvilágosítás kérhető. Az is döntő lehet, h közép- vagy felsőfokra mész, mert eltérnek a témakörök. Ja, a Közgáz tájékoztató füzetét a Horánszky u. 20. III. em. (VIII. ker., Múzeum mögött vhol) lehet megvenni (Tel.: 318-3911). Sok sikert!
Előzmény: Hópehely (85)
Hópehely Creative Commons License 2001.08.14 0 0 85
Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni: keresem angol üzleti felsőfokú vizsgához a szóbajöhető témakörök listáját. A neten sehol nem találtam, van egyáltalán ilyen?

Köszi előre is.

Hópehely

FRODO Creative Commons License 2001.04.26 0 0 84
www.nyak.hu

Ezen az odalon azt írják, hogy hollandból lehet nyelvvizsgát tenni, de honosítani nem lehet.
Azért nézd meg te is, hátha csak nem vettem észre valamit!

Előzmény: Nym (83)
Nym Creative Commons License 2001.04.25 0 0 83
szerintetek lehet ma Mo-n valahogy legálissá( diploma megfelelővé) tenni holland nyelvvizsgát?
pl: honosítás, nyelvvizsgatétel stb. Mert a hollandot biztosan meg tudnám csinálni viszont angolból van 3 megújított 77%< szóbelim meg 3 db sikertelen 50%,54%,48% írásbelim és már fed up vagyok vele.
Regards
N.Y.M.
pőcsike Creative Commons License 2001.04.22 0 0 82
Megint muszály felhoznom...
pőcsike Creative Commons License 2001.04.21 0 0 81
Én pedig újra felhozom, hátha tud valaki segíteni nekem a két hozzászólással ezelőtti kérdéseimben.
andry Creative Commons License 2001.04.20 0 0 80
Elnézést kérek az előbbi hozzászólásért, a következő helyről szerettem volna betenni a táblázatot:
Akkreditált német nyelvvizsgahelyek Magyarországon
Csak német nyelvre vonatkozik, de talán lesz olyan, akinek hasznos lesz. A végén szó van a nyelvvizsgák honosításáról is.
Előzmény: andry (79)
andry Creative Commons License 2001.04.20 0 0 79
Üdv minden nyelvvizsgázónak! Ideteszek egy általam összegyűjtött táblázatot, igaz csak német nyelvre vonatkozik, de talán lesz olyan, akinek hasznos lesz. A végén szó van a nyelvvizsgák honosításáról is. Akinek felesleges scrollozást okoztam, attól ezúton elnézést.


Ezeken a helyeken lehet ma
Magyarországon nyelvvizsgát tenni



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">általános



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



BME
Nyelvvizsgaközpont

1111, Budapest,
Egry József u. 1. E épület T.:(1)463-3131


BME NYELVVIZSGÁK BME általános
nyelvvizsga





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">általános



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



href="http://www.itk.hu" target="new">Idegennyelvi
Továbbképző Központ

1085,Budapest,
Rigó u.16. T.:(1)303-9146; (1)459-4014


ITK ORIGO





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">általános



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">egynyelvű



href="http://www.goethe.de/ms/bud/unindex.htm"
target="new">Goethe-Institut Budapest

class="MsoNormal">1061, Budapest, Andrássy u. 24.
T.:(1)374-4070


href="http://nyelvkalauz.swi.hu/nyelvvizsga/givr.php"
target="new">Goethe Institut Vizsgarendszere


href="http://www.goethe.de/z/pruef/p1zdaf/defallge.htm"
target="new">Nyelvvizsgafeladatok
(ZD)


Vizsgahelyek:






align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">általános



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">egynyelvű



Osztrák
Intézet Kht.

href="http://www.austrian-embassy.hu/Kulturinstitut.htm"
target="new">Österreichisches Kulturinstitut in Budapest


1061, Budapest Andrássy u. 21.
T.:(1)322-3030


href="http://nyelvkalauz.swi.hu/nyelvvizsga/nemet_osd.php"
target="new">Österreichisches Sprachdiplom Deutsch
(ÖSD)





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">szakmai



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



Közgazdasági
Szaknyelvi Vizsgaközpont

1085,
Budapest, Horánszky u. 18-22. T.:(1)266-8423


OECONOM közgazdasági szaknyelvi
vizsgarendszer





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">szakmai


style="TEXT-ALIGN: center">diplomáciai



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



Külügyminisztérium

class="MsoNormal">1027, Budapest, Bem rkp. 47.
T.:(1)458-1000


Diplomáciai szakmai nyelvi vizsga





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">szakmai


style="TEXT-ALIGN: center">gazdasági



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



href="http://www.gazdasaginyelvvizsga.hu" target="new">Gazdasági
Nyelvvizsga és Szaknyelvi-Módszertani Továbbképző
Központ

1054, Budapest,
Alkotmány u. 9-11. T.:(1)374-6201/131; (1)374-6295


Gazdasági Szaknyelvi Vizsgarendszer





align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">NÉMET


style="TEXT-ALIGN: center">szakmai


style="TEXT-ALIGN: center">orvosi



align="center" class="MsoNormal"
style="TEXT-ALIGN: center">kétnyelvű



PTE
ÁOK és EFK PROFEX Nyelvvizsgaközpont

class="MsoNormal">7624, Pécs, Szigeti út 12.
T.:(72)324-122


PROFEX




A jelenleg Magyarországon akkreditált href="http://nyak.huninet.hu/htmek/akkreditalt_nyelvvizsgakozpontok.htm">nyelvvizsgaközpontok
és href="http://nyak.huninet.hu/htmek/elfogadott%20bizonyitvanyok.htm">nyelvvizsgabizonyítványok.


