Keresés

Részletes keresés

KukacAV Creative Commons License 2000.07.28 0 0 106
Jól gondolod.

A Windowst csak megvenni kötelező, jól elkészíteni nem...

Jó lenne már egy precedens arra, hogy iskolában/könyvelőirodában/akárhol kötelezhető-e az ember microsoft programok használatára, és ha igen, akkor kötelezhető-e azon programok megvételére. Mert akkor ez egy kvázi-adó lesz a microsoft felé: ha érettségit akarsz, fizess nekik!

Előzmény: Net-Angel (100)
KA Creative Commons License 2000.07.28 0 0 105
Remélem valami tökös hacker feltöri a BSA honlapját, valamint a rendőrségét is. 2 éve
betörtek hozzánk. Elvittek mindent, a számítógépet is. Azóta sem találták meg. Nem is keresték a tetteseket. Csak tudnám mi a szarért
vannak ?!! Kiváncsi lennék hogy mondjuk a nagy fejes rendőrök meg BSA-s faszok legális szoftvereket használnak-e? Vagy csak bagoly mondja verébnek ez az egész.
Labor Creative Commons License 2000.07.28 0 0 104
Na, mit szóltok a pécsi szálhoz?
_Sodd_ Creative Commons License 2000.06.02 0 0 103
Újlaki:
kis helyesbítés: aki másnak JOGELLENESEN kárt okoz, köteles azt megtéríteni (Ptk 339. §)

és a kikötés érvényes azok között a felek között, akik a szerz?dést megkötötték akárhol is legyenek nem csak az USA-ban

szóval kártérítés az nuku

a M$ egyébként arra vállal garanciát, hogy a hibás adathordozóból ered? problémákat orvosolja kicseréléssel vagy pénzvisszafizetéssel
a program m?ködése által okozott kárért nem vállal felel?sséget

egyébként minden szoftver esetében csak korlátozott felhasználói jogokat szerzel, és nem tulajdonjogot, még a szabad szoftverek esetében is

a Windóz licencszerz?désében van azért még egy-két érdekes dolog...
pl hogy biztonsági másolatot csak M$ szoftverrel készíthetsz róla
(a biztonsági másolat készítését megtiltani egyébként nem lehet, a Szjt és nemzetközi szerz?dések miatt)

Újlaki Creative Commons License 2000.06.01 0 0 102
Ha jól megnézed, nem csak felelősséget nem vállal, de még csak nem is veszed meg: a szoftvertermék a cég tulajdona marad, te csak használati jogot vásárolsz, egészen elképesztő feltételekkel. Az pedig valóban nonszensz, hogy a bizonyított károkozásért sem tartoznak felelősséggel.

Egyébként szerintem ez a kikötés csak Amerikában érvényes, és az európai bíróságok, ha győzöd ügyvéddel és pénzzel, megítélik neked a kártérítést. A magyar jog szerint is az a szerződési feltétel, amely ellentmond a magasabb jogszabályoknak, érvénytelen. Márpedgi aki másnak kárt okoz, az köteles azt megtéríteni. Más kérdés, hogy a kockázatviselő fél - jelen esetben a Microsoft vagy a viszonteladója - köthet felelősségbiztosítást a termék által okozott károkra. Akkor a biztosító fizet, de az eladő helyett, nem a vevő helyett.

Előzmény: Net-Angel (100)
SubWoofer Creative Commons License 2000.06.01 0 0 101
Tehát kb az van, hogy adott egy swcég, mint az Ms, és agresszív piac- és reklámpolitikájának segítségével (+BSA) rád sóz egy terméket, amiért végül is nem vállal semmi garanciát. Most gyorsan átfutottam a License.txt-t. Jól be vannak kavarva a dolgok benne. A szemetek még megsem formázták rendesen, nehogy normálisan végig tudd olvasni.
Szerintem ez szabadrablás.
Net-Angel Creative Commons License 2000.06.01 0 0 100
Sziaztok!

