Keresés

Részletes keresés

amat Creative Commons License 2012.10.26 0 0 25459

Gratula!

Példás teljesítés!

 

Előzmény: csika_ (25453)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.10.26 0 0 25458

Nem futni akarok, hanem vezetni én is. :-) Meg ami hozzá tartozik. Milyen költsége van egy hivatalos kísérőnek?

Előzmény: ultrafutó a Kedvesem (25447)
amat Creative Commons License 2012.10.26 0 0 25457

Ez jó, ha korábban beírod nem is próbálom meg!:-))

Előzmény: ultrafutó a Kedvesem (25447)
dorkapapa Creative Commons License 2012.10.26 0 0 25456

Köszi a beszámolót, nagy gratula hozzá, és persze jó felkészülést a jövő évre!

Előzmény: csika_ (25453)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.10.26 0 0 25455

köszi a beszámolót Tomi, nagyon jó volt olvasni!

nagyszerűen felkészültél, profin versenyeztél, megdolgoztál a sikerért! példamutató az utad! hajrá! :-)

Előzmény: csika_ (25453)
_pecsenye_ Creative Commons License 2012.10.26 0 0 25454

még időben vagy. messze még 2013:):)

Előzmény: csika_ (25453)
csika_ Creative Commons License 2012.10.26 0 0 25453

Én is elkövettem egy merényletet az idei Spartatlonról.

Jobb később, mint soha:

http://edzesonline.hu/blog/8320/csika

olipapa Creative Commons License 2012.10.25 0 0 25452

Nincs ezzel baj, az indulók töredéke tudja, ismeri igazán az edzéselméletet a Spartathlonon. A legtöbben a saját fejük, vagy ismerőseik javaslatai, módszerei alapján készülnek.

Aztán egyrészt ha itt visszakaresgélsz a hozzászólások közt, én és más is írogatott már le dolgokat mit miért érdemes a felkészülés kapcsán. Aki kérdezett itt, annak leírtam szerintem hogy kéne. Az más kérdés, hogy ezt nem mindenki fogadja el, volt, hogy viatindító volt, de ez is normális, nem csak egy jó út lehet ami előre visz.

Egyébként pedig a fejlődés útja nem csak futás és futás, mert te csak azt tudod, e mögé nem szabad bebújnod!. Az edzéselmélet nem titkos tudomány, hozzáférhető. Miskolcon is van jópár komoly ultrás, érdemes velük beszélgetni a témáról, sok jó tanácsot adhatnak neked. Annyit futottál, hogy ilyen akarattal sokra viheted, csak a hogyant kell még csiszolni és sima ügy lesz! Élj a lehetőséggel!

Előzmény: palasthyistvan (25449)
palasthyistvan Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25451

Nem.Ezekben vagyok amatőr: edzéselmélet,edzésmódszerek.Attól lehet még a hozzáállásom,kitartásom,akaraterőm "profi".

Rss_75 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25450

"Amatőr vagyok,nem értek a futáshoz", de Spartathlonon indulok. Nem érzel ebbe némi ellentmondást?

Előzmény: palasthyistvan (25449)
palasthyistvan Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25449

Biztosan igazad van.DE! Itt jön a probléma.Amatőr vagyok,nem értek a futáshoz,nem tudok semmilyen tudományos és egyéb módszereket,amivel tovább fejlődhetnék.Én "csak" ezt tudom:minél többet futni.Ha van aki tud olyat ,amivel tovább fejlődhetnék,tovább erősödhetnék,közelebb vinne ahhoz,hogy teljesíthessem a Spartathlont,szívesen veszek akármilyen gondolatot,segítséget.Most úgy gondolom,hogy amit az elmúlt évben megcsináltam(1300 óra),azt most is meg szeretném,csak mivel erősebb,edzettebb vagyok,gyorsabban.

Előzmény: olipapa (25448)
olipapa Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25448

"A másik,amit erről gondolok,de lehet,hogy tévedek,hpgy a sok-sok hosszú futás egy idő után növeli a gyorsaságot is,ám ugyanez fordítva már nem biztos.Mármint,hogy rövidebb,gyorsabb futás után tudnék ultratávokat is menni."

 

a tudomány állása szerint:

 - A sok-sok hosszú futás egy ideig növeli a gyorsaságot és nem egy idő után.

- A rövid intenzív futások nem alkalmasak ultratávokra készülésre, ha ezek intenzitása magas acidozist okoznak és túl gyakoriak. Egyébként vállalhatók, főleg egy bizonyos erőnlét fölött.

 

 

"Én inkább próbálok egy olyan iramot menni,ami egy ultraversenyen "elegendő",amivel lehet teljesíteni a szintidőket,és azzal az irammal minél többet futni,minél hosszabb ideig tartani azt."

 

Ez alapvetően jó elképzelés, de szerintem ennyi futó Km el a lábadban már ezen túlhaladtál, más ingerekre is szüksége van a szervezetednek.