Külföldi nyelvvizsgák Magyarországi
egyenértékűsíthetősége - magyarul (href="http://nyak.huninet.hu/nyat/idegennyelvi/kulfnylv.doc"
target="new">kulfnylv.doc
)


pőcsike Creative Commons License 2001.04.20 0 0 78
Pitman nyelvvizsgával rendelkezem, és ma tudtam meg ama örvendetes hírt, hogy a honosításhoz szóbeli vizsgát kell tennem.Tudna erről valaki valami bővebbet mondani, van olyan aki már átesett ezen??
A másik kérdésem: ha sikerül a szóbeli vizsgám, akkor aznap adnak e valami igazoló papírt hogy igenis ott voltam, letettem, csak még hivatalos papírom nincs róla? (Június 2.-án lenne a szóbeli, de én június 5.-én már államvizsgázom, és baromira szeretném átvenni azt a szaros diplomámat).A nyelvvizsga kézbevétele után menni idővel kapom kézbe a diplomámat? Örülnék ha tudna valaki válaszolni ezekrema kérdésekre, mert mind a NYAK, mind a tanulmányi osztály tiszta idióta..

A Pitman nyelvvizsgáról csak annyit: nekem Intermediate van, és nevetnivalóan egyszerű volt, de ezt huzavonát, meg Pestrejárást a honosítás miatt, lehet hogy szívesebben felcserélném egy állami nyelvvizsgával.

Takács_Béla Creative Commons License 2001.03.04 0 0 77
Sziasztok!
A kozeljovoben keszulok Pitman szobelire. AZ erdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van, mert en eddig csak azt hallottam, hogy nagyon konnyu es majdnem mindenkinek sikerul. tb
kutya3 Creative Commons License 2001.02.26 0 0 76
enderoo:
nem olvastad el figyelmesen azt, amit irtam (66)-ban.

"allamilag elismert nyelvvizsgaval egyenerteku nyelvvizsgaval is lehet allamvizsgara menni" - ha az intezmeny ezt nem szigoritotta meg.

javaslom, hogy a nyelvi akreditacios kozpontot hivd fel, ok megmondjak hogy mit er a papirod, mit kell tenned.

enderoo Creative Commons License 2001.02.26 0 0 75
Aha. Értem. Hát ez tényleg nem túl jó hír.
Hát lehet, hogy ez a bölcs rendelet engem is meg fog akadályozni a diplomámban, meg az ösztöndíjban (meg aztán még ki tudja miben).
Elkeserítő.
Most szomorú vagyok.
A NYAK monnyon le!
Mindenki monnyon le!

Előzmény: szalka (74)
szalka Creative Commons License 2001.02.26 0 0 74
"Köszi, azt eddig is tudtam, hogy mi az a honosítás, csak azt nem, hogy én honosíthatok-e. "
Csak azert irtam le a procedurat, merthogy azt irtad, mar annyira elfelejtetted a nyelvet, hogy egy rendes nyelvizsgara nem tudnal most tobbhonapos felkeszules nelkul elmenni. Marpedig eddig is ugyanugy kellett keszulni a honositasra, ha nem jobban mint a "sima" nyelvizsgara.

Az atfutasa ha nem is egy eves az ilyen dolgoknak, mindenesetre nem 2 perc. Legalabbis a rigo utcaban egy vizsgara a vizsga elott 2 honappal legkesobb jelentkezni kell. es az eredmenyt a vizsga utan masfel honappal leghamarabb tudod meg. Szoval attol a pillanatol, hogy jelentkeztel 3,5 honap (ha minden jo idoban van es sikerult), hogy kezbe kapjad a papirodat. Ami a most juniusi allamvizsgahoz, mar eleg szuk hatarido. Hogy mar nem ok csinaljak ez akar gyorsithat is, de lassithat is ...

Előzmény: enderoo (73)
enderoo Creative Commons License 2001.02.26 0 0 73
Köszi, azt eddig is tudtam, hogy mi az a honosítás, csak azt nem, hogy én honosíthatok-e.

Az idézetedben mi a rossz nekem?
Gondolod, hogy kb. 1 éves átfutása van ennek az egésznek? Hát az bizony tényleg rossz lenne.
Vagy mi az elszomorító?