Nem tudom, hogy jól tudom-e, de azt hiszem, hogy a Windows-ok licencszerződésében (EULA, vagy mi) benne van, hogy a SZOFTVER használatából eredő károkért a CÉG nem vállal felelősséget. Bocsi, ha rosszul gondolom.

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.01 0 0 99
Gondban lennél azzal a perrel. A MS Magyarország nem árul szoftvert. A forgalmazók azt külföldről hozzák be, így külföldön kellene a pert megindítanod. Ez pedig emelné az est fényét, illetve a perköltségeket. Nézzed meg, mi van a licencszerződésben. Üzleti szempintból ez sokkal 6hatósabb megoldás.
Előzmény: SubWoofer (98)
SubWoofer Creative Commons License 2000.05.31 0 0 98
Hi!

Kiváncsi vagyok, hogy a dolog működik-e fordítva? Pl.: Kitalálom, hogy csinálok mondjuk valamilyen internetes tartalomszolgáltatást, vagy mondjuk egy webes brókercéget. Veszek egy bazinagy szervert, megveszem a a W2000-et, meg mindent ami kell. Megy szépen a szolgáltatás, frankó. De egyszer csak előugrik a szerveren egy kék képernyő és lehal az egész. Tfh. ez teljesen az op.rendszer hibájából történt. Mondjuk 4 óra alatt helyreállítják a rendszert. A kár jelentős. Másnap ügyvédeim feljelentik a Microsoft Magyarország Kft.-t (vagy Rt?), és követelik az elmaradt bevételt. Én vettem tőlük egy terméket, amit rendeltetésszerűen használtam, de az mégis elromlott, és ebből nekem károm származott. Vagy elküldhetem a KERMI-be vizsgálatra a megvásárolt W98-am, mer néha lefagy? Ha a KERMI (vagy mtén most minek hívják) jogosnak itéli a minőségi kifogásom, akor kicserélik nekem egy másikra? :-)
Na, ebből kb. nem lenne semmi...
Hasonló: I Love You féreg. Tavaly volt tán a CHIP-ben egy cikk a win98 alá beépített Scripting Host-ról. A dolog arról szól, hogy mostmár a VBA-t nem csak az MsOffice alkalmazásokban lehet használni, hanem az egész op.rendzer alatt, biztonság persze Ms módra 0. Mondom, jön majd az első suttyó VB mágus, ír erre valami csúnyaságot, azt kész, sok Ms juzer fogja majd a fejét. Pedig akkor a makrovírusok már pusztítottak rendesen, de az Ms csak kihozta ezt a dolgot. Most mi van? Egy hónapja az ILY-val és klónjaival van tele minden.
Az itt a baj, hogy a sw cégeket védik a törvények (vagy egyes törvények nemléte), de a felhasználókat nem védi szinte semmi. Tudom, nem kötelező az Ms termékek használata , de az Ms-nek sem kötelező a szoftveriparban utaznia. Ha nem megy nem kellene eröltetnük. De így van ez sok más swcéggel is.

SubWoofer

freeze flash Creative Commons License 2000.05.31 0 0 97
Kicsit furcsának /?!/ találom a BSA agresszív reklámkampányait, meg pofátlannak, hogy egyfolytában ezek folynak a médiákból, mint a mosópor-reklámok...
A mai médiaárakat ismerve, ha ennek a sorozatnak a költségeit inkább iskolák software-vásárlásaira fordították volna, már kevesebb "bűnt" kellene üldözni.
Tekerjék össze a plakátjaikat, és dugják a seggükbe. Ez persze most becsületsértés, igaz?
Az ember már a net-en sem mer igazán véleményt nyilvánítani. Sunyi patkányok.
Gyertyános-Tölgyes Creative Commons License 2000.05.30 0 0 96
Na, látom felhozták ezt a topicot a cikkhez. Linkelek hozzá egy másik érdekeset - tudjátok nemrég futott a "egy év börtönre ítélték a szoftvermásoló tanárt" reklámkampány, a szerző ennek apropóján boncolgatja a M$ taktikáját, ill. a rendszert mint olyant. Monopoly az iskolában