 

Előzmény: palasthyistvan (25433)
ultrafutó a Kedvesem Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25447

Szerintem akkor jársz a legjobban, ha nem hivatalos kísérőnek mész, hanem csak beszállsz valaki kísérőjéhez. Ebben az esetben ez semmilyen plusz költséget nem jelentene neked, csak az uti ktg és a szállás némi kajával. :-) De ha gondolod egy csésze mézes tea mellet én is szívesen összefoglalom neked: Akropolisz, aztán bitang forgalmas belváros rusnya emelkedővel már az elején, majd forgalmas autópálya leállósávja, aztán koszos kisvárosok úteltereléssel és porral, sok robogóval és k.meleggel, majd tengerparti dimbidombi miközben lábad alatt olvad a beton, olajfinomító, ismét tengerparti dimbidombi, csatorna. Itt hőgutát kapsz, majd bekóvályogsz a narancsfák és olajfa ligetek közé, nyeled a port, ősi Korinthos előtt buzi emelkedő, itt meggyőződ magad, hogy úgyis mindjárt belehalsz, már nincs miért mirnyogni... Korinthosban észre sem veszed a böszme nagy romokat és a közel ezer méterese hegyet, itt elájulsz. Aztán belezombizod magad a következő dimbidombiba, amikből hegyek lesznek, viszont lmegy a nap. Éjszaka megmászod a hegyet, miközben átkozod magad, hogy ide evett a fene, nem érzed a 8fokos hideget, leszakad a lábad lefelejövet, de azért beleszédülsz a soha véget érni nem akaró éjszakába. Mikor felkel a nap annak sem örülsz, mert jön vele a meleg is, meg a kegyetlen hegyek...órákig. A Tajgetoszt nem veszed észre, csak mondják neked, csőlátásod és a dacod visz előre...soha nem jön el Spárta. Mikor odaérsz, még akkor sem vagy ott... Aztán vége, leveszik a cipőd és tényleg elájulsz... A tájból kb ennyit látni szerintem, ha fut az ember. :-) De én vezetni szokatm, úgy varázslatos! :-))))

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (25446)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25446

Olvasok én mindenfélét, csak nem minden marad meg a szivacsos agyamban. Na de akkor majd visszaolvasok, és megnézem, van-e kiírva valami szabályzat. Az jutott eszembe, hogy egyszer elmennék valakihez kísérőnek, hogy megnézzem már ezt a legendás pályát közelről is. Már persze ha tudok szabadságot kivenni rá.

Előzmény: ultrafutó a Kedvesem (25445)
ultrafutó a Kedvesem Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25445

Jaj, hát te nem olvasol kísérő beszámolókat?! :-D Mert az első nyolcvanon hozzá sem szabad szólni szegény árva futókhoz, de persze a kísérő ezt nem bírja ki, ezért elrejti az autót és az utca emberének álcázva magát szurkol... Korinthos után is jól jön, ha a szabályok szigorú őrei (akik cikáznak még iccaka is) nem veszik észre, hogy a kísérő épp hasfogót készül a futójának adni két narancsfa közt... :-D

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (25444)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25444

Miért kell eldugni? :-O Illegális a kísérés?

Előzmény: ultrafutó a Kedvesem (25443)
ultrafutó a Kedvesem Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25443

M már mentünk így is, úgy is. A saját autó nyilván kényelmesebb, mert akkor tudsz vinni hűtőládát pl, illetve bármennyi cuccot. 2009-ben és idén sajáttal mentünk, 2010 és 1011-ben pedig béreltünk. A bérelt autót kicsit talán könyebb "eldugni" a verseny alatt...bár én már kezdeg igen rutinos lenni ebben a bújkálásban :-D

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (25427)
pudingman Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25442

Most olvastam, hogy sikerült Jenönek, akit itt átkereszteltek Jánosnak:-)

 

http://www.szekesfehervarihirek.hu/sport-hirek/beszamaolo-a-becs-pozsony-budapest-ultramarathon-5-befejezo-napjarol/

 

A linket Lassú Nyíltól kaptam - köszi:-)

Előzmény: pudingman (25441)
pudingman Creative Commons License 2012.10.24 0 0 25441

Nem találtam semmi infót. Sikerült Jenönek?

Előzmény: pudingman (25440)
pudingman Creative Commons License 2012.10.23 0 0 25440

Azt nem tudom! Nem jártam arra:-)

Sipiék a Bécs környéki útvonalról kérdeztek, de azt sem tudtam:-)

 

Ezt olvastam ma reggel a Bé-Bu honlapján:

 

"Ahogy már a korábbi híradásokban szerepelt, vasárnap éjjel indult útnak Horváth János ultrafutó. aki a BBU figyelemfelkeltésére egyéniben, szinte megállás nélkül, EGYHUZAMBAN futja le a 320 km-es távot. 48 óra folyamatos futással, ugyan azon az útvonalon (Bécs- Pozsony- Győr- Tata- Budakeszi) éri utol a mezőnyt október 23-án reggel, ahol csatlakozik a többiekhez és együtt futnak be a célba. Jelenleg Tata vonzáskörzetében jár a híradások alatt."