Előzmény: szalka (72)
szalka Creative Commons License 2001.02.26 0 0 72
"Mit csináljak? SEGÍTSETEK, diploma előtt állok, és nem akarok még egy évet (félévet) p*csölni emiatt! Nincs időm (se energiám) megint felkészülni nyelvvizsgára! (Nemigen gyakoroltam a nyelvet.) "
Azt nem tudom, hogy a keltezessel lesz-e problemad avagy sem.
De a honositas NEM ugy megy , hogy bemesz beviszed megnezik es ha valodinak talaljak, akkor adnak egy papirt, hogy honositva van.
A honositasnak legjobb tudomasom szerint ugy mennek, hogy egy szukitett nyelvizsgat kell tenned. Amiben nincs teszt meg szovegertes, meg leveliras, "csak" magyar-idegennyelv vica versa forditas van benne. Amire mindenkepp erdemes ugye keszulni, ha kezded elfelejteni.
Kulonben mondok meg egy rohadt elszomorito dolgot, az itk weblapjarol olloztam neked :

" Az Idegennnyelvi Továbbképző Központ jelenleg kizárólag folyamatban lévő honosítási ügyek befejezését végzi. A már korábban megkezdett honosítási ügyeknek 2001. december 31-ig kell lezárulniuk. Új honosítási kérelemmel az érdeklődők a Nyelvvizsga Akkreditációs Központhoz fordulhatnak (Budapest, XIV. ker. Ajtósi Dürer sor 19-21. IV. em.; félfogadás:
pénteken 12 és 18 óra között).
"

Előzmény: enderoo (71)
enderoo Creative Commons License 2001.02.26 0 0 71
Sziasztok!

Nem tud valaki arról, hogy a nyelvvizsga honosításakor számít-e a külföldi (egyébként az enyém ICC - Frankfurt) nyelvvizsga KELTEZÉSE?

Az eddigi infóim szerint (www.om.hu, www.nyak.hu) nincs ilyen kitétel, viszont a BME-n azzal rémisztgettek, hogy ha a nyelvizsgám már elmúlt 2 éves, akkor vizesnyócas, nem honosíthatom.

Kérdezem: nem a frankfurti illetőségű International Certificate Conference állapítja meg az ő általa kiállított nyelvvizsga oklevél érvényességét? (Ennek tudomásom szerint nincs "lejárta".) Ha őszerintük érvényes, akkor lehet olyan, hogy a magyar tankparaszt vizsgaakreditáció mégsem fogadja el?

Esetleg kérjem a nyelvvizsgát kiállító intézményt, hogy sorry, állítsa ki nekem megint az oklevelet, because elvesztettem?

Mit csináljak? SEGÍTSETEK, diploma előtt állok, és nem akarok még egy évet (félévet) p*csölni emiatt! Nincs időm (se energiám) megint felkészülni nyelvvizsgára! (Nemigen gyakoroltam a nyelvet.)

(Sajnos egyébként a 22-es csapdája állt elő az én esetemben: ha le tudok a nyáron diplomázni (azaz, ha megszerzem azt a (#&"+%!=%%) nyelvvizsgát), akkor ősszel mehetek külföldre kutatói ösztöndíjjal, ahol szerintem rövid idő alatt megint belejönnék a nyelvbe. Ha nyelvizsgára szánom a diplomamunkára szánt időt, akkor meg azért nem lesz diplomám. - megj.: a diploma kell az ösztöndíjhoz. - bocs. - a szerk.)

Az én esetemben azaz a nyelvizsga akadályoz meg abban, hogy a nyelvet in situ gyakoroljam, azaz ténylegesen megtanuljam. Ennyit a nyelvvizsgáról. Gondolom megértitek, ha most nem tudom belátni a szükségességét. Véleményem szerint mindenki úgy csesz ki magával, ahogy akar. Legyen ez mindenki magánügye. Belátom a nyelvtudás szükségességét (sőt, a bőrömön tapasztalom), de szerintem ahhoz senkinek nem lehetne JOGA (ez egy speciálisan értelmezett fogalom Mo-on), hogy másra ezt rákényszerítse.

Ezzel pontosan a diplomás réteget nézik hülyének. Melyik az a sikerekre vágyó szakember, aki nem tudja, hogy kell ismernie legalább EGY idegen nyelvet?
Ha ezt tudja, és szerencsés esetben az egyetemén oktatják is az ő általa tanulni kívánt nyelvet, akkor miért kell nyelvvizsgára kényszeríteni?
Ha ezt tudja, de ő nem akar külföldi karriert befutni, egyszerűen csak csendben el akar éldegélni az ő kis magyar közegében, akkor megint kérdezem: miért kell rákényszeríteni egy nyelvvizsgát? (Hangsúlyozom nyelvvizsgát, nem pedig nyelvtudást!!! A kettő messze nem ugyanaz!!!)
A ha pedig NEM TUDJA, akkor nem jön rá előbb-utóbb magától?
Brrr de felidegesítettem már megint magam. Bocs.

A bevezetőmben felvetett problémára azért tisztelettel várom az észrevételeiteket.
Ezt előre is hálásan megköszönöm.

Üdv.

e.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!