Linkelve vannak jó karikatúrák, nekem ez tetszett a legjobban

typhoon Creative Commons License 2000.03.31 0 0 95
Köszi a válaszokat! Azt hiszem megtalaltuk a megoldást. :)
Előzmény: micu (94)
micu Creative Commons License 2000.03.31 0 0 94
De az aktuális Chip magazin CD-jén találsz egy szép nagy Mandrake-t, ami RedHat klón (picit kiegészve), a márciusi Új Alaplap CD mellékletén pedig egy teljes StarOffice-ot Linuxra (és W$-ra is).
Üdv:Micu
Előzmény: typhoon (89)
Radon Creative Commons License 2000.03.31 0 0 93
Nem kell ide ügyvéd. Valószínű nincs is a net környékén. Nekik ez nem kifizetődő.
Ésszerűbnek tűnik megkérdezni olyat, aki már átélte. Tehát:
1) Igen. Hívnak egy lakatost, akit te fogsz kifizetni.
2) Igen, 2 hatósági tanu kiséretében.
3) Igen.
4) Megvan a módszerük. Előbb utóbb ugyis kinyitod. Nem mennek el dolgavégezetlenül.
5) Persze perelhetsz. Nem vagyoni kár miatt? Felejtsd el! Hogy, mivel bizonyítod?
Ha a rendőr pofán vág, arról úgyis bebizonyítják, hogy nem is ő vágott pofán, hanem te saját magad. Ha mégse, akkor jogszerű volt, mert ellenszegültél, megtámadtad, stb.
Előzmény: psimon (88)
olhado Creative Commons License 2000.03.30 0 0 92
Igen, olyan. Ettől még megtehetik. Ahogy a lefoglalt kazettákon, floppykon is átmentek időnként úthengerrel, és nem letörölték őket. Németországban előfordult olyan is, hogy a polizei rajtaütött egy számítógépes klubon és összetörte a gépeket.
Előzmény: enginer (91)
enginer Creative Commons License 2000.03.30 0 0 91
Ugyanis ha egyetlen nem jogtiszta program is van rajta, megsemmisítik. Ezt írja elő a törvény.
Mit semmisítenek meg??
A wincsit vagy a programot?
Mert, ha wincsit akkor az kb. olyan lenne mint amikor a rendőr a gyorshajtáson elkapott pasinak a Mercijét a helyszinen felgyujtaná!!
Előzmény: SaGa (70)
Piszkos Fred Creative Commons License 2000.03.30 0 0 90
Igen, a RedHat 6.1 tokeletesen ingyenes, szabdon masolhatod. Akar azt is megcsinalhatod, hogy masolod es TE arulod.
Az egyetlen dolog amit nem csinalhatsz vele az az, hogy akinek te eladtad/odaadtad, annak nem tilthatod meg a tovabbmasolast, illetve nem tilthatod le a forraskodrol, tehat ha belejavitasz valami progiba, akkor a javitott forrast is elerhetove kell tenned.
Ja, van is egy ceg, a linuxcentral, ahol kb nyerscd aranak megfelelo osszegert + postakoltseg megrendelheted barmelyik linux disztribuciot, igy a RedHat-et is. (Nem tudom szallitanak e USA-n kivulre, azt meg kell nezni.)`
Előzmény: typhoon (89)
typhoon Creative Commons License 2000.03.30 0 0 89
Hello! Tudom, hogy nem szorosan ide tartozik, de azert rakerdezek. Haverom cegenel egyetlen egy szamitogep van, azt is csak szovegszerkesztesre hasznaljak. Egy Redhat 6.1 es egy Staroffice tokeletesen megfelelne az igenyeinek. A kerdes az lenne, hogy a Redhat 6.1 is teljesen ingyenes? A weboldalon nem talaltam semmilyen korlatozast. Akar le is tolthettem volna. Szoval ha letolti a Redhat-et es a Staroffice-t akkor mindkettot legalisan hasznalja, meg akkor is ha uzleti kornyezetrol van szo?
Előzmény: psimon (88)
psimon Creative Commons License 2000.03.30 0 0 88
bocs, de igen sok hülye gyűlt itt össze - tisztelet a kivételnek. nem arról van szó, hogy linux, v. windows, meg hogy vedd meg a progit, hanem arról, hogy a magyar köztársaság rendőrsége bármikor rádtörheti az ajtót illegális szoftverhasználatot vélelmezve, még ha nincs is otthon számítógéped.