 

Ùgy látszik, nem olvasták el rendesen a korábbi híradásokat, mert Horváth Jenö az ultrafutó, és nem vasárnap éjjel, hanem vasárnap délben indult. Mert csak úgy jön ki a 48óra:-))

Előzmény: bor_kedvelő (25437)
csika_ Creative Commons License 2012.10.22 0 0 25439

3 féle csomag volt idén.

A legolcsóbb 60 EUR, de ebben nincs bent a belépő az athéni záróünnepélyre.

A másik kettőben már szállás is van, azok jóval drágabbak.

Előzmény: palasthyistvan (25438)
palasthyistvan Creative Commons License 2012.10.22 0 0 25438

A kísérőknek mennyi a "nevezési díja"?200Euró?

bor_kedvelő Creative Commons License 2012.10.22 0 0 25437
Pozsonytol Gyorig jo volt a jeloles
Előzmény: pudingman (25436)
pudingman Creative Commons License 2012.10.22 0 0 25436

Szuper, köszi!:-)

 

Sajnos könnyü elkeverni. Tölem kérdeztek egy két dolgot az útvonallal kapcsolatban, de én nagyon rosszul tudok tájékozodni, sokat nem tudtam segíteni. 

 

Még jó, hogy nem születtem indiánnak. Sok tekintélye nem lett volna, a mindig eltévedö gyöngybölénynek:-)

 

Előzmény: Daze_ (25435)
Daze_ Creative Commons License 2012.10.22 0 0 25435

Jenővel kilencor beszéltem, 25 kilométerre volt Győrtől. Jókevű, komolyabb problémái nincsenek. Elkavarodtak Bécs határában és Pozsonyban. A két kerülés miatti egy órát leszámítva pontosan az üzemterv szerint halad.

 

Üdv,

Erdész Gyula

Előzmény: pudingman (25434)
pudingman Creative Commons License 2012.10.22 0 0 25434

Nálunk maradt a ködös, nedves idö. Egész héten...., csak a hegyekben van meleg és sok napsütés. 

 

Múlt héten, az 55. szülinapomon felakartam menni egyedül a Grossglocknerre. Persze, hogy szar idö volt:-)

 

Itt a beszámólóm: http://edzesonline.hu/blogview.php?blog_id=9671&item_id=7852&action=comment

 

Tudja valaki, hogy Jenö hol tart? A hülye fejemmel elfelejtettem felírni Sipi tel.számát.

Előzmény: bor_kedvelő (25430)
palasthyistvan Creative Commons License 2012.10.21 0 0 25433

Lehet,hogy rosszul gondolom,de szerintem sokkal gyorsabban biztosan nem.Bár ezen nem nagyon gondolkodtam még.Én inkább próbálok egy olyan iramot menni,ami egy ultraversenyen "elegendő",amivel lehet teljesíteni a szintidőket,és azzal az irammal minél többet futni,minél hosszabb ideig tartani azt.Persze ez terep és időjárásfüggő.Szerencsém van,mert közel a Bükk-hegység,és van alkalmam sokat futni hegyet,partot.Utána egy síkon végzett edzés már mennyivel könnyebb,gyorsabb.A másik,amit erről gondolok,de lehet,hogy tévedek,hpgy a sok-sok hosszú futás egy idő után növeli a gyorsaságot is,ám ugyanez fordítva már nem biztos.Mármint,hogy rövidebb,gyorsabb futás után tudnék ultratávokat is menni.Persze ez alól vannak,lehetnek kivételek,én csak magamról tudok beszélni ez ügyben.Nem beszélve arról,az agynak milyen edzés a szombatonkénti 10 órás edzés.

Előzmény: bor_kedvelő (25432)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.10.21 0 0 25432
Az nagyon jo!!!! Akkor nem lassitott le nagyon...
Mennyivel futnal ha heti 15ora lenne a penzum? :-)
Előzmény: palasthyistvan (25431)
palasthyistvan Creative Commons License 2012.10.21 0 0 25431

Változó.Van benne 4 perces is,de akár 7 is.Függ sok mindentől.Terep,fáradtság,időjárás,stb.De úgy mondanám,hogy az átlag az 5:30-6 perc.Persze az igazság az,hogy nem menne ennyi ha nem szednék táplálékkiegészítőket.Arginint,Karnitint,Koffeint,Zsírégetőt,IsoPlust,Multivitamint.Ez nagyon sokat jelent a gyors regenerálódásban.

Előzmény: bor_kedvelő (25429)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.10.21 0 0 25430

tegnap ugyanez volt, a sűrű ködben szinte rámdermett a pára...
nem vagyok fázós de két tapirövidgatyába és hosszúujjúba kellett futnom a nap nagy részét

Előzmény: pudingman (25428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!