gondold el: ülsz otthon este a pohár borral a kezedben, arcodon bárgyú mosollyal szemléled kis családod tevés-vevését, és akkor rádverik az ajtót, mert néhányan - sokan - ebből élnek. innen nincs már messze, amit valamelyik sliders-ben láttam, aki nem fizetett elő telefonra, azt a helyszínen kivégezték.

EZ NEM VICC, TE HÜLYE KÖCSÖG FIATALKORÚ !

egyébként lenne néhány kérdésem?

1. ha nem engeded be őket, tényleg rádtörik az ajtót ?
2. ha nem vagy otthon, akkor is bemehetnek ?
3. ha nekik megy a kutya, akkor lelövik ?
4. ha a vincsi(ke)t rackben tartod és használat után beteszed őket a maciba, akkor a macit kirobbantját a betonból? vagy addig vernek, amíg kinyögöd a kombinációt ?
5. utána perelhetsz, nemcsak kieső munkaidőért, hanem tudtommanl "nem vagyoni értékű" kárért is. pl. ha pofánvág a rendőr, az nem vagyoni kár, mégis perelhetsz kártérítésért.

szóval konkrétumokat kérnék, lehetőleg egy, a témában járatos ügyvéd tollából (billentyűjéből)

TaXiN Creative Commons License 2000.03.01 0 0 87
azt csiripelik a verebek, hogy a Soproni Egyetemen BSA ellenorzes lesz.
A Rektor engedelyt adott a kolesz atvizsgalasara.

Panik nincs, csak munka.

Vaklarma, kiszivargas, vagy kiszivarogtatas ?

Red Dawn Creative Commons License 1999.11.18 0 0 86
Üdv

megint jól leült a téma :(

Nekem ez az egész dolog olyannak tűnik (nem mint az említett ÁVH, mert akkor szerencsére még nem rontottam itt a levegőt), mintha embereket kapkodnának el a villamoson a Sony, EMI stb cégek emberei, és megnéznék, hogy vajh eredeti kazit hallgat-e... ha nem, mennek házkutatni...

Képzeljétek el mi lesz a Yeppből és társaiból? Ez az egész dolog pimaszul illegális (aha, bekódolom az otthoni cd-m felét, mert annyi fér csak rá, és hallgatom, peeeersze), de ebből legalább egy csomó yeppet eladnak, úgyhogy senkit sem érdekel komolyabban. Gáz!

RD

nagykutya Creative Commons License 1999.11.02 0 0 85
Jo nagy hulyesegeket irtok, de nem baj. Hamis vad: aki mast hatosag elott bcs. elkovetesevel hamisan vadol. Tehat, ha szemely szerint megnevezi, hogy te voltal es megsem akkor az hamis vad.
Ha ismeretlen szemely ellen tesznek feljelentest - ez agyakori, a feljelentesekbe a rendorok mindig ezt gepelik, akkor is ha tudjak ki volt, mert igy "felderitenek" statisztikailag egy buncselekmenyt - szoval ha az ismeretlenes feljelentes nem igaz az a hatosag felrevezetese.

Egyebkent egy tanacsom van vegyetek meg a szoftvereket, vagy zarjatok be a boltot. szeva

Előzmény: corporal (83)
initex Creative Commons License 1999.11.02 0 0 84
corporal:
Ez azt jelenti, hogy egy bankrablast latva a TV-ben bemehetek a rendorsegre, es elejthetek egy megjegyzest, hogy valoszinuleg X.Y. volt (a haragosom), minden kovetkezmeny nelkul?

Ezt azert te se gondolod komolyan...

Előzmény: corporal (83)
collateral_damage Creative Commons License 1999.10.23 0 0 82
>nem perelhettem be ragalmazasert vagy barmi masert.

Dehogynem: "hamis vád bűntette"

Előzmény: corporal (81)
micu Creative Commons License 1999.10.23 0 0 80
Az M$ programjai most is hasonló módon müködnek, csak ez nincs deklarálva. Ha anno valaki vett egy W$31-et, mostanság lassan dobhatja kifelé, és nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy elörelássuk, igy fog járni idövel a 95, 98 is. De a programot amúgy is csak használni van jogod, de nem módosithatod, fejtheted vissza, stb.
Üdv: Micu
Előzmény: SaGa (79)
SaGa Creative Commons License 1999.10.22 0 0 79
Üdv!

Jól lesüllyedt, ami nemis oly nagy baj. Viszont ma találtam valamit az index hirlevélben:

"Pálos György, a BSA elnöke szerint a törvény módosításával elébe lehet vágni egy
Magyarországon még nem tapasztalt jelenségnek, a szoftverzártörésnek. Ennek
ényege, hogy azoknál a programoknál, melyeknél a jogtulajdonos csak
meghatározott számú vagy meghatározott ideig tartó felhasználást engedélyezett, a
felhasználók feltörik a korlátozást biztosító programzárat. Ezt a törvényjavaslat
ugyanúgy büntetné, mint az illegális dekóderek készítését."

Ebben a kis hirecskében vegytisztán kimutatható, hogy a BSA-nak nem _általában_ a szerzők jogi védelme a célja, hanem kizárólatgosan "gazdáik" jólétének biztosítása. Aki olvasgatta mostanában a híreket, az tudja: a Microsoft a közeljövőben a programok "eladása" helyett a "bérbeadást" tervezi. Vagyis azt, hogy egy-egy M$ termékért rendszeresen fizetni kelljen a licenszdíjat, míg világ a világ. Most megpróbálnak elébe menni a dolgoknak.
Mivel olyan törvény még nincs, ami ezt lehetővé tenné gyorsan hozatnának egyet. Ez is része a szokásos taktikának: addig kell a kormányokat gyúrni, míg azok őket szolgálják ki és nem az ország lakóinak érdekeiért hoznak törvényeket. Jó lenne ezt nem elfelejtenünk!

SaGa

SaGa Creative Commons License 1999.10.05 0 0 78
Iko!

Figyelj! Nem tudom, melyik szoftvercég képviseletében vagy jelen itt, de mitsem tudsz az ominózus esetrďl, az tisztán látszik. Ha a szoftverek helyzete nem olyan lenne amilyen (beetetď magatartás a cégek részérďl, majd rendďrileg támogatott eladás, túlzott haszon (nem is akármennyire túlzott)), még akár igazad is lehetne. Akkor sem lenne, csak lehetne. A pécsi rendörségrďl indult esetben (a 91-ek) nem Office 130000 Ft vs 3000 Ft-os tételek forognak, hanem valamilyen játék 8-10 e Ft vs 2-4 e Ft. Ami még egy akcióban is el szokott menni, sďt én hosszú ideje boltban veszem a 2-4 éves játékot (mert ha jó, akkor 2-4 év múlva is jó lesz) hasonló árarányokkal. Jogtisztán, dobozban.
Ha postán utánvéttel jön, én is csak utólag tudom meg, ha átnyomtak. Volt rá eset: egy neves cég, a mai napig van üzlete több helyen az országban, postai utánvéttel is árusít katalógusból, a BSA szabályainak nagy támogatója (konkurrens céget buktattak már le az ď feljelentésük alapján) eladott nekem olyan programot, amiben volt egy cetli. Csak a felbontás után vettem észre: Sale Only with Hardware...
Vagyis olyan program, amit hangkártyához, CD-hez, hasonlókhoz szoktak adni bonusként. Ezek kiszedték a csomagból és külön eladták. Ugyanaz a játék, mint a CD sokszorosító, csak ez pofátlanabb, mert jogtisztának álcázza a saját stiklijét. Ha nem értek angolul, nem is viszem vissza nekik, hgoy szivassák ilyennel a nénikéjüket...

Ha az Interneten vagy újságban hirdet valaki egy listát, amin szerepel 30-50 program, a bolti (újkori, mert a boltban is pár hét vagy hónap múlva mér fele haramada az ár) árának 20-40%-áért, nem feltétlenül fogok én sem a másolásra asszociálni rögtön, pedig igen sok disznóságot láttam az elmúlt másfél évtizedben, amit a szakmában illetve környékén hivatásszeršen eltöltötem eddig.

Ha ennyire vakon akarod leélni az életed, tedd azt, nem zavar, de ne állj neki meggyďzni arról amit nem igazán ismersz.!

Köszi.

Ha folytatnád, kénytelen leszek az Ignore On hoz folyanodni.

SaGa

PS: senki nem sír a CD másolókért. A vevďket viszont nem kéne zargatni... Azt a dumát, hogy az egyik nincs a másik nélkül ne fejtsd ki. Igaz, de nem ugyanaz a kategória, ezért ebben a kontextusban demagógia. És ez az egész törvényesnek álcázott rablás nem errďl szól.
Terry Pratchet egyik könyvében van egy jó szöveg. nem tudom szó szerint, de valami olyan az értelme: abban a korban még nem találták fel a zenerögzítď ipart, így akik munka nélkül akartak sok pénzt ennél becsületesebb módon kellett hozzájutniuk: útonállás, rablás...

A zenerögzítďk mellé besorolhatod a szoftvercégeket is. A Szerzďi jogi törvény e két tásaság érdeke és védďje. Egyikért sem fáj a szivem.

Előzmény: Iko (74)
TaXiN Creative Commons License 1999.10.05 0 0 77
Most esik-e az M$ Office ára, vagy nem ?

SZVSZ az ingyenes SO 5.1 - baromira fel fogja kavarni a SW állóvizet.
Én most nyomatom ahova csak lehet, biztos, hogy nem veszünk M$ Office 2000-t, ha van ingyenes SO. Én emacs+LaTeX -ben utazom, de az a (teszt) user aki már több mint egy éve használja, azt mondja, hogy jobb mint az M$ Office.

SZVSZ az alapprogramok (oprendszer, böngésző, irodai programcsomag, régebbi játékok) ingyenessé, és legalábbis részben nyilt (ha nem is szabad) forrásúvá válnak.

A gépek is olcsóak lesznek. Ára csak a kimondottan üzleti programoknak lesz, azoknak viszont nagyon nagy.

Vélemény ?

Kei-Satu Creative Commons License 1999.10.05 0 0 76
Hja, azok a régi szép idők... Talán nem ennek az eredménye, hogy ennyire knurazs visszafele bele az egész "legális" halandzsába?

Amikor a Saboteurt 12 utcányival arrébb szereztük a GAMFról frissen lopott Plus4-esre, akkor valahogy a mélységesen nemtisztelt hatóságok nem nagyon törték magukat, hogy a "sarki dealereket" lekapcsolják, utána pedig a "hivatalos képviselő" teli torkból verje a nyálát, hogy megint letartóztattunk három veszélyes bűnözőt.

Én mondom, nagyon bűzlik az egész. Amíg nem volt pénz belőle (annyi), addig nem volt BSA, a mikrofososok pedig zsebpénzért könyörögtek apucianyucinál.

John Zero Creative Commons License 1999.10.05 0 0 75
Iko:
Ez nem ilyen egyszerű!
Boltban lehet RedHat Linuxot kapni (dobozzal, könyvvel) kb. 15000 Ft-ért, és lehet venni másoltan, amennyiért sikerül, mondjuk 2000 Ft-ért.

És ez legális!

Most akkor hogyan igazodjon el egy jóhiszemű átlaguser?

Előzmény: Iko (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!